Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe: styczeń 2017 + ranking lokat

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.01.2017

Najlepsze lokaty bankowe: styczeń 2017 + ranking lokat

Co w kontekście oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych przyniesie nowy miesiąc, a także cały nowy rok?

Najlepsze lokaty bankowe na styczeń 2017 roku: ranking lokat
Niedawna podwyżka stóp procentowych w USA oraz wydaje się, że powolutku żegnana w Polsce deflacja pozwalają mieć nadzieję, że rok 2017 w końcu okaże się lepszym okresem dla tych, którzy szukają bezpiecznych form ulokowania swych pieniędzy na produktach z gwarantowanym zyskiem i z ochroną kapitału, a więc na lokatach i kontach oszczędnościowych.

Grudniowa podwyżka stóp procentowych przez amerykański FED może napawać pewnym optymizmem i sygnalizować, że w końcu też drgnie coś w Europie, jak i w Polsce. Póki co tkwimy w bardzo długim - bo trwającym od marca 2015 r. - okresie gdy Rada Polityki Pieniężnej nie zmieniała stóp procentowych, utrzymując je na najniższych historycznych poziomach. To ciągle przekłada się na wysokość (choć może byłoby lepiej napisać, nie wysokość, a niskość) oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych. Stawki oprocentowania na tych produktach nie dość, że nie rosły to jeszcze dodatkowo w małym zakresie, ale systematycznie spadały. Oby ten trend w końcu się odwrócił. Poniżej przedstawiam to co na chwilę obecną najlepsze.

Zaczynam tradycyjnie, czyli od przeglądu najatrakcyjniejszych ofert w każdym banku:
najlepsze lokaty na styczeń 2017 r. - wykres

Taki wykres wygląda nawet nieźle, choć widać na nim, że kilka banków w ostatnim czasie przycięło stawki. Pod uwagę trzeba jednak wziąć fakt, że część z lokat - właśnie tych z najwyższym oprocentowaniem - to typowy wabik mający zachęcić nowego klienta do skorzystania z oferty danego banku. A oferta standardowa jest już o wiele słabsza. Wśród lokat promocyjnych - zazwyczaj powitalnych (wyłącznie dla nowych klientów) dominują te, które można założyć dla (mocno) ograniczonej kwoty środków. W związku z różnorodnością ofert, omawiane poniżej propozycje pogrupowałem. I tak w niniejszym artykule znajdziesz:
 • Lokaty promocyjne 
  • Lokaty bez konta osobistego 
  • Lokaty z kontem osobistym 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków: 
  • Lokaty kilkumiesięczne 
  • Lokaty długoterminowe 
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Wszystkie najkorzystniejsze oferty z oprocentowaniem od 2,4 (minimum załapania się do rankingu ponownie musiałem obniżyć) do 4% w skali roku obejmuje również ranking najlepszych lokat bankowych. Poniżej znajdziesz jednak bardziej szczegółowy opis poszczególnych depozytów.

Bądź na bieżąco z nowościami: na Twitterze.

Lokaty promocyjne


W tym przypadku oferta skierowana jest do nowych klientów, a warunek jest bezwzględny co oznacza, że dotąd żadna współpraca z danym bankiem nie mogła być podejmowana. Choć są też i pozytywne wyjątki, gdzie po określonym czasie znów można stać się "nowym" klientem.

Lokaty bez konta osobistego


Lokata Happy w Idea Banku to 4% w skali roku na 2 miesiące lub 3,5% w skali roku na 1 albo na 3 miesiące. Jedną odpowiadającą Ci opcję możesz wskazać podczas składania wniosku. Bez względu na wybrany okres kwotą jaką można wpłacić na lokatę jest od 1 000 do 10 000 zł. Do osób posiadających większą sumę oszczędności jest skierowana Lokata Happy Plus, na której Idea Bank daje oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku na okres trzech miesięcy. W tym przypadku ulokować można od 10 000,01 do 100 000 zł. Zarówno wariant lokaty Happy, jak i Happy Plus skierowany jest wyłącznie do osób, które dotąd nie posiadały w Idea Banku żadnych produktów.

Nieco bardziej liberalną politykę pod tym względem prowadzi BGŻ Optima. Lokaty Bezkarna i Bezkompromisowa oferowane są nowym klientom, ale także tym, którzy powracają (po przynajmniej 12-miesięcznym okresie nieposiadania w BGŻ Optima rachunku oszczędnościowego). Wybrać można jedną ze wspomnianych lokat, przy czym Lokata Bezkarna to możliwość ulokowania od 1 000 do 20 000 zł z oprocentowaniem 3% w skali roku, a Lokata Bezkompromisowa od 1 000 do 100 000 zł, ale już ze stawką 2,5% w skali roku. Te lokaty w BGŻ Optima charakteryzują się możliwością zerwania w dowolnym momencie bez utraty odsetek (naliczanych według wspomnianej stawki). Wraz z założeniem lokaty w BGŻ Optima otwierany jest także rachunek oszczędnościowy (nie jest to jednak konto osobiste), służący przede wszystkim obsłudze lokat(y), ale też deponowaniu nadwyżek finansowych (rachunek jest oprocentowany na poziomie 2,3% w skali roku - taka stawka ma obowiązywać do 9.02.2017 r.).

Lokaty z kontem osobistym


Konto osobiste to nie zawsze samo zło i konieczność spełniania całej masy warunków, by uniknąć różnych opłat. Bywa bowiem też tak, że konto jest darmowe bez żadnych gwiazdek.

