Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Premia gwarantowana 100 zł za eKonto m (dla osób w wieku 18-24 lat)

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

15.05.2018

Premia gwarantowana 100 zł za eKonto m (dla osób w wieku 18-24 lat)

mBank zaserwował alternatywną promocję konta osobistego.

Premia gwarantowana 100 zł za eKonto m (dla osób w wieku 18-24 lat)
Propozycja z premiami na sumę 100 zł za spełnienie bardzo prostych warunków przewidziana jest dla osób w wieku 18-24 lat. A przypomnę, że wszyscy pełnoletni zyskać mogą 250 zł za konto w mBanku (przy wymogu wykazania się nieco większą aktywnością w korzystaniu z konta).

Dla kogo promocja? Uczestnikiem akcji może być osoba w wieku 18-24 lat, która nie posiada (ani nie współposiada) oraz co najmniej od 1.01.2016 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) konta osobistego i/lub rachunku oszczędnościowego w mBanku o numerach rozliczeniowych 1140 2004 albo 1140 2017 (są to cyfry z pozycji od trzeciej do dziesiątej w 26-cyfrowym numerze konta).

Nagroda. W promocji do zdobycia są dwa gwarantowane bonusy pieniężne po 50 zł każdy, które bank wypłaci na konto osobiste - środki te będzie więc można wykorzystać na dowolny cel.

Zasady promocji. By zdobyć premie:
 • najpóźniej do 27.08.2018 r.: 
  • złóż wniosek o eKonto m wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą;
  • zawrzyj z bankiem umowę o konto;
 • w dwóch miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta: 
  • wykonaj po min. 5 płatności kartą na dowolne kwoty (w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie) w każdym z miesięcy oraz
  • posiadaj aktywny cel oszczędnościowy (czym on jest wyjaśniam ciut niżej).

I to już wszystko. Za spełnienie tych prostych warunków uzyskasz bonusy (po 50 zł za spełnienie warunku płatności kartą i posiadania aktywnego celu oszczędnościowego). Ich wypłata nastąpi do końca miesiąca po miesiącu spełnienia warunków.

💡 Przykładowo: otwierasz konto w maju. Wtedy w czerwcu wykonaj 5 płatności kartą i posiadaj aktywny cel oszczędnościowy. Te same warunki spełnij w lipcu. A bonusy po 50 zł otrzymasz na konto do końca lipca (za spełnienie warunków w czerwcu) oraz do końca sierpnia (za spełnienie warunków w lipcu).

Promocją objęte są wyłącznie konta indywidualne (jeśli więc założysz konto wspólne, to nie uzyskasz premii).

No a teraz czas na wyjaśnienie czym jest - tajemniczo brzmiący - aktywny cel oszczędnościowy? W regulaminie promocji znaleźć możemy taki zapis:
"Za aktywny cel oszczędnościowy uznaje się rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie, powiązany z kontem promocyjnym [a więc z eKontem m - przyp. Mr. Złotówa], którego saldo w ostatnim dniu miesiąca wynosi przynajmniej 10 zł"

Czyli wiemy już, że potrzebne jest założenie dodatkowego rachunku oszczędnościowego, który umożliwi regularne oszczędzanie. Z informacji uzyskanych od konsultantów mBank wynika, że nie chodzi tutaj o "zwykłe" konto oszczędnościowe, a przez "aktywny cel oszczędnościowy" rozumieć należy uruchomienie usługi umożliwiającej regularne oszczędzanie przy pomocy banku. Na czym ono polega? To usługa dość podobna do CAsaver (opcji dostępnej dla klientów Credit Agricole). Klient ma możliwość wyznaczenia celu i odkładania środków na rachunek oszczędnościowy. Środki te odkładają się przy okazji określonej aktywności klienta, gdy wykonuje przelew, wypłaca środki z bankomatu lub płaci kartą. Wtedy przy takiej transakcji mBank część środków z konta osobistego przeleje na Twój rachunek oszczędnościowy. Odbywać się to może według jednej z wybranych przez Ciebie reguł:
 • zaokrąglenie kwot do pełnych 10 zł - a więc np. gdy zapłacisz kartą 5,99 zł to oprócz tej kwoty z Twego konta "zejdzie" też 4,01 zł, które trafi na rachunek oszczędnościowy; dla transakcji równych 10 zł zaokrąglenie wynosi 0 zł, ale dla transakcji będących wielokrotnością 10 zł zaokrąglenie zawsze wynosi 5 zł; 
 • stała kwota od każdej transakcji (od 3 do 10 zł) - po wykonaniu przelewu, wypłacie z bankomatu lub płatności kartą dodatkowo z Twego konta zostanie pobrana kwota od 3 do 10 zł i trafi ona na rachunek oszczędnościowy; 
 • wybrany procent wydanej kwoty z przedziału 1-15% - od każdej z transakcji bank naliczy jeszcze dodatkową kwotę do przerzucenia na rachunek oszczędnościowy.

A jak jest oprocentowany rachunek oszczędnościowy, który służy do lokowania środków z tego regularnego odkładania? Delikatnie rzecz ujmując... szału nie ma - od 0,5 do 1% w skali roku. No ale na szczęście nie trzeba tu odkładać wielkich kwot, bo na potrzeby promocji wystarczy, by na koniec miesiąca kalendarzowego było tam 10 zł.

Otwarcie i prowadzenie rachunku oszczędnościowego służącego do automatycznego odkładania środków jest darmowe. W miesiącu kalendarzowym z tego rachunku wykonać możesz jeden darmowy przelew.

eKonto m - prześwietlenie promocji


Warunki prowadzenia konta uzależnione są od wieku posiadacza rachunku.

Wiek do 20 lat oznacza:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej;
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty płatniczej (bez warunków);
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów w Polsce należących do dowolnych banków lub instytucji;

Czyli już prościej i klarowniej być nie może. Wiek 21-24 lata to takie same warunki jak wyżej, ale z drobnymi modyfikacjami: 
 • 0/4 zł za posiadanie karty - opłata nie jest pobierana jeżeli w danym miesiącu wykonasz co najmniej 5 płatności kartą na dowolne kwoty (jeśli więc spełnisz warunki promocji, tym samym unikniesz opłat w tych miesiącach) 
 • darmowe pozostają też wszystkie bankomaty, aczkolwiek przy wypłatach drobnych kwot (poniżej 50 zł) pojawia się prowizja w wysokości 1,30 zł

Po złożeniu wniosku eKonto m w promocji, umowę zawrzeć możesz w wybranej placówce mBanku lub za pośrednictwem kuriera.

Przydatne dokumenty:

4 komentarze:

 1. Promocja łączy się z tą http://bankobranie.blogspot.com/2018/04/same-krozysci-na-bank-edycja-3-mbank.html ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, bo to inne konto. Powyżej mamy eKonto m (dla osób młodych), a w przywołanej promocji eKonto w taryfie standard.

   Usuń
 2. Dlaczego wskazałeś, że z promocji mogą skorzystać tylko osoby do 24 roku życia?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...