Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Możesz mieć pensję jak prezydent. Loteria dla klientów Credit Agricole

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

14.03.2016

Możesz mieć pensję jak prezydent. Loteria dla klientów Credit Agricole

Credit Agricole przygotował loterię dla obecnych klientów, jak i dla osób, które konto dopiero założą. Wygrać można podwojenie własnej pensji lub wynagrodzenie prezydenta.

też możesz mieć pensję jak prezydent - podwojenie wynagrodzenia w Credit Agricole loteria
Kilkukrotnie Credit Agricole płacił już do 1 000 zł za otwarcie konta. Była to premia gwarantowana za spełnienie wielu warunków. Tym razem bonus gwarantowany dla nowych klientów jest zdecydowanie skromniejszy, ale szczęśliwcy w losowaniu mogą zdobyć całkiem spore kwoty.

Loteria "Podwajamy wynagrodzenie - Lojalni zyskują" ma trwać aż do grudnia 2016 r., a w cotygodniowych losowaniach mają być wyłaniani zwycięzcy. Łącznie czeka 187 Nagród Dnia w postaci równowartości kwoty wynagrodzenia, która wpływa na konto. Maksymalna kwota nagrody to jednak nie więcej niż 10 000 zł. Dodatkowo wylosowanych ma być też 10 Nagród Tygodnia będących równowartością wynagrodzenia prezydenckiego. Każda z nich ma wynieść 14 098 zł.

Do wszystkich nagród bank funduje dodatkowe kwoty będące równowartością podatku od wygranych i odprowadza je do właściwego urzędu skarbowego.

Zgodnie z regulaminem uczestnikiem loterii może być osoba, która w okresie od 14.03. do 16.12.2016 r. spełni poniższe warunki:
"a) jest Posiadaczem lub Współposiadaczem konta dla osób fizycznych prowadzonego w Banku ("konto") i nie złożyła dyspozycji wypowiedzenia umowy konta w okresie od dnia zgłoszenia udziału w Loterii co najmniej do dnia otrzymania nagrody, 
b) na prowadzone w Banku konto tej osoby dokonywane są w formie bezgotówkowej wpłaty środków pieniężnych z tytułu wynagrodzenia za pracę, świadczeń emerytalnych lub rentowych oraz innych świadczeń i zasiłków ("Wynagrodzenie"). W przypadku konta wspólnego wystarczający jest wpływ Wynagrodzenia jednego ze współposiadaczy konta; łączna kwota otrzymywanego w okresach określonych w pkt c) Wynagrodzenia nie może być niższa, niż 500 zł; Organizator nie będzie uwzględniał przelewów dokonywanych z innych rachunków własnych Uczestnika prowadzonych przez Bank, za wyjątkiem kont prowadzonych dla klientów instytucjonalnych w ramach pakietów Solista Biznes, Sonata Biznes, Symfonia Biznes, 
c) ostatni wpływ Wynagrodzenia ma miejsce w okresie od 10 do 40 dni poprzedzających datę danego losowania"
Aby wziąć udział w losowani należy uprzednio dokonać zgłoszenia. Można to zrobić w okresie od 14.03. do 9.12.2016 r. na kilka sposobów: w placówce banku, telefonicznie kontaktując się z infolinią banku lub na stronie internetowej banku. Należy przy tym wyrazić zgody na oświadczenia, w tym o treści następującej:
 "Wyrażam zgodę na nagrywanie i wykorzystanie przez Bank nagrania zarejestrowanego podczas rozmowy telefonicznej oraz na utrwalanie, powielanie i rozpowszechnianie mojego wizerunku w wykonanych zdjęciach czy materiale video dla celów informacyjnych, promocyjnych i reklamowych Banku, w szczególności w mediach społecznościowych, w Internecie i w prasie, bez ograniczeń czasowych ani terytorialnych"
Hasło reklamujące loterię "Ty też możesz mieć pensję jak prezydent" powinno być więc rozszerzone o rozpoznawalność prezydenta... przy takim rozpowszechnieniu wizerunku.

Losowanie nagród dnia odbywać się ma w każdy poniedziałek od 21.03. do 12.12.2016 r. za wyjątkiem 28.03., 2.05., 15.08. i 31.10.2016 r. (dla tych terminów losowania będą przesunięte odpowiednio na 29.03, 4.05., 16.08. i 2.11.2016 r.). Z kolei na Nagrody Tygodnia można będzie liczyć w losowaniach organizowanych: 21. i 29.03., 4., 11., 18. i 25.04. oraz 4., 9., 16. i 23.05.2016 r.

Chcesz być na bieżąco z bankowymi promocjami? 

