Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Lokata Wakacyjne Oszczędności: 3% bez żadnych warunków

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

22.04.2016

Lokata Wakacyjne Oszczędności: 3% bez żadnych warunków

W Idea Banku ponownie pojawiła się promocyjna lokata bez gwiazdek.

Lokata Wakacyjne Oszczędności swą nazwą zapewne nawiązuje do terminu zakończenia depozytów teraz założonych. Właśnie w wakacje będzie można cieszyć się odsetkami, które naliczone zostaną według stawki 3% w skali roku. Lokatę może założyć każdy. Nie trzeba spełniać warunków typu "nowy klient" czy "nowe środki". Nawet nie trzeba mieć konta w Idea Banku. A wpłacić można do miliona złotych.

O lokaty z takim oprocentowaniem obecnie trudno. Tym bardziej w sytuacji, gdy nie ma żadnych dodatkowych warunków do spełnienia.

CECHY LOKATY WAKACYJNE OSZCZĘDNOŚCI:
 • oprocentowanie: 3% w skali roku (stałe)
 • okres lokaty: 2 miesiące
 • min. kwota lokaty: 1 000 zł
 • max. kwota lokaty: 1 000 000 zł
Zgodnie z regulaminem Lokaty Wakacyjne Oszczędzanie czasu na załapanie się i jej założenie może być niewiele:
"Oferta Lokaty na warunkach wprowadzonych niniejszym Regulaminem Lokaty obowiązuje od dnia 22 kwietnia 2016 r. do odwołania, jednak nie krócej niż do dnia 23 kwietnia 2016 r."
Okazję warto więc łapać (obserwując dotychczasowe postępowanie banku w przypadku tego typu promocyjnych lokat zapewne pozostanie ona dostępna co najmniej do porannych godzin w poniedziałek). Na opłacenie wniosku jest pięć dni kalendarzowych co oznacza, że jeśli wniosek o lokatę złożysz dziś (22.04) to na zasilenie rachunku lokaty będziesz mieć czas do 27.04.2016 r.

Jak założyć lokatę?


Jeśli jesteś już klientem Idea Banku lub wcześniej było Ci dane posiadać lokatę lub inne produkty w tym banku to zapewne posiadasz już dostęp do bankowości internetowej.

W sytuacji gdy takowego dostępu nie posiadasz, wniosek o lokatę możesz złożysz na stronie internetowej banku. Wówczas na podany adres mailowy otrzymasz potwierdzenie złożenia wniosku oraz dane niezbędne do wykonania przelewu. Pamiętaj, by dane przy takim przelewie (imię, nazwisko oraz adres) zgadzały się z tymi, które podasz we wniosku.

Warto zwrócić uwagę na to, że Lokata Wakacyjne Oszczędności z automatu jest lokatą odnawialną:
"Po upływie Okresu Umownego Lokata zostanie automatycznie odnowiona na kolejny umówiony okres (2 miesiące), na warunkach przewidzianych dla Lokaty STANDARDOWEJ, o Okresie Umownym 3 miesięce, zgodnie z aktualną na dzień odnowienia Lokaty Tabelą Oprocentowania dostępną na Stronie Internetowej, obowiązującą w dniu rozpoczęcia kolejnego Okresu Umownego. Posiadacz Rachunku ma możliwość zmiany charakteru Lokaty na wariant nieodnawialny poprzez złożenie Dyspozycji w Oddziale bądź za pośrednictwem Bankowości Telefonicznej w  dowolnym momencie trwania Okresu Umownego".
Możesz więc pamiętać o  dacie zakończenia lokaty i gdy już dopiszą się odsetki, po odnowieniu lokatę zerwiesz w bankowości internetowej wskazując rachunek konta w innym banku, na który środki mają wpłynąć (przelew taki jest darmowy). Jeśli jednak nie chcesz martwić się dopilnowywaniem terminu to już zawczasu możesz złożyć odpowiednią dyspozycję i kontaktując się z infolinią banku celem zmiany lokaty na nieodnawialną.

Ekstra oprocentowanie dla nowych klientów


Jeśli dotąd nie posiadałeś/-aś żadnych produktów banku to na początek warto skorzystać z lokaty powitalnej, która oferowana jest wyłącznie dla nowych klientów banku. To 3-miesięczna Lokata Happy, która daje możliwość wpłacenia od 1 000 do 10 000 zł i uzyskania stałego oprocentowania 4% w skali roku. Lokatę Happy również założysz bez zakładania konta, jak i bez korzystania z innych produktów banku. Wraz z otwarciem lokaty zyskasz dostęp do bankowości internetowej Idea Banku. W ten sposób możliwe będzie zakładanie kolejnych depozytów z oferty banku.