Przykład konta osobistego, które nie ciąży i nie wymaga spełniania jakichkolwiek warunków, bo po prostu jest bezwarunkowo darmowe to Nest Konto w Nest Banku. Z nim wiąże się Nest Lokata Witaj, którą można zasilić nawet w ciągu 30 dni od otwarcia konta, a oprocentowaniem które tutaj uzyskasz jest 4% w skali roku na okres trzech miesięcy dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł.

Kolejnym bankiem który oferuje lokatę z takimi samymi parametrami (średnie oprocentowanie 4% w skali roku na 3 miesiące i dla kwoty do 10 000 zł) jest Plus Bank. Tu jednak konto wymaga sporej aktywności w płaceniu kartą - by uniknąć opłaty w wysokości 9 zł trzeba co miesiąc wykonywać płatności kartą na sumę co najmniej 500 zł. To bardzo dużo zważywszy na to, że gdy wydasz taką sumę np. kartą do Konta Premium w T-Mobile Usługi Bankowe nie dość, że nic nie zapłacisz to jeszcze otrzymasz od banku co miesiąc bonus w wysokości 25 zł.

Stawkę 4% w skali roku można też uzyskać w Alior  Banku, także dla kwoty do 10 000 zł, ale już na okres tylko dwóch miesięcy. Lokatę można założyć wraz z otwarciem jednego z kont z oferty banku. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być Konto Internetowe, które prowadzone jest za 0 zł (w wariancie bez karty, ale jej wyrabianie nie jest obowiązkowe).

Na 3-miesięcznej Lokacie na wejście również mBank oferuje promocyjne oprocentowanie do 10 000 zł. Wynosi ono jednak już "tylko" 3,5% w skali roku. No i zakładając przy tym konto należy wybrać odpowiednie, by nie nadziać się na niepotrzebne koszty. Bezwarunkowo darmowe jest eKonto w wariancie Standard bez karty płatniczej.

Lokaty Mobilne 


Po pojawieniu się przed miesiącem lokaty mobilnej w T-Mobile Usługi Bankowe można było mieć nadzieję, że grono banków oferujących tego typu depozyty znów się poszerzy. Ale niestety bank szybko wycofał propozycję i w chwili obecnej promocyjne lokaty dostępne wyłącznie za pomocą aplikacji mobilnej oferują następujące banki:
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,25% (lub 2,5%)/ 2,75% (lub 3,0%)**
500 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Credit Agricole
36 miesięcy
2,6%
1 000 zł
Bez ograniczeń
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - oprocentowanie uzależnione od rodzaju posiadanego konta osobistego. Wyższa stawka (podana w nawiasach) obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Są też jeszcze inne banki (m.in. PKO BP, Raiffeisen Polbank), w których można znaleźć lokaty mobilne, ale ich oprocentowanie jest już niestety na poziomie niższym niż 2,4% w skali roku.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków


W tej części nie ma co szukać lokat z oprocentowaniem na poziomie 4 czy 3%. Jest nawet zdecydowanie gorzej, bo i o oprocentowanie wynoszące min. 2,4% w przypadku lokat krótkoterminowych jest w chwili obecnej bardzo trudno lub nie sposób.

Lokaty kilkumiesięczne 


Jeśli liczyć na oprocentowanie wynoszące co najmniej 2,4% w skali roku na 2-4 miesiące to swą uwagę należy skierować na Idea Bank. Ale i on w ostatnim czasie rozczarował i w poprzednim miesiącu niczego lepszego nie zaserwował. Czy coś się pojawi w styczniu? Śledź blog Bankobranie, na pewno się o tym dowiesz.

W chwili obecnej alternatywą dla lokat krótkoterminowych są konta oszczędnościowe - zwłaszcza te z gwarantowanym oprocentowaniem przez określony czas. W ten sposób "z góry" możemy oszacować spodziewane zyski, a konto oszczędnościowe ma taką przewagę nad większością lokat, że można z niego środki wypłacić w dowolnym momencie (bez utraty odsetek), a także systematycznie dopłacać. O najlepszych obecnie ofertach kont oszczędnościowych z gwarantowanym okresem utrzymywania oprocentowania piszę nieco niżej.

Lokaty długoterminowe 


Na okres dwóch czy nawet trzech lat banki są dość chętne przyjmować nasze oszczędności. Oferują przy tym stawki korzystniejsze niż na lokatach kilkumiesięcznych. Decydując się na tego typu propozycje warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami: przede wszystkim czy środków tych w tak długim okresie jednak nie będziesz potrzebować (zerwanie lokaty w większości przypadków oznacza brak jakichkolwiek odsetek) oraz czy w tym czasie nie zmienią się stopy procentowe? Jeśli wzrosną to te podwyżki Ciebie ominą.

Najlepsze lokaty na 24 miesiące w chwili obecnej oferuje: Idea Bank (2,75% w skali roku) oraz Toyota Bank (2,7% w skali roku). Z kolei na okres 36 miesięcy najwyższe oprocentowanie uzyskasz decydując się na ofertę Idea Banku, Lion's Banku lub Toyota Banku (po 2,75% w skali roku) albo Credit Agricole (2,7% w skali roku).

Wszystkie oferty znajdziesz w rankingu najlepszych lokat.

Najlepsze konta oszczędnościowe


Konta oszczędnościowe w naszej świadomości zdążyły się już zapisać jako sposób lokowania oszczędności, przy którym oprocentowanie zmienia się dynamicznie, niespodziewanie i na naszą niekorzyść. Są jednak na szczęście takie propozycje, dzięki którym i na koncie oszczędnościowym można spodziewać się gwarancji oprocentowania przez określony czas, co sprawia, że w takim przypadku konto nie różni się niczym od lokaty z oprocentowaniem stałym (a nawet ma - już wspominane nieco wcześniej - zalety, jak możliwość dopłacania lub wypłacania środków w dowolnym momencie).

