Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata od (spóźnionego) zająca. Czyli 3% w Idea Banku bez warunków

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

29.03.2016

Lokata od (spóźnionego) zająca. Czyli 3% w Idea Banku bez warunków

Idea Bank wreszcie o sobie przypomina i daje 3% na lokacie.

Ofert z takim - a nawet lepszym oprocentowaniem - w chwili obecnej nie brakuje. Są to jednak zazwyczaj promocje, które wymagają spełnienia dodatkowych warunków. W przypadku "Lokaty OD ZAJĄCA" warunków typu "dla nowych klientów", "dla nowych środków" itp. brak :) Bez zakładania konta i bez korzystania z innych produktów banku można ulokować do miliona złotych.

"Lokata OD ZAJĄCA" pojawiła się nietypowo, bo dopiero po świętach. Wcześniej Idea Bank lokaty okolicznościowe serwował przed danym świętem lub dniem (Lokata Halloween w październiku ub.r. która dawała - będące dziś marzeniem - 3,5% w skali roku lub Lokata Na Walentynki).

Główne cechy "Lokaty OD ZAJĄCA":
 • oprocentowanie: 3% (stałe) w skali roku
 • okres lokaty: 1 miesiąc
 • min. kwota lokaty: 1 000 zł
 • max. kwota lokaty: 1 000 000 zł

Aby skorzystać z lokaty wystarczy złożyć wniosek na stronie internetowej banku (tutaj). Na podany adres mailowy otrzymasz dane do opłacenia wniosku (będziesz mieć na to 5 dni kalendarzowych). Ważne by dane (imię, nazwisko, adres) które pojawią się przy przelewie zasilającym lokatę zgadzały się z tymi, które podasz we wniosku. Wraz z otwarciem lokaty zyskasz dostęp do bankowości internetowej Idea Banku z poziomu której będzie możliwe ewentualne zakładanie kolejnych lokat.

Korzystając z lokaty Idea Banku warto zwrócić uwagę na jeden zapis z regulaminu:
"Po upływie Okresu Umownego Lokata zostanie automatycznie odnowiona na kolejny umówiony okres (1 miesiąc), na warunkach przewidzianych dla Lokaty STANDARDOWEJ, o Okresie Umownym 3 miesiące, zgodnie z aktualną na dzień odnowienia Lokaty Tabelą Oprocentowania dostępną na Stronie Internetowej, obowiązującą w dniu rozpoczęcia kolejnego Okresu Umownego. Posiadacz Rachunku ma możliwość zmiany charakteru Lokaty na wariant nieodnawialny poprzez złożenie Dyspozycji w Oddziale bądź za pośrednictwem Bankowości Telefonicznej w dowolnym momencie trwania Okresu Umownego"
Jeśli zapomnisz o terminie zakończenia lokaty to po odnowieniu stawka oferowana przez bank osiąga poziom żenujący (dziesiętne procenta w skali roku). Warto więc zawczasu zmienić lokatę na nieodnawialną - po zakończeniu środki spłyną na wskazany rachunek (także w innym banku; bez opłat za przelew)


Jeśli już było Ci dane stać klientem banku, zapewne posiadasz dane do logowania w systemie banku (jeśli ich nie pamiętasz, możliwe jest przypomnienie loginu - skontaktuj się z infolinią banku). Wtedy wniosek o lokatę należy złożyć po zalogowaniu.

"Lokata OD ZAJĄCA" ma być dostępna w ograniczonym okresie. Zgodnie z regulaminem:
"Oferta Lokaty na warunkach wprowadzonych niniejszym Regulaminem Lokaty obowiązuje od dnia 29 marca 2016 r. do odwołania, jednak nie krócej niż do dnia 30 marca 2016 r."
W sytuacji gdy dotąd nie byłeś/-aś klientem Idea Banku, współpracę warto rozpocząć od otwarcia Lokaty Happy. To depozyt powitalny oferowanym wyłącznie nowym klientom. Na 3 miesiące dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł można uzyskać stawkę 4% w skali roku. Tę lokatę również założysz bez konieczności zakładania konta lub innych produktów banku. Wraz z Lokatą Happy uzyskasz dostęp do bankowości internetowej i możliwość zakładania kolejnych lokat. Złóż wniosek o Lokatę Happy

Wszystkie najlepsze depozyty bankowe (z oprocentowaniem od min. 2,6% w skali roku) znajdziesz w rankingu lokat.

