Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: grudzień 2019 roku + ranking lokat

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

1.12.2019

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: grudzień 2019 roku + ranking lokat

Skoro już grudzień, to czas sprawdzić, gdzie są najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe: grudzień 2019 roku + ranking lokat
Najlepsze promocje bankowe sprawdzam na co dzień, ale raz w miesiącu publikuję niniejszy przegląd, w którym znaleźć można obecnie najkorzystniejsze propozycje dla oszczędzających. Są tu lokaty na krótki okres, jak i na dłuższy (nawet kilka lat), depozyty z kontem i bez niego, a także konta oszczędnościowe z gwarancją utrzymania warunków oprocentowania przez określony czas. Każdy może więc znaleźć coś dla siebie.

Czytając ten obszerny wpis, obejmujący wszystkie aktualnie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na grudzień 2019 roku:
 • Dowiesz się, co sprawia, że lokaty choć nie dają pożądanego oprocentowania, to i tak są najpopularniejszą i najlepszą formą lokowania oszczędności.
 • Poznasz najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na grudzień 2019 roku, które można też połączyć z promocjami, w których banki oprócz odsetek wypłacają dodatkowe, gwarantowane bonusy pieniężne. 
 • Znajdziesz różne lokaty bankowe na grudzień 2019 roku - na kilka miesięcy i na kilka lat, z kontem i bez niego, dla nowych oraz dla obecnych klientów. 
 • Sprawdzisz, kiedy korzystniej zdecydować się na konto oszczędnościowe, niż lokatę bankową. Bo promocji oprocentowania na tego typu rachunkach ostatnio bardzo dużo.

Czasy są, jakie są. Stopy procentowe utrzymują się na rekordowo niskim poziomie i Rada Polityki Pieniężnej nie kwapi się do ich podnoszenia. Banki, gdy udzielają kredyty na mniejszą sumę, niż środki, które Polacy łącznie wpłacają na depozyty, też nie mają motywacji do podbijania stawki oprocentowania. Często można więc spotkać się z sugestiami, reklamami czy innym przekazem, sprowadzającym się do rad: "kupuj złoto", "lepiej zainwestować w nieruchomości", "więcej dadzą obligacje", "teraz opłaca się kupić bitcoina". I może w tym jakaś szansa jest... Ale ja bazuję nie na szansach, ale na tym co pewne i gwarantowane, tak jak procenty na lokatach, albo gratyfikacje od banków w zamian za skorzystanie z produktów oferowanych w ramach promocji bankowych. Dlatego nawet, jeśli ktoś będzie Ci wpierać, że lokaty są do niczego, to warto pamiętać i skonfrontować te słowa z argumentami, że tylko i wyłącznie lokata spełnia poniższe kryteria:
 • ma gwarancję wpłaconego kapitału
 • daje z góry określony zysk 
 • pozwala ulokować w praktyce dowolne środki
 • jest bez prowizji, opłat i dodatkowych kosztów 
 • w praktyce jest bezobsługowa
 • daje dostęp do środków w każdym momencie 
 • umożliwia wybór dowolnej perspektywy lokowania środków

Każdy inny produkt, depozyt środków czy jego inwestycja, któregoś z punktów spełniać nie będzie (co najmniej jednego, a zazwyczaj wielu więcej). Jeśli więc ktoś ceni sobie bezpieczeństwo, swobodę dostępu do środków oraz brak ryzyk i brak konieczności większego zaangażowania, to właśnie powinien myśleć o lokacie (alternatywnie ewentualnie o koncie oszczędnościowym). Nawet gdy oprocentowanie obecnie oferowane pozostawia wiele do życzenia. Choć gdy się postarać, to można znaleźć jeszcze całkiem fajne propozycje. I o nich właśnie poniżej.

