Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Darmowa karta kredytowa Citi Simplicity. Ile korzyści, a ile za darmo?

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

21.05.2015

Darmowa karta kredytowa Citi Simplicity. Ile korzyści, a ile za darmo?

Citibank postanowił wprowadzić kartę kredytową bez opłaty miesięcznej i rocznej.

To wyjątkowa propozycja, gdyż dotąd banki kazały sobie płacić - często słono - za samo posiadanie karty kredytowej i dostęp do dodatkowej gotówki. Karta Simplicity ma być darmowa na zawsze. Bank nie zamierza też pobierać opłat za monity! Dodatkowo można skorzystać z taniego kredytu.

[Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku]

Konto za darmo, karta za darmo. Takie produkty są bardzo pożądane. O jedynym obecnie dostępnym bezwarunkowo darmowym koncie z kartą debetową dającą nielimitowany dostęp do wszystkich bankomatów piszę tutaj. Teraz czas na kartę kredytową, która nie będzie generować zbędnych kosztów.

To propozycja dla osób, które chcą mieć kartę kredytową na stałe i z ważnymi zaletami:
 • brak opłat za posiadanie karty
 • brak opłat za monity 
 • brak opłat za powiadomienia

W tej sytuacji nieważne jest czy korzystasz aktywnie z karty, czy trzymasz ją w szufladzie do użycia tylko na wszelki wypadek. Bank nie obciąży Cię ani miesięczną, ani roczną opłatą za kartę. Nie trzeba też wydawać żadnej określonej kwoty, ani robić minimalnej liczby transakcji by tak się stało. Darmowa może być również karta dodatkowa, którą może dać bliskiej, zaufanej osobie. Na tle innych kart kredytowych Citibanku wygląda to świetnie:


Pełną tabelę opłat i prowizji dla kart kredytowych Citibanku znajdziesz tutaj.

Aby się nie naciąć trzeba pamiętać o innej opłacie, którą bank może naliczyć. To "opłata za możliwość korzystania przez Klienta z Serwisu bankowości telefonicznej CitiPhone" wynosząca 6 zł miesięcznie. Z niej na szczęście... można zrezygnować. Wystarczy złożenie takiej dyspozycji na infolinii lub za pośrednictwem systemu bankowości internetowej CitiOnline. Wówczas wszystkie kwestie dotyczące karty będzie można załatwiać właśnie za pomocą tego ostatniego kanału (a moim zdaniem jest to zresztą sposób najlepszy: zawsze mamy pisemną podkładkę oraz historię komunikacji. Na rozmowę telefoniczną, zwłaszcza mocno odległą w czasie już o wiele trudniej się powołać). Do korzystania z dostępu do bankowości internetowej Citibanku uprawnia samo posiadanie karty kredytowej. Nie ma więc konieczności zakładania konta osobistego w tym banku.

Przy karcie Citi Simplicity bank nie pobierze też opłat za monity, jeśli zdarzy Ci się nie spłacić karty w terminie. A o wszystkich transakcjach wykonywanych kartą możesz otrzymywać powiadomienia SMS dzięki usłudze CitiAlerts - dla posiadaczy karty Citi Simplicity również bezpłatnej.

Okres bezodsetkowy dla transakcji bezgotówkowych wykonywanych kartą wynosi do 56 dni.

Złóż wniosek o kartę Simplicity. Po podaniu podstawowych danych w ciągu 2-3 dni roboczych skontaktuje się z Tobą konsultant banku by wypełnić wniosek. Umowę do podpisu dostarczy kurier. Jako miejsce podpisania dokumentów można wskazać inny adres niż zameldowania czy korespondencyjny. Kurier może więc przybyć np. do Twego miejsca pracy.

Dodatkowa korzyść: "10 000 zł za 20 zł miesięcznie"


Jeśli zawnioskujesz o kartę kredytową Citi Simplicity w promocyjnym okresie do 31.12.2016 r., możesz również skorzystać z oferty specjalnej. To szansa na wypłacenie środków z karty kredytowej i ich spłatę na preferencyjnych zasadach.

