Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank Pocztowy: konto ze zwrotem do 200 zł za płatności w kategoriach zdrowie, kultura lub sport i rekreacja

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

4.02.2017

Bank Pocztowy: konto ze zwrotem do 200 zł za płatności w kategoriach zdrowie, kultura lub sport i rekreacja

Wystartowała nowa promocja w Banku Pocztowym, dzięki której uzyskiwać można 5-procentowy zwrot za płatności kartą.

Promocja Same Korzyści w Banku Pocztowym
Moneyback nie należy się jednak za wszystkie transakcje kartą, ale tylko te wykonane w aptekach, kinach, teatrach, sklepach sportowych i miejscach związanych ze sportem oraz rekreacją. Do zdobycia jest 20 zł miesięcznie, a program zwrotów ma obowiązywać do końca roku, dzięki czemu uzyskać można do 200 zł.

Aby skorzystać z promocji "Same Korzyści" i otrzymywać moneyback należy:
 • przystąpić do programu "Same korzyści"
 • wyrazić zgodę (i nie odwoływać) na otrzymywanie informacji handlowych
 • nie zgłaszać sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku  
 • zapewnić comiesięczny wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł (wpływ ten może pochodzić np. z Twego konta w innym banku) 
 • wykonać płatności kartą (w dowolnych punktach handlowo-usługowych) na sumę min. 300 zł miesięcznie
 • w trakcie programu nie rezygnować z konta i karty

Uff, dużo tych warunków, ale akurat w promocjach Banku Pocztowego to nic nowego. 

Zgodnie z regulaminem moneyback naliczany jest za rozliczone płatności kartą w miejscach wybranych kategorii. A są to kategorie:
"ZDROWIE (apteki, apteki i drogerie) z kodem MCC: 5122, 5912  
KULTURA (kina, teatry, muzea, opery, filharmonie) z kodem MCC: 7832,7922,7929  
SPORT i REKREACJA
- sklepy sportowe - stroje, sprzęt i akcesoria sportowe, sklepy rowerowe - sprzedaż i serwis - z kodem MCC: 5655, 5940, 5941, 5998 
- pływalnie i baseny, parki wodne, Parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne - z kodem MCC: 7991,7996, 7998, 7999 
- obiekty sportowe, kluby sportowe, fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, studia i szkoły tańca, - z kodem MCC: 7032, 7911, 7941, 7997"

Mankamentem promocji jest jednak to, że zwroty naliczane są wyłącznie za... jedną z tych kategorii. Tę najbardziej Ci odpowiadającą należy zadeklarować w momencie przystąpienia do programu "Same Korzyści". Na szczęście w trakcie jego trwania możliwa jest zmiana kategorii (będzie obowiązywać od 1. dnia miesiąca następującego po miesiącu złożenia dyspozycji).

Należy również pamiętać, że uczestnictwo w programie rozpoczyna się od pierwszego miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym przystąpisz do promocji. A więc dla przykładu: jeśli konto otworzysz w lutym to do naliczania zwrotów łapać się będą dopiero płatności wykonywane w marcu.

Konto w Banku Pocztowym - prześwietlenie oferty


Jeśli w ostatnim czasie było Ci dane zetknąć się chociażby z opisem oferty Banku Pocztowego to być może spodziewasz się w tym miejscu prześwietlenia Konta Zawsze Darmowego. Zaskoczę Cię jednak. Bank Pocztowy dość mocno zmienił swą ofertę (wycofując wspomniane konto z oferty dla nowych klientów) i teraz wybrać można Pocztowe Konto Bez Ograniczeń lub Bliskie Konto Pocztowe.

Przyjrzenie się pierwszemu z nich kończę na comiesięcznej opłacie w wysokości 15 zł, której uniknąć się nie da. Taka opcja nie wchodzi w grę, bo opłata "zjadłaby" znaczną część ewentualnych zysków.

Na szczęście lepiej wygląda już charakterystyka Bliskiego Konta Pocztowego. Jego główne cechy to:
 • 0 lub 10/5 zł - opłata miesięczna za konto nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności kartą na sumę min. 300 zł miesięcznie (niższa z opłat, tj. 5 zł dotyczy posiadacza konta, który ukończy 65 lat)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej
 • 2 zł za każdą wypłatę gotówki z bankomatów; opcjonalnie można wykupić abonament kosztujący 5 zł miesięcznie, który uprawnia do nielimitowanych wypłat z dowolnych bankomatów

⭐⭐ - powyższa promocja zasługuje wyłącznie na dwie gwiazdki w ratingu ofert (unikatowym systemie oceny promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie). Promocja ma kilka plusów: brak okresu karencji, moneyback na poziomie 5%, suma zwrotów do 200 zł wyglądają całkiem ciekawie. Ale atrakcyjność propozycji Banku Pocztowego przede wszystkim ogranicza wąski wykaz miejsc objętych zwrotami, dodatkowo obwarowany możliwością wyboru w danym momencie tylko jednej kategorii. No i nie oszukujmy się: są to miejsca, z których wiele osób nie korzysta wcale albo robi to rzadko lub na małą skalę. O wiele lepiej wypada w tym przypadku moneyback od T-Mobile Usługi Bankowe, gdzie zwrot może być równowartością 5% transakcji kartą, ale już bez tak restrykcyjnych ograniczeń kategorii.