Dla ułatwienia rozeznania się wśród najlepszych lokat i kont oszczędnościowych na grudzień 2019 r., niniejszy przegląd pogrupowałem. I tak znajdziesz tutaj:
 • Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus 
 • Promocyjne lokaty na grudzień 2019 r. 
 • Lokaty mobilne
 • Najkorzystniejsze lokaty dla każdego
  • Lokaty krótkoterminowe
  • Lokaty długoterminowe
 • Najlepsze konta oszczędnościowe 

Promocyjne oprocentowanie + gwarantowany bonus


Na początek crème de la crème tematyki, którą podejmuję na blogu. Tu znajdziesz promocje bankowe i najlepsze propozycje dla oszczędzających połączone ze sobą. Dzięki temu gwarantowane bonusy pieniężne zwiększą Twój ostateczny zysk, gdyż otrzymasz je oprócz odsetek wynikających z oprocentowania dla oszczędności.

3% do 70 tys. zł + 2,6% do 100 tys. zł + gwarantowana premia 200 zł od Alior Banku  


h3% do 70 tys. zł + 2,6% do 100 tys. zł + gwarantowana premia 200 zł od Alior Banku
To co zaproponował Alior Bank okazało się hitem tegorocznej jesieni. Dowodem na to jest już 3. edycja promocji z premią 200 zł na start dla zakładających konto osobiste. A otwarcie tego konta sprawia również możliwość skorzystania z kilku ciekawych propozycji dla oszczędzających. Jest to 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym do 20 tys. zł oraz nawet 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym do 50 tys. zł (to zresztą propozycje nie tylko dla nowych, ale i dla obecnych klientów). A dla tych, którzy dotąd nie mieli nic wspólnego z Alior Bankiem jest jeszcze lokata powitalna na 100 dni z oprocentowaniem 3% w skali roku (do 50 tys. zł). Kliknij i sprawdź szczegóły promocji Alior Banku >>

3% na pół roku + premia 200 zł od Banku Pekao 


3% na pół roku + premia 200 zł od Banku Pekao
Bank Pekao oferuje konto oszczędnościowe ze stawką 3% w skali roku, którą gwarantuje na okres 180 dni i dla kwoty do 30 tys. zł. By skorzystać z tej propozycji, należy założyć konto osobiste w Banku Pekao, co akurat teraz bardzo się opłaca. Do wzięcia czeka bowiem bonus 200 zł za spełnienie bardzo prostych warunków, które w praktyce sprowadzają się do warunków, które zwalniają z opłaty za konto i kartę.  Kliknij i sprawdź szczegóły promocji Banku Pekao >>

3% do 50 tys. zł + zwroty za płatności (do 150 zł) w T-Mobile Usługi Bankowe


3% do 50 tys. zł + zwroty za płatności (do 150 zł) w T-Mobile Usługi Bankowe
T-Mobile Usługi Bankowe to bank powstały w wyniku współpracy telekomu z Alior Bankiem. By korzystać z jego promocji, nie trzeba posiadać telefonu w sieci T-Mobile. Za to można być nawet klientem Aliora. Dla osób, które założą konto osobiste w T-Mobile Usługi Bankowe czeka konto oszczędnościowe, które przez 92 dni dawać będzie 3% w skali roku dla kwoty do 50 000 zł. A i z kontem osobistym można zyskać do 25 zł miesięcznie (przez 6 kolejnych miesięcy) w przypadku wykonania płatności kartą na sumę min. 500 zł (Konto Premium). Choć jest także wariant dla osób, którym zależy tylko na promocji oprocentowania - można wtedy założyć Konto Freemium bez karty (prowadzone jest za 0 zł bez warunków). Kliknij i sprawdź szczegóły promocji w T-Mobile Usługi Bankowe >>

2,7% do pół miliona zł (!) + bonusy do 300 zł od mBanku


mBank: 2,7% do pół miliona zł (!) + bonusy do 300 zł od mBanku
Propozycja mBanku wyróżnia się na tle pozostałych banków, gdyż promocyjne oprocentowanie da się uzyskać nawet dla większej kwoty oszczędności. 2,7% w skali roku dostępne jest dla kwoty nawet 500 tys. zł! Oprócz konta oszczędnościowego trzeba też założyć konto osobiste (mKonto Intensive), dzięki któremu zyskać można do 300 zł (ewentualnie mKonto Intensive można już posiadać, ale wtedy da się załapać na promocyjne oprocentowanie bez bonusów). Warunki w przypadku tej promocji są dość wyśrubowane (bo to w końcu konto dla zamożnych). Kliknij i sprawdź szczegóły promocji w mBanku >>

💡 Niektóre okazje potrafią być dostępne przez bardzo krótki okres, więc polecam Ci zapis na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga Bankobranie.

