Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konta ze zwrotem za płatności kartą - ranking moneyback

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

17.04.2016

Konta ze zwrotem za płatności kartą - ranking moneyback

W Polsce moneybacki (od 2 do 10%) oferuje obecnie siedem banków.

Wiele promocji bankowych wiąże się z jednorazowym lub trwającym tylko przez jakiś krótszy okres wypłacaniem gratyfikacji. Gdy konto daje moneyback, czyli procentowo naliczany zwrot od płatności wykonywanych kartą, wówczas okres taki trwa dłużej, a do dobrego łatwo się przyzwyczaić. Gdy oferta wygasa - a to zaczyna spotykać uczestników promocji "Pieniądze Cię lubią!" z 3-procentowym moneybackiem od BPH - czas pomyśleć o alternatywie.

Poniżej prezentuję zestawienie wszystkich obecnie dostępnych kont z kartami płatniczymi, które umożliwiają oszczędzanie przy okazji wydawania podczas codziennych zakupów. Możliwości jest kilka. Część ofert sprofilowana jest pod wybrane branże i zarobisz tylko w sytuacji, gdy kartę użyjesz we wskazanych kategoriach punktów handlowo-usługowych. Ale jest i propozycja, która pozwala liczyć na korzyści przy płaceniu wszędzie (poza nielicznymi wyjątkami).

Osobiście bardzo cenię sobie karty z moneybackiem. W promocjach z jednorazową premią jest pewne zobligowanie do spełnienia warunków - wykonania płatności (aczkolwiek często niewyśrubowanych kwot) czy innych czynności w określonym czasie. Konto z kartą dającą zwroty za płatności pozwala swobodnie korzystać i zarabiać kiedy chcę - przy okazji codziennych zakupów. A jeśli są jakieś większe wydatki (rzadziej robione zakupy sprzętu, wyposażenia, wycieczki) czy nawet niespodziewane koszty (remont, naprawa lub wymiana zepsutego urządzenia) to z moneybackiem jakoś jest lżej ;) Zresztą moja przygoda z bankobraniem zaczęła się właśnie od karty dającej zwroty - niewielkie, bo wynoszące 1%, ale za to w każdym miejscu gdziekolwiek kartę się użyło.

Moneyback - podstawowa wiedza


Na początek - zwłaszcza dla początkujących bankobiorców - kilka słów na temat moneybacku. Jest to procentowo naliczany zwrot za płatności wykonywane kartą płatniczą. Ideą jego powstania było zachęcenie klientów do korzystania z kart płatniczych nie tylko w celu wypłacania gotówki w bankomacie, ale również podczas zakupów w sklepie, u fryzjera, w kinie czy restauracji. Dlaczego bankom na tym zależy? Bo zarabiają dzięki prowizji - tzw. interchange. To opłaty, które muszą bankom uiszczać właściciele punktów akceptujących płacenie kartą.

Parę lat temu o wiele mniej osób płaciło kartami, a stawki interchange były kilkukrotnie wyższe niż teraz. Gdy bank dawał zwrot na poziomie 1% (za płatności kartą w dowolnym miejscu) to i tak na tym zarabiał, bo wypłacone premie były tylko częścią jego przychodów. Obecnie pod tym względem banki już tak dobrze nie mają. Prowizje wynoszą 0,2-0,3%. Oczywiście mimo to banki na prowizjach zarabiają spore pieniądze - swoje robi efekt skali, bo coraz częściej i więcej Polacy kartami płacą. Ale w przypadku konkretnego klienta właściwie jakikolwiek zwrot (5, 3 czy nawet tylko 1 procent) oznacza, ze bank dorzuca pieniądze od siebie. Przez to wspomnieniem jest - już niestety niedostępny - aż 10-procentowy zwrot za zakupy w sklepach spożywczych, monopolowych, supermarketach i na stacjach paliw jaki swego czasu serwował Getin Bank. Ale promocji z moneybackiem na szczęście nie brakuje.

Zaletą poniższych promocji jest też to, że z moneybacku często mogą korzystać także obecni klienci banku, a nawet osoby już posiadające dane konto. Regulaminy rzadko zawierają bowiem zapisy o karencji :)

T-Mobile Usługi Bankowe - 5% zwrotu (prawie) wszędzie


Konto oferowane w banku będącym wspólnym tworem telekomu (T-Mobile) i banku (Alior) w chwili obecnej wydaje się być najlepszą propozycją dla tych, którzy chcą zwroty uzyskiwać wszędzie bez nastawiania się na płacenie kartą tylko we wskazanych kategoriach sklepów. Ze zwrotów mogą korzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci, którzy rachunek w T-Mobile Usługi Bankowe już posiadają. 

