Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe: kwiecień 2016 + ranking lokat

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

31.03.2016

Najlepsze lokaty bankowe: kwiecień 2016 + ranking lokat

Jak co miesiąc prezentuję przegląd najlepszych propozycji dla osób szukających bezpiecznych form lokowania oszczędności.

najlepsze lokaty bankowe ranking lokat kwiecień 2016 r.
Jak wygląda obecna oferta depozytów bankowych szukający najlepszych lokat wiedzą. O dobre oprocentowanie bardzo trudno. Jeśli już jest, to dla małych kwot, na bardzo krótki okres lub wyłącznie dla nowych klientów. Mijający miesiąc przyniósł jednak sensowne propozycje, dzięki którym można uzyskać bardzo dobrą - jak na obecne czasy - stawkę nawet 4% w skali roku.

Comiesięczny przegląd tradycyjnie rozpoczynam od grafiki, która pokazuje najwyższe możliwe oprocentowanie jakie można zdobyć w każdym z banków, których ofertę na bieżąco rewiduję.
najlepsze lokaty bankowe ranking lokat kwiecień 2016 roku przegląd


Widać niestety, że kilka banków ścięło oprocentowanie swych najlepszych lokat, a żaden z banków nie zdobył się nawet na symboliczną podwyżkę. Wśród przedstawionych wyżej stawek - w wielu przypadkach, zwłaszcza przy oprocentowaniu powyżej 3% - są to jednak propozycje lokat promocyjnych. Trzeba więc spełnić warunki: być "nowym klientem" lub wpłacić "nowe środki". Jeśli wszystkie te okazje już zostały przez Ciebie wykorzystane, trzeba szukać dalej. I po to jest poniższy przegląd lokat, jak i na bieżąco aktualizowany ranking najlepszych lokat bankowych na blogu Bankobranie, który w chwili obecnej zawiera 43 pozycji - to lokaty z 15 banków. Wszystkie wymienione w nim depozyty oferują stałe oprocentowanie na poziomie co najmniej 2,6% w skali roku.

Przegląd najlepszych form bezpiecznego oszczędzania zaczynam jednak nie od lokaty, a od promocji... konta. Daje bowiem ono dobre oprocentowanie, na długi okres, a dodatkowo do wzięcia jest premia pieniężna.

4% dla oszczędności + gwarantowany bonus 120 zł


Alternatywą dla lokat są oprocentowane konta. Banki przyzwyczaiły nas jednak do tego, że stawki dostępne na rachunkach zazwyczaj są oferowane przez bardzo krótki okres, a po jego upływie stawka spada do żenująco niskiego poziomu. W promocji BZ WBK jest jednak inaczej. Regulamin gwarantuje promocyjne warunki prowadzenia konta do 30.06.2017 r. Rok i kilka miesięcy z atrakcyjną stawką oprocentowania brzmi kusząco. Tym bardziej, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że w chwili obecnej na start można zyskać gwarantowany bonus w wysokości 120 zł.

Warunki tej promocji są banalnie proste. Wystarczy założyć bezwarunkowo darmowe Konto Godne Polecenia, które od pierwszego dnia da Ci 4% w skali roku dla oszczędności. Aby załapać się na bonus 120 zł przez trzy miesiące na konto należy przelewać po minimum 800 zł. Wpłaty te mogą pochodzić z dowolnego źródła (może to być także przelew własny z konta w innym banku), a nawet tego samego dnia możesz dokonać przelew zwrotny (liczy się bowiem sam fakt odnotowania wpływu). Po spełnieniu tego warunku i uzupełnieniu danych do wypłaty premii, w sierpniu dostaniesz premię 120 zł. To również promocja bez zobowiązania lojalnościowego - z konta możesz zrezygnować bez konsekwencji, nawet tuż po wypłacie premii. No ale czy to się opłaca, gdy bank daje 4%? Na koncie ze stawką 4% w skali roku można ulokować do 4 000 zł, ale jest też trik, który pozwala na wpłacenie nawet 12 000 zł i uzyskanie dla nich właśnie 4%. Więcej o tym triku jak i na temat promocji przeczytasz tutaj.

Bądź na bieżąco z wszystkimi okazjami bankowymi: 

Lokaty promocyjne dla nowych klientów


Tu wybór jest niezmiennie duży. Propozycje te obowiązują jednak wyłącznie dla nowych klientów. Ale jeśli Tobie było już dane posiadać umowę z danym bankiem, zawsze można wykorzystać okazję i taką promocyjną lokatę może założyć np. któryś z domowników, który wymóg promocji spełni.

