Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Przedwiośnie: 3% do 40 000 zł w Getin Banku od Open Finance

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

22.02.2017

Lokata Przedwiośnie: 3% do 40 000 zł w Getin Banku od Open Finance

Wystartowała kolejna edycja promocyjnej lokaty dostępnej za pośrednictwem doradców finansowych Open Finance.

Lokata Przedwiośnie w Getin Banku od Open Finance
Lokata Przedwiośnie jest depozytem bankowym prowadzonym przez Getin Bank (podlega więc Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu). Założyć można ją bez spełniania warunków (nie trzeba zakładać konta, ani korzystać z jakichkolwiek dodatkowych produktów) poza jednym wymogiem. Niezbędna jest wizyta (a właściwie dwie) w placówce Open Finance.

Główne cechy Lokaty Przedwiośnie to:
 • minimalna kwota: 1 000 zł
 • maksymalna kwota: 40 000 zł
 • okres: do 4 miesięcy
 • oprocentowanie: stałe
  • 3% w skali roku w 1. i 2. miesiącu trwania lokaty (po tym okresie istnieje możliwość zerwania lokaty bez utraty odsetek!)
  • 1,5% w skali roku w 3. i 4 miesiącu trwania lokaty

Przy obecnie dostępnym oprocentowaniu najlepszych lokat stawka 3% wygląda bardzo dobrze, ale jeśli środki miałyby być ulokowane przez cały okres czterech miesięcy to średnie oprocentowanie wypadłoby już gorzej - wyniosłoby 2,25% w skali roku. Sposobem na wyciśnięcie maksimum zysków z lokaty jest jednak utrzymanie depozytu przez okres dwóch miesięcy i wykorzystanie możliwości ich wycofania bez utraty odsetek (będą one naliczone za faktyczny okres utrzymywania środków na lokacie). W taki sposób lokatę zerwać można jednak tylko i wyłącznie w placówkach Open Finance (potrzebna będzie więc wtedy kolejna wizyta). W przypadku innego zerwania umowy (np. w bankowości internetowej) odsetek nie będzie - otrzymasz zwrot kapitału.

Aby skorzystać z lokaty uprzednio najlepiej umówić się na spotkanie (można to zrobić za pośrednictwem infolinii lub wysyłając formularz zgłoszeniowy na stronie Open Finance). Po złożeniu wniosku o lokatę będziesz mieć 7 dni na wykonanie przelewu i zasilenie rachunku lokaty. Przelew ten będzie należało wykonać z własnego rachunku (ważne jest bowiem to by zgadzały się dane przy przelewie i te we wniosku), w wysokości równej zadeklarowanej kwocie lokaty.

Tego typu promocje nie są nowością w ofercie Open Finance, choć od ostatniej przyszło nam sporo czekać (w czerwcu ub.r. skorzystać można było z Lokaty pod Słońcem dającej oprocentowanie do 3,3% w skali roku).

Czy w ofercie są jakieś haczyki? Rozdawanie promocyjnego oprocentowania na lokacie może zaskakiwać. Dla Open Finance nie jest to jednak nic innego jak sposób na przyciągnięcie do siebie nowych klientów. Na spotkaniu z doradcą Open Finance mogą pojawić się propozycje ulokowania środków w inny sposób niż tradycyjna lokata bankowa. Od nas jednak zależy decyzja z czego chcemy skorzystać.

Zgodnie z informacjami z Karty Produktu Lokata Przedwiośnie zakładana jest jako odnawialna, ale po umownym okresie - co tu się łudzić - jej oprocentowanie będzie mizerne. W każdej chwili można ją jednak zmienić (za pośrednictwem bankowości internetowej lub na infolinii) na nieodnawialną i wskazać numer rachunku, na który środki wraz z odsetkami mają wrócić.

Promocyjna lokata - według nieoficjalnych informacji jakie udało mi się uzyskać od pracownika Open Finance - ma być dostępna tylko do końca lutego.

Jeśli szukasz dobrej lokaty, którą założysz bez ruszania się z domu, a do tego chcesz zdobyć gwarantowany bonus pieniężny do 140 zł, koniecznie zapoznaj się z promocją "Zarabiaj z duetem korzyści".

[Aktualizacja w dn. 23.02.2017 r. godz. 9:35: z informacji uzyskanych od Czytelników i potwierdzonej na infolinii okazuje się, że lokata nie jest dostępna we wszystkich placówkach tej firmy. Przed umówieniem spotkania warto więc potwierdzić w rozmowie z konsultantem czy w Twoim mieście będzie szansa skorzystania z promocji.]