100 zł premii za przeniesienie konta


Oprócz loterii, dla nowych klientów Credit Agricole przygotował promocję z gwarantowaną premią w wysokości 100 zł.

Promocja "Przenieś konto" dostępna jest od 14.03.2016 r. do odwołania. Można z niej skorzystać wyłącznie w placówkach banku. Aby zarobić 100 zł należy:
 • otworzyć konto (w jednym z pakietów: 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS lub Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM) wraz z umową o kartę oraz dostęp do bankowości internetowej lub telefonicznej 
 • wybrać wyciągi w formie elektronicznej 
 • złożyć wniosek z pełnomocnictwem  dla Credit Agricole upoważniający bank do przeniesienia konta z Twego obecnego banku
 • zapewnić wpływy na konto (w tym celu należy złożyć "Zlecenie przekazywania środków" oraz wskazać we wniosku z pełnomocnictwem nazwę i adres instytucji przekazującej wynagrodzenie - to bank za Ciebie powiadomi instytucję o zmianie numeru rachunku do wypłat świadczenia. Wpływ powinien wynosić min. 1 500 zł miesięcznie przez co najmniej trzy następujące po sobie miesiące kalendarzowe. A pierwszy z tych wpływów powinien pojawić się już do końca miesiąca kalendarzowego przypadającego po dniu otwarcia konta)
 • nie wyrażać sprzeciwu wobec działań marketingowych banku 
 • wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną 
 • podać numer telefonu komórkowego i adres mail
Premia 100 zł zostanie wypłacona na rachunek klienta do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu w którym spełnione zostaną wszystkie wyżej wymienione warunki.

Wykazując chęć przystąpienia do promocji i przeniesienia konta z innego banku warto zwrócić uwagę, że niestety nie z każdego banku rachunek można przenieść korzystając z usługi Credit Agricole. Lista banków uczestniczących w procesie przenoszenia kont i usług płatniczych jest bowiem ograniczona. Wymieniono je w załączniku regulaminu:


Chętnych wziąć udziału w loterii obowiązuje jednak karencja. Zgodnie z regulaminem promocji:
"Z Oferty nie może skorzystać Klient, który w okresie do 1 roku przed datą otwarcia Konta była Posiadaczem Konta indywidualnego lub jednym z Posiadaczy Konta wspólnego prowadzonego przez Bank w pakiecie innym niż Pakiet Depozytowy"
Osoby w wieku 18-27 lat mogą w Credit Agricole skorzystać z innej promocji, której bank płaci nawet 350 zł za 1 Konto.

Konta w Credit Agricole - przegląd oferty


Wybór kont w Credit Agricole jest dość duży na tle innych promocji bankowych. Aby porównać konta, ich najważniejsze cechy opisuję w poniższej tabeli:


1Konto dostępne dla osób do ukończenia 27. roku życia
Konto PROSTOoszczędzające
Konto PROSTOoszczędzające PLUS
Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM
Opłata za konto:
0 zł
4,90 zł
0 lub 9,90 zł  - z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 1 500 zł (a dla osób, które nie ukończyły 30. roku życia: 1 000 zł)
0 lub 14,90 zł -  z opłaty zwalnia wpływ w kwocie min. 10 000 zł
Opłata za kartę
0 lub 2,90 zł - z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 1 zł
3,90 zł
0 lub 7,90 zł z opłaty zwalnia wykonanie i zaksięgowanie płatności kartą na sumę min. 500 zł
0 zł
Opłata za przelew złotówkowy zlecany w bankowości internetowej
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Wypłaty gotówki za 0 zł w bankomatach:
W placówkach banku, BZ WBK 24, Euronet
W placówkach banku
Wszystkie bankomaty krajowe
Wszystkie bankomaty krajowe i zagraniczne

Dla osób w wieku 18-27 lat najlepszym wyborem wydaje się być 1 Konto. Dla nieco starszych klientów jest już trudniej - przy najmniej w kontekście chęci unikania opłat za konto i kartę. Przy Koncie PROSTOoszczędzającym Plus trzeba zapewniać nie tylko wpływ, ale i wykazać się sporą aktywnością w płaceniu kartą (500 zł miesięcznie). W ogóle z karty nie trzeba korzystać przy Koncie PROSTOoszczędzającym Premium. Tu trzeba jednak zapewniać comiesięczne wpływy na pięciocyfrową kwotę.


W bankobraniu nie brakuje innych okazji do zarobku. Możesz zyskać nawet 500 zł otwierając konto w mBanku albo 100 zł za konto w PKO BP. Jeśli masz oszczędności i szukasz dobrego oprocentowania to sprawdź promocję lokaty 4% (do 10 000 zł) w Raiffeisen Polbanku z dodatkowym bonusem 50 zł. A dla większych oszczędności (do 30 000 zł), choć bez bonusu, także 4% na lokacie 3-miesięcznej możesz uzyskać w promocji Eurobanku.