Konto oszczędnościowe z najwyższym oprocentowaniem (co jednak nie zawsze jest równoznaczne z najlepszą ofertą) gwarantowanym przez określony czas proponuje Orange Finanse. Na 6 miesięcy można tutaj uzyskać stawkę 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł, ale trzeba spełnić dodatkowe warunki (w tym comiesięczne płatności kartą na sumę co najmniej 300 zł). Kwota jaką można więc ulokować nie jest duża dla takich dodatkowych starań. Na szczęście może być jednak łatwiej, czego dowodzą inne banki.

W Banku Millennium na koncie oszczędnościowym dla kwoty do 100 000 zł można uzyskać stawkę w wysokości 2,7% w skali roku (oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla posiadaczy Konta 360°). Bank gwarantuje utrzymanie oprocentowania przez okres 92 dni od momentu pierwszej wpłaty "nowych środków" (bo tylko dla nich obowiązuje promocyjna stawka). I jeszcze jedna ważna uwaga: na promocję załapiesz się wpłacając pierwsze środki na to konto oszczędnościowe najpóźniej do 7.01.2017 r.

Do utrzymywania oprocentowania na koncie oszczędnościowym przez okres 4 miesięcy zobowiązuje się z kolei Deutsche Bank. Promocyjna stawka oprocentowania (na poziomie 2,55% w skali roku) obowiązuje również dla kwoty do 100 000 zł. Chociaż bank ten nie wymaga otwierania konta osobistego to jego posiadanie może być korzystne. Konto osobiste dbNet prowadzone jest bezpłatnie, a przyda się, gdy zechcesz wypłacić środki. Przelew z konta oszczędnościowego do innego banku kosztuje 10 zł. Jeśli jednak będziesz posiadać konto osobiste w Deutsche Banku to za pierwszy taki przelew w miesiącu kalendarzowym nie zapłacisz ani grosza.

Oprocentowanie na poziome 2,5% w skali roku (3% w skali roku dla rachunków otwartych do 31.12.2016 r.), można uzyskać w Eurobanku. Na rachunku Ekstra Zysk stawka ta gwarantowana jest przez okres trzech miesięcy dla kwoty do 30 000 zł. Niestety dotyczy tylko i wyłącznie nowych klientów.
Bank
Konto
Oprocentowanie
Kwota objęta promocyjną stawką
Okres obowiązywania oprocentowania
Dostępność promocji
Orange Finanse
Konto Oszczędnościowe
3,5%
do 10 000 zł
6 miesięcy
do 2.02.2017 r.
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe
2,7%
do 100 000 zł
92 dni
do 7.01.2017 r.
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania
Eurobank
Rachunek Ekstra Zysk
2,5%
do 30 000 zł
3 miesiące
do odwołania

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące lokat bankowych, zachęcam Cię do zapoznania z poradnikiem: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć". Tam znajdziesz też łatwy w obsłudze kalkulator odsetek, który pozwoli Ci obliczyć zyski z Twej lokaty lub konta oszczędnościowego.

Źródło grafiki: freedigitalphotos.net

86 komentarzy:

 1. Pomyślności w 2017 Roku w bankobraniu i nie tylko - od jsa

  OdpowiedzUsuń
 2. Eurobank
  Rachunek Ekstra Zysk
  Jesli dobrze zrozumiałem po przeczytaniu danych z linku 3% obowiązuje dla rachunków założonych do końca 2016 roku.W zestawieniu podałeś ze do odwołania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety i tu nastąpiła zmiana na gorsze. Dzięki za zauważenie. Już skorygowane.

   Usuń
 3. Ja zakładałem konto w Eurobanku w piątek 30. 12. tuż przed zamknięciem oddziału.
  Niestety nikt mnie nie poinformował o możliwości otworzenia rachunku.
  Po otworzeniu miałbym 30 dni na wpłatę na 3 %
  Nie poinformowano mnie także o promocyjnej lokacie 3,5% w aplikacji mobilnej.
  Dowiedziałem się po aktywacji aplikacji gdy wyskoczył mi termin promocji do 6 stycznia a praktycznie do 5 ze względu na Święto.
  Będę miał środki z zakończonych lokat 10 stycznia więc miałbym 30 tys na Estra Zysk 3% i 10 tys na 3.5%. Aktywowałbym apke mobilną tydzień później.
  Szkoda że pracownik Eurobanku nie udzielił mi wystarczających informacji. Także osoba z infolinii która aktywowała mi aplikacje mobilną.

  OdpowiedzUsuń
 4. A energoLOKATA 3M Plus w neoBANKU na 3% na 3 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już zmniejszyli do 2,6% czyli tylko dwa dni trwała promocja.

   Usuń
 5. Przez prawie cały 2016 udało mi się nie zejść poniżej 2,7%. Aż do grudnia. 29-go zakończyła mi się lokata i wylądowałem z kasą na Zośce Pro czyli de facto 2,27% :( I jest bardzo słabo z perspektywą na coś lepszego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na takie sytuacje dobrze mieć k.oszczedn. w Millennium. 2,7%

   Usuń
  2. Idea ma Lokatę Stabilną na 24 m-c @ 2,75% - jest bardzo mało prawdopodobne, że odsetki 'pójdą do góry' na przestrzeni tego okresu!

