Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bonus 140 zł w promocji "Zarabiaj z duetem korzyści" w Toyota Banku + nawet 250 zł za polecenia

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

15.02.2017

Bonus 140 zł w promocji "Zarabiaj z duetem korzyści" w Toyota Banku + nawet 250 zł za polecenia

Wystartowała kolejna promocja Toyota Banku zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. Ze zmianami na lepsze.

Zarabiaj z duetem korzyści w Toyota Banku
W najnowszej odsłonie akcji "Super Duet" za otwarcie konta i lokat czeka bonus 140 zł, a dla obecnych klientów 70 zł. Względem wcześniejszych edycji skrócono okres karencji dla nowych klientów i zmodyfikowano zasady uniknięcia opłaty za konto (do o wiele prostszych). W dodatku zyskać można teraz nie tylko podstawową premię, ale i bonusy za polecenia.

Na początku bardzo ważna informacja. To promocja, z której skorzystać mogą osoby dysponujące kwotą co najmniej 10 000 zł - bo tyle trzeba zdeponować na lokatach przez okres co najmniej 90 dni. Jeśli takie środki posiadasz to propozycja dla Ciebie. Stawki oprocentowania oferowane przez Toyota Bank w chwili obecnej należą do jednych z lepszych na rynku. A dodatkowy bonus pieniężny podkręci Twe ostateczne zyski.

Promocja "Zarabiaj z duetem korzyści" w Toyota Banku składa się z dwóch akcji. Są to "Deut lokat" oraz "Polecaj i zarabiaj". Dla większej czytelności prześwietlę je odrębnie.

"Duet lokat"


To standardowa okazja do bankobrania. Spełniasz określone warunki i dostajesz za to gwarantowany bonus pieniężny. W przypadku osób które aktualnie nie są klientami Toyota Banku, do wzięcia czeka bonus 140 zł. Obecni klienci mogą zaś zyskać 70 zł.

Wariant I: 140 zł dla nowych klientów


Na wstępie informacja kluczowa. Kto jest nowym klientem i może wziąć udział w promocji, licząc na bonus 140 zł? Zgodnie z regulaminem:
"Nowy Klient Banku – osoba, która nie posiada i nie posiadała Konta Jedynego w Banku w okresie od 1.01.2016 roku do 14.02.2017 roku"
I to jest zmiana na lepsze! Dotąd Toyota Bank wykluczał udział w promocji wszystkich, którzy posiadali Konto Jedyne kiedykolwiek. Teraz ograniczeniem jest jedynie posiadanie konta od 1.01.2016 r. Jeśli więc było Ci dane posiadać już Konto Jedyne, ale z jego zamknięciem udało Ci się wyrobić do 31.12.2015 r. to teraz możesz ponownie zarobić 140 zł.

Aby skorzystać z promocji i zdobyć 140 zł należy:
 • w panelu na stronie promocji wybrać opcję "Nie mam Konta Jedynego w Toyota Bank" i w dalszym kroku złożyć wniosek o Konto Jedyne, w którym niezbędne jest wyrażenie zgód: 
  • na przekazywanie informacji handlowych 
  • na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku
  • na przekazywanie przez bank organizatorowi promocji informacji objętych tajemnicą bankową - tylko w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji, a więc zweryfikowania spełnienia warunków uprawniających do wypłaty premii
 • zawrzeć umowę o Konto Jedyne (to jest już dopuszczalne po 8.03.2017 r.)
 • najpóźniej do 15.04.2017 r. w bankowości internetowej założyć:
  • lokatę Plan Depozytowy na 160 dni z oprocentowaniem 2,5% w skali roku na kwotę min. 5 000 zł oraz  
  • lokatę Depozyt Plus na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,3% w skali roku na kwotę minimum 5 000 zł (o warunkach tych lokat piszę nieco niżej)
 • utrzymać w/w lokaty przez min. 90 dni od momentu ich założenia
W graficznym uproszczeniu terminarz i przebieg promocji dla nowych klientów wygląda następująco:
terminarz promocji Duet lokat w Toyota Banku dla nowych klientów

Ważne wskazówki


W powyższym opisie przewija się kilka wymogów dotyczących wyrażenia odpowiednich zgód, które są niezbędne do spełnienia warunków i otrzymania premii. Poniżej podpowiadam które zgody i gdzie są potrzebne, a które można sobie darować (bo po co je wyrażać, jak nie obowiązku - unikniemy w ten sposób zbędnych ofert marketingowych).

Na etapie rejestracji, gdzie podać należy adres mailowy, zaznaczyć wystarczy jedynie pierwsze oświadczenie:

Dalej już w panelu na stronie promocji, u dołu wybierz odpowiednią opcję (po czym pojawi się przycisk "PRZEJDŹ DO STRONY BANKU":


Dalej, już we wniosku o Konto Jedyne (na końcu tegoż wniosku) w części "Zgody i oświadczenia" zaznaczyć należy:
"- Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych oraz materiałów marketingowych dotyczących produktów i usług Banku za pomocą telefonu i środków komunikacji elektronicznej. 
- Niniejszym wyrażam zgodę i wnoszę o przekazywanie mi za pośrednictwem strony internetowej Toyota Bank Polska S.A., Systemu Bankowości Elektronicznej lub pocztą elektroniczną informacji związanych ze świadczeniem usług przez Bank (...) 
- Wyrażam zgodę na przekazanie przez Toyota Bank z siedzibą w Warszawie do spółki Agora S.A. z siedzibą w Warszawie informacji o spełnieniu lub niespełnieniu przeze mnie warunków uprawniających do otrzymania od spółki Agora S.A. premii pieniężnej, o której mowa w Regulaminie Promocji „ Zarabiaj z duetem korzyści”."

Też biorę udział w tej promocji - w złożonym wniosku zaznaczyłem również zgodę na przetwarzaniu danych po wygaśnięciu umów. Nie przejmuję się tym jednak, bo we wzorze wypowiedzenia umowy, które wykorzystam zamykając konto, znajduje się odwołanie wszelkich zgód.

Poniżej opisuję warunki udziału dla obecnych klientów. Jeśli Cię one nie dotyczą to przeskocz niżej do części opisującej już program poleceń "Polecaj i zarabiaj" oraz zasady wypłaty premii.

Wariant II: 70 zł dla obecnych klientów


Tutaj definicja klienta jest nieco bardziej rozbudowana. Obecnymi klientami banku są osoby które:
"posiadają aktywne Konto Jedyne w Banku otwarte w ramach jednej z niżej wymienionych poprzednich akcji organizowanych wspólnie przez Organizatora i Bank (Obecny Klient Banku): 
1) Akcja promocyjna „Lokata Toyota Bank z premią” URL: lokata35.zpremia.pl; 
2) Akcja promocyjna „SUPER DUET” URL: lokata325.zpremia.pl; 
3) Akcja promocyjna „SUPER DUET edycja 2” URL: lokata6m.zpremia.pl; 
4) Akcja promocyjna „SUPER DUET edycja 3” URL: lokata.zpremia.pl; 
5) Akcja promocyjna „Bądź aktywny – załóż nowy depozyt” URL: aktywni.zpremia.pl; 
6) Promocja „Tankuj korzyści z Toyota Bank” URL: tankujkorzysci.zpremia.pl 
7) Promocja „Lokata 130 dni z premią” URL: lokata130dni.zpremia.pl 
8) Akcja promocyjna „Aktywni zyskują” URL: aktywnizyskuja.zpremia.pl" (pisownia oryginalna)

Poza tym ważne jest by osoby takie od 1.01.2016 do 14.02.2017 r. nie rozwiązały z bankiem umowy o Konto Jedyne. Jeśli tak się stało to niestety powrotu już nie ma. W myśl regulaminu osoby, które zrezygnowały z konta od 1.01.2016 r. ani nie łapią się do promocji jako nowi, ani jako obecni klienci.

Aby zdobyć bonus 70 zł należy:
 • w panelu na stronie promocji wybrać opcję "Mam Konto Jedyne w Toyota Bank" i dalej na stronie banku wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank organizatorowi promocji informacji objętych tajemnicą bankową - tylko w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji, a więc zweryfikowania spełnienia warunków uprawniających do wypłaty premii
 • posiadać wyrażone zgody na przekazywanie informacji handlowych oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku
 • najpóźniej do 15.04.2017 r. zwiększyć saldo środków posiadanych na rachunkach (kontach i lokatach) w Toyota Banku na dzień 14.02.2017 r. poprzez założenie lokat: 
  • Plan Depozytowy na 160 dni z oprocentowaniem 2,5% w skali roku na kwotę min. 5 000 zł oraz 
  • Depozyt Plus na 12 miesięcy z oprocentowaniem 2,3% w skali roku na kwotę minimum 5 000 zł (o warunkach tych lokat piszę nieco niżej)
 • przez 30 dni od założenia lokat utrzymywać zwiększone saldo środków (a więc nie schodzić poniżej poziomu będącego sumą środków zgromadzonych w banku na dzień 14.02.2017 r. oraz środków na nowych lokatach)
 • utrzymać w/w lokaty (Plan Depozytowy na 160 dni oraz Depozyt Plus na 12 miesięcy) przez min. 90 dni od momentu ich założenia

W graficznym uproszczeniu terminarz i przebieg promocji dla obecnych klientów Toyota Banku wygląda następująco:terminarz promocji Duet lokat w Toyota Banku dla obecnych klientów


 "Polecaj i zarabiaj" czyli premie dodatkowe za rekomendacje


Udział w tej promocji jest dobrowolny. Możesz wziąć w niej udział, ale nie musisz jeśli chcesz się skupić wyłącznie na premii podstawowej (140 zł dla nowych lub 70 zł dla obecnych klientów).

