Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Program poleceń Mam PKO: 50 zł za otwarcie konta i kolejne premie bez ograniczeń

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

11.05.2015

Program poleceń Mam PKO: 50 zł za otwarcie konta i kolejne premie bez ograniczeń

Wystartowała nowa edycja programu poleceń w największym polskim banku. 

W takiej promocji zadowoleni powinni być zarówno nowi, jak i obecni klienci PKO BP. Zyskać mogą bowiem i ci, którzy konto dopiero otwierają, jak i ci, którzy konto już posiadają i skutecznie je polecą rodzinie lub znajomym.
Niniejsza edycja programu poleceń została zakończona. Przejdź do Mam PKO - III edycja.

Proces jest prosty. Osoba posiadająca konto w PKO BP przekazuje nowemu klientowi kod polecenia, który polecana osoba podaje we wniosku o konto. Po spełnieniu prostych warunków promocji, nowy klient dostaje 50 zł. Taką samą kwotę dostaje również klient polecający.

Zgodnie z regulaminem promocji, przez nowego klienta bank rozumie:
"osobę fizyczną, także tę prowadzącą działalność gospodarczą, lub spółkę cywilną, która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto lub Nowy pakiet PKO Banku Polskiego z podanym kodem polecenia nie posiada żadnego z kont lub pakietów wymienionych (...), ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont lub pakietów, złożony przed rozpoczęciem Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Programu nie posiadała żadnego z tych kont lub pakietów"
Konto, które należy założyć to w przypadku klientów indywidualnych: PKO Konto za Zero, PKO Konto bez Granic, Superkonto Oszczędne, PKO Konto Pogodne, PKO Konto dla Młodych, a w przypadku rachunków firmowych: Pakiet Biznes Debiut 18, Pakiet Biznes Rozwój, Pakiet Biznes Komfort Plus albo Pakiet Biznes Sukces Plus.

Oto co powinien zrobić nowy klient by otrzymać premię za otwarcie konta:
 • uzyskać kod polecenia od aktualnego klienta PKO BP (taki kod możesz uzyskać tutaj)
 • aktywować konto lub pakiet w czasie czasie trwania programu (od 6.05. do 3.08.2015 r.)
 • wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank materiałów marketingowych oraz zaakceptować regulamin programu (co dzieje się na etapie składania wniosku o konto)
 • wykonać:
  - w przypadku kont osobistych w ciągu 30 dni od dnia otwarcia konta płatności kartą na łączną sumę min. 200 zł oraz za pomocą aplikacji IKO o łącznej wartości min. 10 zł
  - w przypadku pakietów, czyli rachunków firmowych w ciągu 40 dni od otwarcia konta co najmniej jedną płatność kartą oraz co najmniej jeden przelew do ZUS za pośrednictwem serwisu internetowego lub telefonicznego PKO z wykorzystaniem formularza "Przelew do ZUS"
Ważna uwaga: w przypadku wszystkich płatności kartą lub aplikacją IKO, o których mowa wyżej, powinny one być wykonane w punktach handlowo-usługowych. Do wymaganych minimalnych sum nie zaliczą się płatności w Internecie.

Promocja podzielona jest na trzy etapy:
 • I etap: 6.05.-4.06.2015 r.
 • II etap 5.06.-4.07.2015 r. 
 • III etap 5.07.-3.08.2015 r.
Ich czas trwania przekłada się na termin wypłat premii. W terminie 50 dni po zakończeniu każdego etapu bank dokona weryfikacji spełnienia warunków promocji przez polecanego i polecającego, a w kolejnym terminie do 25 dni od momentu sprawdzenia dokona wypłaty premii.

