Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 2,6% do 100 tys. zł w Alior Banku tym razem na... Koncie Mega Oszczędnościowym

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

14.12.2019

2,6% do 100 tys. zł w Alior Banku tym razem na... Koncie Mega Oszczędnościowym

Alior Bank odpalił kolejną promocję oprocentowania dla nowych środków.

2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku
13. grudnia nie wystartowała 13. edycja promocji Konta Mocno Oszczędnościowego, ale 1. edycja promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Z oferty, jak wcześniej, skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (bo liczy się wpłacenie nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe). A kto dopiero teraz stanie się klientem Alior Banku, ten oprócz odsetek uzyska jeszcze 200 zł na start za Konto Jakże Osobiste!

Nowe konto oszczędnościowe Alior Bank


Zasady obecnie dostępnej promocji nie odbiegają od tych, które obowiązywały w poprzedniej (12.) edycji Konta Mocno Oszczędnościowego. Jeżeli ktoś nie posiada konta osobistego w Alior Banku, to na nowym Koncie Mega Oszczędnościowym może liczyć na 2,2% w skali roku. Z kolei dotychczasowi posiadacze konta osobistego w Alior Banku, jak i osoby, które taki rachunek dopiero teraz założą, uzyskają więcej, bo 2,6% w skali roku! A na założenie konta jest to okazja niejedyna, bo oprócz promocyjnego oprocentowania zgarnąć można też rekordową (jak na ten bank) premię pieniężną na start w wysokości aż 200 zł (no i dzięki innym propozycjom tego banku można też uzyskać jeszcze wyższe oprocentowanie: 3% w skali roku nawet do 70 tys. zł - o tym piszę w wyżej podlinkowanym wpisie prześwietlającym wszystkie promocje).

Jakie są różnice między nowym Kontem Mega Oszczędnościowym, a dotąd promowanym Kontem Mocno Oszczędnościowym? Jedyną jaką dostrzegłem jest wysokość oprocentowania standardowego, które nas już za bardzo nie interesuje - na nowym Koncie Mega Oszczędnościowym wynosi ono 0,5% w skali roku, a na Koncie Mocno Oszczędnościowym, z tego co kojarzę, stawka jest o 0,38 p.p. wyższa. Poza okresem promocyjnym lepiej więc szukać innych propozycji.

Konto Mega Oszczędnościowe: do 2,6% do 100 tys. zł


Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność: od 13.12.2019 r. do 30.01.2020 r.;
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 3 miesiące od aktywacji promocji (czyli od pierwszego wpływu nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe);
 • wysokość oprocentowania:
  • 2,2% w skali roku (dla nowych środków) lub
  • 2,6% w skali roku (przy jednoczesnym spełnieniu warunku wpłaceniu nowych środków oraz zapewnieniu wpływów w wysokości min. 1500 zł miesięcznie na konto osobiste w Aliorze  - w przypadku osób posiadających Konto Jakże Osobiste jest to wymóg w praktyce niezauważalny, bo i tak pokrywa się z wpływem, który jest konieczny do uniknięcia opłaty za prowadzenie tegoż rachunku).

Wpływ wymagany jest w każdym miesiącu kalendarzowym wchodzącym w skład okresu obowiązywania promocyjnego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym. A zgodnie z regulaminem promocji taki wpływ musi pochodzić "z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Alior Bank" (ani z T-Mobile Usługi Bankowe czy z Kantoru Walutowego Alior Banku). Nie musi to być jednak wpływ od pracodawcy, bo wystarczy chociażby przelew z własnego konta w innym banku. Pamiętaj też, że wpływ oznacza jedynie pojawienie się środków w historii rachunku, a nawet jeszcze tego samego dnia możesz je wydać, przelać lub wypłacić.

Nowe środki dla Alior Banku to nadwyżka ponad saldo środków klienta na koniec dnia 10.12.2019 r., a są do niego zaliczane środki na kontach (osobistych, jak i oszczędnościowych) oraz na lokatach, których klient jest posiadaczem i/lub współposiadaczem.

