Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Konto podwójnie zarabiające" w mBanku czyli 300 zł nie tylko dla nowych klientów + 3% dla części oszczędności

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

18.08.2016

"Konto podwójnie zarabiające" w mBanku czyli 300 zł nie tylko dla nowych klientów + 3% dla części oszczędności

Wystartowała kolejna promocja kont osobistych w mBanku.

Tym razem do zdobycia czeka 300 zł w postaci zwrotów za płatności kartą i/lub BLIKiem. Jest też oprocentowanie konta osobistego w wysokości 3% (choć dla mocno ograniczonej kwoty). Plusem nowej akcji jest furtka, która umożliwia udział w promocji także byłym klientom :)

Aby wziąć udział w promocji "Konto podwójnie zarabiające - II edycja" należy w okresie promocji (od 18.08. do 31.10.2016 r. od 1.11.2016 r. do 31.01.2017 r, - promocja została przedłużona):
 • zawrzeć umowę
Dalej przyjdzie już spełniać warunki dla uzyskania poszczególnych gratyfikacji, o czym piszę nieco niżej. Najpierw przyjrzymy się jednak temu, kto może liczyć na premie.

Dla kogo promocja?


Udział w promocji mBanku może wziąć nowy klient, przez którego bank rozumie:
"klienta będącego osobą fizyczną, który po dniu 1 stycznia 2015 roku nie był stroną umowy z Bankiem na mocy której Bank prowadził na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy lub w dniu złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy której Bank prowadzi na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy"
Jest to więc zapis o wiele mniej restrykcyjny niż te, z którymi spotykaliśmy się w poprzednich edycjach promocji mBanku. Teraz udział w promocji mogą wziąć również Ci, którzy posiadali konto osobiste w mBanku (ważne by było ono jednak zamknięte najpóźniej do końca 2014 roku). Z udziału w promocji nie wyklucza również posiadanie innych produktów banku (np. karty kredytowej). W takiej sytuacji również można założyć konto na promocyjnych zasadach.

Zasady premiowania


W (regulaminie - I zakończona edycja) regulaminie (II edycja trwająca od 1.11.2016 r. do 31.01.2017 r.) promocji bank wymienia dwa rodzaje premii: "za płatności kartą i przelew wynagrodzenia" (spokojnie, to tylko tak źle brzmi, ale wynagrodzenia od pracodawcy przelewać nie trzeba) oraz "za zgromadzone środki".

Premia za płatności kartą i przelew wynagrodzenia


Premie tą można otrzymywać przez sześć kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od drugiego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę o konto. Maksymalnie będzie można uzyskać do 50 zł miesięcznie. Na wysokość premii wpłynie aktywność jaką wykażesz się w płaceniu kartą wydaną do konta lub za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK. Od każdej transakcji wykonanej w punktach handlowo-usługowych bank będzie naliczać zwrot w wysokości 2%.

Zwrot za dany miesiąc otrzymasz pod warunkiem spełnienia w takim miesiącu kilku warunków:
 • dokonania płatności kartą i/ BLIKiem na sumę co najmniej 250 zł 
 • nieanulowania powyższych transakcji do 15-go dnia miesiąca następującego po dniu wykonania transakcji 
 • zapewnienia wpływu na konto w kwocie co najmniej 1 000 zł (wpływ nie może pochodzić z rachunku należącego do uczestnika promocji) 
 • co najmniej jednego zalogowania do aplikacji mobilnej mBanku
Zwroty mają być wypłacane przez sześć kolejnych miesięcy, więc łącznie do zebrania jest nawet 300 zł. Wypłata premii ma być realizowana do końca miesiąca następującego po każdym miesiącu spełnienia warunków promocji.

Premia za zgromadzone środki


Premia jest chyba złym nazewnictwem, bo w tym przypadku mamy do czynienia po prostu z odsetkami.  Od środków w kwocie do 3 000 zł zgromadzonych na eKoncie bank będzie wypłacać bonus w wysokości 3% w skali roku przez 7 kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od miesiąca, w którym zawarto umowę.

Opodatkowanie premii


Premie za płatności kartą i/lub BLIKiem zwolnione są z podatku. Więc uzyskasz dokładnie tyle, ile wyniesie 2-procentowy zwrot od transakcji wykonanych w okresie premiowania.

Inaczej wygląda sytuacja z premią za zgromadzone środki. W tym przypadku bank potrąci zryczałtowany podatek w wysokości 19% (czyli taki, który standardowo pobierany jest od wszystkich odsetek z lokat czy kont oszczędnościowych).

eKonto - prześwietlenie oferty 


Na końcu wpisu tradycyjnie prześwietlam rachunek, który należy otworzyć w promocji. W mBanku do wyboru jest eKonto standard lub eKonto plus.

eKonto z taryfą standard to:
 • 0 zł za otwarcie konta 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków do spełnienia)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej 
 • 0/4 zł za kartę płatniczą - opłata nie jest pobierana jeśli miesięcznie wykonasz co najmniej 5 płatności kartą (na dowolne kwoty)
 • 0 zł za wypłaty w bankomatach Euronet, BZ WBK i Planet Cash

Z kolei eKonto z taryfą plus to rachunek, który przede wszystkim odpowiadać będzie osobom ceniącym sobie bezpłatne podejmowanie gotówki z dowolnych bankomatów. Główne cechy konta:
 • 0 zł za otwarcie konta 
 • 0/5 zł - opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli na konto zapewnisz wpływ w wysokości co najmniej 1 000 zł miesięcznie 
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej 
 • 0/4 zł za kartę płatniczą - opłata nie jest pobierana jeśli miesięcznie wykonasz co najmniej 5 płatności kartą 
 • 0 zł za wypłaty we wszystkich bankomatach w Polsce i na świecie
Złóż wniosek o eKonto w taryfie standard lub eKonto w taryfie plus i zarób nawet 300 zł i zyskaj 3% dla środków na koncie.

Bądź na bieżąco z tym co na blogu.  i polub na Facebooku:

12 komentarzy:

 1. Czy do zwrotów zaliczą się też transakcje w Internecie??

  OdpowiedzUsuń
 2. Da się konto założyć przelewem??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale tylko z wybranych banków: eurobank, Alior, Raiff, Pocztowy

   Usuń
  2. i to w dodatku tylko wtedy gdy konto w tamtych bankach było założone w oddziale lub przez kuriera, a nie przelewem. No chyba że klient został jeszcze później w oddziale zweryfikowany. Za takie wymogi podziękować można Komisji Nadzoru Finansowego, która potrafi wprowadzać zmiany utrudniające życie zwykłym Polakom, ale Amber Goldem zająć się nie potrafiła.

   Usuń
 3. Przykro, że bank nie premiuje stałych klientów :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż. Ale kto to obczaił zawczasu ten jest do przodu i potrafi być nieustająco nowym klientem w różnych bankach ;)

   Usuń
 4. A jak się ma sprawa w przypadku wpłat w wplayomatach? Mój aktualny bank pobiera jakiś procent od tego.. Nie duży co prawda ale w przypadku kilku tysięcy jest to kilkadziesiąt złotych...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wpłatomatach wymienionych tutaj, wpłaty są bezpłatne.

   Usuń
 5. Czy posiadanie konta walutowego wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest już III edycja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i wygląda na to że nic w zasadach nie chcą zmienić na lepsze.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...