Najwyższą stawkę powitalną - aż 5% w skali roku - daje Deutsche Bank. To 2-miesięczny depozyt, na który można wpłacić do 10 000 zł. Trzeba jednak założyć konto osobiste. Jest to możliwe wyłącznie za pośrednictwem kuriera, a jak wynika z komentarzy Czytelników dzielących się swymi doświadczeniami w tym zakresie, jest to proces bardzo wydłużony, co ostatecznie powoduje naliczanie promocyjnej stawki oprocentowania przez niecały okres umowny.

O wiele lepiej wypada już promocyjna oferta Idea Banku: Lokata Happy. Oprocentowanie jest co prawda niższe - wynosi 4% w skali roku, ale oszczędności (również w kwocie do 10 000 zł) ulokować można na 3 miesiące. Nie trzeba przy tym zakładać konta, ani korzystać z innych produktów banku. Otwarcie lokaty da możliwość korzystania z bankowości internetowej Idea Banku, co może się przydać w przyszłości - ułatwi bowiem zakładanie kolejnych lokat. A tych, zwłaszcza nieobwarowanych dodatkowymi warunkami do spełnienia, w Idea Banku nie brakuje (o czym piszę nieco niżej).

Stawkę 4% można też uzyskać w kilku innych bankach, ale w każdym przypadku należy założyć konto osobiste. Takie promocje oferuje Alior Bank i mBank (aktualizacja w dn. 8.04.: oprocentowanie w mBanku zostało obniżone do 3,5% w skali roku). Środki można ulokować odpowiednio na dwa i trzy miesiące. W obydwu przypadkach maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem to 4% w skali roku do 10 000 zł.

Także 4% w skali roku można uzyskać dzięki Lokacie na Powitanie w Banku Smart. Tu również niezbędne jest otwarcie konta (na szczęście bezwarunkowo darmowego). Wspomniana stawka oprocentowania obowiązuje jednak wyłącznie w przypadku zawarcia umowy o lokatę na okres jednego miesiąca. W wariancie na dwa lub trzy miesiące oprocentowanie będzie już niższe - wyniesie 3,5% w skali roku. Maksymalna kwota lokaty - jakże by inaczej - to 10 000 zł.

Do końca kwietnia dostępna ma być lokata "3 razy lepsza" w Eurobanku. To 3-miesięczny depozyt, na który można wpłacić do 30 000 zł. Wyróżnikiem lokaty jest wypłata odsetek "z góry" - w dniu otwarcia lokaty odsetki trafią na Twe konto. Naliczone zostaną jednak według podstawowej stawki oprocentowania czyli 3% w skali roku. Dodatkowy bonus, wyrównujący oprocentowanie do poziomu odpowiadającego stawce 4% w skali roku, otrzymasz po zakończeniu lokaty i spełnieniu warunku promocji (wpływ wynagrodzenia, emerytury lub renty). Więcej na temat lokaty "3 razy lepszej" pisałem tutaj.

Lokaty bankowe dla większych kwot


Jeśli Twe oszczędności wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych o oprocentowaniu w okolicy 4% w skali roku można jedynie pomarzyć (wyjątkiem jest wspomniana wcześniej lokata "3 razy lepsza" dla kwoty do 30 000 zł). Na szczęście kilka sensownych propozycji można nadal znaleźć.

Lokaty bez konta


Jeśli dotąd nie dane Ci było posiadanie jakichkolwiek umów z Idea Bankiem możesz założyć Lokatę Happy Plus. W porównaniu z wcześniej opisywaną Lokatą Happy, w tym wariancie wpłacić można od 10 000,01 do 100 000 zł. Na trzy miesiące uzyskasz oprocentowanie 3,25% w sali roku. Przy tej lokacie również nie ma wymogu otwierania konta, ani korzystania z innych produktów banku.

Drugim z zawsze wymienianych w tym miejscu banków, które dają najkorzystniejsze oprocentowanie dla klientów z zasobniejszym portfelem był Lion's Bank - to oddział Idea Banku dedykowany do obsługi klientów zamożnych. Po zeszłomiesięcznych cięciach oprocentowania, w chwili obecnej oferta banku nie jest już jednak tak atrakcyjna. Pod uwagę można jeszcze brać Lokatę Welcome, która dla kwoty od 100 000 do 350 000 zł daje oprocentowanie 2,85% w skali roku. To depozyt 3-miesięczny, którego otwarcie wymaga spotkania z doradcą banku. Lokata Welcome Online - wcześniej bardzo popularny wariant ze względu na możliwość założenia bez ruszania sprzed komputera - w chwili obecnej wypadła już poza ranking. Jej oprocentowanie wynosi 2,5% w skali roku.