Gdy już jesteś klientem (ale Konto Jedyne założyłeś tylko w jednej z wymienionych wyżej - w punktach od 1 do 8 - wspólnych akcjach banku i Agory), albo dopiero staniesz się klientem Toyota Banku w ramach promocji "Zarabiaj z duetem korzyści" to zarobić możesz również na polecaniu oferty banku swoim znajomym lub członkom rodziny. Im się to opłaci, bo otrzymają premie za otwarcie konta i lokat, a Ty otrzymasz po 50 zł za skuteczne polecenie. Można uzyskać maksymalnie pięć takich premii, więc dodatkowo do zdobycia jest nawet 250 zł (oprócz wyżej wspomnianych 70 lub 140 zł). Pamiętaj jednak, że premie za polecenia dostaniesz jeśli zarówno Ty, jak i polecony spełnicie warunki promocji "Duet korzyści".

Polecający po rejestracji na stronie promocji wygenerować może kod polecenia, który przekazać należy osobie poleconej. Można to będzie zrobić najpóźniej do 8.03.2017 r. Do tej daty musi również nastąpić otwarcie konta przez osobę poleconą, by załapać się na promocję.

Osobami poleconymi mogą być osoby pełnoletnie, zamieszkałe w Polsce, które nie posiadają i od 1.01.2016 do 14.02.2017 r. nie posiadały Konta Jedynego w Toyota Banku. Polecony podczas rejestracji musi podać nie tylko kod polecenia od polecającego, ale również jego imię, nazwisko i adres mailowy podany podczas rejestracji w promocji.

Wypłata premii


O spełnieniu warunków uprawniających do otrzymania premii (zarówno tych głównych w wysokości 140 zł dla nowych klientów i 70 zł dla obecnych, jak i dodatkowych po 50 zł za skuteczne polecenia), organizator promocji ma poinformować mailowo najpóźniej do 31.07.2017 r.  Wówczas do 10.08.2017 r. będziesz mieć czas by na stronie promocji uzupełnić dane niezbędne do wypłaty premii (podać będzie należało m.in. numer rachunku Konta Jedynego posiadanego w Toyota Banku).

Wypłata premii ma nastąpić do 25.08.2017 r. Do momentu wypłaty bonusu/-ów należy posiadać aktywne Konto Jedyne. Co z nim zrobisz później? Wybór będzie należeć do Ciebie - konto będzie można zamknąć. Aczkolwiek bazując na zeszłorocznych doświadczeniach być może bank zaproponuje kolejną akcję, w której będzie próbować zatrzymać klientów bonusami dla obecnych posiadaczy konta.

Konto i lokaty w Toyota Banku - prześwietlenie oferty


Na koniec standardowy punkt prześwietlenia promocji, czyli opis produktów, z których należy skorzystać, by załapać się na gratyfikacje.

Konto Jedyne


Na potrzeby aktualnej promocji przygotowano promocyjne warunki dla Konta Jedynego :)

W standardzie za jego prowadzenie Toyota Bank pobiera opłatę w wysokości 2,49 zł, a na jej zwrot liczyć można po wykonaniu kartą płatności na sumę min. 400 zł. Teraz jest to o wiele łatwiejsze!

Opłata "z góry" będzie pobierana na początku miesiąca, ale będzie zwracana (do 15. dnia roboczego miesiąca) osobom, które zarejestrują się w promocji, wezmą w niej udział i będą utrzymywały jednocześnie Plan Depozytowy na 160 dni i Depozyt Plus na 12 miesięcy. Zwrot na tych zasadach ma się odbywać do końca 2017 r.

Pozostałe cechy oferty Konta Jedynego to:
 • 0 zł za przelewy złotówkowe zlecane za pomocą bankowości internetowej 
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej do konta (zgodnie z regulaminem promocji nie ma konieczności jej wyrabiania) 
 • prowizja za wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce: 
  • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty w miesiącu  
  • 4,50 zł za czwartą i kolejną wypłatę gotówki w miesiącu

Na Koncie Jedynym nie ma potrzeby utrzymywania środków. Jeśli nie zamierzasz aktywnie z niego korzystać to najlepiej zostawić na rachunku jakąś drobną kwotę - np. 5 zł. To na poczet opłat, które bank pobiera 1. dnia miesiąca, a zwracać będzie do 15. dnia kolejnego miesiąca.

Jak założyć Konto Jedyne? Po złożeniu wniosku o konto, w ciągu dwóch dni roboczych [aktualizacja w dn. 23.02.2017 r. - w związku z dużym zainteresowaniem promocją czas ten może się wydłużyć - nawet do 4-5 dni roboczych] skontaktuje się z Tobą konsultant banku celem umówienia wizyty kuriera. Podczas tej rozmowy możesz wskazać miejsce podpisania umowy inne niż Twoje miejsce zamieszkania czy podany adres korespondencyjny. Może to więc być np. miejsce pracy. Kurier dociera w ciągu kolejnych trzech dni roboczych, uprzednio kontaktując się telefonicznie i ustalając godzinę przyjazdu.

Plan Depozytowy na 160 dni


Główne cechy tego produktu to: 
 • minimalna kwota jednej lokaty: 3 000 zł (pamiętaj jednak, że na potrzeby promocji wpłacić na lokatę należy co najmniej 5 000 zł) 
 • maksymalna kwota jednej lokaty: 13 000 zł 
 • maksymalna liczba lokat dla jednego klienta: 10 (to umożliwia więc ulokowanie do 130 000 zł)
 • okres lokaty: 160 dni 
 • oprocentowanie: 2,50% w skali roku (stałe)

W przypadku przedterminowego zerwania lokaty bank nie wypłaca odsetek.

Depozyt Plus na 12 miesięcy


Główne cechy tego depozytu to:
 • minimalna kwota jednej lokaty: 5 000 zł
 • okres lokaty: 12 miesięcy
 • oprocentowanie: 2,3% w skali roku (stałe)

W razie przedterminowego zerwania bank wypłaci 1/10 należnych odsetek.

Środki zdeponowane w Toyota Banku podlegają Bankowemu Funduszowi Gwarancyjnemu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące lokat, przeczytaj poradnik: Lokata bankowa - co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. Tam również znajdziesz kalkulator odsetek, dzięki któremu dowiesz się ile zyskasz dzięki konkretnej lokacie.

Skorzystaj z promocji i zdobądź do 140 zł za konto i lokaty w Toyota Banku

⭐⭐⭐⭐ - daję tej promocji cztery gwiazdki w ratingu ofert (systemie oceny promocji bankowych dostępnym na blogu Bankobranie). Mankamentem akcji jest wspomniany próg wejścia - posiadać trzeba min. 10 000 zł. Jeśli jednak takie środki posiadasz, to udział w promocji warto wziąć. Lokaty Toyota Banku charakteryzują się całkiem dobrym oprocentowaniem (jak na obecne czasy) i wypadają dość dobrze na tle propozycji konkurencji. W przypadku promocji dodatkowo zyski podbija premia - szczególnie odczuwalne to będzie w przypadku nowych klientów. Przy utrzymaniu lokat (5 000 zł przez 160 dni z oproc. 2,5% oraz 5 000 zł przez rok z oproc. 2,3%) przez umowny okres odsetki wyniosą nieco ponad 137 zł. Bonus w wysokości 140 zł de facto podwaja ten wynik!! Ewentualnym kosztem, który należy wkalkulować (zakładając wycofanie środków z Planu Depozytowego 160 dni po jego zakończeniu, a utrzymanie Depozytu Plus do końca 12-miesięcznej umowy) są opłaty za konto. Gdyby miały być one pobrane 7-krotnie to odjąć należałoby 17,43 zł... Jednak Toyota Bank we współpracy z Agorą (czyli współorganizatorem akcji) na tyle często organizuje promocje (także dla obecnych klientów), że pozostaje mieć nadzieję, iż kwoty wpłaconej na Plan Depozytowy nie będzie opłacało się wycofywać. A jej utrzymanie będzie po prostu oznaczać - wspomniany już - brak opłat za konto do końca 2017 r.

