Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: BGŻ Optima: konto oszczędnościowe z nową stawką 2,6% do 150 000 zł. I niezmienione 3,2% na lokacie do 100 000 zł

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

8.04.2016

BGŻ Optima: konto oszczędnościowe z nową stawką 2,6% do 150 000 zł. I niezmienione 3,2% na lokacie do 100 000 zł

Od dziś BGŻ Optima na koncie oszczędnościowym oferuje nowe oprocentowanie.

konto oszczędnościowe 2,6% do 150 000 zł BGŻ Optima Lokata Bezkarna 3,2% do 100 000 zł
Stawka w porównaniu z dotychczas obowiązującą jest nieco niższa. Mamy jednak możliwość wpłacenia większej kwoty. Warunkiem niezmiennie jest wpłacenie nowych środków. Wymóg ten bez problemu spełnią jednak nowi klienci, którzy zdecydują się na otwarcie Lokaty Bezkarnej. A na tej oprocentowanie na szczęście zostało utrzymane. To bardzo dobre - jak na obecne czasy - 3,2% w skali roku.

Dotąd dostępnym oprocentowaniem na koncie oszczędnościowym w BGŻ Optima było 2,7% w skali roku dla nowych środków w kwocie do 100 000 zł. Oferta obowiązywała do wczoraj. Od dziś oprocentowanie wynosi 2,6% w skali roku. Za to można wpłacić na konto większą kwotę - do 150 000 zł. Stawka oprocentowania gwarantowana jest do 14.07.2016 r. Dzięki temu konto oszczędnościowe można traktować jak nieco ponad 3-miesięczną lokatę (gdzie o 2,6% w chwili obecnej już coraz trudniej). Z drugiej jednak strony mamy dostęp do środków w każdej chwili i możliwość wypłaty pieniędzy np. w sytuacji pojawienia się jakiejkolwiek promocji lokat w innym banku.

Stawka 2,6% w skali roku dla kwoty do 150 000 zł obowiązuje zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. Kluczowe jest bowiem wpłacenie "nowych środków". To pojęcie bank definiuje w ten sposób:
"Przez Nowe Środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunku Głównym, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym Rachunku Głównego, w kwocie nie większej niż Zwiększenie Salda Początkowego, wg stanu na koniec każdego dnia w okresie promocji (od 8 kwietnia 2016 r. do 14 lipca 2016 r.), gdzie: 
- przez Saldo Początkowe Rachunku Głównego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia 5 kwietnia 2016 r., a w przypadku Umowy Ramowej zawartej po dniu 5 kwietnia 2016 r. - Saldo początkowe przyjmuje wartość 0,00 zł; 
- przez Zwiększenie Salda Początkowego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych oraz Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, stanowiących nadwyżkę nad Saldem Początkowym wg stanu na koniec każdego dnia w 'Okresie Promocji'."
Przekładając z języka bankowego na nasze: zarówno osoba, która dopiero teraz założy konto oszczędnościowe, jak i obecny klient, który na dzień 5.04.2016 r. w BGŻ Optima miał 0 zł na rachunkach, śmiało mogą wpłacać środki. Wpłata lub wpłaty będą objęte promocyjną stawką 2,6% w skali roku. Sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana dla tych, którzy środki w BGŻ Optima posiadali w dniu 5.04.2016 r. Jeśli był to np. 1 000 zł to aby uzyskać 2,6% musisz środki te utrzymywać - już na niższym oprocentowaniu standardowym (1,5% w skali roku gdy suma środków na rachunku głównym to mniej niż 150 000 zł i 1,8% gdy suma ta jest wyższa od 150 000 zł), a dopiero nowe wpłaty załapią się na stawkę 2,6% w skali roku.

