Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz gwarantowane 140 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.05.2018

Odbierz gwarantowane 140 zł za Konto Direct w ING Banku Śląskim

W banku z lwem w logo ponownie można założyć konto osobiste z premią.

140 zł za Konto z Lwem w ING Bank Śląski
Wystartowała bowiem nowa edycja promocji. Po raz kolejny bank przesunął też datę wyznaczającą okres wykluczenia dla byłych klientów. Do wzięcia jest kilka bonusów na łączną kwotę nawet 140 zł.

[Aktualizacja w dn. 29.07.2018 r.: założenie konta w ING Banku Śląskim teraz, czyli na ostatnią chwilę dostępności promocji, jest najkorzystniejsze z punktu widzenia bankobiorcy. O szczegółach piszę na końcu wpisu.]

Dla kogo promocja? Uczestnikiem akcji może być osoba, która co najmniej od 30.11.2016 r. nie posiadała, ani nie współposiadała konta osobistego (Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student) w ING Banku Śląskim.

Nagroda. Do wzięcia w promocji jest od 100 do 140 zł (w zależności od spełnienia określonych warunków). To nagroda pieniężna wypłacana na konto, więc możesz ją wykorzystać na dowolny cel.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji:
 • do 31.07.2018 r. otwórz konto w ING Banku Śląskim wraz z wydawaną do niego kartą, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie danych marketingowych oraz (jeśli nie posiadasz) zawrzyj umowę o Otwarte Konto Oszczędnościowe i dostęp do bankowości internetowej;
 • najpóźniej do 30.11.2018 r. wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem na sumę min. 1 000 zł (za spełnienie tego warunku będzie należał się bonus 100 zł);
 • opcjonalnie (bo to dodatkowe bonusy) do 30.11.2018 r.:
  • wykonaj 3 płatności BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych (te transakcje mogą być na dowolne kwoty) za co dostaniesz dodatkowy bonus 20 zł; 
  • otrzymaj co najmniej jedno wynagrodzenie min. 1 000 zł na konto (za to również będzie się należał kolejny bonus w wysokości 20 zł);
 • do momentu wypłaty premii (ma to nastąpić najpóźniej do 8.01.2019 r.):
  • posiadaj konto osobiste wraz z wydaną do niego kartą, a także Otwarte Konto Oszczędnościowe (bo na ten rachunek wpłynie premia); 
  • nie zgłaszaj wycofania zgody na przetwarzania danych w celach marketingowych banku.

Celem uzupełnienia informacji dodam jeszcze, że płatności kartą wydaną do konta lub BLIKiem (te na sumę min. 1 000 zł) można wykonywać w dowolnych punkach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Nie ma tu żadnych wykluczeń. Jeśli zaś chodzi o wpływ wynagrodzenia to pojawia się następujący zapis:
"Wynagrodzenie nie może być przekazywane z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku"


[Aktualizacja: dodatkowa promocja]

W ING Banku Śląskim pojawiła się dodatkowa promocja, która pozwoli zyskać Ci kilkadziesiąt złotych (szczegółowo opisałem ją tutaj). Ile dokładnie można zyskać? Tego nie napiszę, bo wszystko zależy od tego kiedy założysz konto. A czym prędzej, tym lepiej, bo bank zamierza naliczać bonus w wysokości 1 zł za każdy dzień (do 30.08.2018 r. włącznie), w którym wykonasz co najmniej jedną płatność mobilną. A za płatność mobilną uznana zostanie transakcja:
"a) w sklepie stacjonarnym dokonana przy użyciu: 
- karty Mastercard w telefonie mającej postać wirtualną instalowaną w aplikacji mobilnej Banku lub 
- karty Visa Zbliżeniowa w postaci wirtualnej w aplikacji mobilnej Banku lub 
- karty Visa Zbliżeniowa w postaci wirtualnej w aplikacji Google Pay lub 
- BLIK lub 
b) w sklepach internetowych przy użyciu BLIK"

Wyrobienie karty w telefonie jest w chwili obecnej opłacalne, bo do 28.12.2018 r. bank nie zamierza pobierać opłat za jej posiadanie. Zatem czy będziesz, czy nie będziesz jej używać, to opłat nie będzie.

By skorzystać z promocji "Złotówka dziennie za płatność mobilną", pamiętaj o wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Bonusy za płatności mobilne mają być wypłacone w dwóch transzach: do 10.08. (za płatności mobilne wykonane do 31.07.) oraz do 12.09. (za transakcje w okresie od 1. do 30.08.2018 r.).

Konto Direct w ING Banku Śląskim - prześwietlenie


Konto osobiste z Lwem Direct to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli w okresie rozliczeniowym wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł (w przypadku posiadaczy Kont Direct w wieku 18-26 lat wystarczy suma min. 200 zł); w unikaniu tej opłaty pomogą Ci transakcje i tak już wykonywane na potrzeby promocji; okres rozliczeniowy w ING Banku Śląskim liczony jest od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca następnego; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach ING Banku Śląskiego oraz sieci Planet Cash; w pozostałych bankomatach: 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu; 2,50 zł za drugą i każdą kolejną wypłatę w miesiącu.

