Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium niezmiennie z oprocentowaniem 2,7%

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

13.05.2018

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium niezmiennie z oprocentowaniem 2,7%

Dziś wystartowała nowa edycja promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Banku Millennium.

Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium
Zarówno nowi, jak i obecni klienci banku uzyskać mogą 2,7% w skali roku. Stawka jest gwarantowana dla "nowych środków" przez okres 92 dni. Przy okazji przypomnę, że osoby, które dopiero teraz zdecydują się stać klientem Banku Millennium dodatkowo mogą zyskać nawet do 150 zł.

Opis nowej edycji promocji znajdziesz tutaj.

Na promocję oprocentowania Konta Oszczędnościowego Profit załapać się można do 7.07.2018 r. Bez względu na to czy środki na konto oszczędnościowe wpłacisz już teraz czy pod koniec okresu promocji, to i tak oprocentowanie będzie dla Ciebie obowiązywać przez 92 dni od momentu pierwszej wpłaty "nowych środków". Maksymalnie na tych warunkach ulokować można do 100 000 zł (a więc o połowę mniej niż w poprzedniej edycji, w której obowiązywał limit aż 200 000 zł).

💡 Osobom nieusatysfakcjonowanym nową/starą propozycją Millennium, przypomnę, że są banki, które obecnie oferują 3% w skali roku - nawet na dłuższy okres. Taką 6-miesięczną lokatę znaleźć można w Toyota Banku (gdzie bez zakładania konta ulokować można do 250 000 zł). Na rok oprocentowanie 3% daje też Deutsche Bank (do 100 000 zł).

Nowymi środkami dla banku jest nadwyżka środków ponad saldo z dnia 12.05.2018 r. (liczone - dla tych, którzy już Konto Oszczędnościowe Profit posiadają - na wszystkich rachunkach i kontach w Banku Millennium posiadanych przez klienta). Jeśli więc na ten dzień na Twym koncie była kwota np. 1 000 zł, to taką kwotę nadal musisz na nim zostawić, a dopiero wszystkie inne środki, które dopłacisz, będą spełniać wymóg promocji i na koncie oszczędnościowym Profit zostaną objęte stawką 2,7% w skali roku. Dla nadwyżki "nowych środków" ponad 100 000 zł oprocentowanie już jest - delikatnie mówiąc - słabe, bo wynosi 1,4% w skali roku. Dla "starych środków" oprocentowanie na rachunku wynosi od 0,6 do 1,1% w skali roku (w zależności od sumy środków zgromadzonych na koncie, ale szczegółom bliżej się już nie przyglądam, bo przy takiej stawce środków trzymać po prostu nie warto).

Jeżeli dopiero teraz zdecydujesz się stać klientem Banku Millennium, to wszystkie środki, które postanowisz wpłacić, będą spełniać kryterium "nowych środków".

By móc posiadać konto oszczędnościowe Profit w Banku Millennium, niezbędne jest posiadanie lub założenie konta osobistego w tym banku. W chwili obecnej najkorzystniejszą opcją jest Konto 360° lub 360° Student. Na jego otwarciu można też bowiem zyskać. Do wzięcia, za spełnienie całkiem prostych warunków, jest:
 • premia pieniężna w wysokości 150 zł (to dla osób, które konta w tym banku nie posiadają od dłuższego czasu; bardziej szczegółowy opis dla kogo jest promocja znajdziesz w podlinkowanym wpisie) lub

Konto Profit - prześwietlenie oferty


Konto Oszczędnościowe Profit w Banku Millennium prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku kont oszczędnościowych, tylko pierwsza wypłata/przelew z takiego rachunku jest darmowy (za każdy kolejny w danym miesiącu kalendarzowym bank pobierze opłatę w wysokości 7,50 zł).

To o czym należy pamiętać w przypadku Banku Millennium, to fakt obowiązywania dziennego limitu przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową Banku Millennium. Wynosi on 50 000 zł. Jest więc to bardzo ważne dla tych, którzy planują wpłacić większe środki (powyżej 50 000 zł), gdyż wtedy ich wypłacanie zajmie... więcej niż jeden dzień. Gdy na konto wpłacisz np. 90 000 zł, to wtedy będziesz potrzebować dwóch dni. W takiej sytuacji najlepiej będzie od razu całą kwotę z konta oszczędnościowego przelać na konto osobiste w Millennium (bo tylko pierwszy przelew w miesiącu jest darmowy; dzienny limit nie dotyczy przelewów między własnymi rachunkami w banku), a później 50 000 zł przelać już z konta osobistego do innego banku, a pozostałą kwotę wrzucić chociażby na lokatę 1-dniową (choć jej oprocentowanie jest niskie, to jednak jakiś "grosz" wpadnie) i dopiero następnego dnia z konta osobistego przelać pozostałe (bazując ciągle na naszym przykładzie) 40 000 zł.

