Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na styczeń 2024 roku

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

1.01.2024

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na styczeń 2024 roku

 Czas sprawdzić, gdzie można znaleźć najwyższe oprocentowanie na początku 2024 roku.

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na styczeń 2024 roku
Poniżej znajdziesz aktualny przegląd obejmujący najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na styczeń 2024 roku.

W analogicznym okresie poprzedniego roku w wielu bankach dostępne były lokaty i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem 8%, a niektóre z nich oferowały nawet 8,5 czy - w jednym przypadku - aż 10%. Dziś te stawki są już wspomnieniem i jakby się nie silić, nie sposób już znaleźć aż tyle. Aczkolwiek pocieszające jest zmniejszenie rozjazdu pomiędzy wysokością inflacji, a oprocentowaniem, jakie można uzyskać dla oszczędności - zwłaszcza, gdy wybiera się to, co najlepsze.

🏅 TOP3 - to co najlepsze na styczeń 2024 roku


Aktualnie najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe dają oprocentowanie na poziomie 7-7,1%. Tego typu propozycje w praktyce ograniczają się do grona trzech banków.

Powitalny pakiet w Nest Banku: lokata i konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 7,1% 


W Nest Banku 7,1% w skali roku daje 6-miesięczna Nest Lokata Witaj (będąca powitalną propozycją dla osób zakładających - na szczęście bezwarunkowo darmowe - konto osobiste). Na tym depozycie ulokować można do 25 tys. zł. Ponadto oprocentowanie 7,1% w skali roku dostępne jest także na Nest Koncie Oszczędnościowym (NKO; przewidziane na 90 dni do kwoty 100 tys. zł). Na tę promocję załapać się mogą osoby, które po raz pierwszy zakładają NKO. Uzyskanie podwyższonego oprocentowania wymaga spełnienia dodatkowych warunków (zapewnienia wpływów i wykazania się aktywnością w płaceniu kartą). O szczegółach oferty Nest Banku piszę tutaj.

7% na rachunku oszczędnościowym "Moje cele" w mBanku


Na blogu Bankobranie skupiam się nie tylko na lokatach i kontach oszczędnościowych, ale też - a właściwie przede wszystkim - na promocjach bankowych, które dają określone profity (najczęściej to bonusy pieniężne lub bony na zakupy np. za otwarcie konta). I tak jest właśnie w mBanku, gdzie aktualnie mamy do czynienia ze świetną okazją na takie nagrody gwarantowane, ale integralną częścią promocji jest też podwyższone oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym "Moje cele". Zgarnąć tu można 650 zł w bonusach na start + 7% w skali roku dla oszczędności (do 50 tys. zł; gwarantowane w miesiącu, w którym otworzysz konto oraz przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe). Więcej o tej promocji przeczytasz tutaj.

7% dla nowych klientów VeloBanku


Nowa edycja promocji oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO) w VeloBanku przyniosła utrzymanie stawki 7% w skali, ale teraz dostępna jest ona wyłącznie dla nowych klientów i do 50 tys. zł (obecni klienci mogą liczyć maksymalnie na 6,5% w skali roku pod warunkiem ulokowania "nowych środków"). Więcej o tej ofercie piszę tutaj. EKO jest jednak niezmiennie jednym z nielicznych rachunków oszczędnościowych dających podwyższone oprocentowanie bez konieczności posiadania kotna osobistego (acz jego otwarcie warto rozważyć, gdyż do wzięcia są bonusy pieniężne do 650 zł).

Ponadto VeloBank oferuje 2-miesięczną Lokatę Mobilną na Start, na której 7% w skali roku można uzyskać do 50 tys. zł. Z tej propozycji skorzystać mogą tylko osoby, które po raz pierwszy aktywują aplikację mobilną.

Mocno zawęziło się już grono banków oferujących oprocentowanie z siódemką na przodzie. Jeśli nie chcesz przegapić najlepszych lokat - nieraz pojawiających się tylko okazjonalnie - zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga (to zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowościach; wiadomości wysyłam max 2 razy w tygodniu; zapis zajmuje chwilę - podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiejś przyczyny tak postanowisz):

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe tuż za podium


Choć poniższe lokaty i konto oszczędnościowe nie znalazły się w TOP3 na styczeń 2024 roku, to i na te propozycje warto zwrócić uwagę.