Skorzystaj z promocji i zdobądź do 140 zł za konto i lokaty w Toyota Banku


[Uwaga! W dniu 2.03.2017 r. wystąpiły problemy techniczne ze złożeniem wniosku. Informacja dla osób którym nie udało się wysłać wniosku: na maila podanego przy rejestracji organizator promocji przesyła wiadomość z linkiem. Dzięki niemu można kontynuować udział w promocji i ponownie spróbować złożyć wniosek w późniejszym czasie]


Bądź na bieżąco z tym co pojawia się na blogu.  na Twitterze i polub na Facebooku:

249 komentarzy:

 1. No nareszcie coś dla byłych klientów :) Bo założyłem w 2015 r. jeszcze w czasach gdy 70 zł cieszyło. Potem zamknąłem i czekałem, czekałem, aż się doczekałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, też na to czekałem :) Miałem Konto Jedyne w Toyota Banku zamknięte w 2015 r. Teraz złożyłem wniosek i będę wracać ;)

   Usuń
 2. Upewnię się czy dobrze zrozumiałam. Założę konto i lokaty, polecę je potem mężowi i on założy konto i lokaty. Dostanę 140 + 50 zł, a mąż 140 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak to wygląda. Łącznie zyskacie 2x140 zł + 50 zł + odsetki z lokat.

   Usuń
 3. Innym scenariuszem jest zerwanie lokaty 12m zaraz po 90 dniach. Z lokatą 160 dni można zostać do końca trwania bo po połowie żal ją zrywać. No i po otrzymaniu premii zamknąć konto. Wyjdzie chyba najkorzystniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnosisz się zapewne do scenariusza zakreślonego przeze mnie pod koniec wpisu? Te rozwiązanie wydaje się być mniej korzystnym. Po 90 dniach wirtualnie na Depozycie Plus byłoby naliczone 22,97 zł, więc bank wypłaciłby z tego 1/10 (tj. ~2,30 zł). Za okres od zerwania Depozytu Plus do momentu wypłaty premii jeszcze naliczyłyby się jakieś opłaty za konto (2,49 zł).

   Usuń
  2. Czyli rozumiem ,że najlepiej plan depozytowy utrzymać do końca przez 12 miesięcy?

   Usuń
  3. Ja taką opcję wybieram. Jak widzę biedę oprocentowania w innych bankach to i te 2,3% dobrze wychodzi.

   Usuń
 4. Przed rejestracją są 3 zgody. Wszystkie trzeba zaznaczyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed rejestracją wystarczy jedna - pierwsza od lewej. Wpis uzupełniłem już również o kwestie wymaganych zgód.

   Usuń
 5. Czy osoby, które już mają konto w Toyota Banku i uczestniczyły we wcześniejszych edycjach promocji lokaty duet też będą zwalniane z opłat za konto przy utrzymaniu określonej wielkości promocyjnych lokat ? Pytam bo w sumie własnie z powodu tych opłat miałem zamykać Toyotowe konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwolnienie z opłat za konto dotyczy niestety tylko osób, które zawnioskują o konto w terminie od dnia 15.02. do 8.03.2017 r. (do tego wezmą udział w akcji i będą utrzymywać lokaty). Jeśli posiadasz konto założone wcześniej to obowiązuje Cię standardowy sposób zwrotu opłaty (a więc na podstawie wykonania płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 400 zł).

   Usuń
  2. No nie wiem... chyba zwrot opłaty za konto dotyczy wszystkich.
   Cytuję regulamin:

   Dla wszystkich Uczestników Promocji „Zarabiaj z duetem korzyści” Bank przygotował specjalną ofertę
   dotyczącą zwrotu opłaty za prowadzenie Konta Jedynego.
   Zwrot opłaty za prowadzenie Konta Jedynego nastąpi, jeśli Uczestnik spełni łącznie następujące warunki:
   a. W terminie od dnia 15.02.2017 roku do dnia 8.03.2017 roku na stronie Serwisu URL:
   http://duetlokat1.zpremia.pl zarejestruje się w Aplikacji podając: imię, nazwisko, oraz adres e-mail;
   b. Weźmie udział w Akcji;
   c. Utrzyma jednocześnie aktywne lokaty: Plan Depozytowy na 160 dni oraz Depozyt Plus na 12 miesięcy.

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma takiego wymogu. Można więc założyć konto bez karty.

   Usuń
 7. Tyle promocji i nie przekonywały mnie ze względu na opłatę za konto właśnie. Teraz ta zmiana mi się podoba. Pytanie tylko czy jak w lutym założę konto to już w lutym muszę też lokaty? Czy lokaty mogą być później np. od marca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od nowego miesiąca (czyli od marca), bo opłata będzie pobrana 1.03. i jej zwrot nastąpi (za spełnienie warunków czyli utrzymywanie lokat) do 15.04. W lutym więc założenie lokat nie jest wymagane.

   Usuń
 8. Czy trzeba mieć aktywną kartę płatniczą aby nie robić obrotu 400 zł i załapać się na premię

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocji wyrabianie karty nie jest wymagane. Osoby, które założą konto w promocji (składając wniosek od 15.02. do 8.03.2017 r.) będą dostawać zwrot opłat za konto dzięki utrzymywaniu lokat. Obrót kartą w tym przypadku nie jest wymagany.

   Usuń
 9. Czy NOWI żona i mąż dadzą radę załapać się na 50 zł za polecenie? Trzeba mieć otwarte konto aby jedno poleciło drugiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzyżowo się nie polecicie. Jeden już musi być zarejestrowany.

   Usuń
  2. Jeśli osoba A zarejestruje się mailem @1 i z kodem poleci osobę B, a później osoba B zarejestruje się kodem od osoby A i da swój kod osobie B to B będzie musiała się zarejestrować z tym kodem z nowym mailem @2. Więc za polecenie na profilu zarejestrowanym na @1 nie będzie premii za polecenie B przez A bo tam nie spełni warunków gdy spełni na @2. Ot, czyli w małżeństwie możecie sobie zyskać 2x140 i 1x50 PLN.

   Usuń
 10. Wybaczcie że wgl nie na temat ale może zamykał ktoś konto Alior Trader? Zamknąłem w oddziale Konto internetowe i rachunek brokerski ale powiedzieli że Alior Trader zamknąć mi nie mogą i muszę to zrobić w bankowości internetowej ale takiej opcji nigdzie nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można zamknąć telefonicznie w Biurze Maklerskim (tel. 19503), w oddziałach ale tylko z obsługą maklerską lub listownie.

   Usuń
 11. Czy jest jakiś termin do którego należy podpisać umowę o konto? We wpisie wspominasz tylko o terminie na złożenie wniosku, a potem dopiero o terminie na założenie lokat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wniosek do 8 marca wystarczy. Umowa może być później. Byle do 15 kwietnia założyć lokaty

   Usuń
  2. Dokładnie. Regulamin precyzuje jedynie, że do 8.03.2017 r. należy się zarejestrować. Do tego dnia będzie tym samym dostępny link do złożenia wniosku. Umowę będzie można zawrzeć więc później - ważne by z wszystkim się wyrobić (włącznie z założeniem lokat) do 15.04.2017 r.

   Usuń
 12. Czy ktoś może podać jak najłatwiej zamknąć konto W toyata Bank, mam do zamknięcia konto wspólne (z żoną) i chciałbym to zrobić w jak najprostszy sposób

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja konto zamknąłem wysyłając wypowiedzenie listem zwykłym za 2 zł. Konto zamknięte.

   Usuń
  2. Tylko listownie. Szczegóły (w tym adres) w poradniku dot. wypowiadania umów (tutaj).

   Usuń
  3. Można to zrobić jedynie drogą korespondencyjną, chyba, że jesteś z Warszawy, to wówczas można podjechać do siedziby TB i osobiście wręczyć im swoją decyzję.
   Moje zamykanie konta (drogą listu poleconego) trwało ponad 2 miesiące, po drodze skasowali mnie za ten czas opłaty za prowadzenie konta, lecz, mimo spełnionych warunków zwalniających, tej kasy nie zwrócili. Żeby było śmieszniej, w jednej kopercie wysłaliśmy (z żoną) 2 wypowiedzenia, lecz każde z nas zostało "rozliczone" inaczej. Najgorszy bank, jeśli chodzi o sprawność obsługi. Totalnie niekompetentna infolinia (za każdym razem otrzymywaliśmy sprzeczne informacje w tejże samej sprawie), zwłoka na maksa (grubo ponad miesiąc na rozpatrzenie reklamacji), które są zlepkiem jakiś szablonowych frazesów, z pomyleniem personaliów (mnie tytułowano - Panią, zaś żonę - na przemian Pan lub Pani, formy czasowników - podobnie "zrobił" - w stosunku do żony itp.).
   Najgorszy bank, jeśli chodzi o obsługę klienta.
   Życzę sporej cierpliwości z zamykaniem konta!
   Osobiście nie zwiąże się z nimi za żadne skarby świata, stwierdziłem, że zdrowie psychiczne jest ważniejsze od tych x-dziesięciu złotych.