Alternatywa: 4% nawet do 12 000 zł, a do tego gwarantowana premia 120 zł na start - sprawdź promocję Konta Godnego Polecenia w BZ WBK.

58 komentarzy:

 1. Jutro kończy mi się Lokata Andrzejkowa. No to mnie zatrzymają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda tylko, że na miesiąc :(

   Usuń
  2. Zgadza się. To krótki okres, ale dla oszczędzających zawsze to miesiąc "do przodu". Co do Lokaty Andrzejkowej - 3,25% na 4 miesiące jest niestety przeszłością. Dziś mi się zakończyła, rano pieniądze przelałem do innego banku, a tu popołudniu niespodzianka.

   Usuń
  3. Ha, ja też mam koniec Andrzejkowej i już miałam na oku inny bank. :-D

   Usuń
  4. Miesiąc z 3% to taki lepszy rydz niż... 2 przecinek ileś procenta.

   Usuń
  5. No tak: "lepszy rydz niż nic" albo "w oczekiwaniu na lepszą ofertę". ;-)

   Usuń
 2. W Idea Banku jest jeszcze Lokata Wiosenny Zysk na 2 mies. 2,85% i Mobilna na 3 mies. - 2,65%

  OdpowiedzUsuń
 3. Okres lokaty: 1 miesiąc - bezcenne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie np. pasuje bo za miesiąc mam ratę na mieszkanie 20 tys. Więc sobie przetrzymam na 3%, a nie na koncie oszczędnościowym 1,5%

   Usuń
  2. Optima ma konto oszczędnościowe na 3,2%

   Usuń
  3. Konto oszczędnościowe ma na 2,7%, lokatę na 3,2%.

   Usuń
  4. A ta lokata 3,2% tylko dla nowych klientow lub powracających po roku i tylko do 100k PLN.

   Usuń
 4. Idea bank jest czescia grupy Getin Noble, rating dla niej spadl do B+ (najnizej z bankow w Polsce), glownie ze wzgledu na portfel kredytowy (franki i zagrozenie w przypadku ustawy frankowej), powoduje to, ze moje zaufanie do banku mimo BFG spadlo znaczaco;
  czy sadzicie, ze istnieje zagrozenie upadkiem z niewyplacalnoscia (jak na Cyprze)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co się orientuję to Idea Bank jest odrębnym bankiem i Getin działa osobno. Fakt, że udziałowcem w obydwu jest Leszek Czarnecki. Ale obydwa są notowane na giełdzie osobno i odrębnie liczy się BFG.
   Co do ryzyka upadku to nie uważam by groziło to w PL jakiemukolwiek bankowi. Nikt do tego nie dopuści i prędzej jakiś PKO lub inny przejmie mniejszy bank - tak jak działo się z Nordeą lub Meritum.

   Usuń
  2. Ocena czyli w polglinsz tzw. "rejting" dla GN spadła do B+ i to ma spowodować bankructwo Polski tak jak drzewiej Cypru? Zabawne :)

   Wystarczy nie posiadać więcej niż €100 sumarycznie w GN i można spać spokojnie :)

   Usuń
  3. Anonimowy, 29 marca 2016 22:55
   Co do ryzyka upadku to nie uważam by groziło to w PL jakiemukolwiek bankowi. Nikt do tego nie dopuści i prędzej jakiś PKO lub inny przejmie mniejszy bank - tak jak działo się z Nordeą lub Meritum.
   ---
   To dla mnie nowość, że Nordea i Meritum były zagrożone upadkiem ... no ale co ja tam wiem :)

   De facto Meritum był jednym z najlepiej działających banków w Polsce z punktu widzenia klienta indywidualnego - bardzo kompetentni ludzie w BOK (rzadkość na "zielonej" wyspie!) oraz znacznie lepsze oferty niż konkurencja.

