Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 140 zł za konto w mBanku (w promocji ze skróconym okresem wykluczenia dla byłych klientów!)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

20.12.2018

Zyskaj 140 zł za konto w mBanku (w promocji ze skróconym okresem wykluczenia dla byłych klientów!)

Wystartowała kolejna promocja konta osobistego w mBanku.

Tym razem bank postanowił o cały rok skrócić okres wykluczenia dla byłych klientów! Jest to więc okazja na zysk także dla tych, którzy stosunkowo niedawno rozstali się z mBankiem. A do wzięcia w bardzo prosty sposób czekają bonusy na sumę 140 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź nową edycję, którą opisuję tutaj.]

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2017 r. nie posiadała:
1) rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub 
2) rachunku oszczędnościowego 
o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 (to cyfry z miejsc od trzeciego do dziesiątego w 26-cyfrowym numerze rachunku)

Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy tego typu rachunków.

Względem wcześniejszych promocji, mBank o cały rok skrócił karencję - dotąd okres wykluczenia dla byłych klientów był liczony od 1.01.2016 r., a teraz tę datę wyznaczono o rok później. To jest dobra zmiana 😉

Nagrody. Do zgarnięcia są dwie premie w wysokości 100 i 40 zł. To bonusy pieniężne, które mBank wypłaci na Twe konto, więc będzie można z nimi zrobić co się zechce (wydać, przelać lub wypłacić).

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji "eKonto z premią - III edycja":
 • najpóźniej do 14.02.2019 r. złóż wniosek o konto w mBanku wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą, zaakceptuj regulamin promocji (dostępny w oświadczeniach we wniosku) i zawrzyj umowę z bankiem.

Dalej przyjdzie już spełnić warunki uzyskania bonusów:
 • 100 zł  (premia za szybki wpływ) oraz 
 • 40 zł (premia za transakcje).

By uzyskać 100 zł:
 • w ciąg 7 dni od otwarcia konta zapewnij jednorazowy wpływ na konto kwoty min. 1 000 zł (może to być przelew nawet z Twego konta w innym banku; ważne jedynie, by nie był to wpływ z innego rachunku, który posiadasz w mBanku); 
 • najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do promocji w dowolnych punktach handlowo-usługowych wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem (i transakcji tych nie anuluj do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu ich wykonania).

By uzyskać bonus 40 zł, w drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym przystąpisz do promocji:
 • zapewnij jednorazowy wpływ na konto kwoty min. 1 000 zł (wytyczne są takie same, jak wyżej: musi to być wpływ jednorazowy spoza Twego konta w mBanku); 
 • w dowolnych punktach handlowo-usługowych wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem (i transakcji tych nie anuluj do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu ich wykonania).

Wypłata każdego z bonusów nastąpi do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków ich uzyskania. 
💡 Padło kilka różnych terminów, więc czas na przykład. Jeśli umowę o konto zawrzesz w grudniu, to na zapewnienie szybkiego wpływu będziesz mieć 7 dni, a na wykonanie 5 transakcji bank daje czas do końca stycznia. Za to otrzymasz premię 100 zł, którą bank wypłaci do końca lutego. Zaś w lutym będzie należało wykonać 5 transakcji i zapewnić wpływ 1 000 zł, za co bonus 40 zł wpadnie do końca marca.

Przypomnę, że wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas (można je więc w dowolnej chwili wydać, przelać lub wypłacić).

Udział w promocji biorą wyłącznie konta indywidualne (załóż więc konto samodzielnie i nie zmieniaj go na wspólne, by nie pozbawić się prawa do premii).

Konto w mBanku - prześwietlenie oferty


Główne cechy konta zakładanego w promocji to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; aczkolwiek pamiętaj o wpływach po 1 000 zł przez 2 miesiące na potrzeby promocji); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0/4 zł - opłata za kartę nie jest pobierana jeśli w danym miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności kartą (na dowolne kwoty); 
 • 0 zł za wypłaty kartą kwoty min. 100 zł w bankomatach Euronet, Santander Bank Polska i Planet Cash (przy wypłatach mniejszych kwot bank pobiera prowizję w wysokości 1,30 zł).

We wniosku o konto wskazać możesz metodę zawarcia umowy. Do wyboru jest kurier lub placówka banku. W tym drugim przypadku (pod koniec promocji preferowanym, bo do 14.02. trzeba nie tylko złożyć wniosek, ale i zawrzeć umowę), by mieć pewność udziału w promocji, dopilnuj tego, by w placówce została zawarta umowa do wniosku, który został już złożony przez Internet (najprościej będzie zapisać sobie i podać doradcy numer wniosku, który otrzymasz w mailu potwierdzającym złożenie wniosku). Jeśli zdecydujesz się na kuriera, możesz podać inny adres (niż zamieszkania czy korespondencyjny) na potrzeby jego przyjazdu (np. miejsca pracy lub uczelni).

Do Ciebie należy wybór gdzie złożysz wniosek o konto w powyższej promocji. Będzie mi jednak niezmiernie miło, jeśli złożysz go po kliknięciu w link na mym blogu. Trafisz wtedy na stronę banku i dla Ciebie nie zrobi to żadnej różnicy, ale dla mnie zaowocuje premią za polecenie (płaconą przez bank). Powyższy wpis nie jest bowiem wpisem sponsorowanym, ani w żaden inny sposób opłaconym przez bank - zyskam jedynie w przypadku zainteresowania Czytelników promocją, gdy wnioski o konto złożone są po kliknięciu w reflink.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelnikom: Marcinowi i Rafałowi.

