Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 200 zł za wpływy + bonus 80 zł za Konto Jakie Chcę w Santander Banku

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

5.02.2019

Odbierz 200 zł za wpływy + bonus 80 zł za Konto Jakie Chcę w Santander Banku

Dzięki kumulacji promocji, za otwarcie konta w Santander Banku zgarnąć można 280 zł.

Wystartowała II edycja promocji "200 zł za konto z wynagrodzeniem", a to oznacza, że kto teraz zdecyduje się na konto osobiste w Santander Banku, łącznie może zyskać 280 zł (bo do wzięcia ciągle jest 80 zł za otwarcie konta w ramach programu poleceń).

[Promocja zakończona: o nowej promocji konta w Santander Banku przeczytasz tutaj.]

W poniższym wpisie znajdziesz prześwietlenie dwóch promocji, które się ze sobą łączą. Najpierw prześwietlam nową edycję akcji z bonusami za wynagrodzenie, a później program poleceń z bonusem na start.

200 zł za konto z wynagrodzeniem II edycja


Dla kogo promocja? Udział może wziąć osoba pełnoletnia, która od 1.04.2018 r. nie posiadała ani nie współposiadała konta osobistego (w PLN) w Santander Banku (wcześniej znanego jako Bank Zachodni WBK). 

Ewentualne posiadanie konta oszczędnościowego (lub innych produktów, jak np. kredyt, karta kredytowa, lokata) nie jest przeszkodą do wzięcia udziału w promocji.

Nagrody. Do zgarnięcia czekają 4 bonusy po 50 zł każdy, które bank wypłaci na konto osobiste. Środki te będzie można więc wykorzystać w dowolny sposób (wydać, przelać lub wypłacić).

Zasady promocji. By zgarnąć bonusy:
 • do 30.04.2019 r.: 
  • złóż wniosek o Konto Jakie Chcę z kartą Dopasowaną i dostępem do bankowości internetowej (jeśli takowego dostępu jeszcze nie posiadasz) i zawrzyj umowę z bankiem oraz 
  • w bankowości internetowej (po zalogowaniu: Twoje Sprawy => Przenieś do nas wynagrodzenie) lub przez infolinię banku złóż dyspozycję przekazywania wynagrodzenia na nowo otwarte konto;
 • po złożeniu ww. dyspozycji zapewnij na konto wpływ w wysokości min. 1 000 zł wynagrodzenia, renty, emerytury, świadczeń od ZUS/KRUS lub innego świadczeniodawcy z siedzibą w Polsce.

Wpływ nie może być dzielony na transze, a więc na konto musi wpłynąć nie mniej niż 1 000 zł w jednym przelewie. Jeśli chodzi o wytyczne dotyczące wpływów, to w regulaminie znaleźć możemy jeszcze taki zapis:
"Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta, wpłaty własne realizowane w oddziałach lub wpłatomatach banku oraz wpływy na inne konto niż konto podane w dyspozycji przekazywania wynagrodzenia"

Wypłata bonusów. Santander Bank będzie weryfikował spełnienie warunków przez 4 następujące po sobie miesiące kalendarzowe (począwszy od tego, w którym wpłynie pierwsze wynagrodzenie). Bonus 50 zł będzie wypłacany do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym warunki zostały spełnione. Udział w promocji biorą wyłącznie konta indywidualne (w tej sytuacji nie warto więc zakładać konta wspólnego), a uczestnik promocji może zarobić tylko z jednym kontem (bez względu na liczbę założonych rachunków).

Do dnia wypłaty bonusu należy posiadać konto wraz z wydaną do niego kartą oraz dostępem do bankowości elektronicznej, a także posiadać "porozumienie dotyczące elektronicznej formy kontaktu" (to nowe pojęcie w regulaminie promocji serwowanej przez Santander Bank; jak udało mi się ustalić, chodzi w tym przypadku o zgody marketingowe pozwalające na kontakt ze strony banku).

