Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: mBank: zmiana taryfy prowizji i opłat

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

14.09.2017

mBank: zmiana taryfy prowizji i opłat

Większość zmian zapowiadanych przez bank wejdzie w życie od 14. listopada.

Zmiana opłat i prowizji w mBanku
Na szczęście nie ma rewolucji. Jest kilka nowości ofertowych (będzie możliwe m.in. wyrobienie karty ze zdjęciem). Negatywną wiadomością  jest z kolei wprowadzenie prowizji za wpłatę gotówki we wpłatomatach sieci Euronet.

Nowa karta Visa Foto wydaje się fajnym sposobem spersonalizowania instrumentu płatniczego, który nosimy w portfelu. Będzie można ją wyrobić do eKonta w taryfie standard lub w taryfie plus. Jeśli będziesz chcieć wyróżnić się płacąc w sklepie taką kartą to musisz liczyć się z kosztami takiej przyjemności. mBank zamierza pobierać 2 zł miesięcznie. A jeśli wizerunek na karcie Ci się znudzi to za zmianę zapłacisz 10 zł. Ostateczna data wprowadzenia tej karty do oferty banku nie jest jeszcze skonkretyzowana - ma być dopiero zakomunikowana przez mBank.

Dobrą informacją jest też to, że mBank rozszerzy dla swych klientów (od 14.11.) sieć wpłatomatów z których można korzystać o urządzenia Planet Cash. Wpłaty w nich będą darmowe podobnie, jak w maszynach mBanku i z logo Cashline.

Za to w przypadku wpłatomatów Euronetu pojawi się prowizja za każdą wpłatę w wysokości 0,2%, min. 2 zł. 

W regulaminie wprowadzono z kolei zmianę dotyczącą domyślnego limitu maksymalnej kwoty przelewu zlecanego przez bankowość internetową. Będzie on jednak wynosił i tak sporo, bo 500 000 zł. Jeśli komuś będzie zależało na zmianie jego wysokości to będzie to możliwe na infolinii banku, w placówce bądź w bankowości internetowej.

Niekorzystnych zmian na szczęście więcej nie ma. A przypomnę, że sporo ich było od lutego 2017 r., kiedy to mBank postanowił pobierać prowizje m.in. za wypłaty z bankomatów kwot poniżej 100 zł.

Pełen wykaz zmian zapowiedzianych przez mBank znaleźć możesz na stronie mBanku tutaj.

Przypomnę, że w chwili obecnej otwarte konto w mBanku oznacza gwarancję 2-letniego braku opłaty za kartę oraz niezmienność opłat (czyli de facto 0 zł) za prowadzenie konta w tym samym okresie. Dodatkowo można załapać się na promocję, w której do zdobycia jest nawet 750 zł (promocja dostępna będzie tylko do niedzieli, 17.09.).

Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi oraz ze zmianami ofertowymi banków tak by nie przegapić sytuacji, gdy wzrost opłat będzie drastyczniejszy. Zapisz się na bezpłatny newsletter - to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowościach na blogu, które wysyłam średnio 1-2 razy na tydzień:
Adres e-mail

10 komentarzy:

 1. Ta prowizja za wpłaty w Euronecie będzie za każdą wpłatę ??

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej "wYpłaty..." a nie "wpłaty z bankomatów kwot poniżej 100 zł"

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm. Najbliższy wpłatomat Euronetu mam 200m od domu. Najbliższy mBanku kilka kilometrów, do tego zazwyczaj nie działa. Wpłatomaty Planet Cashu to nawet nie wiem gdzie w Krakowie są. Nie ukrywam że kartę w mBanku trzymałem głównie ze względu na dużą sieć darmowych wpłatomatów, głównie Euronet tutaj robił robotę. Chyba trzeba będzie serio pomyśleć o przesiadce na coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 4. CZY W ORAnge finanse podobne zmiany z wpłatoamatami czy nadal sądarmowe ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W OF nie zmieniają nic w TOIP poza zniesieniem opłaty za zmianę PIN-u:
   https://www.orangefinanse.pl/kid,4003980256,id,4004956349,title,Wprowadzamy-zmiany-w-cenniku-tabeli-funkcjonalnosci-i-regulaminie,article.html

   Usuń
 5. No cóż, odkąd wprowadzili opłaty za wypłaty małych kwot z bankomatów, trzymałem tu konto i kartę tylko po to żeby móc wpłacać gotówkę w Euronetach za darmo. Było to coś co wyróżniało pozytywnie mBank na tle konkurencji. Teraz plusów już więcej nie widzę, więc czas się pożegnać. Przynajmniej będzie można skorzystać z trybu natychmiastowego wypowiedzenia umowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W NestBanku nadal wszystko darmowe włącznie z wpłatomatami Euronetu

   Usuń
  2. Zmiana PIN do karty tylko w bankomatach BZWBK na dodatek kosztuje aż 5 zeta!

   Usuń
 6. a doczytaliście się w taryfie prowizji i opłat takiego zapisu:
  "Opapłata za ustalenie lub zmianę indywidualnego limitu autoryzacyjnego (obowiązuje do 20.09.2017 r.)" - od 21.09.2017 kolejna oplata ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy tej pozycji jest jednak 0 zł. A, że jest taka usługa to wymaga wycenienia. Miejmy nadzieję, że stawka ta nie zmieni się w przyszłości.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...