Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 500 zł w bonusach za kartę kredytową w BNP Paribas (+ 630 zł za konto osobiste)

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

17.01.2024

Zyskaj 500 zł w bonusach za kartę kredytową w BNP Paribas (+ 630 zł za konto osobiste)

Po krótkiej przerwie powraca kumulacja promocji z kartą kredytową w BNP Paribas.

Kumulacja promocji "Udane zakupy z kartą kredytową Mastercard" oraz Punktuj na start z Bankiem BNP Paribas": zyskaj 500 zł
Do wzięcia czeka 300 zł w bonach do Biedronki oraz punkty w programie Bezcenne Chwile, które przełożą się np. na bony na zakupy (m.in. do Allegro, Carrefoura czy Circle K) - o wartości 200 zł. W sumie da się więc zgarnąć aż 500 zł.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w BNP Paribas.]


Kumulacja promocji "Udane zakupy z kartą kredytową Mastercard" oraz Punktuj na start z Bankiem BNP Paribas": zyskaj 500 zł


Poniżej przedstawiam prześwietlenie obydwu, łączących się ze sobą promocji:

 • "Udane zakupy z kartą kredytową Mastercard", w której do wzięcia są bony do Biedronki o łącznej wartości 300 zł oraz
 • "Punktuj na start z Bankiem BNP Paribas", w której rejestrujący kartę w programie Bezcenne Chwile, mogą liczyć na 16 000 punktów powitalnych - taka liczba punktów da wspomniane nagrody o łącznej wartości 200 zł.

Promocję z bonami do Biedronki prześwietlam w pierwszej kolejności. Promocję z punktami już na blogu opisywałem, ale też o niej dziś przypomnę. Na końcu przeanalizuję również kartę kredytową z oferty BNP Paribas - choć już tutaj mogę podzielić się dobrą wieścią: na uczestników promocji czeka dodatkowy przywilej, którym jest roczne zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę.

Promocja "Udane zakupy z kartą kredytową Mastercard"


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.08.2022 r. nie miała zawartej umowy o kartę kredytową w BNP Paribas. 

Jeśli masz jakiekolwiek inne produkty w BNP Paribas (np. konto osobiste, pożyczkę, lokatę, rachunek firmowy), to na szczęście nie wyklucza z uczestnictwa w niniejszej promocji karty kredytowej. Pamiętaj jednak, by wnioskowanie o kartę rozpocząć poprzez stronę promocji (na tej stronie znajdziesz informacje jedynie o promocji z bonami do Biedronki, ale od tego jest właśnie blog Bankobranie, by wskazywać optymalne czerpanie korzyści z promocji bankowych - poniżej dowiesz się jak zgarnąć nie 300, a w sumie nawet 500 zł).

Nagroda w promocji "Udane zakupy z kartą kredytową Mastercard". Na każdego uczestnika czekają 3 bony do Biedronki o wartości 100 zł każdy. Bony będą ważne bezterminowo. Można je łączyć, jak i realizować wielokrotnie aż do wyczerpania salda środków. 

Wyrabiając kartę w promocji uzyskasz też zwolnienie z opłaty za kartę przez okres 12 miesięcy, co sprawia, że uczestnictwo w promocji jest o wiele wygodniejsze i prostsze. Kartę przetestujesz bez kosztów, choć i po upływie roku - jeśli zechcesz zatrzymać kartę - nadal będzie opcja, żeby za nią nie płacić.

Zasady promocji "Udane zakupy z kartą kredytową Mastercard"


By wziąć udział w akcji i zgarnąć bony do Biedronki:
 • wypełnij formularz zgłoszeniowy do promocji karty kredytowej; 
 • gdy zadzwoni konsultant banku, złóż wniosek o kartę kredytową Mastercard; 
 • podpisz umowę o kartę najpóźniej do 29.02.2024 r.
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po zawarciu umowy o kartę zaloguj się do bankowości elektronicznej, aktywuj kartę i nadaj jej PIN;
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania swoich danych osobowych w celach marketingowych banku;
 • w trzech miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w każdym z tych miesięcy) wykonaj transakcje kartą na sumę min. 1000 zł (mogą, ale nie muszą to być płatności w sklepach Biedronka) - wśród tych transakcji musi być co najmniej jedna płatność (na dowolną kwotę) za pomocą portfela cyfrowego (Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay lub Xiaomi Pay) z podpiętą tam kartą kredytową BNP Paribas.

Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz w styczniu, to płatności będzie należało wykonywać w w lutym, marcu i kwietniu.

Wydanie nagród. Za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunek płatności kartą, otrzymasz bon do Biedronki o wartości 100 zł. Łącznie można zdobyć 3 takie bony, co w sumie da 300 zł. 

Każdy z bonów otrzymasz w formie kodu, który bank prześle Ci SMS-em do 30 dni po zakończeniu miesiąca, w którym spełnisz warunki uzyskania danego bonu (bazując na powyższym przykładzie, osoba która wyrobi kartę w styczniu, bony będzie dostawać do 30.03., do 30.04. oraz - ostatnią - do 30.05.2024 r.).

Do momentu odbioru nagrody posiadaj kartę kredytową w BNP Paribas wyrobioną w promocji, a także nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania swych danych osobowych w celach marketingowych banku.

Ważne wskazówki. Na potrzeby promocji płatności wykonywać możesz w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (z wyłączeniem dwóch kategorii, które zostały określone kodami MCC - to kody przypisywane terminalom płatniczym, wskazujące na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy: 5300 – handel hurtowy, MCC 4111 – usługi transportowe). 

Ponadto bank nie uwzględni transakcji, które:
"- zostaną zwrócone lub są sporne, 
- zasilają karty lub inne instrumenty płatnicze, rachunki płatnicze lub inne instrumenty lub rachunki, które posiadasz: 
     - Ty, 
     - inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej ani niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji, 
     - podmiot, który pośredniczy w tej transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług, 
-podmiot, który świadczy usługi przechowywania środków klientów (np. transakcje przez portfel elektroniczny, przekazy pieniężne i zakłady – w tym kupony loteryjne, żetony do gier kasynowych)"

Poza tym - jeśli już chodzi o płatności za pomocą portfela cyfrowego - do sumy płatności na potrzeby promocji, bank nie zaliczy transakcji wykonywanych w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kody mające wskazywać na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
"1. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 
2. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), 
3. 6012, określający instytucje finansowe, 
4. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, 
5. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 
6. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne."

Odpadają więc doładowania kartą takich usług, jak np. Revolut. Swobodnie można jednak płacić kartą np. w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w lokalach gastronomicznych czy w Internecie (np. na Allegro).

Do sumy transakcji na potrzeby promocji bank zaliczyłby też transakcje gotówkowe (np. przelew z karty bądź wypłatę z bankomatu), ale tego lepiej się wystrzegać, bo takie transakcje słono kosztują - w przypadku karty kredytowej należy się skupić na płatnościach kartą (wtedy obowiązuje okres bezodsetkowy, w którym spłacając wykorzystaną kwotę, oddaje się dokładnie tyle samo). Jeśli dotąd nie było Ci dane posiadać karty kredytowej, to swego czasu napisałem więcej o tym jak rozsądnie i bez kosztów z niej korzystać - koniecznie sprawdź krótki poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

Promocja "Punktuj na start z Bankiem BNP Paribas", czyli dodatkowe 200 zł na zakupy dzięki punktom w programie Bezcenne Chwile


Kartę kredytową Mastercard wyrabianą w niniejszej promocji BNP Paribas można zarejestrować w programie Bezcenne Chwile. A obecnie jest ku temu dodatkowa zachęta, bo do wzięcia jest 16 000 punktów, które przełożą się na nagrody o wartości 200 zł (mogą to być np. bony na zakupy).

