Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj premię do 4 000 zł (słownie: cztery tysiące!) za konto Citigold w promocji "Lepiej niż Lokata"

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

9.09.2017

Zyskaj premię do 4 000 zł (słownie: cztery tysiące!) za konto Citigold w promocji "Lepiej niż Lokata"

Citibank słynie z serwowania licznych promocji. Teraz czas na prześwietlenie kolejnej z nich.

Aż 4000 zł za konto Citigold w Citibanku
O ile spora część promocji opisywanych na blogu nie wymaga dużego zaangażowania i do spełnienia warunków wystarczy np. 1 000 zł by zrobić przelew, to w tej promocji Citibanku poprzeczka została zawieszona wysoko. Trzeba dysponować kwotą min. 330 000 zł! Ale i premia do zgarnięcia jest nie byle jaka. To aż 4 000 zł i odsetki od ulokowanych środków.

Pierwszy raz opisuję propozycję banku, która wymaga dysponowania aż tak dużą kwotą. Zdaję sobie sprawę, że wskutek tego wiele osób z promocji nie może skorzystać, ale wierzę, że wśród Czytelników znajdą się również zainteresowani taką opcją. Bo zarobek z promocji może być całkiem spory i zaowocować lepszym zyskiem, niż obecnie dostępne lokaty. Wyliczenia znajdziesz oczywiście w niniejszym wpisie (przez co jest on dość długi - ale wierzę, że jeśli rozważasz wzięcie udziału w promocji, to te wyliczenia okażą się pomocne przy podejmowaniu decyzji).

Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji może być osoba, która po 31.12.2014 r. nie posiadała w Citibanku konta osobistego lub konta oszczędnościowego, ani nie jest obecnie współwłaścicielem lub pełnomocnikiem do takich rachunków w Citibanku.

Zasady promocji. By skorzystać z propozycji "Lepiej niż Lokata. Oferta na Powitanie w Citigold. Edycja II":
 • w terminie 10 dni od otwarcia konta podpisz regulamin promocji (ale nie później niż do 30.09.2017 r.);
 • najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta:
  • uzyskaj saldo dzienne na poziome 330 000 zł (innymi słowy: przez minimum 1 dzień na rachunkach w Citibanku utrzymaj sumę min. 330 000 zł) - wpłacone środki nie mogą pochodzić z rachunku indywidualnego innego klienta Citibanku (środki więc muszą być przelane z innego banku);
  • załóż 6-miesięczną lokatę na kwotę 1 700 zł z oprocentowaniem 3% w skali roku i nie zrywaj jej do końca umownego okresu;
 • zobowiąż się do utrzymywania przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych (liczonych najpóźniej od końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta) średniomiesięcznego salda środków na swych rachunkach w Citibanku (bo nie musisz ich utrzymywać na koncie osobistym, ale też możesz na innych rachunkach - np. na lokatach czy kontach oszczędnościowych) na poziomie 300 000 zł.

Czym jest średniomiesięczne saldo?
"średniomiesięczne saldo środków wyliczane jest z sumy środków znajdujących się na wszystkich rachunkach Uczestnika oferowanych przez Bank w kolejnych dniach miesiąca podzielone przez liczbę dni w danym miesiącu kalendarzowym" (pisownia oryginalna) 
Możesz więc wpłacić 300 000 zł i utrzymywać je codziennie, ale możesz też wpłacić np. 600 000 zł i utrzymywać je przez połowę dni w danym miesiącu. Ważne by średnio wyszło 300 000 zł. Pierwsza opcja - czyli wpłacenie kwoty 300 000 zł - jest najbezpieczniejsza, bo kwota mieści się w limitach gwarancji BFG.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz bonus w wysokości 2 000 zł. Ale to nie wszystko. Oprócz tego jest i drugi bonus (także w kwocie 2 000 zł). Otrzymają go uczestnicy promocji, którzy spełnią wyżej opisane warunki i do czwartego miesiąca po otwarciu konta, w każdym z trzech kolejnych miesięcy:
 • utrzymają średniomiesięczne saldo na poziomie min. 300 000 zł; 
 • wykonają co najmniej dwie płatności kartą wydaną do konta na kwotę w sumie min. 1 000 zł (płatności muszą zostać zaksięgowane w danym miesiącu kalendarzowym; muszą to być transakcje w punktach handlowo-usługowych; do wymaganego minimum nie zaliczą się płatności wykonane bez okazania karty, a więc np. płatności przez Internet).

