Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 3,5% przez 12 miesięcy + bonus 50 zł na start

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

2.12.2018

Konto oszczędnościowe w Getin Banku: 3,5% przez 12 miesięcy + bonus 50 zł na start

Getin Bank odpalił kolejną edycję promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym.

Bonus za aktywność - konto oszczędnościowe 3,5% na rok od Getin Banku
Rzadko się zdarza, by tak wysokie oprocentowanie można sobie zagwarantować na tak długi okres. A tym przypadku uzyskać można 3,5% aż na 12 miesięcy. Warunki te obowiązują dla kwoty do 10 000 zł, ale i dla większych środków jest w tym banku dobra propozycja.

[O nowej edycji promocji przeczytasz tutaj]

Dla kogo promocja? Udział w promocji (3,5% na koncie oszczędnościowym) wziąć może osoba, która w okresie od 11.05.2017 r. do 30.11.2018 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku.

Zasady promocji. By zagwarantować sobie stawkę 3,5%:
 • załóż Konto Proste Zasady w Getin Banku (jego utrzymanie za 0 zł jest bardzo łatwe - więcej na ten temat piszę niżej) wraz z kontem oszczędnościowym;
 • wyraź zgody na "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego (...) oraz (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną";
 • co miesiąc zapewnij wpływy na konto osobiste w łącznej kwocie min. 1 000 zł.

I choć w regulaminie promocji przy wymaganych wpływach na konto pojawia się termin "wynagrodzenie" to jego definicja jest bardzo liberalna, gdyż brzmi:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [czyli Getin Bank - przyp. Mr. Złotówa]"

W praktyce więc nie musi to być przelew z konta Twego pracodawcy. Wystarczy nawet przelew z własnego konta w innym banku (co zostało sprawdzone w poprzedniej edycji promocji).

Pierwszy wpływ musi nastąpić najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta osobistego. Wpływ środków oznacza pojawienie się ich w historii konta. Nie ma potrzeby ich utrzymywania przez jakiś określony czas - kwotę możesz więc każdej chwili wydać, przelać lub wypłacić.

Podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym obowiązywać będzie przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (czyli od spełnienia wszystkich warunków, jakimi są: otwarcie konta osobistego, wyrażenie zgód, a także zapewnienie wpływu wynagrodzenia - wychodzi więc na to, że w praktyce okres 12 miesięcy będzie liczony od pierwszego wpływu wynagrodzenia na konto).

Wypłata odsetek realizowana będzie w dwóch transzach. Na koniec miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki wynikające ze standardowego oprocentowania. Z kolei wyrównanie do poziomu 3,5% w skali roku (z tytułu podwyższonego oprocentowania w ramach promocji "Bonus za aktywność") wpadnie oddzielnie - do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływy wynagrodzenia.

Do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski o konto indywidualne, a na udział w promocji załapać się można do 28.02.2019 r.

Propozycja dla większych kwot


Jeśli dysponujesz oszczędnościami większymi niż 10 000 zł, sprawdź też drugą promocję oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Dzięki niej również możesz uzyskać stawkę 3,5% w skali roku, ale już dla kwoty nawet 400 000 zł. I to już propozycja dla nowych, jak i obecnych klientów. Warunkiem jest wpłacenie "nowych środków". Promocyjna stawka będzie obowiązywać przez 5 miesięcy. Sprawdź szczegółowe prześwietlenie na blogu Bankobranie >>

Na szczęście możliwe jest skorzystanie z obydwu promocji jednocześnie.

Konto Proste Zasady - prześwietlenie oferty


Promocja oprocentowania 3,5% przez 12 miesięcy na koncie oszczędnościowym wymaga jego otwarcia wraz z kontem osobistym. Czas więc prześwietlić Konto Proste Zasady. A jego główne cechy to:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie jest pobierana, jeśli w poprzednim miesiącu wykonana została co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem (warunek ten nie dotyczy osób do 26. roku życia, gdyż dla nich konto prowadzone jest za 0 zł bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty wydawanej do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce (bez względu na to do jakiego banku bądź instytucji należy urządzenie).

Najprościej mają młodzi klienci (do 26. roku życia), bo wszystko co najważniejsze jest za 0 zł bez warunków. Ale i dla starszych te wymogi nie są wyśrubowane - wystarczy 1 płatność kartą lub BLIKiem miesięcznie (na dowolną kwotę oraz w dowolnym miejscu) i też konto będzie darmowe.

Jeśli zaś chodzi o konto oszczędnościowe to bank prowadzi je za 0 zł bez warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego wykonać można jeden przelew bez opłat. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu wiąże się z opłatą w wysokości 9 zł. Wyjątkiem są jedynie sytuacje, gdy środki te przeznaczane są bezpośrednio na założenie lokaty w Getin Banku. Wtedy opłaty za przelew nie ma.

Bonus 50 zł na start


Otwarcie konta w Getin Banku opłaca się nie tylko ze względu na możliwość uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Warto to również zrobić ze względu na promocję, w której bank płaci 50 zł za otwarcie konta z kodem polecenia i spełnienie prostych warunków (które w praktyce zbiegają się z tymi dotyczącymi promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym). Sprawdź szczegóły promocji >> (uzyskasz tam kod polecenia oraz znajdziesz link do wniosku objętego promocją z bonusem 50 zł).

Przydatne dokumenty:

3 komentarze:

 1. Czy żeby utrzymać 3,5% przez 12 miesięcy trzeba co miesiąc zapewniać wpływy, czy jednorazowo zapewnić wpływ w miesiącu po założeniu konta? W regulaminie jest napisane jakby chodziło o jeden miesiąc, a tutaj na blogu aby zapewniać te wplywy co miesiąc.. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co miesiąc - tzw. aktywność.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Co miesiąc. I musi to być przelew z innego banku niż Getin.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...