Przydatne dokumenty:

178 komentarzy:

 1. No i pięknie! Konto zamknięte w grudniu 2016 :D

  OdpowiedzUsuń
 2. A jak mam konto firmowe w mBanku to mogę brać udział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykluczyć może wyłącznie posiadanie konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego o wspomnianych numerach rozliczeniowych. Inne produkty nie są przeszkodą do wzięcia udziału w promocji :)

   Usuń
  2. Udział wziąć może osoba, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2017 r. nie posiadała:

   - rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i/lub
   - rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017

   Usuń
 3. Wybór tej daty karencji nie jest przypadkowy - w jednej z poprzednich promocji mBanku wypłaty premii były pod koniec grudnia 2016, więc zamknięcie konta mogło nastąpić nie wcześniej niż pod koniec stycznia 2017 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w tamtym okresie były zmiany TOiP i konto zamknąć można było natychmiast, co uczyniłem.

   Usuń
 4. Mr. Złotówa, czy mBank ma teraz program poleceń i skorzystać parę groszy więcej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli we wniosku będzie pole na wpisanie identyfikatora poleceń to nie widzę przeciwwskazań, by to zrobić (choć we wnioskach promocyjnych, tak jak tu gdy nowy klient zarobi 140 zł, często tego pola nie ma). W samym programie poleceń zarabia tylko polecający (a i o to jest ciężko, bo premia za polecenie będzie tylko wtedy, gdy polecony klient nie posiadał żadnego produktu w mBanku po 31.12.2009 r.; tak to nie pomyłka - karencja jest już prawie 9-letnia!).

   Usuń
  2. Przeklikałem się przez wniosek i nie ma tam pola na wpisanie identyfikatora polecenia, więc chyba dobrze zakładam, że tych dwóch promocji połączyć nie można?

   Usuń
  3. Szansa na wpisanie kodu polecenia jest w ostatnim kroku wniosku.

   Osobą poleconą może być jednak tylko Nowy Klient, który nie posiada obecnie w mBanku, ani nie posiadał po 31 grudnia 2009 roku żadnego produktu mBanku.

   Usuń
  4. Potwierdzam, dosłownie na samym końcu jest pole na wpisanie identyfikatora i poleciłam już skutecznie (=założyli tak konto) 2 osobom w tej promocji ze 140 zł. Czy dostanę premię z banku za polecenie - zobaczymy ;)

   Usuń
 5. Karencja niby krótsza, ale jak by na to nie spojrzeć, to wciąż jest to 2 lata!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W promocji z miesiąc temu była karencja od 1 I 2016 więc wtedy były prawie 3 lata. Jest w końcu zmiana.

   Usuń
  2. Oby nie wprowadzili lojalek, bo to mocno zmieni reguły gry - ja dzięki tej ofercie będę ich klientem 'promocyjnym' już trzeci raz. Na wiosnę 2016 teściowie, żona i ja przytuliliśmy za 4 x 5 przelewów po 150 zeta każdy!

   Usuń
  3. Gdyby jakiś bank wprowadził lojalkę to strzeliłby sobie w stopę. Z niewolnika nie będzie zadowolonego klienta!

   Usuń
  4. Lojalki są w zasadzie jednym z niewielu narzędzi, które zapewniają lojalnych klientów - takie są fakty.

   Usuń
  5. Na szczęście lojalek (dla niewtajemniczonych: zobowiązania do utrzymania konta czy karty przez określony czas po wypłacie premii) nie ma już dobrych 2 czy 3 lat. A i wtedy jak się zdarzały, to były bardzo rzadkie.

   Usuń
 6. Warto wybrać kartę Visa, bo w ramach VisaOferty (oczywiscie osobne konto dla karty), można załapać się na jakiś rabat np. do pyszne.pl czy skycash.
  Tymbardziej że w mBanku debetówki Mastercard nie biorą udziału w Priceless.

  OdpowiedzUsuń
 7. I co z tego jak zmienili o rok karencje, jak dalej przez numer konta sie nie lapie ? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale nadrzędne znaczenie ma data. Jak miałeś konto z takim numerem a zamknąłeś przed 1 I 2017 to się łapiesz.

   Usuń
  2. Rzeczywiście przez ten dość niezgrabny zapis o wykluczeniu można zostać dość łatwo zmylonym. Wystarczy nie posiadać po 31.12.2016 żadnego ROR ani KO, które by miały nr rozliczeniowe 1140 2004 bądź 1140 2017, gdyż takowe są nadawane w ich promocjach.

   Usuń
 8. w grudniu złożyłem wniosek o zamknięcie, ale te 30 dni mnie wykluczają

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź kiedy konto zostało zamknięte. Bo mogli zamknąć wcześniej a nie po 30 dniach.

   Usuń
 9. Warto dodać że obecnie we wniosku można wybrać bardzo ładną i limitowaną kartę z wizerunkiem związanym z 27 finałem WOŚP.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się! Właśnie wybrałem tę kartę (MC).

   Usuń
  2. Tak, bank przygotował pulę 15 tysięcy takich kart. I póki co jest ona we wniosku ustawiona jako domyślna (ale można zmienić na standardowy wizerunek).