Konto oszczędnościowe w BGŻ Optima - o czym dobrze wiedzą  obecni klienci - ale informację podaję dla tych, którzy dopiero zamierzają je otworzyć, otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez żadnych warunków do spełnienia. Bank nie pobiera też żadnych opłat za przelewy przychodzące, jak i wychodzące. Bez względu na liczbę takich zleceń przelewu (co jest pozytywnym przykładem nielicznych wyjątków jeśli chodzi o konta oszczędnościowe - w wielu bankach bezpłatny jest tylko jeden przelew wychodzący w miesiącu, a każdy kolejny kosztuje i to sporo).

Lokata Bezkarna - dla nowych i powracających klientów


Jeśli chcesz stać się klientem BGŻ Optima to współpracę dobrze rozpocząć od otwarcia lokaty powitalnej, z której mogą skorzystać nowi klienci, jak i powracający (czyli tacy, którzy nie mają konta oszczędnościowego w BGŻ Optima co najmniej od 12 miesięcy).

Ważne: jeśli masz konto w BGŻ BNP Paribas to możesz skorzystać z niniejszej oferty. W tym przypadku BGŻ Optima jest traktowany jako odrębny bank i bez problemu spełnisz warunek bycia "nowym klientem".

Lokata Bezkarna to 3-miesięczny depozyt dający możliwość ulokowania od 1 000 do 100 000 zł. Stałe oprocentowanie wynosi w tym przypadku 3,2% w skali roku. Nazwa lokaty nawiązuje do bezkarności z jaką możesz zerwać lokatę w dowolnym momencie jej trwania. Nie stracisz wówczas odsetek - zostaną one naliczone proporcjonalnie do liczby dni, przez które depozyt był utrzymywany i według stawki podstawowej, a więc 3,2% w skali roku. To wyróżnik Lokaty Bezkarnej na tle innych lokatach oferowanych przez banki w Polsce. Przedterminowe zerwanie lokaty zazwyczaj wiąże się bowiem ze stratą większości albo i całości odsetek, co powoduje powrót wyłącznie wpłaconego kapitału. BGŻ Optima odsetek nie zabiera.

Wniosek o Lokatę Bezkarną złożysz on-line. Umowę zawrzesz przelewem - należy go wykonać z własnego konta w innym banku, tak by dane (imię, nazwisko, adres) pojawiające się przy przelewie zasilającym otwieraną lokatę zgadzały się z danymi podanymi we wniosku. Wraz z Lokatą Bezkarną otwierane jest - wspomniane wcześniej - konto oszczędnościowe, które służy obsłudze lokaty, jak również lokowaniu dodatkowych oszczędności.

Wraz z otwarciem lokaty uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pomocą możliwe będzie zarządzanie oszczędnościami w BGŻ Optima. Jeśli zdecydujesz się w przyszłości zamknąć lokatę i rachunek to dyspozycje te można również złożyć on-line, wykorzystując pocztę wewnętrzną w bankowości internetowej.

Powyższe produkty pozwalają ulokować sporą kwotę (nawet 250 000 zł) na całkiem fajnym oprocentowaniu. A to właśnie w kwestii lokat dla większych kwot najczęściej otrzymuję zapytania od Czytelników. W rankingu najlepszych lokat bankowych można bowiem znaleźć propozycje ze stawką nawet 4% w skali roku, ale nie dość, że są to promocje dla nowych klientów to zazwyczaj dla kwot do 10 000 zł.

Jeśli posiadasz jeszcze więcej oszczędności niż 250 000 zł to, poza wymienionymi rozwiązaniami, w BGŻ Optima możesz też założyć 4-miesięczną Lokatę Deklasującą. Ta promocja również obejmuje wyłącznie nowe środki (saldo liczone jest jednak względem 25.03.2016 r.). Oferowana stawka wynosi 2,5% w skali roku (dla sumy nawet 500 000 zł - każdy klient może założyć maksymalnie 5 lokat tego typu, każda na kwotę do 100 000 zł). Z założeniem tego depozytu warto się jednak pośpieszyć - pula lokat jest limitowana i na chwilę niniejszej publikacji zostało już tylko ok. 360 sztuk depozytu.