   Usuń
  4. Potwierdzam to, co napisał @Anonimowy 16 lutego 2017 10:26. U mnie skończyło się skargą do KNF.
   A przy okazji zagadka. Wiecie dlaczego nazywa się to KONTO JEDYNE? Bo to jedyne w Polsce konto całkowicie internetowe, za którego prowadzenie pobierana jest opłata.
   Pozdrawiam wszystkich byłych klientów Toyota Bank Polska.

   Usuń
  5. Również miałem też pisać do KNF. Wyszukiwarka wskazywała, że (niegdyś) na ich stronie był dedykowany formularz zgłoszenia skargi na instytucję finansową. Link jednak się urywa, bo przebudowali serwis.
   Korzystałeś z jakiegoś formularza/mechanizmu na stronie czy zwykłym listem poszła ta skarga?
   I czy KNF coś w tej materii zrobiło?
   Mam nadzieję, że odpowiedzią będzie zainteresowane szersze grono czytelników bloga.
   Swoją drogą - przydałoby się, by Mr.Złotówa omówił również mechanizmy zwrotnego oddziaływania (rzecznik klientów działający przy banku, Artbiter Bankowy, KNF) na banki, w sytuacji, kiedy prawa klientów są grubo naruszane. Poczytność takiego artykułu będzie gwarantowana!

   Usuń
  6. @Anonimowy 16 lutego 2017 16:58, ja korzystałem z formularza internetowego na stronie KNF. Z tego co wiem, KNF każde takie zgłoszenie przekazuje instytucji, której takowe dotyczy (w tym przypadku bank). W ciągu ostatnich kilku lat korzystałem z tej formy 3-4 razy, zawsze po wcześniejszym złożeniu reklamacji w banku i niedoczekaniu się usunięcia naruszenia w stosownym terminie. Za każdym razem postępowanie reklamacyjne ostatecznie kończyło się po mojej myśli, ale nie wiem, jaki wpływ miał na to fakt złożenia skargi do KNF (o zamiarze złożenia, a później o złożeniu skargi zawsze informowałem bank w pismach reklamacyjnych). KNF nie informuje zgłaszającego o wyniku działań przeprowadzanych w związku ze zgłoszeniem. I trzeba pamiętać, że KNF nie ma kompetencji do rozstrzygania indywidualnych sporów pomiędzy klientem a bankiem. Celem zgłoszenia do KNF jest tylko wskazanie nieprawidłowości "systemowych" w działaniu danej instytucji finansowej, jak np. utrudnianie lub uniemożliwianie rozwiązania umowy (chociażby poprzez ignorowanie czy bezpodstawne kwestionowanie skutecznie doręczonego wypowiedzenia).

   Usuń
  7. U mnie tak samo problemy były z zamykaniem konta. Na infolinii każdy coś innego. Zabrali mi w dodatku 2 x 2,49zł i mimo spełnienia warunków żeby nie płacić nie oddali bo jak konto zostało zamknięte to nie mogą mi przelać bo nie posiadam konta w Toyota. Jakaś totalna porażka. W panelu zarządzania kontem niewiele się da więc trzeba dzwonić (dodzwonić się jest ciężko a oddziałów brak). No i jeszcze ten token, jakaś porażka. Ja już tam nie wrócę chyba że sypną konkretną gotówką (wiadomo jak z pracą, człowiek musi się narobić żeby zarobić).

   Usuń
 13. Czy jako klient banku mogę jedynie skorzystać z "Polecaj i zarabiaj" czyli z premii dodatkowej za rekomendację nie otwierając lokat ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby otrzymać premię za polecenie trzeba też spełnić warunki akcji "Duet lokat".

   Usuń
 14. zarejestrowałam się i złożyłam wniosek. czy już na tym etapie mogę polecać, czy dopiero jak podpiszę umowę? Teoretycznie kod już mogę wygenerować, ale może jeszcze trzeba zaczekać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę przeszkód. Zgodnie z regulaminem polecać można między 15.02., a 8.03.2017 r. Kod do poleceń, który masz po rejestracji można już teraz wykorzystać. Rozliczenie poleceń (a więc tego czy Ty i czy polecony spełniliście warunki - w tym akcji "Duet lokat") będzie następować finalnie później.

   Usuń
 15. Konto Jedyne założone w promocji Comperia Bonus 7 nie może brać udziału w tej promocji ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety. Udział mogą wziąć wyłącznie osoby, które były uczestnikami promocji Toyota Banku i Agory.

   Usuń
 16. najlatwiej listem poleconym - dopiero co zamknalem. No chyba, ze jestesz Warszawy to mozesz do nich podjechac :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Jak jest otwierane konto w Toyota Bank ? Przelewem z innego konta czy wizyta w Oddziale, a może za pośrednictwem kuriera ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko przez kuriera.

   Usuń
  2. Czy kurierowi trzeba dawać ksero dowodu? Kiedyś jak zakładałem już konto w Toyota Banku to trzeba było przekazać.

   Usuń
  3. Nie potrzeba. Kurier tylko sprawdził dane z dowodu i umowy czy się zgadzają. Konto otwarte.

   Usuń
 18. Dlaczego Panie Złotówa nie wspomina Pan, że aby brać udział w promocji trzeba koniecznie tą aktywację konta przeprowadzić z linka wysłanego na pocztę? Ja robiłem wg wskazówek, a nie z linka i przez to podobno na promocję się nie łapię :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ regulamin takiego czegoś nie wymaga. Sam wnioskowałem w następujących krokach:
   1. Rejestracja,
   2. Wybór "Nie mam konta w Toyota Banku",
   3. Złożenie wniosku.
   Zgodnie z opisem w prześwietleniu promocji i zgodnie z regulaminem. Mail, który przychodzi z adresu noreply@bankzpremia.pl traktuję jako przypomnienie i dostęp do panelu w sytuacji gdybym z jakiejś przyczyny kroków od 1 do 3 nie zrobił za jednym razem. Teraz nawet klikając w link z tego maila loguję się do panelu i z informacji tam widniejącej wynika, ze wniosek jest już złożony. Wszystko więc odbyło się prawidłowo i zgodnie z regulaminem :)

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź! Zasugerowałem się tym co przeczytałem na innych 2 blogach, że aby wziąć udział w tej promocji KONIECZNE jest wnioskowanie z linka z maila jaki do nas przyjdzie. W takim razie mam nadzieję, że to oni wprowadzają w błąd a nie Pan. Pozdrawiam

   Usuń
  3. Dodatkowo potwierdziłem to właśnie u organizatora. Klikanie w link z maila nie jest wymagane. Przywołane przez Ciebie wzmianki z innych blogów mogą być efektem metody kopiuj-wklej. W wielu poprzednich promocjach Agory klikanie w link z maila było wymagane, ale aktualnie nie jest. Pozdrawiam

   Usuń
 19. " przez 30 dni od założenia lokat utrzymywać zwiększone saldo środków (a więc nie schodzić poniżej poziomu będącego sumą środków zgromadzonych w banku na dzień 14.02.2017 r. oraz środków na nowych lokatach) Mr. Złotówa, jeżeli 14.02.2017 saldo moich środków (1 tyś+ 10000 zł ) to ja każdego dnia przez te 30 dni muszę mieć saldo 11 tyś , czy mogę mieć jednego dnia 10500 zł a drugiego 11500 zł byle po 30 dniach nie zejść poniżej 11000 zł dziennie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byle nie zejść poniżej tego salda każdego dnia przez ten okres 30 dni (bo gdyby był dopuszczalny inny wariant to byłaby wzmianka np. o średnim saldzie w tym okresie, a takiego czegoś nie ma).

   Usuń
  2. Dzięki. Biorę udział w promocji "Tankuj korzyści do pełna " więc trochę kartą machać muszę. Trzeba będzie uważać przez te pierwsze 30 dni żeby każdego dnia nie zejść poniżej tego salda.

   Usuń
  3. Mr Złotówa, jeżeli promocyjną lokatę Plan Depozytowy założę zamiast 5 tyś 6100 zł to dzięki temu nie zejdę poniżej salda na dzień 14.02.2017 ? Dzięki temu spokojniej mógłbym machać kartą wyrabiając Tankuj do pełna.

   Usuń
 20. A za utrzymanie lokat do końca, konto jest darmowe do końca roku, czyli np zakładając lokaty 1.03 br do końca roku za darmo, a styczeń i luty 2018 policzą po 2.5 zł za miesiąc za konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro do końca roku konto czy jest darmowe, a zechcę pozostać z TB na dłużęj , to czy w 12.2017 mogę zawnioskować o kartą i otrzymam ją bezpłatnie?

