Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Jakże Osobiste w Alior Banku - prześwietlenie oferty i opinie

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

26.09.2017

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku - prześwietlenie oferty i opinie

Dziś na tapetę biorę najnowsze konto z oferty Alior Banku.

Konto Jakże Osobiste w Alior Banku - prześwietlenie oferty, opinie, recenzja
Banku, który (chyba od samego powstania) posługiwał się hasłem reklamowym "Wyższa kultura bankowości", a teraz postawił na slogan "Wyższa kultura. Bank nowości". Zmiana ma podkreślać unowocześnienie. I zmiany ma też zwiastować nowy rachunek z oferty: Konto Jakże Osobiste, które w sporym zakresie można sobie konfigurować samemu. Wśród opcji do wyboru jest też moneyback!

Alior Bank jest kolejnym bankiem po BZ WBK, który postanowił uprościć swą ofertę i wycofać większość z dotąd dostępnych kont, by zastąpić je takim, które można samemu konfigurować i dopasowywać do własnych potrzeb. Bank daje bowiem do wyboru funkcjonalności lub usługi (które określa korzyściami). Każdy klient może sobie włączyć dowolną liczbę takich korzyści, ale... tylko dwie z nich są darmowe, a za kolejne trzeba zapłacić. Ale po kolei.

Konto Jakże Osobiste - podstawowe warunki


Choć ta część prześwietlenia oferty zazwyczaj znajduje się na końcu wpisu to dziś nietypowo zaczynam właśnie od przyjrzenia się podstawowym warunkom rachunku. Główne cechy Konta Jakże Osobistego to:
 • 0 zł za otwarcie konta; 
 • 0/10 zł za prowadzenie konta - opłata miesięczna nie jest pobierana jeśli: 
  • na konto w danym miesiącu wpłynęła jednorazowo kwota min. 1 500 zł lub 
  • gdy posiadacz konta nie ukończył 26 lat;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie karty; 
 • 0/5 zł - opłata miesięczna z posiadanie karty nie będzie pobrana, jeśli w danym miesiącu rozliczone zostaną płatności kartą na sumę min. 300 zł;
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Alior Banku; 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki w innych bankomatach (w tym sieci Euronet)

Cóż, na pewno nie są to warunki wyśnione przez bankobiorcę, który z rozwagą podchodzi do ofert z których korzysta i woli za podstawowe usługi nie płacić bez warunków. Tu tych warunków "trochę" jednak mamy. Za prowadzenie konta bank nie pobierze opłaty dopiero gdy odnotowany zostanie wpływ (na szczęście może on pochodzić z dowolnego źródła, a więc niekoniecznie od pracodawcy, ale także z Twego rachunku w innym banku). Z kolei karta wydawana do konta będzie darmowa, gdy wykonane zostanie sporo transakcji (lub jedna, ale od razu na większą kwotę czyli min. 300 zł). To duże obciążenie... gdyby nie było dodatkowych korzyści z tytułu tych płatności. A te na szczęście mogą być, bo bank nalicza zwrot za płatności. Nie jest to jednak zwrot stricte za płatności kartą w jej postaci tradycyjnej czyli plastikiem, ale za płatności telefonem (Android Pay, HCE, a także BLIKiem - w przypadku tego ostatniego da się więc korzystać z samego konta, bez karty, a zwrot i tak będzie przysługiwał). Tak już przechodzę więc powoli do korzyści, które klient otrzymuje od banku.

Korzyści przy Koncie Jakże Osobistym


Korzyści nie są jednak przydzielane z automatu, ale pozostają do wyboru klienta. Dwie z nich można sobie włączyć za darmo, a za każdą kolejną przyjdzie zapłacić 3,50 zł miesięcznie. A wybierać można spośród dziewięciu opcji (można wybrać wszystkie, ale i można nie decydować się na jakąkolwiek z nich):

1) Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce


To wariant dla osób często korzystających z gotówki. Mam jednak nadzieję, że wśród Czytelników bloga takich osób raczej nie ma, bo to przecież płacenie bezgotówkowe zazwyczaj wiąże się z dodatkowymi korzyściami w postaci bonusów, premii, zwrotów, rabatów czy innych gratyfikacji.

2) Program Mastercard Priceless Specials


Robi się już ciekawiej, bo to przecież opcja na dodatkowe zyski... Aczkolwiek nie ma co kryć, że w podstawowym zakresie zbieranie punktów w ramach programu lojalnościowego Mastercard Priceless Specials do najefektywniejszych form bankobrania nie należy, bo wypada gorzej niż moneyback. Ale jeśli można go skumulować ze zwrotem za płatności to czemu nie skorzystać?! 😉

3) Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym


Aktualnie (stan na 1.01.2019 r.) Alior Bank posiadaczom Konta Jakże Osobistego oferuje stawkę 3% w skali roku, która dla kwoty do 20 000 zł gwarantowana jest aż do końca 2019 roku.