Dla kogo: dla nowych i i obecnych posiadaczy konta w T-Mobile Usługi Bankowe
Wysokość moneybacku: 5% w ramach rachunku Freemium (przy wydaniu min. 200 zł; max. zwrot miesięczny: 15 zł) lub 25 zł za wydanie min. 500 zł w ramach rachunku Premium
Miesięczny zwrot: do 15 lub 25 zł na jednym koncie (klient ma możliwość posiadania dwóch kont złotówkowych w T-Mobile Usługi Bankowe)
Gdzie naliczany jest zwrot: wszędzie za wyjątkiem wskazanych miejsc (7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne; 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska); 4111, określający m.in. usługi transportowe, 6012, określający instytucje finansowe; 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne)
Czas obowiązywania: do odwołania

Szczegółowo promocję T-Mobile Usługi Bankowe (zarówno w wariancie z moneybackiem, jak i z rabatem na abonament telefoniczny lub pakiet danych) opisuję tutaj.

Konto Freemium:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków)
 • 0/6 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana pod warunkiem wykonania i rozliczenia w danym miesiącu płatności kartą na sumę 200 zł (zliczają się do tego płatności wykonane wszystkimi kartami wydanymi do konta jak i kartą kredytową właściciela konta)
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za trzy pierwsze wypłaty gotówki w dowolnym bankomacie w danym miesiącu kalendarzowym (za czwartą i każdą kolejną wypłatę prowizja wyniesie 5 zł)

Konto Premium

Pod warunkiem rozliczenia w danym miesiącu kalendarzowym płatności kartą na sumę 500 zł (zliczają się do tego płatności wykonane wszystkimi kartami wydanymi do konta jak i kartą kredytową właściciela konta) warunki konta będą wyglądać następująco:
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę płatniczą
 • 0 zł za przelewy złotówkowe Elixir zlecane w bankowości internetowej i mobilnej
 • 0 zł za wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce i na świecie
Jeśli jednak wymogu wydania min. 500 zł nie spełnisz, wówczas bank obciąży Twój rachunek opłatą miesięczna w wysokości 18,90 zł.

Alior Bank: Konto Rozsądne - 1,5% zwrotu w sklepach spożywczych


Dla kogo: dla osób zakładających i posiadających Konto Rozsądne w Alior Banku
Wysokość moneybacku: 1,5%
Miesięczny zwrot: do 50 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: sklepy spożywcze, supermarkety i hipermarkety (MCC 5411 lub 5499)
Czas obowiązywania: do odwołania (klienci, którzy konto posiadają już od dłuższego czasu do 27.03.2017 r. mogą jeszcze korzystać ze zwrotów na poziomie 3% - więcej na ten temat pisałem tutaj).

Oferta Alior Banku jest już dostępna od kilku lat - kiedyś rachunek ten posiadałem (jeszcze przed czasami gdy Getin Bank zaczął oddawać 10% za zakupy w tej samej kategorii).

Alior Bank jest jedynym bankiem z niniejszego zestawienia, który zwrot za płatności kartą określa jako cashback, a nie moneyback (może to wprowadzą w błąd, gdyż cashback jest nazwą usługi umożliwiającej wypłacanie gotówki z kasy podczas zakupów w sklepie).

Wypłata zwrotów uzależniona jest od spełnienia dodatkowego warunku. Zgodnie z regulaminem:
"CashBack naliczany jest w danym miesiącu w przypadku, gdy na Koncie Rozsądnym odnotowano wpływ z tytułu wynagrodzenia dokonany przez pracodawcę bądź wpływ z tytułu stypendium dokonany przez uczelnię wyższą bądź wpływ z tytułu renty lub emerytury dokonany przez ZUS lub w przypadku, gdy Posiadacz Konta Rozsądnego (obaj Współposiadacze w przypadku rachunku wspólnego) nie ukończył 19. roku życia"
Bez spełnienia powyższego warunku zwrot naliczany jest jedynie za pierwszy miesiąc, w którym zostanie otwarte konto. Miesięcznie można uzyskać zwrot do 50 zł brutto, ale nie więcej niż 400 zł w ciągu roku.

