Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Jakie Chcę czyli nowość z oferty BZ WBK do konfiguracji przez klienta

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

18.09.2017

Konto Jakie Chcę czyli nowość z oferty BZ WBK do konfiguracji przez klienta

W BZ WBK niedawno pojawiła się propozycja nowego konta osobistego.

Konto Jakie Chcę w BZ WBK
Dziś na blogu Bankobranie przyszedł czas na przyjrzenie się tej ofercie i prześwietlenie konta oraz wydawanej do niego karty. Będzie - jak mawiał klasyk - "o plusach dodatnich i plusach ujemnych", które posiada Konto Jakie Chcę.

Ostatnimi czasy komunikacja banków tytułowana "Zmiana regulacji" czy "Zmiana opłat i prowizji" wiązała się przede wszystkim z podwyżkami lub wprowadzaniem nowych opłat i prowizji. Za przełomową w tej złej passie uznać należy ostatni ruch Banku Zachodniego WBK, który ogłosił zmianę Tabeli Opłat i Prowizji... i z której wynikają zmiany na lepsze. Kluczową dla wszystkich klientów - zarówno nowych, jak i obecnych - jest wycofanie opłaty za SMSy z hasłem do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości elektronicznej. Dotąd obowiązywał zapis o tym, że klient miesięcznie może wykorzystać 5 darmowych SMSów, a za szósty i każdy kolejny płaci 0,20 zł. I choć bank serwował promocje zwalniające z tej opłaty to ciągle istniało ryzyko, że w końcu będzie ona obowiązywać (po zakończeniu czasowych promocji). Teraz zapis o płatnych SMSach zniknął z Tabeli Opłat i Prowizji.

Druga kwestia - trochę na marginesie - ale warta odnotowania to fakt, że bank o zmianach powiadomił w dość niekonwencjonalny sposób. Przesłał nowe regulacje na płycie CD (co akurat nowością nie jest), ale tym razem nie znajdują się tam wyłącznie pliki w formacie .pdf, ale jest też miły prezent: kilka utworów skomponowanych przez Fryderyka Chopina.

No a trzecia kwestia, która ujrzała światło dzienne przy okazji publikacji nowych regulacji banku to nowy rachunek: Konto Jakie Chcę. I dziś czas na prześwietlenie tej propozycji.

Warunki prowadzenia konta uzależnione są od wieku jego posiadacza - różnice pojawiają się po ukończeniu 26. roku życia. Zasady dla młodszych opiszę nieco niżej, a teraz przyjrzę się tym obowiązującym dla osób, które już mają więcej niż 26 lat.

Zacznę oczywiście od bankobiorczego punktu widzenia, czyli od tego co bank może nam za konto dać, albo przynajmniej czego nie zabierze. Sam rachunek jest otwierany i prowadzony bez warunków za 0 zł. A co można zyskać z nowym kontem? To zwrot za opłacanie rachunków za media (prąd, gaz, Internet, telefon i telewizja - po przedłożeniu bankowi faktury lub rachunku) w wysokości 1%. Miesięcznie można w ten sposób uzyskać do 25 zł, co w rok dać może nawet 300 zł! Choć owszem, trzeba byłoby płacić spore faktury, by uzyskać maksymalne zwroty, ale osoby, które np. dom ogrzewają na prąd lub na gaz już pewnie widzą potencjał w tej promocji. Podobna możliwość była - przy wycofywanym już z oferty banku - Koncie 1|2|3, gdzie też naliczany jest zwrot za opłacanie rachunków. Aczkolwiek Konto Jakie Chcę daje klientowi o wiele większą swobodę w decydowaniu o warunkach, które mu bardziej odpowiadają. Świetnie widać to przy karcie wydawanej do rachunku, którą nazwano kartą Dopasowaną (do wyboru jest karta MasterCard lub Visa). To dopasowanie odnosi się między innymi do wyboru jednej z zasad naliczania opłaty miesięcznej za jej posiadanie:
 • 3 zł bez warunków lub 
 • 0/5 zł - opłata nie jest pobierana jeśli kartą wykonasz min. 5 płatności lub 
 • 0/5 zł - opłata nie jest pobierana jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 500 zł

Odpowiadającą Ci formę rozliczenia karty możesz wybrać samodzielnie. Najprostszą do realizacji wydaje się opcja druga, bo aby uniknąć opłaty płatności mogą być na dowolne, nawet drobne kwoty. 