[Aktualizacja w dn. 22.02.2017 r., godz. 22:45: W temacie oszczędności: w Idea Banku pojawiła się Lokata Tylko Teraz. Bez dodatkowych warunków na okres 45 dni zdeponować można do miliona złotych. Oprocentowanie wynosi 2,4% w skali roku. Możliwość złożenia wniosku ma być dostępna co najmniej do 23.02.2017 r.]

Nie przegap promocji bankowych i najlepszych lokat - zapisz się na bezpłatny newsletter: 
Adres e-mail

20 komentarzy:

 1. Trochę mało i na krótko by dwa razy wybierać się do oddziału :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jedynie dla tych co mają po drodze lub Open Finance pod nosem. Różnica na 2 miesiące między 3, a 2,5% to groszowe różnice.

   Usuń
  2. Nie aż takie groszowe. Więcej 0,5% przez 60 dni przy 40k PLN to różnica 26,63 zł :)

   Usuń
 2. Czy jest to propozycja tylko dla nowych klientów czy starzy też mogą skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już u nich miałem lokatę "Pod Słońcem" a dziś zadzwonili z propozycją tej. Więc starzy też mogą. Jutro idę na spotkanie.

   Usuń
 3. z tego co kojarze na Getin bank trzeba teraz uważac...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dlaczego?

   Usuń
  2. Jak skończy się lokata to będą Cię namawiać na "lokatę strukturyzowaną" przeważnie na 3 lata. Taka lokata to w uproszczeniu zakład z bankiem, że kurs akcji nie spadnie. Kuszą procenty (jakieś 6%), jest gwarancja kapitału ale zysk jest tak pewny jak rzut monetą.

   Usuń
  3. Idea i Millennium też namawiają na to. Grunt to asertywność ☺

   Usuń
  4. W moim przypadku w Idea to gościu był tak nachalny że po 10 minutach aż doszło do "szarpaniny telefonicznej". Teraz już wiem że jak nie dociera odmowa to trzeba kulturalnie nacisnąć "czerwoną słuchawkę" na telefonie.

   Usuń
  5. Gdzie teraz nie namawiają? Każdy bank ma jakieś lokaty strukturyzowane. A jakie bajeczne zyski na nich? Rzekomo możliwe, ale kurcze jeszcze nie widziałem by ktoś zarobił ;)

   Usuń
 4. Mnie na infolinii powiedzieli że lokata jest tylko dla wybranych klientów z którymi Open się kontaktuje i na razie nie mogą mnie umówić na spotkanie. Jak u Was?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wysłałem formularz. Oddzwonili po 5 minutach i bez problemu umówili na spotkanie w oddziale w Poznaniu nt. lokaty Przedwiośnie.

   Usuń
  2. No co do czasu to u mnie oddzwonili po 1 minucie. Najpierw Pani mnie chciała umówić tylko powiedziałem że na sobotę więc zaczęła szukać terminów a na koniec powiedziała że ja już miałem taką "Pod słońcem" i na razie mnie nie umówi bo oferta jest dla wybranych klientów.

   Usuń
  3. Czyli ledwo lokata stała się popularniejsza to już zaczęli kombinować jak jej nie dawać wyjadaczom okazji.

   Usuń
 5. Tak mnie się wydaje. W poprzedniej promocji też przy spotkaniu, konsultant przyznał że promocja jest w celu pozyskania nowych klientów ponieważ bank tak naprawdę dokłada do oferty no i mi próbował coś wciskać i nie ukrywam socjotechnikę miał dobrze opanowaną.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lecą po bandzie bo w karcie produktu takich informacji nie ma. A skoro czegoś nie ma to co? Wierzyć w widzimisię, że ta lokata jest dla nowych klientów, ta dla rudych, a ta dla mężczyzn o imieniu Gerwazy?? Bez sensu. Chociaż nie chcę skorzystać z tej lokaty to irytują mnie takie sytuacje i gadanie, że coś jest takie a nie inne, a nie ma tego na papierze.

   Usuń
 6. Potwierdzone paroma telefonami. Oferta skierowana dla konkretnej grupy klientów (niestety nie wiadomo dla jakiej) ale raczej nie dla tej co już tego typu lokaty zakładali (mnie sprawdzili po nr telefonu i powiedzieli że nie dla mnie).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tylko mogli by to otwarcie gdzieś zapisać a nie robić sobie rozgłos lokatą a później migać i odpowiadać w stylu "nie dla psa kiełbasa". No ale w sumie mnie to nie dziwi. Open Finance zawsze cwaniaczył. I nie dociera do mnie tłumaczenie które ktoś tu przytaczał, że muszą do takich lokat dokładać. Skoro coś robią to niech ponoszą pełną konsekwencję. A jeśli jednak robią to jakoś opłacić się musi.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...