   Usuń
  2. Wydanie pierwszej nowej karty do konta jest darmowe (nieważne czy zrobisz to teraz czy później). Choć ja zamówiłem sobie ją już teraz. Może kiedyś się przyda, a jej posiadanie i tak nic nie kosztuje :)

   Usuń
 21. Tymczasem Idea Bank wprowadził na walentynki "promocyjną lokatę: oprocentowanie 1,85 %. Oni już od ponad dwóch miesięcy nic sensownego nie rzucili...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie do końca. Były lepiej oprocentowane lokaty, ale w moment znikały. ;) Wystarczy śledzić ich fejsbuka, wrzucają tam coś dosyć często.

   Usuń
 22. To jaki % w końcu ma ta lokata na 12 miesięcy ?? Bo w jednym zdaniu piszesz 2,3% a w innym 3% ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2,3% w skali roku. W trzech miejscach było 2,3%, w jednym zawieruszyło się 3%. Dzięki za czujność.

   Usuń
 23. Dobrze rozumiem, że żeby uzyskać premię za polecenie to ta druga osoba musi również dysponować kwotą 10 000 zł na zasilenie swoich lokat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, osoba polecona musi nie tylko założyć konto, ale spełnić warunki promocji, czyli założyć lokaty dysponując kwotą min. 10 000 zł (dwie lokaty po min. 5 000 zł).

   Usuń
 24. Jest chyba jeszcze jeden błąd w tekście . Chodzi o zgody piszesz że trzeba zaznaczyć 1,5 6 i być może 2 kwadracik. Ja dostałem informacje podczas składania wniosku że 3 kwadracik jest obowiązkowy i bez niego nie otrzymam premii poza tym nie mogłem przejść dalej bez jego zaznaczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tutaj do błędu się nie przyznam... bo kolejność oświadczeń została przetasowana :( Mam print screeny więc porównałem. Muszę więc usunąć wskazówkę. Jeszcze raz dzięki za czujność.

   Usuń
  2. Nie ma za co ;) Proponuje byś wygenerował kod polecenia i udostępnił na blogu jak w przypadku PKO gdzie ja i wielu innych z niego skorzystało. Tutaj również mogę założyć z twojego polecenia zawsze +50 :)

   Usuń
  3. Piszecie tu o różnych zgodach 1,5,6...ja. Mam już konto Jedyne .Przed rejestracją wyraziłem jedną, pierwszą zgodę, potem przed przekierowaniem do logowania i otwarcia lokaty, we wniosku do banku miałem na dole jedną zgodę, którą też zaznaczyłem. Niczego więcej nie widziałem. Czy dla starczego klienta banku są to wystarczające zgody ? Czy na pewno wszystko dobrze zrobiłem ? Będę wdzięczny za odpowiedź

   Usuń
 25. ja tak samo, chcieli jeszcze zgodę nr 3
  złożyłam wniosek wczoraj po 23, do tej pory nikt nie zadzwonił, a jak u Was?
  podobnie z City, wniosek złożony w pn do dzis cisza :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Citi czekałem tydzień i się nie odzezwali.Więc sam do nich zadzwoniłem
   Pani twierdziła że godz.wcześniej dzwoniła ale to była nie prawda.Więc proponuję po 3-4dniach samemu zadzwonić.Więc DZWOŃ jutro:)

   Usuń
  2. dzięki, tak zrobię :)

   Usuń
 26. Tak właśnie się zastanawiam czy opłaca się brać udział w tej promocji czy lepiej poczekać na kolejną z Toyoty. Akurat obecnie u mnie z wolnymi środkami ciężko, a może za parę miesięcy będzie coś podobnego albo lepszego. Poza tym przypadają chyba ze 3 miesiące z opłatami w 2018, a osobiście wolę te promocje gdzie opłat nie ma :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Czy w dzienny limit środków zgromadzonych na rachunku wliczają się te jeszcze nierozliczone, a zablokowane płatności, które nie zeszły ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej liczą na dostępnym saldzie, bo zablokowane to już jednak jakby wydane.

   Usuń
 28. A do kiedy można zakładać lokaty na 2,5procenta do kwoty 130 tysięcy.Innymi słowy chciałbym je zakładać w dłuższym okresie czasu.
  Dziękuję za pomoc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg regulaminu stawki mają obowiązywać do 15 kwietnia.

   Usuń
 29. Niestety ale zniesienie opłaty (a właściwie jej zwrot) na podstawie posiadanych lokat obowiązuje wyłącznie tych klientów, którzy konto założą w okresie od 15.02. do 8.03.2017 r.

  Jeśli ktoś założył Konto Jedyne wcześniej (w jednej ze wspólnych promocji banku i Agory - spośród ośmiu wymienionych w poście) to może skorzystać z promocji z premią (70 zł), ale obowiązują standardowe warunki opłaty za konto (którą można odzyskać za płatności kartą na sumę min. 400 zł).

  OdpowiedzUsuń
 30. Dopytam jeszcze u źródła bo może interpretacja jest korzystniejsza? Pewna jest wersja, że nowi klienci dostają zwolnienie z opłat na podstawie utrzymania lokat. Choć dobrze by było, żeby też dotychczasowi z takiego zwolnienia mogli korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 31. Witam,
  na lokacie Plan Depozytowy na 160 dni można ulokować do 130 000 zł
  a na lokacie Depozyt Plus na 12 miesięcy ile ?


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma ograniczeń.

   Usuń
  2. Ale min. 5000 PLN każda lokata Depozyt Plus.

   Usuń
 32. Jak otworze konto w lutym a obie lokaty założę dopiero w kwietniu to będę musiał zapłacić za utrzymanie konta za marzec?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1.marca pobiorą za marzec. Bez zwrotu jeśli nie wydasz 400 zł karta.
   1.kwietnia pobiorą za kwiecień ale kwietniu spelnisz już warunek lokat więc w maju te 2,49 zł oddadzą za kwiecień.

   Usuń
 33. W niedzielę polecałem brata, a on wnioskował o konto. Do tej chwili nie dzwonili z banku. Też tak długo czekacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest długo i zgodnie z regulaminem - bo mają 2 dni robocze na ten kontakt. Ja tak samo zrobiłem z bratem i rodzicami w zeszły czwartek, a dzwonili dopiero wczoraj i to po 17-ej, więc na spokojnie. Dziś się pewnie jeszcze odezwą ;)

   Usuń
  2. Maila dostałam od Agory:

   Drogi Uczestniku promocji "Zarabiaj z duetem korzyści"

   Dziękujemy za udział w naszej promocji i złożenie wniosku o Konto Jedyne w Toyota Banku!

   Pragniemy poinformować, że z uwagi na bardzo duże zainteresowanie ofertą, pewnemu wydłużeniu uległ proces obsługi klienta. Kontakt ze strony pracowników Toyota Banku, mający na celu potwierdzenie złożonego wniosku może się nieco opóźnić w stosunku do podanych w regulaminie 2 dni.

   Opóźnienie kontaktu ze strony Banku nie będzie miało wpływu na spełnienie przez Ciebie warunków promocji.

   Usuń
 34. Jeżeli jestem uczestnikiem promocji Tankuj korzyści do pełna i Comperia bonus to mogę brać udział w obecnej promocji czy jestem wykluczony?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety wykluczony. Łapią się tylko ci spośród obecnych klientów Toyota Bank, którzy konto założyli w jednej z poprzednich akcji współorganizowanych przez Agorę.

   Usuń
  2. Zarejestrowałem się jednak i wszystko przebiegło normalnie bez problemów, założyłem też lokaty; czy dostanę jakąkolwiek wiadomość o nie spełnieniu warunków promocji?

   Usuń
 35. Dzisiaj byl u mnie kurier z umowami moja i zony. Zostawil gole umowy bez teczki z jakims niby zegarkiem w srodku bo powiedzial ze one sa do wzrotu. Zdziwilem sie wrecz smialem ze toyota skapi na teczkach wiec zadzwonil do bazy i tam powiedzili mu ze teczki sa do zwrotu... Rece mi opadly tez tak mieliscie ? Chyba zadzwonie do toyoty i zapytam jak jest czy zaluja teczek dla klientow.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie kurier dzisiaj zostawił teczkę wraz z dokumentami i tokenem (to co nazywasz "zegarkiem") w środku.
   Ciekawe jak te teczki zabrał z powrotem u ciebie skoro dokumenty powinien był zalepić w mniejszej, zwrotnej kopercie.

   Usuń
  2. Niezłe skąpstwo. Niebawem uruchomią telefon na infolinię z serii 0-700... :)

   Usuń
  3. Co to jest token ?