   PS. Meritum ---> Alior ---> PZU ... amerykański GE Capital szuka kupca na BPH i najpewniej będzie to znowu PZU. Wcześniej hiszpański Santander kupił BZ-WBK od irlandzkiego IBC oraz Kredyt od belgijskiego KBC ze względów - polska bankowość ma niestety wiele wspólnego z bankowością w republikach bananowych i nie mam tu na myśli bynajmniej tzw. "off-shore banking"

   Usuń
  4. Nordea była przesycona kredytami frankowymi i klienci prawie nic tam nie mieli - oferta słaba, na lokatach dawali mniej niż PKO. Więc to był jeden wielki drenaż rynku przez skandynawską centralę, a zawczasu potrafili się zwinąć gdy zaczęły się problemy (frankowicze, nagłośnienie kantowania dot. polisolokat, większe składki na BFG, podatek bankowy etc.). Zgniłe jajo wziął PKO BP i teraz ma największy portfel kredytów frankowych, na których nie zarabia (poza spreadami, no ale kumaci klienci się z tego wymigali).

   Usuń
  5. Anonimowy - 30 marca 2016, 13:40

   Nie wiem na czym niby polega "jeden wielki drenaż rynku" w wykonaniu banku, który jest "przesycony kredytami" tego nie wiem, ale może tak to działa :)

   Nordea posiada ponad 10 mln klientów prywatnych oraz 0,7 mln przedsiębiorstw, a ich operacje internetowe to ponad 5 mln klientów!

   Usuń
 5. Ratingi to jedna wielka ściema. Manipulacje, kombinatorstwo i polityka. Ja w Idea Banku lokaty mam i zamierzam założyć kolejne. Choć oczywiście całych oszczędności do jednego banku nigdy nie wpakuję. W myśl zasady "nie noś wszystkich jajek w jednym koszyku".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dzielę, ale o banki z dobrym procentem trudno :(

   Usuń
  2. Przy krótkich okresach trudno. Ale na dłuższy czas jest z czego wybierać w okolicy 3%

   Usuń
 6. Może tu chodzi o to, żeby gonić zająca, ale go nigdy nie złapać?

  Nawet BGŻ Optima oferuje konto oszczędnościowe na dłużej ... na dodatek można z niego wypłacać skolka ugodna!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W BGŻOptima aktualne 2,7% masz gwarantowane do 7.04. Więc wcale nie na dłużej. Owszem można wypłacić 6.04. i liczyć, że znów przejdzie ten trik "na nowe środki"... ale w poprzednich miesiącach nie wystarczyła wypłata na dzień przed, ale robili coś ok 10 dni.

   Usuń
 7. Dla wszystkich niezadowolonych z oferty tej lokaty w Idea oraz mających wątpliwości w stabilność GetinNoble jest 36-miesięczna lokata "rentierska" również na 3% w GN - wypłaty co miesiąc, więc w przypadku problemów banku odsetki będą już w kieszeni, a BFG wypłaci cały wkład - lokata od PLN 150K czyli comiesięczne wypłaty co najmniej 300 zeta!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BFG wypłaca kapitał i odsetki.

   Usuń
  2. I to jest skandal, że wypłacają odsetki wg stawki banku, który upadł. Tak było z SK Bankiem. Klienci brali większe ryzyko bo bank dawał oprocentowanie zdecydowanie ponad rynek. Bank upadł, ale za ryzyko klienci nie zapłacili bo dostali odsetki wg stawki jaką mieli. Zrzuciliśmy się wszyscy na zarobek innych.

   Usuń
  3. @Anonimowy30 marca 2016 12:29 podzielam Twą opinię. BFG powinien zwracać kapitał, a odsetki np, wg średniej oprocentowania. Nawet niech to będzie średnia z top10 lokat, ale nie powinno być tak, że za bankowe amber goldy i gruszki na wierzbie 7% płaci później BFG.

