Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe 3,5% (do 400 000 zł) w Getin Banku w ofercie dla nowych środków (+ bonus 50 zł na start)

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

24.12.2018

Konto oszczędnościowe 3,5% (do 400 000 zł) w Getin Banku w ofercie dla nowych środków (+ bonus 50 zł na start)

Dziś Getin Bank przedstawił nową promocję oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Warunkiem załapania się na oprocentowanie 3,5% w skali roku jest wpłacenie "nowych środków" oraz posiadanie (lub założenie) konta osobistego. To ostatnie zresztą opłaca się także ze względu na dodatkowy, gwarantowany bonus 50 zł na start.

[Aktualizacja: prześwietlenie nowej edycji promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Getin Banku znajdziesz tutaj.]

W ostatnim czasie wpisów o propozycjach Getin Banku jest sporo, bo i ta oferta dość dynamicznie się zmienia i co rusz pojawiają się nowe edycje promocji. Wszak dopiero co pisałem o 4-miesięcznej lokacie z oprocentowanie na poziomie 3,7% w skali roku, a tu już pojawia się nowa promocja, ale teraz z kontem oszczędnościowym w roli głównej.

Najważniejsze cechy promocji oprocentowania da nowych środków na koncie oszczędnościowym:
 • oprocentowanie: 3,5% w skali roku dla kwoty do 400 000 zł (pod warunkiem wpłacenia nowych środków); 
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania (3,5%): 92 dni kalendarzowe liczone od dnia spełniania warunków promocji, a do nich zaliczają się otwarcie konta (jeśli go jeszcze nie posiadasz), wyrażenie zgód marketingowych, no i wpłata pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe w okresie przystąpienia do oferty (od 24.12.2018 do 13.01.2019 r.)

Zgody, których wyrażenia bank wymaga to zgoda na:
"użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego (...) oraz (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną"

Poza tym nie zgłaszaj sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku. Z promocji oprocentowania skorzystać może wyłącznie osoba posiadająca indywidualne konto oszczędnościowe (wspólne konta nie biorą udziału w promocji).

Jeżeli dopiero teraz staniesz się klientem Getin Banku to sytuacja jest jasna: wszystko co wpłacisz na konto oszczędnościowe będzie objęte stawką promocyjnego oprocentowania.

Szczegóły dla obecnych klientów

Nieco więcej objaśnień jest potrzebne w przypadku obecnych klientów Getin Banku. Obecna (już XV) edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym w Getin Banku nie łączy się z poprzednimi promocjami na nowe środki (edycja I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII, XIII i XIV). Poza tym pamiętaj też, że:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 24.12.2018 r. do 13.01.2019 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki."

Jeśli zaś chodzi o nowe środki, to przez nie bank rozumie:
"środki na Koncie Oszczędnościowym wpłacone po Dacie Salda początkowego stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na Koncie Oszczędnościowym oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych"

Datą salda początkowego w aktualnej edycji promocji jest 20.12.2018 r. i to właśnie na ten dzień Getin Banku wylicza środki zgromadzone na Twoich produktach depozytowych (chodzi tu o rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). Środki te trzeba utrzymywać w Getin Banku przez cały czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Twym koncie oszczędnościowym (a nadwyżka, czyli to co dopłacisz, będzie objęta stawką 3,5% w skali roku).

Jeśli posiadasz więcej niż jedno konto oszczędnościowe w Getin Banku, to promocją objęte zostanie tylko najstarsze z nich. Stawkę 3,5% możesz uzyskać na dowolnym koncie oszczędnościowym " z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka, Kont Oszczędnościowych Premium, Kont Oszczędnościowych, które uczestniczyły w promocji Family Saver oraz Kont Oszczędnościowych które Bank wprowadzi do oferty w Okresie przystąpienia do Oferty Specjalnej"

