Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wystartował nowy bank. EnveloBank zwraca do 200 zł za zakupy w Internecie

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

27.09.2017

Wystartował nowy bank. EnveloBank zwraca do 200 zł za zakupy w Internecie

Możemy już korzystać z oferty nowego banku, który działa w Polsce.

EnveloBank - zwrot do 200 zł rocznie za e-zakupy
Większa konkurencja zawsze jest dobra. Przyglądam się więc dziś ofercie nowego EnveloBanku, który dopiero rozpoczął swą działalność. I już na start proponuje promocję, w której zyskać można do 200 zł w ciągu roku za e-zakupy.

EnveloBank jest internetowym oddziałem Banku Pocztowego. Główne cechy zaoferowanego nowego EnveloKonta dla klientów indywidualnych to:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana jeśli w miesiącu poprzedzającym jej pobranie: 
  • posiadacz karty ma poniżej 26 lat lub
  • wykonasz jedną płatność kartą (na dowolną kwotę) i zapewnisz wpływ na konto na sumę min. 1 000 zł
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów w Polsce;
 • 0,50 zł za wypłatę w ramach usługi cashback (a więc w kasie sklepowej podczas zakupów) oraz 1,50 zł za wypłatę w placówkach Poczty Polskiej.

Samo konto wygląda więc dość przyzwoicie. Miłym zaskoczeniem może być przedostatni punkt, czyli darmowe i nielimitowane wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce (bez względu na to do jakiego banku lub instytucji należy dane urządzenie). Obecnie większość banków wycofuje taką opcję ze swej oferty, każąc płacić za każdą wypłatę lub proponując wykupienie pakietu z takich prowizji zwalniającego.

Patrząc na ofertę nowego banku, nie sposób nie spojrzeć na propozycje dla oszczędzających. Tu jednak szału nie ma. EnveloBank - w najlepszym przypadku - na 1-miesięcznej lokacie mobilnej (nie) kusi stawką 1,5% w skali roku. Bardzo skromnie oprocentowane jest też konto oszczędnościowe (0,4% przy kwocie do 20 000 zł; jeśli ktoś wpłaci łącznie powyżej 200 000 zł to otrzyma wtedy... "aż" 1% w skali roku). Mizeria.

No ale jeśli nie oszczędzanie to może bankobranie?

EnveloBonus za e-zakupy - do 200 zł zwrotów rocznie


Jeżeli swą działalność bank zaczyna od zaserwowania okazji do bankobrania to wypada tylko przyklasnąć. Inna rzecz: to czy to się opłaca? 

Bank zamierza zwracać 2 zł za każdą przesyłkę Twych internetowych zakupów za minimum 30 zł, jeśli jako sposób dostawy wybierzesz Pocztę Polską (może to być Paczka MINI, Paczka pocztowa, Paczka+, Paczka24, PACZKA48, Pocztex , Pocztex Procedura, List polecony, Przesyłka firmowa polecona). Za co dziesiątką przesyłkę wpadnie bonus 10 zł. Ale miesięcznie uzyskać będzie można nie więcej niż 20 zł, a w ciągu roku maksymalnie 200 zł.

By skorzystać z EnveloBonus należy:
 • zarejestrować się w promocji (po zalogowaniu do bankowości internetowej EnveloBanku wybierz opcję "Dołącz do programu");
 • nie składać sprzeciwu wobec przetwarzania swych danych w celach marketingowych banku;
 • za e-zakupy za min. 30 zł zapłacić za pomocą Pay-by-link z EnveloKonta (a więc usługi umożliwiającej szybkie dokonanie przelewu bez konieczności wpisywania danych) lub kartą EnveloBanku - koniecznie pamiętać trzeba przy tym o wyborze właściwej formy dostawy zakupionego towaru (a więc z Pocztą Polską);
 • rejestrować każdą swą zamówioną przesyłkę, podając w bankowości internetowej lub mobilnej numer przesyłki i wskazując wybraną transakcję (można to zrobić maksymalnie w ciągu 30 dni).

Wypłata bonusu ma następować następnego dnia roboczego po wykonaniu rejestracji (całkiem szybko, bo w większości promocji takie wypłaty zazwyczaj następują dopiero kolejnego miesiąca). Promocja ma obowiązywać do odwołania.

Umowę o EnveloKonto zawrzeć można przelewem weryfikacyjnym (plus za umożliwienie tej opcji), za pośrednictwem kuriera lub w placówce Banku Pocztowego lub Poczty Polskiej (ale w tym przypadku wniosek o konto i tak musi zostać złożony online).

⭐⭐ - niewiele, bo tylko dwie gwiazdki (na pięć możliwych) przyznaję powyższej promocji w ratingu ofert (systemie ocen promocji bankowych, dostępnym na blogu Bankobranie). Sporo zakupów trzeba by co miesiąc rozbić, by uzyskiwać maksymalnie przysługujące kwoty. Dodatkowo zobligowano do zakupów za minimum 30 zł (ten wymóg jest mym zdaniem zupełnie bez sensu), a także do wyboru przesyłek obsługiwanych wyłącznie przez Pocztę Polską, które nie zawsze muszą być najtańsze (pierwszy z brzegu przykład to Allegro, gdzie najczęściej najtańszą opcją dostawy towaru są paczkomaty). Choć oczywiście tak niska nota nie dyskwalifikuje oferty, bo w indywidualnych przypadkach promocja może okazać się korzystną. Wszystko zależy jednak od kalkulacji.