Wśród lokat dla większych kwot warto wymienić jeszcze propozycję Noble Banku. To Lokata Rentierska Gold. Aby z niej skorzystać trzeba dysponować sumą co najmniej 150 000 zł. Depozyt dostępny jest w dwóch wariantach: na 24 miesiące oprocentowanie wynosi 2,9%, a na 36 miesięcy 3% w skali roku. Na tle konkurencji oferta Noble Banku wyróżnia się tym, że odsetki nie są wypłacane na koniec umownego okresu, ale otrzymywać je będziesz co miesiąc na wskazany rachunek. Na lokacie można ulokować do 20 milionów złotych. Zawsze warto jednak pamiętać, że zarówno w Noble Banku, jak i innych opisywanych tutaj bankach, Bankowy Fundusz Gwarancyjny daje gwarancję dla kwot w równowartości do 100 000 euro.

Lokata z kontem oszczędnościowym


W BGŻ Optima można założyć Lokatę Bezkarną na kwotę od 1 000 do 100 000 zł. Jest to 3-miesięczny depozyt dla nowych klientów, ale także dla takich, którzy do banku powracają (ważne jest nieposiadanie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima co najmniej od 12 miesięcy). Oprocentowanie w tym przypadku wynosi 3,2% w skali roku, a plusem oferty jest to, że w przypadku przedterminowego zerwania lokaty nie stracisz odsetek - zostaną one naliczone zgodnie ze standardową stawką oprocentowania, adekwatnie do liczby dni utrzymywania depozytu. Wraz z otwarciem Lokaty Bezkarnej w BGŻ Optima uruchamiane jest konto oszczędnościowe. Jest to rachunek prowadzony bezwarunkowo za 0 zł - służy obsłudze lokaty, ale daje też możliwość wpłacania nadwyżek finansowych. Dla "nowych środków" (w kwocie do 100 000 zł 150 000 zł po zmianie od 8.04.2016 r.) oprocentowanie na koncie w chwili obecnej wynosi 2,7% 2,6% w skali roku. Lokatę, jak i konto można otworzyć online - w taki sam sposób można je później zamknąć (jeśli kiedyś takową decyzję podejmiesz). Więcej o ofercie BGŻ Optima piszę tutaj.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego i bez warunków


O tego typu depozyty z atrakcyjnym oprocentowaniem niestety jest najtrudniej. Ale kilka propozycji wyróżniających się na tle pozostałych lokat można na szczęście znaleźć.

Lokata mobilna - promocyjne stawki


Poszukiwania zawsze warto zacząć od własnego banku - wszak nie bez przyczyny mówi się, że "najciemniej pod latarnią".

Część banków w ramach promocji swej bankowości mobilnej oferuje specjalne stawki oprocentowania dla lokat otwieranych za pomocą aplikacji. Przykładem takiej oferty jest lokata "LOGujesz-LOKujesz" w Eurobanku. Na krótko, bo na miesiąc, można uzyskać 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł. Propozycja dostępna jest dla osób, które aktywują aplikację mobilną Eurobanku i dostępna zaledwie przez 7 dni od daty wspomnianej aktywacji.

Oprocentowanie na poziomie nawet 3,5% można też uzyskać w Banku Millennium. Warunkiem jest posiadanie Konta 360º i skorzystanie z aplikacji mobilnej z rozszerzoną rzeczywistością (więcej na ten temat pisałem tutaj). W ten sposób na trzy miesiące można wpłacić kwotę do 10 000 zł.

W Getin Banku także 10 000 zł można z kolei wpłacić na 2-miesięczną Lokatę Mobilną z oprocentowaniem 3% w skali roku. Z kolei w Raiffesen Polbanku Lokata Mobilna jest depozytem 3-miesięcznym, ale oprocentowanie wynosi już 2,6% w skali roku. Na lokatę można wpłacić do 10 000 zł, ale nie ma ograniczenia do posiadania wyłącznie jednego takiego produktu. Lokatę Mobilną w Raiffeisen Polbanku można bowiem założyć z każdego posiadanego rachunku (a więc nie tylko z konta osobistego, ale także np. z konta oszczędnościowego).

Dowolna kwota i brak dodatkowych warunków


Wspomniane wyżej lokaty mobilne satysfakcjonować mogą osoby, które posiadają oszczędności przede wszystkim w kwocie do 10 000 zł. Jeśli zgromadzony przez Ciebie kapitał jest większy, coś powinno Ci się udać znaleźć pośród poniższych propozycji.

Na 5 miesięcy - bez dodatkowych warunków można skorzystać z Lokaty Tylko Teraz w Idea Banku. Oprocentowanie wynosi 2,65% w skali roku - z propozycji możesz skorzystać także bez zakładania konta. Tu też jest możliwe wpłacenie także większych kwot - nawet do miliona złotych.

W BOŚ Banku na 6-miesięcznej lokacie również można załapać się na jedno z lepszych oprocentowań oferowanych obecnie przez banki. Bez zakładania konta stawka wynosi 2,6% w skali roku jeśli wpłacisz "nowe środki". Otwierając konto oprocentowanie można "podkręcić" do 2,8% w skali roku.