Weryfikacja nowych środków przez Alior Bank następuje na koniec każdego dnia. Zatem saldo "starych" środków trzeba w praktyce cały czas utrzymywać.

No i na koniec jeszcze istotne informacje dla tych, którzy mają już Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku. Po pierwsze, w obecnej sytuacji konieczne jest oczywiście założenie na nowo Konta Mega Oszczędnościowego. Po drugie zgodnie z regulaminem z promocji
"Z 1 edycji Promocji, której zasady funkcjonowania opisuje niniejszy Regulamin, nie może skorzystać Uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji „Konto Mocno Oszczędnościowe”". 

Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to bezwarunkowo darmowy rachunek oszczędnościowy z oferty Alior Banku.

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (wykonywane poprzez bankowość elektroniczną) są darmowe. Ograniczenie obowiązuje wyłącznie do przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio wykonywanych na rachunki w innych bankach - wtedy tylko pierwszy taki przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Kapitalizacja odsetek na Koncie Mega Oszczędnościowym następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Jeśli już jesteś klientem Alior Banku, to Konto Mega Oszczędnościowe założysz "na klik" po zalogowaniu do bankowości internetowej (Oferty => Oszczędności). Zwróć uwagę, że chodzi o Konto Mega Oszczędnościowe, a nie "zwykłe" Konto Oszczędnościowe (to inny rachunek, na którym stawka 2,6% w skali roku nie jest dostępna). I tak to powinno wyglądać, ale na moment publikacji niniejszego wpisu opcji otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego w bankowości internetowej, ani mobilnej (jeszcze?) nie ma (konsultanci infolinii twierdzą, że taka opcja ma być dopiero udostępniona). Alternatywne opcje to infolinia i placówka banku, ale to dopiero po weekendzie.

Jeżeli dopiero teraz zamierzasz stać się klientem Alior Banku, to o Konto Mega Oszczędnościowe możesz zawnioskować już podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste.

Konto Mega Oszczędnościowe we wniosku o Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

Bonus 200 zł na start za Konto Jakże Osobiste


Kto szuka dobrego - przynajmniej jak na obecne czasy - oprocentowania dla swych oszczędności, to do skorzystania z powyższej propozycji Alior Banku ze stawką 2,6% w skali roku i 3% dzięki pozostałym propozycjom, ma jeszcze jeden argument. Obecnie dostępna jest promocja, w której bank płaci aż 200 zł za Konto Jakże Osobiste. Wszystkie te promocje znajdziesz w podlinkowanym wpisie.Przydatne dokumenty:

24 komentarze:

 1. Mam Konto Jakże Osobiste a oprócz tego konto oszczędnościowe dla 3% i Mocno Oszczędnościowe na którym miałem 2,5%. Rozumiem że teraz muszę założyć kolejne, tj. Mega Oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała kolekcja kont. Ale będą tacy klienci co prześpią zmianę i będę kasę kisić na Mocno Oszczędnościowym.

   Usuń
  2. Co znaczy „przespać zmianę” i „kisić kasę na Koncie Mocno Oszczędnościowym”?

   Mam Konto Jakże Osobiste. W ramach „korzyści” również Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% do końca 2019.
   Dodatkowo Konto Mocno Oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem 2,6% przez 3 msc tzn. do 15.02.2019.

   Zgodnie z wpisem Mr. Zlotówy nie mogę otworzyć Konta MEGA Oszczędnościowego ponieważ mam Konto MOCNO Oszczędnościowe.

   Jak zatem „nie przespać zmiany”? Czy w ogóle mogę coś zrobić?

