Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nest Bank: do 3% na lokacie dla nowych środków (na 6 miesięcy)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

18.05.2018

Nest Bank: do 3% na lokacie dla nowych środków (na 6 miesięcy)

Nest Bank zaprezentował zmodyfikowaną tabelę oprocentowania lokat dla nowych środków.

Nest Lokata Nowe Środki w Nest Banku
I ponownie załapać się można na oprocentowanie do 3%, ale tylko pod warunkiem wpłacenia "nowych środków" i posiadania (lub założenia) konta osobistego. Osoby bez konta otrzymają o 0,2 p.p. mniej.

Nest Lokata Nowe Środki dostępna jest w kilku różnych wariantach okresu depozytu. I czas ulokowania środków - oprócz faktu (nie)posiadania konta - ma największy wpływ na wysokość oprocentowania.

Aktualna oferta stawek na Nest Lokacie Nowe Środki to:
Okres
Oprocentowanie dla posiadaczy konta otwierających lokatę w bankowości internetowej lub w placówce
Oprocentowanie dla osób otwierających lokatę przez stronę internetową Nest Banku (bez konieczności posiadania/otwierania konta)
6 miesięcy
3,0%
2,8%
12 miesięcy
2,7%
2,5%
18 miesięcy
2,75%
2,55%
24 miesiące
2,8%
2,6%

Pozostałe najważniejsze cechy lokaty to:
 • minimalna kwota: 1 000 zł; 
 • maksymalna kwota: 2 000 000 zł (na jednej lub łącznie na wielu lokatach); 
 • oprocentowanie: stałe (w skali roku)

Oferta obowiązywać ma do odwołania, aczkolwiek przy lokacie 6-miesięcznej zaznaczono, że będzie ona dostępna tylko do 22.05.2018 r. (do godz. 20:30).

Przez "nowe środki" bank rozumie nadwyżkę ponad saldo środków z dnia 15.04.2018 r. zgromadzonych na Twych kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach w Nest Banku. Jeśli wpłacone środki nie spełnią tego kryterium, to bank obniży oprocentowanie lokaty do poziomu 1,2% w skali roku.

Czy warto zakładać konto osobiste w Nest Banku? Lepsze oprocentowanie na lokatach otrzymują posiadacze konta osobistego. Stawka jest wyższa o 0,2 p.p. Warto więc policzyć jaka różnica wychodzi w odsetkach. W przypadku lokaty na okres 6 miesięcy osoba bez Nest Konta, która ulokuje np. 10 000 zł, zarobi ok. 8 zł mniej. Jeśli jednak ulokuje 50 000 zł... to różnica robi się już na poziomie 40 zł. To przykład - indywidualna kalkulacja i odpowiedź czy warto należy do każdego z osobna.

Główne cechy konta osobistego w Nest Banku to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0 zł za wydanie i posiadanie karty (bez warunków; nie ma wymogu wyrabiania karty);
 • 0 zł za wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Osoby otwierające Nest Konto łapią się również na lokatę powitalną, na której oprocentowanie wynosi 4% w skali roku dla kwoty do 10 000 zł. Lokata dostępna jest na jeden z dwóch okresów (3 lub 6 miesięcy). W przypadku pierwszego z nich nie ma konieczności spełniania dodatkowych warunków. Jeśli promocyjną stawkę zechcesz uzyskać na dłuższy okres, wówczas będzie trzeba zapewnić wpływ wynagrodzenia, emerytury, renty, stypendium bądź świadczeń z programu "Rodzina 500 plus" na konto w Nest Banku. Przeczytaj o promocyjnej lokacie 6-miesięcznej dla osób otwierających Nest Konto. Lokatę tę można założyć w ciągu 30 dni od otwarcia konta (z poziomu bankowości internetowej).

Przydatne dokumenty:

18 komentarzy:

 1. Ciekawe jak odpowie Idea Bank. Ja czekam na powtórkę 3,5%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idea ma identyczną lokatę. Ponadto dopiero mieli majówkową na 12 m-cy @ 3%

   Usuń
  2. Szkoda że Bezkonkurencyjna 3,5% to przeszłość.

   Usuń
 2. W styczniu dawali 3% na 24 m-ce.

  OdpowiedzUsuń
 3. W Millennium myśleli że zatrzymają klientów na 2,7% a tu się zdziwią jak im kasa opłynie. Już o 3% teraz nie tak trudno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co mają lokaty do KO w Millennium? Pytam poważnie.

   Usuń
  2. W zasadzie nic :)

   Usuń
 4. Jesli dziś (niedziela) złożę wniosek o konto to mogę sobie "zaklepać" lokatę 6-miesięczną która ma byc do 22maja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 22.05., do godz. 20:30 trzeba założyć lokatę (ze środków, które będą już na koncie), więc trzeba już do tego czasu wyrobić się z założeniem konta (co oznacza, że odpada zawarcie umowy za pośrednictwem kuriera) i przelaniem/wpłaceniem środków.

   Usuń
 5. A czy lokata powitalna 4% na 6m (z wynagrodzeniem) jest jeszcze na pewno w ofercie? Na stronie Banku jakoś o niej nie piszą....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank eksponuje przede wszystkim informacje o lokacie na 3 miesiące (pewnie ze względu na prostotę warunków), ale opcja 6-miesięczna ciągle jest dostępna.

   Usuń
  2. Dzięki , Mr.Z.

   Usuń
 6. Niestety teraz już tylko 2,7/2,5 proc. na 6 mies.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko jest jak najbardziej koszernie: "Oferta obowiązywać ma do odwołania, aczkolwiek przy lokacie 6-miesięcznej zaznaczono, że będzie ona dostępna tylko do 22.05.2018 r. (do godz. 20:30)"

   Usuń
 7. 12 minut po otrzymaniu sms-a od nest bank o tym oprocentowaniu zlozyłem zlecenie sprzedazy funduszy inwestycyjnych. Dzisiaj pieniądze z tego tytułu przyszły ale oprocentowania juz nie ma. Co oni sobie wyobrażają, że ludzie trzymają w skarpecie te pieniadze?

  OdpowiedzUsuń
 8. Można jakoś sprawdzić kiedy się zamknęło konto w Nest Banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na infolinii. Ale jakie to ma znaczenie? Jest jakaś promocja?? Chyba nie więc karencja znaczenia nie ma.

   Usuń
  2. @Anonimowy 3 czerwca 2018 22:57, w tej chwili żadnej promocji nie ma, ale może za jakiś czas będzie, więc zawsze warto wiedzieć, kiedy się konto zamknęło ;)

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...