Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Program poleceń Citibanku w innej odsłonie: po 200 zł za wydanie 200 zł

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

5.03.2016

Program poleceń Citibanku w innej odsłonie: po 200 zł za wydanie 200 zł

Gdyby komuś brakowało promocji Citibanku to... mamy jeszcze jedną.

Citibank wykazuje się niezwykłą aktywnością w promowaniu swych kart kredytowych. Rozdaje nagrody rzeczowe dla nowych klientów, ma też program poleceń w którym płaci obecnym klientom, a nowym daje tablet. Jest jednak i jeszcze jedna akcja. Dzięki niej pieniądze może dostać zarówno polecający jak i polecony klient.

Dopiero co opisywałem program poleceń Citibanku, a już czas na prześwietlenie innej odsłony tej akcji. Sytuacja jest o tyle dziwna, że promocja "Poleć znajomemu Kartę Kredytową Citibank i odbierzcie po 200 zł” trwa już od miesiąca, a dopiero teraz udało mi się na nią natrafić. To zasługa Czytelnika Tomasza, który podrzucił informację na jej temat (za co wielkie dzięki!). A bank dotąd jakoś tą akcją się nie chwalił. Powodem może być jednak to, że z promocji skorzystać mogą tylko ci, którzy przez bank zostaną zaproszeni.

W tej wersji programu poleceń gratyfikacje są skromniejsze (po 200 zł dla polecającego i poleconego), niż w wersji wcześniej opisywanej (300 zł dla polecającego i tablet Lenovo dla poleconego). Tu jednak warunki do spełnienia (przez osobę poleconą) są o wiele prostsze - wystarczy wykonać płatności na sumę zaledwie 200 zł. Ale po kolei.

Nie wiesz jak działa karta kredytowa i jakimi zasadami się rządzi? Sprawdź poradnik: 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Dla kogo promocja?


Na początek cytat z regulaminu:
"1. Z Oferty – jako polecający – może skorzystać pełnoletnia osoba fizyczna (zwana dalej „Polecającym)
2. Z Oferty – jako osoba polecona – może skorzystać pełnoletnia osoba fizyczna (zwana dalej „Poleconym”), która od 1 stycznia 2014 r. nie posiadała żadnej Karty Kredytowej Citibank w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A."
Treść punktu pierwszego może zaskakiwać. Wszak nie ma tam żadnych informacji o tym, że polecający musi być klientem banku w momencie wysłania zgłoszenia. Ale tak różowo nie jest. Polecający musi jednak o taką kartę zawnioskować.

Co musi zrobić polecający?


Polecający skutecznie przystąpi do promocji i spełni warunki niezbędne do uzyskania premii 200 zł jeśli:

 • w trakcie promocji  "w wyniku zainicjowanego przez Bank kontaktu telefonicznego złoży wniosek o wydanie dowolnej karty" (ciekawe czy do promocji da się wprosić... tak jak to było możliwe np. w akcji mBanku "mobilni mają lepiej - II edycja")
 • dostarczy dokument potwierdzający deklarowane dochody (dokument ten - np. zaświadczenie od pracodawcy lub wyciąg z konta - będzie można przekazać kurierowi, który przybędzie do Ciebie z umową do podpisu) 
 • w ciągu 2 miesięcy kalendarzowych od wydania karty (następujących po miesiącu jej przyznana przez bank) dokona płatności kartą na sumę 200 zł 
 • osoba polecana otrzyma kartę kredytową

Z tym ostatnim punktem wiąże się więc spore ryzyko... Tobie - jako osobie polecającej - bank może przyznać kartę, ale i tak możesz zostać bez premii gdy osoba polecona karty nie otrzyma. Choć owszem, można zminimalizować to ryzyko i za jednym razem polecić nie jedną, a kilka osób. Trzeba bowiem pamiętać, że bank wydaje karty kredytowe w oparciu o sprawdzenie zdolności kredytowej (m.in. weryfikuje BIK) i mimo sporych dochodów może się okazać, że wskutek obecnych zobowiązań czy wcześniejszej historii kredytowej wnioskujący karty i tak nie otrzyma.

Trzeba również pamiętać, że mimo możliwości polecenia dowolnej liczby osób, polecający premię otrzyma wyłącznie za pierwszego skutecznie poleconego klienta.