W pozostałych bankach - przy w miarę przyzwoitym oprocentowaniu - stawiane są dodatkowe warunki do spełnienia. Tak jest m.in. w Banku Smart, który na 3-, 4- lub 6-miesięcznej lokacie jest gotów dać 2,6% w skali roku dla kwoty nawet 2 000 000 zł, ale obecnie jest to propozycja wyłącznie dla nowych klientów, którzy otworzą konto (jest to więc depozyt powitalny mniej atrakcyjny pod kątem oprocentowania niż te o których pisałem nieco wyżej, ale za to na większą kwotę).

Z kolei w Getin Banku można również uzyskać 2,6% w skali roku na lokacie 4-miesięcznej, ale warunkiem koniecznym do spełnienia jest wpłata "nowych środków", które bank liczy względem salda środków w banku na dzień 31.01.2016 r.

Okazje jeśli się pojawiają to dostępne są bardzo krótko. Takim przykładem jest Lokata "OD ZAJĄCA", która dawała 3% w skali roku bez żadnych warunków i bez konta, a w dodatku nawet do miliona złotych, ale była dostępna... zaledwie przez 48 godzin. Jeśli nie chcesz by takie okazje ominęły Cię w przyszłości, zapisz się na bezpłatny newsletter Bankobrania:
Adres e-mail

Lokaty długoterminowe - dobry procent w razie cięć stóp procentowych


Najszerszy wybór lokat nieobwarowanych dodatkowymi warunkami do spełnienia jest wśród lokat długoterminowych - na okres dwóch lub trzech lat. Oprocentowanie w przypadku wymienionych poniżej propozycji jest stałe. Oznacza to tyle, że z góry można wyliczyć jaką kwotę odsetek uzyskasz po upływie umownego okresu depozytu. Będą Ci one przysługiwać bez względu na to, co stanie się ze stopami procentowymi. Jeśli poziom tych stóp miałby podlegać dalszej redukcji, otwarcie lokaty długoterminowej może być bardzo dobrą decyzją. Jeśli jednak stopy procentowe w końcu zaczęłyby rosnąć, wówczas ominie Cię trend wzrostu oprocentowania lokat. A wcześniejsze zerwanie umowy długoterminowej byłoby dla Ciebie nieopłacalne, bo oznaczałoby stratę całości lub większości należnych odsetek.

Decydując się na lokatę długoterminową musisz więc zaufać swej intuicji. Jeśli obstawiasz dalszy spadek stóp procentowych i chcesz założyć lokatę 2- lub 3-letnią to masz z czego wybierać.

Na 24 miesiące najkorzystniejsze oprocentowanie (2,9% w skali roku) można uzyskać na wspomnianej Lokacie Rentierskiej Gold w Noble Banku. 2,85% daje Toyota Bank, a po 2,75% Idea Bank i Alior Bank. Jest jeszcze depozyt 25-miesięczny w BOŚ Banku, na którym można uzyskać 3% w skali roku, ale... trzeba założyć konto i wykazywać się wymaganą aktywnością by uniknąć opłat.

Na okres 36 miesięcy najlepsze lokaty oferują: ponownie Noble Bank (oprocentowanie 3% w skali roku), Toyota Bank (2,85%) oraz Idea Bank (2,75%).

Wszystkie lokaty krótko- i długoterminowe z oprocentowaniem od 2,6 do 5% znajdziesz w rankingu najlepszych lokat bankowych.

Bądź na bieżąco - obserwuj co się dzieje


W tym miejscu mogę zdradzić, że - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - lada moment pojawią się takie okazje. Oprócz dobrze oprocentowanych lokat, przy spełnieniu prostych warunków będzie można cieszyć się także dodatkową premią. O nowościach oczywiście dowiesz się z bloga Bankobrania. Jeśli tego jeszcze nie robisz, koniecznie obserwuj mnie na Facebooku lub Twitterze albo zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail
źródło grafiki nr 1: freedigitalphotos.net

93 komentarze:

 1. Widać, że cięcia są nadal - na wykresie ani jednego wzrostu, tylko czerwień. I będzie tak dalej gdy RPP ruszy do dzieła.

  OdpowiedzUsuń
 2. A co z Getinem? 2,8% dla nowych środków na 3 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od 1.04. już niestety 2,6% - tylko dla "nowych środków".

   Usuń
  2. Co z Getin? Niewesoło, bardzo niewesoło - ich akcje dryfują na platformie "śmieciowej" od jakiegoś czasu!