Co z dostępem do bankomatów? Bez prowizji gotówkę taką kartą wypłacać można wyłącznie w bankomatach sieci BZ WBK. Za każde podjęcie gotówki w bankomacie innego banku lub instytucji pobrana będzie opłata w wysokości 5 zł, a w przypadku cash backu (czyli wypłaty gotówki przy okazji zakupów w sklepie) w wysokości 1,50 zł. Dla tych, którzy bardzo często korzystają z bankomatów i nie mają wygodnego dostępu do darmowych wypłat z urządzeń BZ WBK, alternatywą jest BLIK (dostępny dla wszystkich, bez wykupywania pakietu). W jego przypadku podejmowanie gotówki z bankomatów jest darmowe i nie ogranicza się wyłącznie do bankomatów z logo BZ WBK. Jedna dla osób, które wolą korzystać z karty, opłacalne będzie wykupienie pakietu kosztującego 7 zł, który da już darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i darmowe wypłaty cash back. 

Darmowe są oczywiście krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej czy mobilnej. Tego, że bankowi zależy by klienci korzystali właśnie z takich sposobów składania dyspozycji, jak i pieniądze wypłacali z bankomatów bądź wpłacali we wpłatomatach świadczą też opłaty, które można ponieść za składanie dyspozycji w placówce banku. Tam zapłacisz zarówno za przelew zlecany u bankiera (co jest w zdecydowanej większości normą w bankach), ale też wypłatę lub wpłatę gotówki w kasie banku (po 10 zł za każdą taką transakcję). Opłaty za takie transakcje dziś już coraz mniej dziwią, bo banki ograniczają sieć placówek (zarówno liczbowo, jak i w zakresie obsługi - w części z nich nie ma obsługi kasowej), a stawiają na bankowość mobilną, obsługę online czy zakup produktów "na klik". 

Z tym zachęcaniem do korzystania z samoobsługi, a co za tym idzie choćby z płatności w Internecie gryzie mi się jednak jedna rzecz. To opłata w wysokości 0,50 zł za Przelew24 (czyli przelew przy którym dane do transakcji podstawiają się z automatu, gdy po przejściu do płatności za zakup zalogujemy się w bankowości internetowej). Jako zadeklarowany zwolennik minimalizowania kosztów (a właściwie to ich unikania) polecam więc płatności kartą. W zdecydowanej większości e-sklepów, tam gdzie są dostępne płatności typu Przelew24, tam jest też możliwa płatność kartą. A ta jest bez prowizji (po stronie banku; opłaty naliczane przez operatorów obsługujących płatności pobierane są na szczęście dość rzadko). No i dodatkowo taka transakcja przyczyni się do spełnienia warunku zwolnienia z opłaty za kartę. 

Podsumowując więc... 

Konto Jakie Chcę to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku (bez warunków)
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej (bez opłat za SMSkody służące do autoryzacji dyspozycji)
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie terminu ważności dotychczas używanej karty)
 • opłata miesięczna za Kartę Dopasowaną (do wyboru): 
  • 3 zł bez warunków lub 
  • 0/5 zł - opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności na dowolne kwoty.
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów BZ WBK
 • 5 zł za każdą wypłatę kartą z innego bankomatu w Polsce (lub bez opłat w przypadku wykupienia pakietu za 7 zł miesięcznie)

Z kolei Konto Jakie Chcę we wspomnianym wariancie dla osób do 26. roku życia to warunki nieco liberalniejsze: 
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków)
 • 0 zł za krajowe przelewy PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej (bez opłat za SMSkody służące do autoryzacji dyspozycji) 
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty 
 • opłata miesięczna za Kartę Dopasowaną (do wyboru):
  • 3 zł bez warunków lub
  • 0/5 zł - opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności na dowolne kwoty lub
  • 0/5 zł - opłata nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności kartą na sumę min. 500 zł
 • 0 zł za wypłatę kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce (zarówno BZ WBK, jak i innych banków bądź instytucji) 

Po złożeniu wniosku online, umowę o konto możesz zawrzeć na jeden z dwóch poniższych sposobów: 
 • przelewem weryfikacyjnym z własnego konta w innym banku - przy czym przelew ten może pochodzić wyłącznie z wybranych banków (a mogą to być: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Spółdzielczy we Wschowie - Net Bank, Eurobank, mBank, Raiffeisen Polbank, T-Mobile Usługi Bankowe); ważne by dane przy przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie zgadzały się z tymi, które podasz we wniosku - w ten sposób bank weryfikuje tożsamość klienta.
 • za pośrednictwem kuriera - w tym przypadku dokumenty do podpisu niezbędne do otwarcia konta dostarczy kurier. W ciągu kolejnych 2-3 dni otrzymasz wiadomość zwrotną z banku (SMS, e-mail) powiadamiającą o uruchomieniu konta i z danymi do logowania. We wniosku możesz podać adres dla kuriera inny niż adres zamieszkania czy korespondencyjny, dzięki czemu umowę zawrzesz w miejscu, w którym będzie Ci najwygodniej to zrobić (może to więc być miejsce pracy bądź uczelnia itp.)