4) Bezpłatne bankomaty za granicą


Standardowo za taką wypłatę od właścicieli Konta Jakże Osobistego bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł. Za plus uznać należy brak opłaty za przewalutowanie (która występuje w przypadku innych kont z oferty Alior Banku i wynosi 2%). Ale by nie było idealnie trzeba jeszcze pod uwagę brać kursy po jakich następuje wymiana.

5) Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni


Jest to jakaś opcja na "darmowy" pieniądz i jego pomnażanie w tym czasie... aczkolwiek przy obecnie obowiązującym - delikatnie mówiąc - nieoszałamiającym oprocentowaniu kont oszczędnościowych, wiele wycisnąć się nie da (przez zaledwie 10 dni). A bez odsetek korzystać można tylko z kwoty do 1 000 zł. No i trzeba też pamiętać, że odsetki to nie jedyny koszt z jakim może wiązać się limit kredytowy (są jeszcze opłaty za przyznanie czy za wznowienie limitu - w Alior Banku wynoszące 2%, min. 75 zł). Brrr.

6) Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem


Tu bankobiorcy mogą już zacierać ręce. Można bowiem zarobić. Zwrot przysługuje wyłącznie za płatności telefonem. Przy czym można płacić zarówno Android Pay (szczegółowo opisywanym tutaj), HCE (czyli zbliżeniowo aplikacją banku) oraz BLIKiem (z wykorzystaniem 6-cyfrowego kodu). Pierwsze dwie opcje dostępne są tylko dla użytkowników urządzeń z systemem Android (wersja minimum 4.4).

Wysokość moneybacku to 1%, a miesięcznie można zgarnąć do 20 zł.

Jak to jednak bywa w promocjach z moneybackiem od Alior Banku, są miejsca w których za płatności zwrotu jednak nie otrzymamy. Są to sprzedawcy lub usługodawcy, u których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (charakteryzujących ich dominujący zakres działalności):
"7995 - określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne; 
8999 - określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska); 
4111 - określający m.in. usługi transportowe, 
6012 - określający instytucje finansowe; 
6211 - określający brokerów ubezpieczeniowych, 
6051 - określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
9406 – określający Totalizator Sportowy, 
4829 - określający internetowe przekazy pieniężne. 
4900 - określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" (pisownia oryginalna)

Zwroty przysługują wyłącznie za płatności w sklepach stacjonarnych. Czy warto? Na to każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie. Znaleźć można sporo wyższych moneybacków (np. 5% w T-Mobile Usługi Bankowe), ale jeśli ktoś wydaje bardzo dużo i ma przy tym możliwość płacenia choćby BLIKiem to ten moneyback może mu się przydać.

7) Ubezpieczenie w podróży za granicą oraz 8) Pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance


Specjalistą od ubezpieczeń nie jestem, więc tym korzyściom nie poświęcam prześwietlenia. Zainteresowanym może to jednak przypaść do gustu - pozostawiam do samodzielnej oceny.

9) Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych


Jeśli zależy Ci by przelewać pieniądze szybko, z pominięciem sesji Elixir, co szczególnie przydać może się np. w piątkowe popołudnie, to ta korzyść będzie właśnie dla Ciebie. I oszczędność, bo standardowo przelew natychmiastowy kosztuje 5 zł. W ramach tej korzyści uzyskać można w danym miesiącu pakiet pięciu darmowym przelewów natychmiastowych.

***

Swój wybór, zmianę czy rezygnację z korzyści wskazać można w bankowości internetowej lub mobilnej oraz w oddziałach i placówkach partnerskich Alior Banku.

Załóż Konto Jakże Osobiste w Alior Banku >>


Alior Bank wraz z BZ WBK, który niedawno zaproponował Konto Jakie Chcę (też częściowo konfigurowalne przez klienta) mogą rozpocząć trend na polskim rynku bankowym, gdy z oferty znika cała masa różnego rodzaju rachunków spośród których klient miał sobie wybrać najlepsze dla siebie. Te dwa banki postanowiły postawić na jedno konto, a w ramach tego rachunku można wybrać sobie opcje, które każdemu najbardziej odpowiadają. Ktoś potrzebuje darmowych bankomatów? Właśnie taką korzyść sobie wybierze. I dobrze, że dwie z nich mogą być darmowe. Jednak do historii odchodzą więc (przynajmniej w tych największych bankach) konta i karty bezwarunkowo darmowe.

