Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe: luty 2017 + ranking lokat

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.02.2017

Najlepsze lokaty bankowe: luty 2017 + ranking lokat

Luty, jak każdy miesiąc, rozpoczynam od przeglądu najlepszych propozycji dla oszczędzających.

najlepsze lokaty bankowe luty 2017 r.
W poniższym artykule znajdziesz wyłącznie propozycje bezpiecznych form lokowania oszczędności (objętych Bankowym Funduszem Gwarancyjnym) oraz z przewidywalnym zyskiem (bo z góry określonym, stałym oprocentowaniem). A są to lokaty bankowe oraz konta oszczędnościowe z oprocentowaniem gwarantowanym przez określony czas.

Wśród zestawienia obejmującego 64 różnych produktów (lokat i kont oszczędnościowych) znajdziesz propozycje z 20 banków.

Na wstępie wpisu już tradycyjnie przyglądam się temu co w każdym banku najlepsze. Na poniższej grafice widać oprocentowanie najatrakcyjniejsze z możliwych do uzyskania w poszczególnych bankach i już tutaj widać trendy następujące w bankowych ofertach.
najlepsze lokaty bankowe na luty 2017 r. - przegląd


Samo zestawienie wygląda nawet całkiem dobrze, bo przecież można znaleźć nie mało propozycji ze stawką ponad 3% w skali roku. Jednak trzeba pamiętać, że to często są oferty dla mniejszych kwot, a dodatkowo reglamentowane.

By ułatwić przegląd bankowych propozycji, pogrupowałem je. I tak w poniższym wpisie znajdziesz:
 • Lokaty promocyjne 
  • Lokaty bez konta osobistego 
  • Lokaty z kontem osobistym 
 • Lokaty mobilne 
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków: 
  • Lokaty kilkumiesięczne 
  • Lokaty długoterminowe 
 • Najlepsze konta oszczędnościowe

Wszystkie najkorzystniejsze oferty z oprocentowaniem od 2,3 (minimum załapania się do rankingu ponownie obniżyłem - dotąd obowiązywało 2,4) do 4% w skali roku obejmuje również ranking najlepszych lokat bankowych. Poniżej znajdziesz jednak bardziej szczegółowy opis poszczególnych depozytów.

Lokaty promocyjne


Banki na różny sposób próbują przyciągać do siebie nowych klientów. Jednym ze sposobów są lokaty promocyjne oferowane wyłącznie dla nowych klientów (do których czasem kwalifikują się także klienci powracający). Wśród tego typu ofert wyróżnić można dwie grupy: propozycje bez konta, jak i te, które wymagają założenia rachunku osobistego.

Lokaty bez konta osobistego


Lider trzyma się mocno. Już od kilku miesięcy jest nim Idea Bank, oferujący Lokatę Happy dla nowych klientów, którzy dotąd nie posiadali żadnego produktu w tym banku. Środki można zdeponować na 2 miesiące z oprocentowaniem 4% w skali roku lub na 1 albo 3 miesiące ze stawką 3,5%. Bez względu na wybrany wariant ulokować można jednak tylko do 10 000 zł. Jeśli posiadasz większe oszczędności (od 10 000,01 do 100 000 zł) to oferta jest już nieco inna - Lokata Happy Plus oferuje stawkę 3% w skali roku na jeden okres: trzy miesiące. To tak samo oferta wyłącznie dla nowych klientów, bez konieczności zakładania konta.

Liberalniejsze podejście do tematu nowego klienta ma BGŻ Optima. Tutaj promocyjną lokatę powitalną założyć mogą nie tylko osoby, które dotąd nigdy nie były klientami tegoż banku, ale i byli klienci (warunkiem jest nieposiadanie rachunku oszczędnościowego w BGŻ Optima co najmniej od 12 miesięcy). A jaka jest oferta? Najlepiej wypada Lokata Bezkarna, dająca 3% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł. Jeśli posiadasz większą kwotę to możesz założyć Lokatę Bezkompromisową, która oferuje 2,5% w skali roku, także przez okres trzech miesięcy, ale już dla kwoty do 100 000 zł. Wybrać możesz wyłącznie jedną z tych dwóch propozycji. W każdym przypadku założyć trzeba również rachunek oszczędnościowy (na szczęście bezwarunkowo darmowy), który służy obsłudze lokaty, ale też i lokowaniu oszczędności (można na nim uzyskać 2,5% w skali roku dla kwoty do 150 000 zł - oferta ma obowiązywać do 9.02.2017 r.).