Alternatywą wśród powitalnych lokat dla nowych klientów jest Lokata Happy Plus. W tym przypadku na 3 miesiące można ulokować od 10 000,01 do 100 000 zł. Oprocentowanie wyniesie 3,25% w skali roku.

83 komentarze:

 1. Złożyłam wniosek, ale mail jakoś nie przychodzi :( W spamie też nie ma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Być może wcześniej posiadałaś już lokatę lub inne produkty w Idea Banku i masz dostęp do bankowości internetowej?

   Usuń
  2. Miałam lokatę, prawda. Ale danych do logowania nie pamiętam i nigdzie zapisanych nie mam. Można z tego jakoś wybrnąć?

   Usuń
  3. Z tego co się orientowałem (aczkolwiek w praktyce nie sprawdzałem) to można zadzwonić na infolinię - po weryfikacji jest możliwe odzyskanie loginu.

   Usuń
  4. Można też w oddziale.

   Usuń
  5. Dzięki za odpowiedzi. W oddziale może być jednak za późno czekać do poniedziałku. Więc dziś spróbuję na infolinii.

   Usuń
 2. Szkoda, że info nie pojawiło się wcześniej, bo rano założyłem lokatę w Getinie na 2,6% :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Choć jest info, że oferta lokaty obowiązuje od 22.04. to jeszcze godzinach wczesnopopołudniowych oferty na stronie nie było. Idea Bank ma w zwyczaju tego typu lokaty wrzucać późnym popołudniem.

   Usuń
  2. Zawsze możesz zerwać Getin (strata 2-3 dni odsetek to niewiele w porownaniu do oferty Idea) i założyć lokaty w Idea 3% na 2M. Ale decyzje podejmujesz sam

   Usuń
  3. Przykład na kwocie 10k zł:
   - przez 3 dni w Getinie przy 2,6% odsetki to ok 1,73 zł.
   - przy konfrontacji 3% vs 2,6% przez 2 miesiące (wiem, wiem, w Getinie jest lokata na 4 miesiące) różnica robi się ok. 5,40 zł na korzyść Idea Banku
   - minus strata tych 3 dni to wychodzisz do przodu 3,67 zł

   Niedużo przy 10k, ale jak masz np. 200k zł to już robi się dobry obiad w restauracji.

   Usuń
 3. Czy można wypłacić pieniądze z lokaty, przed jej zakończeniem (przed upływem 2 miesięcy) i jakie są jej skutki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokatę można zerwać każdej chwili, ale niestety oznacza to wyłącznie zwrot kapitału. W regulaminie zapisano "W przypadku zerwania Lokaty przed upływem Okresu Umownego Bank nie nalicza ani nie wypłaca odsetek".

   Odsetki w przypadku przedterminowego zerwania umowy lokaty są wypłacane bardzo rzadko, a jeśli są to groszowe (jakiś ułamek oprocentowania standardowego). Do nielicznych wyjątków należy Lokata Bezkarna w BGŻ Optima (odsetki liczone wg stawki standardowej bez względu na czas utrzymywania depozytu).

   Usuń
 4. Ciekawy jest zapis w poczcie po założeniu lokaty, że wpływ musi być jednorazowy i Lokata nie może zostać zasilona przelewem w systemie Express Elixir.

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Jedyna nadzieja w tej beznadziei ogólnej.

   Usuń
 6. Słabo :( Bo Zając kończy mi się 2.05. i może nie udać się dociągnąć :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może. Bo wniosek byś musiał złożyć 27.04. Mam tak samo. Powinno im zależeć na utrzymaniu kasy. A jeśli nic nie będzie ciekawego to trochę Zajęcy im odkica.

   Usuń
  2. Na pewno się nie uda. Liczę na to, że dla "zajęcy" jeszcze coś rzucą.

   Usuń
  3. Wątpię jednak by było to coś z oproc. 3%. Pewnie mniej, jakieś 2,6% co powoduje, że i tak wielu zostanie bo alternatywy na tym samym poziomie. Tym bardziej jeśli Wilk nachapie dużo kasy na Wakacyjne Oszczędzanie to machnie ręką na "Zające". Ot i się nam zrobiła bajka o Wilku i Zającu. No ale to wszystko gdybanie. Pożyjemy zobaczymy co przyniesie los.