Premia za otwarcie konta z polecenia


200 zł za zapewnienie wpływów wynagrodzenia na konto, to nie wszystko co możesz zgarnąć za otwarcie konta w Santander Banku. Jest też bowiem wspomniana premia 80 zł za otwarcie konta z kodem polecenia w ramach programu "Polecam mój Bank - II edycja" [promocja zakończona; wszystkie niżej przekreślone zapisy odnoszą się do zakończonej II edycji, a po nich są już zapisy obowiązujące w III edycji, dostępnej od 1.03.2019 r.] w ramach programu "Polecam mój Bank - III edycja" (tam szczegółowo promocję opisywałem w momencie jej startu; poniżej jednak znajdziesz wszystko co najważniejsze z punktu widzenia osoby zakładającej konto).

Poleconym może być osoba, która nie posiada konta w Santander Bank Polska (wcześniej BZ WBK) co najmniej od 1.12.2017 r. 1.03.2018 r. (zatem tu okres wykluczenia dla byłych klientów jest nieco dłuższy, niż w promocji z bonusami za wpływ wynagrodzenia).

Zasady promocji. By zgarnąć 80 zł na start:
 • najpóźniej do 28.02.2019 r. 30.04.2019 r. złóż wniosek o Konto Jakie Chcę wraz z wydawaną do niego kartą i dostępem do bankowości internetowej - we wniosku konieczne podaj też kod polecenia od obecnego klienta banku zarejestrowanego w programie poleceń; jeśli takiej osoby nie znasz, możesz skorzystać z mego kodu polecenia, który otrzymasz tutaj;
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych banku, a także wyraź zgody na otrzymywanie informacji handlowych drogą telefoniczną i elektroniczną, na elektroniczną formę przekazywania korespondencji oraz na ujawnienie tajemnicy bankowej (wyłącznie w zakresie poinformowania przez bank osoby polecającej, że warunki do wypłaty premii zostały spełnione przez osobę poleconą); 
 • we wniosku o konto podaj adres mailowy oraz numer telefonu komórkowego do kontaktu; 
 • najpóźniej do końca miesiąca następującego po otwarciu konta zaloguj się do aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Santander Banku oraz wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub mobilną kartą w telefonie albo za pomocą BLIKa na sumę min. 200 zł 300 zł (jeśli w akcji weźmiesz udział pod koniec dostępności promocji, pamiętaj, że te warunki spełnić trzeba najpóźniej do 31.03.2019 r. 31.05.2019 r.). 

  Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz bonus 80 zł, który na Twe konto wpłynie do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków.

  Konto Jakie Chcę - prześwietlenie oferty


  Główne cechy konta zakładanego w promocji to:
  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku (bez warunków); 
  • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN oraz za przelewy natychmiastowe zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
  • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie terminu ważności dotychczas używanej karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
  • opłata miesięczna za Kartę Dopasowaną Visa lub Mastercard (do wyboru jeden z poniższych wariantów): 
   • 0/5 zł - opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności na dowolne kwoty lub 
   • 3 zł bez warunków (ta opłata jest ustawiona jako standardowa, jednak za miesiąc w którym otwierasz konto nie będzie ona pobrana - wtedy możesz ją zmienić na wariant wyżej opisany, który będzie obowiązywać od kolejnego miesiąca kalendarzowego); 
  • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; 5 zł za każdą wypłatę kartą z innego bankomatu w Polsce (w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe).

  Po złożeniu internetowego wniosku o konto w Santander Banku, umowę zawrzeć można na jeden z trzech poniższych sposobów:
  • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku - w tym przypadku pamiętaj, by dane przy przelewie (imię, nazwisko i adres) idealnie pokrywały się z tymi, które zostały przez Ciebie wpisane we wniosku (w taki bowiem sposób bank weryfikuje tożsamość klienta). Przelew weryfikacyjny wykonać można tylko z wybranych banków (są to: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy we Wschowie - Net Bank, Eurobank, mBank, Raiffeisen Polbank, T-Mobile Usługi Bankowe) i w dodatku konto w takim banku musiało być założone w inny sposób niż przelewem; jeśli otwarcie konta przelewem by Ci się nie udało, możesz złożyć kolejny wniosek (ale wtedy pamiętaj wybrać inną metodę zawarcia umowy - ponowna próba z przelewem już się nie powiedzie); 
  • podczas wideoweryfikacji w rozmowie z konsultantem banku - ta funkcjonalność jest niedostępna dla użytkowników przeglądarki Internet Explorer); 
  • za pośrednictwem kuriera - już we wniosku możesz wskazać adres wyłącznie na potrzeby kuriera (a więc inny niż zamieszkania lub korespondencyjny) - wtedy dokumenty do podpisu kurier może przywieźć tam gdzie pracujesz lub na uczelnię.