Przydatne dokumenty:

Szczegóły oferty, informacje o opłatach, prowizjach i oprocentowaniu dostępne są w placówkach Banku Zachodniego WBK S.A., na bzwbk.pl oraz pod numerem infolinii 1 9999 – opłata zgodna z taryfą danego operatora. Stan na 18.09.2017 r.

Powyższy artykuł jest wpisem sponsorowanym, którego treść przygotował autor bloga. Informuję o tym zgodnie z zasadami, którymi się kieruję. Prześwietlenie promocji pojawia się na blogu, gdyż oferta spełnia kryteria okazji do bankobrania, a więc daje możliwość zysku klientom banku.

41 komentarzy:

 1. Skąd banku będą wiedzieć że przelew robię za prąd/gaz/itd. a nie na konto żony, syna czy kumpla?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Należy przedłożyć fakturę za daną usługę. Można to zrobić w placówce banku i powinno być również możliwe w bankowości internetowej.

   Usuń
  2. I co miesiąc tak trzeba???

   Usuń
  3. Tylko raz.

   Usuń
  4. Jednorazowo. Dodatkowe przedłożenie jest wymagane tylko wtedy, gdy dostawca zmieni numer swego rachunku na fakturze. Wtedy trzeba tę zmianę zgłosić.

   Usuń
 2. Gdy zamykałem ostatnio swoje wszystkie sześć KGP panienka z okienka dość namolnie próbowała mi wcisnąć właśnie to konto. Sam nie wiem po co, bo to absolutnie ani nic nowego, ani atrakcyjnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba że zafundują jakąś premię lub 4% jak rok temu na KGP :)

   Usuń
  2. Zgadzam się. Tej oferty długo nic nie przebije. Szkoda, że te 4% szybko się skończyło :(

   Usuń
  3. Ja miałem 3 konta przez 19 miesięcy i później kolejne 3 przez 14 miesięcy - to dość długo, czyż nie?

   Usuń
  4. Na tak, było grubo ponad rok ale to i tak szybko minęło ;)

   Usuń
 3. A ile pobierają za sprawdzenie salda na koncie w ich ATM-ie? Wciąż 2 zeta?

  OdpowiedzUsuń
 4. Z punktu widzenia bankobiorcy to konto dla ciułaczy. Już więcej korzyści i mniej roboty będzie z pamiętania o oddaniu butelek do sklepu zamaiast ich wyrzucania po wypiciu piwa (każda 0,5 zł). /Wpis niesponsorowany ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Poza wprowadzeniem oplaty za karte 3 zl to nie zmienilo sie nic w ofercie. No i nowe nazewnictwo. Ale reszta bez zmian bo Konto Godne Polecenia z karta Omni do wszystkich bankomatow kosztowalo 7 zl lub 1/5 z karta Visa do bezplatnych BZ WBK. No i te zwroty procentowe. Przy koncie 123 zwroty sa wyzsze bo 3 proc za multimedia i 2 proc za energie. A tutaj bank wrzucil wszystko do jednego worka dajac tylko 1 proc wroc. Limit 25 zl bez zmian. Ogolnie zmiana kosmetyczna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z punktu widzenia kosztów faktycznie nie za dużo się tu zmieniło z wyjątkiem możliwego włączenia pakietu darmowych wypłat za granicą. Nowością jest natomiast opcja samodzielnego decydowania o rodzaju opłaty za kartę czy też właśnie darmowych bankomatów w kraju lub za granicą.

   Usuń
  2. Strzeż się 'darmowych' wypłat za granicą jak ognia - zapłacisz za to jak za zboże, bo ichnie kursy walut to farsa!