Konto rozsądne - główne cechy:
 • 0 zł za otwarcie konta
 • 0/8 zł - opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana jeśli na konto wpływa wynagrodzenie wypłacane przez pracodawcę, emerytura, renta lub stypendium
 • 10 zł za wydanie/wznowienie karty (jednorazowo)
 • 5 zł - opłata za kartę (w sytuacji gdy na konto nie wpływa wynagrodzenie wypłacane przez pracodawcę, emerytura, renta lub stypendium bank pobiera dodatkową opłatę 8 zł)
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Alior Banku i Euronetu
 • 0/3 zł za wypłatę gotówki w pozostałych bankomatach w Polsce (opłata nie jest pobierana jeśli na konto wpływa wynagrodzenie wypłacane przez pracodawcę, emerytura, renta lub stypendium)

mBank: eKonto - 2% zwrotu za płatności kartą i za płatności BLIKiem


Dla kogo: dla klientów dotąd nieposiadających konta w mBanku
Wysokość moneybacku: 2 %
Miesięczny zwrot: do 50 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: wszystkie punkty handlowo-usługowe
Czas obowiązywania: 6 miesięcy

Zwrot wypłacany przez mBank jest ograniczony czasowo prze okres sześciu miesięcy. Można uzyskiwać zwroty do 50 zł miesięcznie i do 300 zł w całej promocji. Więcej na temat tej promocji pisałem tutaj.

eKonto w mBanku w taryfie standard otwierane w ramach promocji to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta 
 • 0/4 zł - opłata miesięczna za kartę płatniczą - opłata nie jest pobierana jeśli w miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności kartą (na dowolne kwoty) 
 • 0 zł za wypłatę gotówki (min. 100 zł) w bankomatach Euronet, BZ WBK i Planet Cash

Eurobank: Konto Active lub Prestige - 5% zwrotu za podróże, sport, rekreację i rozrywkę

 

Dla kogo: dla osób posiadających lub otwierających konto Active lub Prestige w Eurobanku
Wysokość moneybacku: 5%
Miesięczny zwrot: do 60 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: linie lotnicze, koleje pasażerskie, promy, linie autobusowe - z wyłączeniem lokalnych i podmiejskich, wypożyczalnie samochodów, hotele, motele, ośrodki wypoczynkowe, usługi rezerwacyjne, biura i agencje podróży, restauracje, bary, puby, dyskoteki, bary szybkiej obsługi (fast foody), kawiarnie, kluby muzyczne, kina, teatry, opery, filharmonie, muzea, sklepy sportowe – stroje, sprzęt i akcesoria sportowe, sklepy rowerowe - sprzedaż i serwis, pływalnie i baseny, parki wodne, parki rozrywki, cyrki, akwaria i delfinaria, atrakcje turystyczne, SPA i salony masażu, kluby bilardowe, kręgielnie, obiekty sportowe, kluby sportowe , fitness, obozy sportowe i rekreacyjne, campingi, stoki narciarskie, czartery jachtów, przystanie jachtowe, studia i szkoły tańca, pola golfowe
Czas obowiązywania:  do odwołania

Promocja "Rodzina i Przyjaciele" to oferta dla prowadzących aktywny tryb życia z nastawieniem na podróże, rozrywkę, sport i rekreację. Za płatności związane z powyższymi kategoriami bank zwraca 5%. Miesięcznie można w ten sposób zdobyć do 60 zł, co w skali roku daje szansę nawet na 720 zł.

Więcej na temat konta i moneybacku Eurobanku pisałem tutaj przy okazji programu poleceń, który niedawno dawał sporo zarobić nowym i obecnym klientom banku.

Konto Active i Prestige - prześwietlenie oferty:
 • 0 zł za otwarcie konta
 • opłata za prowadzenie konta:
  • 0/9 zł w przypadku konta Active (bank nie pobiera opłaty za spełnienie jednego z wskazanych warunków, np. wpływu na sumę co najmniej 1 500 zł miesięcznie)
  • 0/21 zł w przypadku konta Prestige (bank nie pobiera opłaty za spełnienie jednego z wskazanych warunków, np. wpływu na sumę co najmniej 3 000 zł miesięcznie)
 • 0/4,90 zł - opłata za kartę (z opłaty zwalnia wykonanie płatności na sumę min. 400 zł miesięcznie w przypadku konta Active oraz min. 500 zł w przypadku konta Prestige)
 • 0 zł za wypłatę gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce

Toyota Bank: Konto Jedyne - 5, 6, 8 lub 10% zwrotu na stacjach paliw


Dla kogo: dla osób posiadających lub otwierających Konto Jedyne w Toyota Banku
Wysokość moneybacku: od 5 do 10%
Miesięczny zwrot: do 50 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: stacje paliw (MCC 5172, 5541, 5542, 5983 lub 9752)
Czas obowiązywania: do 31.12.2016 r.

Z jednej strony konto w Toyota Banku może zaowocować najwyższym moneybackiem - nawet 10%, ale z drugiej oferta należy do najbardziej skomplikowanych. Wysokość naliczanego zwrotu jest bowiem uzależniona od spełnienia innych warunków (utrzymywania średniego salda konta, salda oszczędności oraz wykonywanie transakcji kartą na minimalną miesięczną sumę).