Lokaty z kontem osobistym


W niektórych bankach do założenia lokaty promocyjnej niezbędne jest też otwarcie konta osobistego. Są na szczęście przypadki, w których konto takie nie wiąże się ze spełnianiem żadnych dodatkowych warunków, bo jest darmowe i traktować je można jako dodatek, który zadowoli bank (dla statystyk), ale nie będzie żadnym obciążeniem dla klienta.

W Nest Banku dla osób, które założą konto osobiste czeka 3-miesięczna Nest Lokata Witaj. Jest to jeden z dwóch przypadków na rynku bankowym w Polsce, gdzie konto, karta, przelewy i wypłaty ze wszystkich bankomatów są bez warunków za 0 zł. Depozyt w Nest Banku można założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta. Oprocentowanie dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł wynosi 4% w skali roku.

Podobne parametry lokaty powitalnej oferuje Plus Bank. Średnie oprocentowanie na 3-miesięcznej lokacie wynosi 4% w skali roku (precyzyjniej, jest ono rosnące od 3% w pierwszym miesiącu, przez 4% w drugim po 5% w trzecim). Też można wpłacić do 10 000 zł. Ale mankamentem tej propozycji jest... konto. Tutaj by uniknąć opłaty (w wysokości 9 zł) trzeba wykonywać płatności kartą na sumę 500 zł miesięcznie. To bardzo dużo, zważywszy, że wydanie takiej samej kwoty np. kartą wydaną do Konta Premium w T-Mobile Usługi Bankowe owocuje zwrotem w wysokości 25 zł.

Oprocentowanie 4% w skali roku oferuje jeszcze Alior Bank (nie inaczej - także dla kwoty do 10 000 zł, ale już na okres dwóch miesięcy). Lokatę można założyć wraz z otwarciem jednego z kont osobistych dostępnych w Alior Banku. Najlepszym z nich jest Konto Internetowe, które bez karty prowadzone jest za 0 zł bez warunków.

Przegląd obejmujące najlepsze lokaty powitalne zamyka mBank. Oprocentowanie Lokaty na wejście wynosi 3,5% w skali roku (dla kwoty do 10 000 zł na okres dwóch miesięcy). Trzeba również założyć konto osobiste - takim, które nie wymaga zaangażowania celem uniknięcia opłat jest eKonto w taryfie standard. Bez karty (która nie jest wymagana) prowadzone jest ono za 0 zł.

Lokaty mobilne 


Te propozycje banków na pewno nie są aż tak kuszące, by zmieniać dla nich bank. Ale jeśli w którymś posiadasz już konto to taki depozyt może być miłą niespodzianką. Warunkiem jest posiadanie lub zainstalowanie aplikacji mobilnej (bo tylko tam tego typu lokaty można założyć).
Bank
Okres
Oprocentowanie:
Min. kwota
Max. kwota
Eurobank*
1 miesiąc
3,50%
200 zł
10 000 zł
Bank Millennium
3 miesiące
2,25% (lub 2,5%)/ 2,75% (lub 3,0%)**
500 zł
10 000 zł
Getin Bank
2 miesiące
3%
500 zł
10 000 zł
Credit Agricole
36 miesięcy
2,7%
1 000 zł
Bez ograniczeń
BZ WBK
4 miesiące
2,5%
1 000 zł
20 000 zł
* - lokata dostępna wyłącznie w ciągu 7 dni od aktywacji aplikacji mobilnej
** - oprocentowanie uzależnione od rodzaju posiadanego konta osobistego. Wyższa stawka (podana w nawiasach) obowiązuje w przypadku założenia lokaty w aplikacji z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości

Lokaty mobilne oferuje jeszcze kilka innych banków (m.in. PKO BP i Raiffeisen Polbank), ale w każdym przypadku są już to stawki niższe niż 2,3% w skali roku.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków 


O ile wcześniej omówiłem promocyjne propozycje dla nowych klientów, wymagające otwarcia lub posiadania konta, o tyle poniżej znajdziesz lokaty już bez takich warunków.

