Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe - czerwiec 2015. Ranking

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

31.05.2015

Najlepsze lokaty bankowe - czerwiec 2015. Ranking

Bardzo dobre oprocentowanie coraz trudniej znaleźć. Ale dla chcącego nic trudnego. Poznaj najnowszy ranking lokat.

W czerwcu wielu oszczędzającym kończą się dobre lokaty. Końca dobiegną bowiem między innymi 125-dniowe lokaty z T-Mobile Usługi Bankowe (które dawały 3,8%), jak i świetne 3-miesięczne lokaty z Raiffeisen Polbank (ze stawką 6%). Czas więc znaleźć najlepsze możliwe oferty lokat na obecną chwilę.

Przejrzałem oferty depozytów w 33 bankach. Poniższa grafika prezentuje najwyższe dostępne oprocentowanie w każdym z nich. Rozpiętość w oferowanych stawkach jest całkiem spora:

Ale na "słabiakach" skupiać się nie ma sensu. Choć czasem zadaję sobie pytanie kto trzyma oszczędności na lokatach z oprocentowaniem na poziomie jednego czy dwóch procent? Przecież można mieć zdecydowanie więcej:

Sprawdź: najlepsze lokaty - ranking czerwiec 2015

Zestawienie obejmuje 26 lokat z 20 banków, oferujących oprocentowanie równe lub wyższe 3% w skali roku. Spośród nich, jak co miesiąc wybieram trzy, które są moimi typami. Oprócz oprocentowania, które jest oczywiście kluczowe, trzeba jednak zwrócić również uwagę na ewentualne haczyki.


Lokata Bezkarna BGŻ Optima. Lokatę tą wymieniam na początku nie bez powodu. Być może są to ostatnie godziny obowiązywania tej lokaty z oprocentowaniem 4% w skali roku. Przecieki są nieoficjalne, ale mogą je potwierdzać inne okoliczności (jeden z programów partnerskich ogłosił, że linki do wniosków mają działać jeszcze tylko w niedzielę do północy). Może najbliższa przyszłość okaże się łaskawsza, ale jeśli w planie miałeś założenie lokaty "na dniach" to zrób to jednak czym prędzej. Wszak wniosek o lokatę możesz opłacić do piątku włącznie. Oczywiście uzyskasz oprocentowanie zgodne z tym obowiązującym na moment złożenia wniosku.

[AKTUALIZACJA 1.06.2015 r. Potwierdza się: blog Bankobranie jest pierwszym źródłem informacji. Kto wczoraj złożył wniosek o lokatę, załapał się na 4%. Od dziś BGŻ Optima obniżył oprocentowanie Lokaty Bezkarnej - wynosi ono teraz 3,2% w skali roku.]

Lokata Bezkarna to niezmiennie jedna z najlepszych lokat, bo nie dość, że daje wysoki procent to w razie jej wcześniejszego zerwania nie stracisz odsetek. Będą one naliczone adekwatnie do faktycznego czasu utrzymania depozytu. Standardowo wysokim oprocentowaniem można się cieszyć przez trzy miesiące. Na lokatę można wpłacić od 1 000 do 20 000 zł 100 000 zł (po obniżce oprocentowania wzrosła kwota maksymalna depozytu) A jeśli masz więcej oszczędności to możesz odłożyć je na koncie oszczędnościowym. Jest to bezwarunkowo darmowy rachunek, zakładany równolegle z otwarciem lokaty. Uzyskasz na nim oprocentowanie na poziomie 3% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł. 