Promocja dostępna jest zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów banku. W ciągu roku (do 31.12.2016 r) uzyskać można do 600 zł zwrotu, ale z każdym miesiącem odwlekania decyzji o skorzystaniu z promocji do wzięcia jest mniej. Jest bowiem również miesięczne ograniczenie zwrotów do kwoty 50 zł.

Szczegółowo zasady akcji "Tankuj korzyści do pełna" prześwietliłem we wpisie "Zwrot do 10% wydatków na stacjach paliw. Nowa promocja Toyota Banku".

Konto Jedyne w Toyota Banku - szczegóły oferty:
 • 0 zł za otwarcie konta
 • 0/2,49 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta (bank zwraca opłatę w przypadku wykonania płatności katą Super Red III lub Ruby Passion na sumę min. 400 zł miesięcznie)
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej
 • prowizja za wypłatę gotówki w dowolnym bankomacie w Polsce: 
  • 0 zł za pierwsze trzy wypłaty w miesiącu 
  • 4,50 zł za czwartą i kolejną wypłatę gotówki w miesiącu

BPH: Konto Kapitalne dla klientów ZUS - 5% zwrotu w aptekach


Dla kogo: dla osób otwierających Konto Kapitalne w Banku BPH
Wysokość moneybacku: 5%
Miesięczny zwrot: do 30 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: apteki (MCC: 5912)
Czas obowiązywania: 24 miesiące

Promocja "Kapitalne konto dla Klientów ZUS" skierowana jest do osób, które ukończyły 55 lat i zapewnią wpływy z tytułu emerytury lub renty wypłacanej przez ZUS. Po spełnieniu warunku comiesięcznych wpływów z w/w źródła konto prowadzone będzie za 0 zł przez promocyjny okres 24 miesięcy (to spory zysk, bo w standardzie opłata miesięczna za rachunek wynosi aż 9,99 zł). W tym czasie możliwe jest też uzyskiwanie zwrotu 5% wydatków w aptekach opłaconych kartą wydaną do konta.

Zgodnie z regulaminem udział w promocji mogą wziąć osoby, które spełnią poniższe warunki:
"1) w okresie od dnia 1 kwietnia 2015 r. do 31 marca 2017 r. zawrze z Bankiem umowę rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego typu Kapitalne Konto, 
2) od dnia 1 stycznia 2015 r. do dnia zawarcia umowy, o której mowa w pkt 1, nie była w Banku posiadaczem ani współposiadaczem żadnego rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego"
Konto Kapitalne otwierane w promocji to:
 • 0 zł za otwarcie konta
 • 0 zł za prowadzenie konta (promocja trwa 24 miesiące; w standardzie opłata wynosi 9,99 zł)
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej
 • 0 zł za wypłaty gotówki we wszystkich bankomatach w Polsce

Bank Pocztowy: Konto ZawszeDarmowe - 10% rabatu na poczcie


Dla kogo: dla osób posiadających lub otwierających Konto ZawszeDarmowe w Banku Pocztowym
Wysokość rabatu: 10%
Miesięczny zwrot: do 10 zł
Gdzie naliczany jest zwrot: w placówkach Poczty Polskiej
Czas obowiązywania: do odwołania

Promocja dla klientów Banku Pocztowego obowiązuje już od półtora roku. Posiadacze Konta ZawszeDarmowego (jeśli na rachunek wpływa kwota co najmniej 1 000 zł miesięcznie) płacąc za wybrane produkty i usługi Poczty Polskiej mogą korzystać z 10-procentowej zniżki. Podczas zakupów należy zgłosić fakt posiadania konta i okazać dokument tożsamości. Płatność dokonasz gotówką.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz we wpisie "Bank Pocztowy daje aż 10-procentowy moneyback i konto darmowe na zawsze".

Konto ZawszeDarmowe to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za wydanie karty płatniczej
 • 0/5 zł za posiadanie karty - opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności kartą na łączną kwotę co najmniej 300 zł miesięcznie
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach PKO BP, BZ WBK i Plante Cash

Z wymienionych kont w mym gospodarstwie domowym posiadamy trzy konta w T-Mobile Usługi Bankowe (jedna osoba może mieć dwa konta), a w czwartek żona wysłała wniosek o eKonto w mBanku. Informacjami na temat posiadanych kont i kart, jak również tym ile wydaję oraz ile na bankach zarabiam, dzielę się w comiesięcznych podsumowaniach bankobrania - ostatni raport znajdziesz tutaj.