Lokaty kilkumiesięczne 


Wśród tych lokat ciągle panuje niedobór. Nawet Idea Bank, jeszcze w ubiegłym roku dość często serwujący wyróżniające się oferty na krótki okres, teraz spuścił z tonu. W styczniu najlepszą tego typu opcją była Lokata Bezkonkurencyjna. Donosiłem o niej m.in. na Facebooku:
Niestety nawet ta lokata była propozycją epizodyczną, dostępną przez bardzo krótki okres. Gdzie obecnie szukać dobrej stawki na kilka miesięcy? Najlepsza jest Lokata Deklasująca od BGŻ Optima z oprocentowaniem 2,3% w skali roku. Choć i tu pojawiają się pewne warunki. Na ten 4-miesięczny depozyt wpłacić można wyłącznie "nowe środki", maksymalnie na sumę 300 000 zł.

Alternatywą wobec lokat na krótszy okres są konta oszczędnościowe z gwarancją oprocentowania na określony czas - zazwyczaj od trzech do sześciu miesięcy. Więcej na ten temat piszę nieco niżej.

Lokaty długoterminowe


Jeśli pod uwagę brać lokaty 24- lub 36-miesięczne to okazuje się, że rywalizacja banków o nasze oszczędności jest nawet spora.

Na dwa lata najwyższe oprocentowanie dają Idea Bank (2,75%) i Toyota Bank (2,7%). W przypadku okresu 3-letniego najlepiej wybrać ofertę Idea Banku lub Lion's Banku (po 2,75%), Credit Agricole (2,7%). W każdym przypadku stawki oprocentowania podane są w ujęciu rocznym.

Decydując się na długoterminowy depozyt koniecznie uwzględnij to czy na pewno środki nie będą Ci potrzebne - zerwanie lokaty w trakcie trwania umowy w zdecydowanej większości oznacza wyłącznie zwrot kapitału bez grosza odsetek. Warto też wziąć pod uwagę to, że w chwili obecnej oprocentowanie depozytów w Polsce znajduje się na historycznych minimach. Oczywiście nikt nie zagwarantuje braku dalszego spadku stóp procentowych, ale zdecydowanie częściej spotkać się można z przewidywaniami ich wzrostu. Gdyby tak miało się stać, przy utrzymywaniu środków na lokacie kilkuletniej wzrost oprocentowania Cię ominie.

Najlepsze konta oszczędnościowe


Konta oszczędnościowe nieraz już kusiły świetnym oprocentowaniem, które jednak szybko ulegało zmianie na gorsze. Poniższe zestawienie obejmuje wyłącznie takie propozycje, które gwarantują utrzymanie danej stawki przez określony czas (od 3 do 6 miesięcy). Tym samym konto oszczędnościowe spełnić może funkcje lokaty ze stałym oprocentowaniem, bo nie zaskoczy nasz zmiana oprocentowania i "z góry" można sobie wyliczyć spodziewany zysk. Konto oszczędnościowe ma jednak i dodatkowe zalety: możliwość dopłacania środków, jak i wypłacenia w dowolnym momencie (części lub całości środków) bez utraty odsetek.

Aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe z gwarancją utrzymania stawki oprocentowania przez określony czas dają:
Bank
Konto
Oprocentowanie
Kwota objęta promocyjną stawką
Okres obowiązywania oprocentowania
Dostępność promocji
Orange Finanse
Konto Oszczędnościowe
3,5%
do 10 000 zł
6 miesięcy
do 2.02.2017 r.
Deutsche Bank
db Konto Oszczędnościowe Plus
2,55%
do 100 000 zł
4 miesiące
do odwołania
Bank Millennium
Konto Oszczędnościowe Profit
2,5%
do 100 000 zł
92 dni
do 22.04.2017 r.
Eurobank
Rachunek Ekstra Zysk
2,5%
do 30 000 zł
3 miesiące
do odwołania

Pierwsze z kont na tle pozostałych wyróżnia się najwyższą stawką oprocentowania, ale też i dodatkowymi warunkami do spełnienia przez klienta. Kartą wydaną do konta wydawać trzeba min. 300 zł miesięcznie... co jest wymogiem dość wyśrubowanym zważywszy na fakt, że promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla kwoty do 10 000 zł.

Nawet do 100 000 zł w ramach promocji oprocentowania wpłacić można zarówno w Deutsche Banku, jak i w Banku Millennium. Obowiązujące ta stawki są dość podobne - wynoszą odpowiednio 2,55% oraz 2,5% w skali roku. W pierwszym banku oprocentowanie obowiązuje przez 4 miesiące, a klient może założyć samo konto oszczędnościowe - konto osobiste nie jest wymagane, choć... jest opłacalne, bo w przy wypłacie środków bezpośrednio z konta oszczędnościowego na rachunek w innym banku zapłacisz 10 zł. Za to przy przelewie wewnętrznym (na konto osobiste w Deutsche Banku) takiej prowizji nie ma (dla pierwszego przelewu w miesiącu kalendarzowym). Prowadzenie konta (bez karty) również jest darmowe bez warunków.

W Banku Millennium podwyższona stawka oprocentowania obowiązuje przez 92 dni od momentu pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe Profit (to nowy produkt w ofercie banku).

Mniej atrakcyjnie - w kontekście maksymalnej kwoty jaką można ulokować - prezentuje się propozycja Eurobanku. Rachunek Ekstra Zysk daje 2,5% w skali roku, przez 3 miesiące, ale tylko dla kwoty do 30 000 zł.

Jeśli masz pytania dotyczące lokat bankowych, polecam poradnik: "Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć". Tam znajdziesz również kalkulator odsetek, który w łatwy sposób pozwala wyliczyć z zyski z lokaty lub konta oszczędnościowego.

Bądź na bieżąco z nowymi promocjami bankowymi oraz z okazjonalnie pojawiającymi się lokatami. Zapisz się na bezpłatny newsletter (to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowościach). Z newslettera możesz się też każdej chwili w prosty sposób wypisać:
Adres e-mail

41 komentarzy:

 1. witam
  czy lokat mobilna na 3% w t-mobile jest jeszcze dostępna?, bo jakoś nie mogłam jej znaleźć...;/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety już jej nie ma. Pojawiła się na bardzo krótko i szybko zniknęła.

   Usuń
 2. Millennium oferuje 2,5% na 92 dni od dnia pierwszej wpłaty - oferta Konto Oszczędnościowe "Profit" ważna od 29 stycznia do 22 kwietnia włącznie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Lokowanie z obecnym oprocentowaniem jest śmieszne. Jak można akceptować tak niskie oprocentowanie znając historyczne oferty? Ja już dawno zaczęłam inwestować swoje środki, a nie skupiać się na tym czy mam 2.5 czy 2.7.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inwestować powiadasz??? W nieruchomości mogą zamożniejsi, w fundusze ci którzy chcą pakować kasę w kabzy tych co nimi zarządzają, a na giełdzie spekulanci lub nie wiedzący, że ledwo Trump albo Kaczyński zakaszle to giełda leci w dół.

   Usuń
  2. Dobrze powiedziane. Inwestowanie w nieruchomości jest dobre, ale przy tych cenach to trochę kiepsko wygląda.

   Usuń
  3. Kurs wymiany bitcoina właśnie spadł z ponad 4300 zł do nieco poniżej 3900 zł - to oznacza 10% straty!

