Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nowa promocja Orange Finanse: Najlepszy (?!) bank dla klientów Orange

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

18.03.2016

Nowa promocja Orange Finanse: Najlepszy (?!) bank dla klientów Orange

W Orange Finanse pojawiła się promocja w której czeka nawet 240 zł.

Bank będący mariażem telekomu Orange i mBanku przyzwyczaił nas do tego, że oferowane promocje są dość proste. I o tym przyzwyczajeniu trzeba już chyba zapomnieć. Teraz do wzięcia czeka premia większa niż w poprzednich edycjach, ale warunki do spełnienia zmieniły się na gorsze.

Aktualna akcja "Najlepszy Bank dla Klientów Orange" wymaga korzystania z usług telekomunikacyjnych Orange i aktywności w płaceniu kartą. Zwroty miesięczne rozłożone są na kwoty po 5 lub 10 zł co powoduje, że zysk jest mizerny (miesięczna suma transakcji kartą powinna wynieść co najmniej 300 zł). Jednak - może nawet i trochę bardziej z kronikarskiego obowiązku - ofertę prześwietlam.
Jeśli chcesz zarobić łatwiej i więcej, sprawdź promocję mBanku, w której można zarobić nawet 500 zł.
Do promocji Orange Finanse przystąpić można od 18.03. do 9.06.2016 r. Wymogiem jest złożenie wniosku o konto w tym okresie. I praktycznie zaraz od zawarcia umowy można zacząć zarabiać.
"Uczestnik Promocji otrzyma prawo do zwrotu 
a) 5 PLN miesięcznie na Konto Abonenckie Orange (...) jeśli jest Mobilnym Klientem Orange, lub 
b) 10 PLN miesięcznie na Konto Abonenckie Orange (...), jeśli jest Klientem z Pakietem Usług Orange"
Co wpływa na pogrupowanie klientów i nadanie miana "Mobilnego Klienta Orange" lub "Klienta z Pakietem Usług Orange"? Odpowiedź dają definicje z regulaminu:
"Mobilny Klient Orange – jest właścicielem Konta Abonenckiego na którym ma co najmniej jedną aktywną mobilną usługę abonamentową w Orange (np. mobilna usługa głosowa lub internet mobilny). Definicja wyłącza Klientów korzystających z oferty pod marką nju.mobile. 
Klient z Pakietem Usług Orange – klient, który jest właścicielem co najmniej jednej aktywnej mobilnej usługi abonamentowej w sieci Orange oraz co najmniej jednej aktywnej stacjonarnej usługi abonamentowej (stacjonarna usługa głosowa lub internet stacjonarny w sieci Orange) oraz jest uprawniony do rabatu za połączenie usług mobilnych i stacjonarnych na Koncie Abonenckim (rabat Orange Open)"
Na marginesie pisząc, Orange Finanse wreszcie w swym regulaminie ustosunkował się do kwestii udziału w promocji użytkowników nju.mobile. Wcześniej wątek ten był pomijany.

Jak wygląda naliczanie zwrotów?
"Zwrot będzie mógł być naliczany Uczestnikowi Promocji już w miesiącu, w którym otwarte zostało Konto Osobiste (po spełnieniu warunku opisanego w pkt 3 powyżej) oraz w maksymalnie 24 pełnych miesiącach kalendarzowych, liczonych od otwarcia Konta Osobistego, w których został spełniony warunek opisany w pkt 3 powyżej, jeżeli jednocześnie Uczestnik Promocji posiada aktywne Konto Abonenckie w sieci Orange, (w przypadku Uczestnika Promocji przenoszącego numer do sieci Orange Zwrot będzie mógł być naliczany Uczestnikowi Promocji za miesiąc, w którym nastąpił moment przeniesienia numeru do Orange (po spełnieniu warunku opisanego w pkt 3 powyżej) oraz w maksymalnie 24 pełnych miesiącach kalendarzowych, liczonych od momentu przeniesienia numeru do Orange, w których został spełniony warunek opisany w pkt 3 powyżej, jeżeli jednocześnie Uczestnik Promocji posiada aktywne Konto Abonenckie w sieci Orange), z zastrzeżeniem warunku, iż maksymalna ilość naliczonych Zwrotów może wynosić 24"
Uff. Udało Ci się przebrnąć przez tę definicję? To teraz czas na odpowiedź co kryje się pod czterokrotnie przywoływanym "pkt 3". Jest to konieczność wykonywania transakcji bezgotówkowych na sumę co najmniej 300 zł w miesiącu kalendarzowym.

Transakcje - zgodnie z regulaminem promocji - muszą być zrealizowane w punkcie handlowo-usługowym (nie zliczą się kwoty za płatności w Internecie!) kartą wydaną do konta, naklejką, kartą kredytową lub kartą NFC. Transakcja wykonana w danym miesiącu musi być również zaksięgowana.

Zwroty mają być wypłacane na konto abonenckie (sic!) uczestnika promocji najpóźniej do 15. dnia miesiąca po miesiącu spełnienia warunków promocji.


Dla kogo promocja?W porównaniu z poprzednimi promocjami teraz wprowadzony został zapis o karencji:
"W Promocji nie może wziąć udziału osoba, która w okresie od dnia 02.10.2014 r. do momentu przystąpienia do Promocji była posiadaczem dowolnego rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w Orange Finanse"
Innymi słowy: kto kiedykolwiek posiadał konto w Orange Finanse, ten udziału w aktualnej promocji wziąć nie może (bank powstał właśnie w październiku 2014 r.).