   "Ciekawe jak te teczki zabrał"

   No normalnie wziął wyjął dokumenty umowę regulamin itd z teczki i mi je dał, a teczki zabrał ze sobą spowrotem na bazę razem z kopertami zwrotnymi.

   Usuń
  4. Ja teczkę dostałem. Elegancka z przylepcami w środku zapewniającymi solidne zamknięcie.

   Usuń
  5. Nie chwal się zbytnio! Jak się dowiedzą, że ta super-teczka do nich nie wróciła, to będziesz musiał ją zwrócić do Centrali! I to pewnie na własny koszt. :)

   Usuń
  6. No ja teraz gówno się zaloguje... teczki razem z tokenem zabrał i musiałem zgłaszać reklamacje do Toyoty i czekam na odpowiedz.

   Usuń
  7. U mnie był dziś i zostawił teczkę ale gdyby nie chciał to bym dzwonił do Toyoty czy kurier ma zabrać ją z powrotem.Uważam że komuś z firmy kurierskiej się one podobały :):):)

   Usuń
 36. jezeli 8,03,2017 złoze wniosek a umowa bedzie podpisana np 15,03 to załapie sie na promocje ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do 8.03. trzeba złożyć wniosek. Umowę można podpisać później.

   Usuń
 37. mnie teczki nie zabrał :) Nie wiedziałam do dziś co to za ustrojstwo z tymi cyferkami, bo wcześniej nie czytałam jak tam się logować. Dziś przyszedł telekod to się musiałam zalogować i dowiedziałam się, że to token ;)

  OdpowiedzUsuń
 38. bardzo dobre ma zabezpieczenia Toyota Bank do bankowosci internetowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyżby chodziło o token? Które zawsze i wszędzie trzeba nosić ze sobą? W obecnych czasach to chyba jedyny bank, który stosuje takie archaizmy.

   Usuń
 39. @Mr.Złotówa, jesli Czytelnik "D" podaje prawdziwe dane, to w tekscie masz blad. Zeby realnie dostac te kase, trzeba utrzymywac obie lokaty przez 12 miesiecy (mozna co prawda je asymetrycznie skrocic i dostac bonusy, ale wtedy pomniejszone o oplate za prowadzenie konta).

  Poza tym tradycyjnie dziekuje za newsa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bonus 140 zł (lub 70 zł w przypadku obecnych klientów) otrzymuje się za utrzymanie lokaty przez 90 dni (w przypadku obecnych klientów dodatkowo wymagane jest jeszcze utrzymanie zwiększonego salda).

   Jeśli chodzi o zwroty opłaty za konto to zgadza się - wymagane jest utrzymywanie obydwu lokat. W mym wyliczeniu na końcu wpisu uwzględniłem utrzymanie obydwu lokat przez cały okres umowny - po wycofaniu środków z lokaty 160-dniowej pojawią się opłaty (o czym wspominam w tekście), które "zjedzą" część bonusu, ale pozwolą zachować odsetki na lokacie rocznej. Choć wariantów podejścia do promocji (w zakresie okresu utrzymywania lokat) jest kilka ;)

   Usuń
  2. Można wiedzieć który wariant podejścia do promocji uważasz za najlepszy ? Założyłem 3 konta bez karty płatniczej na siebie, żonę i ojca i zamroziłem 30 tys. Jak myślisz jaka opcja była by dla mnie najlepsza ??

   Usuń
  3. Osobiście w chwili obecnej nastawiam się na utrzymanie lokat do końca ich okresów umownych. A więc: po zakończeniu lokatę 160-dniową zamykam, ale zostawiam roczną, licząc się z opłatą za konto. Choć wiele zależy od oferty na rynku - jeśli dla kwoty z lokaty 160-dniowej nie będzie rozsądnej alternatywy to zostawię tę kasę też na dłużej.

   Usuń
  4. Dziękuję za odpowiedź :) mam jeszcze jedno pytanie czy oprocentowanie 2,5 i 2,3 jest odpowiednio tylko przez 160 dni i rok czasu ? Czy przez cały czas trwania lokoty nawet po tych terminach ?? Czy w trakcie można dopłacać pieniądze na lokaty ??

   Usuń
  5. Oprocentowanie lokat jest stałe przez cały okres umowy: 2,5% w skali roku przez 160 dni i 2,3% w skali roku przez 12 miesięcy. Po zakończeniu danej lokaty w przypadku jej odnowienia obowiązywać będzie wtedy dostępne oprocentowanie. Do lokat z reguły nie można dopłacać środków (wyjątki są bardzo rzadkie), ale można założyć kolejne lokaty - dla nich odrębnie będzie biegł czas, a więc zakończą się w innym terminie.

   Usuń
  6. Dostępne oprocentowanie to znaczy jakie ? Pewnie słabe skoro zamierzasz wycofać pieniądze po 160 dniach ? Hmm to w moim przypadku chyba też będzie lepiej wycofać 15 tys po 160 dniach i założyć np lokaty w Idea Bank w końcu nigdy z nich nie korzystałem, wydaje mi się że tak lepiej po większe mój kapitał.

   Usuń
  7. Albo po zakończeniu lokaty na 160 dni założyć kolejną taką lokatę na kolejne 160. Bo z tego co widzę takich lokat można mieć aż 10.

   Usuń
  8. @Anonimowy 26 lutego 2017 15:56 w chwili obecnej tego jeszcze nikt nie wie. Dotąd taką sztandarową lokatą w Toyota Banku był Plan Depozytowy na 130 dni (w sierpniu ub.r. dawał 2,5% w skali roku). Obecnie jego oprocentowanie wynosi 2%. Jest mniej, ale nie w stylu Idea Banku, który po odnowieniu daje np. 0,1%. Dziś trudno wróżyć - pożyjemy, zobaczymy co będzie po tych 160 dniach ;)

   Usuń
 40. Jak mogę sprawdzić czy mam " wyrażone zgody na przekazywanie informacji handlowych oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych banku"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na infolinii. Konsultant powiedział mi też, że na przyszłość mogę wysłać zapytanie w serwisie transakcyjnym.

   Usuń
 41. chcę skorzystać z promocji"Zarabiaj z duetem korzyści". Czy oprócz wymaganych min.po 5 tyś na każdej lokacie muszę posiadać też środki na koncie Jedyne.

  OdpowiedzUsuń
 42. nie wygenerowałm kodu dla znajomoego na polecnie czy jeszcze moge to zrobić???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Kod można wygenerować (wystarczy zalogować się danymi użytymi podczas rejestracji) i konto polecać do 8.03.

   Usuń
 43. Załóżmy taką sytuację. Zakładam 5 lokat po 5000 na 160 dni i 1 roczną na 5000 zł. Jeśli musiałabym zerwać część lokat przed czasem to mogę to zrobić? Jak zostawię jedną 160 dniową i te roczną to premię dostanę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez 90 dni musisz utrzymać 2x min. 5000. Reszta jest Twą dobrą wolą i możesz te lokaty zerwać.

   Usuń
  2. Jak masz 30K to lepiej załóż 3 konta na siebie żonę i mamę. Będziesz miał 140x3 + odsetki x3 + 100 za polecenia i masz prawie 1K na czysto. Ja miałem 50K więc założyłem 5 kont.

   Usuń
 44. Generując kod do polecenia na stronie:
  http://duetlokat1.zpremia.pl/promocja/polec-wygeneruj-kod/
  wyświetla się informacja "Polecać mogą jedynie osoby, które nie posiadają i nie posiadały w okresie od 1.01.2016 roku do 14.02.2017 roku Konta Jedynego w Banku (Nowy Klient Banku)." co by sugerowało że klient banku z jednej z poprzednich promocji nie może być polecającym (co jest niezgodne z treścią regulaminu).
  Być może ten tekst miał się zaczynać słowami "Polecać można..."

  OdpowiedzUsuń
 45. Zamierzam zalozyc ww lokaty.
  Bede nowym klientem Toyoty.
  Prosze o podanie kodu polecajacego - skorzystają obie nasze strony !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za pomyślenie i propozycję :) Wystarczy jednak złożyć wniosek po linku w artykule (to link po którym zliczają się polecenia - w moim przypadku; nieco inaczej niż w programie poleceń).

   Usuń
 46. Mam problem z przejściem wniosku. Pojawia się kręcące kółeczko i nie idzie nic zrobić :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie pojawił się taki problem (ok. godz. 10 wszystko jeszcze działało). Najprawdopodobniej to jakiś chwilowy problem techniczny po stronie banku - zgłosiłem to. Jeśli teraz nie udało się złożyć wniosku można później kontynuować udział w promocji poprzez link z przesłanego maila (który przychodzi po rejestracji).

   Usuń
  2. Ok, już udało się skończyć i wniosek złożony.