Co może jednak cieszyć to fakt, że te dwa banki zauważają, iż warto premiować aktywności klientów (moneyback i program Mastercard Priceless Specials w Alior Banku czy zwrot za płatności rachunków za media z konta w BZ WBK). Owszem, gratyfikacje na poziomie 1% mogą pozostawiać wiele do życzenia, aczkolwiek często jest tak, że wkrótce konkurencyjne banki postanowią te propozycje przebić. I na to oczywiście liczę. Tak samo, jak na pojawienie się tych nowych kont w promocjach z dodatkową nagrodą. Alior Bank bardzo rzadko takie okazje do bankobrania serwuje (choć niedawno rozdawał bony Sodexo za Konto Internetowe, ale nastąpiło to po ponad półtorarocznej przerwie). Miejmy jednak nadzieję, że to się zmieni. Sam założyłem konto w przywołanej promocji, ale żona jeszcze konta tam nie ma 😉Przydatne dokumenty:

37 komentarzy:

 1. Czyli Konta Wyższej Jakości już nie będzie?? A jak ktoś posiada to zostawią czy zmienią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostawią. Ale można zmienić samemu.

   Usuń
  2. A co z Kontem Internetowym??

   Usuń
  3. Też podobno ma zostać w obsłudze (nie wiadomo na jak długo). Dla nowych klientów będzie tylko KJO.

   Usuń
  4. I co ciekawe inne konta można zmienić na KJO za darmo a Internetowe za 150 zł!

   Usuń
  5. A jeszcze niedawno mieli ofertę Internetowego z premią - amok!

   Usuń
  6. @Anonimowy, 26 września 2017, 13:05

   CA daje o 50 zł więcej, bo aż 200 zł za otwarcie konta z przeniesieniem!

   Usuń
  7. Mr złotówa chyba trzeba zaktualizować tutaj niektóre informacje bo piszesz że
   " Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym

   Aktualnie (stan na 1.01.2019 r.) Alior Bank posiadaczom Konta Jakże Osobistego oferuje stawkę 3% w skali roku, która dla kwoty do 20 000 zł gwarantowana jest aż do końca 2019 roku."
   To już ten rok się skończył a punkt o podwyższonym oprocentowaniu w tej aktualnej promocji jeszcze istnieje tylko czy jest aktualny? Mamy 2021

   Usuń
  8. Tak, w tym zakresie jest to nieaktualne - o zmianach pisałem później. Samo konto i korzyści przy nim omawiam w bieżących wpisach (gdy pojawia się jakaś promocja).

   Usuń
 2. Jeden plus jak dla mnie to przelewy expresowe nie raz jest tak że potrzeba coś szybko przeleć np w piątek lub weekend. Kiedyś w TMUB było 10 takich darmowych przelewów. Ale poczekam może będzie jakaś inna promocja przy założeniu konta w tym banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jeszcze nigdy nie użyłem przelewu ekspresowego poza Przelew24 (co zresztą nie było moją decyzją, a ten przelew kosztował mnie niepotrzebnie 50 groszy) do założenia konta w TMUB.

   Jeśli komuś nie starczają 3 przelewy Elixir dziennie, to coś jest tutaj nie-halo :)

   Usuń
 3. Gdyby był jakiś bonusik na dzień dobry to chętnie bym założył, ale tak to dzięki. Zaczekam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Niestety zwrot za HCE i AP powoduje że płacić da się tylko w sklepach. W internecie zostaje płacenie blikiem powszechnie dość dostępnym już, ale ten 1% to jednak niewiele.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwrot za HCE i AP jest i tak lepszy niż płacenie blikiem, prawda?

   Usuń
 5. Minus ujemny to brak zwrotu za 'narzędzia' choć to jedynie 1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zazwyczaj kupuję narzędzia w internecie :)

   Usuń
 6. Widzę że nadchodzi nowa moda na dopasowywanie kont. O ile tu jeszcze kilka opcji jest to w przypadku WBK te konfigurowanie jest na siłę i dotyczy tak na prawdę niewielu rzeczy poza wyborem opcji opłat za kartę. Zobaczymy co z tego wyniknie i jak odpowiedzą inne banki? Bo tak to zazwyczaj jest że za zmianami u jednych idą zmiany też u pozostałych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kontach konfigurowalnych (Alior, BZ WBK) optymalna opcja to konto bez płatnej karty debetowej, a wyrobienie darmowej kredytówki (np. Simpliciti), która nie wymaga kiszenia własnych środków na nieoprocentowanym ROR, a na której ewentualnie można jeszcze zarobić.
   Jeśli sporadycznie potrzeba jakiejś gotówki to można nosić kartę debetową z Nest Banku lub Idea Banku (dają jeszcze bezwarunkowe konta z kartą).

