Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aż 3,5% na koncie oszczędnościowym przez 12 miesięcy: "Bonus za aktywność" w Getin Banku powraca

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.12.2019

Aż 3,5% na koncie oszczędnościowym przez 12 miesięcy: "Bonus za aktywność" w Getin Banku powraca

Getin Bank ponownie udostępnia promocyjne oprocentowanie dla otwierających konto.


Bonus za aktywność: konto oszczędnościowe 3,5% w Getin Banku
Nowy (lub też powracający) klient może załapać się na stawkę wynoszącą 3,5% w skali roku, którą Getin Bank gwarantuje na 12 miesięcy dla kwoty do 10 000 zł. Z takim oprocentowaniem i na tak długi okres próżno szukać podobnych ofert w innych bankach. No i na start jest jeszcze bonus 50 zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Getin Banku.]

Dla osób dysponujących większą sumą oszczędności, mankamentem może być limit kwoty objętej promocją. Ale na szczęście na tym samym Elastycznym Koncie Oszczędnościowym jednocześnie można też uzyskać 2,7% w skali roku nawet do 100 000 zł.

"Bonus za aktywność", czyli 3,5% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku


Dla kogo promocja? Z oprocentowania 3,5% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym skorzystać może osoba pełnoletnia, która w okresie od 11.05.2017 r. do 30.11.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku.

Zasady promocji. By zagwarantować sobie stawkę 3,5% w skali roku:
 • załóż Konto Proste Zasady w Getin Banku (to konto osobiste, które w łatwy sposób utrzymać można za 0 zł - więcej o tym piszę nieco niżej) wraz z kontem oszczędnościowym, wyrażając przy tym zgody na "użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz możliwość prowadzenia marketingu" i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w każdym miesiącu kalendarzowym zapewniaj wpływ(y) na konto osobiste na sumę min. 1 000 zł (wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc w dowolnym momencie możesz je wydać, przelać lub wypłacić). 

Chociaż w regulaminie promocji przy wymogu wpływów na konto bank wspomina o "wynagrodzeniu", to na szczęście jego definicja jest bardzo liberalna. Liczy się nowiem:
"suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady (...) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [Getin Bank - przyp. Mr. Złotówa] w łącznej kwocie minimum 1 000 zł" 

Zatem przelew nie musi być stricte wynagrodzeniem, które wypłaca pracodawca. Wystarczy przelew nawet z własnego konta w innym banku (co zostało już zweryfikowane w praktyce przy okazji poprzednich edycji promocji).

Pierwszy taki wpływ musi pojawić się do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta osobistego w Getin Banku. Promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym w Getin Banku będzie obowiązywać przez 12 miesięcy, które bank liczy od przystąpienia do oferty (którym jest spełnienie wszystkich warunków: otwarcie konta osobistego i oszczędnościowego, wyrażenie wymaganych zgód, a także zapewnienie pierwszych wpływów na sumę min. 1 000 zł na konto osobiste).

Wypłata odsetek realizowana jest w dwóch transzach. Na koniec każdego miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki wyliczone na podstawie oprocentowania standardowego. Zaś wyrównanie do poziomu 3,5% w skali roku (a więc z tytułu podwyższonego oprocentowania w promocji "Bonus za aktywność") bank wypłaci na Twe konto oszczędnościowe do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunku wpływu na konto osobiste.

Do promocji kwalifikują wyłącznie wnioski o konto indywidualne, a na udział w promocji załapać się można do 29.02.2020 r. (to ostateczny termin nie tyle, co złożenia wniosku, ale już zawarcia umowy o konta: osobiste i oszczędnościowe).

Konto Proste Zasady i konto oszczędnościowe - prześwietlenie


Główne cechy konta osobistego (Konto Proste Zasady) to:
 • 0/8 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie będzie pobrana, jeśli w poprzednim miesiącu spełniony zostanie jeden z poniższych warunków: 
  • (I) w poprzednim miesiącu wykonasz co najmniej jedną płatność (na dowolną kwotę) kartą wydaną do konta lub BLIKiem lub 
  • (II) posiadacz konta nie ukończył 26. roku życia; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za kartę płatniczą wydaną do konta (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce. 