Powyższe zestawienie choć nazwałem rankingiem to kryteriów rankingu do końca nie spełnia. Trudno bowiem jednoznacznie sklasyfikować wymienione oferty moneybacków. Wybór odpowiedniego konta musi być Twoim zadaniem domowym ;) Warto przyjrzeć się domowemu budżetowi, najczęściej ponoszonym wydatkom w gospodarstwie domowym i pod tym względem dopasować optymalne rozwiązanie, które da Ci szansę oszczędzać przy okazji wydawania.

Ważne dla uczestników promocji BPH


Już na wstępie wspomniałem o tym, że niektórym uczestnikom promocji "Pieniądze Cię lubią!" w Banku BPH kończą się dobre czasy i zgodnie z regulaminem wygaśnie 3-procentowy moneyback:
"Nagroda Premiowa będzie przyznawana Posiadaczowi, który spełni warunki Regulaminu, co miesiąc przez okres 12 miesięcy licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożony został wniosek o Kartę"
Na otwarcie konta z moneybackiem można było się załapać od marca do 30.06.2015 r. Więc jeśli umowa o Lubię to! Konto została przez Ciebie zawarta w marcu ub.r. to zwrot, który przed kilkoma dniami bank wypłacił za marzec br. był niestety zwrotem ostatnim. Jeśli zadecydujesz o zamknięciu konta, pomoże Ci poradnik: Jak zamknąć konto w banku? Wypowiedzenie umowy rachunku - weryfikacja 32 banków.

62 komentarze:

 1. BPH mocno żal. W TMobile mogę mieć tylko jedno konto więc 500 zł szybko się wyda. Myślę o mBanku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dlaczego drugiego konta nie możesz mieć?

   Usuń
  2. Jak ktoś kiedyś miał konto w Syncu/ T-Mobile Usługi Bankowe i zamknął to teraz nie może założyć drugiego :( Też należę do grona takich osób, które bank traktuje po macoszemu.

   Usuń
  3. Głupoty gadasz. Ja jestem dawnym użytkownikiem Alior Sync. Po tym jak zamknąłem konto, po roku okazało się, że nadal mogę się zalogować na konto. Zadzwoniłem na infolinię i kazałem włączyć promocję. Następnego dnia założyłem kolejne konto na siebie i też dzwoniąc - kazałem włączyć promocję. Na oba konta wpływa 25 zeta już od wielu miesięcy.

   Usuń
  4. Arko, zamknąłeś konto i teraz możesz mieć dwa??? Mnie wniosek o drugie konto odrzucili. Napisałem reklamację to odpowiedzieli, że nie mogę założyć drugiego konta b w TMUB można mieć dwa kiedykolwiek. I już to wykorzystałem. Miałem jedno kiedyś. Mam jedno teraz. Więcej nie da rady. Tak mi odpowiedziano :(

   Usuń
  5. No to może ma to sens. Jak powiedziałem - po roku okazało się, że wpisując dane logowania dostałem się na stare zamknięte konto. Na nim uruchomiłem 5% zwrot. Potem po zalogowaniu założyłem kolejne konto i działało. Przez ich pomyłkę posiadałem nadal konto które zamknąłem.

   Usuń
  6. No to ci się upiekło. Mnie nie zamknęli konta w Syncu mimo upływu wypowiedzenia i się upominałem o zamknięcie. Teraz pluje sobie w brodę. Mądry po szkodzie.

   Usuń
  7. Oj tam. Nie płacz. Załóż konto na żonę, matkę, ojca, kochankę... ktoś się na pewno zgodzi :)

   Usuń
 2. powiem tak
  przez 15 lat pko sa za załote konto i niby przywileje pobierało odemnie 16 zyla .przypadkowo odkryłem bankobranie i powiedziałem dość .to ja będe panem a nie banki .i od 7 miesięcy bankom nie dałem ani złotówki za prowadzrnie rachunku .pozdrawiam złotowie i dzięki za bezinteresowną pomoc w bankobraniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super pozytywna zmiana i świetny przykład, że można! :) Życzę dalszego owocnego bankobrania! Pozdrawiam

   Usuń
  2. Podobnie ja, całe życie - a trochę tego życia upłynęło, związana byłam z PKO, INTELIGO. Szukając sensownej lokaty w 10.2015 trafiłam na Bankobranie. Wcześniej zaglądałam na Bankier.pl. Zestawienie lokat Złotówy na tyle mi się spodobało, że zaczęłam gościć tu codziennie. Szybko zainteresowałam się innymi produktami. Dziś cieszę się z moneybacku, premii, telefonu od Citi...Odważyłam się i ściągam apki, ciesząc się z wygody i dostępu do banków. Nawet blikuję ! a mieszkam w miejscowości 5 tyś, gdzie słowo BLIK równa się kosmos. Dla mnie też wcześniej to był kosmos, a uprzednio nigdy nawet kartą nie płaciłam w necie i nie miałam karty kredytowej :-) cały czas uczę się, zachęcam innych do korzystania z promocji. Złotówa dzięki, robisz kawał dobrej roboty:-)Pozdrawiam wszystkich.

