Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2016 roku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

24.04.2016

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2016 roku

Ostania niedziela miesiąca oznacza jedno: na blogu Bankobranie pojawia się bilans mego zarabiania na bankach.

Poniżej prezentuję podsumowanie bankobrania za marzec. Ujawniam ile wydałem i ile przy tym zarobiłem. Dzielę się również informacjami o zmianach jakie zachodzą w mym portfelu.

Na samym początku, jak co miesiąc niezmiennie wymieniam zwroty za płatności kartą wydaną do konta w Banku BPH. Dzięki promocji "Pieniądze Cię lubią!" otrzymuję 3-procentowy moneyback gdziekolwiek kartą zapłacę. Na dwóch kontach (drugie jest mej żony) odnotowaliśmy zwroty za poprzedni miesiąc w wysokości 50 i 48,12 zł. Na jednym z tych kont zwrot to już niestety przedostatni. Bank gwarantował bowiem moneyback przez 12 miesięcy. Niektórym uczestnikom promocji te zwroty się już kończą i z myślą właśnie o tych osobach przygotowałem niedawno ranking kont ze zwrotem za płatności kartą. A dla osób, które obecnie konta w BPH nie mają, jak i dla tych, którzy do końca maja zdążą je zamknąć, jest jeszcze jedna promocja tego banku (który niebawem zniknie pewnie z rynku, bo jego przejęcie zapowiedział Alior Bank). Za otwarcie konta i jedno logowanie do bankowości internetowej lub mobilnej czekają darmowe bilety do Mutikina.

Zwroty za płatności kartą wypłaca nam również T-Mobile Usługi Bankowe. W tym przypadku moneyback wynosi 5%, ale miesięczny zwrot na koncie ograniczony jest do 25 zł. Jednak klient może mieć dwa konta o ile wcześniej nie posiadał i nie zamknął kont(a) w T-Mobile Usługi Bankowe lub w jego poprzedniku, czyli Alior Syncu. Ograniczenie obejmuje bowiem posiadanie dwóch kont w tym banku kiedykolwiek. W naszym przypadku - właśnie z tej przyczyny - możemy mieć "tylko" trzy konta - jedno na mnie i dwa na żonę. W tym miesiącu wpłynęło nam 3 razy 25 zł. Więcej na temat promocji przeczytasz we wpisie "Zwrot 5% płatności kartą do konta w T-Mobile Usługi Bankowe".

Od maja nasz portfel kart z moneybackiem uzupełni karta do konta w mBanku. Tam w promocji "Zyskaj z eKontem" jest dostępny 2-procentowy zwrot za płatności kartą i 4-procentowy zwrot za płatności BLIKiem. Ale crème de la crème tej okazji do bankobrania są premie dodatkowe. Za aktywację aplikacji i spełnienie całkiem prostych warunków przez pięć kolejnych miesięcy łącznie - oprócz moneybacku - czeka do wzięcia 250 zł. Ale to nie wszystko! Bo jeszcze przez kilkanaście dni można załapać się na promocję Moneymania 5 w której na start jest dodatkowe 100 zł. Sprawdź jak zarobić 600 zł w promocji konta w mBanku.

Jest też premia wypłacona przez Orange Finanse. To 25 zł z tytułu opłacania faktur Orange z konta w tym banku. To zarobek niezwykle łatwy bo jedynym warunkiem, który należy jeszcze spełnić jest zapewnienie comiesięcznego wpływu na konto w kwocie min. 1 000 zł. Mankamentem promocji jest tylko postawa banku, który z wypłatą zwrotu uwielbia wyczekiwać do ostatniej chwili. Z tego też powodu zwrotu ujętego w niniejszym zestawieniu (wypłacony dopiero 31.03.) nie uwzględniłem miesiąc temu (w podsumowaniu zarabiania w lutym), ale czynię to dopiero teraz.

Z promocji opisywanych na blogu w marcu skorzystałem też z akcji "Zdobądź swoje PayU Express". Płacąc na Allegro zyskałem rabat 15 zł na kolejne zakupy.

Po raz ostatni odnotowałem premię od mBanku w ramach promocji "Mobilni mają lepiej - II edycja". To była jedna z najłatwiejszych okazji do bankobrania. Teraz wpadło 10 zł, a łącznie uzbierało się 55 zł. A wystarczyło jedynie logować się do aplikacji mobilnej. Przypomnę, że była to promocja dla wybranych, zaproszonych przez bank klientów, a jednak... dało się do niej wprosić. Wystarczył telefon na infolinię, krótka rozmowa i już :) Konsultant włączał promocję. Oby takich łatwych zarobków było więcej!

Do powyższych zysków z bankobrania na koniec muszę doliczyć nieco skromniejsze zwroty, jakie otrzymałem od BZ WBK i BM.PL. To zwroty w wysokości 5,00 oraz 3,85 zł, które otrzymałem za opłacanie rachunków za media odpowiednio z Konta 1|2|3 oraz za pomocą robota finansowego. 

