Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 2,7% dla nowych środków (do 200 tys. zł!)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.12.2019

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 2,7% dla nowych środków (do 200 tys. zł!)

Getin Bank ponownie zaoferował promocyjne oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku
Ze stawki 2,7% w skali roku skorzystać mogą nowi, jak i nawet obecni klienci Getinu, gdyż znaczenie ma wpłacenie "nowych środków". Jednak na dopiero teraz zakładających konto w tym banku, do wzięcia (oprócz odsetek) czeka też gwarantowana premia 50 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje Getin Banku.]

Główne cechy promocji oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku to:
 • oprocentowanie dla nowych środków: 2,7% w skali roku dla kwoty do 200 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 122 dni, które bank liczy od dnia spełnienia wszystkich warunków. A do nich należą: 
  • posiadanie lub założenie (jeśli ich jeszcze nie masz) konta osobistego i Elastycznego Konta Oszczędnościowego w Getin Banku, 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku w okresie przystąpienia do promocji (od 1.12.2019 do 19.01.2020 r.). 

W promocji oprocentowania udział wziąć może wyłącznie indywidualne Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Jeżeli teraz staniesz się klientem Getin Banku, to w praktyce wszystkie wpłacane środki z automatu będą się łapać na promocyjną stawkę. Jeżeli jednak jesteś już klientem Getin Banku, to w temat wgryźć trzeba się mocniej (więcej dowiesz się w części zatytułowanej "Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku?").

Jak uzyskać dodatkowy bonus 50 zł?


Warunkiem skorzystania z promocji oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym jest posiadanie albo założenie konta osobistego w Getinie. Jeżeli dopiero teraz taki rachunek będziesz otwierać, to do wzięcia czeka też gwarantowany bonus pieniężny 50 zł na start. Sprawdź wpis z prześwietleniem promocji "Polecam Proste Zasady" - tam też znajdziesz link do promocyjnego wniosku o konto, w którym należy podać kod polecenia niezbędny do uzyskania bonusu i dowiesz się, jak taki kod uzyskać. W podlinkowanym wpisie zapoznasz się również z prześwietleniem konta zakładanego w promocji.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe zakładane w Getin Banku prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Umożliwia ono nielimitowane ilościowo przelewy środków na własne konto osobiste w Getinie (o ile są one realizowane poprzez bankowość internetową lub mobilną). Takie warunki mają obowiązywać do końca 2020 roku.

Odsetki na koncie oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień, na koniec którego środki znajdowały się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Wypłata odsetek następuje zawsze na koniec miesiąca kalendarzowego.
💡 Środki lokowane w Getin Banku podlegają pod 100-procentową ochronę Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro. Więcej na temat działania systemu ochrony depozytów w Polsce przeczytasz tutaj: Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to jest, jak działa, co nam daje i ile gwarantuje.

I to już wszystko, co ma znaczenie dla nowych klientów. Niżej przedstawiam już informacje niezbędne dla tych, którzy korzystają z konta/kont w Getin Banku i zamierzają załapać się na obecną promocję oprocentowania do 2,7% w skali roku.

Jak wyliczyć nowe środki w Getin Banku? 


Zwróć uwagę, jaki rachunek oszczędnościowy masz w Getin Banku. Aktualna edycja promocji oprocentowania obowiązuje tylko dla Elastycznego Konta Oszczędnościowego, które Getin Bank zaoferował dopiero we wrześniu br. Jeśli posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, to teraz masz jedną z dwóch opcji do wyboru: możesz je zmienić na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (da się to zrobić poprzez infolinię lub w placówce banku; zlecona przez Ciebie dyspozycja wejdzie w życie od kolejnego dnia) albo założyć kolejny rachunek. Jako klient banku Elastyczne Konto Oszczędnościowe najszybciej i najwygodniej założysz poprzez bankowość internetową.