Konto oszczędnościowe w Getin Banku


Rachunek ten prowadzony jest za 0 zł (bez warunków). W każdym miesiącu kalendarzowym wykonać możesz z niego jeden przelew bez opłat. Drugi i każdy kolejny kosztuje 9 zł (jest jednak wyjątek - bank nie pobierze opłaty jeśli środkami z konta oszczędnościowego zasilisz lokatę zakładaną w Getin Banku). Odsetki na koncie oszczędnościowym kapitalizowane są na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Bonus 50 zł na start za konto osobiste


By uzyskać promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym konieczne jest posiadanie albo założenie konta osobistego w Getin Banku. Jeśli konta obecnie tam nie posiadasz, to możesz załapać się na premię w wysokości 50 zł. By uzyskać nagrodę, we wniosku o konto podaj kod polecenia - więcej na ten temat przeczytasz tutaj (tam dowiesz się także jak uzyskać wiarygodny kod polecenia, który umożliwi Ci zgarnięcie bonusu).

Konto osobiste w Getin Banku (Konto Proste Zasady) prowadzone jest za 0 zł, jeśli miesięcznie wykonasz co najmniej 1 płatność kartą i/lub BLIKiem (na dowolną kwotę i w dowolnym miejscu). Darmowa (bez warunków) będzie też karta wydana do rachunku.


Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. Jeżeli XIV edycję uruchomiłem "dopiero" 21.12.2018 wpłacają dokładnie 1,00 PLN (większe wolne środki będę mieć dopiero pod koniec grudnia) to czy mogą wziąć udział także z XV edycji?

  Czy wpłacając 1,00 PLN np. 12.01.2019 uruchomię XV edycję i w ten sposób zapewnię sobie 3,5% przez cały okres czyli od 21.12.2018 do 14.04.2019 dla całości salda wpłaconych środków?

  Kapitalizacja na KO w GNB jest miesięczna?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy jak teraz wpłacę 10 tys., a pod koniec stycznia dopłacę 25 tys. Bo dopiero wtedy kończą mi się lokaty to będę miał 3,5% dla całej kwoty czy tylko dla 10 tys.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całe 35 tys. będziesz mieć na 3,5. proc.

   Usuń
  2. A te 92 dni będzie od wpłaty 10 tys. liczone dla wszystkiego czy osobno od 10 tys. i osobno od 25 tys.?

   Usuń
  3. 92 dni liczy się od spełnienia wszystkich warunków (posiadanie konta osobistego, wyrażenie zgód), ale w praktyce przede wszystkim od wpłaty pierwszych nowych środków na konto oszczędnościowe w okresie dostępności promocji. Zatem 3,5% będzie się dla Ciebie liczyć przez 92 dni od wpłaty 10 tys. (a dla 25 tys. będzie to już okres krótszy - datę końcową wyznaczy upłynięcie ww. 92 dni).

   Usuń
 3. Witam
  Moze okaze sie to glupie pytanie, aczkolwiek zaryzykuje...
  Czy ktos moglby wyjasnic mi co to "kod promocyjny" we wniosku do zalozenia konta osobistego? Czy to jest ten kod polecenia? i czy to jest obowiązkowe pole?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kod polecenia (podgląd tutaj) jest niezbędny do uzyskania 50 zł (wniosek można złożyć bez niego, ale wtedy bonus nie wpadnie).

   Usuń
 4. A jak mam już lokatę z poprzedniej edycji to mogę założyć też w tej?
  I jeśli tak to czy po zakończeniu tej pierwszej będę musiał środki trzymać do zakończenia tej drugiej czy mogę wypłacić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyżej mowa o koncie oszczędnościowym a nie o lokacie więc chyba pomyliłeś wątek.

   Usuń
  2. Ale tak. Można mieć kolejną lokatę. A jak skończy się p-esza to nie musisz pieniędzy nadal trzymać.

   Usuń
 5. 92 dni obowiazuje okres promocujny (czyli 3 m-ce), pytanie czy po kazdym skończonym m-cu kalendarzowym sa doliczane na rachunku odszczednosciowym odsetki czy dopiero po upłynieciu owych 92 dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kapitalizacja odsetek jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

   Usuń
 6. Jak widać na tej całej niefajnej stuacji można teraz fajnie zarobić. Do nei taka promocja bardzo przemawia.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...