Nagrody zostaną wypłacone do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Z regulaminu wynika, że nastąpi to nie po upływie sześciu miesięcy spełniania warunku utrzymywania średniomiesięcznego salda środków na poziomie 300 000 zł, ale już w miesiącu następującym po miesiącu, w którym spełnisz warunki uzyskania drugiego z bonusów w wysokości 2 000 zł (a więc tego związanego z płatnościami kartą). Jeśli zobowiązania utrzymywania salda nie zrealizujesz przez ten okres sześciu miesięcy to bank nagrodę częściowo odbierze - swego rodzaju "zastawem" jest tu ta lokata na kwotę 1 700 zł.

Do nagród Citibank funduje też nagrodę dodatkową, będącą równowartością należnego podatku. Kwota ta zostanie odprowadzona przez bank do właściwego organu podatkowego.

Promocja trwa do 30.09.2017 r. (i to do tego momentu trzeba zawrzeć umowę). Dodatkowo została ograniczona wyłącznie do 200 nagród. Chętni na udział na pewno się znajdą, ale wątpię by - ta jednak skromna - pula została wykorzystana w całości. 

Czy to się opłaca? Liczę!


Mówi się, że "małe dzieci, mały problem, a duże dzieci to duży problem". I podobnie jest z pieniędzmi, bo czym więcej pieniędzy... tym większy problem z ich ulokowaniem na dobrej lokacie. Przeglądając najlepsze lokaty na wrzesień łatwo zauważyć, że większość propozycji z najwyższymi stawkami oprocentowania ograniczona jest kwotowo do 10 000 zł, a w niektórych przypadkach do 100 000 zł. Jeśli więc posiadasz kwotę 300 000 zł można ją rozbić na mniejsze kwoty i np. po 100 000 zł ulokować na lokacie (3% w skali roku) i koncie oszczędnościowym (2,55%) w Deutsche Banku oraz na Koncie Lokacyjnym w Alior Banku (2,5%). Ale jeśli nie chcesz rozdrabniać się na dwa lub więcej banków to dla tych 300 000 zł najwyższą stawkę na lokatach kilkumiesięcznych uzyskasz w Idea Banku. Będzie to 2,5% w skali roku (z wymogiem posiadania konta) na okres 5 miesięcy. Gdyby udało się utrzymać taką stawkę przez pół roku to zysk z lokaty wyniósłby ok. 3029,18 zł (już po odjęciu podatku Belki).

Na pierwszy rzut oka lepiej więc wypada już propozycja Citibanku (z premiami na sumę 4 000 zł). Choć warto mieć na uwadze, że te 300 000 zł trzeba utrzymywać na kocie Citigold przez okres (prawdopodobnie) dłuższy niż 6 miesięcy. Dlaczego? Bo tylko utrzymanie średniomiesięcznego salda środków na tym poziomie zwalnia z opłaty za konto także w każdym innym miesiącu (a nie tylko w okresie, w którym spełniane są warunki za zobowiązania na potrzeby promocji).

A jakie są produkty oszczędnościowe w Citibanku? Już spieszę je przedstawić.

Wspomniana 6-miesięczna lokata na symboliczną w tej sytuacji kwotę 1 700 zł daje bardzo dobre oprocentowanie: 3% w skali roku.

Konto SuperOszczędnościowe. Na nim otrzymasz stawkę 1,5% w skali roku, ale wyłącznie dla kwoty do 20 000 zł. By za taki rachunek nie zapłacić (15 zł za jego prowadzenie), w danym miesiącu musisz zapewnić wpływ wynagrodzenia na konto osobiste w wysokości min. 3 000 zł (choć Czytelnicy, którzy testowali już ofertę Citibanku donosili, że wystarczy zapewnienie wpływu z własnego konta w innym banku; nie musi to być wynagrodzenie przelewane przez pracodawcę).