   Tylko patrzeć jak wyemitują kolejne obligacje :)

   Usuń
 3. Oferty 3% Lokaty Rentierskiej w GN na 36 m-c, to chyba ostatnia szansa na rozsądne "parkowanie" gotówki, gdyż wygląda na to, że stopy procentowe pozostaną na bardzo niskim poziomie na długo ze względu na deflację. Do tego doszły jeszcze niższe "interchange fee" za operacje bezgotówkowe, wyższe składki na BFG przez afery ze SKOK-ami oraz istny bajzel z podatkiem bankowym i do tego dochodzi również problem groteskowego przerostu zatrudnienia w sektorze bankowym!

  Ponieważ zachodni właściciele banków mają tyle własnych wkładów w operacje w Polsce co kot napłakał i dlatego (w zasadzie pożyczają cudze pieniądze), to jedyny powód, że oferują JAKIEKOLWIEK lokaty. Na szczęście Polska ma własną walutę, bo gdyby ci idioci wprowadzili € tak jak o tym przez lata bredzili, to byłoby jeszcze gorzej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziś po północy była lokata 4% w BGŻ Optima z iPhonem w prezencie. Limitowana pula 1000 lokat wyczerpała się o 00:15.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre, dobre :) A to już pewnie rozdawali iPhone 10s? Limitowana seria z okazji 1.04.2016 r. ;)

   Usuń
 5. Lokaty 2,6-5%:
  Marzec - 55 lokat z 20 banków
  Kwiecień - 43 z 15 banków.
  Coraz trudniej o dobry procent :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Literówka czy w noble obniżyli próg rentierskiej?
  "Wśród lokat dla większych kwot warto wymienić jeszcze propozycję Noble Banku. To Lokata Rentierska Gold. Aby z niej skorzystać trzeba dysponować sumą co najmniej 100 000 zł."
  Ważne - bo nie moge nigdzie znaleźć. Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 7. "Lokata "OD ZAJĄCA", która dawała 3% (...) była dostępna... zaledwie przez 48 godzin" toż to kto się nie ogarnął od razu to nawet nie zdążył zgromadzić środków i przelać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczył wniosek. Czas na przelew środków 5 dni, więc można było to ogarnąć.

   Usuń
  2. Niestety sam wniosek nie wystarczył. Chciałem tak zrobić - ale na etapie składania wniosku pojawiał się komunikat o błędzie i nie można było dokończyć składania wniosku.

   Usuń
 8. Aktualne stawki to dno. Poniżej ludzkiej godności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No ale co zrobić gdy nie chcesz ryzykować ciężko zarobionych pieniędzy? Bezpiecznej alternatywy nie ma.

   Usuń
  2. Polecam nieruchomości. Zwłaszcza ziemię.

   Usuń
  3. Z kilkunastoma czy kilkudziesięcioma tysiącami nic sensownego nie kupisz. Bo przecież nie będziesz inwestować w ogródki działkowe.

   Usuń
  4. W dużych miastach i okolicach nie, ale w mniejszych miejscowościach można kupić działkę budowlaną albo gdzieś jakieś tereny rolne. Są też opcje zainwestowania np. w garaże - na wynajmie zwrot jest całkiem fajny.

   Usuń
 9. Mam pytanie odnośnie Lokaty Bezkarnej. Złożyłam wniosek i teraz pytanie. Przelać od razu całą kwotę czy na początek tylko 1 zł celem aktywacji konta oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelej deklarowaną kwotę lokaty. Jeśli przelejesz 1 zł to otworzysz konto oszczędnościowe, a drugi przelew z kasą na lokatę trafi na te konto oszczędnościowe. I wtedy musiałabyś dzwonić na infolinię by konsultant założył Ci Lokatę Bezkarną.

   Usuń
  2. zatrudnij doradcę, bo coś nie radzisz sobie z bardziej skomplikowanymi działaniami niż pójście do kibla...

   Usuń
  3. Dziękuję za informację. Przeleję w poniedziałek, teraz pieniądze leżą jeszcze na koncie oszczędnościowym.

   Usuń
 10. Obligacje GNB wibor 6m-cy + stała marża 5% na 7 lat co daje około 6,5% teraz a przy wzroście wiboru da więcej. Duży pewny bank. Na Catalyst można kupić też ich obligacje za 80-90% nominału co daje już przy zakupie duże dyskonto. Wypłata odsetek co pół roku. Wykup obligacji przez bank według ich zapadalności. Więc po co się bawić w te nędzne lokaty na tak niski procent i jeszcze z różnymi ograniczeniami. Przy obligacjach GNB żadnych ograniczeń potrzebny tylko rach. maklerski. I niech nikt nie straszy, że upadnie i nie wykupi. Taki bank nie może upaść. To by się wiązało z rozwaleniem całego systemu finansowego w Polsce. To nie bank spółdzielczy czy Skok.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kolego to nie pyramida ?
   sądze że tu ludzie bankują dla satysfakcji,sportu i samokontroli .nie dla niewiadomo jakich zysków .lepszy rydz niż nic .....