   Usuń
 10. Czy w mBanku nie zamykają konta z dnia na dzień ? Na infolinie powiedzą kiedy konto zostało zamknięte ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z okresem wypowiedzenia. Chyba że zamykałeś w trybie natychmiastowym przy zmianie regulaminów.

   Usuń
  2. Datę zamknięcia przysyłają w mailu i smsie potwierdzającym zamknięcie konta.

   Usuń
  3. Tak. Tak.

   Usuń
 11. "uprzejmie informujemy, że złożona dyspozycja wypowiedzenia Umowy o prowadzenie rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych w Banku została zrealizowana.

  Dziękujemy za dotychczasową współpracę,
  Zespół mBanku "
  Mam takiego maila. Mail przyszedł następnego dnia po dyspozycji zamknięcia rachunku.
  Jest też sms : Dostęp przez kanał Internet został zablokowany. Data i godzina zdarzenia : 17.12.2016..
  Czy tak wygląda potwierdzenie zamknięcia rachunku przez bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak! To właśnie to. U mnie też konto zamknięte 27.12.2016 :D Poszedł wniosek.

   Usuń
  2. @Anonimowy 20 grudnia 2018 15:21, dzieki. Nie pasował mi ten jeden dzień zamknięcia. Pewnie wtedy była zmiana regulaminu i zamykałem w trybie natychmiastowym, ale już tego nie pamiętam.

   Usuń
 12. a jeśli założyłem konto w poniedziałek w celu zgarnięcia bonusu za wpływ wynagrodzeń, jest szansa że. a ta promocje też się zalapie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz brać udział w 1 promocji. Jeśli złożyłeś wniosek w tamtej to bierzesz w tamtej.

   Usuń
  2. Każdy zgarnia to co woli :)

   Usuń
  3. Nie, albowiem w tej chwili posiadasz już konto, a regulamin opisuje tak:

   "Udział wziąć może osoba, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2017 r. nie posiadała"

   Drugiego wniosku o konto które już posiadasz przecież nie złożysz... Chyba że jeszcze nie podpisałeś umowy to można coś kombinować.

   Usuń
 13. A co jak mam rachunek techniczny od rat mBanku z Allegro?? To mnie wyklucza czy mogę założyć konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam sobie odpowiedziałeś. Masz rachunek techniczny. A wyklucza tylko oszczędnościowo-rozliczeniowy i/lub oszczędnościowy.

   Usuń
  2. Potwierdzam. Rachunki kredytowe nie przeszkadzają we wzięciu udziały w promocji.

   Usuń
 14. Czy we wniosku trzeba załączać skan dowodu lub ksero dawać kurierowi?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy to się łączy z programem wpływu wynagrodzenia?

  OdpowiedzUsuń
 16. no ale teraz jeśli chce dostać premie za wynagrodzenie i jednocześnie w celu różnych wydatków zasiłek konto kwota powyżej 1k to będę brał udział w tej promocji ? Oznacza to że w ciągu 7 dni nie mogę zasilić konta taka kwota jeśli chce dostać hajs za wynagrodzenie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dwie różne promocje, które się ze sobą nie łączą (dla zainteresowanych: promocję z bonusami za wynagrodzenie opisuję tutaj). O tym w której się bierze udział decyduje składany wniosek o konto (są to różne wnioski, więc albo bierze się udział w promocji z bonusami za wynagrodzenie, albo w powyższej promocji ze 140 zł; nie ma możliwości połączenia).

   Usuń
 17. Jak wyglada zamkniecie konta po promocji. Czy karte i konto, rachunek mozna zamknac przez internet logując się do bankowosci internetowej ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie dyspozycje można składać zdalnie. Umowę można wypowiedzieć m.in. w bankowości internetowej lub za pośrednictwem infolinii (polecam wpis o sposobach zamykania kont w poszczególnych bankach tutaj).

   Usuń
  2. W jaki sposób można zmienić w bankowości nr telefonu do autoryzacji SMS-ami?

   Usuń
  3. W bankowości nie można. Tylko na infolinii albo w placówce.

   Usuń
 18. A ja jeszcze się zastanawiam, czy warto się śpieszyć z zakładaniem tego konta, bo jeśli przesunęli datę karencji to czy po nowym roku w innych promocjach też nie przesuną, a może kumulacja jakaś się trafi?

  Ot i dylematy, brać co dają teraz czy może czekać licząc na więcej? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie pomyślałem o tym samym, zwłaszcza że pokończyły mi się prawie wszystkie promocje, mam tylko polbank, tmub. Dla 140 zł otwierać konto, czy warto, czy czasem na wiosnę nie będzie coś ciekawszego?

   Usuń
  2. Ja wychodzę z założenia że trzeba brać czym prędzej. Kto wie czy potem karencji znów nie wydłużą a tylko teraz taki wyjątek zrobili?

   Usuń
 19. Czy 16-latek może wziąć udział w tej promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko pełnoletni.

   Usuń
  2. a czy jest jakaś fajna promocja dla niepełnoletnich?

   Usuń
 20. hej jak sprawdzić kiedy zamknełem u nich konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź maila/smsy. Potwierdzają zamknięcie konta. A jak nie masz to na infolinii.

   Usuń
  2. Wpisz w wyszukiwarce na skrzynce mailowej "mbank dyspozycja zrealizowana" i będziesz mieć datę realizacji wypowiedzenia.