Zostań klientem BGŻ Optima - złóż wniosek o Lokatę Bezkarną 3,2%

W związku z tym, że Lokata Bezkarna, jak i konto oszczędnościowe w BGŻ Optima dają możliwość wypłaty środków w dowolnym momencie bez utraty odsetek, warto trzymać rękę na pulsie i wykorzystać sytuację, gdy inny bank zaproponuje jakąkolwiek promocję lokaty. Jeśli chcesz otrzymywać informacje o takich okazjach, zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

48 komentarzy:

 1. Jaki jest górny limit wypłat dzienny z konta oszczędnościowego przez internet?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. BGŻOptima działa tylko internetowo więc do oddziału cię nie odeślą z powodu jakiegoś głupiego limitu.To nie Millenium i jego beznadzieja, gdzie możesz przelać max. 50k zł dziennie.

   Usuń
 2. Jeśli mam w BGŻ Optima kwotę X i teraz ją wypłacę a w poniedziałek przeleję X+Y to rozumie, że będą to nowe środki i 2,6% będzie dla całości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli kwotę X miałeś/-aś w BGŻ Optima na koniec dnia 5.04. to niestety kwota ta niezmiennie będzie "starymi środkami", a jedynie dopłacona kwota Y spełni warunek dla "nowych środków".

   Usuń
 3. Nie,nowe środki to będą ponad kwotę x.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli wypłaciłem środki w dniu 5.04,to w myśl zapisu na koniec dnia 5.04 stan równy jest zeru.?Czyli wpłacając środki po 8.04 powinno być naliczane oprocentowanie promocyjne.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie tak! Upiekło ci się :)

   Usuń
 5. Zmiany w optimie moim zdaniem wyszły na gorsze.Przedtem była informacja w systemie o naliczanych odsetkach codziennie,teraz nie ma. I załatwili wszystkich którzy czekali do 07.04 z wycofaniem środków. Następnym razem może wyznaczą 01.07. na saldo początkowe i też wszystkich załatwią. Zero przejrzystości i brak informacji, robią co chcą i jak im pasuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To oczywiste, że bankowi zależy na przyroście środków i pozyskiwaniu nowych klientów oraz większej kasy więc mają prawo do oferty jaka im się podoba. Co do karencji 3-dniowej to źle nie jest. Kilka miesięcy było kilkanaście dni. Wtedy mi się nie udało zawczasu wycofać środków, ale teraz wypłacam 3-4 dni przed i się udało. Nie narzekam bo to jedyny bank, który na koncie daje w miarę jako taki procent. Poza BZ WBK, ale tam max. 12 tys.

   Usuń
  2. Anonimowy, 8 kwietnia 2016 13:27
   Zmiany w optimie moim zdaniem wyszły na gorsze
   .....
   Kiedyś spece od gospodarki żywnościowej udostępniali odsetki 1-go dnia miesiąca skoro świt - teraz jest to dopiero po ostatniej sesji Elixir, jak to miało miejsce ostatnio w piątek. No i odsetki leżały bezużytecznie aż do poniedziałku ... "dobra zmiana" :)

   Usuń
 6. Są jakieś dodatkowe wymogi? Trzeba zamawiać kartę?

  OdpowiedzUsuń
 7. Saldo Początkowe = wkład na Rachunkach Oszczędnościowych + wkład na Rachunkach Lokat Terminowych (na koniec 05.04)

  Co to są środki?

  OdpowiedzUsuń
 8. zaraz zaraz czyli że co? Jak założyłem konto jakiś miesiąc temu i mam tam dajmy na to pod samą poprzeczkę to znaczy że po zmianie regulaminu nie mam już 2.7 % tylko 1,5% ?? TO JA IM OD RĘKI DZIĘKUJĘ...

  Dobrze ze jeszcze mogę na lokatę uciec co zaraz czynię :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, oprocentowanie promocyjne miało obowiązywać do 7 kwietnia. Teraz jest do 14 lipca. Wszystkim radzę tak w tyg. 4-8 lipca kasę wypłacić. Wtedy jest szansa załapać się na promocyjne oprocentowanie dla nowych środków od 15 lipca.

