Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: "Bonus dla najlepszych": nawet 200 zł i bon 50 zł do Empiku dla pilnych uczniów od Toyota Banku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

4.04.2016

"Bonus dla najlepszych": nawet 200 zł i bon 50 zł do Empiku dla pilnych uczniów od Toyota Banku

Ruszyła kolejna edycja promocji, w której Toyota Bank premiuje uczniów - posiadaczy konta w banku - uzyskujących najlepsze średnie ocen na świadectwie.

To coroczna akcja banku która ma zachęcić do zakładania kont dla młodych (w tym dla niepełnoletnich), oszczędzania oraz wytężonej nauki by podreperować wyniki w szkole. Wysokość premii zależy bowiem m.in. od średniej ocen na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie ze średnią min. 4,75 mogą dostać nawet 100 zł, a prymusi ze średnią co najmniej 5,0 zgarną do 200 zł. Wycisnąć maksymalną kwotę jest jednak bardzo trudno.

Promocja "Bonus dla najlepszych 2016" trwa w okresie od 1.04. do 15.07.2016 r.

Zgodnie z regulaminem akcji:
"W Programie może wziąć udział każda osoba fizyczna, która w czasie trwania Programu spełnia łącznie następujące warunki: 
(a) ukończyła 13 lat, a nie ukończyła 24 lat i jest / była uczniem szkoły podstawowej, gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej; 
(b) jest lub będzie w trakcie trwania Programu klientem, dla którego Bank prowadzi Konto Młodzieżowe Click; 
(c) zapoznała się z treścią niniejszego Regulaminu oraz zaakceptowała jego postanowienia i dokonała prawidłowej Rejestracji. 
(d) wysłała w sposób określony w niniejszym Regulaminie kopię Świadectwa szkolnego"
Skan świadectwa należy przesłać najpóźniej do 8.07.2016 r. na adres: najlepsi@toyotabak.pl. W temacie wiadomości należy wpisać imię, nazwisko, PESEL i średnią (zgodnie ze wzorem: Adam Kowalski; 00000000000; 4,94". Wszelkie inne formy zgłoszeń lub umieszczenie opisu w treści wiadomości spowodują nieuznanie rejestracji.

Wysokość nagrody wypłaconej w promocji uzależniona jest od średniej ocen na świadectwie, ale także od sumy środków zgromadzonych na rachunku, co przekłada się na odsetki wypłacone przez bank. Bo to właśnie od sumy tych odsetek będzie zależeć ostateczna kwota premii. Regulamin definiuje to następująco:
"a) 100% dodatkowych odsetek brutto od środków zgromadzonych na Koncie w terminie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 r., pod warunkiem otrzymania średniej z ocen na świadectwie szkolnym w przedziale od 4,75 do 4,99, w wysokości nie wyższej niż 100 zł (słownie: sto złotych) dla każdego Uczestnika; 
b) 200% dodatkowych odsetek brutto od środków zgromadzonych na Koncie w terminie od 1 kwietnia do 30 czerwca 2016 r., pod warunkiem otrzymania średniej z ocen na świadectwie szkolnym równej lub wyższej niż 5,00, w wysokości nie wyższej niż 200 zł (słownie: dwieście złotych) dla każdego Uczestnika; 
z zastrzeżeniem, że dodatkowe odsetki brutto nie są naliczane od środków zgromadzonych na rachunku oszczędnościowym Super Click."
Warto tu jednak zwrócić uwagę na jeszcze jeden zapis dotyczący wypłacanych premii:
"W przypadku wypłaty Nagrody (...) w postaci dodatkowych odsetek, wypłacona kwota, zostanie pomniejszona o należny podatek zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa"
Dla uczestników promocji są też nagrody dodatkowe: e-karty prezentowe o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepie internetowym empik.com. Tę nagrodę otrzymają osoby, których średnia na świadectwie wyniesie min. 4,75 i w każdym z miesięcy w okresie kwiecień-czerwiec 2016 r. dokonają płatności kartą na łączną sumę co najmniej 200 zł (uwaga: do tej sumy wliczać się będą wyłącznie płatności w kwocie nie niższej niż 20 zł).

Premie pieniężne mają zostać wypłacone do 15.07.2016 r., a e-karty podarunkowe będą wysłane mailem do 22.07.2016 r.