   Usuń
  3. Deflacja w grudniu się skończyła. 2017r. to początek rosnącej inflacji 1-1,5%. Nie ryzykowałbym 2 letniego okresu zamrożenia środków z oprocentowaniem 2,75%. W tej chwili w przypływach osiągalne jest 3%.

   Usuń
  4. Deflacja się skończyła? Tak mówią ci fetniacy bankowi, którzy mają z powodu niskich stóp spore straty :)

   W strefie € deflacja jest już od ładnych kilku lat, a Japonii zeszło ponad 15 lat z jej likwidacją poprzez masowy dodruk jena!

   Usuń
  5. Świat zwariował i wszystkie teorie ekonomiczne, cykle gospodarcze i powtarzalność zjawisk w gospodarce można włożyć między bajki. Nic nie jest przewidywalne. Niby deflacja się kończy, gołym okiem widać że wszystko zaczyna drożeć ale stopy procentowe i tak maleją bo banki mają za dużo kasy, kredytowanie kuleje. Dziś czytałem że tylko 35% mieszkań kupuje się na kredyty. Reszta za gotówkę co świetnie pokazuje, że ludzie nie chcą trzymać kasy na tych marnych lokatach.

   Usuń
  6. Bo te wszystkie teorie ekonomiczne powstają post factum. A, że 2 razy nie wchodzi się do tej samej rzeki to to i teoria drugi raz już się nie sprawdza.

   Usuń
  7. @Anonimowy, 3 stycznia 2017, 21:21 "Bo te wszystkie teorie ekonomiczne powstają post factum"

   Dokładnie! Ekonomia to taka właśnie 'nauka' :)

   Usuń
 6. Mnie tylko dwie lokaty zeszły poniżej 3%. Plan Depozytowy 2,5%, którą musiałem założyć aby nie stracić promocji i raz w Ideii lokatę Tylko Teraz 2,75 % na 2 miesiące. Zobaczymy co przyniesie ten rok. Trzeba będzie gdzieś włożyć 24tyś, które do 30.06 mają czas na BzWbk, a dla reszty łowić okazje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio banki w ogóle nie walczą o klientów na lokaty. Od dawna nie ma żadnej oferty z bonusem. A systematycznie tną oprocentowanie do tego 😟

  OdpowiedzUsuń
 8. Idea daje 2,75% na Lokatach FAIR PLAY na 36 m-cy oraz STABILNEJ na 24 m-ce, które można założyć bez jakiegokolwiek kontaktu osobistego z ich 'ekspertami' a to spory plus dodatni :)

  OdpowiedzUsuń
 9. tutaj jest reklamowany bank Kroka-Solorza-Podgórskiego-Żaka tj. Plus Bank. Oferują tam lokatę ze średnim oprocentowaniem 4% w skali roku na 3 miesiące i tylko do kwoty dla kwoty do 10 000 zł dla nowych klientów. Konieczne jest do tego 'posiadanie' karty kosztującej aż 9 zł anulowanej przy płatności nią na kwotę aż 500 zł.

  To chyba jedna z najgorszych ofert na rynku, bo za wydanie 500 zł TMUB 'płaci' 25 zeta!

  OdpowiedzUsuń
 10. T mobile 36 mcy 3%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lokata z oprocentowaniem zmiennym.

   Usuń
  2. Zmienna oznacza, że będzie spadać choćby nie wiem co się dziać miało. Już kilkanaście lat temu nadziałem się na lokatę Impet w WBK. Może już był to BZWBK, nie pamiętam. Leciało na łeb na szyję ciągle. Z impetem. Od tego czasu już nigdy więcej nie założyłem lokaty z oprocentowaniem zmiennym.

   Usuń
  3. @Anonimowy,2 stycznia 2017, 22:19

   Zmienna oznacza jedynie to, że oprocentowanie nie jest stałe - reszta to jakieś brednie!

   Usuń
 11. Czego napisaleś, ze: na promocję załapiesz się wpłacając pierwsze środki na to konto oszczędnościowe najpóźniej do 7.01.2016 r.

  Jak pamietam, to srodki do 7.01 nalezy wyplacic z Millennium, zeby załapac sie na nowe oprocentowanie, ktore jest liczone w tym dniu. Zakładając, ze od 08.01 nic sie niezmieni i zostawią 2,7% na KO.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualna oferta dostępna jest do 7.01.2017 r. więc jeśli ktoś chce się załapać na aktualne 2,7% przez 92 dni od wpłaty to najpóźniej do 7.01.2017 r. musi wpłacić środki.

   Zasada wycofywania środków i wpłacania ich jako nowe, sprawdzała się w BGŻ Optima. W Millennium nieco inaczej to działa. Poza tym od 8.01. raczej nie ma co spodziewać się lepszego oprocentowania (miejmy nadzieję, że zostanie utrzymane), ale przy zachowaniu zasada to niezmiennie będzie liczone 92 dni od pierwszej wpłaty.

   Usuń
  2. "Poza tym od 8.01. raczej nie ma co spodziewać się lepszego oprocentowania"

   Dokładnie, bo to niedziela :)

   Usuń
  3. Byłem dziś w Millenium założyć konto.
   Przy okazji poznałem zasadę ogłaszania akcji promocyjnej.
   Otóż, te 92 dni z wyznaczoną datę podawane są w dokumencie pt." CENNIK USŁUG - stopy procentowe", który z kolei ma własną datę. Otrzymany w dniu dzisiejszym ma w nagłówku zapis:
   "Oprocentowanie podawane w stosunku rocznym. Obowiązuje od 25.12.2016 r."
   Osoba obsługująca mnie powiedziała, że kolejna zmiana cennika będzie miała miejsce przed 8.01.2016 - zapewne 7.01.2016 roku i wówczas należałoby mieć wyzerowane konto. A że to jest sobota, to może być problem z dostępem do środków.
   Aczkolwiek stąd też jest wyjście (np. wcześniejszy przelew, awizowana wypłata gotówkowa w placówce (te w centrach handlowych pracują również w weekendy) bądź od biedy - wypłata w bankomacie (max. 50 tys. dziennie).