Aby załapać się na promocję, we wniosku o konto należy wyrazić zgody, które upoważnią:
"a. Bank do przekazywania do Orange danych osobowych objętych tajemnicą bankową, tj.: imienia, nazwiska, numerów: PESEL, telefonu oraz informacji o nazwach usług posiadanych przeze Uczestnika Promocji w Banku w celu przygotowania i przedstawienia spersonalizowanych ofert marketingowych Orange. 
b. Orange do przekazywania do Banku danych osobowych tj.: numeru PESEL, kodu pocztowego oraz informacji o rozliczeniach pieniężnych, umowach i liczbie otwartych kontraktów w celu przygotowania i przedstawienia przez Bank spersonalizowanych ofert marketingowych Banku"

Konto osobiste w Orange Finanse - prześwietlenie oferty


Rachunek osobisty w Orange Finanse w ostatnim czasie był jednym z najlepszych oferowanych przez banki w Polsce. Proste zasady, bezwarunkowy brak kosztów prowadzenia konta, łatwe do spełnienia warunki pozwalające uniknąć opłaty za ewentualne posiadanie i korzystanie z karty. W chwili obecnej warunki te pozostają nadal dość czytelne i łatwe do zrealizowania, aczkolwiek na stronie internetowej Orange Finanse pojawił się przypis o gwarancji darmowego konta przez 24 miesiące. Czyżby innych klientów, którzy konto założyli poza promocją, miały czekać zmiany? Pożyjemy, zobaczymy.

Główne cechy konta osobistego w Orange Finanse:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za przelewy złotówkowe (Elixir) zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej do konta
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach przy użyciu karty płatniczej w sieci mBank, Euronet i CashLine
 • 0/5 zł miesięcznie za wypłaty gotówki w dowolnych bankomatach w Polsce (opłata nie jest pobierana w przypadku nieaktywnej karty oraz gdy w danym miesiącu kartą nie wykonasz żadnej wypłaty z bankomatu)
Umowę o konto osobiste w Orange Finanse można zawrzeć w salonach Orange lub przy wysłaniu wniosku online przelewem z konta w innym banku lub za pośrednictwem kuriera. Więcej o sposobach zawierania umów o konta i czyhających pułapkach pisałem tutaj.


Na koniec niniejszego prześwietlenia promocji przypomnę o innych okazjach do bankobrania. To m.in. promocja Konta za Zero w PKO BP, w której za wydanie 10 zł czeka premia 100 zł. Pula nagród przewidzianych w promocji jest ograniczona do 800 sztuk, a od jej startu trochę czasu już upłynęło. Dla osób które obawiały się wczesnego wyczerpania puli nagród jest jednak bardzo dobra informacja. Na stronie promocji pojawił się licznik dzięki któremu wiadomo ile wniosków zostało już złożone. I okazuje się, że szanse załapania się na premię 100 zł są ciągle.

Z kolei już tylko do poniedziałku, tj. do 21.03. uda się załapać na promocję Raiffeisen Polbank i Agory, w której można założyć lokatę 4% i dodatkowo uzyskać bonus 50 zł.

17 komentarzy:

 1. Tym którzy nie znają zasad poprzednich edycji opisze je w skrócie: wpływ na konto 1000 zł + opłacenie faktury Orange (nawet nie swojej) i bank daje co miesiąc 25 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na samym początku były też promocje, że i 600 zł dawali. No ale się skończyło, źródełko wysychało, wysychało, aż doszło do tego co teraz. Przy takich warunkach karencja nie boli.

   Usuń
  2. ciekawe

   Usuń
 2. 5 lub 10 zł miesięcznie. Może pudełko zapałek albo cukierek będą dawać co miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanujący się bankobiorca po takie ochłapy nawet się nie schyli.

   Usuń
  2. Nawet Złotowy dostaje więcej za każdego łebka, którego im nagania!

   Usuń
  3. @Anonimowy 19 marca 2016 21:39, jeśli ktoś założy konto w Orange Finanse to nic nie dostanę. Linków afiliacyjnych brak. Klientów nie naganiam. Przedstawiam każdą bankową promocję - kryterium publikacji jest możliwość zarobienia przez Czytelnika za założenie konta/lokaty/karty a nie fakt istnienia linków ;)

   Usuń
 3. idę do kontenera , więcej na zbieraniu puszek zarobię ....

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy to jakieś kpiny? Nawet filiżanka kawy kosztuje więcej :)

  Orange to dawna France Télécom S.A. - pamiętamy wałek Kulczyka z przejęciem TPSA !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem klientem Orange (3 telefony w abonamencie), bo zawsze dawali mi dosłownie najlepsze oferty na rynku (korzystałem z rożnych promocji). Co jak co, ale jestem zadowolony z tej firmy, tylko niestety założyłem Orange Finanse kilka miesięcy temu i nie mogę korzystać z większości ich promocji :(

  OdpowiedzUsuń
 6. Aż 5 zeta miesięcznie na konto klienta w Orange? Hoho!

  OdpowiedzUsuń
 7. Taka promocja, że chyba wszystkim członkom rodziny pozakładam konta i wykupię abonamenty. Szaleństwo! Promocja roku!

  OdpowiedzUsuń
 8. Złotówa - głupoty piszesz... oczywiście, że klienci nju zwroty otrzymywali w poprzedniej promocji. Otrzymuję je do teraz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam tego nie sprawdziłem. Z wielu komentarzy Czytelników pod wcześniejszymi promocjami Orange Finanse wynika, że abonenci nju zwrotów jednak nie otrzymywali.

   Usuń
 9. Wkrótce mają wycofać opłaty za bankomaty. Dla nowych i dla obecnych klientów! Więc wszystko będzie za 0 jak w Smarcie

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...