Wszystkie gratyfikacje zebrane za zeszły miesiąc, zbiorczo przedstawiam w  poniższej tabeli:
Gdzie?
W jaki sposób?
Ile wydałem?
Ile zyskałem?
BPH
Lubię to! Konto otwarte w promocji „Pieniądze Cię lubią!” – 3% moneybacku za płatności kartą w dowolnym miejscu
Ok.  3270 zł
50 i 48,12 zł
T-Mobile Usługi Bankowe
Konto z moneybackiem 5%
1500 zł
3 x 25 zł
Orange Finanse
Zwrot z tytułu opłacania faktury od Orange
-
25 zł
mBank
Premie za logowanie do aplikacji mobilnej – promocja „Mobilni mają lepiej – II edycja”
-
10 zł
PayU
"Zdobądź swoje PayU Express" – rabat podczas zakupów na Allegro
Wydatki pokrywają się z płatnościami w/w kartami
15 zł
BZ WBK
Konto 1|2|3. Zwrot 1-3% płatności za media
-
5 zł
BM.PL
Robot finansowy – zwrot 5% płatności za media
-
3,85 zł

Poza powyższymi gratyfikacjami pieniężnymi w marcu wykorzystywałem też inne promocje dla bankobiorców. Korzystałem między innymi z darmowych przesyłek kurierskich dla płacących kartą Visa w wybranych sklepach. Trudno tu jednak wyliczyć korzyść finansową... zaoszczędziłem na przesyłce, aczkolwiek bez tego zwolnienia z opłat za przesyłkę zamówień bym nie realizował. Jeśli już szukać korzyści to można je znaleźć przy różnicy w cenie między sklepem internetowym, a sklepami stacjonarnymi, w których kupuję na co dzień. Różnice co prawda niewielkie, ale zawsze. No ale to w końcu nie bankobranie, ale bardzie sprytne zakupy.

W marcu, zresztą jak i w lutym, próbowałem szczęścia w loterii "Przesiądź się na kartę" (już zakończonej), w której do wygrania były 42 samochody i 168 tabletów. No cóż... pochwalić się nie mam czym. Szczęścia w losowaniu nie miałem. Ale podkreślić muszę, że w tego typu loteriach udział brać warto (zwłaszcza gdy nie niesie to za sobą dodatkowych kosztów, ale można szczęścia spróbować "przy okazji"). Dowodem są wygrane Czytelników bloga - co najmniej dwie osoby wygrały auto.

Dlatego przypomnę o obecnie trwającej loterii dla posiadaczy kart Visa, w której wygrać można dwuosobowe wyjazdy do Rio (obejmujące m.in. udział w ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich), telewizory i vouchery na zakupy w sklepach Carrefour lub Decathlon. Jest też loteria dla posiadaczy konta w Credit Agricole (wygrać można podwojenie wpływającego wynagrodzenia lub pensję prezydencką). Niezmiennie można też zgłaszać paragony w Narodowej Loterii Paragonowej organizowanej przez Ministerstwo Finansów. Choć do tej ostatniej to i ja straciłem już cierpliwość. Uzupełnienie szczegółowego formularza zgłoszeniowego jest niezwykle czasochłonne, a liczba nagród względem liczby zgłaszanych do loterii paragonów powoduje, że prawdopodobieństwo wygranej jest bardzo małe.

Wypłacone premie i zwroty wyglądały następująco:


Łącznie z bankobrania za poprzedni miesiąc uzbierało się 231,97 zł. Całą kwotą mogą się cieszyć, bo nie poniosłem żadnych kosztów z tytułu posiadanych kont i kart płatniczych. Oczywiście w przypadku niektórych z nich niezbędne było spełnienie warunków (zwłaszcza płatności kartą), ale te pokrywały się z warunkami promocji.

Powyższe zarobki z bankowych promocji zawsze odnoszę do oszczędzania i zysków tytułu odsetek. I tak aby tyle samo co z bankobrania zyskać z odsetek lokując pieniądze na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych trzeba by przez cały miesiąc posiadać i "zamrozić" na kontach 110 335,50 zł.

Na koniec czas na przypomnienie o niebawem kończących się promocjach. Już tylko do poniedziałku (25.04.) można załapać się na promocję BGŻ BNP Paribas, który płaci 130 zł za otwarcie konta. Do czwartku (28.04.) na Grouponie ma być dostępna oferta bezpłatnej karty Citi Simplicity, za wyrobienie której można otrzymać bony Sodexo o wartości 200 zł. Aby je otrzymać należy wykonać kartą płatności na sumę zaledwie 200 zł. Choć promocję tę warto skonfrontować z inną propozycją od Citibanku. Tu również należy skorzystać ze wspomnianej karty Citi Simplicity. Wydać nią należy "nieco" więcej (3 000 zł przez 3 miesiące), ale za to wartość nagród jest zdecydowanie wyższa: w prezencie czeka tablet Lenovo i etui (łączna wartość nagród to niespełna 490 zł).