Najlepsze lokaty promocyjne na grudzień 2019 r.


W tej części znajdziesz aktualnie najlepsze lokaty bankowe. By uzyskać najwyższe oprocentowanie, najczęściej trzeba jednak spełnić dodatkowe warunki: założyć konto (choć to niejednokrotnie bywa bez warunków darmowe, więc wymogu tego nie można traktować jako uciążliwości) i/lub być nowym klientem. Zatem w praktyce są tutaj przede wszystkim lokaty powitalne.

Obecnie najlepsza lokata dostępna jest w Nest Banku, który oferuje 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł dla osób zakładających konto osobiste (otwierane i prowadzone za 0 zł bez jakichkolwiek warunków). A do wyboru jest jeden z okresów depozytu: 3 lub 6 miesięcy. W tym drugim przypadku należy jednak spełnić dodatkowe wymogi (o czym piszę tutaj).

4% w skali roku (acz trzeba doprecyzować, iż jest to oprocentowanie średnie, gdyż wynosi ono od 3% w pierwszym, przez 4% w drugim po 5% w trzecim miesiącu trwania lokaty) można też uzyskać w Plus Banku. Maksymalna kwota tego depozytu to 10 000 zł. By jednak nic nie płacić za obowiązkowo zakładane w tym przypadku konto, trzeba zapewnić wpływ lub wykonać płatności kartą na sumę min. 500 zł.

Do lokat konkurencyjnych na rynku niezmiennie należą lokaty powitalne w Idea Banku, ale nie jest to już bezkompromisowe liderowanie na rynku. Z propozycji Lokaty Happy lub Lokaty Happy Pro skorzystać mogą tylko nowi klienci, którzy dotąd nie posiadali żadnej umowy, ani nawet nie wnioskowali o jakikolwiek produkt w tym banku. A do wyboru jest lokata z oprocentowaniem 3,8% w skali roku dla kwoty od 500 do 20 000 zł (Lokata Happy) albo 3% w skali roku dla kwoty od 20 000,01 do 400 000 zł. W obydwu przypadkach to propozycje na okres 3 miesięcy.

mBank oferuje 3-miesięczną mLokatę na Wejście, dzięki której uzyskać można 3,5% w skali roku dla kwoty do 10 tys. zł. By nic nie płacić za konto otwierane przy tej okazji, wybierz eKonto osobiste bez karty.

Z kolei w Alior Banku znaleźć możemy l00-dniową lokatę powitalną z oprocentowaniem 3% w skali roku (dla kwoty do 50 tys. zł). To propozycja dla osób, które założą Konto Jakże Osobiste i w dodatku są nowymi klientami, przez których bank rozumie osoby, które dotąd nie były klientami Aliora (ani banków przejętych przez ten bank, czyli np. BPH czy Meritum Banku).

Lokaty mobilne w grudniu 2019 r.


Lokaty mobilne pojawiły się w czasie wprowadzania aplikacji mobilnych przez banki, jako zachęta do korzystania z bankowości na telefonach (czy tabletach). Niektóre z tych lokat pozostały dostępne do dziś. Ciągle oferują je:
 • Getin Bank z oprocentowaniem 3% w skali roku na okres 3 miesięcy dla kwoty do 500 do 10 000 zł (sprawdź prześwietlenie: Lokata Mobilna w Getin Banku); 
 • Bank Millennium (Lokata Urodzinowa) z oprocentowaniem 3% w skali roku na okres 1 miesiąca dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł - z propozycji skorzystać można jednak wyłącznie w ciągu 30 dni od swych urodzin (sprawdź prześwietlenie: Lokata Urodzinowa w Banku Millennium); 
 • Santander Bank Polska z oprocentowaniem 2,5% w skali roku na okres 4 miesięcy dla kwoty od 1 000 do 20 000 zł; 
 • Bank Millennium (Lokata Mobilna) z oprocentowaniem 2,25 lub 2,5% w skali roku (wyższa stawka obowiązuje dla wniosków złożonych z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji mobilnej) na okres 3 miesięcy dla kwoty od 1 000 do 10 000 zł.