   Usuń
  4. BFG odsetek nie powinno wypłacać w ogóle, gdy zgodnie z warunkami lokaty odsetki są miały być wypłacane na koniec - kapitał lokaty lub odsetki na rachunku oszczędnościowym to inna bajka!

   Nie zdziwię się, gdy "ofiary" Amber dostaną odszkodowanie :)

   Usuń
  5. Amber, szmamber: Stefański vel. Plichta mocno zchódł w mamrze, a jego żona utyła na brzuchu - wot i surpriza!

   Usuń
 8. Trudno tutaj komentować lokatę na okres 1 miesiąca, gdy jeszcze 2 miesiące temu Idea oferowała 3% lokaty Nr1 (14 m-c) oraz Fair Play (24 m-c). Jeśli nie liczyć świetnej oferty GN 3% lokaty rentierskiej, to był chyba ostatni moment na rozsądne "parkowanie" gotówki, gdyż jest bardzo prawdopodobne, że stopy procentowe pozostaną na takim poziomie na długo. Jest to dość oczywiste dla każdego, kto ma nawet średnie pojęcie o finansach, prawda Złotówa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprytnie przygotowana oferta. Większość założy lokate np 30 lub 31 marca, co oznacza, że będzie ona aktywna do 30.04 lub 1 maja. Kasa przeleży więc bez procentu przez 3-4 dni, obniżając rzeczywiste oprocentowanie do poziomu 2,6-2,7%. Przy większej kwocie uzbiera się kilkadziesiąt złotych. Nie żebym narzekał, bo to i tak niezła oferta, ale takie drobne triki irytują.

   Usuń
  2. To fakt, że takie daty mogą przypaść :(

   Usuń
  3. No jeśli skończy się lokata w sobotę to wtedy jest się w plecy 2 dni gdy kasa ma być przelana do innego banku. Dlatego zawsze zostawiam lokaty jako odnawialne. Jeśli lokata odnowi się np. w dzień wolny od pracy to wtedy ją zrywam i do przelewu wskazuję numer rachunku z wniosku o kolejną lokatę w Idea Banku i kasa od razu przechodzi i nowa lokata pracuje nawet od dnia świątecznego.

   Usuń
  4. "Jeśli lokata odnowi się np. w dzień wolny od pracy to wtedy ją zrywam"
   ...
   A zerwanie lokaty oznacza najczęściej brak odsetek ... w bankach jesteś pewnie uwielbiany :)

   Usuń
  5. Ja założyłem w Idea Banku konto. Jest darmowe bez warunków, ale dzięki temu w razie zakończenia lokaty w weekend można ją przekulać na lokacie 1-dniowej (teraz to 1,85%, ale jeszcze niedawno było dużo więcej) albo na koncie oszczędnościowym. W poniedziałek rano puszczam do innego banku.

   Usuń
  6. @Anonimowy30 marca 2016 14:01 jak się odnowi to odsetki za poprzedni okres są już skapitalizowane. Wtedy wiem, że mam np. 10087 zł. Składam wniosek o nową lokatę na te 10087 zł, numer z tego wniosku wpisuję przy zrywaniu odnowionej lokaty (w pierwszym dniu) i cała kwota przechodzi na tą nową lokatę. Bez straty grosza. Sprawdzone wielokrotnie.

   Usuń
  7. Anonimowy, 30 marca 2016, 15:07

   Dzięki, to niezły sposób pod warunkiem, że re-inwestujesz w całość w Idea!

   Usuń
  8. Pytanie - skąd wiecie, że jak opłacimy przykładowo lokatę 30 marca to będzie trwała do 30 kwietnia włącznie a nie 29 kwietnia ? Chyba, że 30 kwietnia Idea po prostu prześle kasę I sesją elixir ?

   Usuń
  9. @Anonimowy30 marca 2016 15:07 ale nie ma wtedy problemu z tytułem przelewu zasilającego nową lokatę?