By skorzystać z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym, trzeba wpłacić "nowe środki", którymi - zgodnie z regulaminem - są dla banku:
"środki na EKO [czyli Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - przyp. Mr. Złotówa] wpłacone po Dacie Salda początkowego, stanowiące nadwyżkę nad Saldem początkowym na EKO (w przypadku nieposiadania EKO w Dniu Salda początkowego nadwyżka wyliczana jest nad Saldem początkowym na najstarszym, indywidualnym Koncie Oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną) oraz jednocześnie nad Saldem początkowym na Produktach depozytowych

Saldo początkowe wyliczane jest na 26.11.2019 roku. W celu jego ustalenia należy zsumować środki zgromadzone na koniec tego właśnie dnia na wszystkich produktach depozytowych (chodzi tu o rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w Getin Banku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem). Środki te będzie trzeba utrzymywać w Getinie przez cały czas korzystania z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (a tylko to, co jest nadwyżką, będzie objęte promocyjną stawką oprocentowania).

Wpłacenie "nowych środków" nie jest jednak jedynym warunkiem stawianym przez bank. Udziału w aktualnej, 3. promocji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków. W ten sposób nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz jeszcze z którejś z poprzednich edycji. Zwróć przy tym uwagę również na to, że:
"Z niniejszej Oferty nie może skorzystać uczestnik biorący udział w poprzednich edycjach Na nowe środki, któremu w okresie od 01.12.2019 r. do 19.01.2020 r. zakończył się Okres trwania poprzednich edycji Oferty Specjalnej „Na nowe środki”.", 
jak i na to, iż:
"Oferta nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Na nowe środki”, „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” oraz z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie”." 

Jeśli masz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocją objęty będzie najstarszy z posiadanych przez Ciebie rachunków.


O najlepszych kontach oszczędnościowych, jak i o lokatach, nawet tych pojawiających się w ofercie banku jedynie na chwilę, dowiadywać się możesz zapisując się na bezpłatny newsletter. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu).

Przydatne dokumenty: 

11 komentarzy:

 1. Mam zwykłe KO w GB i 200 tys. Okres promocyjny kończy mi się 23.12.

  Nawet jeżeli zmienię KO na EKO to i tak nie łapię się na opisaną w artykule promocję, bo nie można korzystać z dwóch jednocześnie?

  A jeżeli zostawię KO i otworzę równolegle EKO, wpłacę tam zupełanie nowe środki, to po 23.12. kasa na KO będzie oprocentowana standardowo i będę ją musiał tam trzymać by nie stracić promcyjnego % na EKO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U Ciebie obowiązuje jeszcze edycja dedykowana dla "zwykłego" Konta Oszczędnościowego, więc w tej sytuacji do 23.12. bym go nie zmieniał na EKO.

   Założenie nowego EKO niewiele da. Bo nie można mieć dwóch promocji jednocześnie.

   Usuń
  2. Dzięki za (p)odpowiedź.

   Usuń
 2. Przyznam szczerze, że odechciewa mi się trzymać pieniędzy w tym banku. Korzystam z promocji 2,8% na elastycznym koncie oszczędnościowym. W dniu 1 grudnia zaglądam na konto i widzę jakieś marne odsetki naliczone wg standardowej stopy procentowej a nie promocyjnej. I co teraz muszę czekać do 30 dni na rozpatrzenie reklamacji.
  DZIĘKUJĘ ZA TAKĄ PROMOCJĘ I TAKI BANK!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mam tak samo jak ty za pażdziernik (przystapiłem pod koniec i dlatego myślałem że tak licho) i teraz listopad to samo

   Usuń
 3. Czy zakładając konto EKO trzeba wyrazić zgody marketingowe, żeby załapać się na 2,7%?

  OdpowiedzUsuń
 4. 26.11 próbowałem wypłacić środki z banku. Udało mi się to dopiero 27.11 kiedy bank rozwiązał problemy z przelewami ....;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam,
  proszę napisać czy jak przeleję środki z KO w GB na EKO właśnie założony to bank policzy je jako nowe środki? Czy muszą to być środki wpłacone z innych źródeł?
  dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma znaczenia z jakiego rachunku przyjdzie przelew na Elastyczne Konto Oszczędnościowe. Liczy się tylko to, by były nowymi środkami (zgodnie z wytycznymi wyliczenia salda starych środków, tj. na 26.11.).

   Usuń
 6. Jak wplace np. Jutro to promo oprocentowanie bedzie trwalo od 10.01.2020 122 dni ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...