   Usuń
  4. Mój Zając jeszcze gorzej, kończy się 4.05:-(

   Usuń
  5. Mój też więc jeszcze 2 dni i się nam uda. Już niewiele zostało ;)

   Usuń
 7. Czy złożenie wniosku, ale jego nie opłacenie powoduje jakieś konsekwencje? Bo nie wiem czy kasę będę miał do czasu ważności wniosku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, że nie. Możesz złożyć wniosków do woli.

   Usuń
 8. Bank potrzebuje kasy. Mam nadzieję,że klientów z lokatami od Zająca nie zostawi na pastwę rynku, bo jak szybko zniknął zając tak szybko zniknę im kasa z banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja czekam do północy z nd na pn. Jeśli uda się złożyć wniosek to mój Zając zapłapie się na przelanie na Wakacyjne Oszczędzanie. W przeciwnym wypadku jak już napisano wyżej odkicam do innego banku.

   Usuń
  2. Uda się, gdyż ja wniosek też złożyłem z datą przelewu na 30.04.2016r.

   Usuń
 9. Wczoraj założyłem lokatę Na Wiosnę 2,45%. Czy da się to jakoś zmienić na lokatę Wakacyjne Oszczędzanie? Nie mam konta w Idea Banku więc zerwanie oznacza, że muszę czekać na przelew do poniedziałku i z innego banku znów przelewać. W sumie się opłaca, ale 3 dni w plecy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Składasz wniosek o Lokatę Wiosenny Zysk > kopiujesz numer rachunku > zrywasz Lokatę Wakacyjne Oszczędzanie > rachunek do wypłaty wskazujesz "konto w innym banku", ale wklejasz numer rachunku lokaty o którą zawnioskowałeś. Zerwanie teoretycznie może trwać do 24 godzin - taki pojawia się komunikat. W praktyce jest to kilka lub kilkanaście minut. Nie wie wiem jak o tej porze, ale w godzinach gdy "jasno" dzieje się to właśnie w taki sposób. W nocy może nie jest od razu.

   Usuń
  2. W bankowości internetowej IB masz zakładkę lokaty. Wybierasz założoną lokatę, klikasz "zerwij" i później coś w stylu "przenieś środki na inną lokatę". Wybierasz, ustawiasz i gotowe :)

   Usuń
  3. Dziękuję za wskazówki! Zrobione :)

   Usuń
  4. Ale przeciez tytuł przy przelewie zerwanej lokaty jest nadawany przez bank i nie będzie się zgadzał z tym który jest we wniosku do założenia nowej lokaty. Więc takie coś przechodzi?

   Usuń
  5. Przy obecnym kliencie nie ma to już znaczenia. Można tak zrobić. Wielokrotnie sprawdzone w praktyce. Obojętnie jaki tytuł, lokata i tak będzie zasilona. Zgodność danych ma znaczenie przy otwieraniu pierwszej lokaty przez nowego klienta.

   Usuń
  6. A da radę coś takiego zrobić telefonicznie? Tzn. zadzwonić i powiedzieć, że chcę wyłączyć autoodnawialność lokaty - wówczas proszą o podyktowanie numeru konta do zwrotu kasy - i podać wtedy numer nowej lokaty z wniosku? Ktoś tak próbował?

   Usuń
  7. Tak możesz zrobić. Na infolinii zmienisz lokatę z odnawialnej na nieodnawialną.

   Usuń
 10. czy można wpłacić środki na lokatę w oddziale banku, czy musi to być przelew z konta w innym banku?

  OdpowiedzUsuń
 11. czy można opłacić lokatę w gotówce w oddziale Idea, czy musi to być przelew z innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze 3-4 lata temu bez problemu opłaciłem w oddziale wniosek internetowy. Jak jest teraz to nie wiem. Ale powinno się udać, bo precyzyjnie na stronie banku mowa o zasileniu wniosku.

   Usuń
 12. Czy planowany zysk z lokaty, który pokazuje system po zalogowaniu się (z poziomu "Pulpit") jest wiarygodny?
  Pytam, bo chcę zawnioskować o nową lokatę więc muszę podać jej kwotę, a chciałabym zrobić tak, jak tu niektórzy radzili, tzn. przelać kasę bezpośrednio z jednej lokaty na drugą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Dla pewności możesz podać kwotę, % i daty rozp. i zak. lokaty. Policzymy :)

   Usuń
  2. Obliczyłam za pomocą 3 różnych dostępnych w sieci kalkulatorów zysku z lokat i każdy pokazuje inną kwotę. =]
   Poza tym system pokazuje kwotę zysku razem z podatkiem, w sumie logiczne, ale dopiero to zauważyłam, haha...