Na Koncie Oszczędnościowym Profit można korzystać tylko z jednej promocji w tym samym czasie (jeśli dotąd nie było Ci dane korzystać z konta oszczędnościowego Profit to ten zapis Cię nie powinien interesować; ale jeśli w przyszłości chcesz korzystać z kolejnych edycji promocji oprocentowania - o ile będą przez bank ponawiane - to warto przeczytać poniższą instrukcję). Co to oznacza? Wyjaśniam:
Promocja oprocentowania dla "nowych środków" w Banku Millennium jest cyklicznie powtarzana (wszak to już jej 8. odsłona!). I jeśli w poprzedniej jej edycji (dostępnej do 12.05.) zostały przez Ciebie wpłacone środki na konto oszczędnościowe Profit, to teraz (przez 92 od pierwszej wpłaty w poprzedniej edycji) ciągle jeszcze będziesz korzystać z oprocentowania 2,7% w skali roku (do 200 000 zł). Dopiero po upływie tego okresu będzie można załapać się na kolejną promocję oprocentowania (ale tylko dla "nowych środków", co już jest rozwiązaniem mało korzystnym, bo "stare środki" trzeba by zostawić przy stawce standardowej od 0,6 do 1,1% w skali roku, uzależnionej od salda środków na rachunku). Jeśli zechcesz załapać się na kolejną edycję promocji oprocentowania (którą Bank Millennium prawdopodobnie odpali od 8.07. i przy założeniu, że zachowa dotąd obowiązujące warunki i zasady), to najlepiej na koniec obecnego okresu promocji (7.07.2018 r.) będzie wyzerować stan środków w Banku Millennium. Wtedy po upływie 92 dni obowiązujących z udziału w obecnej promocji, płynnie przeskoczysz na oprocentowanie obowiązujące w kolejnej edycji (choć jeszcze raz podkreślę: o ile będzie) i oczywiście wtedy, gdy bank wykryje, że na koncie oszczędnościowym są "nowe środki"."


Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. Tak jak pisałem pod innym postem. Czas przenieść kasę do Toyota Banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale tam nie mają żadnego KO :)

   Usuń
 2. Jeśli środki wycofałem 12 to łapie się na promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nowymi środkami dla banku jest nadwyżka środków ponad saldo z KOŃCA dnia 12.05.2018 r.

   Usuń
 3. Złotówa, nie wprowadzaj (zapewne nieświadomie) swoich czytelników w błąd - nadwyżkę 50K można podjąć w każdym oddziale Millennium w postaci gotówki znaczit transfer nawet 200K zajmie JEDEN dzień!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wpisie mowa o limicie obowiązującym dla przelewów zlecanych w bankowości internetowej. Nie ma więc mowy o błędzie. Owszem, środki można podjąć w oddziale, ale zważywszy na wygodę i optymalizowanie działań celem większej efektywności jednak podstawą korzystanie z bankowości - w mej ocenie - jest możliwość dostępu do środków i możliwość zarządzania nimi zdalnie i samoobsługowo. Podjęcie środków w kasie banku wymaga: (zapewne) awizowania wypłaty większej kwoty, czasu poświęconego na wizytę w oddziale Banku Millennium i dalej wizytę w kolejnym banku, gdzie środki mogłyby być przelane.

   Usuń
  2. Do tego mało rozważne jest noszenie 200k po mieście.

   Usuń
  3. A ja myślałem, że stawka 2,7% w skali roku jest do kwoty 100 tys. zł :)

   Usuń
 4. No raczej nie bo 12-tego to juz było badanie salda a wtedy choć krótko ale miałeś jeszcze kasę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat 12-go kasa była nieczynna :)

   Usuń
  2. Jak przelew wychodzący był zlecony i na koniec dnia kasy już na koncie nie było to spoko. Liczy się zawsze koniec dnia a nie dowolna pora.

   Usuń
 5. no czułem aby wyzerowac do mniej niz 0 srodki a mialem tylko 0(czyli jak bede mial odnawialny ponizej to wtedy mi sie nie beda liczyc wyzsze oprocentowania)

  OdpowiedzUsuń
 6. No i się zagapiłem bo nie wyzerowałem konta ani swojego ani żony a akurat powpływały wyplaty. A co najgorsze to, że promocyjne oprocentowanie z edycji VI kończy się chyba na początku czerwca
  Co radzicie, inny bank?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No przecież nie gódź się na bieda-oprocentowanie skoro nie będziesz mieć 2,7 proc.

   Usuń
 7. Ufnie podchodzę to niedzieli i wierzę że Millenium podniesie oprocentowanie. Wobec sytuacji rynkowej powinno to być min. 2,8% a najlepiej 3. Bo już kilka banków tak daje i te 2,7% coraz bardziej odstaje.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...