Aby skorzystać z promocji, po aktywacji karty, w ciągu 30 dni od zawarcia umowy należy złożyć dyspozycję przelewu środków z karty na dowolne konto (może to być również rachunek w innym banku). Przelew ten należy włączyć w plan spłat ratalnych "Komfort". Dzięki temu kwotę nawet 10 000 zł (ale nie więcej niż przyznany Ci limit w karcie) będziesz mieć do własnej dyspozycji i wykorzystasz na dowolny cel. Spłata odbywać się będzie w w 12 ratach, których dodatkowy koszt to 20 zł.

Zasady spłaty tak wykorzystanej kwoty świetnie obrazuje poniższa grafika:


Kwota 10 000 zł podzielona na 12 miesięcznych rat daje spłatę kapitału właśnie w wysokości 833,33 zł. Po doliczeniu opłaty 20 zł co miesiąc spłacać będzie należało 853,33 zł. I to wszystko. Po roku oddasz razem 10 240 zł.

Zgodnie z regulaminem szczegółowe warunki cenowe oferty to:
"a) Oprocentowanie zadłużenia powstałego w wyniku przelewu (...) wynosi 0% (oprocentowanie stałe), 
b) Prowizja za rozłożenie Transakcji na raty w ramach Planu spłat ratalnych „Komfort” wynosi 0%, 
c) Prowizja za Transakcję gotówkową przy użyciu karty oraz przelew z Rachunku karty, o którym mowa w ust. 2 powyżej, wynosi 0%, 
d) Opłata operacyjna za obsługę Planu spłat ratalnych „Komfort” wynosi 20 zł miesięcznie."
Z przelewu objętego powyższymi promocyjnymi warunkami można skorzystać tylko jeden raz. Oferta "10 000 zł za 20 zł miesięcznie" nie łączy się z innymi promocjami i ofertami specjalnymi Citibanku.

Sprawdź kartę w innych promocjach


O kartę Citi Simplicity wielokrotnie już można było zawnioskować w specjalnych promocjach, w których bank dawał w prezencie telefon, nagrody pieniężne czy vouchery na zakupy w internecie. Tu sprawdzisz, czy aktualnie są dostępnie promocje, które mogłyby Cię zainteresować.

Dla kogo karta?


O kartę Citi Simplicity wnioskować mogą osoby uzyskujące stałe dochody (bank akceptuje różne źródła: umowę o pracę, umowy cywilno-prawne, renty i emerytury, a także dochody z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej).

Wobec wnioskodawcy wymagane jest jednak spełnienie poniższych kryteriów:
"wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata"

Jeśli nie posiadałeś dotąd karty kredytowej i brakuje Ci wiedzy na ten temat, poznaj ten produkt dokładniej: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać

Niech Twoi znajomi dowiedzą się o ofercie. Udostępnij na Facebooku

48 komentarzy:

 1. Hmm,czy z karty tej mozna wykonywac platnosci online bezprowizyjnie?:) tj czy mozna przy uzyciu np bluecash wyplacic na okres bezodsetkowy caly dostepny limit na inne konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności online są bez prowizji i z okresem bezodsetkowym. Ale Bluecash to przelew więc byłoby traktowane jako transakcja gotówkowa.

   Usuń
  2. Tak pytałem o to bo kiedyś w mBanku możliwa była płatność poprzez mTransfer z karty kredytowej bez prowizjii, sądziłem że i tu jest teraz podobnie skoro większość opcji tej karty jest bez opłat.

   Usuń
  3. Była taka opcja, szczególnie opłacalna przy oprocentowaniu na koncie oszczędnościowym 5-6% ;) ale już nie jest od dość dawna

   Usuń
 2. A co z punktem, dotyczącym przelewu na innego konto, wygląda tak jakby to był warunek konieczny ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak chcesz spłacić kartę w innym banku i skorzystać z pół roku bez odsetek to musisz zrobić przelew. To jeśli patrzeć na to pod tym kątem to lepiej wypada promocja Credit Agricole z ratami bez odsetek na 12 miesięcy o której Mr Złotówa pisał tutaj: http://bankobranie.blogspot.com/2015/05/karta-credit-agricole-z-1000-z-gratis.html
   Aczkolwiek tam tylko tysiak do wzięcia.

   Usuń
  2. No i w Credit Agricole karta kredytowa jest darmowa ale pod warunkiem korzystania z niej lub otwarcia konta.