   Usuń
  4. Dla posiadaczy Konta 360° wpłata na konto przed 7 stycznia skutkuje odsetkami 2,7% przez 92 dni dla kwoty powyżej salda z dnia 8 października 2016r. Promocja trwa od 9 października 2016r. do 7 stycznia 2017r. włącznie - ktoś tutaj niepotrzebnie wprowadza zamęt i dezinformację!

   https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/produkty-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe

   Usuń
  5. Wczoraj konsultant w oddziale powiedział mi, że ostatni cennik akurat pokrył się z okresem promocyjnym (3 miesiące: 8/9.10.2016 - 7/8.01.2017). Ale tak się złożyło akurat ostatnio i ta tendencja nie jest powtarzalna. Kolejna akcja promocyjna może być wyznaczona na krótszy okres (np. 2 miesiące / 60-61 dni). O tym decyduje marketing w centrali banku.
   Takie informacje uzyskałem bezpośrednio w oddziale od osoby, która sprawiała wrażenie kompetentnej.

   Usuń
  6. https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/2/latest

   Usuń
  7. @Anonimowy, 3 stycznia 2017, 10:52
   Takie informacje uzyskałem bezpośrednio w oddziale od osoby, która sprawiała wrażenie kompetentnej
   -----
   Większość z nich tylko sprawia takie wrażenie i nieźle za to zarabia - żałosne!

   Usuń
  8. Tym razem Portugalczycy mnie zaskoczyli na plus: Konto Oszczędnościowe dla posiadaczy Konta 360° ma odsetki 2,5% na 92 dni do 100 tys. zł!

   Promocja trwa od 8 stycznia 2017r. do 28 stycznia 2017r. włącznie.

   Usuń
  9. A jakie będą odsetki po 28 stycznia? Czy to już wiadomo?

   Usuń
  10. Do "Anonimowy6 stycznia 2017 13:30" - napisałem celowo "że sprawiała wrażenie kompetentnej", bo miałem z tym bankiem co najmniej 3-4-krotną przygodę, tj. otwierałem/zamykałem tam konto (system Millenium ma nawet taki wskaźnik jak ilość czasu bycia klientem - podano mi nawet mój wynik - "sumarycznie 3,5 roku" (z poprzednich kadencji)).
   I właśnie ta osoba była NAJBARDZIEJ KOMPETENTNYM KONSULTANTEM, z którym przyszło mi mieć do czynienia, licząc kilkanaście spotkań i kilkadziesiąt rozmów z infolinią tego banku.
   Zatem nie mam nawet najmniejszych uwag, do tego, co 02.01.2017 roku usłyszałem.
   Zresztą to wszystko w 100% się sprawdziło: masz zmianę oprocentowania w przededniu zakończenia promocji (tj. od 08.01.2017), i nie ważne, że jest to NIEDZIELA, jak sugerowano we wcześniejszych komentarzach. Temu bankowi nie przeszkadza zmieniać warunki TPiO w dzień wolny.
   Padła też informacja, że promocja nie koniecznie musi pokrywać się okresem cennika. W najnowszym wydaniu masz raptem 20-dniowy okres jej obowiązywania.
   Zatem akurat w tym konkretnym przypadku uważam, że zostałem obsłużony wzorowo, a uzyskane informacje są JAK NAJBARDZIEJ KOMPETENTNE, zresztą jak osoba, która mi je udzieliła.

   Usuń
  11. O odsetkach PO 28 stycznia dowiesz się z kolejnego Cennika z dnia 29 stycznia. Wówczas poznacz długość kolejnego okresu promocyjnego. :)
   Wiele osób prognozowało, że zmiany nie będzie, a tu niestety oprocentowanie ucięto o -0,2%.

   Usuń
  12. @Anonimowy, 8 stycznia 2017, 12:41

   https://www.bankmillennium.pl/delegate/managedfiles/2/latest

   Kilkanaście spotkań i kilkadziesiąt rozmów z infolinią tego banku? Co w takim razie porabiasz w wolnych chwilach gdy z nimi nie rozmawiasz?

   Usuń
  13. Do Anonimowy8 stycznia 2017 14:53:

   Ad.1 Ten link pochodzi z mojego postu "3 stycznia 2017 10:54", więc Ameryki nie odkryłeś.

   Ad.2 Jakbyś uważnie czytał moją wypowiedź z "8 stycznia 2017 12:41", to byś wiedział, dlaczego "kilkanaście/kilkadziesiąt..." i to w ciągu 3,5 roku z 3-4 mariażami. Przypomina mi się m.in. jedna fajna sprawa, którą załatwiłem w Millenium: darmowe ubezpieczenie (pomoc w domowych awariach - darmowe przez 1 rok). Zepsuł się sedes, jak byliśmy na feriach. Sąsiadka, podlewając kwiatki, zauważyłą i powiadomiła. Hydraulika załatwiłem telefonicznie, będąc w Alpach włoskich. Jak wróciliśmy, wszystko już było naprawione w zasadzie za darmo (10 złotych doliczył hydraulik za jakąś uszczelkę + kawa dla uczynnej sąsiadki). Mile to wspominam.