Osoba polecona, która założy już konto, może stać się też osobą polecającą. Tu należy bowiem posiadać lub współposiadać konto osobiste (ale polecać też mogą osoby fizyczne, prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą lub wspólnicy spółki cywilnej) i zarejestrować się w programie poleceń. Za każde skuteczne polecenie bank zapłaci 50 zł, a dla najbardziej aktywnych, czyli osób, które polecą najwięcej nowych klientów, przewidziane są też dodatkowe nagrody: 1 000, 600 i 300 zł. Wszystkie premie i nagrody zostaną wypłacone na konto osobiste, więc do tego czasu należy je nadal posiadać. Będzie można się nią cieszyć całości, gdyż w regulaminie promocji znajduje się zapis:
"W przypadku konieczności odprowadzenia przez Organizatora zryczałtowanego podatku od uzyskanych przez Uczestnika i Nowego Klienta nagród, Organizator zwiększy wartość jednostkową tych nagród o kwotę odpowiadającą wartości należnego zryczałtowanego podatku dochodowego od osób fizycznych, która zostanie bezpośrednio przekazana na rachunek właściwego Urzędu Skarbowego tytułem należnego podatku dochodowego"

Dodatkowy bonus dla mieszkańców Warszawy i okolic. Przy okazji powyższej promocji, warto przypomnieć, że PKO BP premiuje również osoby, które zdecydują się na wyrobienie do konta Warszawskiej Karty Płatniczej. Można z nią uzyskać zwrot równowartości pierwszego załadowanego biletu: nawet do 536 zł.

Jakie konto w PKO BP wybrać? W przypadku kont osobistych najlepszym wyborem wydają się dwa konta - w zależności od wieku w jakim jesteś może to być Konto za Zero lub Konto dla Młodych.

Konto za Zero jak sama nazwa wskazuje powinno być prowadzone za 0 zł. I tak jest, jeśli do konta będziesz posiadać kartę debetową. A ta karta będzie bezpłatna jeśli miesięcznie wykonasz za jej pomocą płatności na łączną sumę min. 300 zł.

Konto dla Młodych jest z kolei rachunkiem dedykowanym dla osób w wieku 18-26 lat. Konto prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Z kolei za kartę nie zapłacisz nic dopiero wtedy gdy wykonasz miesięcznie co najmniej pięć płatności na dowolną kwotę.

Ze skorzystaniem z promocji nie ma co zwlekać, ponieważ pula premii jest ograniczona do 2 000 sztuk. Jeśli potrzebujesz kodu polecenia, skorzystaj z poniższego formularza:

13 komentarzy:

 1. Witam, czy "Konto dla Młodych" i "Konto za zero" mają w swoim regulaminie coś o lojalce? Czy można je zamknąć bez przeszkód po otrzymaniu premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można zamknąć bez przeszkód i bez kosztów.

   Usuń
  2. Dzięki

   Usuń
 2. Jak można sprawdzić kiedy zamknęło się konto w PKO? No kiedyś tam miałem i nie wiem czy upłynął już odpowiedni czas

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Albo znajdziesz wypowiedzenie albo powinni powiedzieć Ci w oddziale PKO.

   Usuń
 3. Do 3.08 muszę złożyć wniosek, tak?
  Umowa o konto zostanie wtedy zawarta po 3.08 - czy wciąż się będzie łapać do promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Umowa powinna być już wtedy podpisana bo do konto powinno być aktywowane do 3.08.

   Usuń
 4. A jak jest z utrzymaniem karty? czy po wykonaniu odpowiedniej liczby transakcji można z niej zrezygnować i poczekać z zamknięciem konta do wypłaty premii?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy koncie dla młodych taki myk może przejść, ale przy koncie za 0 już nie, bo jest ono za darmo jeśli jest z kartą.

   Usuń
 5. Założyłam właśnie konto dla młodych. Dziękuję za informację :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do PKO BP nawet końmi mnie nie zaciągną...

  OdpowiedzUsuń
 7. pko bp to najdroższy dla klienta bank

  OdpowiedzUsuń
 8. Powiem szczerze, że całkiem pozytywnie mnie PKO zaskoczył. Konto założyłem 24.07, ostatnią płatność wykonałem 24.08 (uff... :D), a 28.08 już miałem premię 50 zł na koncie. Podobnie było z Inteligo. Naprawdę szybko się z tym uwinęli :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...