Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 10 promocji na końcówkę roku AD 2019 i ponad 4600 zł do wzięcia!

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

21.12.2019

10 promocji na końcówkę roku AD 2019 i ponad 4600 zł do wzięcia!

Promocje bankowe często kończą się wraz z końcem miesiąca. A już zwłaszcza z końcem roku.

10 promocji bankowych na koniec 2019 roku
No i tak jest tym razem, więc to już powoli ostatnie chwile, by załapać się na niektóre promocje bankowe. A wśród nich znaleźć można promocje kont osobistych, promocje kart kredytowych, konta oszczędnościowego, a także rachunków dla przedsiębiorców. Zatem jest z czego wybierać.

Wiele osób ma postanowienia: "od Nowego Roku zacznę oszczędzać". A to taki zwinny wytrych, by działanie odsunąć w czasie. Tego typu plany często nie doczekują realizacji. Albo nawet gdy są podjęte, to zapał i tak często szybko wygasa. Zamiast więc czekać, lepiej działać już teraz. I wykorzystać promocje bankowe, które są dostępne jeszcze w starym, poczciwym 2019 roku. Dziś przypominam zatem o promocjach, do których przystąpić można najpóźniej do 31.12.

Promocje bankowe kont osobistych


Najczęściej serwowane promocje bankowe, to właśnie propozycje kont osobistych z bonusami na start. I oto one.

BNP Paribas: do 300 zł w promocji "Przedświąteczny szał"


To promocja dla tych, którzy nie lubią (lub nie są w stanie) wydawać większych sum. Na potrzeby promocji znaczenie ma bowiem nie kwota jaką zapłacimy kartą wydaną do konta, ale liczba takich transakcji. Mogą to więc być nawet płatności za drobne zakupy (take, jak batonik, gazeta, kawa czy cokolwiek innego). Do tego wystarczy zapewnić wpływy na sumę min. 1000 zł miesięcznie, ale i to warunek łatwy do spełnienia, bo może być to nawet przelew z własnego konta w innym banku. No i wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta, bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas. Udział w promocji jest więc prosty. Podobnie jak uniknięcie opłat,  bo konto jest i tak bez warunków za 0 zł, a wybrać można do niego kartę (Otwartą na Dzisiaj), która jest też darmowa, gdy miesięcznie wykonana się jedną płatność tą kartą.

Z udziałem w promocji nie warto jednak zwlekać, bo pula rejestracji jest ograniczona, więc akcja może zakończyć się przed terminem (o czym organizator poinformuje na stronie promocji).


Alior Bank: 200 zł na start + zwroty + 3% nawet do 70 tys. zł


Jeśli chodzi o promocje bankowe, to na blogu Bankobranie jest to absolutny hit jesieni 2019 roku. Przyczyn jest kilka. Pierwsza: 200 zł na start to rekordowa premia pieniężna od tego banku. Ponadto z kontem zakładanym w tej promocji można też uzyskiwać zwroty (do 20 zł miesięcznie) za płatności telefonem lub BLIKiem. No i do tego dochodzi bardzo dobra - jak na obecne czasy - propozycja dla oszczędzających. Wszyscy (bo poza obecnymi klientami także nowi i powracający) mogą bowiem uzyskać 3% do 20 tys. zł na koncie oszczędnościowym, a absolutnie nowi klienci założą jeszcze 100-dniową lokatę powitalną 3% w skali roku do 50 tys. zł. No a kto ma większe środki, ten jeszcze może skorzystać ze stawki 2,6% na Koncie Mega Oszczędnościowym oferowanej do 100 tys. zł.


Bank Pekao: bonus 200 zł + 3% dla oszczędności


Bank Pekao jest objawieniem 2019 roku. Wcześniej przez lata rzadko gościł na blogu Bankobranie, bo rzadko jakiekolwiek promocje bankowe były jego udziałem. Teraz się rozpędził. No i jest do założenia konto osobiste wraz z bonusem pieniężnym do 200 zł na start. A posiadający oszczędności, dodatkowo mogą skorzystać też z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym, na którym uzyskać można oprocentowanie 3% w skali roku na okres 180 dni dla kwoty do 30 tys. zł.

Konto w Banku Pekao można założyć w wygodny sposób, bo bez ruszania się sprzed komputera albo wyłącznie z telefonem w ręku. W procesie zawierania umowy wykorzystana jest tzw. biometria. Jedynie gdyby ten proces z jakichkolwiek przyczyn się nie powiódł, to można umowę zawrzeć w placówce (ciągle zachowując prawo do bonusu 200 zł), ale trzeba to zrobić najpóźniej do 31.12. Ze składaniem wniosku nie warto więc zwlekać.


