Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Promocyjna ofensywa Credit Agricole. Nawet 600 zł za Konto dla młodych (w wieku 18-27 lat)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

8.05.2015

Promocyjna ofensywa Credit Agricole. Nawet 600 zł za Konto dla młodych (w wieku 18-27 lat)

Credit Agricole zintensyfikował promocje dla klientów.

Najnowszą okazję do bankobrania przygotował dla najmłodszej grupy (spośród pełnoletnich) klientów bankowości. Dla nich dedykowane jest 1Konto prowadzone i tak na preferencyjnych warunkach. Ale teraz można z nim zyskać aż 600 zł.

To już kolejna akcja banku z francuskim rodowodem. Nadal dostępna jest promocja, w której można dostać nawet 1000 zł za otwarcie konta. Dopiero co wczoraj opisywałem też możliwość uzyskania korzyści przez osoby, które zdecydują się na kartę kredytową w Credit Agricole: do wzięcia jest 1000 zł na dowolny cel gratis na rok oraz bon 100 zł do perfumerii Douglas.

Premie w najnowszej promocji dla młodych, jak to bywa w tego typu akcjach Credit Agricole, są wypłacane w transzach za różne aktywności. Można bowiem zyskać za samo otwarcie konta i pierwszy wpływ (premia 50 zł), za skuteczne polecenie nowych klientów (do 150 zł) oraz przy wykazaniu się aktywnością w płaceniu kartą (do 400 zł). Przez ten ostatni element, wypłata premii jest też rozłożona w czasie aż na 20 miesięcy.


Aby wziąć udział w promocji "Polecam 1Konto Extra" należy:

 • w okresie do 90 dni przed datą rozpoczęcia promocji (która wystartowała 7.05.2015 r.) nie posiadać konta w Credit Agricole
 • otworzyć konto w placówce lub za pośrednictwem infolinii albo strony internetowej banku (promocja obowiązuje do 7.07.2015 r.)
 • wybrać wyciąg w formie elektronicznej 
 • złożyć wniosek o kartę do rachunku 
 • otworzyć co najmniej jeden Rachunek Oszczędzam (bezpłatnie prowadzone konto oszczędnościowe) i uruchomić usługę CAsaver (to funkcja dzięki której bank zaokrągla wszystkie płatności kartą  - zgodnie z wybraną przez Ciebie opcją - do pełnych 0,50 zł, 1 zł lub 5 zł. Kwotę tą bank pobierze z Twego konta i przerzuci na wspomniany Rachunek Oszczędzam)
 • zapewnić stałe comiesięczne wpływy na konto w kwocie min. 500 zł (bank wymaga wypełnienia i podpisania "Zlecenia przekazywania środków" w przypadku osób posiadających dochód z umowy o pracę lub renty albo "Deklaracji stałego zasilania konta" w przypadku osób uzyskujących dochód z prowadzenia działalności gospodarczej, stypendium lub z innych źródeł)
 • nie wyrażać sprzeciwu wobec działań marketingowych banku 
 • wyrazić zgodę na informacje handlowe przekazywane kanałami elektronicznymi 
 • podać numer telefonu komórkowego i/lub adres email 
 • potwierdzić przystąpienie do promocji

Uff, lista długa. Ale to nie wszystko. Teraz przejdziemy do wymogów uprawniających do uzyskania poszczególnych premii.

Najlepiej opisuje je tabela będąca częścią regulaminu:
Kluczowym w całym okresie promocji jest uzyskiwanie stałych wpływów na konto. Regulamin mówi bowiem:
"W przypadku braku wpływu (...) przez co najmniej 2 następujące po sobie miesiące kalendarzowe w okresie korzystania z Promocji (z wyłączeniem okresu od dnia przystąpienia do Promocji do końca trwającego miesiąca kalendarzowego), Uczestnik traci prawo do dalszego udziału w Promocji i otrzymywania kolejnych Premii"
Przez skuteczną rekomendację bank rozumie polecenie konta osobie, która założy je w okresie trwania promocji "Polecam 1Konto Extra". Konto może zostać otwarte na warunkach niniejszej promocji lub innej dostępnej aktualnie w banku albo w ramach oferty standardowej. Zarekomendowana osoba powinna też zapewnić wpływy na konto w kwocie min. 500 zł przez dwa kolejne miesiące kalendarzowe, licząc od dnia otwarcia konta.

Osoba, której polecisz konto, powinna w procesie otwarcia konta  podać kod rekomendujący (może być to kod otrzymany SMSem, ale polecony klient może o konto zawnioskować też za pomocą linku otrzymanego przez uczestnika promocji na adres email).