   Usuń
  3. Ale po co komu kalkulator, to tak proste działanie ile na dowolnej lokacie o stałym oprocentowaniu zarobisz, że sama możesz obliczyć już zysk netto

   Usuń
  4. Może i proste, ale ja nie umiem. Poza tym - skoro tak, to dlaczego te kalkulatory wyliczają każdy inaczej?

   Usuń
  5. proste: suma lokaty razy % = suma 2 razy liczba dni lokaty= suma 3 podzielona przez 365 {dni)= zysk minus 19% podatku = czysty zysk .
   proste :)

   Usuń
 13. Chce ulokowac cale oszczednosci w idea b 3% lub bgz 3,2% ktory bank wg was jest wiarygodnejszy(pewniejszy)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za Optimą stoi większa grupa, bo właścicielem jest francuski BNP Paribas. Idea Bank jest polskim bankiem należącym do grupy Leszka Czarneckiego. Do równowartości 100k EUR różnicy nie ma - gwarancje BFG masz tu i tu. Więcej niż 400k zł nie wpłacał by do żadnego z powyższych, ale i żadnego banku w ogóle.

   Usuń
  2. Idź tam gdzie wyższy procent. Byle to był bank, a nie amber gold.

   Usuń
 14. A oferta trwa i trwa :) Widać, że chcą ściągnąć dużo pieniędzy od klientów.

  OdpowiedzUsuń
 15. I bardzo dobrze. Jeśli będzie jeszcze jutro to ja się załapię z moim zającem!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to się załapałeś. Widać, że chyba będą czekać na wszystkie zające.

   Usuń
 16. Lokata z zajacem konczy mi sie 30 kwietnia (sobota) czyli srodki na koncie bede miala zapewne 2 maja (pon) Kiedy musze zglosic wniosek o lokate wakacyjna, zeby oplacic ja w pon? I czy godzina zgloszenia tez jest istotna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Godzina nie ma znaczenia. Złożysz dziś wniosek, to czas na jej opłacenie będziesz mieć do niedzieli włącznie.

   Zająca zostaw jako odnawialnego albo zmień na odnawialnego jeśli wcześniej zmieniłaś na nieodnawialnego. W sobotę już nie będziesz mieć 10000 zł, ale 100XX,XX zł. Wtedy sobie odnowionego Zająca a właściwie Lokatę Standardową zerwiesz i jako przelew wybierzesz "konto w innym banku", ale wkleisz tam numer rachunku z wniosku o Wakacyjne Oszczędności. I już od soboty będziesz mieć Wakacyjne Oszczędności bez straty czasu i przelewania przez weekend kasy do innego banku i z powrotem jej wpłacania.

   Usuń
  2. Tylko się modlić, żeby oferta lokaty się do soboty utrzymała.

   Usuń
  3. Ale po co? Przecież wniosek możesz złożyć już dziś. Wskaż, że opłacisz z konta w innym banku. Będziesz mieć czas na opłacenie do niedzieli. Zerwanie i przelew z Zająca zrobisz w sobotę.

   Usuń
  4. Dodam z własnego doświadczenia, że możesz podać we wniosku o Wakacyjne Oszczędności kwotę wspomnianych 10000 zł. Jeśli wpłynie więcej, tj. 10000 + odsetki to się założy nowa lokata na tą większą kwotę.

   Usuń
  5. Aaaaa, no to w takim razie zmienia postać rzeczy, bo właśnie myślałam, że trzeba podać kwotę co do grosza, a nie wiem, jakie będą dokładnie odsetki.
   Dzięki, spróbuję tak zrobić.

   Usuń
  6. Czyli można we wniosku wpisać 10000 zł,a wpłacić 20000 zł i bank nie odrzuci ?

   Usuń
  7. Ja też robiłem tak ale tylko przy kwotach starej lokaty + odsetki. Jak wygląda wpłacenie takiej nadwyżki? Nie wiem.

