Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Nr 1, HIT oraz HIT Plus: do 3,9% (na 3 miesiące) w Idea Banku

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

18.12.2018

Lokata Nr 1, HIT oraz HIT Plus: do 3,9% (na 3 miesiące) w Idea Banku

Sporo zmian pojawiło się w ofercie depozytowej Idea Banku.

Lokata 3,9% na 3 miesiące w Idea BankuSpadło oprocentowanie szczególnie ostatnio popularnej Lokaty Beztroskiej, ale za to stawka 3,9% w skali roku pojawiła się przy innych lokatach (Nr 1 oraz HIT Plus). Jest też i nowa lokata powitalna - zamiast lokaty Happy bank proponuje lokatę HIT!

Zacznę od lokat Nr 1 i HIT Plus. Pierwszą z nich może bowiem założyć zarówno nowy, jak i obecny klient, bez konieczności posiadania konta czy korzystania z jakichkolwiek dodatkowych produktów. Na depozyt można też wpłacić dowolne środki (także te, które już w Idea Banku posiadasz). Z kolei lokata HIT Plus, choć daje takie samo oprocentowanie i na taki sam okres, to stawia szereg dodatkowych warunków: trzeba posiadać (lub założyć) konto osobiste w Idea Banku oraz wpłacić "nowe środki".

Można zadać sobie pytanie: jaki cel ma odpalenie przez bank dwóch lokat o tych samych parametrach (jeśli chodzi o oprocentowanie i okres), gdy różnica w wymaganiach jest aż tak duża? Różnica dotyczy kwestii naliczenia odsetek w przypadku zerwania lokaty przed upływem umownego okresu. W przypadku Lokaty Nr 1 dostaniesz sam kapitał. Lokatę HIT Plus można zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek (zostaną one naliczone za faktyczny czas utrzymywania depozytu wg stawki 3,9% w skali roku).

Zatem przyjrzyjmy się szczegółom. Lokata Nr 1 to:
 • min. kwota: 500 zł;
 • maks. kwota: 1 000 000 zł (pamiętaj jednak, że Bankowy Fundusz Gwarancyjny chroni oszczędności tylko do kwoty będącej równowartością 100 000 euro);
 • oprocentowanie (stałe) - uzależnione od okresu lokaty, jaki wybierzesz: 
  • 3,9% w skali roku na okres 3 miesięcy;
  • 3,5% w skali roku na okres 1 lub 6 miesięcy;
  • 3,2% w skali roku na okres 12 miesięcy.

Wniosek o lokatę złożysz tutaj (jeśli jesteś nowym klientem Idea Banku) lub za pośrednictwem bankowości internetowej bądź mobilnej (jeśli takowy dostęp posiadasz, mając obecnie lub kiedyś jakieś produkty Idea Banku).


Ale dla skrupulatności opiszę też Lokatę HIT Plus:
 • min. kwota: 500 zł;
 • maks. kwota: 1 000 000 zł;
 • okres depozytu: 3 miesiące;
 • oprocentowanie: 3,9% w skali roku (stałe); możliwość zerwania lokaty w dowolnym momencie bez utraty odsetek;
 • wymóg posiadania konta osobistego w Idea Banku oraz wpłacenia "nowych środków".

Wniosek o Lokatę HIT Plus (jako nowy klient) złożysz tutaj. Jeśli posiadasz już dostęp do bankowości internetowej Idea Banku, to wniosek należy złożyć po zalogowaniu.

Przez nowe środki bank rozumie nadwyżkę ponad saldo środków klienta liczone na koniec 20. dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc kalendarzowy, w którym nastąpił wpływ środków na rachunek Lokaty HIT Plus (a więc jeśli lokatę założysz w grudniu, to muszą to być "nowe środki" liczone względem Twego salda środków w Idea Banku na dzień 20.11.2018 r.). Do wyliczania tego salda bank uwzględnia środki zgromadzone na Twych kontach osobistych, oszczędnościowych, lokatach (w tym lokatach strukturyzowanych) oraz na innych rachunkach w banku.

Nowa lokata powitalna


To jednak nie wszystkie zmiany w Idea Banku. Z oferty zniknęła Lokata Happy (czyli powitalna lokata dla nowych klientów). W jej miejsce pojawiła się jednak Lokata HIT, która już nie wymaga otwierania konta osobistego, a również daje 3,9% w skali roku na 3 miesiące i dla kwoty od 500 do 1 000 000 zł. Aczkolwiek w tym przypadku trzeba być nowym klientem Idea Banku, który dotąd nie posiadał, ani nie wnioskował o jakikolwiek produkt w Idea Banku (bądź Lion's Banku, będącym oddziałem Idea Banku). W jej przypadku również możliwe jest zerwanie lokaty bez utraty odsetek.

Zakładając lokatę HIT, uzyskasz dostęp do bankowości internetowej Idea Banku, który da Ci możliwość zarządzania posiadaną lokatą, a także zakładania kolejnych lokat.

💡 Tym którzy chcieliby załapać się na 3,9% i to na dłuższy okres (4 miesiące) bez konieczności zakładania konta, przypomnę, że już tylko do czwartku (20.12.) można skorzystać z e-Lokaty na nowe środki w Getin Banku.