   Usuń
 9. No i elegancko. Skończy się Lokata Od Zająca to kasa poleci do Optimy jak się Idea jakoś nie postara zatrzymać ciułacza niżej podpisanego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli środki wypłaciłem 3.03 a konto zamknęli mi z dniem 3.04 to czy łapię się na lokatę 3,2% jak założę u nich ponownie konto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co mówi regulamin w kwestii kwalifikacji na tą ofertę?

   Usuń
  2. w 2015? czy 2016? bo jeśli w tym to jeszcze nie minęło 12 mies. by założyć Bezkarną

   Usuń
 11. Bałem się że po przejęciu BGŻ przez BNP Paribas oprocentowanie w Optimie poleci na łeb na szyję. Póki co fason trzymają. A w mateczniku BGŻ BNP Paribas biedaoprocentowanie na biedalokatach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Francuzi przejęli bank speców od gospodarki żywnościowej? Bon Appétit!

   Usuń
 12. A jeśli kończy mi się Lokata Bezkarna w poniedziałek, a na 5.04. miałem na koncie oszczędnościowym 0 zł to czy kasa z tej lokaty będzie nowymi środkami?

  OdpowiedzUsuń
 13. Millennium daje 2,7% na koncie oszczędnościowym, ale do 100 000 zł i też dla nowych środków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. +0,1% w skali roku, ale - mniejsza kwota i w Millennium musisz założyć ROR. Będziesz za niego płacić jeśli nie będziesz aktywnie korzystać.

   Usuń
  2. Idea ma Konto Zośka na 3% do 100 tys. zł - nowe wpływy

   Usuń
  3. A czytałeś zasady tego oprocentowania? Szybko z tego ichniejszego oprocentowania można się wymiksować. I mieć 1,5%, a nie 3%.

   Usuń
 14. Czy ktoś z was brał udział w moneymanii 3 i zakładał kontnto w WBK? O ile pamiętam do dziś miały zostać rozesłąne maile, a ja nic nie mam. Jak jest u was? Proszę o odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed chwilą dostałem informację od organizatora Moneymanii 3, że maile mają być wysyłane dziś popołudniu. Aby zachować porządek w wątkach, do dyskusji nt. Moneymanii 3 zapraszam tutaj.

   Usuń
  2. Oni też organizują to konto dla BGŻ-tu? Dziwne.

   Usuń
  3. Moneymania nie ma nic wspólnego z BGŻ Optima.

   Usuń
  4. Dziękuję. To bardzo dobrze, bo różne rzeczy słyszałem o tej Manii.

   Usuń
 15. 1)Do kiedy można założyć lokatę bezkarną na 3,2% i pytanie bo chciałbym tam przeznaczyć całe oszczędności czy można liczyć na BFG i bank jest wiarygodny na dzień dzisiejszy ma na nim pieczęć KNF?
  2) we wrzesniu 2015 wyplacałem z k.o i teraz pytanie przelewając na rachunek główny będę miał z automatu 2,6 % ? bo wchodząc na oszczędności mam lokatę deklasująca na 2,5 % dostępną co by znaczyło że lepiej opłaca się mieć k.o. niz lokatę

  OdpowiedzUsuń
 16. Pytanie do zorientowanych - co oznacza zapis ten zapis:

  "przez Saldo Początkowe Rachunku Głównego rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na Rachunkach Oszczędnościowych ORAZ (!) Rachunkach Lokat Terminowych w ramach Konta BGŻOptima Klienta, wg stanu na koniec dnia 5 kwietnia 2016 r."

  Czy to oznacza sumę salda konta oraz kwoty lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na mój rozum, to suma, ale to francuski bank, więc nigdy nic nie wiadomo!

   Usuń
  2. Tak, zliczają sumę wszystkiego co masz w BGŻ Optima. Także na lokatach. To warto uwzględnić przy wyliczeniu zakończenia lokaty a przy wpłacaniu kasy na konto oszczędnościowe.