   Usuń
 2. witam,"m.zł" dziekuje za "bankobranie" i pozdrawiam .1.Nie znam zasad dzialania nowego/starego k.o 2,6% do 100k i chcialbym sie dowiedziec czy mozna kombinowac z w/w kontem jak np z k.o w milenium (czyli wyplacam zanim minie 92 dni i dalej mam promo na koncie jak wplace po paru dniach).2.czy musze otwierac do k.m.o -konto jakze osobiste 3.czy jak otworze konto jakze osobiste bez karty moge robic transakcje blikiem 4.ile kosztuje przelew z k.m.o do innego banku.
  pozdrawiam i dziekuje za "bankobranie"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Niestety takich mechanizm (trik na nowe środki) działa tylko w Millennium. Tu w praktyce trzeba robić sobie przerwy z lokowaniem środków, by łapać się na promocyjne oprocentowanie.
   2. Można posiadać dowolne konto osobiste w Alior Banku (np. Konto Jakże Osobiste), by uzyskać 2,6%. Bez konta osobistego bank daje 2,2%.
   3. Można BLIKiem, aczkolwiek promocja Konta Jakże Osobistego z premią 200 zł na start wymaga otwarcia konta z kartą.
   4. 8 zł

   Pozdrawiam również :)

   Usuń
 3. Wszedłem na swoje konto, nie ma w ofercie banku Konta Mega Oszczędnościowego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "ale na moment publikacji niniejszego wpisu opcji otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego w bankowości internetowej, ani mobilnej (jeszcze?) nie ma (konsultanci infolinii twierdzą, że taka opcja ma być dopiero udostępniona). Alternatywne opcje to infolinia i placówka banku, ale to dopiero po weekendzie."

   Usuń
  2. No też nie mam. I z tego co pisze Złotówa i jak twierdzą n infolinii to nikt nie ma.

   Usuń
  3. Dzisiaj już się pojawiło. Można założyć w bankowości.

   Usuń
  4. Potwierdzam. Dzisiaj założone.

   Usuń
 4. 100 tys, 3% w skali roku =3000zl , podzielone na 12mies = 250zl, x 3 mieś =750zl, - 19% dochodowego = 600zl. Jak ktoś ma 100 tys to raczej nie skożysta

  OdpowiedzUsuń
 5. No to w Aliorze mam już całą kolekcję kont oszczędnościowych.
  3 x Konto Oszczędnościowe
  1 x Konto Lokacyjne
  1 x Konto Mocno Oszczędnościowe
  1 x Konto Mega Oszczędnościowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można założyć i skorzystać z promocyjnego % na Kontcie Mega Oszczędnościowym, jak posiada się już i również Konto Mocno Oszczędnościowe w promocji z 2,6% przez 3 miesiące?

   Usuń
  2. Wpływ na Konto Jakże Osobiste w wys. 1500 zł, aby zapewnić sobie oprocentowanie 2,6% mógł być wykonany przed otwarciem Konta Mega Oszczędnościowego np. 02.12.2019, czy też zakładając Konto Mega np. jutro muszę jeszcze raz wpłacić na KJO (a potem wypłacić) 1500 zł?

   Usuń
  3. Dla spokoju bym jeszcze przelał. Po prostu te kwotę co masz wpłacić na KMO to najpierw przelej na KJO a później wewnętrznym przelewem

   Usuń
  4. Należy zamykać stare nieużywane rachunki bowiem w oddziale Alior powiedziano mi, że ilość rachunków powiązanych z ROR-em u jednego posiadacza - jest ograniczona. I tak posiadanie np. prawie bezwartościowych zwykłych 3 rachunków oszczędnościowych może uniemożliwić otwarcie kolejnego rachunku oszczędnościowego (tym razem promocyjnego).

   Usuń
 6. ile sie czeka na kuriera z umowa?14 sms in cisza.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak można sprawdzić saldo na 10.12?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W okresie przed świętami to pewnie dłużej. U mnie pod koniec listopada był po 4 dniach.

   Usuń
 8. kurier byl ,ale teraz czekac trzea na sms ciekawe ile sie czeka

  OdpowiedzUsuń
 9. Teoretycznie po otwarciu kjo i kmo mozemy otworzyc w korzysciach dodatkowo na k.o 3% do 20k,otworzyc lokate (w oddziale tylko ) 50 k na 3 % kisic 100k -2,65 % na kmo przy zasil 1500 na msc?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy do salda wliczają się też środki na koncie firmowym Alior Banku czy tylko na osobistym i oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...