   Usuń
 21. sprawdzaj sprawdzaj
  ja miałam u nich konto z 15 lat temu i ostatnio chciałam wziąć udział w jakiejś promocji to się okazało że cały czas wiszę u nich jako klient.
  Dzisiaj jadę do oddziału żeby to wyjaśnić

  OdpowiedzUsuń
 22. Co może oznaczać taki zapis: "w DRUGIM miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym przystąpisz do promocji"?

  Czy tu chodzi o m-c (bezpośrednio) następujący po m-cu założenia konta czyli PIERWSZY m-c następujący po m-cu założenia konta?

  PS. Wygląda na to, że ichnie regulaminy piszą ci sami ludzi, którzy pisali regulamin ostatniej promocji Raiffeisen :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko masz opisane na przykładzie. Tak samo jest to rozpisane w regulaminie. Jest to podane konkretnie miesiącami kalendarzowymi.

   Usuń
  2. Być może ludzie, którzy pisali regulamin ostatniej promocji Raiffeisen, szukają teraz nowej pracy :)

   Usuń
  3. Regulamin reguluje:
   - Premię za szybki wpływ naliczymy po upływie pełnego miesiąca licząc od tego, w którym przystąpiłeś do Promocji (np. jeżeli przystąpiłeś do Promocji w połowie grudnia, to od połowy grudnia do końca stycznia
   będziesz dokonywać transakcji, które będą stanowić podstawę do naliczenia; pierwsze naliczenie premii nastąpi za styczeń)
   - Premię za szybki wpływ wypłacamy w kolejnym miesiącu kalendarzowym, po którym spełniłeś warunki (np. jeżeli premię naliczyliśmy za styczeń, to jej wypłaty Bank dokona do końca lutego).
   - Premię za transakcję naliczymy po upływie drugiego pełnego miesiąca licząc od tego, w którym przystąpiłeś do Promocji (np. jeżeli przystąpiłeś do Promocji w połowie grudnia, to już od lutego będziesz dokonywać transakcji, które będą stanowić podstawę do naliczenia; pierwsze naliczenie premii nastąpi za luty)
   -----
   Dość proste, nieprawdaż?

   Usuń
 23. Osoby, które spełniają warunek karencji braku konta od 01.01.2016 mogą przystąpić jeszcze do 14.01.2019 jednocześnie do promocji „eKonto z premią – II edycja”

  https://www.mbank.pl/pdf/promocje/konta/regulamin-promocji-ekonto-z-premia-ii-edycja-14-01-2019.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znając życie to promocje nie łączą się.

   Usuń
  2. Rzeczywiście, ta oferta jest wciąż aktualna!

   Usuń
  3. Dostępność II edycji niby jest do 14.01., ale regulamin wymaga zaakceptowania oświadczeń (a więc tym samym regulaminu promocji) we wniosku o konto. Tymczasem już tego regulaminu we wniosku nie ma - do akceptacji jest tylko regulamin III edycji (wynika więc z tego, że II edycja stała się już niedostępna; no i na pewno nie łączy się z III edycją).

   Usuń
 24. Czy u nich przy wypelnianiu wniosku o konto potrzebny jest załączenie skanu dowodu, czy jak przyjedzie kurier z umową, to trzeba mu dac xero czy tylko pokazać ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ani nie trzeba skanu ani kserokopii. Tylko pokazujesz dowód.

   Usuń
 25. czy wpływ moze byc z konta córki, męża czy wnuka - innego niż mbank ? czy musi byc z mojego w innym banku ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, może to być przelew nawet z Twego konta w innym banku.

   Usuń
 26. Czyli jak jestem upoważniony do czyjegoś konta, to jestem współposiadaczem i nie mogę brać udziału :(?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełnomocnictwo to nie jest współwłasność rachunku więc możesz brać udział.

   Usuń
 27. Po jakim czasie można zamknąć konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w bankowości internetowej (zakładka Pasaż > Market> Usługi > Wypowiedzenie umowy)

   Usuń
 28. - Zgłaszając się do promocji w styczniu nie ma obowiązku zrobić 5x płatność kartą (aby nie pobrało opłaty 4zł za kartę)?
  - Z przebiegu okresu promocji wychodzi, że gdyby teraz zacząć to w kwietniu nastąpi wypłata bonusa 40zł (więc w kwietniu siłą rzeczy trzeba machnąć kartą 5x aby nie było opłaty). Moje pytanie: czy po wypłacie bonusa zamykając konto/kartę (załóżmy że będzie to już początek maja) to w maju też by trzeba 5x kartą zapłacić aby uniknąć opłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w miesiącu rezygnacji z karty musisz zrobić płatności.

   Usuń
 29. Czy jeśli założyłam konto w niedzielę, przelew na 1000 został wykonany w piątek (i będzie zaksięgowany w poniedziałek) to łapię się jeszcze do promocji? W regulaminie jest, że pieniądze muszą wpłynąć, czyli podejrzewam, że będzie się liczyła data tego zaksięgowania, ale z drugiej strony jest o tych 7 dniach od otwarcia konta, czyli teoretycznie poniedziałek też powinien się liczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli by ci nie wypłacili bonusu to napisz reklamację że dni było mało (bo Sylwester, Nowy Rok itd.)