Z wymienionych Getin i Millennium (Lokata Mobilna) umożliwiają założenie kolejnej lokaty tego typu (ale dopiero po zakończeniu poprzedniej). W pozostałych przypadkach to propozycje jednorazowe.

Najkorzystniejsze lokaty dla każdego - grudzień 2019


W tej części przytaczam wszystkie najlepsze lokaty, z których w praktyce skorzystać mogą wszyscy. Nie ma bowiem wymogu spełnienia kryterium "nowego klienta". Ale zdarzają się inne warunki: trzeba wpłacić "nowe środki" i/lub posiadać/założyć konto w danym banku.

Lokaty krótkoterminowe w grudniu 2019


Jeszcze na początku zeszłego miesiąca w tej grupie lokat można było znaleźć propozycję z oprocentowaniem wynoszącym 2,7% w skali roku. Minął miesiąc i... się pozmieniało. Na początku grudniu najlepszą stawką, jaką  można uzyskać przy okazji zakładania lokaty na kilka miesięcy, jest stawka 2,4%. Takie oprocentowanie oferuje Toyota Bank (Lokata Sprint na 180 dni, na którą wpłacić można od 3 do 18 tys. zł; klient może założyć 10 lokat tego typu, więc maksymalnie da się zdeponować do 180 tys. zł; propozycja dostępna dla posiadaczy konta w tym banku).

Idea Bank na Lokacie na Nowe Środki Plus (z kontem osobistym) przygotował maksymalnie 2,2% w skali roku w wersji lokaty na 3 lub 6 miesięcy. Za to ulokować można od 500 zł do nawet miliona zł (ale pamiętaj, że limit ochrony przez BFG - o czym piszę niżej - jest znacznie niższy). Jeśli konta nie chcesz zakładać, to najwięcej w tym banku uzyskasz na Lokacie Nr 1: 2,1% na 12 miesięcy.

Getin Bank również oferuje 2,1% w skali roku na okres 12 miesięcy, dla kwoty od 500 zł do 300 tys. zł. Nie ma w tym przypadku konieczności zakładania konta osobistego, ale trzeba wpłacić "nowe środki".

Jeśli patrzysz na te oprocentowanie z niedowierzaniem i rozczarowaniem... to ja czuję to samo, co Ty. Choć są najpopularniejsze wśród klientów, to dziś lokaty kilkumiesięczne wypadły z łask bankowców. Alternatywą dla nich (także jeśli chodzi o wysokość oprocentowania) stały się konta oszczędnościowe. I więcej można dzięki nim zyskać, i też mają swoje niezaprzeczalne zalety. W przypadku konta oszczędnościowego środki w każdej chwili można dopłacać, jak i w części lub w całości wypłacać (bez utraty odsetek, co akurat wśród lokat jest rzadko spotykane). Gdy konto oszczędnościowe oferuje utrzymanie oprocentowania przez określony czas (a najczęściej jest to właśnie kilka miesięcy), to stają się świetną alternatywą dla lokat kilkumiesięcznych. I to taki pozytyw zwieńczający część obejmującą lokaty kilkumiesięczne, bo tu oprocentowanie pozostawia "trochę" do życzenia. Najlepsze konta oszczędnościowe na grudzień 2019 roku opisuję nieco niżej (pod krótkim przeglądem lokat długoterminowych).

Lokaty długoterminowe (grudzień 2019 roku) 


Po zniknięciu Eurobanku (który został przejęty przez Bank Millennium) trudno mówić o jakiejś zaostrzonej rywalizacji i wysiłkach banków w celu zaoferowania jak najlepszego oprocentowania.

Na 24 miesiące najlepsze oprocentowanie uzyskać można na EKOlokacie na lata, którą oferuje BOŚ Bank. Standardowa stawka wynosi 2,1% w skali roku, ale jest jeszcze bonus podwyższający oprocentowanie o 0,5 p.p.. By łącznie uzyskać 2,6% w skali roku, trzeba spełnić szereg warunków: posiadać konto, wyrazić zgody marketingowe oraz zapewnić comiesięczne: wpływy wynagrodzenia min. 1000 zł i wykonanie płatności kartą na sumę min. 300 zł.