   Usuń
 3. Witam!
  Czy kartę którą chcę spłacić musi być na moje nazwisko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W regulaminie jest zapis "W ramach Oferty Bank dokona przelewu z dostępnego limitu kredytu nowo otwartej Karty określonej przez Uczestnika kwoty, na wskazane przez niego konto" oraz "Uczestnik zobowiązany jest podać prawidłowe dane do przelewu, (...) aby jego realizacja była możliwa". W większości banków nie sprawdza się jednak prawidłowości danych przy przelewie przychodzącym - ważne by numer konta się zgadzał i przelew jest księgowany.

   Usuń
  2. Dziękuje za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie czy jakich minimalnych dochodów bank wymaga przy karcie z limitem 1000 zł oraz czy muszę posiadać umowę o pracę?

   Usuń
  3. Dotąd ogólnie opisywane zasady przyznawania kart kredytowych w Citibanku to: wiek - minimum 21 lat, dochód netto - minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm - min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata. Akceptowane są umowy cywilno-prawne (zlecenie i dzieło), emerytura, renty - szczegółów dowiesz się od konsultanta, który oddzwoni po wypełnieniu formularza kontaktowego.

   Usuń
 4. Z 3 miesiące temu zrezygnowałem z karty Citibanku w promocji z tabletem choc oferowali mi zwolnienie z oplaty ale tylko na rok, więc czy teraz mogę skorzystać z tej na stale darmowej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma żadnych przeszkód.

   Usuń
  2. Też tak zrobiłem, bo miałem kartę która kosztowała 18 zł/miesięcznie.

   Usuń
 5. Można mieć tylko jedną kartę dodatkową do karty głównej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzwoniłem na infolinię - nie ma ograniczeń w liczbie kart dodatkowych.

   Usuń
  2. podobno minimum to 4 tys

   Usuń
 6. Na stronie City jest nowy regulamin obowiązujący od 1 czerwca w którym jest dodatkowa opłata za przewalutowanie: 5.8%. Trochę słabo to zaczyna wyglądać przy płatności zagranicznej a przy wzięciu pieniędzy z bankomatu za granicą City nas orżnie na prawie 12%!.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na stronie City jest nowy regulamin obowiązujący od 1 czerwca w którym jest dodatkowa opłata za przewalutowanie: 5.8%. Trochę słabo to zaczyna wyglądać przy płatności zagranicznej a przy wzięciu pieniędzy z bankomatu za granicą City nas orżnie na prawie 12%!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W dodatku stosują własne przeliczenia walutowe - tylko ROR w EUR, GBP lub CHF w Alior-TMUM z kartą!

   Usuń
 8. Te opłaty przy transakcjach zagranicznych wprowadzają maniakalnie nie tylko w Citi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Po skorzystaniu z promocji z tabletem "przeniosłem" swoją kartę na simpliciti i wszystko jest ok.
  Przy zamówieniu Simpliciti usługa citiphone jest domyślnie nieaktywna, także nie trzeba się martwić, że pobiorą za to opłatę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak wygląda kwestia ewentualnej rezygnacji z karty? Do oddziału najbliższego Citi mam jakieś 40 km. Można listownie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być oddział, list, telefonicznie na infolinii lub w bankowości internetowej. W ostatniej opcji generujesz sobie pdf z potwierdzeniem wysłanego wypowiedzenia, a z banku oddzwaniają by potwierdzić dyspozycję.

   Usuń
 11. Umowa podpisana, dziś dostałem informację o ostatecznym przyznaniu karty. W jakim czasie mogę się jej spodziewać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają czas do 14 dni. Tyle podają. W praktyce karta przychodzi po tygodniu.

   Usuń
  2. Mam pytanie :) kurier był u mnie w środę (dziś sobota) ile czasu ma bank na rozstrzygnięcie czy przyzna mi kartę czy nie? :)

   Usuń
  3. Z tydzień a i nawet trochę dłużej.

   Usuń
 12. Żeby mieć dostęp do bankowości internetowej CitiOnline trzeba zakładać konto osobiste? Czy jest to jakoś możliwe inaczej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma potrzeby zakładania konta w Citibanku. Samo posiadanie karty wystarczy do uzyskania dostępu do bankowości internetowej CitiOnline.

   Usuń
 13. A gdybym potrzebowała z tej karty 2000 jak wyglądała by spłata???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ramach tej promocji z przelewem i spłatą rozłożoną na rok, miesięczna rata do spłaty wyniosłaby 186,67 zł.