   Co porabiam w wolnych chwilach? Hmmm... Takowych miewam niewiele. Mam kilkanaście innych kont do ogarnięcia. Kilka KK. Kilkadziesiąt inwestycji, kilka aut, nieruchomości, inne interesy. Jest co robić przy takim majątku. Modelowa rodzinka z dwójką nastolatków. Nudzić się nie ma kiedy.

   Przy okazji (m.in. dzięki Bankobraniu) mogę zoptymalizować pewne wydatki, ogarnąć pewne inwestycje. Zamiast dawać bankstersom kasę za darmo, wykręcam z niej ile się da.

   Jeszcze raz niski ukłon dla Mr.Złotówy za świetny blog, aktualne i rzetelnie usystematyzowane informacje.

   Usuń
  14. Dla posiadaczy Konta 360° wpłata na konto najpóźniej do 28 stycznia skutkuje odsetkami 2,5% przez 92 dni dla kwoty powyżej salda z dnia 7 stycznia 2017. Promocja trwa od 8 stycznia 2017r. do 28 stycznia 2017r. włącznie.

   Ktoś tutaj niepotrzebnie wprowadza zamęt i dezinformację!
   Czy admin może wreszcie położyć temu kres?

   Usuń
 12. Podobno Toyota Bank wciąż wymaga utrzymywania płatnego ROR (2,49 m-c) przy zakładaniu lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Przy lokacie na 36 m-cy to daje 36 x 2,49 = 29,88zł!

   Usuń
  2. Konto jest z moneybackiem. Płatności kartą zwalniają z opłaty a jeszcze trochę pieniążków może wpaść.

   Usuń
  3. " ...36 x 2,49 = 29,88zł!"

   ??? Czy aby na pewno kalkulator masz doby? ;)

   Usuń
 13. ja mam niestety ostatnio tylko 2.1 proc. Ale nie zmieniam, ponieważ w grę wchodzi dość spora kwota - prawie 200 tys.
  Jeśli znajduję coś ciekawego, to zawsze są max limity, do tego krótkie terminy lokaty.
  Problemem jest także to, że do konta upoważniam kogoś bliskiego z rodziny. Nie wyobrażam sobie, że miałabym za każdym razem ciągać tę osobę po bankach i płacić opłaty za pełnomocnictwa na wypadek śmierci itp.

  Z mniejszymi kwotami - powiedzmy do tych 20 tys nie chce mi się biegać, szukać, pilnować ofert. Może robię błąd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z mojego punktu widzenia robisz, bo 200tyś to Lion's Bank i Lokata Rentierska 2,75% z wypłatą odsetek co miesiąc na 36 miesiący lub to samo oprocentowanie na 24 lub 36 w Idea Banku
   Jak zakładałam konta w BZ WBK to część moich znajomych pukała się w głowę, że to tylko 4tyś jest oprocentowane na 4% to szkoda zachodu, ale jak im uświadomiłam, że w sumie mamy 12 kont po 4yś x 4% to już jest ok 130zł miesięcznie.
   A do tego w Idea Banku jak rzucą lokatę z dobrym oprocentowaniem to ulokować można kwotę do miliona

   Usuń
  2. A gdybyś miała 500 tys. na 3% Lokacie Rentierskiej w Getin to co miesiąc płacili by Ci ponad tysiąc zeta przez 36 m-cy i miałabyś kartę płatniczą bezwarunkowo za friko :)

   Odsetki na poziomie 3% nie wrócą już nigdy!

   Usuń
  3. LolaArtStudio "część moich znajomych pukała się w głowę, że to tylko 4tyś jest oprocentowane na 4% to szkoda zachodu"... trudno. Ich strata ;)

   Usuń
  4. Do Anonimowy3 stycznia 2017 20:37:
   Never say never. Ostatnio GUS coś gawędził o inflacji. To jest raz. A dwa - kredyty za to są tanie. Dla tych, kto je ma oczywiście. Aczkolwiek kredyt nie wyklucza też zarobku rentierskiego. W porównaniu z symulacji sprzed 10-ciu laty na kredycie hipotecznym aktualnie jestem ok. 5-6 tys. na tzw. plusie. Bo stopa bazowa (WIBOR3M) regularnie pikuje i aktualnie wynosi 1,72%. A wg ówczesnych założeń bankowych miał oscylować w okolicy (co najmniej) 4-5%. Biedni bankowcy są niepocieszeni. Jak mi ich szkoda.

   Usuń
  5. A jakbyś 500 tyś. obrócił 3 lata temu w inną walutę (np. w dolara po 3 PLN), to miałbyś teraz ponad 700 tyś. (po 4,25 PLN/USD sprzedając).

   Żaden bank nie dałby tyle.

   Więc lepiej - NIE GDYBAĆ!

   Usuń
  6. 500 tys. to wydaje mi się niebezpieczne. Bo BFG jest niższy.

   Usuń
  7. Jak można nawet porównywać lokatę ze stałym oprocentowaniem do żonglerki na kursie USD/PLN tego nikt nie wie :)

   Usuń
  8. Anonimowy3 stycznia 2017 22:47

   Bo BFG jest niższy? Nie tyle niższy, co niewypłacalny :)

   Usuń
 14. Dziękuję za rady, ale nie wyobrażam sobie zakładać kilkudziesięciu kont i robić do każdego płatne upoważnienie na wypadek śmierci.
  Lokata na 36 mies nie wchodzi w grę, za długi termin. Zarobiłam na inwestycjach i w każdej chwili może się pojawić kolejna okazja. Trudno też ocenić trend inflacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamiast płatnych upoważnień czy dyspozycji na wypadek śmierci daj tej osobie dostęp do bankowości. Umrzesz to wypłaci kasę.