7% w skali roku ostało się jeszcze na 3-miesięcznym depozycie (do 25 tys. zł) w Banku Millennium, który dostępny jest jako jedna z nagród do wyboru w programie poleceń konta tego banku (z nagrody skorzystać mogą i polecający, i polecani). Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

W Toyota Banku najwyżej oprocentowana lokata daje obecnie 6,6% w skali roku - to 3-miesięczna Lokata Plus, na której zdeponować można do 40 tys. zł (ale każdy z klientów może założyć do 10 lokat tego typu, więc w sumie możliwe jest ulokowanie nawet 400 tys. zł). Wymóg jest jeden: trzeba posiadać (lub założyć) konto osobiste w Toyota Banku (w dość prosty sposób można zapewnić sobie jego prowadzenie bez opłat). Lokata Plus dostępna jest też w wariancie 6-miesięcznym (wtedy oprocentowanie wynosi 6,5% w skali roku) oraz na inne okresy umowne (ale wówczas oprocentowanie jest już niższe).

Bank Pekao oferuje 6,5% w skali roku na koncie oszczędnościowym, zapewniając takie oprocentowanie do 100 tys. zł i na okres 152 dni (czyli w praktyce na 5 miesięcy). Z oferty skorzystać mogą zarówno nowi klienci (którzy dopiero założą konto osobiste, z którym zyskać można do 350 zł w bonusach), jak i obecni posiadacze konta osobistego (aczkolwiek w tym przypadku furtka jest bardzo wąsko uchylona). Sprawdź opis promocji tutaj (ale tu ważna uwaga: w promocji udział wziąć można już tylko do 8.01.2024 r., więc z zakładaniem konta nie ma już co zwlekać).

Z racji stawki oferowanej przez bank (6,5% w skali roku) należałoby tu jeszcze wymienić promocyjny 6-miesięczny depozyt (do 200 tys. zł) w Citibanku, który jest oferowany klientom zakładającym Konto Citigold (z kategorii prestiżowych). Tu jednak należy uważać, bo w celu uniknięcia miesięcznej opłaty za prowadzenie konta (wynoszącej aż 230 zł), trzeba w Citibanku utrzymywać średnie miesięczne saldo min. 400 tys. zł. I o ile jeszcze na 3 miesiące można znaleźć promocyjną lokatę (również w pakiecie nagród powitalnych) z oproc. 6% w skali roku (do 250 tys. zł), to już na kolejne 3 miesiące może być ciężko znaleźć takie oprocentowanie (a w jakiś sposób "drugie" 200 tys. zł - oprócz tego, co na lokacie 6,5% - trzeba by utrzymać, żeby nie płacić za konto).

6,3% w dół - lokaty i konta oszczędnościowe na styczeń 2024 roku z oprocentowaniem min. 6%


W tej grupie ofert bankowych ponownie należy przywołać Toyota Bank, w którym można już bez konieczności posiadania/otwierania konta osobistego uzyskać można 6,3% w skali roku na 3 miesiące bądź 6,2% w skali roku na pół roku. W każdym przypadku na jednej lokacie tego typu można zdeponować nie więcej niż 40 tys. zł, ale jeden klient możne założyć do 10 lokat, więc w sumie da się wpłacić nawet 400 tys. zł. Lokata Standard dostępna jest też na inne okresy umowne, ale proponowane stawki oprocentowania są już wtedy niższe.

InBank serwuje obecnie 6,25% w skali roku na 3-miesięcznej Lokacie na Start, na którą można wpłacić do 50 tys. zł. Z oferty skorzystać mogą wyłącznie nowi klienci. Nie ma jednak żadnych dodatkowych wymogów. Lokatę można założyć bez otwierania konta osobistego i bez korzystania z jakichkolwiek innych produktów.

6,25% w skali roku dostępne jest też w Banku Millennium na Koncie Oszczędnościowym Profit (do 100 tys. zł; gwarantowane na 90 dni). Z promocji skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku (wymogi są dwa: ulokowanie nowych środków oraz posiadanie/założenie konta osobistego). Więcej o tej propozycji przeczytasz tutaj (przy okazji dowiesz się jak zyskać 500 zł premii, jeśli jeszcze nie masz konta w tym banku).

Sporo szóstek na kontach oszczędnościowych


O ile okrągłe 6% można znaleźć na nielicznych lokatach (właściwie dominują w tym wspominany już Toyota Bank, serwujący taką stawkę np. na lokatach 1-, 9-, 24- i 36-miesięcznych), to duży wybór pojawia się wśród kont oszczędnościowych. Takie oprocentowanie można znaleźć obecnie w pięciu bankach.

Aion Bank na rachunku oszczędnościowym nalicza 6% w skali roku, bez limitu kwoty (co jest absolutnym wyjątkiem), aczkolwiek obecne warunki gwarantowane są jedynie do końca stycznia 2024 roku. 