Na końcu regulaminu, już po opisie procesu reklamacyjnego, mamy jeszcze § 8 Postanowienia końcowe. W nim znajduje się istotny zapis:
"W przypadku wypowiedzenia umowy Konta przez Uczestnika w okresie do 20 miesięcy od dnia otwarcia Konta, Bank ma prawo obciążyć Uczestnika równowartością przekazanych Premii"
Warto więc regulaminy czytać do ostatniej kropki. Oznacza to bowiem, że nie przejdzie opcja wzięcia premii za pierwszy wpływ oraz za rekomendacje i zamknięcie konta. Rachunek należy utrzymywać przez dłuższy okres. Nawet jeśli nie zechcesz korzystać z moneybacku, posiadanie 1Konta nie powinno być jednak uciążliwe. Bank nie pobiera bowiem opłat za prowadzenie konta, a w przypadku karty płatniczej opłata miesięczna 2,90 zł jest anulowana jeśli wykonasz płatności kartą na sumę min. 1 zł. Czyli de facto wystarczy jeden nawet drobny zakup w miesiącu i konto nie będzie nic kosztować. Uważać należy jednak, jeśli w tym czasie ukończysz 27 lat. Wówczas konto automatycznie zmieni się w Konto PROSTOoszczędzające PLUS co oznacza również zmianę wymogów, których spełnienie zwalnia z opłat.

12 komentarzy:

 1. Czy promocję tą można połączyć z kartą kredytową i bonem do Douglasa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. W regulaminie "Polecam 1Konto Extra" jest tylko zapis: "Promocja nie może być łączona z innymi promocjami kont osobistych, organizowanymi przez Bank w tym samym czasie". Promocja o której piszesz nie dotyczy konta, ale karty kredytowej.

   Usuń
 2. W sumie byłaby to fajna promocja, gdyby nie ta lojalka. No i fakt, regulaminy trzeba analizować wnikliwie, za co wielkie dzięki Mr. Złotówo!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co :) A jeszcze jedna ciekawostka to taka, że regulamin promocji składa się ze stron ponumerowanych 1 z 4, 2 z 4 itd., aż mamy... stronę 5 z 4! Ot w Credit Agricole wszystko mnoży się jak promocje ;)

   Usuń
  2. Nie wiem jak można polecam ten bank,który zgłasza każdą transakcję wykonaną w euro z zagranicznych konto do skarbówki ,nawet nie idzie po przenosić swojej własnej kasy ,czy i sprzedaje nasze dane ...

   Usuń
  3. @Anonimowy 10 maja 2015 12:12, dane o transakcjach walutowych są przekazywane, ale nie wszystkie, ale te od równowartości 15 000 euro. I nie do skarbówki, ale do GIIF. No i nie jest to wola banku, ale obowiązek.
   Zalecenie: zapoznanie się z przepisami prawnymi o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz (też się przyda) z zasadami poprawnej polszczyzny.

   Usuń
  4. Tak ,ale mam same przekazy po 3000 euro i za każdym razem wezwanie do skarbówki o co chodzi , !!!!!, Polszczyzny , nie jestem polaczkiem ,tylko Włochem a twój test " też się przyda" to jest po jakiemu , z zasadami polszczyzny to nie ma nic wspólnego

   Usuń
 3. Czy to konieczne by wpływy na konto były od pracodawcy? Czy mogę sobie przelać te 500zł ze swojego głównego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być Zlecenie (dla pracujących) lub Deklaracja (dla osób z działalnością lub wpływami z innego źródła), więc jako młoda osoba, student wcale nie musisz mieć stałych dochodów i wystarczy deklaracja. Wtedy mogą być wpływy z Twego konta w innym banku.

   Usuń
 4. A czy te polecenie jest tylko w tym koncie dla młodych? W tym 1000 zł. nie ma na nią szansy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Premie za polecenia są tylko tutaj. W promocji z 1000 zł są premie za p-wszy wpływ, za przeniesienie konta, za opłacanie rachunków i płatności kartą. Długo zastanawiałem się którą opcję wybrać, ale tam wbrew pozorom roboty tak dużo nie ma, a kasy jednak więcej więc wchodzę w promocję z tysiakiem.

   Usuń
 5. Znajomy polecał mi tą ofertę niedawno, ale jakoś mnie nie przekonał. Ten wpis rzuca nieco jaśniejsze światło na to co proponuje CA i teraz na pewno poważniej się zastanowię czy nie skorzystać.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...