Tylko na blogu Bankobranie: aż 190 zł za konto w ING Banku Śląskim


Właściwie już od dawien dawna ING Bank Śląski utrzymuje wysokość premii za otwarcie konta. Zgarnąć można do 140 zł. Wypłata jest rozbita na kilka bonusów, które wynoszą: 100 zł (za płatności kartą wydaną do konta), 20 zł (za płatności BLIKiem w sklepach internetowych) oraz kolejne 20 zł za zapewnienie wpływu na konto.

Ale tym razem 140 zł od banku to nie wszystko. Bo jest jeszcze dodatkowa promocja, dostępna wyłącznie na blogu Bankobranie, dzięki której do wzięcia jest bon o wartości 50 zł do wykorzystania na Allegro. A warunki w tej promocji bankowej są banalnie proste, bo... wystarczy samo założenie konta za pośrednictwem linka udostępnionego we wpisie poświęconym promocji! Łatwiej się nie da 😉


Zwrot do 150 zł z kontem w T-Mobile Usługi Bankowe + 3% dla oszczędności


Promocję tę uwzględniam wśród kończących się wraz z zakończeniem 2019 r. ze względu na promocję oprocentowania na koncie oszczędnościowym (do 31.12. trzeba bowiem założyć ten rachunek, by zapewnić sobie 3% w skali roku na 3 miesiące dla kwoty do 50 tys. zł). Z tej propozycji skorzystać mogą jedynie osoby zakładające konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe (czyli w banku będącym efektem współpracy telekomu z Alior Bankiem, przy czym nie trzeba być klientem sieci T-Mobile, by skorzystać z oferty T-Mobile Usługi Bankowe; a z drugiej strony posiadanie jakichkolwiek produktów Alior Banku nie jest w niczym przeszkodą).

A w T-Mobile Usługi Bankowe dostępne są dwa konta: Freemium i Premium. Pierwsze z nich, jeśli ktoś chce założyć bez karty, to będzie mógł cieszyć się oprocentowaniem 3% na koncie oszczędnościowym oraz spokojem, bo Konto Freemium będzie wtedy bez warunków darmowe. Jednak do konta warto wyrobić kartę, bo z nią można uzyskiwać zwroty za płatności (5%; do 15 zł miesięcznie przez 6 kolejnych miesięcy). A jeśli zamierzasz z kontem zarabiać jeszcze więcej, to lepiej wybrać Konto Premium, które da Ci bonus 25 zł miesięcznie, jeśli co miesiąc będziesz wykonywać płatności na sumę min. 500 zł (również maksymalnie przez 6 mies.).Bonus 100 zł za Konto Inteligo


W momencie publikacji niniejszego wpisu złożenie wniosku o konto może jeszcze zaowocuje zawarciem umowy do końca roku, ale później... może być już za późno. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że przystąpienie do tej promocji polega nie na złożeniu wniosku do 31.12., ale na aktywacji konta (czyli w praktyce na zawarciu umowy o konto) w tym terminie. A to jest możliwe tylko za pośrednictwem kuriera. Mając na uwadze nagromadzenie w najbliższym czasie dni wolnych od pracy, czekanie z wnioskiem już uniemożliwi wyrobienie się kurierowi (który przywozi nie tylko umowę, ale i kartę do konta).

A sama propozycja Inteligo to już klasyka promocji bankowych, bo nie zmienia się w niej nic od wielu edycji. By otrzymać bonus 100 zł (tyle samo bank płaci za każde skuteczne polecenie) wystarczy założyć konto z kodem polecenia i wykonać płatności kartą na sumę min. 200 zł oraz BLIKiem na min. 40 zł.

Promocje kart kredytowych


Jeśli chodzi o promocje karty kredytowych, to w tej dziedzinie specjalizują się właściwie dwa banki. To Citibank oraz BNP Paribas. I o propozycjach tychże banków też poniżej.

Bon 400 zł do Biedronki za kartę w BNP Paribas


W promocji karty kredytowej w BNP Paribas zyskać można bon o wartości aż 400 zł do wykorzystania podczas zakupów w najpopularniejszej sieci dyskontów w Polsce. A warunki do spełnienia są całkiem proste, bo choć do wydania jest kwota 2000 zł (oczywiście nie tylko w Biedronce, bo można kartą płacić także w innych miejscach), to te płatności można rozłożyć sobie w czasie.

Przystępując do promocji trzeba mieć jednak też na uwadze, że z zawarciem umowy należy się wyrobić do końca bieżącego roku.


2-letnia subskrypcja Tidal za darmową kartę Citi Simplicity


Ta propozycja Citibanku powinna trafić do tych, którzy chcą mieć stały dostęp do serwisu ze streamingiem muzyki. Uzyskać można bowiem dostęp do usługi na okres aż dwóch lat bez jakichkolwiek opłat. Standardowo za taką subskrypcję trzeba byłoby zapłacić ponad 477 zł!