   Usuń
  2. Wreszcie coś sensownego. Ostania emisja rozeszła się na pniu. Więcej było chętnych niż wartość puli.

   Usuń
  3. Piramida finansowa to nie jest, bez przesady. To zupełnie inne zjawisko - nielegalne. Obligacje są zgodne z prawem, a emitują je państwa, samorządy i przedsiębiorstwa. Ale dla laika jest ryzyko spore. W polskim społeczeństwie gdzie procent odgrywa kluczowe znaczenie (patrz: Amber Gold - stawki bez pokrycia), bez szkolnej edukacji ekonomicznej i z krótką ciągle historią kapitalizmu rynek obligacji też niesie za sobą wiele pułapek. Mało było firm, które obligacje wypuściły a potem nie spłaciły??? Wielkie firmy: PBG, Gant. Więc komuś kto nie ma zielonego pojęcia o obligacjach, rachunku maklerskim, obrocie papierami wartościowymi nie radzę, bo można się sparzyć.

   Usuń
  4. Anonimowy, 1 kwietnia 2016 19:22 - "Ale dla laika jest ryzyko spore"

   Tak dla laika jak i nie dla laika. W odróżnieniu od lokat, które są gwarantowane przez BFG, obligacje są gwarantowane jedynie przez emitującego, a w tym przypadku to instytucja finansowa, której kapitalizacja bardzo poważnie (!) stopniała od momentu gdy zaczął się rwetes wokół "kredytów frankowych" - stąd tak wysoka rentowność ich lokat jak drzewiej greckich czy portugalskich obligacji rządowych :)

   http://biznes.pl/gielda/profile/akcje/getin-holding,101,0,3524,profile-spolka.html

   Usuń
  5. Anonimowy - 1 kwietnia 2016 16:34
   Taki bank nie może upaść

   A to niby dlaczego? Znacznie większe padały i będą padać :)

   Usuń
  6. Dlatego, że jesteśmy w Polsce a położenie GNB byłoby wszystkim nie na rękę. To, że na świecie upadały to inna historia.

   Usuń
  7. Jaka tam wysoka rentowność lokat GNB. Rentowność jest minimalna bardzo niska wszystkich. Jedni dają 0,1%; 0,6%; maks. 1,5% inni więcej. Lokaty w GNB są od 0,1% do 3%. Jaka tam wysoka rentowność. Ochłapy jak w każdym banku. Ustawa frankowa nie przejdzie NIGDY w takiej formie i bedzie opracowywana w nieskonczonosc az zmienia sie rzady. Frankowicze to banda cwaniakow.

   Usuń
  8. Anonimowy, 2 kwietnia 2016 02:32

   Miało być oczywiście "stąd tak wysoka rentowność ich OBLIGACJI" co oczywiście koreluje z treścią reszty wpisu :)

   Usuń
  9. Anonimowy, 2 kwietnia 2016 02:26

   Bankructwo GNB S.A. nie nastąpi dlatego, że to jest Polska? Gdyby nie bezustanna emisja obligacji, to już by dawno temu popłynęli, no ale co ja tam wiem :)

   Usuń
  10. Nic z tych rzeczy.

   Usuń
 11. Bloger zachwala tylko lokaty bo ma do nich linki i ma z tego prowizję. Obligacje kolporacyjne dla niego nie istnieją.

  OdpowiedzUsuń
 12. Przecież tu nie chodzi o obligacje jakiekolwiek tylko o jednej konkretnej spółki jaką jest GNB S.A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Noble Securities po raz kolejny sprzedał wszystkie spośród oferowanych 7-letnich obligacji Getin Noble Banku SA. Ostateczna wartość emisji została ustalona na 35 mln zł, a oprocentowanie tych obligacji będzie równe stawce WIBOR 6M powiększonej o marżę w wysokości 5 punktów procentowych w skali roku.

   http://finanse.wnp.pl/getin-noble-bank-sprzedal-wszystkie-oferowane-obligacje,270551_1_0_0.html

   Usuń
 13. Bez przesady. Ja mam obligacje GNB cztery lata.

  OdpowiedzUsuń
 14. Lokaty to ochłapy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najniższe godne i ludzkie oprocentowanie to 1% netto miesięcznie. Reszta to upodlenie i wynaturzenie człowieczeństwa.

   Usuń
 15. Nie ważne co by tacy jak my sobie wypisywali i byśmy sobie myśleli przebieg sytuacji i tak będzie taki, że GNB będzie istniał, będzie wykupywał obligacje i będzie wypuszczał nowe. Tych obligacji wypuścił już na miliardy. Więc nie bój żaby!