W ING Banku Śląskim na Otwartym Koncie Oszczędnościowym (w promocji "Bonus na start") oraz na OKO Bonus można obecnie uzyskać po 6% w skali roku na 3 miesiące, a łącznie ulokować da się nawet 399 999,99 zł. Sprawdź szczegóły >>

Od wczoraj obowiązuje nowa stawka oprocentowania na Rachunku Oszczędnościowym Start w Raiffeisen Digital Banku - zarówno nowi, jak i obecni klienci mogą liczyć na 6% w skali roku, do 200 tys. zł, gwarantowane do 28.02.2024 roku. Sprawdź szczegóły >>

Alior przygotował kolejną edycję promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Mega Oszczędnościowym - 6% w skali roku dostępne jest na 3 miesiące do 100 tys. zł. Sprawdź szczegóły >>

No i jest jeszcze Santander Consumer Bank, gdzie nowi klienci mogą uzyskać 6% w skali roku (do 50 tys. zł), ale tutaj takie oprocentowane zapewnione jest tylko do 24.01.2024 roku. Zaletą propozycji jest możliwość korzystania z samego rachunku oszczędnościowego (bez wymogu konta osobistego). Sprawdź szczegóły >>


Powyższy wpis przedstawia stan obowiązujący na dzień publikacji wpisu, czyli 1.01.2024 roku. Na bieżąco aktualizowane zestawienia (obejmujące też lokaty i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem poniżej 6%) znajdziesz tutaj:
Gdziekolwiek podaję oprocentowanie, to przedstawiam je w ujęciu rocznym. Pod uwagę biorę wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem (co zapewnia niezmienność stawki przez okres umowy depozytu) lub - w przypadku kont oszczędnościowych - z gwarancją oprocentowania przez określony czas. 

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzać pieniądze i myślisz o lokatach i/lub kontach oszczędnościowych, a pojawiają się przy tym pytania, koniecznie sprawdź me wpisy poradnikowe, z których dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o lokatach bankowych oraz o kontach oszczędnościowych. W tych wpisach znajdziesz objaśnienia, porady, wskazówki oraz prosty w obsłudze kalkulator odsetek, który pozwoli Ci wyliczyć spodziewany zysk.

I choć ta kwestia na końcu, to nie mniej ważna. Na blogu Bankobranie skupiam się tylko na tym, co pewne i gwarantowane, więc pod uwzględniam wyłącznie oferty, które podlegają pod bankowy system gwarancji depozytów. W każdym przypadku obowiązuje więc 100-procentowa ochrona środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro, którą w większości przypadków zapewnia przede wszystkim polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (w podlinkowanym wpisie przeczytasz o szczegółach gwarancji i ich zakresie). Wyjątkami są InBank, Aion Bank oraz Raiffeisen Digital Bank, w których gwarancję dają odpowiedniki BFG (odpowiednio z Estonii, Belgii i Austrii).

145 komentarzy:

 1. Jak w Santander Consumer mam 6% do 24.01. i wycofam wtedy kasę bez trzymania do końca miesiąca to dostanę odsetki za styczeń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, za ten okres, w którym będziesz miał saldo niezerowe 😃

   Usuń
 2. W styczniu kończy mi się roczna lokata 8,2% w mBanku. Ostro oprocentowanie poleciało w tym czasie. Ciekawe czy coś zaproponuje na zatrzymanie...

  OdpowiedzUsuń
 3. TAK, kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego

  OdpowiedzUsuń
 4. Velobank lokata mobilna wcześniej nie otwierana a mi pokazuje 2% na 6 miesięcy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bez powodu ma dopisek Na Start. Lokatę można założyć tylko raz w ciągu 30 dni od dnia aktywacji Bankowości Mobilnej. Dla tych, co przespali ten okres jest 2%.

   Usuń
  2. A ile dają jak się tego nie prześpi?

   Usuń
  3. Tyle, co Złotówa podał w poście, czyli 7%.

   Usuń
 5. Jeśli profit millenium do 26.01 daje 6,25 procent pod warunkiem zrobienia 5 płatnosci kartą, to czy zakladajac profit w dniu 25.01 trzeba zrobic 5 platnosci karta do konca stycznia czy do 24.02?
  Czy z konta profit mozna w dowolnym momencie wybrac srodki i gdzies przelac, tracac tylko odsetki za maksymalnie jeden miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z wpisu na temat KO Profit w Millennium (https://www.bankobranie.pl/2023/12/millennium-konto-oszczednosciowe-profit-56-edycja.html):
   "wypłata odsetek:
   w oparciu o oprocentowanie 3,0% w skali roku następuje pod koniec miesiąca kalendarzowego;
   dodatkowych wg oprocentowania 3,5% w skali roku (jako wyrównanie do oprocentowania 6,25% w skali roku), jeśli wykonane zostanie 5 transakcji kartą lub Blikiem, przewidziane jest w nocy pomiędzy pierwszym, a drugim dniem roboczym kolejnego miesiąca kalendarzowego" ... 3 + 3,5 = 6,25 :)