   Usuń
  3. Bardzo mi miło, że i ranking lokat, i opisy promocji przypadły do gustu i spowodowały codzienne wizyty na blogu. Jak widać kosmos jest osiągalny :)

   Usuń
 3. Miałem kiedyś moneyback 1% w BZ WBK. Niby mało, ale za to wszędzie naliczane i bez limitów. Zwroty po 1000-1500 zł miesięcznie, bo prowadziłem firmę budowlaną i sporo towarów dla klientów kupowałem przez to konto. Ech, były to czasy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jeszcze nic. W Alior Sync był zwrot 5% od transakcji w Internecie. Na początku był limit zwrotu 1250 zł/m-c. Wystarczyło bratu sprzedać na allegro długopis za 25000 zł i cieszyć się z maksymalnego monaybacku. Ponoć byli ludzie co zakładali po kilka kont i trzepali niezłą kasę. Potem wprowadzili limit 1250 zł/osoba.... a potem 200 zł/rok i się skończyło eldorado. Ale kto się ogarnął szybko mógł zarobić wielkie pieniądze.

   Usuń
  2. I takie kwoty były możliwe? Teraz jest, że niby do 760 zł rocznie bo do tej kwoty nie ma podatku.

   Usuń
  3. Były możliwe. W przypadku BZ WBK było tak, że bank wypłacał miesięczne zwroty jako "sumę nagród". Nagroda była liczona dla każdej transakcji osobno, a że kartą można było płacić do max. 50 000 zł to i nagroda za jedną płatność mogła wynieść max. 500 zł (mieściła się w wartości nagrody bez podatku). Tak jak w Lotto gdy są odrębne kupony czy różne losowania to można wygrywać wielokrotnie (i łącznie więcej niż 760 zł), ale uzyskane nagrody nie sumują się.

   Usuń
  4. Pamiętam, że jak byli tacy cwaniacy to mieli po 10 kont w Syncu i co handlowali długopisami po 25000 zł i wyciągali CO MIESIĄC 10x1250=12500 zł to bank straszył prokuratorem :) hehe

   Usuń
  5. Cwaniaczki. Ciekawe czy faktycznie jakieś sprawy były.

   Usuń
  6. Raczej straszyli bo wszystko było zgodnie z regulaminem.

   Usuń
  7. no raczej była to tranzakcja pozorna mi w jednym z ostatrnich miesiecy dali 7 zł zwrotu a wychodziło mi na ponad 600 zł(oczywiscie pompowałem) i nawet tych uczciwych zwrotów z allegro mi nie dali

   Usuń
  8. Dziwne. Skąd bank niby wie, która transakcja jest pozorna. Oni tylko widzą odpływ gotówki i tyle. Dziwne, że nie dali Ci 25 zł. Może nie płaciłeś kartą a zwykłym PayU przez polecenie zapłaty z konta?

   Usuń
 4. Szczerze powiedziawszy mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się możliwości przeniesienia konta do innego banku (jak w telefonii komórkowej). Z tego co widzę, ludzie nie chcą rezygnować z drogich kont (godząc się płacić po 10-20 zł/mc) tylko dlatego, że mają te konta podane u pracodawcy, ZUS, US itp. i nie chce im się teraz tego wszystkiego odkręcać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mankament. Prawda. Kiedyś próbowałem przenieść konto z Pekao. Droga przez mękę, czepiali się wzoru podpisu, niezgodności danych itd. Łatwiej założyć nowe konto, a stare zamknąć samemu, niż korzystać z przenoszenia oferowanego przez banki. Zresztą miałoby to sens gdyby numer konta zostawał.

   Usuń
  2. No tak. Ale rachunek jest prypisany i do banku i też do oddziału więc tam jest zaszyfrowane trochę informacji. Przenoszenie kont z numerami rachunków wszystko by rozwaliło.

   Usuń
  3. ja mojej mamusi na jej prosbe wywiedziałem sie jak może swoje płatne konto w pko zmienic na konto za zero to teraz od 3 miesiecy idzie do oddziału żeby to zmienic na pytanie czy juz była odpowiada że mam swoje a jej ma mnie nie obchodzic i tak buli co miesiac 15 zeta

   Usuń
  4. Skąd ja to znam... ale kropla drąży skałę. Może kiedyś się w końcu uda. Mnie urobienie mamy też trochę czasu zajęło. Ale w końcu się przekonała i od półtora roku płaci już tylko kartami i cieszy się z moneybacków.

