Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Oferta Powitalna – Dzień Dobry w CA" czyli lokata 3,2% do 50 000 zł od Credit Agricole

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

4.01.2017

"Oferta Powitalna – Dzień Dobry w CA" czyli lokata 3,2% do 50 000 zł od Credit Agricole

Na promocję mogą załapać się nowi klienci oraz ci, którzy konto już posiadają, ale nie dłużej niż 6 miesięcy.

Oferta Powitalna – Dzień Dobry w CA Credit Agricole
O przynajmniej dobre oprocentowanie lokat coraz trudniej - pisałem o tym w przeglądzie najlepszych lokat na styczeń 2017 roku. Więc stawkę 3,2% 3%w skali roku można by przyjąć z entuzjazmem. Są jednak pewne minusy propozycji: środki zdeponować można zaledwie na 60 dni, a do tego trzeba spełnić szereg innych warunków.

"Oferta Powitalna – Dzień Dobry w CA" jest akcją długoterminową, bo przewidzianą do końca 2017 roku. Aby z niej skorzystać należy:
 • posiadać konto w Credit Agricole przez okres nie dłuższy niż 6 miesięcy (licząc od daty otwarcia konta) wraz z kartą płatniczą i dostępem do bankowości elektronicznej
 • zadeklarować (jeśli tego nie zrobiłeś/-aś, należy złożyć "Deklarację stałego zasilania konta" lub "Zlecenie przekazywania środków") i co miesiąc zapewnić wpływy na konto w kwocie min. 500 zł 
 • potwierdzić udział w promocji podpisując załącznik do regulaminu (by uzupełnić tę formalność będzie więc niezbędna fatyga do oddziału)

Pisząc o "wpływie na konto" i o "wynagrodzeniu" trzeba przytoczyć definicje tych pojęć:
"Wpływ na Konto - suma transakcji uznaniowych w ramach Konta, wynikających z przelewów na prowadzony w ramach Konta rachunek główny, z wyłączeniem przelewów środków z zakończonej lokaty, wypłaty z Rachunku Oszczędzam, Programu Systematycznego Oszczędzania, Antidotum PRO"
"Wynagrodzenie - wpływ środków pieniężnych z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych, rentowych lub zasiłków" 
Na 60-dniową lokatę wpłacić można kwotę od 1 000 do 50 000 zł. Oprocentowanie standardowe dla lokaty na ten okres zostanie podwyższone o 2,5 punktu procentowego, co pozwoli osiągnąć wspomniany już poziom oprocentowania (3,2% 3%) w skali roku. Zgodnie z regulaminem promocji oprócz lokaty można też załapać się na promocyjne warunki dla linii kredytowej, karty kredytowej oraz ubezpieczenia (te jednak nie wiążą się z dodatkowymi gratyfikacjami, ale np. zniesieniem lub obniżeniem opłat).

Jeśli masz już konto w Credit Agricole dłużej niż 6 miesięcy, zwróć uwagę na zapis wykluczający Twój udział:
"Zamknięcie Konta po wprowadzeniu Oferty i jego ponowne otwarcie w trakcie jej obowiązywania nie uprawnia do skorzystania z Oferty ponownie"

Promocję można połączyć z opisywaną już na blogu akcją, w której Credit Agricole płaci 100 zł za przeniesienie konta z innego banku (tam też przeczytasz o warunkach prowadzenia poszczególnych kont osobistych w Credit Agricole. A są to: 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM).

Czy to się opłaca? Jeśli masz konto w Credit Agricole, krócej niż od 6 miesięcy to promocyjną lokatę oczywiście warto wziąć. Jeśli konta w tym banku nie masz to z premii 100 zł i lokaty 3,2% 3% w skali roku do 50 000 zł też robi się przyzwoity pakiet, ale przypomnę, że nie tak dawno bank płacił 350 zł (250 zł za otwarcie konta i 100 zł za jego zamknięcie), a wcześniej - choć z wieloma warunkami do spełnienia - zdobyć można było nawet 1 000 zł.

Bądź na bieżąco z tym co pojawia się na blogu. na Twitterze i polub na Facebooku:

17 komentarzy:

 1. W tej promocji ze stówą za zamknięcie założyłem w czerwcu więc nie łapię się na lokatę o 12 dni :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy CA to dawny Lukas Czarneckiego?

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna 'lokata' na 60 dni - czy to nie są żarty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lepszy krótszy okres niż 3 miesiące ale do 10k PLN

   Usuń
  2. Sporo zawracania głowy po to, żeby ulokować kasę jedynie na 60 dni, ale założę się, że wielu na to pójdzie.

   Usuń

  3. Mnie to nawet wcześniejsze promocje nie zachęciły to ta też nie. Dużo warunków i zawracania d... dla paru groszy. Jak już ktoś posiada taki majatek to raczej nie zawraca sobie głowy takimi promocjami. Oczywiście to jest tylko moje zdanie.

   Usuń
  4. Oni potrzebują kasy na pożyczki jak kania dżdżu!

   Usuń
 4. A czy karta debetowa jest obowiązkowa? Ile kosztuje i ew. jak można uzyskać zwrot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj więcej szczegółów: http://bankobranie.blogspot.com/2016/11/bonus-100-zl-od-credit-agricole-w-promocji-przenies-konto.html

   Usuń
  2. Kartę musi być, więc najlepiej otworzyć Konto PROSTOoszczędzające Premium bo kartę masz darmową. Jedynie na konto trzeba pamiętać przelewać 10k PLN.

   Usuń
 5. Jak to rozumieć?

  "Oprocentowanie specjalne dotyczy wyłącznie jednej lokaty terminowej otwartej w ramach danego Konta."

  Zakładam pierwszą lokatę, ona się kończy po 60 dniach. Mam więc 0 lokat. Otwieram następną, teraz mam jedną lokatę otwartą w ramach konta, chociaż ona jest druga. Czy oprocentowanie drugiej lokaty, która jest "jedna otwarta w ramach danego Konta", będzie promocyjne? Jeżeli przyjmiemy, że tylko "pierwsza" lokata jest promocyjna, to czy nie powinno być w regulaminie "pierwszej lokaty terminowej otwartej w okresie promocji w ramach danego Konta"?

  Poza tym, 60 dni to nie są dwa miesiące.

  Chyba jakiś stażysta pisał ten regulamin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, że dziwnie to napisali. Kolejny regulamin tworzony na kolanie. Ale pewnie chodziło im o to że jedna lokata w ogóle, czyli pierwsza. Raz.

   Usuń
  2. Tak czy siak dla samej lokaty konta nie opłaca się otwierać.

   Usuń
 6. nie rozumie tego zapisu??
  a do tego trzeba spełnić szereg innych warunków.
  jaki to szereg warunków bo wydaje mi się że duzo nie trzeba robić

  OdpowiedzUsuń
 7. Mr. Złotówa, konto w CA założyłem 17.03.2017. 10.09.2017 kończy mi się lokata w innym banku. Czy zakładając powyższą lokatę w CA załapię się na ten okres promocji otwarcia lokaty w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta zakładając 11.09 bo oczywiście wcześniej nie dam rady ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z oferty powitalnej skorzystać można w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta, więc licząc od 17.03. do 11.09. to powinno udać się załapać "rzutem na taśmę" ;)

   Usuń
 8. Dzięki. Też tak myślałem, ale przed chwilą ( jakby słuchali ;-) ) otrzymałem od CA smsa , że jeszcze przez 30 dni czeka na mnie oferta na Powitanie. Najlepiej będzie jak wejdę do oddziału.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...