   Usuń
 47. Pytanie. Czy ustanowienie pełnomocnika przy zakładaniu konta wiąże się z dodatkowymi opłatami? Dzięki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez opłat. Podajesz dane, najlepiej by pełnomocnik był przy Tobie jak kurier przyjedzie to wtedy też od razu się podpisze, a jak nie to dokumenty podpisane przez ciebie wrócą do banku i znów będą wysłane do podpisania ale bezpośrednio do pełnomocnika.

   Usuń
 48. Czy saldo z 14.02 trzeba utrzymywać od momentu zapisania się do promocji czy dopiero do założenia lokaty? Bo lokatę chcę założyć dopiero za jakiś czas ale nie wiem czy na razie mogę ruszać te pieniądze?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przez 30 dni od założenia tych 2 lokat po 5 tys.

   Usuń
 49. 2 dni robocze mijają, a Toyota Bank milczy... Czy długo czekaliście na telefon po złożeniu wniosku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z informacji jakie mam ten czas się wydłużył. Promocja cieszy się sporym zainteresowaniem, więc wniosków bank ma sporo. Uspokajające jest jednak to, że umowa nie musi być zawarta do 8.03. (jak to bywa w niektórych promocjach), ale do tego czasu wystarczy rejestracja w promocji i złożenie wniosku. Zawarcie umowy może nastąpić później.

   Usuń
  2. Wniosek wysłałem w poniedziałek. Telefon z banku miałem dopiero w czwartek późnym popołudniem.

   Usuń
  3. Potwierdzenie rejestracji wniosku-28.02. Do tej chwili nikt nie dzwonił

   Usuń
  4. Dziś otrzymałem taką informację:
   "Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie ofertą Duet Lokat w Toyota Banku, wydłużeniu uległ proces obsługi klienta. Kontakt ze strony pracowników Toyota Banku, mający na celu potwierdzenie złożonego wniosku może się wydłużyć do 4-5 dni w stosunku do podanych w Regulaminie. Opóźnienie kontaktu ze strony Banku nie będzie miało wpływu na spełnienie przez Państwa warunków promocji. Prosimy o cierpliwość."

   Usuń
 50. mam pytanie. Dodatkowe pieniądze na założenie tych dwóch lokat będę mieć dopiero za parę dni. Natomiast jutro kończą mi się inne lokaty w Toyota banku. I teraz: czy mogę te pieniądze z zakończonych lokat włożyć na plan depozytowy na 160 dni? Wiem, że lokat może być nawet 10 ale nie zwiększy się saldo z dnia 14.02. Żeby mi potem nie odmówili premii bo powiedzą, że przez 30 dni od założenia lokaty nie miałam większego salda :?

  OdpowiedzUsuń
 51. Witam,
  Czy bonus 70PLN przyznawany jest za każdy Duet Lokat? Tzn jeżeli założę max 10 Duetów to otrzymam 700PLN, czy raczej tylko... 70PLN?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dostaniesz jednorazowo. bez względu na liczbę założonych lokat.

   Usuń
 52. Jak jest ze zwrotem opłat za konto w okresie pomiędzy podpisaniem umowy o konto a założeniem lokat? Jak wyglądają okresy rozliczeniowe w Toyota Banku? Jeśli podpiszę umowę np. w przyszłym tygodniu a lokaty założę dopiero w kwietniu to zostanie mi pobrana opłata za marzec i/lub kwiecień?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opłatę biorą za miesiąc z góry. Więc za miesiąc w którym konto otwierasz nie ma opłaty (np w marcu). Będzie 1 kwietnia, ale jak wtedy założysz lokatę to w maju ci wrócą te kwietniową, ale 1 maja pobiorą już za maj (będzie do zwrotu w czerwcu).

   Usuń
  2. Sporo zamieszania o te parę groszy :)

   Usuń
  3. A nie jest tak, jak pisał Mr. Złotówa powyżej, czyli pobierają opłatę 1 dnia miesiąca, a zwracają 15 dnia? Zastanawiam się, czy jeśli lokaty założę w kwietniu, a więc nie będą utrzymywane przez cały kwiecień (bo nie od 1.04) to czy to już zwalania z opłaty za kwiecień?

   Usuń
 53. Witam.
  Jeśli wczoraj złożyłem wniosek, czy mogę już kogoś polecić ( oczywiście nie miałem jeszcze telefonu z banku ). Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 54. Witam, Jeżeli dobrze rozumiem to jeszcze ma sens się rejestrować do promocji bo formalności z kurierem będzie można dokonać także po 8 marca, a do promocji się ciągle kwalifikujemy pomimo ze konto się pewnie finalnie założy po 8 marca? Mam rację ?. Natomiast co do sensu polecenia tak późno to mam wątpliwości bo żeby dostać to 50 zl osoba polecana musi chyba zdążyć z założeniem konta przed 8 marca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można rejestrować się i wnioski wysyłać do 8.03. Tak samo można do tej daty polecać - ważne by w tym czasie osoba polecona również się zarejestrowała, podała kod polecenia i wysłała wniosek. Umowa może być zawarta później.

   Usuń
  2. Diękować, dziękować !!!! To b dobra wiadomość.

   Usuń
 55. Pytanie z dużym wyprzedzeniem. Ale czy ten token trzeba przy zamknięciu konta oddać?

  OdpowiedzUsuń
 56. Czy pobieranie co miesiąc opłaty 2,49 zmniejsza "stan środków na dzień X" i może być podstawą do niewypłacenia premii? Bo nawet jak zwrócą w następnym miesiącu to jest jednak pewne zmniejszenie w wymaganym okresie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku nowych klientów znaczenia to nie ma, bo liczy się założenie dwóch lokat i z nich opłata nie będzie pobrana.

   Jeśli jednak chodzi o obecnych klientów, którzy powinni założyć lokaty i utrzymywać saldo to pobranie opłaty (mimo późniejszego zwrócenia) będzie wpływać na saldo - dobrze więc zostawić "górkę" na 5 zł.

   Usuń
  2. Ma być pobierana a po miesiącu dopiero zwracana więc jakieś zaburzenie stanu będzie?
   Może tu jest haczyk, żeby nie płacić bo brak spełnienia wszystkich warunków? Może warto to sprawdzić i ostrzec forumowiczów?

   Ale tą górkę to chyba trzeba wpłacić dzień po dniu X?

   Usuń
  3. Dla obecnych klientów zwiększenie salda liczone jest względem salda z 14.02. Jeśli ktoś miał wtedy 1 000 zł na koncie i powiedzmy, że 7.03. założy lokaty 2 x 5 000 zł to musi mieć ten 1 000 zł (+ nowe 10 000 zł). Do 31.03. wszystko będzie okey, ale 1.04. bank pobierze 2,49 zł za konto (byłby więc stan: 997,51 zł + 10 000 zł).

   Usuń
  4. Mr. Złotówa, 14.02 miałem 1000 zł na koncie + lokata 10 tyś, która kończy się w lipcu. Korzystam w Toyocie z moneybacku i może być trudno utrzymać saldo 1000 zł często machając kartą. Czy jeżeli założę teraz lokatę na 160 dni 6 tyś , a drugą na 5 tyś to spełnię warunki salda z 14.02 ? Czy ten 1 tyś musi być zawsze na koncie ? Raczkuję w bankobraniu i nie chciałbym stracić premii. Z góry dziękuję za odpowiedź.

   Usuń
  5. Gdybym był obecnym klientem banku to w tej sytuacji też bym tak zrobił. To zagwarantowałby spokój, że nie zejdzie się poniżej 11 000 zł (będzie utrzymane 1000 zł "starych" środków z salda na 14.02. powiększone o nowe 10 000 zł - dla klarowności może bym zrobił tak, że założyłbym po 5 000 zł na 160 dni i na rok, a ten 1 000 zł na odrębnym Planie Depozytowym 160 dni), a na koncie swobodnie można by operować pozostałymi środkami na potrzeby zdobywania moneybacku.

   Usuń
  6. @Mr. Złotówa7 marca 2017 14:04 Nie założysz lokaty na odrębnym Planie Depozytowym 160 dni na 1000 zł. Minimalna kwota lokaty to 3000zł.
   Anonimowy7 marca 2017 13:06 musi zrobić tak jak pisze :"...lokatę na 160 dni 6 tyś , a drugą na 5 tyś..." Chciałem być też taki mądry, ale przed chwilą zakładałem lokaty i przyszło oświecenie :-)

   Usuń
  7. Racja! No to trzeba 6 000 zł na Planie Depozytowym i 5 000 na Depozycie Plus - po jeszcze jednej poprawce ;)

   Usuń
 57. Jak sprawdzić saldo na 14.02?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W historii konta.