Konto oszczędnościowe. Na nim można uzyskać do 0,8% w skali roku dla kwoty do 200 000 zł.

Z koniecznego do utrzymania salda 300 000 zł zostaje jeszcze do ulokowania 78 300 zł. Tu zostają już do wyboru lokaty, ale... najwyżej oprocentowana z lokat wymienionych na stronie internetowej banku jest T-Lokata Internetowa, która przy wariancie 3- lub 6-miesięcznym daje 0,3% w skali roku, a na 1 miesiąc 0,2% w skali roku.

Stawki te są mizerne, ale pamiętaj, że najważniejsze w tej promocji są bonusy. To aż 4 000 zł, które sprawiają, że zyski z udziału w promocji jednak zdecydowanie przewyższają wyniki jakie można obecnie osiągnąć z ulokowania kwoty 300 000 zł w innych bankach.

Aczkolwiek w Citibanku jest jeszcze lokata, którą bank za bardzo się nie chwali. To 3-miesięczny depozyt z oprocentowaniem 2,5% w skali roku i dla kwoty właśnie 300 000 zł. Skąd o nim wiadomo? Informacje na ten temat otrzymałem już od dwóch osób czytających bloga (choć jedna wspominała, że trzeba było trochę negocjacji by taką propozycję jednak otrzymać). I z ofertą zetknąłem się też osobiście, gdy złożyłem wypowiedzenie umowy o konto Citi Priority. W rozmowie telefonicznej z konsultantką banku, która próbowała odwieść mnie od tej decyzji, narzekałem na słabe oprocentowanie depozytów w Citibanku. Wtedy (jakoś z miesiąc temu) zaproponowała mi zmianę konta na Citigold i założenie lokaty właśnie ze stawką 2,5% w skali roku na 3 miesiące, ale dla kwoty 300 000 zł. Za propozycję musiałem podziękować. Ale lepsze depozyty - jak widać - w Citibanku jednak są. Skupia on się na obsłudze klientów zamożnych i przy kwotach na tym poziomie potrafi zaproponować indywidualne rozwiązania.

Ile ostatecznie da się wycisnąć z odsetkami i razem z premią? Poniżej przedstawiam dwa warianty.

Wariant pesymistyczny: ponad 5 000 zł zysku


To taki, w którym zakładam, że środki na sumę 300 000 zł utrzymujesz w banku przez okres 7 miesięcy, a korzystasz wtedy z lokaty 6-miesięcznej na kwotę 1 700 zł, Konta SuperOszczędnościowego i konta oszczędnościowego oraz z T-Lokaty Internetowej. Te produkty dałyby odsetki w wysokości nieco ponad 1024 zł. Łącznie z promocji "wyciśniesz" więc aż 5 024 zł (razem z premią). To tak jakby w obecnych czasach udało Ci się gdzieś znaleźć 7-miesięczną lokatę dla kwoty 300 000 zł z oprocentowanie 3,55% w skali roku.

Przy ofercie innego lub innych banków i stawce 2,5% w skali roku (którą realnie można teraz znaleźć i o ile taką dałoby się utrzymać przez 7 miesięcy) uzbierałoby się ok 3545 zł odsetek. Na czysto zyskujesz więc ok. 1 479 zł.

Wariant optymistyczny: ponad 6 600 zł zysku


To opcja z założeniem lokaty oprocentowanej na poziomie 2,5% w skali roku. Nawet jeśli udałoby się z niej skorzystać jednorazowo (na okres trzech miesięcy) to zdecydowanie wpłynie to na finalny bilans zysków. Zakładam więc, że w tej sytuacji na 6 miesięcy zakładana jest lokata 1 700 zł, a na 3 miesiące 300 000 zł z oprocentowaniem 2,5% w skali roku. Później te środki trafiają na Konto SuperOszczędnościowe, konto oszczędnościowe i T-Lokaty Internetowe. Łącznie uzbiera się w ten sposób ok. 2614 zł odsetek, co z nagrodą daje nawet 6 614 zł. Tyle na 7-miesięcznej lokacie i przy kwocie 300 000 zł dałoby się uzyskać, gdyby jej oprocentowanie wynosiło 4,67% w skali roku!

