Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zimowa oferta Konta Godnego Polecenia w BZ WBK - do zdobycia nawet 200 zł (w pakiecie z kartą kredytową)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

24.01.2017

Zimowa oferta Konta Godnego Polecenia w BZ WBK - do zdobycia nawet 200 zł (w pakiecie z kartą kredytową)

Ruszyła kolejna, już druga promocja konta w BZ WBK, dzięki której do zgarnięcia jest już nie 150, a nawet 200 zł.

Część tej sumy wypłacana jest w gotówce (a dokładniej przelewem na konto na kwotę 150 zł), a część przekazywana w postaci bonu Sodexo o wartości 50 zł. Bon można zrealizować podczas zakupów w wielu sklepach, stacjach paliw czy innych punktach handlowo-usługowych uczestniczących w systemie.

De facto mamy do czynienia z dwoma promocjami. Najnowsza z nich to "Zimowa oferta Konta Godnego Polecenia" (z bonem Sodexo), a druga - już wcześniej opisywana na blogu - "150 zł na dzień dobry". Promocje łączą się ze sobą, dzięki czemu możliwa jest kumulacja zysków.

"Zimowa oferta Konta Godnego Polecenia"


Aby wziąć udział w promocji i zdobyć bon o wartości 50 zł należy:
 • w ciągu 12 miesięcy przed dniem przystąpienia do akcji nie posiadać konta złotówkowego prowadzonego w BZ WBK 
 • złożyć wniosek o Konto Godne Polecenia wraz z kartą Visa Sol i dostępem do bankowości internetowej i zawrzeć umowę (najpóźniej do 28.02.2017 r.)
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych 
 • nie składać sprzeciwu wobec działań marketingowych banku 
 • podać numer telefonu komórkowego 
 • wykonać co najmniej 5 płatności kartą wydaną do konta w miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu w którym złożony został wniosek (transakcje muszą być zaksięgowane w tym samym miesiącu w którym zostaną wykonane)
I to już wszystko. Za spełnienie tych nieskomplikowanych warunków otrzymasz nagrodę. Bon Sodexo zostanie przesłany na Twój adres korespondencyjny najpóźniej do 30.04.2017 r. 

150 zł na dzień dobry 


Ale bon Sodexo to nie wszystko co jest do ugrania (50 zł za otwarcie konta to dość słaba gratyfikacja - tym bardziej, że BZ WBK płacił za to już więcej, np. 100 lub 120 zł). Ciekawiej robi się gdy oprócz konta skorzystamy z pakietu. Zdobyć można bowiem także 150 zł. W tym przypadku premię otrzymasz jeśli oprócz konta osobistego zawnioskujesz również o kartę kredytową. Szczegóły tej promocji opisywałem już tutaj

Teraz przypomnę najważniejsze zasady. A należy:
 • w miesiącu zawarcia umowy o konto lub w następującym po nim miesiącu kalendarzowym, złożyć w oddziale, placówce partnerskiej, na infolinii banku lub w bankowości internetowej wniosek o kartę kredytową i zawrzeć umowę
 • w miesiącu wydania karty i/lub w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych wykonać główną kartą kredytową łącznie co najmniej pięć płatności kartą na dowolne kwoty

Za powyższe otrzymasz jednorazową premię w wysokości 150 zł. Jej wypłata nastąpi do końca czwartego miesiąca kalendarzowego, licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w którym bank podejmie pozytywną decyzję o przyznaniu karty. Warunkiem otrzymania tej premii jest także brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku (wymagany już w promocji z bonem Sodexo).

Pamiętaj, że o ile wniosek o kartę kredytową można złożyć w oddziale lub placówce partnerskiej BZ WBK, o tyle tam złożone wnioski o konto osobiste nie kwalifikują do promocji z bonem Sodexo. Udział w promocji zapewnia złożenie wniosku na stronie promocji.

Dla kogo promocja?


Uczestnikami promocji "150 zł na dzień dobry" mogą być klienci, którzy: 
"- w ciągu 12 miesięcy poprzedzających zawarcie Umowy o Konto osobiste nie posiadali żadnego Konta osobistego w PLN (dot. Posiadaczy i Współposiadaczy) (...) 
- w ciągu 6 miesięcy poprzedzających pozytywną decyzji o wydaniu Karty kredytowej nie dokonali zamknięcia dowolnej poprzedniej Karty kredytowej" (pisownia oryginalna)
Złóż wniosek by załapać się na bonusy o wartości 200 zł

Konto i karta - prześwietlenie oferty BZ WBK


Konto Godne Polecenia otwierane w promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta 
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej 
 • 0 zł zł za SMSkody służące autoryzacji przelewów i dyspozycji zlecanych w bankowości (promocja obowiązuje do 30.04.2017 r.; po tym okresie bank zapewne przywróci standardowe rozwiązania, gdy w każdym miesiącu kalendarzowym można wykorzystać pakiet 5 darmowych SMSkodów, a za każdy kolejny pobierana jest opłata w wysokości 0,20 zł) 
 • karta Visa Sol wydawana do konta osobistego to: 
  • 0 zł za wydanie karty 
  • 0 zł za posiadanie karty jeśli w danym miesiącu kalendarzowym wykonasz co najmniej 5 płatności na dowolne kwoty (w przeciwnym wypadku opłata wyniesie 4 zł) 
  • 0 zł za wypłatę gotówki wyłącznie z bankomatów sieci BZ WBK 