18 komentarzy:

 1. "... przy Koncie PROSTOoszczędzającym Premium. Tu trzeba jednak zapewniać comiesięczne wpływy na pięciocyfrową kwotę."

  Wystarczy tylko SAM WPŁYW (np. przelew z innego banku), czy musi to być STRICTE WYNAGRODZENIE?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla uniknięcia opłaty za konto może być to wpłata własna - przelew ze swojego konta w innym banku.

   Wynagrodzenie (w promocji lub loterii) może być niższe.

   Usuń
 2. Zaczekam jednak na jakąś konkretniejszą ofertę. 100 zł niewiele, a loteria to loteria.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co zawsze podkreślam, wszelkiego rodzaju loterie oraz konkursy są dodatkiem do bankobrania. Nie dają nic pewnego, a jedynie szansę na "podkręcenie" wyników zarabiania na bankach. Warto więc skupiać się nad tym co gwarantowane. Tu premia 100 zł nie jest taka zła (warunki do spełnienia są dość proste), ale faktem jest, że Credit Agricole przyzwyczaił nas do wyższych premii.

   Usuń
 3. Promocja tylko w placówkach banku? Toż to powrót do epoki kamienia łupanego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto dodać, że przelew z tytułem "Wynagrodzenie" raczej nie przejdzie, bo bank może żądać dowodów na to, że kwota ta pochodzi z naszego wynagrodzenia.

  Nie podoba mi się, że w przypadku wygranej nagrody tygodnia, musimy się stawić w środę we wskazanym banku. Dodatkowo będą robić zdjęcia i kręcić materiał video.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytując klasyka... w końcu to francuski bank.

   Usuń
  2. Proszę o pomoc: czy ma ktoś sprawdzony patent na to wynagrodzenie ? W jaki sposób ten wymóg spełnić nie mając wynagrodzenia ?

   Usuń
  3. Możesz dogadać się ze znajomym który ma działalność gospodarczą by puszczał Ci przelewy. W razie wygranej przed bankiem jakiś świstek pokażesz. Inna sprawa to rozliczenie podatków.

   Usuń
  4. Ciężka sprawa. W promocji trzeba przekazać dane bankowi i on wszystko załatwia. W razie wygranej w loterii mogą żądać udokumentowania. Więc cieniutko.

   Usuń
 5. Jeżeli prowadzę firmę i sobie zrobię z firmowego przelew 10.000zł to jak wygram to mi wypłaca 10.000zł? Firma to spółka a przelewający to nazwa firmy bez nazwisk. Ciekawe czy wyrazie wygranej weryfikują "wielkość" wynagrodzenia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ale przelewając ze spółki na swoje konto masz dochód więc musisz to też sobie opodatkować w rocznym zeznaniu.

   Usuń
 6. Czy osoby które korzystały z promocji przeniesienia konta mogą się wypowiedzieć czy nie było problemów przy przenoszeniu rachunku ? Czy jeżeli „przenoszony” rachunek był otwierany przelewem to też możemy go zastosować w tej promocji ? Pytam bo taki rachunek jest bez podpisywania umowy u kuriera – więc nie ma wzoru podpisu ! Czy jeżeli zamknąłem kartę w „przenoszonym” koncie to nie jest to problem przy przenoszeniu tego konta ? Dziękuję i pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przenosiłem konto z Alior Banku. Aczkolwiek tam miałem wzór podpisu więc nie wiem jak wygląda sprawa w sytuacji gdy konto było otwierane przelewem. Brak karty nie jest problemem, też miałem ją już wcześniej zastrzeżoną.

   Usuń
  2. Dziękuję :) A czy jest ktoś kto przenosił konto otwierane przelewem tj. bez wzoru podpisu ?

   Usuń
  3. A z jakiego banku chcesz konto przenieść?

   Usuń
  4. Mam 3 możliwe konta do przeniesienia, ale wszystkie otwierane internetowo - bez wzoru podpisu
   Z Aliora - konto internetowe (otwierane przelewem weryfikacyjnym bez wzoru podpisu)
   Z BNP - iKonto (otwierane przelewem weryfikacyjnym bez wzoru podpisu)
   mBank - eKonto (otwierane przelewem weryfikacyjnym bez wzoru podpisu)

   Usuń
  5. Podbiłbym do któregoś z tych banków uzupełnić wzór podpisu i wtedy zacząć przenosić konto.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...