   Usuń
 17. witam
  czy można bez konsekwencji zerwać lokatę happy ?
  Gdzie po zerwaniu idą środki, jak nie mam konta osobistego ?
  pozdr.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konsekwencją będzie brak jakichkolwiek odsetek. Chyba, że zerwiesz ją po odnowieniu gdy odsetki są już dopisane. Przy zrywaniu możesz wybrać "konto w innym banku" i wpisać numer konta gdzie kasa ma być przelana.

   Usuń
 18. O i jeszcze jest. Dziś to ma sens bo można jeszcze w poniedz. przelać kasę z innego banku.

  OdpowiedzUsuń
 19. Informacja, która może przydać się innym. Jeśli wpłacicie na lokatę kwotę mniejszą niż wpisana we wniosku to przejdzie. Ale jak później będziecie chcieli coś dopłacić na lokatę to już odrzucą. Ot taki mój eksperyment i takie doświadczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale przecież to wiadome, do lokaty nie można dopłacać, to nie konto oszczędnościowe.

   Usuń
  2. To wiem. Ale tu wpłata była mniejsza niż we wniosku więc spróbowałam dopłacić.

   Usuń
  3. Tak też nie można. Na lokaty wpłaca się jednorazowo.

   Usuń
 20. Jak zmienic adres zamieszkania i/lub nazwisko w panelu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ustawienia czyli zębatka u góry w Idea Cloud i Dane osobowe ale nie wszystko zmienisz. Nazwisko to raczej tylko w oddziale.

   Usuń
  2. tam tylko można adres do korespondencji zmienić a przelew odrzuca. Oddziałów tyle co kot napłakał więc nie ma jak założyć lokaty. A idzie jakoś zamknąć dostęp do tej platformy do lokat i założyć całkiem od nowa?

   Usuń
  3. Tak, pierdoły można zaktualizować, ale nazwiska czy adresu zamieszkania nie zmienisz. Dostępu nie zamkniesz, jedynie zablokujesz. Więc jedynym mykiem na zdalną zmianę danych jest zablokowanie dostępu, a potem złożenie wniosku o konto i zamówienie kuriera.

   Usuń
 21. Odpowiedzi
  1. Byleby była jeszcze jutro to wtedy będzie można opłacić do 4 maja. Na czym nie ukrywam bardzo mi zależy :)

   Usuń
  2. Też się na nią czaję, bo 4 maja też mi się kończy zając ,byleby do północy...

   Usuń
  3. Już tylko dwie godziny i trochę ;)

   Usuń
 22. No chyba tą lokatę "wymodliliście"

  OdpowiedzUsuń
 23. Wakacyjne Oszczędności były i właśnie przed chwilą się skończyły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie miałem o tym donieść! Stało się to w czasie gdy składałem wniosek w Idea Cloud. Dokładnie o 16:43. Najpierw przeszło, otworzyłem wniosek, wpisałem kwotę, wybrałem że zasilę konto przelewem z innego banku, kliknąłem "ZAŁÓŻ" a tu komunikat na czerwono że coś poszło nie tak i że się nie da :(

   Usuń
 24. Szkoda, bo za chwilę po majówce kończy mi się duża lokata i szukam miejsca dla tych środków :) Ktoś próbował założyć więcej niż 1 lokatę Mobilną w Millennium? Teoretycznie można mieć tylko jedną założoną i dopiero po jej zakończeniu założyć kolejną. Ale mimo to, że mam otwartą lokatę Mobilną, to ciągle w nowych lokatach mam taką do wyboru, z oprocentowaniem 3,25%. Myślicie że zadziała?

  OdpowiedzUsuń
 25. W Millennium mobilną możesz mieć teoretycznie jedną i praktycznie też. Sprawdzone. Niby jest nadal widoczna można przejść do wniosku ale później odrzuca i komunikuje, że już jedną masz. A i pamiętaj, że na mobilnej możesz mieć 3,5%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki za odpowiedź. Niestety ja nie mogę mieć 3,5%, nie ma rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji na Windows Phone (a taki telefon posiadam).

   Usuń
  2. A no to inna sprawa. No ale może w okolicy da się znaleźć jakiś tablet z androidem lub ipada.

   Usuń
 26. Kiszka że wycofali. Przeskok duży. Najlepsza lokata bez konta to już tylko 2,55%

  OdpowiedzUsuń
 27. Ma to sens mrozic kapitał 2,55 jak ko w smart ma 2,2?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te 0,35. No i wiesz że nic się nie zmieni a na ko pojutrze możesz mieć 1,5.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...