W konfrontacji z oprocentowaniem 2,5% w innych bankach dodatkowy zarobek wynosi 3 069 zł.

***

Dla obydwu powyższych wariantów jest jeszcze opcja z darowaniem sobie utrzymywania salda na poziomie 300 000 zł w Citibanku celem uniknięcia opłaty za konto w 7. miesiącu po otwarciu konta. Owszem, opłata za konto wyniesie wówczas 220 zł, ale lokując powyższą kwotę 300 0000 zł na miesiąc w innym banku na oprocentowaniu 2,5% w skali roku zyskasz ok. 500 zł odsetek - co po uwzględnieniu odsetek z Citibanku i opłaty za konto - sprawi, że będziesz o ok. 130 zł "na plusie" w porównaniu z powyższymi wyliczeniami.

Konto Citigold - prześwietlenie oferty


Konto Citigold prowadzone jest za 0 zł w przypadku utrzymania średniomiesięcznego salda środków na rachunkach w Citibanku na poziomie min 300 000 zł. W przeciwnym wypadku opłata za konto wynosi 220 zł (to najwyższa z opłat wśród kont jakie dotąd opisywałem na blogu). Na szczęście karta wydawana do konta jest już za 0 zł 😉 Darmowe są również krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów.

Uzupełnię jeszcze, że regulamin promocji zawiera również opcję premii w wysokości nawet 12 000 zł dla osób które założą konto Citigold Private Client. W tym przypadku trzeba jednak dysponować kwotą 3 100 000 zł. Prześwietlanie tej propozycji pomijam więc, bo premia choć 3-krotnie wyższa to wymaga zaangażowania ponad 10-krotnie większego. Poza tym kwota ta przewyższa limit środków (kwota równowartości 100 000 euro) gwarantowanych przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

 Załóż konto Citigold i zyskaj premię 4 000 zł 

Czy sam bym skorzystał z promocji? Dobre pytanie 😉 Niestety nie spełniam warunków kwalifikujących do udziału w promocji... ale tak, skorzystałbym! Promocja wymaga zaangażowania dużych środków, odpowiedniego ich rozlokowania na różnych rachunkach, przypilnowania tego, ale jest to okazja do bankobrania, w której do wzięcia jest baaaaardzo dużo. Wyliczenia pokazują, że zyski z promocji są spore, a nazwa akcji ("Lepiej niż Lokata") nie jest użyta bez przyczyny.

A kto dysponuje mniejszymi środkami (30 000 zł) albo nawet ich nie posiada, ale ma kartę kredytową Citibanku, ten może pocieszyć się promocją konta Citi Priority - w tej okazji na bankobranie czeka premia do 400 zł.


Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter (zajmie to chwilę; wiadomości wysyłam zazwyczaj raz, rzadziej dwa razy w tygodniu; subskrypcja jest darmowa - możesz ją wypróbować, a jeśli tak uznasz, to też w każdej chwili bez problemów możliwa będzie rezygnacja z otrzymywania maili):
Adres e-mail

Przydatne dokumenty:

67 komentarzy:

 1. Promocja dla bogatych. Czyli bogatsi będą jeszcze bogatsi... a u biednych nic się nie zmieni.

  OdpowiedzUsuń
 2. 200 nagród... trzeba szybko rozbijać świnkę-skarbonkę i biegusiem do banku...

  OdpowiedzUsuń
 3. A ten 7-my miesiąc po co jest? Nie do końca rozumiem. Konto trzeba jakoś dłużej trzymać???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodzi o czas oczekiwania na wypłatę premii i okres wypowiedzenia.

   Usuń
  2. Chodzi o okres do wypłaty premii i wypowiedzenie umowy.

   Usuń
  3. Premia jest wypłacana przecież wcześniej. Więc raczej chodzi o okres wypowiedzenia. Składa się po ostatnim szóstym miesiącu więc akurat wtedy dojdzie ten siódmy.