   Usuń
  2. Ja właśnie z powodu tych wolnych dni otworzyłem konto 4 stycznia aby na spokojnie ze wszystkim zdążyć. Dziwi mnie tylko, że do mnie przyszedł pakiet startowy sms a do żony już nie, aczkolwiek żona zalogowała się na swój stary login i hasło które używała w 2016 roku. Nie wydaje wam się to dziwne że 2 lata konto zamknięta a można się zalogować starym loginem i starym hasłem ? Dodam że konto było zamknięte prawidłowo, bo zawsze sprawdzamy czy jest możliwość logowania do takiego zamkniętego konta i wszystko odnotowujemy, kiedy był wniosek o zamknięcie, kiedy nie można się zalogować już do konta itp.

   Usuń
 30. Karta z okazji WOŚP jest na takich samych zasadach jak zwykła karta czy są za nią jakieś inne opłaty??

  OdpowiedzUsuń
 31. mBank to już nie ten sam bank co kilka lat temu chyba. U Ojca z zamykaniem konta problemy, wniosek złożony pod koniec listopada a konto nadal aktywne, 4 stycznia reklamacja na chacie z doradcą (online to chyba tylko tak składać można reklamacje) w odpowiedzi informacja: "Przepraszam za błąd, w obecnej chwili było chwilowe utrudnienie z Pana wnioskiem. Otrzymałam informację, że zamkniemy (oraz zakończymy) Pana dyspozycję w najbliższym możliwym czasie." No ok, ale kiedy?
  Dziś kilka minut temu nic się nie zmieniło i konto dalej działa (na szczęście karta już zablokowana była przed wnioskiem o zamkniecie konta wiec opłat żadnych nie ma, ale karencja od zamknięcia już pójdzie na 2019 a nie jak powinno być 2018r)

  U mnie z kolei płacę kartą, a nawet następnego dnia nie mam tej operacji widocznej na koncie nawet w blokadach. Trzeba się nieźle pilnować by nie wydać więcej niż jest kasy. Tylko u mnie tak jest czy zdarza się i u innych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy transakcjach zbliżeniowych jak terminal działa w trybie offline to są opóźnienia. Także w innych bankach.

   Usuń
 32. Wniosek o konto złożyłem 01 stycznia. Firma InPost dostarczyła mi umowę dopiero 08 stycznia. W umowie zapisano , że datą zawarcia umowy jest 01 stycznia. Dzisiaj jeszcze wysłałem przelew na 1000 zł , ale dotrze do mBanku jutro tj 09 stycznia( nie mam możliwości przesłać przelewu ekspresowego )czyli po ośmiu dniach od otwarcia konta.
  Pewnie będę musiał pisać reklamację ,bo ewidentnie zawinił InPost.
  Z drugiej strony zastanawiam się jak liczyć te 7 dni tj. od daty zawarcia umowy ( w moim przypadku 01.01 ) czy od daty otwarcia konta co nastąpiło dopiero dzisiaj tj. 08 stycznia po otrzymaniu pakietu aktywacyjnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 7 dni liczą od otwarcia konta więc dopiero jak podpiszesz umowę i poinformują cię o jego aktywacji a nie od złożenia wniosku.

   Usuń
 33. Rozdział VII, punkt 3: "na Twoje eKonto promocyjne w ciągu 7 dni od otwarcia eKonta promocyjnego wpłyną jednorazowo pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł, przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w Banku, którego jesteś Posiadaczem lub Współposiadaczem."

  czyli wpływ musi być z konta innej osoby! uważajcie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank zapisany wielką literą oznacza mBank. Więcej na temat interpretacji tego typu zapisów wyjaśniam tutaj.

   Usuń
 34. A co jeśli wpływ był z konta w MBanku ale, którego posiadaczem nie jestem ja tylko inna osoba? Czy to wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 35. Mam pytanie: czy łączy się z promocją poleceń? Jeśli tak to czy jeśli żona złożyła już wniosek, może go wycofać (anulować) abym mógł jej polecić?

  OdpowiedzUsuń
 36. Zgłaszając się do promocji w styczniu nie ma obowiązku zrobić 5x płatność kartą (aby nie pobrało opłaty 4zł za kartę)?

  OdpowiedzUsuń
 37. Zgłaszając się do promocji w styczniu nie ma obowiązku zrobić 5x płatność kartą (aby nie pobrało opłaty 4zł za kartę)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma. W p-wszym m-cu za kartę nie ma opłaty

   Usuń
 38. Jak to jest z tym przelewem można z własnego konta czy nie ??? "na Twoje eKonto promocyjne w ciągu 7 dni od otwarcia eKonta promocyjnego wpłyną jednorazowo
  pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł, przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w Banku, którego jesteś Posiadaczem lub Współposiadaczem."

  OdpowiedzUsuń
 39. Czy osoba, która skorzysta z promocji może dalej polecić inna osobę, która tez skorzysta z tej premii? czy wtedy zmieniają się zasady gry i osoba polecona dostaje tylko jakiś mały bonus. Chcę założyć to konto i mój mąż też . Lepiej założyć dwa konta czy najpierw jedno i polecić? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli we wniosku będzie pole na podanie kodu polecenia to nie widzę przeciwwskazań by ten kod wtedy wpisać. Pytanie tylko (nie wiem, bo w tej promocji nie biorę udziału) czy we wniosku taka opcja jest? Bo bank często we wnioskach objętych promocją dla nowego klienta nie daje możliwości wpisywania kodu. Jeśli zakładając konto zauważysz taką opcję, to później możesz męża polecić.