   Usuń
  10. Michał Sz31 marca 2016 09:25

   Gdy otworzysz 1-miesięczną lokatę 30.03, to 29.04 jest ostatnim dniem gdy ta lokata jest aktywna znaczit 30.04 pieniądze wpłyną na wskazane konto. Nie wierzę, że tego nie wiedziałeś :)

   Usuń
  11. @Anonimowy31 marca 2016 12:55 nie ma. Zgodność danych jest kluczowa przy otwieraniu pierwszej lokaty. Później tytuły nie mają znaczenia.

   Usuń
  12. @Michał Sz31 marca 2016 09:25 założyłem lokatę 29.03. i będę miał do 29.05. - rano ją przeleją albo będę miał do zerwania z dopisanymi odsetkami.

   Usuń
  13. Anonimowy, 31 marca 2016, 14:06 - "założyłem lokatę 29.03. i będę miał do 29.05"
   ...
   Aż 2 miechy? Hoho!

   Usuń
  14. Lokata Wiosenny Zysk jest na 2 miesiące.

   Usuń
 9. Wysłałam wniosek dwa razy i żadnego maila z danymi do opłacenia lokaty nie dostałam. Ktoś też tak ma? A może lokata jest już niedostępna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może wyślij jeszcze raz - do trzech razy sztuka :)

   Usuń
  2. Być może wcześniej miałaś już jakieś lokaty w Idea Banku? Wtedy musisz odnaleźć login albo zadzwonić na infolinię lub iść do oddziału i taki login uzyskasz. Byli klienci Idea Banku wnioski muszą składać w bankowości po zalogowaniu.

   Usuń
  3. Miała. Znalazłam login i faktycznie teraz się udało. Dziękuję za pomoc!

   Usuń
  4. Anonimowy, 30 marca 2016 11:30 - takie drobne triki irytują
   ...
   Jakie znowu tricki? Wystarczy założyć lokatę w pon. 04/04 i w śr. 04/05 wypada zakończenie tej lokaty. Wniosek złożony w Idea jest ważny 5 dni.

   Jeśli zasilenie lokaty następuje z innego banku, to w tytule przelewu ZAWSZE konieczny jest numer wniosku, nawet dla obecnych klientów Idea!

   Zastanawiam się co komu da 1-miesięczna lokata :)

   Usuń
  5. Da to, czego nie da trzymanie kasy na rachunku osobistym albo koncie oszczędnościowym z niższym oprocentowaniem. Szczególnie jeśli komuś zależy na płynności finansowej.

   Usuń
 10. Co za beznadzieja. Zalogowałam się po 17. Widniała oferta lokaty. Sprawdziłam na innych kontach łącznie ile mogę zainwestować i teraz już tej lokaty nie ma. A pani na czacie pisze, że Lokata ta została wycofana z oferty. Czy to jest możliwe tak w połowie dnia??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może należy złożyć reklamację? Odpowiedzą już za 30 dni :)

   Usuń
  2. Na co reklamację? Regulamin mówi o tym, że lokata miała być dostępna do 30. marca. Więc więcej o dzień, tydzień, minutę, miesiąc czy godzinę to decyzja banku i mógł sobie wyłączyć ofertę kiedy mu się to spodobało.

   Usuń
 11. No tak. Wygląda, że na lokaty można było załapać się przez ok. 48 godzin. Oferta pojawiała się we wtorek późnym popołudniem i dziś popołudniu zniknęła :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie była jakaś super oferta, a dla nowych wciąż mają Lokatę Happy - 4% na 3 miesiące lecz tylko na drobne sumy, tzn. 10K.

   Usuń
  2. Dla tych co wykorzystali już wszystkie możliwe lokaty promocyjne, powitalne itd. to jest to super oferta. Uwierz mi.

   Usuń
  3. "Łapię chwile ulotne jak ulotka
   Ulotne chwile łapię jak fotka"
   Tylko słowo "chwile" trzeba by zamienić na "lokaty".

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...