Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moneymania 8 w nowej odsłonie: do 400 zł za konto + 3% dla części oszczędności

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

18.08.2016

Moneymania 8 w nowej odsłonie: do 400 zł za konto + 3% dla części oszczędności

W trwającej edycji Money Manii pojawiają się pewne zmiany w związku z nową ofertą mBanku.

moneymania 8 mbank 400 zł
W akcji specjalnej niezmiennie do zdobycia jest 100 zł za otwarcie konta w mBanku i wykonanie pięciu transakcji na dowolne kwoty. W promocji oferowanej bezpośrednio przez bank od dziś załapać można się na  premię do 300 zł oraz 3% dla części środków na koncie. Zmianą na plus w propozycji banku jest ponowne otwarcie furtki do udziału w akcji dla byłych klientów :)

Money Mania 8 (z premią 100 zł) i promocja "Konto podwójnie zarabiające" organizowana przez mBank (z premią do 300 zł i stawką 3% dla części oszczędności) nie wykluczają się. Można więc skorzystać z kumulacji tych premii i łącznie zebrać nawet 400 zł i odsetki.

Na wstępie przypomnę to o czym już pisałem w momencie startu 8. edycji Money Manii tutaj, czyli o zasadach uczestnictwa i warunkach uzyskania 100 zł "na start".

Aby zdobyć bonus 100 zł:
 • najpóźniej do 28.08.2016 r.: 
  • celem potwierdzania udziału w promocji kliknij w link otrzymany w wiadomości mailowej (zwróć uwagę czy wiadomość nie wpadła do folderów typu "spam", "wiadomości-śmieci", "inne", "oferty" itp.) i w dalszej kolejności złóż wniosek o eKonto w taryfie standard w mBanku (warunki prowadzenia konta prześwietlam na końcu wpisu) 
  • wyraź zgodę na zwolnienie banku z tajemnicy bankowej (w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji, czyli przekazania organizatorowi informacji o spełnieniu warunków uprawniających do wypłaty premii) 
 • do 11.09.2016 r. zawrzyj umowę o konto - można to zrobić na jeden ze sposobów, który wskażesz podczas składania internetowego wniosku: przelewem weryfikacyjnym, za pośrednictwem kuriera lub podczas wizyty w placówce mBanku - w tym ostatnim przypadku pamiętaj, że aby uzyskać 100 zł wniosek o konto musi być złożony przez Internet, a w placówce jedynie podpiszesz dokumenty 
 • najpóźniej do 2.10.2016 r.: 
  • wykonaj 5 transakcji na dowolną kwotę (tymi transakcjami mogą być: płatności kartą, przelewy na konto w innym banku lub płatności internetowe zaksięgowane na otwartym koncie; do wymaganych transakcji nie będą z kolei zaliczone wypłaty w bankomacie i przelewy z konta na rachunki w mBanku) 
  • uzupełnij na stronie promocji dane do wypłaty premii (wskazać będzie należało numer rachunku konta otwartego w promocji)
I tyle wystarczy. O przyznaniu premii w wysokości 100 zł organizator promocji powiadomi Cię mailowo do 31.10.2016 r. Wypłata bonusu ma nastąpić najpóźniej do 30.11.2016 r. (do momentu wypłaty premii wymagane będzie posiadanie konta otwartego w promocji).

Terminarz i warunki promocji w graficznym uproszczeniu wyglądają następująco:
terminarz promocji Money Mania 8

Istotne uwagi. Jeśli konto w promocji zechce założyć także ktoś z Twych najbliższych, pamiętajcie o odrębnej rejestracji - z wykorzystaniem innego adresu mailowego. Na jeden adres mailowy (z jednego profilu w Money Manii) wysłać można jeden wniosek, a ty samym zdobyć tylko jedną premię 100 zł.