Santander Consumer Bank (nie należy mylić z Santander Bankiem, będącym następcą BZ WBK) i Nest Bank na lokacie 2-letniej oferują po 2,2% w skali roku. W pierwszym z nich wystarczy wpłacić nowe środki (to jedyny wymóg). Nest Bank wymaga otwarcia/posiadania konta osobistego i zapewnienia wpływów wynagrodzenia.

Najlepsze lokaty bankowe na 36 miesięcy przygotował Santander Consumer Bank i Toyota Bank (po 2,4% w skali roku).

Lokatą ze szczególnie długim okresem umowy jest Lokata 5 na 5 w BOŚ Banku, na której uzyskać można jednak aż 2,84% w skali roku (to średnie oprocentowanie, gdyż wzrasta ono wraz z każdym rokiem umowy). Trzeba jednak pamiętać, że 5-letnia umowa to okres bardzo długi, a nie sposób przewidzieć jakie mogą nastąpić zmiany polityczne lub gospodarcze (a za tym również mogą zmieniać się stopy procentowe).

Najlepsze konta oszczędnościowe na grudzień 2019 roku 


W tym zestawieniu już od wielu miesięcy prym wiedzie Getin Bank, który nowym klientom umożliwia uzyskanie 3,5% na koncie oszczędnościowym przez 12 miesięcy. To propozycja dla kwoty do 10 tys. Jeśli dysponujesz większymi środkami, to do 200 tys. zł otrzymasz 2,7% w skali roku przez 122 dni (to już propozycja zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów - warunkiem skorzystania jest wpłacenie nowych środków).

W pięciu bankach załapać się można na oprocentowanie 3% w skali roku. Różne są jednak okresy przez jakie banki gwarantują utrzymanie tej stawki. Podobnie jest też z kwotą jaką można zdeponować na promocyjnych warunkach. Najwięcej, bo do 50 tys. zł można ulokować we wspomnianym już T-Mobile Usługi Bankowe. Oprocentowanie obowiązywać będzie przez 92 dni.

Prawie 2 razy dłużej, bo przez 180 dni można korzystać ze stawki 3% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao. To już jednak propozycja do 30 000 zł. Taki sam limit obowiązuje w Credit Agricole, ale tutaj promocyjna stawka jest gwarantowana tylko przez 4 miesiące. No i na koniec mamy Alior Bank z promocją 3% obowiązującą do 15.01.2020 r. (choć z prognozą na przedłużenie) dla kwoty do 20 000 zł.

Z kolei oprocentowanie 3% na koncie oszczędnościowym w Citibanku obowiązuje dla kwoty do 100 tys. zł przez 6 miesięcy. Stawkę otrzymają osoby, które założą konto i posiadają (bądź wyrobią) kartę kredytową (a za to zdobyć można nagrodę gwarantowaną, np. bon 400 zł do Biedronki lub Allegro albo telefon LG K30 Dual Sim).

Jeśli limity do kilkudziesięciu tysięcy złotych są dla Ciebie zbyt dużym ograniczeniem, to zainteresować Cię może to, co niedawno zaserwował mBank. Dla posiadających (lub otwierających) mKonto Intensive obowiązuje promocja, w której uzyskać można 2,7% w skali roku, gwarantowane na 4 miesiące dla kwoty nawet pół miliona złotych!

Także 2,7% w skali roku, ale już do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym Profit można w Banku Millennium. To teoretycznie oferta na 92 dni i wyłącznie dla nowych środków, ale praktyka pokazuje (co omawiam w podlinkowanym wpisie), że także obecni klienci mogą łapać się na promocję z edycji na edycję, stosując jeden prosty trik z zerowaniem kont na odpowiedni dzień.