  Na czym zarobić jeszcze? Świetnych promocji w ostatnim czasie mnóstwo, więc przypomnę o tych najpopularniejszych
  • 100 zł za Konto Inteligo - po długim, ponad rocznym, wyczekiwaniu, wróciła promocja, w której w prosty sposób zgarnąć można 100 zł za otwarcie konta oraz po 100 zł za jego polecanie;

  Za podrzucenie informacji o nowej edycji promocji Santander Banku dziękuję Czytelniczce Marcie.

  Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowych wpisach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu.

  Przydatne dokumenty:

  43 komentarze:

  1. Co do kwestii 'wynagrodzenia': "Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta ..." - chyba nie wiadomo czy chodzi im o przelewy z rachunków w ramach Santander czy o przelewy z jakiegokolwiek banku od tego samego klienta?

   OdpowiedzUsuń
  2. Reasumując główne cechy tej oferty:
   - konto trzeba posiadać co najmniej prze pół roku, żeby otrzymać 200 zł
   - do końca promocji należy posiadać konto wraz z wydaną do niego kartą
   - osoba polecona (karencja 01.12.2017) musi wydać kartą/NFC/Blik do końca marca 200 zł, żeby otrzymać premię 80 zł
   - Santander ostatnio nie wypłacał premii zbyt terminowo

   Czy polecający również coś zyskuje?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. No właśnie, czy dla polecającego też jest premia?

    Usuń
   2. Dają po 80 zł dla osoby polecającej i skutecznie poleconej.

    Usuń
   3. Też jest premia dla polecającego. Linkuję do wpisu, w którym prześwietliłem program poleceń, gdy ten się pojawił - tam szczegóły ;)

    Usuń
  3. Czy to nie jest kopia promocji już opisywanej tutaj w grudniu? Chyba jedyna różnica to, że wWówczas nie była jasno sprecyzowana konieczność posiadania karty do końca promocji.

   https://bankobranie.blogspot.com/2018/12/polecam-moj-bank-ii-edycja-program-polecen-w-santander-banku.html

   OdpowiedzUsuń
  4. Ciekawe czy przejdzie wynagrodzenie od kolegi?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. W poprzedniej edycji przechodziło wynagrodzenie od kolegi tylko trzeba złożyć deklaracje że wynagrodzenie będzie właśnie od niego

    Usuń
   2. Albo żony, brata, teścia, ojca ... lista jest długa :)

    PS. W czasach Wubeku należało zgłaszać pracodawcę na stosownym formularzu, a i z tym było sporo zamieszania.

    Usuń
   3. "apewnij na konto wpływ w wysokości min. 1 000 zł wynagrodzenia, renty, emerytury, świadczeń od ZUS/KRUS lub innego świadczeniodawcy"
    Jak ma konto firmowe z którego przeleje Ci pensje oraz odprowadzi wszystkie składki to tak. Nie prościej na czas promocji zmienić konto do wynagrodzenia?

    Usuń
  5. Adminie, warto dodać, że konto z polecenia można założyć także w Placówce oraz przez infolinię, bo opisałeś dokładnie tylko metodę jak się zakłada przez internet. Ja miałem niemiłą przygodę z zakładaniem przez kuriera (który zgubił przesyłkę i umknęła mi jedna promocja) dlatego założyłem w Placówce w poprzedniej edycji tej promocji.