Na początek krótkie objaśnienie dla osób, które być może pierwszy raz stykają się z taką ofertą. 
Co to jest program Bezcenne Chwile? W dużym skrócie to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce. Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Allegro, Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina. Przykładowo: bon na zakupy o wartości 50 zł najczęściej "kosztuje" 4 000 punktów. 
Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 
Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych, takich jak ta niżej opisywana. Więcej na temat programu lojalnościowego Mastercard przeczytasz tutaj: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

Dla kogo promocja z 16 000 punktów? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która posiada (lub wyrobi) kartę Mastercard w BNP Paribas - może to być karta debetowa (w postaci fizycznej lub mobilnej) wydana do konta osobistego lub karta kredytowa (w tym karta wirtualna do Limitu od Nowa). Dodatkowo taka osoba przed 15.01.2024 r. nie mogła być uczestnikiem programu Bezcenne Chwile w odniesieniu do karty wydanej przez BNP Paribas.

Nagroda. Do zgarnięcia czeka 16 000 punktów w programie Bezcenne Chwile za każdą kartę zarejestrowaną w programie Bezcenne Chwile (maksymalnie można zdobyć dwie takie nagrody).

Limit nagród (po 16 000 punktów). Ta promocja ma być dostępna do 31.03.2024 r., ale może zakończyć się w przypadku wcześniejszego wyczerpania puli 10 000 nagród (po 16 000 punktów każda). Gdyby doszło do takiej sytuacji, komunikat o zakończeniu akcji ma się pojawić tutaj. Dodatkowo tam też opublikowana ma być informacja (z 7-dniowym wyprzedzeniem) o przedterminowym, spodziewanym wyczerpaniu puli.

Zasady promocji "Punktuj na start z Bankiem BNP Paribas"


By wziąć udział w promocji i zgarnąć 16 000 punktów:
 • najpóźniej do 31.03.2024 r.: zarejestruj swą kartę BNP Paribas w programie Bezcenne Chwile -można to zrobić poprzez bankowość internetową lub mobilną, telefonicznie lub w placówce banku; w przypadku BNP Paribas: "Uczestnik przystępuje do Programu wszystkimi swoimi kartami Mastercard wydanymi przez Partnera [czyli BNP Paribas - przyp. Mr. Złotówa] w ramach umów zawieranych z klientami indywidualnymi (...) z wyłączeniem kart debetowych wydanych do Rachunku Walutowego w EUR oraz kart kredytowych dodatkowych, w tym również kartami, które zostaną wydane Uczestnikowi w przyszłości (które będą rejestrowane w Programie)"; 
 • w ciągu 30 dni od przystąpienia do programu (lub zarejestrowania karty BNP Paribas w programie, jeśli dodajesz ją jako kolejną, gdy już posiadasz zarejestrowane karty innych banków): wykonaj min. 4 płatności kartą na łączną kwotę min. 1 000 zł.

Rozwiewając ewentualne wątpliwości: nie chodzi tu o to by wykonać 4 płatności po min. 1000 zł każda, ale by te co najmniej 4 transakcje łącznie dały płatności na min. 1 000 zł - możesz więc wykonać transakcje na mniejszej kwoty, gdyż liczy się ich suma. 

Płatności na potrzeby promocji promocji z bonami do Biedronki oraz płatności na potrzeby uzyskania punktów mogą się pokrywać - można więc ugrać dwie promocje jednocześnie (tymi samymi transakcjami).

Wykonując płatności na potrzeby promocji "Punktuj na start z Bankiem BNP Paribas", miej na uwadze, że uwzględnione zostaną wyłącznie płatności w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, na terenie Polski (w PLN) z wykluczeniem:
"wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (np. towaru, usługi lub pieniędzy); 
operacji przeniesienia sald między rachunkami (wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych/ elektronicznych); 
transakcji dotyczących składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń (jeśli obowiązują); wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 
transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code): (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne; (ii) 5122 – określający m.in. właścicieli aptek; (iii) 5715 – określających hurtownie napojów alkoholowych; (iv) 5813 – określających pijalnie (napoje alkoholowe) bary, tawerny, kluby nocne i dyskoteki; (v) 5912 - określający drogerie i apteki; (vi) 5921 określający sklepy z piwem , winem, alkoholem; (vii) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (viii) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (ix) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (x) 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, (xi) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty) oraz 
wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych (w tym portfela elektronicznego „SkyCash”) oraz zakup lub doładowanie wszelkich kart podarunkowych, prezentowych oraz elektronicznych bonów, nawet jeżeli nie znajdują w ramach powyższych MCC; 
a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika (np. wypłaty gotówki z bankomatów i kas banków)"

Punkty mają być przyznane w ciągu 30 dni od spełnienia warunków ich uzyskania - będą ważne przez 6 miesięcy od momentu zasilenia rachunku punktowego w programie (to czas, w którym można je wymienić na nagrody z katalogu programu Bezcenne Chwile).