Jeżeli umowę o konto zechcesz zawrzeć za pomocą przelewu weryfikacyjnego ze swego konta w innym banku pamiętaj o tym, by dane które pojawią się przy przelewie (imię, nazwisko, adres) idealnie zgadzały się z tymi, które podasz we wniosku. Poza tym pamiętać należy, że w chwili obecnej możliwość otwarcia konta przelewem istnieje wyłącznie dla klientów kilku banków. Możesz to zrobić jeśli posiadasz rachunek w Alior Banku, Eurobanku, Raiffeisen Polbanku lub Banku Pocztowym (i o ile Twa tożsamość została zweryfikowana w oddziale danego banku).

Dla kogo promocja Money Mania? 


Zgodnie z regulaminem udział w promocji z premią 100 zł mogą wziąć pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, posiadające obywatelstwo polskie oraz miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Jak to jednak bywa w promocjach, są też wykluczenia:
"Uczestnikami Akcji nie mogą być: 
a. pracownicy Banku lub Organizatora. Pracownikiem w rozumieniu niniejszego Regulaminu jest zarówno osoba zatrudniona przez Bank lub Organizatora na podstawie umowy o pracę, jak i osoba współpracująca z Bankiem lub Organizatorem na podstawie umowy cywilnoprawnej (w szczególności na podstawie umowy o dzieło, umowy zlecenia), 
b. klienci Banku, którzy posiadają wspólne konto z pracownikiem Banku lub Organizatora, 
c. klienci Banku posiadający dowolny produkt w mBanku w okresie od 1 października 2015 roku do momentu złożenia wniosku w ramach Akcji" 
Osoby, które konto w mBanku za pośrednictwem Money Manii 8 założyły do 17.08.2016 r. i które załapały się na promocję bankową są oczywiście objęte zasadami oferty "Zyskaj z eKontem - III edycja.

"Konto podwójnie zarabiające" - nowa promocja od mBanku


Osoby zakładające konto w ramach Money Manii od 18.06.2016 r. mogą załapać się na promocję mBanku: "Konto podwójnie zarabiające". Tu okres karencji jest jednak nieco dłuższy.

W promocji udział może wziąć nowy klient (ale na szczęście jego definicja nie jest tym razem tam restrykcyjna, jak w poprzednich akcjach promocyjnych mBanku). Przez nowego klienta, zgodnie z regulaminem, bank rozumie:
"klienta będącego osobą fizyczną, który po dniu 1 stycznia 2015 roku nie był stroną umowy z Bankiem na mocy której Bank prowadził na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy lub w dniu złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy której Bank prowadzi na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy"
Jeśli więc nigdy nie było Ci dane posiadać konta w mBanku, albo w przypadku posiadania takowego udało Ci się je zamknąć przed końcem 2014 roku to teraz również załapiesz się na gratyfikacje wypłacane przez mBank.

Aby wziąć udział w promocji należy otworzyć konto z kartą płatniczą (dla samej premii w Money Manii wnioskowanie o kartę nie jest wymagane; transakcje tam wykonane mogą być płatnościami kartą, ale zamiennie mogą być też np. przelewami). Dla udziału w bankowej promocji wyrobienie karty jest wymagane.

Nazwa promocji "Konto podwójnie zarabiające" nawiązuje do dwóch rodzajów premii, które można w akcji zdobyć. A są to premie "za płatności kartą i przelew wynagrodzenia" (spokojnie, to tylko tak źle brzmi, ale wynagrodzenia od pracodawcy przelewać nie trzeba) oraz "za zgromadzone środki".

Premia za płatności kartą i przelew wynagrodzenia 


Te premie wypłacane będą przez sześć kolejnych miesięcy, jeśli w danym miesiącu spełnisz poniższe warunki:
 • dokonasz płatności kartą i BLIKiem na sumę co najmniej 250 zł 
 • nie anulujesz powyższych transakcji do 15-go dnia miesiąca następującego po dniu wykonania transakcji 
 • zapewnisz wpływ na konto w kwocie co najmniej 1 000 zł (wpływ nie może pochodzić z rachunku należącego do uczestnika promocji) 
 • co najmniej jeden raz zalogujesz się do aplikacji mobilnej mBanku 
Na ostateczną wysokość premii miesięcznej wpłynie Twa aktywność w płaceniu kartą i BLIKiem. Od każdej transakcji wykonanej w punktach handlowo-usługowych bank naliczy Ci 2-procentowy zwrot. Miesięcznie będzie można zdobyć premię do 50 zł, co przez okres premiowania może zaowocować łącznym zwrotem na poziomie 300 zł.