Przydatne dokumenty:

26 komentarzy:

 1. Nowe banki czy tam odnogi banków jak BGŻ Optima czy Getin online zawsze wchodziły z dobrą ofertą lokat. A tu widzę że słabizna. Szkoda.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stare dobre czasy. Dziś Getin Online już nie ma. A Optima ma słabe %.

   Usuń
  2. Getin Online to była ewidentna pomyłka i słusznie tego potworka zlikwidowano, a ich operacje obecnie wykonuje o wiele lepiej Getin Noble.

   Usuń
 2. Jak mam konto w Pocztowym to mnie wyklucza czy mogę też mieć te?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd to wiadomo?

   Usuń
  2. Dlaczego? Ja nie widzę przeciwwskazań. Ty gdzieś je znalazłeś? Napisz proszę.

   Usuń
  3. Wynika to wprost z Regulaminu dostępnego na stronie internetowej:
   "Rachunek może być prowadzony, na podstawie Umowy, z uwzględnieniem następujących zasad:
   1) dla jednej osoby, jako rachunek indywidualny z tym zastrzeżeniem, że:
   a) osoba ta może posiadać w Banku tylko jedno indywidualne EnveloKonto i jedno indywidualne EnveloKonto Oszczędnościowe,
   b) dla osoby tej nie może być prowadzony indywidualny ROR ani indywidualne Konto Oszczędnościowe na podstawie innej umowy z Bankiem".
   A "Bank" oznacza Bank Pocztowy.

   Usuń
  4. W regulaminie może coś o tym jest?

   Usuń
  5. Jeżeli ktoś ma już konto indywidualne w Banku Pocztowym, a chciałby dodatkowo mieć EnveloKonto, to może otworzyć tylko EnveloKonto wspólne (z osobą, z którą nie ma konta wspólnego w Banku Pocztowym).

   Usuń
 3. Mr. Złotówa, te 2,25% na lokacie to obowiązuje tylko w ósmym miesiącu jej trwania, bo to lokata z oprocentowaniem progresywnym. Średnie oprocentowanie dla całego okresu trwania tej lokaty to zaledwie 1,38%, a lokatę z takim oprocentowaniem to bankobiorcy powinni omijać z daleka i należy ich raczej przestrzec, że te 2,25% to tylko marketingowy wabik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się. Słaby wabik i trik marketingowy wprowadzający w błąd. Dzięki za czujność.

   Usuń
  2. Stosując taki trik, można zaoferować 8-miesięczną lokatę z oprocentowaniem (do) 16,49%(!), która też dawałaby średnio 1,38%. Wystarczy, że oprocentowanie w pierwszych 7 miesiącach wynosiłoby 0,01%, a magiczne 16,49% dotyczyłoby tylko ostatniego miesiąca. Gigantyczna klikalność w baner z hasłem 16,49% na lokacie bankowej z gwarancją BFG - murowana!

   Usuń
 4. Przeciez to bank pocztowy i w dodatku raczej slabo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no dokładnie tak samo myślę. konto z warunkami darmowości, kiepska aplikcaja mobilna, slaby program bonusowy i ogolny nieogar banku. Do gigantow bankowosci typu mBank z orange finanse czy ING dużo im brakuje...

   Usuń
 5. Już jakiś czas temu czytałem że bank ma się pojawić. Miało być ach, och... a wyszło eh. Konto spoko, ale oferta depozytowa czy promocja z bonus(ikami) słaba.

  OdpowiedzUsuń
 6. To niestety wygląda jak jakiś niesmaczny żart!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe, że umożliwiają w bankowości internetowej zmianę numeru telefonu do kodów SMS. W Pocztowym jakiś czas temu właśnie to uniemożliwili, dostosowując się do zaleceń KNF.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale co to zmienia w całokształcie ich oferty?

   Usuń
 8. Plusem jest fakt że w Banku Pocztowym można wypowiedzieć umowę w trybie natychmiastowym ze względu na zmianę regulaminów od 1. grudnia 2017 roku. Można więc pożegnać się ze słabym kontem i w zamian założyć sobie EnveloKonto.

  OdpowiedzUsuń
 9. I jeszcze się chwalą że oferują Visa Oferty. Jak już to nie oni a Visa. Słaba oferta niestety

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam rejestrować każdą przesyłkę, żeby dostać 2 zł. Co za żenada :(

  OdpowiedzUsuń
 11. Dotą jakoś nie doceniałem ale konto zostawiłem sobie. Teraz to żyła złota xD Zwłaszcza gdy Allegro Smart za darmo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w tym roku już 58 zł :)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...