Oczekujesz aktualnych powiadomień o nowych promocjach bankowych?

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś/-aś to zachęcam Cię również do zapisu na bezpłatny newsletter Bankobrania (to zero spamu a jedynie powiadomienia o nowościach na blogu):
Adres e-mail

16 komentarzy:

 1. Moneybacku w BPH żal. Tym bardziej, że w ostatnim miesiącu po raz pierwszy wyszło mi całe 50 zł zwrotu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja dziękuję za wszystkie doniesienia o promocjach. Od kilku miesięcy się wkręcam i staram to wszystko jakoś ogarniać. Ostatnio przyszedł tablet od Citibanku, a kasy zebrało się ok. 220 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę dalszego wkręcania i owocnego bankobrania!

   Usuń
 3. Money mania B.millenium - 150zl
  Tmub x2 - 50 zł
  Bgz bhp - 60zł

  Razem - 260 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję wyniki i życzę kolejnych dobrych miesięcy :)

   Usuń
 4. marzec:
  2 x tablet (suma 900 zł), 10 zeta aplikacja mbank, 100 - założenie PKO, 20 zeta CITIBANK - za aktywację aplikacji CITI (tylko dla wybranych).
  za to kwiecień szykuje się całkiem całkiem ... ale o tym w maju ;)
  pozdrawiam
  Rafał

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wobec tak bogatego marca "kwiecień szykuje się całkiem całkiem" no to czekam na doniesienia za miesiąc :) Pozdrawiam

   Usuń
 5. nie widzę kwoty zarobku,zapomniałeś dodać?

  OdpowiedzUsuń
 6. Co najmniej trzech czytelników Pańskiego bloga wygrało samochód. Co prawda, nie ja wygrałem tylko żona, ja jestem stałym czytelnikiem bloga a i żonie zdarza się tu zajrzeć. Dzięki Panu wciągnąłem się w bankobranie, a i żona przestała mieć obiekcje przeciwko zakładaniu nowych kont i likwidowaniu starych. I aż trudno uwierzyć że jeszcze ponad rok temu żona miała konto w skoku a ja wcale. A dziś to już prawie nie ma promocji na które możemy się załapać. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię czytać takie komentarze! Super sprawa, wielkie gratulacje! Niech bankobranie będzie nadal tam owocne :)

   Usuń
  2. Wow, jaka przemiana! :) Super! I gratuluję wygrania auta! Ja próbowałam ale nie tym razem :)

   Usuń
 7. Hej Mr. Złotówa :) Zawsze jak czytam Twoje podsumowania, to przychodzi mi do głowy jedno pytanie. Czy "bankobranie" jest z boku, przy okazji innych zakupów (w sensie czy i tak byś wydał te pieniądze) czy czasem specjalnie wydajesz więcej by zyskać premię/zwrot?
  Czy rzeczywiście wydatki Twojej rodziny są na poziomie 3270 + 1500 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawania więcej, tylko "pod zwroty" mijałoby się z celem. Bankobranie ma pozwolić zaoszczędzić przy okazji codziennych, niezbędnych wydatków. Wielokrotnie zwroty które uzyskiwałem, zwłaszcza w zeszłym roku, nie wyczerpywały przysługujących limitów. Ostanie miesiące faktycznie wiążą się z większymi wydatkami i moimi, i mamy która robi większy remont domu. Za część jej wydatków płacę moimi kartami. Bankobiorca musi czasem zakombinować, np. zrzucając się na wspólny prezent powinien wykazać się chęcią koordynacji - zrzucimy się wszyscy po równo, ale ja zapłacę kartą :) Podobnych przykładów, sposobów i trików jest sporo i pewnie niejeden z Czytelników mógłby się nimi podzielić.

   Usuń
 8. Mr.Złotówa mógłbyś napisać-poradzić w jakim banku konto okienkowe (nie-internetowe!! ważne) są opłaty za prowadzenie 0zł? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z rzadkimi wyjątkami większość kont to konta uniwersalne (dostępne zarówno w Internecie, jak i w oddziałach; no chyba, że bank oddziałów nie ma czyli np. Bank Smart, Toyota Bank). Jeśli dany bank ma sieć swoich oddziałów to wtedy można konto założyć i obsługiwać naprzemiennie. Różnice są sporadyczne (np. w BZ WBK gdy Konto Godne Polecenia jest otwierane w oddziale to występuje opłata za kartę; przy wniosku internetowym opłaty nie ma do 6.2017 r.).

   Usuń
 9. Witam, Nie wiem czy zostało to już napisane w którymś komentarzu, ale mam uwagę co do wpisu o ilości kont w T-mobile Usługi bankowe. Otóż jeżeli miało się dwa konta, ale jedno się zamknęło to da się otworzyć nowe i mieć znów dwa. Trzeba się tylko skontaktować z infolinią i odblokują taką możliwość - w moim przypadku tak właśnie było.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...