Udział w promocji z premią na sumę nawet 140 zł zapewniają wyłącznie wnioski złożone przez Internet (wniosku objętego promocją nie da się złożyć w placówkach banku). Finalizacja odbywa się wówczas za pośrednictwem kuriera, który w ciągu kilku dni od wniosku przywiezie dokumenty do podpisu. Tak proces ten wygląda dla nowych klientów.

Jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego (na 30.04.2018 r.; posiadając np. konto oszczędnościowe czy kartę kredytową w tym banku) wystarczy otwarcie konta osobistego i (jeśli jeszcze nie posiadasz) oszczędnościowego przez bankowość internetową (wówczas trzeba jeszcze pamiętać o uzupełnieniu - najpóźniej do 31.07.2018 r. - formularza zgłoszeniowego do promocji).

Z kolei Otwarte Konto Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który jest prowadzony za 0 zł bez warunków. Nie trzeba tu wpłacać środków, ale jego otwarcie jest niezbędne, gdyż to tutaj bank wypłaci premię. Oszczędzających korzystanie z tego konta może jednak zainteresować, bo do 18.07.2018 r. dostępna jest promocja dzięki której można załapać się na stawkę 2,5% w skali roku, gwarantowaną przez okres 4 miesięcy (liczonych od dnia otwarcia konta). Promocyjne oprocentowanie obowiązuje dla kwoty do 100 000 zł. Wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na swoje konto/konta w ING Banku Śląskim są bezpłatne.

[Aktualizacja: jak dopisałem na początku wpisu: założenie konta w ING Banku Śląskim w ostatnich dniach promocji opłaca się najbardziej, bo obecnie już okres do czasu wypłaty premii jest maksymalnie skrócony. Aktualnie zoptymalizowany scenariusz przejścia przez promocję wymaga bowiem najmniej wydatków kartą wydaną do konta.

Przypomnę co najistotniejsze w tym kontekście:
 • by uzyskać premię 100 zł do 30.11.2108 r. trzeba wykonać płatności kartą i/lub BLIKiem;
 • by uniknąć opłaty za kartę debetową wydawaną do konta trzeba wykonać płatności na sumę min. 300 zł w okresie rozliczeniowym (od 29. dnia miesiąca do 28. dnia miesiąca kolejnego); 
 • na moment wypłaty (najpóźniej do 8.01.2019 r.) trzeba posiadać kartę wydaną do konta.

Jak zatem najlepiej to rozegrać?
 • okres rozliczeniowy do 28.08. - to okres, w którym transakcji kartą wykonywać nie musisz (będzie ona darmowa), aczkolwiek warto wykonywać płatności mobilne (choćby na drobne kwoty), by zbierać bonusy po 1 zł (do 30.08. włącznie);
 • okres rozliczeniowy od 29.08. do 28.09. - wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł (unikniesz opłaty za kartę); 
 • okres rozliczeniowy od 29.09. do 28.10. - wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł (unikniesz opłaty za kartę; jednocześnie na potrzeby promocji będziesz mieć już wydane 600 zł) 
 • okres rozliczeniowy od 29.10. do 28.11. - wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł (unikniesz opłaty za kartę; łącznie uzbiera się już 900 zł) 
 • okres rozliczeniowy od 29.11. do 28.12. - wykonaj płatności kartą na sumę min. 300 zł (unikniesz opłaty za kartę; jednocześnie pamiętaj, by do 30.11. wydać tyle, by łącznie z płatnościami z poprzednich okresów rozliczeniowych udało się wydać min. 1 000 zł na potrzeby promocji z premią 100 zł); do Ciebie należy wybór co zrobić - możesz wydać w tym okresie rozliczeniowym 300 zł i uniknąć opłaty za kartę (7 zł) albo ją poświęcić na rzecz korzyści, które dają płatności kartą innego banku (bo wydając kartą 300 zł np. przy moneybacku 5%, zyskasz 15 zł, więc "do przodu" będziesz o 8 zł)
 • okres rozliczeniowy od 29.12. - jak wyżej; aczkolwiek pamiętaj o tym, że kartę trzeba posiadać do 8.01.2019 r. (to ostateczny termin, do którego ma nastąpić wypłata premii do 140 zł).]

Przydatne dokumenty:

47 komentarzy:

 1. Czy ten 1000 zł musi wpływać na konto co miesiąc? Bo teraz wynagrodzenie puściłem do BZWBK i musi tam wpływać do października a dopiero w listopadzie raz mógłbym skierować do ING.

  OdpowiedzUsuń
 2. czy zakładanie tego konta można powiązać z promocją za polecenie regularnego inwestowania ???? i zgarnąć łącznie 240zł ???

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Wczoraj upłynął termin wypłaty premii z jednej z wcześniejszych promocji. Nic nie dostałem i poszła reklamacja. Uważajcie na ING bo obsługa stoi tam na niskim poziomie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może przez brak zgody? Ja nie miałem wyrażonej ale pozwolili mi po terminie uzupełnić i premię wypłacili więc tak bym nie narzekał.