Karta kredytowa BNP Paribas - szczegóły oferty


Kumulacja promocji "Udane zakupy z kartą kredytową Mastercard" oraz Punktuj na start z Bankiem BNP Paribas": zyskaj 500 zł
Uczestnicy tej promocji objęci są - wspomnianym - zwolnieniem z pierwszych dwunastu miesięcznych opłat za kartę kredytową (zwolnienie dotyczy zarówno karty Mastercard Standard, jak i Mastercard Gold, bo dowolną z nich możesz wybrać w ramach promocji). 

Po tym okresie zaczną obowiązywać standardowe warunki - na chwilę obecną BNP Paribas nie pobiera miesięcznej opłaty (w wysokości 12 zł) za kartę kredytową Mastercard Standard, jeśli łączna wartość rozliczonych transakcji kartą w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), wyniesie min. 1 000 zł. W przypadku karty kredytowej Mastercard Gold standardowe warunki (a więc poza promocją, tj. po upływie 12 miesięcy bez opłaty miesięcznej) są już bardziej wyśrubowane - z opłaty 20 zł miesięcznie zwalnia bowiem wykonanie w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), płatności na sumę min. 2 000 zł. 

💡 Na koniec dodam, że choć w BNP Paribas można wyrobić samą kartę kredytową i korzystać z promocji, to jednak warto też pomyśleć o koncie osobistym, z którym zgarnąć można do 630 zł w bonusach na start. Razem z kartą kredytową robi się więc już 1 150 zł. Kolejność wnioskowania jest obojętna, acz w praktyce lepiej zacząć od otwarcia konta osobistego.

Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. To jest 1000zl płatności kartą w każdym miesiącu, czy 1000 na 3 miesiące?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdym z trzech miesięcy (bo za każdy miesiąc, w którym zostanie spełniony ten warunek, wpadnie bon o wartości 100 zł).

   Usuń
 2. Czyli mogę zarejestrować kartę kredytową i zwykłą do konta i wtedy dostanę 2 x 16 tys. pkt?

  OdpowiedzUsuń
 3. "Dodatkowo taka osoba przed 15.01.2024 r. nie mogła być uczestnikiem programu Bezcenne Chwile w odniesieniu do karty wydanej przez BNP Paribas"
  Czyli jak byłym w BCH z innymi kartami BNP to odpadam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie, ale chyba chodzi o konkretną kartę

   Usuń
  2. Też jestem ciekaw jak to dokładnie interpretować, ale zakładam na tą chwilę, że promocja nie dla mnie, skoro już choć raz byłem z kartą BNP w BCh...

   Usuń
 4. Jak mam już konto w tym banku to jak podpisuje się umowę o kartę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W placówce banku.

   Usuń
  2. Założyłem kartę kredytową poprzez aplikację mobilną (bez wizyty w oddziale). Konsultanci zapewniali, że będę brał udział w promocji. Czas pokaże - zawsze można złożyć reklamację na podstawie czatu.
   diego

   Usuń
 5. Jakiś limit minimalny jest wymagany?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy ta karta kredytowa ma możliwości wielowalutowości, tj. czy mogę nią płacić za granicą wypożyczając auto?

  OdpowiedzUsuń
 7. Gdzieś indziej piszą że opłata wynosi 25zl za rezygnację z karty przed upływem 6mcy. Wiadomo Wam coś o tym?

  OdpowiedzUsuń
 8. Może ktoś się orientuje, czy do tej promocji przejdą płatności KK na Allegro? Nie wiem jaki ma kod MCC portal... Pamiętam, że w KK Santander jak spłacałem AllegroPay to nie naliczało mi 1% od transakcji.
  diego

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...