Objaśnienia


Niniejszy wpis przedstawia stan na 1.12.2019 r. Wszystkie najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe zawsze znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach: 

Jak już wspomniałem na wstępie, skupiam się na bezpieczeństwie dla swych środków, więc na blogu Bankobranie pod uwagę biorę tylko takie lokaty i konta oszczędnościowe, które oferowane są przez banki podlegające pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG). Dzięki niemu mamy 100-procentową ochronę swych pieniędzy dla kwoty nie przekraczającej równowartości 100 tys. euro. To podstawa spokojnego snu. A więcej o działaniu systemu ochrony depozytów w Polsce przeczytasz w mym wisie poradnikowym: jak działa Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz komu i w jakich sytuacjach wypłaca pieniądze.

Jeżeli dopiero zaczynasz swą przygodę z oszczędzaniem i masz jakiekolwiek pytania dotyczące lokat albo ktoś z Twych znajomych chce zacząć odkładać pieniądze, ale brakuje mu podstawowej wiedzy, to polecam kompendium wiedzy: Lokata bankowa: co to jest, co daje, jak obliczyć odsetki i wszystko co warto wiedzieć. Tam znajdziesz także intuicyjny w obsłudze kalkulator odsetek, który w prosty sposób pozwoli Ci wyliczyć zyski z lokat i kont oszczędnościowych.


Bądź na bieżąco z najlepszymi lokatami i promocjami bankowymi. Subskrybuj
Bankobranie na YouTube, na Twitterze i polub na Facebooku:


51 komentarzy:

 1. Też odbieram to tak samo. Lokaty są słabi oprocentowane ale trudno o sensowne alternatywy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemiecki Volksbank Raiffeisenbank właśnie wprowadził ujemne stopy procentowe dla osób oszczędzających swoje pieniądze na rachunkach i lokatach – w ten sposób przerzuca na klientów koszty związane ujemnymi stopami procentowymi EBC.

   Stopa depozytowa wynosi obecnie -0,5% i od pewnego czasu niektóre banki wprowadzały ujemne stopy dla oszczędności, ale dotyczyło to przede wszystkim wysokich kwot depozytów. Volksbank Raiffeisenbank zdecydował się jednak wprowadzić ujemną stopę dla wszystkich lokat i rachunków. Wynosi ona właśnie -0,5% :)

   Usuń
  2. A kiedyś było tylu zwolenników wprowadzenia € :)

   Usuń
  3. już niemcy na wprowadzeniu Euro swoje zarabiają

   Usuń
  4. Którzy Niemcy? Chyba nie klienci Volksbank Raiffeisenbank :)

   Usuń
 2. Mr Złotówa, mam konto w Alior Banku i włączoną korzyść 3% na koncie oszczędnościowym. Na stronie Aliora możemy znaleźć informację, że 3% dostępne jest do 15 stycznia.

  "Oprocentowanie 3% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do kwoty 20 tys. zł) obowiązuje od 7.12.2017 r. do 15.01.2020 r. z wyłączeniem promocji „Konto Mocno Oszczędnościowe” oraz innymi promocjami na wskazanym rachunku oszczędnościowym. Po 15.01.2020 oprocentowanie rachunku oszczędnościowego w PLN do kwoty 20 tys. zł ustalane jest co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID1M z 10. dnia kalendarzowego danego miesiąca. "

  Ile więc będzie wynosić oprocentowanie po 15 stycznia? Jeżeli WIBID = 1.48% to oprocentowanie będzie takie samo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To korzyść, która z definicji ma polegać na podwyższonym oprocentowaniu, więc raczej nie będzie to tylko standardowe. A 3% - o ile mnie pamięć nie myli i nie umknęła jakaś przerwa w tym czasie (ale raczej nie) - obowiązuje niezmiennie od 12.2017 r. Tylko bank zmienia daty obowiązywania stawki promocyjnego oprocentowania. Pozostaje więc nadzieja, że i tym razem zrobi podobnie :)

   Usuń
 3. Czy działa dalej system poleceń https://bankobranie.blogspot.com/2019/11/polecam-proste-zasady-getin-bank-6-edycja.html gdzie można zgarnąć dodatkowo 50 PLN zakładając konto "Proste Zasady"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, program "Polecam Proste Zasady" jest nadal dostępny.

   Usuń
 4. Czy w Pekao oprogramowanie 3% jest na 6 pełnych miesięcy kalendarzowyxh czy od momentu wpłaty? Jak to jest liczone?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na 6 miesięcy kalendarzowych ale od momentu założenia KO, które UWAGA: zakłada się (nowy klient) wraz z kontem Pekao = podpisując umowę.