   Usuń
  4. Pół roku mija szybko, a potem co? Przychodzi wiosna :)

   Usuń
  5. Te 300 tys. wystarczy utrzymać przez 6 mies. Później w okresie wypowiedzenia kasy trzymać nie trzeba bo opłaty za konto nie będzie. Bank nie debetuje konta gdy zostawi się na nim 0 zł. Potwierdzałem to w oddziale i na infolinii, a później sprawdziłem w praktyce. Jak się poprosi to konto można zamknąć nawet bez tych 30 dni wypowiedzenia ale w 2-3 dni. Konta miałem już w kilkunastu bankach, przerobiłem mnóstwo promocji i chyba nigdzie nie ma takiego podejścia do klienta jak w Citi. Ale fakt że to bank dla bogatych klientów.
   Podsumowując: efekt finalny w porównaniu do lokaty będzie jeszcze lepszy niż wyliczenie Złotówy, bo uczciwie trzeba liczyć tylko 6 miesięcy z innym bankiem i to zestawić z wynikiem Citi. A krótszy okres to lepsza różnica. Szkoda że na promocję się nie łapię bo jest gruba.

   Usuń
  6. @B_eks-pert, 9 września 2017, 20:43
   Jak się poprosi to konto można zamknąć nawet bez tych 30 dni wypowiedzenia ale w 2-3 dni.
   ...........
   Konto można zamknąć "od ręki" w ING albo w Wubeku!

   Usuń
  7. Co w "Wubeku" nie jest standardem ale wolą pracownika. Sprawdź regulamin: okres wypowiedzenia bodajże 28 dni. Tak samo w Citku - na prośbę klienta zamkną szybciej.

   Usuń
 4. Też bym wziął udział. Ale brakuje mi obecnie jakieś 320 tys. Może za jakiś czas :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Śmiem wątpić że osoba dysponująca taką sumą czyta blogi dla plebsu o tym jak wyhaczyc stówkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Określenie jest obraźliwe i standardowo takiego komentarza pewnie bym nie przepuścił... ale skoro ktoś tak pomyślał to się odniosę.

   1) Nieraz dostaję zapytania (maile, wiadomości na fb) o najlepsze lokaty na kwoty nie tylko takie, ale i większe.

   2) Zoptymalizowanie współpracy z bankiem to wyzwanie dla każdego. I dla prezesa zarabiające kokosy, i dla przedsiębiorcy, i dla osoby z wynagrodzeniem minimalnym, i dla osoby zarabiającej średnią krajową. Takie propozycje można znaleźć także tutaj. Wśród zamożnych też (lub przede wszystkim) są osoby świadome i niechcące płacić za coś za co niekoniecznie trzeba płacić. Bankobranie w tym pomaga.

   3) Zacytuję komentarz, który kilka chwil temu umieściłem tutaj:
   "Kiedyś myślałem, że z promocji bankowych korzystają głównie studenci - ot, by sobie "dorobić stówkę" (mierzyłem trochę swoją miarą, bo gdy właśnie byłem studentem to zaczynałem swą przygodę z takimi promocjami). Ale z czasem okazało się, że bankobiorcy są bardzo różni. W pewien sposób udowadniają to wyniki ankiety, którą przeprowadziłem wśród Czytelników kilka miesięcy temu"

   Usuń
  2. @Mr. Złotówa, 9 września 2017, 19:45

   Co można powiedzieć o ludziach, którzy dla zdobycia 20 zeta ładują 'aplikacje' na swoje smartki niemal z każdego banku? Nie jest trudno zauważyć, że większość z nich nie potrafi nawet czytać ze zrozumieniem regulaminów ofert ani Twoich (nawiasem mówiąc bardzo rzeczowych!) uwag zamieszczanych na tym blogu ... w zdecydowanej większości tego bloga nie odwiedza publiczność zainteresowana depozytami na niemal pół miliona!