  OdpowiedzUsuń
 16. Wreszcie ktoś nazywa po imieniu. Aktualna oferta lokat to dno, kompletne dno.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dno kompletne to za mało powiedziane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie lokat to wyzysk człowieka przez nie polski kapitał.

   Usuń
 18. BOŚ na 6-miesięcznej lokacie daje 2,6% - to żadna rewela, a przy tym nie znam nikogo, kto mógłby powiedzieć coś pozytywnego o tym banku. Nawet nie można się z nimi skontaktować przez internet!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie 2,6% tylko 2,8% a to co inni mówią na temat banku to mnie nie interesuje. BFG do 100 tys. €. Pierwsze słyszę aby nie można się z nim skontaktować. Ja zawsze dzwonię na infolinię lub do oddziału i problemu nie ma.

   Usuń
  2. Jak ci nie pasuje to obligacje GNB z Catalyst. Mozna uzyskac okolo 10% rocznie po dyskoncie na nominale na roznych okresach zapadalnosci.

   Usuń
  3. Jakby było np 3,5% to byś znów mówił, że to podejrzanie dużo. Jest 2,8% z ROR za darmo.

   Usuń
  4. Bloger śpi i nie daje nowych komentarzy!

   Usuń
  5. "Nawet nie można się z nimi skontaktować przez internet!" Telefonicznie zawsze można. Co to za kontaktowanie sie przez internet. W głowach sie niektorym przewraca.

   Usuń
  6. "a przy tym nie znam nikogo, kto mógłby powiedzieć coś pozytywnego o tym banku." ha, ha, ha. Jak dziecko.

   Usuń
  7. BS Wojciechów lokata 24 m-ce oprocentowanie 4% stałe. Żadnych nowych/starych, dowolna kwota, bez ROR. Jeszcze są ciekawe lokaty ale już bardzo mało.

   Usuń
  8. BS Wojciechow obsługa lokaty tylko w oddziale

   Usuń
  9. Jaki Wojciechów? Ten pod Zakopanem?

   Usuń
  10. @Anonimowy3 kwietnia 2016 13:29 trzeba mieć szersze znajomości - ktoś się znajdzie kto powie coś pozytywnego. Rachunek prawdopodobieństwa :)

   Usuń
  11. Tak czytam, czytam i dochodzą do jednego wniosku. Zwolennicy lokat będą zwolennikami nawet jeśli oprocentowanie spadnie do 1,5%, a przeciwnicy będą przeciwnikami nawet jeśli oprocentowanie wzrośnie do 5%. Cóż, każdy ma inną percepcję ryzyka, oczekiwań zysku itp. itd. Myślę, że grunt to szanować się nawzajem i nikomu nie wmawiać na siłę, że moje rozwiązanie jest super, a twoje be.

   Usuń
  12. Siedziba główna plus cztery oddziały w okolicznych miejscowościach. Zrzeszeni w PBS.

   Usuń
  13. Bank Spółdzielczy w Poniatowej Oddział w Wojciechowie
   24-204 Wojciechów

   Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 14:30

   Usuń
 19. Największy plus to opr. stałe 4% i okres 2 lata może długi ale krótszy od 3. Raz trzeba sie udac aby.zalozyc i po zakonczeniu udac sie zeby zrobic przelew albo nie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie 4% tylko 4,5% - to jest ich najnowsza oferta:
   http://bsponiatowa.pl/klienci-indywidualni/lokaty/lokaty-terminowe

   Usuń
  2. Największy plus to opr. stałe 4% - oczywiście, to jest nawet tzw. plus-dodatni :)

   Usuń
 20. To nie ten bank. Chodzi o Wojciechów koło Lublina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam. Dzisiaj bylem i sprawdzilem. Dostepne tylko w oddziale.

   Usuń
 21. BS Wojciechów koło Lublina 24 m-ce 4%. BS Poniatowa oddział Wojciechów 24 m-ce 4,5%. BS Wojciechów a BS Poniatowa oddział Wojciechów to dwa różne banki w różnych regionach Polski. Ale i tak mają najlepsze lokaty dwuletnie.

  OdpowiedzUsuń
 22. Najważniejsze to to, że jest to oprocentowanie stałe i jest BFG jak w każdym banku. 4 czy 4,5 gdzie indziej już nie do osiągnięcia.

  OdpowiedzUsuń
 23. BS Wojciechów oferta tylko w oddziale. 7.30-16.30.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak ktoś pracuje do 17-tej? Słyszałem, że można założyć konto mobilne nawet na 5% i nie ma wymogu, żeby być rolnikiem ani KRUS-owcem!