   OdpowiedzUsuń
  6. Czyli wystarczy przez 4 kolejne miesiące wplyw na konto wynagrodzenia w kwocie 100zl i w pierwszym miesiącu platność karta 200zł? czy w kolejnych miesiącach nie trzeba placic karta tylko w pierwszym?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Na konto musi wpłynąć nie mniej niż 1000 zł w jednym przelewie. Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta, wpłaty własne realizowane w oddziałach lub wpłatomatach banku oraz wpływy na inne konto niż konto podane w dyspozycji przekazywania wynagrodzenia.

    Usuń
   2. Wpływ 1000, a nie 100 zł. Na potrzeby promocji trzeba 200 zł wydać najpóźniej do końca miesiąca następującego po otwarciu konta. A w kolejnych miesiącach wykonać płatności celem uniknięcia opłaty za kartę (no chyba, że ktoś zgodzi się na pobieranie 3 zł co miesiąc, to nie trzeba).

    Usuń
  7. jak dokonać wpłaty w przypadku prowadzenia własnej działalności ? wypłata z konta firmowego ?

   OdpowiedzUsuń
  8. Bank niegodny polecenia. Premii mi nie wypłacono. Na odpowiedź czekam dwa tygodnie. Dyspozycję wykonują jak chcą, jedyne co działa w tym banku to pobieranie opłat. Jeśli ktoś chce ominąć opłatę za kartę to musi pamiętać o wyłączeniu opłaty 3 zł zaraz po aktywacji karty i wykonać 5 transakcji na dowolne kwoty.

   OdpowiedzUsuń
  9. U mnie minęło już ponad dwa tygodnie od złożenia wniosku w promocji rozpoczętej w grudniu. Jak dotąd głucha cisza.
   Daję im jeszcze tydzień, jak się nie odezwą to kurier może sobie przyjeżdżać, umowy nie podpiszę, a jeszcze napiszę im na niej kilka słów mojej opinii o nich. Jeśli mają taki problem z otwarciem konta to co z innymi sprawami?

   OdpowiedzUsuń
  10. Witam ,wypełniając formularz nie było opcji wpisania kodu polecenia . Jak zdobyć te dodatkowe 80zl ?

   OdpowiedzUsuń
  11. Witam, czy osobą "wypłacającą" wynagrodzenie poleconym może być osoba polecająca konto? czy nie ryzykować i wybrać kogoś innego?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Pod polem do podania maila jest pole "Wpisz kod polecającego"

    Usuń
   2. U mnie Pod polem do podania maila nie ma pola "Wpisz kod polecającego"

    Usuń
   3. We wniosku do którego linkuję w powyższym wpisie takie pole można znaleźć (podgląd tutaj).

    Usuń
  12. Czy promocja dotyczy również wpływów pieniężnych w postaci stypendiów z uczelni?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. A dostaniesz minimum 1000 zł na konto w jednym przelewie? Jak tak, to myślę że warto spróbować ponieważ zapis w regulaminie promocji mówi:
    "e) po dacie złożenia dyspozycji na to konto wpłynie wynagrodzenie, renta, emerytura, świadczenie ZUS/KRUS lub od innego świadczeniodawcy z siedzibą na terenie Polski w okresie trwania promocji, w jednorazowej wysokości min. 1000 zł miesięcznie. Nie będą brane pod uwagę przelewy pomiędzy rachunkami tego samego klienta, wpłaty własne realizowane w oddziałach lub wpłatomatach banku oraz wpływy na inne konto niż konto podane w dyspozycji przekazywania wynagrodzenia."

    Przeczytaj regulamin promocji "200 zł za konto z wynagrodzeniem II edycja" i spełnij wszystkie pozostałe warunki. Są proste. Jest tylko jedno małe "ale", Santander jest to taki bank który lubi wykiwać swoich klientów, jak to miało miejsce niedawno gdzie większości nie wypłacił należnych nagród i nie uznał żadnych reklamacji.

    Usuń
  13. Po wypełnieniu wniosku o konto z promocją, Bank przenosi mnie na stronę z wnioskiem o przeniesienie konta z innego banku. Rozumiem, że nie jest to wymagane dla udziału w powyższej promocji?

   OdpowiedzUsuń
  14. Czy po poleceniu konta rodzicom mogę im wypłacać również "wynagrodzenie" i zyskiwać dzieki temu premię?