   Pytam poważnie :)

   Usuń
  3. Mnie akurat ten komentarz rozbawił. Co prawda wyhaczamy stówki, ale stówka tu i stówka tam i robi się 15 tysięcy w 3 lata prawda Panie Złotówo? Mnie ten przykład zelektryzował do działania. Już z bankobrania w tym roku zyskałem 1700 zł. A jeszcze 2x 400 zł z CITI przede mną i inne wypłaty. Pokaźna trzynastka się szykuje nie ma co. Nie miałem wcześniej okazji więc dziękuję Ci autorze bloga za Twoją robotę.

   Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

   Pozdrawiam.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 9 września 2017, 20:25

   Kto zapłaci za czas spędzony na pisanie reklamacji, czytanie regulaminów, sprawdzanie tego i tamtego, etc.?

   Jak długo pracując w swoim zawodzie zarobiłbyś taka kwotę - to jest pytanie!

   Usuń
  5. Ja kwotowo bym się łapał. Czytam bloga od ponad roku. I chętnie zarabiam te "stówki". Szkoda, że z tej promocji odpadam bo założyłem niedawno konto Priority a chętnie bym wszedł.

   Usuń
  6. Kwotowo też się łapie ale pieniądze rozlosowane na lokatach w Idea i Toyota banku plus niedawno założone konto City dla zwrotów i stówki i niech stracę mogę być plebsem ciułającym każde 20zł od banku ale dzięki temu mam to co mam i wyjątkowo mi z tym dobrze

   Usuń
  7. >> Śmiem wątpić że osoba dysponująca taką sumą czyta blogi dla plebsu o tym jak wyhaczyc stówkę.

   No patrz jak bardzo się mylisz. Osoby dysponujące 15-sto krotnością tej sumy czytają ten blog.

   Usuń
  8. Powiem tak. Owszem zakładając konto skorzystalem z bankobrania bo co mi szkodzilo przy okazji zarobic ale robić to celowo dla tych paru złotych? Pilnuj potem czlowieku tych kilkunastu kont, a tu trzeba zrobić jakieś obrót, a to jakiś przelew, a to sprawdzaj stale pocztę bo przegapisz podanie danych do nagrody. Zakręcisz się to różne opłaty i prowizje zjedzą zysk. Nie wspomnę o noszeniu tych kilkunastu kart i pamiętaj jeszcze na której ile operacji zrobiłeś albo masz do zrobienia. Na koniec zostaje jeszcze rozstanie się z bankiem z którego już nic nie wciśniesz. Z jednym to załatwisz prosto i bezproblemowo przez internet do innego niestety trzeba się pofatygować osobiście. Nie, nie dziękuje bardzo. Nie powiem, robisz dobrą robotę i jak będę zmieniał konto to skorzystam i tyle. Na razie pozdrawiam.

   Usuń
  9. @Anonimowy, 9 września 2017 20:36

   "Jak długo pracując w swoim zawodzie zarobiłbyś taka kwotę - to jest pytanie!"
   I tak pracuję w zawodzie a za nadgodziny mi nie płacą tylko każą odbierać. Dla mnie takie przeliczanie jest bez sensu.

   Usuń
  10. @Anonimowy, 10 września 2017, 10:08 - "za nadgodziny mi nie płacą tylko każą odbierać"

   Też kiedyś miałam taką pracę :)

   Usuń
  11. To jest błędne myślenie: "Gdybym był bogaty to by mnie na wszystko było stać. Nie liczyłbym się z każdym groszem, mógł odpoczywać i i mprezować na Ibizie". I tak robią bogaci z przypadku - np. co trafili szóstkę w totka. Żyją jak królowie ale krótko bo kasę szybko przepuszczą. Pracowici, zamożni i rozsądni tak nie robią. Ale rozsądek nie przychodzi wraz z wygraną w totka ani z przypadku. To tak ogólnie o podejściu do kasy.
   Należę do grona tych co te 330k mają. Czytam blogi i chętnie biorę te "stówki dla plebsu". I się nie wstydzę.