   Usuń
  3. Najlepiej zadzwonić na infolinię - oni tam wiedzą najlepiej ... no, chyba żeby akurat nie wiedzieli :)

   Usuń
  4. Akurat konsultanci na infolinii BGŻ Optima są ogarnięci. Widać, że to pewnie szkoła BGŻ. Sam bank BGŻ BNP Paribas to inna historia ;)

   Usuń
  5. Akurat BNP Paribas to jeden z potentatów bankowości światowej, ale po tym jak przejęli holenderski Rabo - i w efekcie ich polski oddział BGŻ - dostali w spadku to co dostali czyli bajzel o wręcz monstrualnych rozmiarach. Ichni BOK to kompletna farsa: wolne jak melasa i do tego istna loteria, że czasem lepiej rzucić monetę!

   Teraz jeszcze przejęli te budki z centrów handlowych Sygma :)

   Jeśli wysokość lokat terminowych zmniejsza tzw. Saldo Początkowe Rachunku Głównego, to ja wysiadam, ale sądząc z ich zapisu, to rzeczywiście tak właśnie jest ... ciekawe czy Złotówa coś o tym wie?

   Usuń
  6. Do salda początkowego wliczyłbym środki na lokacie.

   Jeśli ktoś ma już Lokatę Bezkarną (lub inną w BGŻ Optima) to środki na konto oszczędnościowe można wpłacić i załapać się na promocyjne oprocentowanie 2,6% dla nowych środków. Ale ich utrzymywanie będzie sensowne do momentu zakończenia lokaty (jeśli jej nie da się utrzymać na jakimś sensownym poziomie oprocentowania).

   Optymalnym rozwiązaniem jest wpłacenie pieniędzy jednocześnie na Lokatę Bezkarną i konto oszczędnościowe. A właściwie było przed kilkoma dniami. Jeśli bowiem zasady wyliczania salda nowych środków się nie zmienią to problemem może być zapewnienie "nowych środków" względem salda które w tym dniu (zapewne 15.07.) będzie jeszcze uwzględniało pieniądze na kończącej się (np. za kilka dni) Lokacie Bezkarnej. Oczywiście to wizje futurystyczne. Jak będzie wyglądać oferta w lipcu tego nie wiemy.

   Usuń
  7. Złotówa,

   ja już miałem lokatę w Optimie założoną przed datą odniesienia, tj. przed 5 kwietnia, oraz puste Konto Główne (oszczędnościowe) - czy teraz po wpłacie pieniędzy na to konto dostanę 2,6% na całą wpłaconą sumę na czy jedynie nadwyżkę nad wartość lokaty?

   Nawiasem mówiąc: jakim trzeba być zgrywusem, żeby formułować reguły w tak zawiły sposób? Czy to jakiś żart?

   Usuń
  8. No to kasa którą wpłacisz na konto oszczędnościowe będzie teraz na 2,6%. Kwestia kiedy kończy Ci się lokata? Po jej zakończeniu najlepiej zabrać wszystkie pieniądze z konta i z lokaty. Bo kasa z lokaty będzie "stara", a jeśli ją wypłacisz to teraz wpłacone środki na konto oszczędnościowe też już nie będą odpowiednią nadwyżką.

   Usuń
 17. Czy ktoś się orientuje w ciągu ilu dni od złożenia wniosku o lokatę należy tą lokatę założyć i czy trzeba przy składaniu wniosku deklarować kwotę lokaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wniosku deklarujesz kwotę. O czas na przelew pytałem na infolinii - powiedziano mi, że 7 dni.

   Usuń
 18. kiedy się kończy termin wnioskowania o tą lokatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na chwilę obecną nie ma jakiejkolwiek daty zakończenia. Więc oferta może się zmienić kiedy tylko bank podejmie taką decyzję.

   Usuń
 19. To chyba dobry moment by kaskę wycofać i liczyć na załapanie się na "nowe środki" które pewnie będą od 15-go?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...