   Przekonałem się o tym osobiście, ponieważ "ucięło" mi jekieś 2,5 tydonia z oprocentowaniem 3% na KO.
   Dopiero po 2,5 tygodniu od otwarcia konta (ROR) w Pekao i podpisania umowy wpłaciłem pierwsze środki na KO. Wcześniej nic do wpłacenia nie miałem (lokaty w innych bankach trwały), stąd późniesze zasielenie KO.

   Warto więc otwierajac konto ROR w Pekao mieć wolne środki, żeby je od razu wpłacić na KO i w pełani skorzytać z 3% na cały okres 6 miesięcy.


   Usuń
  2. Jest też możliwe założenie samego Konta Przekorzystnego a konto oszczędnościowe można założyć później bo te 3% jest przez 180 dni po założeniu wlasnie konta oszczędnościowego. Jednak wtedy konto oszczędnościowe można założyć tylko w placówce. W bankowości nie ma takiej możliwości.

   Usuń
 5. Idea Bank już totalnie rozczarowuje. Max 2,2% i to z kontem :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A miesiąc temu 2,7% było 😥

   Usuń
  2. Załapałem się na te 2,7%, ale za niecałe 3 miesiące stanę przed probleme, gdzie środki puścić dalej.
   Każda nowa lokata z oprocentowaniem niższym choćby o 0,1% od kończącej się smuci, zwłaszcza w konfrontacji z inflacją.

   Lista banków, w których mnie nie ma lub nie było i w związku z tym nie łapią się na nowego lub powracajacego klienta, drastycznie się skraca.

   Jak żyć?

   Usuń
  3. A jak Zawrotna? Ktoś może się orientuje?

   Usuń
  4. 1,9% przy przewie 26k do Millenium i Getinu.

   Usuń
  5. Chyba już można się pożegnać z sensownym oprocentowaniem w tym banku. A dokładnie rok temu dawali nawet 3,9%.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 2 grudnia 2019, 13:57

   Ostatni dzwonek w Idea był w zasadzie w kwietniu gdy oferowali 3,5% na rok. Dość krótki okres, ale się jednak skusiłem. W lipcu Nest oferował przez kilka tygodni 2,65% na 2-letniej. Tez się skusiłem, pomimo tego, że oprocentowanie nie powalało, ale lokata była na 2 lata.

   Powrót do ofert w Idea na poziomie sprzed roku jest w obecnej chwili raczej nierealny, ale inne banki mogą od czasu do czasu wyskoczyć przed szereg w sytuacji nagłych potrzeb. Czym mniejszy bank, tym większa na to szansa.

   Inny myk, to sytuacja jak w mBank czy w Getin - te banki zabiegają aktualnie o nabywcę. Natomiast mocno stojące na rynku duże banki komercyjne nie mają absolutnie żadnych motywacji do oferowania wysokiego oprocentowania - taki klimat :)

   Usuń
  7. @Anonimowy, 2 grudnia 2019, 11:34 - Próg graniczny to 10K.

   Usuń
  8. Dla zainteresowanych. W Idea Banku lokata Zawrotna bez zmian. Tylko 1,9 proc. na 3 mies. chyba bez względu gdzie się przelewa bo próbowałem różne banki.

   Usuń
  9. W Idea Banku jeszcze słabiej. Zawrotna aktualnie 1,8%. Ale co ciekawe to się pojawia nawet przy przelewie do innego klienta w Idea Banku.

   Usuń
  10. Jak dobrze, że do kwietnia mam jeszcze 3,5%

   Usuń
 6. Proszę o linka do lokaty Plus Banku. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To i tak nic w porównaniu z 'rozczarowaniem' nabywców akcji GetBack :)

   Usuń
  2. Nie ma nigdzie wniosku. Można założyć te lokatę dopiero po otwarciu konta.

   Usuń
 7. Ja w srantanderze mam od ponad dwóch lat 1% na lokacie. Czas zmienić bank, myślalem ze się poprawią ale nic z tego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie czas na zmianę. 1% to... za dużo korzyści dla banku.