Przydatne dokumenty:

29 komentarzy:

 1. No to następna pewnie poleci lokata w Getinie. 3,9 proc. na 4 mies. jest do 20-go. Później pewnie obniżą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro z samego rana zrywam Beztroską i transferuję kasę do Getinu.

   Usuń
  2. I 20-go wycofać kasę z IB jest dobrze bo na ten dzień liczą saldo do lokat na nowe środki. Przyda się w styczniu jakby IB odpalił coś fajnego

   Usuń
 2. Czyli sytuacja pewnie już się stabilizuje i klienci nie wycofują kasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na początku to samo pomyślałem ale w sumie teraz 3,9% jest dla każdego. Dla nowych klientów, nowych środków i dla starych klientów/środków też.

   Usuń
  2. może znaleźli sie tacy co zrywali beztroską codziennie i zakładali od nowa dla paru groszy?, dzisiaj byłem w getinie i akurat dziadka przekonywał do lokaty na 3.9 ale dziadek miał obawy "bo to sie słyszy rózne rzeczy". sam chyba wrzuce do getinu 20 grudnia na 4 miesiące z idea.

   Usuń
  3. A jeszcze niedawno tylu tu było 'skpertuff' co wieścili bankructwo GLC :)

   Usuń
 3. Jest gorzej.Beztroskich miałem 4 sztuki-po jednej w tygodniu.Co tydzień zrywałem je i zakładałem od nowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I pewnie z powodu takiego rolowania obniżyli %

   Usuń
 4. A lokata Zawrotna teraz 3,8% więc zupełnie bez sensu.

  OdpowiedzUsuń
 5. A jak jest z lokatą hit plus jeśli mam już lokaty w banku ale dziś przelałem nowe środki i założyłem taką lokatę to będę 3,9% ale jak za miesiąc zakończy się poprzednia lokata i zabiorę kasę z banku to ta lokata założona dziś będzie nadal 3,9% czy jest konieczność utrzymywania salda jak zazwyczaj jest w toyota bank ?
  Rano dziś była dostępna lokata nr1 teraz przed chwilą już nie mam jej dostępnej :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Beztroska już 3,2%

  OdpowiedzUsuń
 7. A Nr 1 na 3 mies. 3,8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie lokaty nr 1 są o 0,1 p.p. niżej oprocentowane :(

   Usuń
  2. Jeśli za kilka miesięcy zejdą z oprocentowaniem nawet do 3% to i tak będzie ono bardzo konkurencyjne!

   Usuń
 8. Czy Lokata Zawrotna jeszcze komuś "działa"?
  Jeśli tak, to podajcie, proszę, datę (kiedy się udało skorzystać) i ewentualnie kwotę przelewu, przy której "padła propozycja".
  Próbowałem dzisiaj kwotą >10K, a następnie >20K - niestety "nie wyskoczyła".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy do jakiego banku przelewałeś.

   Usuń
 9. Pytanie. Zerwałem lokatę z przeniesieniem na inną. Jak długo trzeba czekać aby środki się przeniosły? Czekam już od wczoraj i dalej nic. Żadnego śledu po tych pieniądzach. Dzięki

  OdpowiedzUsuń
 10. Pytanko jak zerwiemy beztroska to od razu dolicza do kapitału odsetki a będzie pisać ile ich jest przy zerwaniu czy jak to wygląda przy zerwaniu po2)zakładając nowa na kwotę X mogę ostatecznie przelać coś więcej czy sztywno kwotę X

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1) Po zerwaniu na konto główne od razu wpada kapitał z lokaty i odsetki.
   2) Chyba tylko sztywną kwotę jeśli mnie pamięć nie myli

   Usuń
 11. Po cięciach na lokacie nr 1 do 3,4 i Beztroskiej do 2,8% jeszcze zostaje nadzieja w Zawrotnej. 3,5% na 3 mies ale od 10k

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziś do mnie dzwonił konsultant z propozycją przedłużenia lokat które kończą mi się 19 i 20 stycznia. Lokata TELEFONICZNY ZYSK jest na 3 mies z oproc. 3,8%

  OdpowiedzUsuń
 13. No to jeszcze doszło cięcie na lokatach HIT i HIT PLUS. Na obydwu już 3,6 proc.

  OdpowiedzUsuń
 14. No i jeszcze news że fuzja wkrótce 😢

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy oprocentowanie lokaty zawrotnej zależy od banku, do którego robi się przelew? Wiem, że do niektórych banków w ogóle nie ma propozycji tej lokaty. Widziałem, że na przykład osobom, które przelewały do Nest Banku proponowali ta lokatę. Czy oprocentowanie będzie zależało do banku (np między Millenium a Nest)? Rozumiem, że jeżeli nie mam konta w którymś z banków, to po prostu poszukam sobie jakiegoś konta w internecie i w momencie "próby" przelewu środków ta lokata mi się wyświetli?
  Do Anonimowy 17.01.2019 15:36
  Na jakie kwoty miałeś swoje lokaty, że zadzwonił do Ciebie konsultant? Rozumiem, że naliczanie odsetek po 3 miesiącach?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...