   Usuń
  2. Ja zakładałem żonie przez wygenerowany link polecenia, ale później we wniosku było pole gdzie można było podać kod polecenia.

   Usuń
 40. Czy we wniosku należy aktywować cele i który link poleca pana ten zielony? ... nagroda za fatygę się należy.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cele (to opcja na automatyczne oszczędzanie - wyjaśniam dla osób niewtajemniczonych) są dobrowolne. W tej promocji nie są wymagane. Jeśli chodzi o link we wpisie to obojętne ;) Dziękuję za pomyślenie o tym :)

   Usuń
 41. Wniosek z linku wypełniony polecenie poszło!! Bardzo się cieszę i mam niezmierną satysfakcję, że po tylu latach spędzonych w jednym banku, który mnie rzeźbił na każdym kroku, mogę to odzyskać a jeszcze dodatkowo zrobić komuś prezent. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie i oby tak dalej! Życzę niezmiennie owocnego bankobrania!

   Usuń
 42. Przeoczyłem zapis o jednorazowym wpływie i zrobiłem trzema przelewami. Czy jeśli w przyszłym miesiącu zrobię prawidłowo to dostanę drugi bonus czy w ogóle nie spełniam w tym momencie warunków promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drugi bonus powinien być wypłacony (oczywiście jak spełnisz warunki jego uzyskania).

   Co do pierwszego. Sugerowałbym złożyć reklamację. Wiele to nie zajmuje, można wysłać ją online, ale spróbować warto, bo to nic nie kosztuje (historia pokazuje, że tego typu przypadki bywały pozytywnie rozpatrywane). Nacisk połóż na to, że 1000 zł jednak wpłynął, wszystkie pozostałe warunki zostały spełnione, a tylko to jedno umknęło, że wpływ ma być jednorazowy. Może się uda ;)

   Usuń
  2. zrób tak żeby wpłacić jeszcze raz tylko tym razem 1000 zl minimum. Może wypłać to co wpłaciłeś i wpłać w całości ponownie . Zapis w regulaminie mówi ze szybki przelew w ciągu 7 dni, więc wypłacając i wpłacając może zdążysz. powodzenia

   Usuń
  3. Dzięki za podpowiedzi. Niestety te wymagane siedem dni już upłynęło, więc nie ma chyba sensu robić jeszcze jednego przelewu, tym razem na 1000 zł. Pozostaje więc spełnić kolejne warunki promocji i najwyżej później złożyć reklamację. Chyba, że ktoś jeszcze ma jakiś pomysł...

   Usuń
 43. cyt......na Twoje eKonto promocyjne w ciągu 7 dni od otwarcia eKonta
  promocyjnego wpłyną jednorazowo pieniądze w kwocie nie niższej niż 1000 zł, przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w
  Banku, którego jesteś Posiadaczem lub Współposiadaczem....
  mr Złotówa jeżeli założyłam konto i zaraz przelałam ze swojego z innego banku ale widnieją dane moje w przelewie to taki sie nie liczy? np TYTUŁ PRZELEWU styczeń DANE ODBIORCY: Anna Kowalska PONIZEJ NAZWA NADAWCY TA SAMA : Anna Kowalska Tylko inny Bank . Obok w wiadomościach jest jedna wiadomość:
  ...Zobacz jedną operację bez kategorii ..( chodzi tutaj o ten mój przelew bo to jedyna operacja na koncie)obok kwoty przelewu pisze jako kategoria :WPŁYWY - INNE . I teraz zapytam : czy wszystko zrobiłam ok? czy spełniam warunki tej promocji? Jestem totalnym laikiem i nie do końca rozumiem regulamin dot słowa wpływy. Mr złotówka piszesz : w ciąg 7 dni od otwarcia konta zapewnij jednorazowy wpływ na konto kwoty min. 1 000 zł (może to być przelew nawet z Twego konta w innym banku; , czy ktoś to sprawdzał i tak robił?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kluczowym jest to, że Bank zapisano z wielkiej litery :) Niuans, ale bardzo istotny. I z tak zapisywanym warunkiem w promocjach tego banku mamy do czynienia już od wielu edycji promocji. Wzbudza to dyskusje, więc kiedyś opublikowałem wpis z wyjaśnieniami (tutaj). Celowo tam mowa o banku X (wyjaśniam tam dlaczego). Ale to właśnie ten bank ;)

   Usuń
 44. Pisze powyżej w komentarzach......
  Rozdział VII, punkt 3: "na Twoje eKonto promocyjne w ciągu 7 dni od otwarcia eKonta promocyjnego wpłyną jednorazowo pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł, przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w Banku, którego jesteś Posiadaczem lub Współposiadaczem."...

  OdpowiedzUsuń
 45. A może przelew błyskawiczny za 5zl i tyle. Taki przelew jest limitowany do 5000zl i jest wykonywany przez Blue Media wtedy bedzie wpływ na konto bez powtarzania się moich danych?

  OdpowiedzUsuń
 46. Pytanko takie czy internetowa płatność blikiem też się wlicza ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji mówi o płatnościach w punktach handlowo-usługowych (i tego się trzymam, aczkolwiek doświadczenie z poprzednich edycji promocji tego banku - przy takich samych zapisach - wskazuje, że bank też zaliczał płatności internetowe).