   Usuń
 8. Witam.Po 12 grudnia będę miał wolne 70 tysięcy do ulokowania.Co powiesz na 50 000 na 2.6% w Alior z premią 200zł i 20 000 na 3% w Pekao także z premią 200?😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bym brał z zamkniętymi oczami :)

   Usuń
  2. Dobra opcja :) Odsetki + 400 zł.

   Usuń
  3. No tak tylko byłem klientem Alior w 2017 roku więc chyba nie mogę brać udziału.Muszę coś innego kombinować😊

   Usuń
  4. @Unknown 3 grudnia 2019 15:25, w promocji konta z z premią 200 zł wystarczy nie posiadać konta w Aliorze po 31.10.2018 r. Z promocji oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym (2,6%), jak i w ramach "korzyści" na Koncie Oszczędnościowym (3%) skorzystać możesz. Odpada jedynie lokata 3%.

   Usuń
 9. Przy tych obfitych zyskach to nie ma różnicy czy w banku czy w skarpecie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W skarpecie też masz 2-3% w skali roku?

   Usuń
  2. W banku Skarpeta kasę jedynie żre inflacja, ale to na szczęście niewiele :)

   Usuń
 10. Dziś robiłem przelew większej kwoty z Getinu do Santandera. Propozycja na zatrzymanie to 2% na 3 miesiące. Słabo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To lepiej niż Zawrotna w Idea Banku (1,9%).

   Usuń
 11. Ja zaparkowałem kasę na 3% w Citi. Na pół roku spokój.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jaki tam teraz limit kwotowy na tym 'parkingu'?

   Usuń
  2. Jeśli chodzi o Citibank, to promocja 3% na koncie oszczędnościowym obowiązuje dla kwoty do 100 tys. zł.

   Usuń
 12. Propozycja mBanku wyróżnia się na tle pozostałych banków dlatego, że Niemcy od dłuższego czasu starają się sprzedać mBank :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno Getin-Noble też jest na sprzedaż.

   Usuń
 13. Pomocy, skończyło mi się oprocentowanie 2,7% w Millennium, a do obecnej edycji promocji nie udało mi się załapać. Nie wiem, gdzie ulokować pieniądze na miesiąc bez zakładania kont czy lokat z jakiś innych (nowych) bankach. W tych, gdzie mam już konto (BNP, Santander) nie oferują nic wartego uwagi.

  Mam jeszcze konto oszczędnościowe na 3% w Aliorze z korzyścią, ale tam już mam te max 20 tyś. Konto Mocno Oszczedzające stoi jednak puste. Pytanie - czy można wrzucić tam pieniądze i jednocześnie mieć nadal włączone te 3% na drugim oszczędbościowym?? Pamiętam, że przy zakładaniu mówiono mi, że jedna promocja wyklucza drugą, ale może ktoś się orientuje, jak jest teraz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocje się nie wykluczają. Możesz wrzucić kasę na Mocno oszczędnościowe na 2,6% o ile będą to nowe środki i jednocześnie mieć 3% na KO. Tylko należy pamiętać o przelewie 1500 zł w każdym miesiącu promocji (również dla bezpłatności konta).

   Usuń
  2. KMO od początku stoi puste, ale od miesięcy na KO mam maksimum wpłacone. Jak w Aliorze liczą nowe środki? Zliczają saldo na koniec miesiąca (czy jakiś konkretny dzień) z KMO tylko czy łącznie z wszystkich rachunków wraz z KO?

   Usuń
 14. Czy poza Idea Bankiem i Getinem są jeszcze jakieś banki które oferują lokaty przy wypłacaniu pieniędzy z konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Millenium, Alior, ale oprocentowanie nie powala. Jeszcze ING coś dawał jakiś czas temu.

   Usuń
 15. Wczoraj żona dostała SMS od Getinu, że lokatę przedłużą jej na 2,1%. Dziś ja dostałem też taki SMS. Ale już tylko 1,8% oferują. A kwoty mamy takie same i okres też. Ciekawi mnie skąd się mogła wziąć ta różnica. Zwłaszcza, że też termin lokat podobny. Lokata żony odnosi się 1 I, a moja 2 I.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...