Wymogi wobec osoby polecanej


Polecony uzyska premię 200 zł pod warunkiem:
 • złożenia wniosku o dowolną kartę kredytową i dostarczenia do banku wymaganego dokumentu potwierdzającego dochody (dokument taki przekazać będzie można kurierowi, który przyjedzie z umową o kartę)
 • dokonania w ciągu 2 miesięcy kalendarzowych od wydania karty (następujących po miesiącu jej przyznana przez bank) płatności kartą na sumę 200 zł
 • złożenia podczas wnioskowania o kartę upoważnienia banku do przekazywania polecającemu informacji objętych tajemnicą bankową, a dotyczących spełnienia warunków promocji
Płatności po min. 200 zł, zgodnie z regulaminem promocji, muszą być transakcjami bezgotówkowymi, które spełnią poniższe kryteria:
"a) będą transakcjami bezgotówkowymi w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
b) nie będą przelewami z rachunku Karty, w tym przelewami będącymi zapłatą rachunków obejmujących wydatki Klienta związane z użytkowaniem domu lub mieszkania, o których mowa w Regulaminie Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., 
c) nie będą transakcjami zwróconymi lub niezaksięgowanymi w systemie Banku"

Premie w promocji mają być wypłacane do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zostaną spełnione regulaminowe wymogi. Wypłata nagrody nastąpi na rachunek karty kredytowej.

Regulamin akcji nie wskazuje konkretnych kart spośród których polecony mógłby wybrać coś dla siebie. Na stronie promocji mamy wymienione cztery rodzaje kart: Premier Miles, World MasterCard, BP-Payback oraz Citi Simlicity. Ostatnia z nich wydaje się najkorzystniejsza, gdyż bank nie pobiera opłat za jej wydanie, jak i za posiadanie. Więcej o karcie kredytowej Citi Simlicity pisałem tutaj.

 Program poleceń ma być dostępny do 30.04.2016 r

Inne promocje Citibanku:
Z ewentualną decyzją o zawnioskowaniu o kartę warto zaczekać jeszcze kilka dni... może się bowiem okazać, że pojawi się jeszcze jedna dobrze opłacana alternatywa ;)

9 komentarzy:

 1. Jeśli chcę być polecającym to ....musi z ofertą zadzwonić do mnie bank a ją muszę wyrobić kartę.Kolejną ?
  Po co mi ona skoro już mam Simplicity z dużym limitem?
  Zakładając teoretycznie że nie mam karty i nie jestem klientem Citi skąd bank weźmie mój numer telefonu aby nawiązać kontakt?
  Co do ofert dla wybranych 15 marca kończy się możliwość dostania 20 zł za korzystanie z apki mobilnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin w sumie nie wyklucza posiadaczy karty kredytowej. Ale myślę, że bank raczej dzwoni np. do byłych klientów albo do posiadaczy kont, lokat itp.

   Usuń
 2. Nie lubię tego typu promocji dla "wybranych", "zaproszonych" czyli nie wiadomo dla kogo. mBank faktycznie dał szansę się wprosić. Ale to wyjątek. W BZ WBK kiedyś nie pozwolili. Wiem bo mam tam konta od lat. W Citi też mam konto z powodu kredytu hipotecznego. I ani telefonu, ani nic w tej sprawie nie było.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja miałem telefon z tą ofertą jakoś ze 2 tygodnie temu, ale stwierdziłem, że bardziej opłaca się jednak wejść w promocję z tabletem Lenovo i dopiero dalej polecić dla 300 zł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przesadzajcie. Ja dostałem telefon w ciemno, rzekomo został wylosowany, chociaż podobno to nielegalne. Pytałem, czy może z promocji skorzystać inna osoba, również zainteresowana polecaniem. Odpowiedź "oczywiście, że tak", podałem dane i faktycznie się udało.

  Poza tym pamiętajcie, że ta promocja nie wyklucza wzięcia udziału w pozostałych promocjach z poleceniami, tzn. jeżeli poleciliśmy już osobę w promocji z tabletem to kolejnej premii w tej samej promocji nie dostaniemy. Ale w innej promocji poleceń (np. tej) już tak.

  "Czytelnik Tomasz"

  OdpowiedzUsuń
 5. czy w tej promocji polec znajomemu karte citi https://www.online.citibank.pl/MGM/AGENCJE/?prid=Melon polecać mogą osoby już mające kartę kredytową czy zarówno polecajacy jak i polecany musza taka karte wyrobic? W regulaminie jest mowa, że polecajacy musi zlozyc wniosek o karte oraz przekazac dane. Czy cos sie zmienilo w tej promocji ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocja nieaktualna - była dostępna od 15.01.2016 r. do 30.04.2016 r.

   Usuń
  2. wspomniana w blogu tak ale jest nowa w podanym linku i o nią chodzi :)

   Usuń
  3. a już widzę, że nieaktualna :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...