Zwroty mają być wypłacane przez sześć kolejnych miesięcy, więc łącznie do zebrania jest nawet 300 zł. Wypłata premii ma być realizowana do końca miesiąca następującego po każdym miesiącu spełnienia warunków promocji.

Zgodnie z regulaminem:
"Uczestnik Promocji (...) otrzymuje raz w miesiącu premię za płatności kartą i płatności BLIK, przez okres 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od drugiego miesiąca, następującego po miesiącu, w którym zawarto Umowę"
Premie mają być wypłacane do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym spełnisz warunki promocji. Wypłacane zwroty zwolnione są z podatku.

Premia za zgromadzone środki 


W tym przypadku mamy do czynienia z odsetkami od środków zgromadzonych na koncie. mBank naliczać będzie je według stawki 3% w skali roku dla kwoty do 3 000 zł przez okres siedmiu kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od miesiąca, w którym zawarto umowę.

Przy tej "premii" czy właściwie przy odsetkach musisz liczyć się z podatkiem, który bank będzie potrącać i odprowadzać w zryczałtowanej wysokości 19%.

eKonto - prześwietlenie oferty 


W promocji Money Mania 8 rachunkiem, który należy założyć jest eKonto w taryfie standard. Poniżej jego najważniejsze cechy:
 • 0 zł za otwarcie konta 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków) 
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej 
 • 0/4 zł za kartę płatniczą - opłata nie jest pobierana jeśli w miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności kartą (na dowolne kwoty) 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Euronet, BZ WBK i Planet Cash (w przypadku wypłaty z bankomatów innych banków lub instytucji opłata w Polsce wyniesie 3%, min. 5 zł, max. 9 zł)

25 komentarzy:

 1. Jeśli konto w mbanku założyłam w Moneymanii tydzień temu to rozumiem, że obowiązują mnie stare zasady? 3% nie dostanę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla osób, które konto w mBanku przez Money Manię założyły do 17.08. obowiązują wcześniej opisywane zasady. Te omówione powyżej (w tym 3% na koncie) obowiązują wyłącznie osoby, które konto założą od 18.08.2016 r.

   Usuń
 2. ale lipaaaaaaaaaaaaaaaaa maja 3 konta mniej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obrażasz się na mBank jako stary klient???
   Ale przecież to nic nowego, że banki czerwone dywany rozwijają przed nowymi, a do starych nic za lojalność nie mają. Przejrzyj kilka wpisów więcej i dowiesz się ze szczegółami jak to działa.

   Usuń
  2. sorki pisałem z telefonu:) chodzi o to że mialem tam założyć konta ja i 2 domowników;/ ale wolałem tą promocje z 600zł a lokaty średnio mnie interesuja;/

   Usuń
 3. jesli konto zamknałem w marcu 2016 to załapie sie na promocje 400 zł ? w jednym miejscu jest napisane że jest furtka dla byłych klientów w innym miejscu że nie mogłem byc klientem od 1.10.2015.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obowiązują karencje: od 1.10.2015 r. (w Money Manii) i od 1.01.2015 r. (w promocji "Konto podwójnie zarabiające" od mBanku). Te terminy są wiążące.
   Zapis o furtce dla byłych klientów odnosi się właśnie tej skróconej karencji, bo wcześniej w dwóch promocjach mBanku nie mógł wziąć nikt kto konto posiadał tam kiedykolwiek.

   Usuń
 4. Jaka firma kurierska przyjeżdża z umową do podpisania?

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak wygląda późniejsze zamknięcie konta? Możliwe przez internet??

  OdpowiedzUsuń
 6. Słaba oferta, chyba pora zwijać konta które już nie dają bonusów.
  Nastały ciężkie czasy dla odsetkobiorców.
  Poczekam jeszcze z rok i jak do tego czasu nic się nie zmieni to zamykam wszystkie konta jakie mi zostały darmowe i przechodzę na przekazy pocztowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 2% to minimalna przyzwoita granica oprocentowania, poniżej której zarabia w zasadzie bank (vs 10% pożyczając potrzebującym) oraz skarb Państwa (19% Belkowego). Jeśli ta granica zostanie przekroczona, trzymanie kasy w banku stanie się w zasadzie "honorowym pieniędzo-dawstwem".