   A jeśli kwota tych 2 000 zł zostanie wykorzystana kiedy indziej podczas płacenia kartą to:
   - w okresie bezodsetkowym (do 56 dni) do spłaty będzie 2 000 zł
   - po okresie bezodsetkowym (jeśli spłata nie nastąpi) należy pamiętać o spłacie minimalnej (dokładna kwota będzie podana na wyciągu, ale jest to 3,42% wykorzystanych środków - min. 30 zł). Resztę można spłacić później - do kwoty tej będą naliczane odsetki w wysokości 10% w skali roku. Czyli przykładowo od wykorzystanego i niespłaconego 1 000 zł odsetki za cały miesiąc wyniosą ok. 8,33 zł.

   Usuń
 14. Jakie dokumenty są potrzebne jeśli prowadzę działalność gospodarczą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PIT(y) to podstawa. Zamiennie chcą KPiR i zaświadczenie z US i ZUS o niezaleganiu z podatkiem lub wyciąg z konta z potwierdzeniem opłacenia składek

   Usuń
 15. A co z historią kredytową? jest w jakiś sposób sprawdzana?

  OdpowiedzUsuń
 16. Czy przy wydaniu karty jest pobierana opłata 30 zł za przesłanie karty przesyłką kurierską ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To usługa opcjonalna - na życzenie klienta. Jeśli karta ma być wysłana w standardowy sposób, czyli listem, wówczas nie ma opłat.

   Usuń
 17. Ostatnio w hipermarketach Sigma Bank proponuje kartę kredytową z małą fajną walizeczką (koszt ponad 50 zł)lub z bonem Sodeco za 50 zł. Po 3 miesiącach jak wydasz chyba po 300 zł m-cznie i spłacisz w terminie, to dostaje się bon Sodeco na 50 zł. Czy ktoś spotkał się z taką ofertą? Opłata za kartę chyba 4 zł m-cznie i 12 zł za ubezpieczenie (można zrezygnować po 1-wszym miesiącu).

  OdpowiedzUsuń
 18. A jak wygląda kwestia zmiany karty kredytowej w Citi? Likwidują karty citi elle i ma być zastąpiona inną. Czy mogę wybrać właśnie tą simplicty, czy muszę wypowiedzieć umową dot. obecnej karty i złożyć wniosek o tą nową simplicty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej wymaga to złożenia wniosku o nową kartę - właśnie Simplicity. Zawrzeć trzeba bowiem nową umowę (nowe daty, limit, zasady). Ale jest też trik który pozwala = przynajmniej czasowo - pozbyć się opłat przy posiadaniu innej karty kredytowej Citibanku. Pisali o nim wielokrotnie Czytelnicy i sam to też przerabiałem z kartą Visa Silver (jakoś z rok temu, tuż przed pojawieniem się oferty Citi Simplicity). Po złożeniu wypowiedzenia w ciągu 2-3 tyg. oddzwania konsultant banku. Próbuje przekonać do pozostania klientem i nierezygnowania z karty. Jako jeden z argumentów wysuwa roczne zwolnienie z opłaty za kartę :) Działa.

   Usuń
 19. A jak jest z użyciem tej karty do złożenia depozytu w innej walucie? Czy doliczą mi dodatkowe koszty? Powiedzmy depozyt to 200 Euro. Czy po odmrożeniu, bądź oddaniu przez ubezpieczyciela pieniędzy na konto, zostanie doliczone mi przewalutownie??

  OdpowiedzUsuń
 20. Co w sytuacji gdy mam umowę o prace sierpnia 2020r. jednak już nie pracuje...? Czy jest to jakoś weryfikowane? rozumiem, że pomimo to musi być wpływ 1200 zł z obcego rachunku itd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank chce udokumentowania dochodów z 3 ostatnich miesięcy np. potwierdzenia wpływów na konto albo zaśw. od pracodawcy.
   Nie kumam pytania o wpływy? Na kartę wpływów nie musisz robić. Musisz udokumentować taki minimalny dochód.

   Usuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 22. Bardzo wazne placenie karta w innej walucie jak w pln prowizja 5.8% prawdziwe zlodziejstwo

  OdpowiedzUsuń
 23. Witam czy bank sprawdza zdolność kredytową przy wydawaniu karty kredytowejest?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...