   Usuń
 4. Gdzie w aplikacji Getin można znaleźć założenie lokaty mobilnej, kiedyś raz udało mi się skorzystać a od conajnniej 2 msc nie mam jej w aplikacji a kolejny raz widzę ja w zestawieniu na bankobraniu jako dostępną

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładka "Lokaty" i tam będzie Lokata Mobilna

   Usuń
  2. Nie masz jej bo już miałes a można tylko raz.

   Usuń
 5. Mi Idea bank koniecznie chce zaserwować lokatę strukturyzowaną Idea Kids III :)
  Kasia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie też wydzwaniają, ale stanowczo odmawiam. Niestety, ale nie jest to korzystna oferta.

   Usuń
 6. Szkoda, że nie ma żądnych lokat z bonusami. Chociaż to nadbijało zyski, a teraz klapa.

  OdpowiedzUsuń
 7. a może warto napisać coś o Obligacjach Skarbowych? Są teraz bardzo dobre procenty na 2 lata, ale także np. na 4 lata, gdzie mamy Inflacje plus 1,25 % marży. Ja sam jestem zwolennikiem długoletniego inwestowania. Rok temu np. w Aliorze na dwa lata założyłem lokatę z procentem 2,75 %. Jeszcze tylko rok mi został. Zaleta taka, że kaska płynie, czas szybko leci i za rok będzie ponad 4 500 pln z odsetek. Taki prezent na urodziny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co mi wiadomo to oprocentowanie polskich Obligacji Skarbowych jest jednak niższe od oprocentowania najlepszych obecnie lokat 2- czy 3-letnich. Wyższe jest w przypadku obligacji emitowanych przez samorządy bądź firmy, ale zawsze w takim przypadku występuje ryzyko (mniejsze lub większe) niewypłacalności emitenta. Kilkukrotnie na ten temat rozpisywałem się już w komentarzach i unikam osobiście, opcji lokowania pieniędzy, które nie spełniają dwóch kluczowych kryteriów. Musi być określony zysk oraz gwarancja kapitału. A jeśli sam z nich nie korzystam to też nie mam przekonania by o nich pisać na blogu.

   Usuń
 8. Widzę, że ToyotaBank wcale nie ma za wysokich notowań według tego opisu. Choć w jednym z artykułów wyczytałam, że ichnia oferta depozytów długoterminowych wyróżnia się na tle konkurencji – klienci na lokatach rocznych i dłuższych, mogą wypracować ponadprzeciętne zyski. Gdzie oczywiście lokaty długoterminowe sprawdzają się o wiele lepiej, gdyż mają większe oprocentowanie. W ich depozycie plus według tamtego artykułu po 2 latach mogę mieć juz oporcentowanie równe 5.20% wiec to o wiele więcej niż jest tu opisane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 5,2%?? Chyba czytałaś jakąś historyczną ofertę. Ewentualnie trafiłaś lokatę progresywną co przez 23 miesiące pełza między 1 a 1,25% albo jeszcze czymś gorszym by wystrzelić w ostatnim miesiącu do czegoś nierealnego na te czasy.

   Usuń
 9. Lokata w Toyota bank rzeczywiście 2,7 ale w wersji trzyletniej. Dwuletnia to 2.55. W credite agricole najwyższą w ofercie to też już tylko 2.5 proc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Credit zawsze foruje długie lokaty. Z krótkimi bieda aż piszczy.

   Usuń
 10. Warto dodać, że lokatę mobilną w Getin można założyć tylko raz, zatem dla większości jest już niedostępna.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo porządne zestawienie. Szkoda, że nie ma ofert lokat, czy kont oszczędnościowych dla walut obcych. A może będą??? :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Klops, nawet Gotówkowa w Idea Banku na 2,25% spadła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tak dalej pójdzie to banki będą miały niezły klops, nikt nie mówi ile ludzi rezygnuje z lokat w tym roku, chyba że nałapali na długoterminówki.