   Usuń
 47. Te płatności muszą być w różnych sklepach czy mogą być w tym samym i 5 pod rząd?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma to znaczenia. Regulamin niczego takiego nie precyzuje. Możesz wszystko machnąć jednego dnia i w jednym sklepie.

   Usuń
 48. Czy kartę koniecznie trzeba posiadać do momentu wypłaty drugiej premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można później kartę zamknąć przez bankowość samemu i mieć darnowe konto?

   Usuń
  2. Później tzn. w którym momencie? Po spełnieniu warunków koniecznych do otrzymania obu premii?

   Usuń
  3. Oczywiście chodzi mi o to czy po otrzymaniu premii.

   Usuń
 49. Złotówa, czy kartę płatniczą koniecznie trzeba posiadać do momentu wypłaty drugiej premii czy można ją już zastrzec po spełnieniu warunków koniecznych do otrzymania obu premii?

  OdpowiedzUsuń
 50. Zrobiłem przelew na konto optymalne w BGŻ -oczywiście też w promocji ;) i pobrało mi 5 zł na cel.
  Czy jest jakaś szansa odzyskać te 5 zł zamykając konto dajmy na to w kwietniu?
  Czy można zablokować przekazanie środków na cel przy przelewie w następnym miesiącu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. moje finanse -> moje cele -> usuń
   Tak wyłączysz.

   Usuń
  2. Co to jest ten cel?

   Usuń
 51. Czy aby załapać się na promocję wystarczy do 14.02.2019r złożyć wniosek o konto, czy do tej daty należy już podpisać umowę z bankiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W okresie przystąpienia do promocji (do 14.02. włącznie) trzeba już także zawrzeć umowę.

   Usuń
  2. Pytałem na czacie dzisiaj i liczy się data złożenia wniosku a nie podpisania umowy. Założyłem dzisiaj i przez kuriera i się zastanawiałem czy się załapie na premie. Pani na czacie potwierdziła że liczy się data przystąpienia do promocji czyli złożenie wniosku

   Usuń
 52. Założyłam konto, jednak po podpisaniu umowy okazało się, że był błąd i konto zostało czasowo zablokowane i kurier musiał przyjechać drugi raz. Pierwsza wizyta kuriera 25.01, druga dziś 01.02. Jeszcze nie otrzymałam maila, że konto jest aktywne, jak w takim wypadku liczyć 7 dni na przelanie 1000 zł?

  OdpowiedzUsuń
 53. A można w jakiś sposób dowiedzieć się kiedy zostało zamknięte konto? Czy Bank udzieli takich informacji??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Infolinia powinna udzielić takiej informacji (jakiś czas temu sprawdzałem to i dało się).

   Usuń
 54. Tak btw na stronie www Banku jest błąd.
  Piszą "Przez nowych Klientów rozumiemy osoby, które od 01.01.2016 r. nie były lub nadal nie są Posiadaczem lub Współposiadaczem..." natomiast w Regulaminie jest że od 01.01.2017, no ale wiążący jest zapis regulaminowy :-)

  OdpowiedzUsuń
 55. Wpłaciłam 1000 zł. ale nadal nie mam karty. Jak długo czeka się na kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank informuje o wysyłce karty bodajże w ciągu 4 dni roboczych listem priorytetowym.

   Usuń
 56. Sprawdzone, dane można sprawdzić tylko w placówce po wylegitymowaniu się DO. Infolinia oraz mCzat nie udzieli takich informacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to coś się zmieniło (pewnie efekty RODO).

   Usuń
  2. Ja dziś dzwoniłam i na infolinii udzielono mi informacji o dacie zamknięcia konta.

   Usuń
 57. Taka UWAGA... Zauważyliście zapis małym drukiem co do przelewu 1k zł "Nie może być to przelew z rachunku innego Banku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zauważ jednak, że Bank zapisano wielką literą, co w takim przypadku oznacza konkretnie ten bank. Z innego banku przelew może być. Więcej na ten temat rozpisałem się już kiedyś tutaj (bo łapią się na to również pracownicy banków). I tam przywoływany (dość tajemniczy) przykład dotyczy właśnie tego banku (dowiesz się tam również dlaczego nie przywołuję jego nazwy).

   Usuń
  2. ... innego Banku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem? Jakiego banku?

   Usuń
  3. 3) na Twoje eKonto promocyjne w ciągu 7 dni od otwarcia eKonta promocyjnego wpłyną jednorazowo pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł, przy czym nie może to być przelew z innego rachunku w
   Banku, którego jesteś Posiadaczem lub Współposiadaczem.
   O co chodzi z tym Bankiem pytałam w Odziale mBanku to również nie może być z innych banków tylko może ktoś znajomy wpłacić na twoje konto lub ktoś z rodziny.To zaprzecza w/w podanym informacją,jest to logiczne ponieważ mając rachunek w mBanku nie można brać udziału w promocji

   Usuń
  4. @Anonimowy11 lutego 2019 20:59

   Żartujesz prawda? Bo przecież to Ty powinieneś wiedzieć w jakim banku masz konto.

   Usuń
  5. "Promocja jest organizowana przez mBank S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Senatorskiej 18, wpisany do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000025237, posiadający numer identyfikacji podatkowej NIP: 526-021-50-88, o wpłaconym w całości kapitale zakładowym, którego wysokość wg stanu na dzień 01.01.2018 r. wynosi 169.248.488 zł zwany dalej Bankiem."