   Usuń
  2. Nie wiadomo jak szybko informacja o zgonie trafia do banku. Z tego, co gdzieś słyszałem, to w ciągu 1-go, max 2-ch dni.
   Zwykle w tym czasie masz na głowie inne przykre obowiązki, zatem dostęp zostaje zablokowany, zanim zdążysz się ogarnąć.
   Z innej strony, nie wiem czy bank nie zablokuje przelewu, wykonanego z datą z dnia lub dnia następnego, w którym zarejestrowano zgon. Mogą wystąpić ewentualne komplikacje przy dotarciu do banku informacji o zgonie, po której to dacie wystąpił jakiś ruch na rachunku. Nie wiem, czy nie będą się dopominać o te środki, skoro nieboszczyk wykonać tego nie mógł, co świadczy o nieuprawnionym dostępie i niesankcjonowanej operacji na rachunku.
   Temat przykry, aczkolwiek ważny. Przerabiał to już ktoś?
   Może Mr.Złotówa zaangażuje się i umieści wpis na blogu w tej sprawie?

   Usuń
  3. W ogóle się nie dowiedzą dopóki ktoś nie przyjdzie pokazać aktu zgonu. Nie ma jakiejś bazy z której bank zasysa dane o zgonach. W małych mieścinach w oddziale PKO czy banku spółdzielczego gdzie każdy o każdym wszystko wie i czytanie nekrologów jest jedną z podstawowych czynności niezbędnych do życia i "gadania" to może się dowiedzą że ktoś kipnął. Inaczej nie ma sposobu.

   Usuń
  4. Pełnomocnictwo, współwłasność czy dyspozycja wkładem na wypadek śmierci są na liście tematów oczekujących ;) Intensywność pojawiania się co rusz to nowych promocji nieco utrudnia podejmowanie tych tematów, ale przewiduję.

   Usuń
  5. Do "Anonimowy7 stycznia 2017 18:08" - otóż, niestety, mylisz się. Banki pilnują zgonów, wszak chodzi o kasę, którą w przypadku niezgłoszenia się spadkobierców, w majestacie prawa po (bodaj) 5 latach, bank może przejąć. Mało tego, po pozyskaniu informacji o zgonie, nie masz najmniejszych szans bez przeprowadzonego postępowania spadkowego nawet dowiedzieć się czy nieboszczyk miał coś wspólnego z tym bankiem. Nikt nie będzie rozmawiał, jak nie przyniesie się kwitów z sądu albo od notariusza.
   Jeśli chodzi o kwestie zgonu, bank na 100% ma informację w ciągu dosłownie paru dni. I nie chodzi o pocztę pantoflową, tylko o dyspozycję centrali, blokującą dostęp do kont nieboszczyka.
   W Bankier.pl np. jest takie info:
   "Niezależnie od zakresu uprawnień, które uzyskał pełnomocnik, pełnomocnictwa wygasają w momencie, gdy bank otrzyma wiarygodną informację o śmierci posiadacza rachunku. Zgodnie z prawem zatem pełnomocnik nie powinien składać żadnych dyspozycji po momencie śmierci właściciela rachunku. W praktyce, dopóki bank nie jest świadom nowych okoliczności, może realizować zlecenia pełnomocnika działając w dobrej wierze."
   I tu może być klops, kiedy to bank się dowie, że transfery poszły 2 dni po zgonie. Na pewno nie obejdzie się bez wyjaśnień. Wszak chodzi o kasę.

   Usuń
  6. Bardzo ważny temat. Interesuje mnie dyspozycję na wypadek śmierci na osobę niespokrewnioną. Z góry dziękuję za taki temat.

   Usuń
  7. Kwoty objęte dyspozycją na wypadek śmierci nie wchodzą w skład masy spadkowej po zmarłym i mogą być wypłacane niezależnie od innych kwot dziedziczonych według zasad ogólnych - są więc różnice pomiędzy taką dyspozycją a wspólnym kontem.

   Usuń
 15. Załóżmy, że tak zrobię. Ściągnę tę osobę, aby wspólnie podpisać umowę (umowy) w placówce, czy przy kurierze. Co mi to da, skoro takie lokaty są zazwyczaj na 3-4 miesiące, a potem oferta jest już kiepska? Czas to także pieniądz, a robienie przelewów na duże kwoty jest kłopotliwe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robienie przelewów na duże kwoty jest kłopotliwe? Równie kłopotliwe co na 1 grosz :)

   Usuń
  2. Jak "Anonimowy3 stycznia 2017 21:11" zgubisz przelew na 1 grosz, to strata niewielka. A jak zawieruszy się transfer na dużą kwotę (np. paroletnich zarobków), to już by ciśnienie skoczyło. :)

   PS: Przypomina mi pewna się anegdota:
   Stoimy jakoś z kolegami na przysłowiowym papierosie. A tu spod firmy odjeżdża coś nieziemskiego (np. Bugatti Veyron). Na tę okoliczność jeden z kolegów puszcza konkluzję: "Gdybym to ja miał tyle kasy, co ten ziomek, to bym... (i tu poszła lista życzeń)." Na co inny nasz kolega kolega, przerywając jego wyliczankę, rzekł: "I właśnie dlatego nie masz tyle pieniędzy!" Odpowiedź godna Mistrza ciętej riposty!

   Usuń
  3. Nawet przy 1 groszu mogą być większe kłopoty bo mBank kiedyś blokował konto za takie przelewy. I wzywali do oddziału do weryfikacji tożsamości z 2 dokumentami.