   Usuń
 6. Szanowny Mr Złotówa!
  To bardzo miło, że zaznaczyłeś, że jest to artykuł sponsorowany. Rozpisujesz się w samych superlatywach o tym koncie, ale ja nie podzielam Twojej opinii. Jest to konto przeciętne, z przeciętnymi opłatami - choć można od nich dość łatwo uciec. Jedyna zaleta to zwrot 1% za przelewy za prąd/gat/telefon/internet/TV.
  Mam w BZWBK konto 123.
  Konto oprocentowane 3% ( do kwoty 3000zł), zwroty za gaz 1%, prąd 2%, telefon, internet, tv- 3%. Nic nie płacę za to konto ( dokonuję przelewu na konto, który zwalnia mnie z opłat za prowadzenie), karty nie mam, bo korzystam z karty TMUB ze cash backiem 5%. Miesięcznie wraz z odsetkami otrzymuje około 10-12zł zwrotów.
  Niestety, ale to konto nie jest już oferowane nowym klientom. Wedle informacji jaką uzyskałem od pracownika BZWBK - w przyszłym roku należy liczyć się z możliwością przymusowego przekształcenia starych typów kont w konto Jak Chcę.
  Mr. Złotówa!!! Proszę nie traktuj mojego komentarza za złośliwość wobec Ciebie. Wykonujesz kawał dobrej roboty. Dzięki bankobraniu skorzystałem w wielu promocji, ale krew we mnie się burzy jak z przeciętnego produktu usiłuje się zrobić coś niezwykłego i do tego usłyszeć, że było to robione dla dobra klienta.
  Pozdrawiam Ciebie i wszystkich Bankobiorców!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za Twój cenny komentarz. W kwestii "samych superlatyw" zauważę jednak, że piszę o wszystkich opłatach i kosztach (które nie odpowiadają mi, jako zagorzałemu zwolennikowi minimalizowania, a najlepiej unikania opłat bankowych za podstawowe usługi). Tak jak wielokrotnie, bez ogródek krytykowałem opłatę za SMSkody.
   Wyczerpujące prześwietlenie oferty sztandarowego konta osobistego w jednym z największych banków w Polsce przedstawiam Czytelnikom bloga celem oceny porównawczej z innymi kontami i wyborowi optymalnie skrojonego konta pod własne potrzeby :)
   Dzięki też za miłe słowa i docenienie :) Pozdrawiam również!

   Usuń
  2. Zgadzam się, że konto 1/2/3 jest lepsze. Jednak dla kogoś kto miał konto Godne Polecenia to nowe może być niezłą ofertą.

   Co do artykułów sponsorowanych to na szczęście nie ma ich tutaj za dużo. A Mr Złotówa z czegoś też musi żyć.
   Takie artykuły mi nie przeszkadzają o ile są oznaczone jako sponsorowane. Ewentualnie miałbym sugestię, aby już na głównej stronie było oznaczenie, że artykuł sponsorowany to wtedy można by w ogóle w niego nie klikać.

   Dodatkowo w artykule miałbym sugestię aby dodać, że przy koncie Jakie Chcę zlecenia stałe kosztują również 50gr. Niby powiązane konto Systematyczne jest darmowe, ale za zlecenie stałe trzeba zapłacić.

   Usuń
  3. @Anonimowy 19 września 2017 11:39
   A niby skąd wziąłeś opłatę 50 gr za zlecenie stałe z Konta Jakie Chcę na Konto Systematyczne, skoro według taryfy opłat transakcje na rachunki w BZ WBK są bezpłatne (z wyjątkiem przelewów zlecanych w placówce, a i to nie dotyczy rachunków własnych)? Opłata 50 gr jest za zlecenie stałe na rachunek w innym banku.

   Usuń
 7. A mnie zdenerwowała jedna rzecz. Zadzwoniła do mnie konsultantka z propozycją zmiany mojego przestarzałego konta <30 na Konto Jakie Chcę. Doszłam do wniosku, ze skoro to tylko zmiana kosmetyczna to niech im bedzie. Kilka dni temu spojrzałam na historie konta i zobaczylam, ze została mi naliczona opłata za prowadzenie konta - niska, bo wyliczona proporcjonalnie tylko za tydzień użytkowania. Okazało sie, ze przez przez pierwszy tydzień września miałam jeszcze konto <30, a w tym czasie nie spełniłam warunki min. 1000 wpływu na konto (przelew był 28.08). Zatem jeśli chcecie zmieniać stare konto na to Konto Jakie Chce, to zwróćcie na to uwagę. Kwota niby nie duża, ale po pierwsze konsultantka nie zwróciła mi na to uwagi, a po drugie no heloł przecież nie stracili klienta, wiec mogliby sobie darować takie machlojki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałem wcześniej KGP. Jeszcze dziś (19.09.2017) otworzyłem 3 konta 1|2|3 (bez karty, bo mam kredytówkę), które uważam za lepsze od Konta Jakie Chcę ze względu na oprocentowanie i zwroty za rachunki. Po wycofaniu w listopadzie b.r. konta 1|2|3 z oferty dla nowych klientów, dla dotychczasowych klientów ma ono podobno być zachowane. Jeśli w przyszłym roku zmuszą do "przesiadki" to się pożegnamy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli, tak jak dla mnie, to jest Konto Jakiego nie Chcę :)