   Usuń
  2. W strefie € ujemne stopy procentowe są już od ładnych kilku lat i o żadnym klopsie niesłychno - dziwne :)

   Usuń
  3. Podobnie w Szwajcarii ujemne stopy i banki jakoś nie padają.
   Tak niskie stopy w Polsce to robota tow. Belki.

   Usuń
 13. Deklasująca będzie jeszcze jutro??? BO jest do 13.02. i pytanie czy włącznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przede wszytskim do wyczerpania liczby dostępnych lokat, a w drugiej kolejności max. do 13.02 włącznie. Na razie aktualna liczba dostępnych jest dość stara bo z piątku. Zobaczymy czy w poniedziałek jeszcze będzie. Rano robię przelew w ciemno z Idea Banku. Jak koło południa będzie to zakładam a jak nie to wracam do Idea Banku.

   Usuń
 14. Uwaga na konto oszczędnościowe w Optima-Parobas!

  OdpowiedzUsuń
 15. A co myślicie o takich ekspresowych lokatach poniżej miesiąca? Widziałam w Idea Banku na luty lokatę do końca miesiąca na 2,0%. Nigdzie nie widziałam informacji o nich we wpisie, dlatego pytam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są dobre jak kasę potrzebujesz za 1-2 tyg. i gdzieś chcesz ją przechować by mieć jakiś grosz. Ale oproc. słabe. W Idea Banku najlepsze: PING PONG czy DO KOŃCA MIESIĄCA, ale to wszystko w okolicach 2%. A w innych bankach 0, coś tam. Mizerota.

   Usuń
  2. Pamiętam jak Ping Pong miał 6%, a Bumerang w Getinie bodaj 5%. Eh jakież to piękne czasy były.

   Usuń
 16. Od dziś Toyota podwyższa Plan Depozytowy z 2,25 % na 2,5 %, ale trzeba mieć konto

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się! Pojawiła się lokata Plan Depozytowy na 160 dni z oproc. 2,5% w skali roku. A do tego jest promocja z gwarantowaną premią 140 zł. Więcej piszę o tym tutaj.

   Usuń
 17. Mam pytanie odnośnie lokaty "Lokata Happy Plus ", czy mogę nadal ją założyć ? Parę lat temu wysłałem wniosek o Lokatę Happy, ale system banku Idea mi go odrzucił ze względu na niepoprawność danych. Dane adresowe nie zgadzały mu się, zresztą bez podstaw, ale to już szczegół.
  Na infolinii dziś mi powiedzieli, że jeżeli założę konto to, wtedy będę mógł. Z kolei wcześniej otrzymałem informacje również z infolinii, że nie, bo są to lokaty promocyjne, a system ma już moje dane, że próbowałem...
  Proszę o Wasze opinie, szczególnie Twoją Mr. Złotówa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, z tabeli oprocentowania:
   "Z Lokaty HAPPY PLUS może skorzystać tylko nowy Klient Banku, tj. Klient, który do momentu poprzedzającego złożenie Wniosku o założenie Lokaty HAPPY PLUS nie zawarł z Bankiem Umowy Produktowej lub nie złożył Wniosku w rozumieniu Regulaminu prowadzenia rachunków bankowych, świadczenia usług bankowości elektronicznej oraz wydawania i używania debetowych kart płatniczych w Idea Banku S.A. dla klientów indywidualnych (...)"

   Usuń
  2. No to jeżeli sam fakt złożenia wniosku się liczy, a z tego co widzę, to tak, to "pozamiatane"
   Mam wrażenie, że na infoliniach coraz bardziej niedouczone osoby pracują, co się człowiek chce zapytać o coś, to "latają" po odpowiedź, stracony czas oczekiwania na słuchawce, a i tak jak widać wracają z błędną odpowiedzią, eh...
   Zostaje zatem najkorzystniejsze dla mnie obecnie konto oszczędnościowe PROFIT, ale oprocentowanie 2,5 % wręcz powala z nóg... Myślałem, że do tego nie dojdzie, że pęknie granica 3 % oprocentowania.
   Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam !

   Usuń
 18. We wrześniu ubiegłego roku zakładając w Millenium konto 360° miałam możliwość skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2,7 na koncie oszczędnościowym przez 92 dni.
  Po zakończeniu się promocyjnego oprocentowania, w pierwszej połowie grudnia ubiegłego roku wzięłam z tego konta oszczędnościowego większą część oszczędności (niewielka kwota została) i założyłam -ostatnią już niestety- lokatę Happy Plus w Idea.

  W połowie marca skończy się okres lokaty w Idea Banku i chciałabym skorzystać w Millennium z konta oszczędnościowego  PROFIT na 2,5%.
  I teraz- co muszę zrobić? 
  Czy środki wypłacone w grudniu ub.r.  z konta oszczędnościowego Bank Millenium będzie traktować jako nowe środki czy nie? 

  Proszę Cię Mr. Złotówa o poradę, bo już dwa razy byłam w banku zasięgnąć informacji, ale...ech
  raz powiedziano mi że promocja ta mnie nie obowiązuje,  a innym razem że obowiązuje ale tylko dla nowych środków, a kwota wypłacona z konta oszczędnościowego  w styczniu tego roku nie zalicza się do nowych środków (podobnie jak niewielka kwota którą zostawiłam na oszczędnościowym).
  Z góry dzięki za pomoc, Kasia. 

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Kasiu,

   Z tego co mnie informowano liczą się dwa warunki:
   Jeżeli nigdy nie posiadałaś konta PROFIT, a domniemywam, że nie to już jeden spełniłaś :) Tu ważna rzez - dane konto otworzysz w oddziale, lub w bankowości internetowej. Jest to dodatkowe konto oszczędnościowe, nie mylić ze standardowym kontem, które zapewne masz.
   Drugi warunek, to saldo na dzień badania musi być < od dotychczasowego salda (liczą się też lokaty). Tu najlepiej Ci powiedzą dokładnie na infolinii lub w oddziale, czy pełna kwota będzie Ci się wliczała do promocyjnego oprocentowania- 2,5 %, czy tylko jej część

   Usuń
 19. We wrześniu ubiegłego roku zakładając w Millenium konto 360° miałam możliwość skorzystać z promocyjnego oprocentowania 2,7 na koncie oszczędnościowym przez 92 dni.

  Po zakończeniu się promocyjnego oprocentowania, w pierwszej połowie grudnia ubiegłego roku wzięłam z tego konta oszczędnościowego większą część oszczędności (niewielka kwota została) i założyłam lokatę Happy w Idea.


  W połowie marca skończy się okres lokaty w Idea Banku i chciałabym skorzystać w Millennium z konta oszczędnościowego  PROFIT na 2,5%.

  I teraz- co muszę zrobić? 

  Czy środki wypłacone w grudniu ub.r.  z konta oszczędnościowego Bank Millenium będzie traktować jako nowe środki czy nie? 

  Proszę Cię Mr. Złotówa o poradę, bo już dwa razy byłam w banku zasięgnąć informacji, ale...ech

  raz powiedziano mi że promocja ta mnie nie obowiązuje,  a innym razem że obowiązuje ale tylko dla nowych środków, a kwota wypłacona z konta oszczędnościowego  w grudniu ubiegłego roku nie zalicza się do nowych środków (podobnie jak niewielka kwota którą zostawiłam na oszczędnościowym).

  Z góry dzięki za pomoc, Kasia. 

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy od tego czy obecna promocja z której skorzystasz nie zazębi się z poprzednią. chodzi mi o okres 92 dni od ostatniej wpłaty nowych środków. Bo jeśli coś wpłacałaś w poprzedniej promocji to po zawodach ponieważ okres ten naszedł na obecnie dostępną promocję. Tak mi to wytłumaczył doradca w oddziale. Ba nawet rozpisał. I później czytałem regulamin no i miał rację. Już też tak to rozumiałem.

   Usuń
 20. Anonimowy, dziękuję.
  No to będę musiała przejść do innej placówki, może -jak Ty- trafię na doradcę który będzie potrafił wyjaśnić mi tę kwestię. :)
  Kasia

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...