Bądź na bieżąco z tym co pojawia się na blogu. Zapisz się na bezpłatny newsletter: 
Adres e-mail

19 komentarzy:

 1. Czytam blog od 2 lat. Dotąd była 1 sensowna promocja Pocztowego ze stówą za przelewy. Każda kolejna jest tak skonstruowana by była ale żeby nikt nie zarobił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brałem udział. Najlepsza z promocji i mega proste zasady. Choć i tak trwały tu deliberacje nad regulaminem ;) Ostatecznie był on po myśli uczestników.

   Usuń
 2. Kiedy można zamknąć to konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie można znaleźć 2 zapisy:

   "w czasie trwania Programu [osoba będąca uczestnikiem - przyp. Mr. Złotówa] nie zrezygnowała ani z Konta ani z Karty" (§ 3. ust. 1 pkt. 4) oraz
   "posiadanie przez Uczestnika na dzień wypłaty premii aktywnej Karty oraz Konta, do którego została wydana Karta" (§ 4. ust. 3) - wypłata następuje do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji.

   Pierwszy z tych zapisów raczej jest niezgrabnym sformułowaniem użytym przez twórców regulaminu, gdyż przy zobowiązaniu do utrzymywania konta do końca programu (tj. do 31.12.2017 r.) w regulaminie musiałyby również znaleźć się zapisy o konsekwencjach (np. zwrocie otrzymanych zwrotów). Takich zapisów nie ma. W mej ocenie ten zapis odczytywać należy w kontekście wypłaty premii za dany miesiąc (a więc by nie zamykać konta i karty do dnia wypłaty zwrotu).

   Usuń
 3. ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy , jak takimi promocjami mozna zniechecac ludzi do zakładania rachunków , niby zwrot jest ale kto go uzyska , rencisci za zaków leków i pakerzy na siłowniach ,melomani garstka ludzi

  OdpowiedzUsuń
 4. Słabiusieńka promocja. Ja bym nawet dał 1 gwiazdkę a nie 2. Aczkolwiek rozumiem argumenty. Może jak wspomniał przedmówca jest garstka osób które na tym skorzystają.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po co w ogóle robić taką promocję?

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie ta promocja nie jara, ale nie zgodzę się że nie ma osób, które nie skorzystają. W aptekach można wydawać miesięcznie większe kwoty niż 400 PLN umożliwiające zdobycie zwrotu 20 zł. Osobiście znam osobę, która miesięcznie zostawia w aptekach większe kwoty i nie jest seniorem, nie łapie się na darmowe leki dla seniora. Różne są sytuacje ludzi i w niektórych przypadkach te 5% może być jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ktoś może wie czy aptekagemini.pl zaliczylaby się do zwrotu z tytulu aptek i drogerii? Rozumiem, że w tym przypadku wszystkie Rossmanny Superpharmy Hebe oraz zwykłe apteki się zaliczają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z doświadczenia wiem (widać w TMUB), że MCC 5912 ma Ziko, Dbam o zdrowi i SuperPharm. Więc pewnie Gemini też.

   Usuń
  2. Na identyczny bilet w kasie PKP Intercity jest 4113, a w kasie Kolei Mazowieckich 4111 - jaki kraj, takie koleje :)

   Usuń
 8. Apteki Gemini wliczą się do zwrotu. Zwykłe apteki pewnie też, ale drogeria chyba żadna Rossmann i Douglas ma inne kody Mcc. Nie wiem jakie drogerie załapią się na zwrot. Jeżeli wiecie podpowiedzcie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mr Złotówka a może warto byłoby zrobić jakiś wykaz MCC gdzie i jakie są? Nie tylko ogólnie ale z wykazem sklepów. Chociaż tych największych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to dobra myśl :) Temat MCC coraz częściej pojawia się w promocjach, więc dopisuję do listy pomysłów na uzupełnienie niezbędnika bankobiorcy.

   Usuń
  2. W internecie są dziesiątki pozycji z takimi danymi - wystarczy tylko wpisać do jakiejkolwiek wyszukiwarki "mcc kody/codes"

   Usuń
  3. Wiemy, że są, ale tu chodzi o konkretne punkty np. Rossmann, BP,DOZ, Auchan itp

   Usuń
  4. MCC jest 4-cyfrowym numerem przypisanym do przedsiębiorstwa przez MasterCard lub Visa, kiedy dane przedsiębiorstwo rozpoczyna akceptować kart płatnicze jako jedną z form płatności.

   Usuń
 10. Kopalnia wiedzy o MCC bank deutsche operatora:
  ( do przyszłego zestawu Mr. Złotówy )

  1. 7832 - kino Helios,
  2. 5541 - stacja paliw Auchan,
  3. 5942 - Empik,
  4. 4900 - SB,
  5. 5719 - Castorama,
  6. 5977 - Rossmann, Hebe,
  7. 5912 - apteki DOZ, UTIS, Centrum Zdrowia,
  8. 5691 - Camaeiu,
  9. 5411 - Lidl, Biedronka, Tesco, Auchan, Kaufland,
  10. 5999 - Freshmarket,
  11. 5499 - Żabka, Lewiatan

  Mam nadzieję, że kody przydadzą się.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...