Z kolei konto oszczędnościowe to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł (bez warunków). Obecnie dostępny jest on w wariancie Elastycznego Konta Oszczędnościowego, które w ramach promocji (do końca 2020 r.) umożliwia nielimitowane ilościowo przelewy środków na własne konto osobiste w Getin Banku (w przypadku ich realizacji poprzez bankowość internetową czy mobilną). W standardzie (a więc zapewne od 1.01.2021 r.) korzystać będzie można z jednego darmowego przelewu w miesiącu kalendarzowym.

Jak uzyskać bonus 50 zł za konto w Getin Banku?


Na wstępie wspomniałem już o tym, że do wzięcia czeka bonus 50 zł. To gwarantowana nagroda za otwarcie konta osobistego (Konto Proste Zasady) i spełnienie prostych warunków (które w praktyce pokrywają się z warunkami uzyskiwania stawki 3,5% dla oszczędności - wystarczy bowiem zapewnić wpływy).

By uzyskać bonus 50 zł, we wniosku o konto podać należy kod polecenia (jak go uzyskać, dowiesz się we wpisie prześwietlającym promocję "Polecam Proste Zasady").

Jak nie przegapić okazji na promocyjne oprocentowanie?


W czasach, gdy tak trudno o dobre oprocentowanie dla oszczędności, możesz śledzić na bieżąco aktualizowany przeze mnie ranking lokat bankowych czy ranking kont oszczędnościowych. Ale szczególnie ciekawe oferty, to często okazjonalne propozycje. By ich nie przegapić, zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga.

Przydatne dokumenty: 

10 komentarzy:

 1. Mr. Złotówa, jak w grudniu otworzę konto z polecenia, to wpływ i płatność dla uzyskania 50 zł musi być od stycznia, czyli w grudniu niczego jeszcze robić nie muszę. Ale jeśli w grudniu nie zrobię płatności, to w styczniu zostanie pobrana opłata za konto za grudzień? Czy za niepełny pierwszy miesiąc opłaty nie pobierają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ musi być najpóźniej w kolejnym miesiącu, a więc dla kont założonych w grudniu do 31.01. Można jednak wpłacić już w grudniu (wtedy po prostu szybciej ruszy okres promocyjnego oprocentowania).

   Za p-wszy, niepełny miesiąc opłat nie ma.

   Jedyne na co warto zwrócić uwagę, to na fakt, że w promocji z bonusem 50 zł ten wpływ w grudniu nic nie da (choć też niczemu nie zaszkodzi). Bo w tym przypadku wpływu muszą być przez 3 miesiące (począwszy od miesiąca następującego po miesiącu założenia konta). A więc gdy konto zostanie założone w grudniu, to wpływy na potrzeby tej promocji muszą być od stycznia do marca, a bonus wpadnie w kwietniu.

   Usuń
 2. Witam
  Gdzie jest napisany taki warunek :Dla kogo promocja? Z oprocentowania 3,5% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym skorzystać może osoba pełnoletnia, która w okresie od 11.05.2017 r. do 30.11.2019 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku ?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Część II regulaminu, pkt. 6., definiujący Uczestnika, gdzie mowa, że to "osoba fizyczna która nie posiadała Konta Osobistego w okresie od 11.05.2017 r. do 30.11.2019 r."

   Usuń
  2. Witam
   OK - nie zauważyłem - dzięki za info
   Pozdrawiam

   Usuń
 3. dzień dobry
  w KO bonus za aktywność wpłacam 10000 zł,spełniam warunki promocji, dopisują odsetki- wszystko ok. W następnym miesiącu spełniam warunki, bank dopisuje odsetki od 10000 czy od kwoty z dopisanymi wcześniej odsetkami? Słowem czy odsetki zostawiać, czy zostawiać co miesiac "gołe" 10000 a odsetki przelewać na ror?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dopisanych odsetek czyli od tego co powyżej 10 tys. będziesz mieć tylko standardowe oprocentowanie albo ew. takie jak dla nowych środków.

   Usuń
 4. Czy muszę utrzymywać oszczędności przez całe 12 m-cy? Czy mogę mieć je tylko przykładowo przez 5 m-cy? Otrzymam wtedy 3,5% minus tzw. Podatek Belki ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Bonus za otwarcie rachunku z polecenia dostane za spełnianie warunków przez 3 miesiące? A żeby mieć podwyższone oprocentowanie do tych 3,5% to muszę spełniać warunki przez wszystkie 12 miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie dostałem premię choć dzisiaj niedziela!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...