   Usuń
  12. ja samego siebie też nazywam plebsem i nie ma w tym nic obraźliwego wielu obecnie majętnych wywodzi się z plebsu a są tacy co rozliczają się w milionach pochodza z plebsu i grosza nie podarują

   Usuń
  13. Dziś założyłem konto bo mam wymaganą kwotą i na dniach kończą mi się lokaty w Idea Banku i Toyota Banku (też założone przy okazji promocji z premią). Jak więc widać osoby "dysponujące taką sumą" też tu są.

   Usuń
  14. Domniemam, że ta premia od Toyoty sporo pomogła podreperować stan posiadania :)

   Usuń
  15. To co stracisz u nich na lokatach, to odbijesz w premii :)

   Usuń
 6. "Najwyżej oprocentowana z lokat wymienionych na stronie internetowej banku jest T-Lokata Internetowa, która przy wariancie 3- lub 6-miesięcznym daje 0,3% w skali roku, a na 1 miesiąc 0,2% w skali roku" - czy to nie jest przypadkiem jakiś ponury żart?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poziom oprocentowania lokat w PKO.

   Usuń
  2. Mam Lokatę Rentierską w Getin na 3% i za identyczną sumę 330 tys. przez 7 m-cy dostaję od nich 4677,75 zeta!

   Usuń
  3. Z tą różnicą, że w przypadku PKO zyski zostają w Polsce!

   Usuń
  4. A w przypadku Getina w kieszeni właściciela środków które na siebie pracują.

   Usuń
  5. Anonimowy10 września 2017 11:51
   "Mam Lokatę Rentierską w Getin na 3% i za identyczną sumę 330 tys. przez 7 m-cy dostaję od nich 4677,75 zeta!"

   Przecież takiej lokaty już obecnie nie ma, więc wpis nie na temat. Chciałeś się pochwalić czy co?
   Konkurencją dla tej okazji jest inna AKTUALNA okazja o podobnej kwocie zaangażowanie, a na dzisiaj Getin Noble daje max 2,4% na 2 lata

   Usuń
  6. Lokatę Rentierską w Getin na 36 m-cy @ 3% była w ofercie do czerwca ub.r.

   Usuń
 7. nie znalazłem w artykule informacji czy do otwarcia tych wszystkich kont, lokat itd. wymagana jest wizyta w placówce? czy jest to możliwe do realizacji drogą elektroniczną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto możesz założyć zdalnie. Jak masz dostęp CitiOnline to tam zatwierdzisz umowy, regulaminy itp. Wyślij formularz kontaktowy, oddzwania konsultant i wszystko podstawi do akceptacji w bankowości. Jeśli nie masz CitiOnline to kurier lub placówka. Konta oszczędnościowe, T-lokaty itp. założyć można w bankowości. Lokatę 2,5% można założyć u przypisanego doradcy bo warunki są ustalane indywidualnie.

   Usuń
  2. @B_eks-pert, 9 września 2017, 22:47 - "Lokatę 2,5% można założyć u przypisanego doradcy bo warunki są ustalane indywidualnie"

   To akurat jedyna opcja, bo takiej lokaty nie ma nawet w ich ofercie - co za bałagan!

   Usuń
  3. Nie bałagan, ale lokaty negocjowane czy oferta private bankingu mogą być ustalane indywidualnie. Jak już zresztą ich nazwy wskazują.

   Usuń
  4. Co to jest oferta 'private bankingu' - oferta bankowości inwestycyjnej?

   Usuń
  5. Co ma private banking do jakiejś 3-miesięcznej lokaty na 2,5% oferowanej niemal każdemu, kto wykaże chęć ewakuacji z Citi?

   Nawiasem mówiąc, to bardzo przeciętne oprocentowanie dostępne w innych bankach bez konieczności fatygowania się na jakieś 'negocjacje' :)

   Usuń
  6. Niedawno Nest miał lokatę 6-miesięczną na 2,6% dostępną on-line, ponadto Idea ma sporo lepszych lokat również on-line.

   Usuń
 8. Moje możliwości przekracza nie wymagane saldo lecz wydatek 1000zł kartą w każdym z 3 miesięcy i to nie w internecie. Nie robię tylu tego typu transakcji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też są na to sposoby 😉

   Usuń
  2. Tylko trzeba je znać :-)
   Ja nie znam ...