Umowę o konto w BZ WBK zawrzeć można na jeden z dwóch poniższych sposobów:
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z konta posiadanego w innym banku - pamiętaj przy tym by wszystkie dane przy przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie zgadzały się z tymi, które podasz we wniosku o konto w BZ WBK (to podstawa pozytywnej weryfikacji wniosku)
 • za pośrednictwem kuriera - wybierając tę opcję już we wniosku możesz wskazać adres miejsca podpisania umowy także inny niż zamieszkania czy korespondencyjny (możesz więc wskazać np. miejsce swej pracy)

Z kolei biorąc pod uwagę wybór kart kredytowych, najlepszą opcją z oferty banku jest wybór którejś ze srebrnych kart (MasterCard Silver lub Visa Silver). W takim przypadku dość łatwo można uniknąć opłat. Opłata roczna (za cały pierwszy rok posiadania karty):
"nie jest pobierana pod warunkiem rozliczenia minimum 5 transakcji (z wyjątkiem przelewów z karty kredytowej) w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty" 

Jest to więc wymóg bardzo łatwy, a w dodatku pokrywający się z warunkami promocji. Jeśli kartę zdecydujesz się utrzymywać w dłuższym okresie to w drugim i kolejnym roku karty kredytowe w BZ WBK zazwyczaj wiążą się z miesięczną opłatą za jej posiadanie. Tego kosztu można uniknąć, wykazując się odpowiednią aktywnością - liczyć się wtedy będzie liczba wykonanych miesięcznie płatności. Wyjątkiem jest karta kredytowa 1|2|3, która miesięcznie, bezwarunkowo kosztuje 10 zł.

BZ WBK w przypadku kart srebrnych pobiera również opłatę za wznowienie karty (ale nastąpi to dopiero wtedy gdy upłynie jej okres ważności - data wytłoczona jest na karcie - i bank prześle do Ciebie nowy plastik). Opłata wynosi 15 zł.

Czytelnikom, którzy dotąd nie mieli okazji korzystać z karty kredytowej, polecam wpis poradnikowy: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Przystąp do kumulacji obydwu promocji - złóż wniosek o konto

Przydatne dokumenty:
Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter: 
Adres e-mail

20 komentarzy:

 1. Już miałem brać udział w samej promocji z premią 150 zł. Coś mnie wstrzymało. Widać, że było warto :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Do 15 grudnia dawali 120 zeta za otwarcie KGP oraz kartę płatniczą Sol ... teraz za to samo jest tylko 50 zeta w jakimś bonie - lipa!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Temat ratuje 150 zł bo sam bon wypadałaby blado na tle choćby wspomnianej przez Ciebie promocji.

   Usuń
  2. Być może doszli do wniosku, że jest już niewielu ludzi w Polsce, którzy jeszcze nie mają KGP jedynie z kartą płatniczą i teraz ruszyli z ofensywą na karty kredytowe - bonusy marketingowców są dość spore!

   Usuń
 3. Czy w BZWBK da się jeszcze załapać na konto 4%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualnie już nie. Było, minęło.

   Usuń
 4. A w regulaminie nic nie pisze, że kartę do konta trzeba mieć do czasu otrzymania bonu. Czy dobrze rozumiem, że można ją zlikwidować po wykonaniu tych 5 płatności w następnym miesiącu po otwarciu konta? (Chodzi mi tylko o bon na 50 zł bo nie mam zdolności kredytowej, by dostać 150 zł)

  OdpowiedzUsuń
 5. - w ciągu 12 miesięcy poprzedzających zawarcie Umowy o Konto osobiste nie posiadali żadnego Konta osobistego w PLN (dot. Posiadaczy i Współposiadaczy) (...)

  Czyli, jeśli mam dowolne konto w innym banku, to nie mogę brać udziału w promocji 200 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o to by nie posiadać (ani współposiadać) konta w BZ WBK. W innym banku oczywiście można posiadać.

   Usuń
 6. Bardzo krótki czas karencji😀 Czyli jak zamknąłem konto w BZWBK 8.01.2016 mogę brać udział w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie tylko czy 8.01.2016 r. konto zostało już fizycznie zamknięte czy dopiero została zgłoszona rezygnacja z okresem wypowiedzenia??

   Jeśli zostało już zamknięte (czasem w BZ WBK udaje się to zrobić "od ręki") własnie 8.01.2016 r. to możesz wziąć udział w promocji. Ale nawet jeśli był okres wypowiedzenia to wystarczy zaczekać, bo promocja trwa do końca lutego, a okres 12-miesięcznej karencji liczony jest jako okres poprzedzający zawarcie umowy, a nie okres poprzedzający start promocji.

   Usuń
  2. W banku składałem rezygnację z konta 7.12.2015r. Czyli do dzieła😀

   Usuń
 7. Tak dla porównania. Wnioskowałem o kartę kredytową w Citibanku i oddzwonili po tygodniu. Później czekałem na kuriera, akceptację umowy, kartę. W BZWBK telefon dzień po wniosku. Następnego dnia podszedłem do oddziału podpisać umowę i po sprawie. Czekam na kartę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy przeniesienie konta do nich potraktują jako otwarcie konta?
  Mam konto w CA i chciałem je przenieść z powodu bonusu za rezygnację z konta ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można przenieść do BZ WBK. Tak zrobiłem.

   Usuń
  2. A po co przenosić? Zamykasz jedno (CA), otwierasz drugie (BZWBK). Po co tworzyć jakieś komplikacje?

   Usuń
 9. Dostaliście już bon?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Pewnie wysłali na ostatnią chwilę i przyjdzie po weekendzie

   Usuń
  2. dziś złożona reklamacja na infolinii bo bon nie dotarł

   Usuń
  3. Więc i ja dziś złożę.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...