   Usuń
 5. Kiedyś Meritum dawał 4%. No ale wspaniali politycy musieli się wziąć za interchange i się sowite i nielimitowane moneybacki skończyły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z naszego punktu widzenia to może wydawać się złą zmianą, ale wysokie prowizje interchange miały negatywne skutki. Wyższe ceny, niższe zainteresowanie akceptacją kart itp.

   Usuń
  2. Negatywne skutki... hm, a czy po obniżce interchange były pozytywne? Tj. obniżka cen o obniżoną prowizję? Nie.
   Co do akceptacji kart mogę się zgodzić - Biedronka wprowadziła terminale dopiero przy niskich prowizjach.

   Usuń
 6. Wiadomo może coś o nadchodzących promocjach? Citi co chwile ma to samo, BNP też, bzwbk również. Zaskoczeniem byłoby gdyby np. Pekao wyskoczył z moneybackiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieoficjalnych zapowiedzi, pomysłów i planów jest zawsze sporo. Niestety nie wszystko się później finalizuje :( Jeśli chodzi o Pekao to niczego wielkiego bym się nie spodziewał - dotąd jak cokolwiek rozdawał to kilkadziesiąt złotych.

   W przypadku powielanych promocji Citibanku i BZ WBK to myślę, że powodem są zadowalające dla banków efekty. Wielu klientów nie zostaje z nimi tylko do premii/nagrody, ale na dłużej, bo odpowiednio karta jest bezwarunkowo darmowa albo konto darmowe, z oprocentowaniem i gwarancją warunków na dłuższy czas (do 06.2017 r.). No a na takim kliencie bankom zależy.

   Usuń
 7. Nowoczesność Banku Pocztowego i Poczty Polskiej... pokaż dowód, bo kartą nie zapłacisz. Rok 2016.

  OdpowiedzUsuń
 8. Szkoda, że Getin wycofał się z promocji. Było 10% w Getin Online wspomniane przez Złotówę, ale było to konto paliwowe w Getinie stacjonarnym. Zwracali różnicę pomiędzy ceną litra na stacji, a 3,95 zł. Też szło wycisnąć "troszkę" i to bardzo łatwo. Choć były limity, ale konta miałem ja, żona, mama. Też skończyli oferując nagle zamiennik groszowy. Konto poszło do piachu. Później jeszcze było 5% zwrotu za tankowanie ale na Orlenach gdzie różnica w cenie wobec innych stacji zjadała opłacalność moneybacku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dopóty Getin nie wykaraska się z problemów spowodowanych kredytami frankowymi i pseudo polisolokatami, dopóty nie ma co spodziewać się promocji w tym banku.

   Usuń
  2. JA tam założyłem w Getingu konto rok temu. Przez pół roku miałem mieć zwrot. Między czasie dzwoniłem do nich do kiedy mam to powiedzieli że na 10miesięcy.
   Obecnie 10 miesięcy mineło i dalej mam tam konto idalej mam zwrot do końca tego roku :)
   W sumie tak mogę do końca mojego życia.. :)

   Usuń
  3. Hm to niepotrzebnie zamknąłem skoro mają taką lukę i zwroty lecą dalej.

   Usuń
 9. Witam :-) Mam pytanie odnośnie drugiego konta w T-Mobile. Czy te 2000 wpływu mogę dokonać przelewając środki z konta głównego także w T-mobile? Czy muszą być z zewnętrznego źródla?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na obydwa konta wpływy muszą być z zewnątrz.

   Usuń
  2. ale moga byc z melonika :)

   Usuń
  3. Nie mogą być z T-MUB

   Usuń
 10. W końcu skusiłem się na te konto w T-Mobile Usługi Bankowe. Bo lepszej alternaty nie ma by zwracali wszędzie. A kiedyś byłem abonentem Ery, później T-Mobile i rozstałem się z nimi w gniewie. Mówiłem sobie nigdy więcej nic wspólnego. A tu jednak. Zobaczymy jak będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. T-Mobile Usługi Bankowe nazwą kojarzy się z telekomem ale bankowo to bardziej Alior. Tylko sobie wymyślili taki brand i udziwnienie. Ale "lepiej jak jest więcej" ;) Zakładając konto w TMUB w sumie wiele wspólnego z operatorem telekomunikacyjnym to mieć nie będzie.