   Usuń
  2. Inna opcja to wysłać wiadomość wewnętrzną z zapytaniem jakie saldo było

   Usuń
 58. Powie mi Ktoś o co chodzi z tym utrzymywaniem salda i to magiczne 14 luty?
  Otworzyłam konto pewnie ze 2 tyg temu, lokaty mam zamiar założyć 1 kwietnia, na koncie teraz nie mam nic i nie miałam. Musze mieć jakieś saldo????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dopiero teraz założyłaś konto (jako nowy lub powracający klient) to kwestia 14.02. i salda Cię nie dotyczy, bo to wymóg wobec klientów którzy posiadają konto w Toyota Banku założone jeszcze przed startem tej promocji. W Twym przypadku wystarczy założenie dwóch lokat po min. 5 000 zł i ich utrzymanie przez min. 90 dni.

   Usuń
  2. dziękuję za oświecenie mnie ;)

   Usuń
 59. Czy za okresowo ujemne saldo na koncie bank pobiera jakieś odsetki? Pytam o to w kontekście naliczania co miesiąc opłaty za konto i późniejszego jej zwracania. Czy muszę wpłacić na konto 5 zł żeby saldo nie spadało poniżej zera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki ustawowe. Wychodzą grosze od 2,49 zł. Najlepiej na koncie zostawić 5 zł - tudzież 4,98 zł ;)

   Usuń
 60. Lepsze lokaty są niemal wszędzie - żałosne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachęcam do przejrzenia rankingu najlepszych lokat bankowych. Na tle innych propozycji, gdzie zazwyczaj są wymogi (nowy klient) i ograniczenia (zazwyczaj kwotowe np. do 10 000 zł) to te dwie lokaty Toyota Banku należą do najlepszych w swych kategoriach (160-dniowa wśród lokat krótkoterminowych; a Depozyt Plus jest nr 1 wśród lokat rocznych).

   Usuń
  2. Anonimowy8 marca 2017 08:47, zapominasz o premii poza lokatami.

   Usuń
 61. Dzwonili do mnie dziś z Toyota Banku, jednak nie mogłem akurat odebrać. Mogę się spodziewać kolejnego telefonu od nich, czy lepiej samemu zadzwonić żeby przypadkiem nie odrzucili mi wniosku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też nie odebrałem i zadzwoniłem do nich. Ale osoby od obsługi wniosków są tylko w godzinach bodajże do 16 czy 17

   Usuń
 62. A jak kwestia ewentualnego podatku? Kwota za POLECENIE i ZAŁOŻENIE KONTA jest zwolniona z podatku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Premie za otwarcie konta i za polecenia są zwolnione z podatku.

   Usuń
  2. Do Mario_S:

   Żebyś się nie zdziwił, że nie jest to takie oczywiste. Np. TMUB za polecenia wystawia PIT-8, którego masz samodzielnie rozliczyć w zeznaniu rocznym.

   Usuń
 63. Dostaliście już zwrot za moneyback za luty ? Wyjątkowo długo nie wypłacają. Podejrzewam, że jest to spowodowane ostatnią promocją.

  OdpowiedzUsuń
 64. Tydzień już czekam. Dokładnie 8. marca wysłałam wniosek. Dziś zadzwoniłam i mi powiedzieli, że mieli dużo wniosków ale do końca tygodnia powinnam doczekać się telefonu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekam na telefon od 28.02. !

   Usuń
  2. Ja czekam od 1 marca :/

   Usuń
  3. Czekałem na telefon od 28.02. Wczoraj zadzwonili.......

   Usuń
 65. Czy ktoś kto podpisał umowę ma w niej coś na temat nagrody 140zł po założeniu lokaty i depozytu.Bo ja nic nie i nie wiem czy dzwonić z reklamacją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma czegoś takiego. Jesteś zarejestrowany na stronie promocji, masz maila z potwierdzeniem wniosku i tyle musi wystarczyć. Nie ma o co składać reklamacji.

   Usuń
 66. Czy obie lokaty należy założyć jednocześnie, czy mogę jedną założyć od razu po otwarciu konta, a drugą np. dwa tygodnie później (byleby oczywiście się wyrobić do 15.04)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wariancie dla nowych klientów Toyota Banku? W mej ocenie nie ma znaczenia kiedy założysz lokaty i czy razem, czy odrębnie. Ważne by do 15.04. były już uruchomione obydwie.

   W regulaminie mamy też taki zapis:
   "Utrzymanie lokat – utrzymanie aktywnych umów lokat: Plan Depozytowy na 160 dni w kwocie minimum 5 000 zł oraz Depozyt Plus na 12 miesięcy w kwocie minimum 5 000 zł, założonych w ramach Akcji przez co najmniej 90 dni licząc od dnia założenia każdej z nich"

   Sformułowanie "przez co najmniej 90 dni licząc od dnia założenia każdej z nich" dopuszcza różny czas założenia.

   Usuń
  2. Dzięki za wyjaśnienie ;)

   Usuń
 67. Dziś był u mnie kurier z umową i praktycznie na wstępie poprosił mnie o coś co mnie zamurowało, mianowicie zażądał ksera dowodu osobistego. Powiedział, że bez tego nie podpiszę tej umowy. Wyciągnął mnie nawet na ulicę żeby poszukać jakiegoś punktu ksero, po czym oczywiście okazało się, że w okolicy żadnego nie ma, więc umówił się ze mną, że przyjedzie jutro. Najciekawsze jest to, że w piątek mój kolega podpisywał tą samą umowę (zresztą składał wniosek z mojego polecenia) i nikt żadnego ksera od niego nie chciał, normalnie podpisał wszystko bez problemu. Czy ktoś z Was spotkał się z podobną sytuacją?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zadzwon i spytaj, tak w sytuacji gdy nie załączyłem skanu przy wypełnianiu wniosku od razu byłem informowany że xero dam kurierowi

   Usuń
  2. U mnie o dowodzie nie wspominał ani konsultant ani kurier. Konto otwarte.

   Usuń
  3. To tylko świadczy o tym jaki, delikatnie mówiąc, bałagan panuje w tym banku, skoro mamy dowody na to, że od części klientów wymagają tego skanu/ksera dowodu, a od innych nie. Trochę zaczynam żałować, że się skusiłem na tą promocję...

   Usuń
 68. do Złotówy
  witam
  dziś kurier przyniósł umowe , i mam taką zagwostkę .
  konto zamknąłem w 31,07,2016 teraz udział bierze moja żona a ja wpisałem siebie jako pełnomocnika , czy ten fakt nie bozbawi żonę bonusu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełnomocnictwo nie jest relacją własności czy współwłasności konta, a jedynie nadaniem pewnego (ograniczonego jednak) zakresu możliwości dysponowania rachunkiem czy środkami. Pełnomocnik (czy jako były czy nawet jako obecny klient banku) nie powinien powodować żadnej kolizji ze spełnieniem warunków przez klienta (a więc w tym przypadku przez Twą żonę).

   Usuń
 69. Ja czekam na umowę od 1 marca i nadal doczekać się nie mogę. W tym banku mają taki bałagan, że to masakra jakich mało.

  OdpowiedzUsuń
 70. dość dawno już mam otwarte konto (ze 3 tyg temu) i nikt nie chciał ode mnie ksero dowodu a skonu też nie wysyłałam

  OdpowiedzUsuń
 71. Ode mnie też nikt nie chciał skanu.

  OdpowiedzUsuń
 72. Witam Toyota pobrała ode mnei opłątę za prowadzenie rachunku 2,49 . LOkaty załozyłam w połowie marca. CO robić? Reklamacja ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pobrała słusznie. Przeczytaj jeszcze raz zasady.

   Usuń
  2. Opłata pobierana jest "z góry" za dany miesiąc. Jest to więc opłata za kwiecień, która zostanie zwrócona jeśli zostaną spełnione warunki (posiadanie obydwu lokat).

   Usuń
  3. mi też pobrali już dwa razy opłatę i nie zwrócili :( zarejestrowałam się w promocji i mam 2 lokaty, dlaczego więc nie zwrócili. Lokaty założyłam na koniec marca, czyli za marzec nie powinni mi zwrócić, a za kwiecień zwrócą?

   Usuń
  4. Pobrali 1 marca i 1 kwietnia. Te marcową oddadzą do 15 kwietnia a kwietniową do 15 maja.

   Usuń
 73. Bardzo mądry bank. Wpłaciłam 10000 żeby lokaty założyć, a ci mądrzy ludzie potrącili swoje g. 2,5 i nie założę już dziś lokaty..., a promocja do jutra...

  OdpowiedzUsuń
 74. @Mr. Złotówa4 kwietnia 2017 11:52
  "Opłata pobierana jest "z góry" za dany miesiąc. Jest to więc opłata za kwiecień, która zostanie zwrócona jeśli zostaną spełnione warunki (posiadanie obydwu lokat)."
  Mr. Złotówa, opłata pobrana 1 kwietnia przy spełnionych warunkach powinna być oddana na koniec kwietnia czy w maju ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...