Z lokaty mogą skorzystać osoby, które co najmniej od 12 miesięcy nie posiadają rachunku w BGŻ Optima. Lokatę Bezkarną otworzyć bez wychodzenia z domu. Wystarczy przelew z Twego rachunku w innym banku. Jeśli po zakończeniu lokaty postanowisz nie korzystać z nowych z propozycji BGŻ Optima to również online, przez wewnętrzną pocztę w systemie bankowości internetowej złożysz dyspozycję zamknięcia rachunku. Za otwarcie, prowadzenie konta oszczędnościowego, jak i przelewy bank nie pobiera opłat. Złóż wniosek o Lokatę Bezkarną (grafika na stronie banku nadal informuje o stawce 4% w skali roku; zgodnie z Tabelą Oprocentowania wynosi ona jednak 3,2%)


Super duet lokat od Toyota Banku. Tu na pierwszy rzut oka można być zniechęconym. Lokaty tworzące super duet, czyli Plan Depozytowy (3,25% na 80 dni) oraz Depozyt Plus (2,6% na 180 dni) można założyć wyłącznie z kontem osobistym, które kosztuje 2,49 zł miesięcznie. A do tego oprocentowanie lokat jest co najwyżej przyzwoite, ale... za otwarcie lokat można dostać premię 140 zł! A to już zdecydowanie "podkręci" zysk. Minimalna kwota, jaką należy posiadać do ulokowania to 8 000 zł. Dysponując takimi środkami i dzieląc je na dwa depozyty (zgodnie z regulaminem to min. 3 000 zł na Planie Depozytowym i min. 5 000 zł na Depozycie Plus) dasz sobie szansę na premię 140 zł. Orientacyjnie odsetki z powyższych lokat to będzie odpowiednio 17,30 i 51,92 zł. Ale do tego dostaniesz premię, która "na czysto" (po odjęciu opłat za prowadzenie konta) da jeszcze ok. 120 zł.

Wyliczeń dużo, ale właśnie one pokazują jak dużo można w rzeczywistości zyskać przy takim rozwiązaniu. Na całkiem dobrze oprocentowanym Planie Depozytowym ulokować można od 3 000 do 7 000 zł - każdy klient może jednak założyć nawet siedem lokat tego typu, co daje możliwość zdeponowania łącznie do 49 000 zł. Przeczytaj opis promocji.


Lokata Happy w Idea Banku. Ostatni z typów na czerwiec to propozycja, która nie wymaga niczego poza spełnieniem statusu "nowego klienta". Jeśli więc niedane Ci było korzystanie z usług Idea Banku to teraz możesz otworzyć promocyjną lokatę. W tym przypadku nie ma potrzeby zakładania konta czy skorzystania z jakichkolwiek innych produktów banku. Wystarczy złożyć wniosek online i w ciągu 14 dni wpłacić środki. Na trzymiesięcznym depozycie ze stawką 4% w skali roku ulokować można od 1 000 do 10 000 zł. Po założeniu lokaty uzyskasz dostęp do bankowości internetowej - dzięki temu pojawi się możliwość założenia innych lokat, ale też dysponowania Lokatą Happy. By nie zapomnieć o terminie zakończenia lokaty, zawczasu warto zmienić jej status z odnawialnej na nieodnawialną - wtedy możesz wskazać numer rachunku w swoim banku, na który środki z lokaty będą miały wrócić po zakończeniu. Złóż wniosek o Lokatę Happy.

Sprawdź cały ranking najlepszych lokat: czerwiec 2015

Niech Twoi znajomi też znajdą najlepszą lokatę dla siebie:


Źródło grafiki nr 1: freedigitalphotos.net

7 komentarzy:

 1. BGŻ faktycznie ściął oprocentowanie. Mr. Złotówa, wielkie dzięki za ostrzeżenie!!!!!! Planowałem założyć w poniedziałek, bo w środę kończy mi się lokata 6% w Raiffeisennie. Dzięki więc wielkie, że udało się załapać na 4% :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że na czas udało mi się przestrzec :)

   Usuń
 2. na stronie banku jest jednak 3.2% :-(
  https://www.bgzoptima.pl/lokaty/default.aspx

  OdpowiedzUsuń
 3. na stronie banku jest jednak 3.2% :-(

  OdpowiedzUsuń
 4. A co myślisz o propozycji Eurobanku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pojawiła się z lekkim poślizgiem po publikacji powyższego wpisu. Ale myślę, że to dobra lokata, choć wymaga sporego zaangażowania. Opis na blogu Odsetkobranie tutaj.

   Usuń
 5. a ja jestem za każdym razem pozytywnie zaskoczony getniem :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...