Karta kredytowa Citi Simplicity, którą wyrobić należy w tej promocji to bezwarunkowo darmowa karta, za którą bank nie pobiera opłat (ani rocznej, ani miesięcznych).

Promocje bankowe dla przedsiębiorców


Gdyby kończący się już niebawem 2019 rok porównywać do 2018 roku, to bez wątpienia trzeba odnotować wzrost liczby promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Nawet 1700 zł w bonusach za iKonto Biznes w Alior Banku


Sporo banków premiuje otwarcie konta firmowego, ale prym w tym względzie wiedzie Alior Bank. Z iKontem Biznes zdobyć można bowiem premię 200 zł na start oraz do 1500 zł w bonusach pieniężnych, które bank będzie wypłacać za wykazywanie się różnego rodzaju aktywnościami (klient samodzielnie może postawić na takie, które bardziej mu odpowiadają). Choć nie są to aktywności wyśrubowane, bo wystarczy np. wykonywać przelewy do ZUS czy US, co jest i tak obowiązkiem większości osób prowadzących firmę.

Bez kosztów i bez jakiegoś większego, dodatkowego wysiłku (bo przecież i o to chodzi w rozsądnym i zoptymalizowanym korzystaniu z produktów i promocji bankowych), zgarnąć z tym kontem można łącznie od 920 do 1040 zł - to jednak ciągle bardzo duże pieniądze z całkiem fajnym kontem dla przedsiębiorców.


Santander Bank: do 900 zł zwrotów + dodatkowy moneyback do 6%


Firmowe Konto Godne Polecenia dostępne w ofercie Santander Banku jeszcze tylko do końca 2019 r. można założyć w kumulacji dwóch promocji. Pierwszą z nich jest akcja, w której uzyskiwać można 4-procentowy zwrot za płatności kartą (do 150 zł miesięcznie - i tak przez pół roku, więc stąd może wyjść suma aż 900 zł). Druga promocja to moneyback, który można określić moneybackiem dla podróżujących, gdyż bank oddawać będzie 2% sumy płatności na stacjach paliw Circle K, 4% za płatności w hotelach i motelach oraz 6% za opłaty autostradowe.


Okazja z Promocjobrania


Na blogu Bankobranie opisuję wyłącznie promocje bankowe. Ale nie brakuje jednak innych tego typu propozycji z gwarantowanymi nagrodami, które oferują inne firmy. Od niedawna opisuję je na stronie Promocjobranie. Hitem w ostatnim czasie jest karta Twisto z ultra szybkim bonusem 100 zł na start.


15 komentarzy:

 1. W promocji z ING można umowę zawrzeć po Nowym Roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Wniosek jest ważny bodajże 30 dni.

   Usuń
  2. Możesz wybrać kuriera albo oddział jako miejsce podpisania umowy i wtedy może być w nowym roku

   Usuń
 2. Jako klient BGŻ Optima mogę brać udział w promocjach BNP Paribas? Na promocji konta najbardziej by mi zależało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że możesz. Posiadanie rachunków w Bgż Optima nie wyklucza Cię w promocjach BNP Paribas.

   Usuń
 3. Czy ma Pan jakiś problem z Credit Agricole ? Zgłaszałem Panu mailowo że jest promocja, w której można zgarnąć 300 zł. Niestety brak odzewu. Pozdrawiam Paweł Cabaj

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://bankobranie.blogspot.com/2019/12/zimowe-korzysci-z-kontem-w-credit-agricole.html

   Usuń
  2. Ja też zgłaszałam kilka dni temu

   Usuń
  3. @Anonimowy Pawłowi chodzi o promocję Credit Agricole z 300zł za otworzenie konta, która kończy się 31 grudnia.

   Usuń
  4. Warto otworzyć tą promocję mobilnie?Czy są jakieś haczyki skoro nie jest opisana na blogu.Warunki wydają się proste.

   Usuń
  5. Ja np w ogóle nie mogłem otworzyć konta.

   Usuń
  6. Podobnie mam, doszłam do etapu skanowania dowodu i zdjęcia i przy weryfikacji danych dalej nie mogłam dołączyć wniosku, nawet w banku nie mógł mi pan pomóc

   Usuń
 4. Trochę pytanie z innej beczki. Ale gdzie najlepiej założyć wspólne konto bankowe? Czy a jeśli tak to gdzie macie takie konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj sobie spokój że wspólnym kontem....same problemy w razie czego.....

   Usuń
 5. Konto firmowe w Aliorze mogę otworzyć już w nowym roku?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...