   Usuń
  2. A ja już trzy razy korzystałem z promocji ING i za każdym razem bez problemów, obsługa bez zarzutów.   Usuń
  3. @Unknown, 1 maja 2018, 20:40 - Uważajcie na ING bo obsługa stoi tam na niskim poziomie

   Być może masz na myśli inny bank (np. BGŻ czy CA), ale nawet polski oddział ING działa wyjątkowo bez zgrzytów. Wyjątkowo pro-kliencki bank i myślę, że obok Millennium to najlepsza firma na rynku!

   Usuń
  4. Zgadzam się. Z moich doświadczeń Millennium, Ing i jeszcze Citi są najbardziej pro.

   Usuń
 4. Uczestnikiem akcji może być osoba, która co najmniej od 30.11.2016 r. nie posiadała ... czekamy dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy po wydaniu 1000 zł trzeba trzymać kartę, aż do momentu wypłaty premii ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy co w tej kwestii stanowi regulamin :)

   Usuń
  2. Tak ale sposoby na obejście są dwa:
   1) po wykonaniu płatności zastrzec a przed wypłatą premii wyrobić nową.
   2) wyrobienie karty mobilnej. Jest darmowa.

   Usuń
  3. A propos zastrzeżenie karty. Jak to można zrobić? Wystarczy przez bankowość/infolinię czy trzeba do oddziału iść?

   Usuń
  4. Można w bankowości.

   Usuń
  5. Ale to wystarczy? Nie trzeba jakoś wypowiedzieć umowy? Nie przyślą nowej karty?

   Usuń
 6. dla 100pln nie warto trzymac konta do stycznia 2019

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dla jakiej sumy warto?

   Usuń
  2. Myślę, że każdy sam rozsądzi czy warto czy nie.

   Nie dla 100 pln, ale 140 + 100 za polecenie inwestowania ;)

   Usuń
  3. Systematyczne rozłożenie płatności i bez szaleństwa dociągnie się do stycznia. A po drodze jeszcze jakieś promocje też będą już dla posiadaczy konta bo w ING trochę ich robią.

   Usuń
  4. Ja założyłem konto w promocji ze 120 zł. Finalnie zakończyłem z 450 zł ☺

   Usuń
 7. Mr.Złotówa, konto w Ing zamknęłam w w lipcu 2016. Na dzień dzisiejszy nie mam żadnych produktów w tym banku. Czy muszę uzupełnić formularz dodatkowy, czy wystarczy złożyć wniosek objęty promocją przez internet ? Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Formularz jest tylko dla tych którzy mają już dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego (posiadając jakiś produkt). Jeśli nie posiadasz to wystarczy złożyć wniosek o konto a dodatkowego formularza wypełniać nie trzeba.

   Usuń
 8. Czy ta promocja jest dostępna dla osób, które mają konto firmowe w ING, ale chcą otworzyć również konto osobiste?

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam. A co z osobami, które posiadają Eurokonto? Też się załapią na promocję?;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy płatności przez Sprytnego Billa liczą się jako transakcje bezgotówkowe?

  OdpowiedzUsuń
 11. czy w miesiącu otworzenia konta należy spełnić warunek bezpłatności karty? Czy dopiero od nowego okresu rozliczeniowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od nowego okresu rozliczeniowego. W pierwszym okresie karta będzie bez opłaty.

   Usuń
 12. Jak rozumiem karta Mastercard w telefonie załatwia sprawę? A opłaca się bo jest darmowa do końca roku.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy jak mam konto firmowe to już nie łapię się na promocję dotyczącą konta osobistego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Uczestnik (...) od 30 listopada 2016 r. do 30 kwietnia 2018 r. nie mógł posiadać lub współposiadać w Banku któregokolwiek z następujących kont osobistych Konto z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student". Tylko takie jest wykluczenie :)

   Usuń
 14. W lipcu otworzyłam konto, czekam na kartę. Czy w jestem zwolniona z opłaty i 300 zł mogę wydawać dopiero od sierpnia ?

  OdpowiedzUsuń
 15. A co jak nie zaznaczylo sie zgody marketingowej i dopiero w trakcie ostnienia konta zostala ona wyrazona?

  OdpowiedzUsuń
 16. 300 zł płacic miesięcznie kartą żeby nie było opłaty ale tu juz blik nie wchodzi w grę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do zwolnienia z opłaty za kartę zaliczają się wyłącznie transakcje kartami wydanymi do konta (BLIK się do tego niestety nie wlicza).

   Usuń
 17. Czy zakupy na Allegro płacone BLIKiem są traktowane jako spełniające warunek czyli płatność w sklepie internetowym?

  OdpowiedzUsuń
 18. dziś wpłynęła premia. nie spodziewałem się tak szybko :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Już miałam pisać reklamacje że brak 140 zł ale jest. Zapomniałam że to wpływa na konto oszczędnościowe więc przypominam innym którzy też zapomnieli

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...