Konto Click - prześwietlenie oferty


Konto Click to rachunek osobisty dla osób w wieku 13-24 lat.  Jego główne cechy to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej
 • 1 zł za posiadanie karty (opłata miesięczna)
 • 0 zł za trzy pierwsze wypłaty z bankomatów w Polsce w miesiącu kalendarzowym (każda kolejna wypłata kosztuje 4,50 zł)
Konto Click jest oprocentowane wg zmiennej stawki, która w chwili obecnej wynosi 2,5% w skali roku dla kwoty do 8 000 zł i 0,5% od 8 000 zł. Takie stawki powodują, że przy wpłaceniu 7 999,99 zł (które będą pracować na całkiem przyzwoitym oprocentowaniu 2,5% w skali roku) nawet po pełnych trzech miesiącach odsetki wyniosą dopiero ok. 50 zł (bez "podatku Belki"). Przy wypłacie nagrody w wysokości wspomnianych 100 lub 200% nadal daleko będzie do maksymalnie możliwych do zgarnięcia nagród: odpowiednio 100 lub 200 zł. By "wycisnąć" całą premię na koncie osobistym trzeba by ulokować zdecydowanie większą kwotę oszczędności. Ale przy stawce 0,5% w skali roku gra jest niewarta świeczki.

Dodatkowo klient posiadający Konto Click może również założyć konto oszczędnościowo Super Click. Tu stawka oprocentowania wynosi 3% w skali roku (dla kwoty do 10 000 zł) i 0,75% dla kwoty 10 000 zł i więcej. Odsetki od środków zdeponowanych na tym koncie nie są jednak uwzględniane do naliczania nagród.

Przejdź do strony promocji.

Na blogu nie brakuje korzystniejszych okazji do bankobrania. Sprawdź:
Jeśli chcesz być na bieżąco z wszystkimi promocjami opisywanymi na blogu, zapisz się na bezpłatny newsletter:
Adres e-mail

15 komentarzy:

 1. Realnie można więc zdobyć mniej niż mniema sobie bank. 100 czy 200 zł jest nieosiągalne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przy biedaoprocentowaniu 0,5% to chyba jakieś setki tysięcy trzeba wpłacić by odsetki łącznie wyniosły 100 zł i dostać maksymalną nagrodę z podwojenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przez całe trzy miesiące (każdy dzień zwłoki z wpłatą środków na konto działa na niekorzyść) trzeba trzymać 48 tys. zł. Dla 8 tys. 2,5%, dla pozostałych 0,5% da ok. 100 zł odsetek. Więc wtedy premia może wynieść te 100 lub 200 zł. Minus podatek.

   Usuń
  2. "premia może wynieść te 100 lub 200 zł. Minus podatek"
   ---
   Podatek od premii płaci się dopiero od 760 zł.

   Usuń
  3. "W przypadku wypłaty Nagrody (...) w postaci dodatkowych odsetek, wypłacona kwota, zostanie pomniejszona o należny podatek zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa"

   No i premia wypłacana jest jako 100% lub 200% odsetek więc odejmą 19%.

   Usuń
 3. Słabo, słabiutko, słabiusieńko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, promocja jest jaka jest, każdy widzi. Jeśli młodzi klienci banków mieliby się uczyć bankobrania na takich promocjach to dość łatwo można by się zniechęcić. Na szczęście nie brakuje innych dobrych promocji :) Jednakże dla pełnoletnich.

   Usuń
 4. Od kiedy dowiedziałem się o praktykach traktowania pracowników w EMPiK moja noga tam nie postała i z pewnością nigdy nie postanie. Amen!

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17359417,Byly_pracownik_ujawnia_kulisy_swojej_pracy__Nie_zaplacze.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wszystko o czym pisze gazeta.pl musi być prawdą. Jakoś nie pisali pewnie o tym gdy pracownik Agory popełnił samobójstwo gdy ogłoszono zbiorowe zwolnienia.

   Usuń
 5. Toyota Bank ostatnimi czasy obiecywało super promocje dla posiadaczy ich konta (pewnie związane to było z masowym uciekaniem ludzi po wybraniu nagród). Faktycznie nie zamknąłem konta i uruchomiłem lokatę z bonusem 50 zł, ale jak znów czegoś nie wymyślą to chyba trzeba będzie się pożegnać bo konto kosztuje 2.49 miesięcznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wspomniana lokata 100-dniowa była na 2,75%, a teraz jest już tylko na 2,5%.

   Usuń
 6. wniosek z tego nie opłaca sie uczyc lepiej iśc na jakąś fuche i na trójach jechac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kujonów nigdy nikt nie lubił. Więc i w banku zrobiono im pod górkę ;)

   Usuń
 7. UWAGA! Toyota Bank nie zamyka konta, mimo skutecznego złożenia wypowiedzenia. Wszystkim, którzy złożyli wypowiedzenie na koniec marca, radzę sprawdzić, czy konto zostało zamknięte. Moje powinno zostać zamknięte 30.04, a dziś nadal mogę się zalogować i widzę saldo -2,49 PLN. Nie tylko nie zamknęli konta w terminie, ale jeszcze naliczyli nienależną opłatę za maj. Nigdy więcej Toyota Bank!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mnie to spotkało. Zadzwoniłem i potwierdzili, że wypowiedzenie jest i że zamkną anulując opłatę, która z automatu pobierana jest p-wszego. Wszystko więc okey, ale szkopuł tkwi w tym, że okres data może mieć znaczenie przy jakimś okresie karencji :(

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...