   Usuń
 9. jedyny plus tego konta... https://blog.bzwbk.pl/2017/09/nagradzamy-najlepszych-uczniow-w-nowej-promocji?_ga=2.21172984.2117227604.1505833905-1072445157.1496082554

  OdpowiedzUsuń
 10. Santander to rzeczywiście potężny bank, ale nie tędy droga i nie pomogą im nawet artykuły sponsorowane jak ten!

  OdpowiedzUsuń
 11. ja poczekam jak za zmiane konta bedą proponowali np 50 zł lub lokatę na 4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie to powiedziałem pani w banku (naprawdę bardzo miłej) gdy ta najpierw dzwoniła z propozycją zamknięcia 5 kont KGP, a później już przy wizycie w oddziale zaproponowała zamianę (ale bez naciskania) na te nowe konto.
   Według mnie nowe jest gorsze od KGP, np. po co mi karta za którą mam płacić lub pilnować czy już zrobiłem minimalną liczbę płatności do zwolnienia z opłaty? W końcu WBK to nie jedyny bank w Polsce i nie jedyny w którym mam aktualnie konto.

   Usuń
  2. Karta do tego 'nowego' konta nie jest obowiązkowa.

   Usuń
  3. Zawsze możesz sobie przenieść konto do banku gdzie masz wszyztko za darmo. Ostatnio na jednym z takich kont czekałem ze 2 dni aż mi zaksięgują przelew (zaksięgował sie jakies pol godz pozniej po polnocy po ponownym zalogowaniu) a innym razem przelew wewn. wisial sobie ze 2 dni w blokadach i pewnie wisialby do dzis gdybym nie zadzwonil na infolinię.

   Usuń
 12. Po prostu pracownicy maja plany i premie na/za konwersje dotychczasowych kont na KJC stad telefony i wszelkie sugestie zmiany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konwersje? Ale klienci mogą później konfigurować konto - amok!

   Usuń
  2. Uwielbiam konfigurować konta!

   Usuń
 13. Wiele kont i wiele kart zastąpiono jednym kontem z jedną kartą rozliczaną na wiele sposobów. Takie kombo. Za rok znów wprowadzą jakieś kolejne konto

  OdpowiedzUsuń
 14. Będzie jakaś promocja za otwarcie tego nowego konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprócz najświeższego wpisu o promocji dla młodych (13-20 l.) dodatkowych promocji brak. A czy będzie? Na razie nic mi na ten temat nie wiadomo.

   Usuń
  2. @Anonimowy, 20 września 2017, 11:59

   Bankowo będzie. Ja dostałam już dwa telefony nakłaniające mnie do zmiany KGP na to nowe. Co zabawne, to że dzwoniący 'konsultanci' nie byli w stanie przedstawić choćby jednego logicznego powodu, dla którego miałabym to zrobić - farsa :)

   Usuń
  3. Będzie, będzie. Ja już nie dam się zwieść na założenie jakiegokolwiek konta bez premii. KGP zamknąłem czym prędzej jak tylko 4% się skończyło. Karencja leci i czekam na dobre promocje KJC. Oby karencja była jak najkrótsza a promocja pojawiła się szybko.

   Usuń
  4. Zrobiłem dokładnie tak samo. Jak tylko skończyła się promocja, ja i cała moja rodzina pozamykaliśmy naszych po 6 kont KGP. Jak czymś nas skuszą - to wrócimy, ale na razie nie widzę sensu.

   Usuń
 15. Niedawno przeniosłam to konto do Credit Agricole jednak wciąż miałam do niego dostęp poprzez BZWBK24, więc dzisiaj byłam zmuszona wybrać się do placówki aby wypowiedzieć umowę ramową, zablokować dostęp do konta i cofnąć zgody marketingowe.

  Okazuje się, że ma to im zająć aż 30 dni i nie wydają nawet potwierdzenia takiego zgłoszenia. Pisemne potwierdzenie wypowiedzenia rzekomo kosztuje u nich 50 zł - porażka to dość łagodne określenie!

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...