   Usuń
  2. Konto mobilne jest tylko dla rolników będących min. 5 pełnych lat na KRUS-ie i posiadających min. 100 ha. Konto jest oprocentowane na 5% bez ograniczeń kwotowych i ma pełną funkcjonalność ROR-u. Jest to połączenie konta oszczędnościowego z ROR.

   Usuń
 24. Z tym Bankiem Spółdzielczym w Bździszewie to wy tak na poważnie?! I skąd te 4,5% bo ja widzę tylko 3% od 100 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może używasz Androida? On tak ma :)

   Usuń
 25. Kwota od 400 tys. Tylko w oddziale.

  OdpowiedzUsuń
 26. http://m.wyborcza.biz/biznes/1,106501,19847566,boom-na-firmowe-obligacje-daja-lepiej-zarobic.html#BoxPubLink

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szczególnie cenny jest ostatni fragment "Jak odróżnić ziarno od plew?". Mowa tam o takich co obligacji nie wykupili... a więc kto stracił? Inwestujący stracił. Zero zysku, a strata całych wpłaconych oszczędności. Dziękuję, postoję.

   Usuń
  2. Porady finansowe w GazWybie - bezcenne!

   Usuń
  3. Kupuje sie GNB. Kto ci kaze kupowac spolki, ktore upadaja.

   Usuń
  4. Czytałem kiedyś artykuł o tym jak hurraoptymistyczne nagłówki w prasie de facto poprzedzały krach na giełdzie. I w drugą stronę. Gdy wszystkie media trąbią o bessie to najlepiej kupować bo odbicie tuż tuż. Była to świetna analiza, przykłady, porównania. Myślę, że podobnie jest z rynkiem obligacji. Jak już Janusze Kowalscy i Nowakowie kupują to niebawem bańka pęknie i stracą leszczyki, a grube ryby się zawczasu obłowiły i jeszcze zapewne obławiają.

   Usuń
  5. Ha, ha , ha. Trochę nie trafiles. Temat obligacji nie bardzo masz obeznany. Troszkę to inaczej działa.

   Usuń
 27. Lokata rentierska i tak bije na głowę normalną lokatę - odsetki wpływają sukcesywnie co miesiąc!

  No ale to oferta dla ludzi, którym zwrot 20 zeta za blikowanie lata 60tką wokół rynny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co zakładać lokatę rentierską na trzy lata z oprocentowaniem 3% w GNB jak można założyć zwykłą lokatę w BS na dwa lata z oprocentowaniem 4,0% do 4,5%. Dla wyższego oprocentowania warto zrezygnować z comiesięcznej wypłaty odsetek.

   Usuń
  2. 1) bo takie oprocentowanie dobrze o banku by nie świadczyło (vide: case SK Bank)
   2) bo nikt nie pojedzie na drugi koniec Polski by szukać mieściny
   3) bo lokaty z takim oprocentowaniem nie ma?!
   4) bo Mr. Złotówa powinien takie komentarze świrów usuwać.

   Usuń
  3. Czy to możliwe, że Złotówa pominął taka świetną okazję?

   Usuń
 28. Zastanawia dlaczego tej oferty BS z Poniatowej oraz z Wojciechowa nie ma w tabeli załączonej do artykułu Złotówy ... dziwne :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Ta lokata w BS Kłapówek na 5% bije wszystko w tabeli Złotówy na głowę!

  OdpowiedzUsuń
 30. Ja jakoś założyłem w czwartek i wszystko gra. Nikt nikomu nie każe jechać na drugi koniec Polski. Ja akurat stąd jestem. Mam gdzieś jak to śwoadczy o banku. To bardzo mały bank. Założyłem ponizej BFG.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to była oferta na Prima Aprilis?

   Usuń
 31. Najlepiej kogoś nazywac swirem. Nie dla pieska kielbaska!

  OdpowiedzUsuń
 32. O lokacie dwuletniej można tylko dowiedzieć się w samym banku. Jak na razie jestem zadowolona. Dobrze płacą.

  OdpowiedzUsuń
 33. Bank Spółdzielczy Wojciechów, ul. Wojciechów 140. Oferta na miejscu w banku. Negocjowane najwyższe możliwe to 4% stałe okres 2 lata.

  OdpowiedzUsuń
 34. Podobno ta oferta lokaty na 4% w Banku Spółdzielczym Wojciechów była aktualna tylko w piątek od rana do zamknięcia oddziału - szkoda!

  OdpowiedzUsuń
 35. Mr. Złotówa, od dziś Lokata dla nowych klientów w mBanku już tylko 3,5% (było 4%).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właściwie to aktualizacja powinna objąć też grafikę (słupki) w tym wpisie, no i tabelkę w rankingu lokat.

   Usuń
  2. Wykres jest aktualny na dzień publikacji wpisu. Ranking z wszystkimi lokatami 2,6-5% jest zaktualizowany :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...