Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Idea Bank: lokata 3,2% aż na 12 miesięcy

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

6.12.2018

Idea Bank: lokata 3,2% aż na 12 miesięcy

Wzrosło właśnie oprocentowanie na kolejnej lokacie w Idea Banku.

Lokata 3,2% na rok w Idea BankuTym razem to Lokata Nr 1, którą założyć mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku bez konieczności posiadania czy zakładania konta. Dostępna jest ona w wielu wariantach okresu depozytu, ale od teraz najwięcej zyskać można w opcji rocznej.

Lokata Nr 1 - szczegóły oferty:
 • minimalna kwota: 500 zł;
 • maksymalna kwota: 1 000 000 zł (aczkolwiek pamiętaj, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni nasze oszczędności zdeponowane w danym banku do równowartości 100 000 euro);
 • okres (lokata dostępna jest w wielu wariantach, ale przedstawiam tylko te najlepsze, z oprocentowaniem ponad 3% w skali roku):
  • 3,5% w skali roku na okres 6 miesięcy;
  • 3,2% w skali roku na okres 12 miesięcy;
 • czas na wpłatę środków (po złożeniu wniosku): 5 dni kalendarzowych.

Po wielu, wielu miesiącach, w których lokaty na 12 miesięcy (lub w okolicach) raczej oferowały (bardzo) słabe oprocentowanie, teraz nadszedł moment, w którym można załapać się na stawkę aż 3,2% gwarantowaną na cały rok. Kto więc chce raz ulokować środki i przez 12 miesięcy mieć spokój, ten teraz ma dobrą opcję do wyboru. Jeśli jesteś już klientem Idea Banku to o Lokatę Nr 1 zawnioskować należy w bankowości internetowej. Jeżeli jednak dotąd nie było Ci dane posiadać, ani wnioskować o jakiekolwiek produkty w Idea Banku (ani Lion's Banku będącym oddziałem Idea Banku) to jednorazowo możesz skorzystać z powitalnej Lokaty Happy (bez konta; 4% w skali roku na 3 mies., dla kwoty do 20 000 zł) - więcej na jej temat piszę tutaj) - dzięki niej uzyskasz dostęp do bankowości internetowej i tam możliwość zarządzania obecnie posiadanymi lokatami oraz zakładania kolejnych (w tym Lokaty Nr 1).

Aczkolwiek warto pokalkulować co się bardziej opłaca? Lokata na rok czy jakieś depozyty na krótsze okresy. Bo w chwili obecnej możemy załapać się na 3-miesięczną Lokatę Beztroską w Idea Banku lub (jeszcze lepszą jeśli chodzi o okres) 4-miesięczną lokatę w Getin Banku z oprocentowaniem aż 3,9% w skali roku. To na tyle dużo, że później nawet jeśli w przypadku takiej lokaty Getinu, po jej zakończeniu przez 8 kolejnych miesięcy swe środki będziesz przerzucać do innych banków ciągle załapując się na oprocentowanie min. 2,9% w skali roku, to wyjdziesz na tym lepiej, niż z Lokatą Nr 1. Średnie oprocentowanie przez cały rok wyniesie bowiem powyżej 3,2% w skali roku (nie licząc jeszcze tego, że w przypadku lokat krótkoterminowych co jakiś czas będziesz dostawać odsetki, a w przypadku lokaty rocznej ich kapitalizacja nastąpi dopiero po 12 miesiącach).

Z własnych doświadczeń, bazujących na większej części bieżącego roku, mogę napisać, że poniżej 3% w sali roku było trudno zejść. Obok załączam zrzut z mego zestawienia w Excellu, w którym zapisuję sobie kiedy i w jakim banku kończą mi się lokaty oraz na jaki okres były założone i jakie oprocentowanie na nich obowiązywało. Zatem i teraz co tylko mogę wpłacam na wyżej wymienione lokaty po 3,9% w skali roku (a tylko część środków, które doraźnie mogą mi być potrzebne mam na koncie oszczędnościowym ze stawką 2,7% w innym banku).

Przydatne dokumenty:

8 komentarzy:

 1. Zdecydowanie lepiej zakładać lokaty na krótki czas, bo nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Racja! Co pokazuje case Getinu i Idea Banku z lokatami 3,9%.

   Usuń
 2. Ta lokata też daje możliwość zrywania bez strat odsetek jak Beztroska?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku zerwania Lokaty Nr 1 zwracany jest kapitał (bez odsetek).

   Usuń
  2. U mnie tez przy przelewie srodkow z getin banku pojawila sie oferta (tylko teraz, na "stare srodki") lokaty na 3 m-ce na 3,9%. Roznica taka ze przy zerwaniu w Getinie zwracaja tylko kapital a w Idea placa tez odsetki do chwili zerwania.Dlatego wybralem Idea.

   Usuń
  3. A ja Getin bo 4 miesiące. No i zawsze to dywersyfikacja bo w Idei też coś mam.

   Usuń
  4. 3,9% w Getinie do dzisiaj. Ciekawe co będzie od jutra?

   Usuń
  5. Bez zmian. Teraz do 20.12

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...