   Usuń
  2. @Anonimowy17 kwietnia 2016 21:29 i podjąłeś najlepszą z możliwych obecnie decyzji jeśli chodzi o konta z moneybackiem.

   Usuń
 11. Niestety w T Mobile nie ma zwrotów za przejazdy pociągami, w moim przypadku jestem troche w plecy. z tego co widze nieświadomie podążam śladami Mr.Złotówy dobiegła końca promocja Getin Online i BPH w to miejsce założyłem T Mobile i M Bank. POzdrawiam:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież masz napisane, że nie zwracają za "4111, określający m.in. usługi transportowe".

   Usuń
  2. Ale, żeby było ciekawiej to ten MCC obejmuje tylko przewoźników i transport lokalny, podmiejski itp. Już kiedyś szczegółowiej o tym pisałem. Zwrotu nie ma w kasach Kolei Mazowieckich ale w ICC jest.

   Usuń
 12. Witam. Od ponad roku śledzę bloga i daje mi nieźle zrobić. Obecnie buduję dom i mam dużo wydatków. Niestety wszystkie opcje wyczerpałem. Wpadłem na pomysł, by konto założyć na syna, który jest w Anglii i jego kartą robić obroty. Mam jego dane a przez telefon nikt głosu nie rozpozna. Zastanawiam się jedynie czy jest to zgodne z prawem. Czy jeśli to się wyda to nie będę miał do czynienia z prokuratorem. Proszę o podpowiedzi, a Mr. Złotówe, jeśli może, o uzyskanie informacji od znajomego prawnika z któregoś z banków. Ostatecznie bank ma co chciał a klient też z tego skorzysta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W niektórych bankach przy zakładaniu konta przelewem nawet nie ma telefonu z banku. Więc jeśli syn ma konto w polskim banku to śmiało to przejdzie. Jest niezgodne z prawem, regulaminami bankowymi itd. ale nie wyjdzie.

   Usuń
  2. Mnie zdarza się płacić kartą żony. Wiem, wiem, w sumie tak być nie powinno. Zwłaszcza gdy można płacić zbliżeniowo. Raz się sprzedawczyni czepiała gdy płaciłem na pin, że tak nie można i karty nie przyjmie. No ale to było żeńskie imię. Przy karcie na mężczyznę nikt nie będzie wiedział czy płacisz swoją czy nie swoją.

   Usuń
  3. W przypadku konta małżeńskiego, imię na karcie jest tylko jedne. Jak mają sprawdzić czy konto należy do jednej osoby czy do dwóch?

   Usuń
 13. A gdzie Millenium i 6%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W chwili obecnej dla nowych klientów promocja ta jest już niedostępna.

   Usuń
 14. W BPH ci którzy w miesiącu podpisania umowy wyrobili zwrot mają 1 miesiąc gratis bo według regulaminu zwrot powinien być naliczany dopiero od następnego miesiąca od podpisaniu umowy "przez okres 12 miesięcy licząc od miesiąca następującego po miesiącu, w którym złożony został wniosek o Kartę"
  Ja tak to rozumiem że ten pierwszy miesiąc niepełny z wyrobionym zwrotem jest gratis i w sumie mamy 13 zwrotów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. potwierdzam też dostałem taką informację w czerwcu od bankowca
   tf

   Usuń
 15. BRAK WIZZAIR REIFFEISEN!!! Pozdro dla MrZłotówy. Super robota.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W chwili obecnej dostępna jest już tylko karta kredytowa WizzAir. Karta debetowa do konta została wycofana w ub.r.

   Usuń
 16. Płacenie na Allegro/PayU łapie się na zwroty w T-Mobile Usługi Bankowe?

  OdpowiedzUsuń
 17. "Gdzie naliczany jest zwrot: sklepy spożywcze, supermarkety i hipermarkety (MCC od 5411 do 5499)"
  Z regulaminu: w punktach oznaczonych kodem MCC (Merchant
  Category Code) 5411 lub 5499.
  Dziwne, że nikt nie zauważył tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no tymi MCC masz oznaczone właśnie sklepy spożywcze, super i hipermarkety plus jakieś piekarnie, sklepy z nabiałem itp. http://kodymcc.pl/kody-mcc-zakres-5xxx/

   Usuń
  2. Chodzi mi o coś innego. Prowadzący bloga wprowadził w błąd pisząc "MCC od 5411 do 5499", bo zaliczają się tylko kody 5411 LUB!!!! 5499. Np. kod 5441 za piekarnie się nie liczy.

   Usuń
  3. @Anonimowy 30 kwietnia 2016 13:31, dokładnie! Liczą się tylko te dwa kody. Już jest jak być powinno. Niezmiennie są to jednak sklepy spożywcze i markety.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...