   Macie wyraźnie. mBank = Bank

   Szafir, ale przecież po otwarciu eKonta w promocji możesz sobie założyć kolejne konta i wtedy z nich przelewać na eKonto. Logiczne. Ale w tym przypadku zabronione regulaminem.

   Usuń
  6. A i jeszcze jeden przykład :)

   "1. Z Promocji możesz skorzystać, jeśli w dniu, w którym do niej przystępujesz, spełnisz łącznie poniższe
   warunki:
   1) jesteś nowym Klientem Banku"

   Jak to byście interpretowali? Odpowiedzi do wyboru:
   a) Nie można być klientem żadnego banku.
   b) Nie można być klientem mBanku.

   Usuń
 58. No tak, czytałem ale w tym przypadku trzeba się wykłócić poprzez późniejszą reklamację... interpretacja może być różna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelewałem ze swojego konta w innym banku. Premia wypłacona bez problemów i bez reklamacji.

   Usuń
  2. Kiedy był przelew i te 5 płatności? Jeszcze w grudniu?

   Usuń
 59. Mr Złotówa, napisałeś o wymogu płatności kartą/Blik, że "w dowolnych punktach handlowo-usługowych wykonaj 5 płatności...". Tymczasem w regulaminie nie widzę zwrotu o punktach handlowo-usługowych tylko "dokonasz 5 transakcji kartą promocyjną". W związku z tym czy płatności w internecie kartą zaliczą się do spełnienia warunku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. VII. pkt 3. "3. Przez transakcję kartą rozumiemy bezgotówkową transakcję zakupu w punkcie handlowo-usługowym (płatność kartą za zakupy w sklepie)"

   Usuń
 60. 7 dni od otwarcia konta-jak rozumieć otwarcie konta? To data złożenia wniosku czy data przyjazdu kuriera z umową?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie otwarcie to aktywacja konta przez bank. Tak też mi konsultant powiedział

   Usuń
 61. Czy po spełnieniu warunków otrzymania obu premii, tzn. jednorazowego wpływu 1000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta, 5 płatności w 1. m-cu po otwarciu oraz jednorazowego wpływu 1000 zł i 5 płatności w 2. m-cu po otwarciu, można zastrzec kartę czy należy z tym zaczekać do momentu wypłaty premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba czekać. Regulamin nie wymaga by utrzymywać kartę ;)

   Usuń
  2. Myślę, że chyba lepiej trzymać kartę do momentu wypłaty premii niż później pisać reklamacje. Sam teraz przechodzę przez to co miesiąc z Handlowym.

   Usuń
  3. Ale tu jakby co nie trzeba. Nie wiem jak w Citi. Może tam regulamin wymagał tego

   Usuń
 62. U mnie jest premia, wpłynęła dziś po południu bo rano nie było.

  OdpowiedzUsuń
 63. Potwierdzam! 100 zł dzisiaj wpłynęło.

  OdpowiedzUsuń
 64. Jest ktoś komu jeszcze nie wpłynęła premia 100 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie i u żony wszystko się zgadza :)

   Usuń
 65. Mi jeszcze nie wpłynęła. Żonie też nie. Jest ktoś taki jeszcze?

  OdpowiedzUsuń
 66. Chyba mBank nie ogarnia. Powinienem otrzymać 100zl za polecenie konta. Ostatecznie otrzymałem po reklamacji, ale powód dla którego nie otrzymałem odrazu był nieprawdziwy-mbank twierdzi że osoba polecona miała konto lub produkt od nich po 2009 - nie miała. MBanku trochę mnie zniechęciles. Tomasz

  OdpowiedzUsuń
 67. Gdzie można napisać reklamację? Na jakiego maila?

  OdpowiedzUsuń
 68. Reklamacje można pisać np przez czat Tomasz

  OdpowiedzUsuń
 69. Chyba mi gdzieś umknęło podczas zakładania konta i wyboru karty ale właśnie skasowali mnie 2 zł za kartę z rzekomym wizerunkiem (w Pekao taki "bajer" jest za darmo mimo że to tamten bank uważam jest zacofany). W każdym razie skorzystam z rady kilka postów wyżej i już po wypłacie 100 zł zastrzegam kartę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku mBanku za własny wizerunek na karcie niestety jest opłata w wysokości właśnie 2 zł/mies.

   Usuń
 70. Czy premie marcowe juz wplynely?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli marcowe za luty czy marcowe, które dopiero w kwietniu będą wypłacane? Odpowiednio: tak i nie. No i czy masz na myśli premię za szybki przelew czy za płatności? Bo te drugie to są po 2 miesiącach.

   Usuń
 71. U mnie konto założone w lutym z szybkim wpływem następnego dnia. Premii do dziś nie ma. Tej w wysokości 100,-zł. Odpowiedż na czacie - premia będzie wypłacona do końca kwietnia choć ja twierdzę, że winna być do końca marca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kiedy płatności kartą zrobiłeś?

   Usuń
 72. Czekam na drugą premię 40zł , która ma być na koncie do końca maja. Czy już dziś (15.05) mogę zastrzec kartę i zamknąć konto? Nie chciałabym dokonywać 5 transakcji kartą aby spełnić warunek bezpłatności

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...