   Usuń
 16. Niektóre banki mają dzienne limity przelewów.
  Ponadto bank musi zgłaszać duże przelewy do Urzędu Skarbowego (od 10 tys euro).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy, 5 stycznia 2017, 12:04
   "Niektóre banki mają dzienne limity przelewów"

   Które banki mają te limity?

   Usuń
  2. W Millennium przez Millenet max. 50 tys. na dzień. Więcej tylko w oddziale.

   Usuń
  3. I jest jeszcze kolejny problem - przy takim żonglowaniu lokatami z banku do banku, nasi spadkobiercy mogą mieć kłopoty z odnalezieniem lokat.

   Usuń
  4. więcej tylko w oddziale, wtedy to już jest płatna prowizja od przelewu.
   Inne banki także mają swoje limity, różnie to wygląda. Zmieniając banki trzeba wciąż śledzić te ich skomplikowane regulaminy oraz tabele prowizji i opłat, bo można się wpędzić w koszty.

   Usuń
 17. Czy w przypadku przelewów własnych , bądź otwierania lokat na ponad 10 tys euro bank to zgłasza do Urzędu Skarbowego ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Który bank?

   Usuń
  2. Przelewy od 15000 euro, a nie 10000 trafiają do GIIF, a nie US.

   Usuń
  3. Bank zgłasza do GIIF, a ten do US. W uzasadnionych przypadkach od kwoty 10 000 Euro

   Usuń
  4. I co się dzieje później? Odbierają kasę?

   Usuń
  5. możesz spać spokojnie, o ile masz udokumentowane źródło pochodzenia tych dochodów, w innym przypadku - podatek wynosi 75%

   Usuń
  6. Duże sumy to również wpływające, kończące się lokaty. Mnie z Ideii, raz na 2 miesiące wpadają na konto główne w innym banku po czym upycham kasę gdzie większy procent. Czy przelewy własnych środków między własnymi rachunkami ale w innych bankach banki również informują GIIF ?

   Usuń
  7. tak, informują o wszystkich zmianach na koncie w przypadku tych dużych kwot

   Usuń
 18. O powiadamianiu US i limicie 15tyś ale zł a nie € też czytałam na jakimś forum. Pytanie czy tak jest naprawdę czy ludzie sieją panikę?

  OdpowiedzUsuń
 19. "Banki mają obowiązek powiadomienia właściwe organy, jeżeli na konto klienta wpłynie kwota równa lub wyższa niż 15 tys. euro. Dlaczego? Bowiem może zaistnieć podejrzenie złamania prawa. Mało tego – jeżeli na konto klienta w bardzo krótkim okresie wpłynie kilka niższych kwot od tej samej osoby, a ich suma przekroczy 15 tys. euro, z pewnością wzbudzi to podejrzenie banków. Te mają obowiązek poinformować o tym zdarzeniu Generalny Inspektorat Informacji Finansowej, działający przy resorcie finansów, który z kolei może - w uzasadnionych przypadkach - powiadomić urząd skarbowy. Jaka jest podstawa prawna takich działań? Podstawą prawną jest w tym przypadku Ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

  Należy się również liczyć z faktem, że banki mogą nabrać podejrzeń nawet przy kwotach mniejszych niż 15 tys. euro, na przykład przy przelewie na 10 tys. euro. Wszystko zależy od wewnętrznych regulacji bankowych. Oczywiście, nie każda tego typu transakcja może zostać uznana za wspieranie terroryzmu czy pranie brudnych pieniędzy. Jeżeli ktoś otrzymał przelew na tak wysoką kwotę, powinien mieć na to odpowiednie dokumenty, potwierdzające źródło przelewu. Jest to niezbędne w celu potwierdzenia, że pieniądze nie pochodzą z nielegalnego źródła"


  OdpowiedzUsuń
 20. Ja właśnie zlikwidowałem swoje oszczędności w kilku bankach i mam zamiar iść na duże zakupy jak i trochę poszaleć na wczasach minimum 2 miesięcznych.
  Może i uda się z 3 miesiące poszaleć jak dadzą urlop w robocie.
  Wycofujcie pieniądze z banków i kont to zobaczycie jak im rura zmięknie.

  OdpowiedzUsuń
 21. Jak długo trwa weryfikacja wniosku o lokatę w BGŻOptima? U mnie dziś w południe będzie 48 godzin. Spodziewałem się szybszej reakcji banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie zareagowali po 4 dniach. A pamiętam jak zakładałem u nich lokatę Bezkarną 3-4 lata temu. Od razu wszystko w 1 dzień szło ogarnąć.

   Usuń
 22. W Idea Banku już od 1,5 miesiąca nic sensownego nie rzucili :(

  OdpowiedzUsuń
 23. W Idea Banku już nawet Ping Pong <2% :( Nieznacznie bo 1,95% ale kolejna bariera złamana :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ratunkiem jest Lokata Gotówkowa. Ale trzeba zamówić wpłatomat no i nie jest to za wygodne przy dużych kwotach.

   Usuń
 24. Czy lokatę mobilną 2,5 % w BzWbk można założyć jeden jedyny raz, czy po jej ukończeniu można jak w Millenium wielekrotnie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Posiadacz konta osobistego/konta oszczędnościowego może
   otworzyć tylko jeden rachunek Lokaty mobilnej, przy czym poprzez
   rachunek Lokaty mobilnej rozumie się także rachunek otwarty przed
   5.05.2015 r. "

   Więc wynika że jeden. No ale to życie zweryfikuje. Ja założyłam i kończy mi się za miesiąc.

   Usuń
 25. Pojawiła się lokata TYLKO TERAZ w Idea Banku. Na 3 miesiące słabe 2,25% :(

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...