   Usuń
 7. Witam,konto otwarte wczoraj.Karta płatnicza będzie przysłana za ok.10 dni.Czy 2% moneyback będzie naliczany już od pierwszej transakcji? I czy dotyczy również płatności kartą w internecie np.Allegro/PayU czy tylko płatności w stacjonarnych sklepach? Czy 3% na koncie (do 3tys pln) już obowiązuje czy dotyczyc będzie dopiero średniego salda we wrześniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwsze płatności zaliczane do zwrotu od września. 3% już od teraz. W poprzednich promocjach płatności w necie się liczyły więc tu nie ma wskazań by tak nie miało być.

   Usuń
 8. Uwaga: zapytałem na FB MBanku czy zwrot dotyczy płatności internetowych. Okazuje się ,że NIE dotyczy. Odpowiedź konsultanta MBanku: Zwrot będziemy naliczali za transakcje dokonane kartą lub BLIKiem w punktach handlowo-usługowych (nie dotyczy transakcji internetowych)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak już bywa że konsultanci odpowiadają jedno, a rzeczywistość jest inna. Regulamin faktycznie mówi tylko o punktach handlowo-usługowych. Ale w praktyce zwroty są też za płatności w internecie.

   Usuń
 9. Czy aby na pewno możliwy jest tylko wniosek w taryfie standard? Regulamin mówi też o taryfie plus (§4 ust.1 pkt.1)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin Money Manii § 1. ust. 11.:
   "Uczestnictwo w Akcji jest związane z założeniem rachunku bankowego eKonto w taryfie standard w promocji w mBank SA."

   Usuń
  2. O nie, faktycznie! zapis o taryfie plus jest jedynie w regulaminie promocji "Konto podwójnie zarabiające", i co teraz? Plus jest atrakcyjniejszy dla osoby posiadającej stałe przychody (0zł za wpłaty gotówki w banku czy za wszystkie wypłaty z bankomatów również te za granicą). Czy jest jeszcze jakaś alternatywa dla spóźnialskiego uciekiniera bzwbk z atrakcyjnymi profitami na start?

   Usuń
  3. W promocji Money Mania należy założyć eKonto w taryfie standard - alternatywy nie ma. Ale później (najlepiej pewnie po zakończeniu zbierania profitów) można konto zmienić na to w taryfie plus. Nie mam tu na myśli otwierania kolejnego konta. Możliwa jest na szczęście konwersja (numer konta, login, karta zostaną te same, ale zmieni się taryfa). Konwersję można zlecić na infolinii lub Wirtualnym Oddziale mBanku. I wtedy zaczną obowiązywać nowe zasady.

   Usuń
  4. I tak chyba zrobię, dziękuję za odpowiedzi!

   Usuń
  5. Też tak chce zrobić. Pytałem na infolinii. Taka zmiana nic nie kosztuje :)

   Usuń
 10. Czy dostał ktoś 3% za środki na ekoncie standard otwartym w sierpniu? Ja nie dostałem nic a wg regulaminu, 3% dotyczy także miesiąca podpisania umowy:
  " par 5 II pkt 4 Premia wypłacana będzie przez okres 7 kolejnych miesięcy kalendarzowych, począwszy od miesiąca,w którym zawarto Umowę.
  5. Premia w miesiącu, w którym zawarto Umowę wypłacona będzie proporcjonalnie do ilości dni od jej zawarcia do ostatniego dnia tego miesiąca."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duży bałagan w tym banku...Napisałem reklamację w sprawie j/w i otrzymałem odsetki za sierpień , ale znowu muszę pisać reklamację bo nie dostałem pod koniec stycznia zwrotu za płatności grudniowe , a wszystkie wymagania spełniłem

   Usuń
 11. Czy wypłata z bankomatów Blikiem zaliczy się do płatności?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...