   Usuń
  3. Chodzi zapewne o słynne opłaty za tzw. 'narzędzia' z MCC 4900 jednak trudno nawet w to uwierzyć mając na uwadze kaliber klientów z wysokością depozytów ocierających się o limit BFG czyli €100 tys. :)

   Usuń
  4. MCC 4900 to nie punkty handl.-usług. a aplikacje czy strony więc odpada. Ale jest stary sposób na zakupy kartą w sklepie który przy zwrocie towaru oddaje gotówką.

   Usuń
  5. MCC 4900 to transfer gotówki, opłaty za czynsz, elektryczność, wodę, gaz, telewizję, etc.

   Usuń
  6. Jaki więc sklep zwraca pieniądze w gotówce zamiast na kartę?

   Usuń
  7. @Anonimowy, 11 września 2017, 12:32 - Jaki więc sklep zwraca pieniądze w gotówce zamiast na kartę?

   Żaden normalny, jako że zwrot powinien nastąpić w identycznej formie w jakiej była zapłata.

   Usuń
  8. Bricomarche, Carry, House. Ogólnie to najlepiej się zapytać przed zakupem bo np w Castoramie nie każdy sklep zwraca gotówkę. W moim mieście jeden robi z tym problem i chce tylko na kartę, ale w drugim bez problemów.

   Usuń
  9. Panowie, wielokrotnie był poruszany ten temat. Proponuję zakończyć dyskusję.

   Usuń
  10. Podpisuję się. Czasem lepsza jest cisza. Zwłaszcza w takich sprawach ;)

   Usuń
  11. @Anonimowy, 11 września 2017, 17:09

   Punkty handlowo-usługowe, które sprzedały towar lub usługi pobierając za nie zapłatę kartą, mają obowiązek zwrotu w tej samej formie. Opisana samowolka to łamanie prawa handlowego!

   Usuń
  12. Łamanie prawa handlowego? Wszystkie sklepy robią to z małymi kwotami - idea, castorama itp. A co jeśli nie masz karty którą płaciłeś - np. wygasła lub zastrzegłeś.

   Usuń
  13. Moja siostra pracuje w Aldi i mówiła, że ich terminale nie mają możliwości akceptacji zwrotów na karty.

   Usuń
  14. W przypadku gdy zwrot jest dokonywany na jakąkolwiek kartę, to sklep odzyskuje tzw. interchange fee od MC lub Visa, którą zapłacił sprzedając towar. Oczywiście sklep jej nie otrzyma przy zwrocie gotówką.

   Usuń
  15. Z punktu widzenia właściciela sklepu to powiem tak: czasem lepiej wziąć tę opłatę na klatę i po sprawie.

   Usuń
  16. Czasem lepiej wziąć tę opłatę na klatę i po sprawie? Nie czasem, a zawsze - interchange fee zostało przecież wreszcie obniżone :)

   Usuń
 9. To super oferta ale ja, jak i zdecydowana większość ludzi tu zaglądających, raczej poczekam na darmowe bilety do Multikina :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. super premia dla osób z dużym potrfelem

   Usuń
 10. No i jak tu nie skorzystać z lokaty 6-miesięcznej na kwotę 1700 zł? Wyraźnie banki zaczęły ostro walczyć o klienta :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy ta premia, o której mowa, stanowi nagrodę w ramach sprzedaży premiowej i na mocy art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jednolity z 2012r. Dz.U. poz.361 ze zm.; dalej „ustawa o PIT”) jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ale bank za ciebie ten podatek odprowadzi - jest o tym mowa w tekście powyżej przecież.

   Usuń
 12. Chętnie skorzystam z tej promocji... liczę, liczę: realnie być może już za 15 lat! :) haha

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy ta oferta jest jeszcze aktualna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest do 30.09. A wyczerpanie 200 wniosków nie wchodzi w grę.

   Usuń
  2. Skąd to wiadomo? Powyższy opis oferty temu przeczy: "Promocja trwa do 30.09.2017 r. (i to do tego momentu trzeba zawrzeć umowę). Dodatkowo została ograniczona wyłącznie do 200 nagród"

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...