   Usuń
  2. @Anonimowy, 26 września 2017, 13:47 - Zobaczymy co z tego wyniknie

   Tyle wyniknie, że jak Wubek zacznie zmuszać swoich klientów do zmiany KGP na to nowe, to nastąpi odpływ - do tego, żeby to wiedzieć nie trzeba nawet być szefem marketingowców z 6-cio cyfrową pensją :)

   Usuń
  3. @Anonimowy Szanowny Panie, opcja wyboru płatności (lub jej braku ;)) za kartę jest tylko jedną z wielu możliwości, które oferuje Konto Jakie Chcę. Dzięki możliwości dopasowania opcji konta może Pan zarządzać wydatkami w podróżach (korzystny pakiet wypłat w bankomatach za granicą, kantor online), a także oszczędnościami. Konto Jakie Chcę zostało zaprojektowane tak, by w kompleksowy sposób zapewnić klientowi komfort z jego korzystania dopasowując się jednocześnie do dynamicznych zmian jakie potrafią zachodzić w życiu każdego z nas.

   Pozdrawiamy,
   Zespół BZWBK

   Usuń
  4. @Zespół BZWBK

   Czy pozostawienie zerowego salda na bezwarunkowo darmowym Koncie Godnym Polecenia, do którego nie posiadam karty płatniczej, pozwala przenieść je bezprowizyjnie (!) do innego banku na podstawie pisemnej dyspozycji złożonej w tymże banku?

   Usuń
  5. @Anonimowy, nie powinno z tym być problemu, ale najlepiej upewnić się pod nr 1 9999, ponieważ nie wiemy jakie inne produkty może Pan posiadać.
   Ale mamy nadzieję, że pozostanie Pan z nami i dobrze przyjrzy się naszemu Kontu Jakie Chcę :)
   Zespół BZWBK.

   Usuń
  6. Dziękuje serdecznie za jakże rzeczową odpowiedź, która jedynie mnie utwierdza w słuszności decyzji o rezygnacji z Waszych usług ... Adios!

   Usuń
  7. Zabawne, że w tym samym okresie Wubek, Alior i Getin zapodali te nowe-stare konta rezygnując z poprzednich. Czy to jakaś moda wśród lichwiarzy?

   Usuń
 7. Wpływ PZU jako największego akcjonariusza Alior (29%) zaczyna być widoczny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli zmiana na lepsze czy gorsze? Bo moim zdaniem na lepsze.

   Usuń
 8. Taką ofertą, to mnie odstraszyli a nie zachęcili. Muszą mi nieźle zapłacić żebym jednak zdecydował się na zawracanie sobie głowy takim bankiem.
  Gdy przejęli mnie z Meritum Banku, pożegnałem się z nimi na dobre.

  OdpowiedzUsuń
 9. Już sobie pomyślałem że doładuję Skycash blikiem na 2000 i za 2 zł zrobię wypłatę. Byłoby do przodu. Ale przypomniałem sobie że za doładowanie jest prowizja. A przecież nie zwrócą jej jak w promocji z Visa Checkout. Więc z pomysłu nic nie ma. Może jakieś inne koncepcje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za niski moneyback by dało się coś sensownego wyłuskać.

   Usuń
 10. Mogliby teraz zrobić znów akcję z bonami Sodexo ale z tym kontem.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wygląda na to, że w najbliższej przyszłości będzie sporo ofert z Alior. Sieć oddziałów ma zmniejszyć się do 800 placówek z obecnych 1110 placówek - Alior będzie w dużej mierze koncentrował się na obsłudze cifrowej.

  Ichni nowy plan zakłada, że około 30% nowych klientów będzie pozyskiwanych poprzez internet, a liczba klientów posiadających ROR ma wzrosnąć do 2,1 mln do końca 2020 r.

  OdpowiedzUsuń
 12. Sprawdził już ktoś czy jest zwrot 1% za płatność BLIK w internecie? Za Android Pay na Allegro nie zwracają to już sprawdziłem

  OdpowiedzUsuń
 13. jak wybrać? włączyć korzyść? bo nie mogę znaleźć tego w aplikacji ani na stronie internetowej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na głównej stronie bankowości (po zalogowaniu) kliknij w Konto Jakże Osobiste. Ukaże Ci się historia rachunku, a obok zakładki (Karty, Wyciągi i opłaty, Szczegóły). Ostatnia z nich to 'Korzyści'. Wejdź w tę zakładkę i włącz wybraną przez siebie 'korzyść'.

   Usuń
 14. Hej,
  Założyłem konto w kwietniu 2020. Czy jest jakaś data do kiedy można włączyć korzyści? Czy w każdej chwili mogą oni z tego zrezygnować?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...