   OdpowiedzUsuń
  15. W którym miejscu zmieniam to 3 zł za kartę, na bez opłat?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Twoje produkty => Karty => Usługi => Opłata za kartę [Szczegóły]

    Usuń
  16. Mr Złotówa konkretne pytanie po opisie sytuacji.
   28.02 złożyłem wniosek o otwarcie konta.
   04.03 podpisałem umowę przez kuriera a 5.03 konto bank mi aktywował.
   Kod polecający od Ciebie podałem. Czekam teraz na kartę.
   ABY OTRZYMAĆ PREMIĘ 80 zeta, to kartą w marcu mam wydać 200 zł min wg starych zasad czy już wszedłem w III edycję promocji i trzeba wydać 300 zł ??

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. 200 zł do końca marca, bo jesteś uczestnikiem II edycji.

    Usuń
  17. DZIĘKI.
   Tak przypuszczałem.

   OdpowiedzUsuń
  18. Czy można podpisać umowę w placówce czy tylko przez kuriera? bo jakoś nie mogę się doczytać.

   OdpowiedzUsuń
  19. Czy płatność kartą na 300 zł może być w internecie?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. "Płatność kartą debetową – transakcja wykonana przy użyciu Karty debetowej lub Karty mobilnej debetowej w dowolnym punkcie usługowo – handlowym lub w dowolnym serwisie internetowym, umożliwiającym wykonanie takiej transakcji, w celu zakupu towarów lub usług"

    Usuń
  20. Aktualnie przechodząc do formularza otwarcia konta mam do wyboru tylko kuriera (wcześniej miałam jedną, nieudaną próbę otwarcia konta przelewem (odrzucone ze względu na skany dowodu zamiast zdjęć). Czy ktoś ma ten sam problem?

   OdpowiedzUsuń
  21. Czy trzeba utrzymać kartę aż do wypłaty premii?

   OdpowiedzUsuń
  22. Otrzymałam nagrody za otwarcie i polecenie i chciałabym zamknąć konto, jak to zrobić najłatwiej?

   OdpowiedzUsuń
  23. Byłem klientem Deutsche Banku i 29 kwietnia przekształciłem konto dbNet na konto Jakie Chcę w placówce banku. Nie wnioskowałem o kartę debetową, bo pracownik twierdził że nie jest potrzebna do promocji 200 zł za wynagrodzenie, natomiast w regulaminie pisze że musi to być konto z kartą. 30 kwietnia złożyłem wniosek o przekazywanie wynagrodzenia przez mojego pracodawcę. Czy mogę teraz złożyć wniosek o kartę? czy już całkowicie się nie łapie na promocję?

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Wyrób kartę teraz i napisz reklamację na pracownika że wprowadził cię w błąd.

    Usuń
  24. Witam. Czy dostaliście już premię w lipcu? Nie spełniłem warunków w maju i wiadomo nie otrzymałem 3 premii 50 zł. W czerwcu już warunek spełniłem i powinna już być ostatnia premia. Nie wiem czy nie spełnienie warunku w jednym miesiącu przerywa wypłacanie kolejnych nagród.

   OdpowiedzUsuń
  25. Wzięłam udział w tej promocji. Nie wiedziałam, że trzeba przenieść wynagrodzenie poprzez poinformowanie pracodawcy a myślałam, że wynagrodzenie musi po prostu wpływać. W czerwcu złożyłam dyspozycję i wpływa wynagrodzenie na moje konto. Czy nadal biorę udział w akcji? Bo nie dostałam jak na razie żadnej premii.

   OdpowiedzUsuń
   Odpowiedzi
   1. Regulamin promocji wymagał złożenia takiej dyspozycji "w okresie przystąpienia do promocji" (czyli od 1.02. do 30.04.2019 r.). Możesz teraz złożyć reklamację, ale jej pozytywne rozpatrzenie zależy od dobrej woli banku (ale takie decyzje banków się zdarzają, o czym pisałem m.in. tutaj). Spróbować zawsze warto :)

    Usuń

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

  Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...