   Usuń
  2. 3% + 3,25%

   Usuń
  3. 5 transakcji w mcu, nawet jak beda zrobione przed otwarciem konta profit

   Usuń
  4. Co do przelewu, to tak, trzeba tylko pamiętać, że w Profit jest tylko jeden przelew darmowy w miesiącu, potem chyba 9 zł.
   Co do tych 5 płatności, liczy się miesiąc kalendarzowy

   Usuń
  5. Dzieki, chlopaki. Czyli chcac zalozyc konto profit 26.01 najlepiej juz robic te 5 platnosci, zeby sie w styczniu zmiescic, zdążyć.

   No tak, dzieki za przypomnienie o oplacie za drugi przelew!!! Jak wyplacac, to od razu na maksa, bez pieszczenia. Wieszczą spadek dolara do 3,6... Więc kombinuję. Juz jest ponizej 4.0, a na tym nie zabieraja nam belki. Latwo więc o lepszy zysk niz na slabych ko.

   Pozdrawiam i wszelkiej pomyslnosci w 2024 r.!!

   Usuń
  6. Konto możesz założyć już teraz, a promkę podwyższonego oprocentowania na nim uruchomić później :)

   Usuń
 6. I kolejne obniżki oprocentowania. Lokata Facto leci w dół.
  Idzie lepsze... 🤣

  OdpowiedzUsuń
 7. A co sądzicie o Anion Banku? Bo w sieci ma dużo negatywnych opinii (od działania apki po sam kontakt z bankiem). Może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem? Pozdrawiam..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytaj opinii w internecie. Szkoda czasu. Ja mam od początku istnienia i nie mam uwag.

   Usuń
  2. To że u jednego jest ok, nie znaczy że u innych będzie podobnie. Z tym bankom to trochę taka loteria. Jak dla mnie to szkoda „prądu”. Zwłaszcza, że są lepsze oferty.

   Usuń
  3. Początkowo miałem problemy z zasilaniem, ale teraz jest wszystko ok. Jak ktoś obrotny, to zarobi około 200 zł miesięcznie.

   Usuń
  4. Siedziba Aion Banku znajduje się w Brukseli. Mimo, że bank ma siedzibę za granicą, nadaje polski numer IBAN i posiada oddział w Polsce, mieszczący się przy ul. Dobrej 40 w Warszawie. Oznacza to, że Aion Bank nie jest bezpieczny przed zajęciem przez komornika 😬

   Komornik nie ma prawa i narzędzi do zajmowania rachunków w zagranicznych bankach, które nie posiadają oddziałów w Polsce ---> 'cyfrowy' Raiffeisen 😃

   Usuń
  5. Pytałem, bo oferta konta oszczędnościowego wygląda sensownie ( bez podziału nas stare, nowe środki i limity kwot, swobodę wpłat i wypłat). Pytanie, czy bezpiecznie trzymać tam większe kwoty.

   Usuń
 8. Nie wiem czy dobrze to rozumiem jeśli chodzi o ING, ale wydaje mi się że "starzy" klienci mogą skorzystać z oprocentowania 6% na OKO Bonus dla nowych środków (odniesienie do 11.12.2023). Analizował ktoś tę ofertę?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale Millenium daje 6,25 do 100.000zł, a nie 6.00, wiec to troszke lepiej. Kwota depozytu w ING aż 399,999 zl jest super, bo wszędzie daja maksymalnie do 50.000-100.000 zl. ING sie wyroznia wysokoscia mozliwej kwoty depozytu i nie trzeba pilnowac tych 5 platnosci karta, a raz zapomnisz i po tobie. Jeszcze sie waham...

   Usuń
  2. Mi właśnie kończy się bonusowe 3 miechy oprocentowania w Millennium stąd dopytuje o ING. Ale jak jesteś już klientem to max 200 000 zł - 399 999 do wyciągnięcie ale przez Nowych.

   Usuń
  3. O nieeee, z tym ing to jednak problem, fajtycznie, i nie da rady skorzystac, bo trzeba by bylo rok wczesniej nic nie robic. Co za porażka! Łaski nie robia, belkowe odejmują i jeszcze taaakie warunki stawiają. Sie w ogole nic nie opłaca! :(

   Usuń
  4. O tym, jak jest źle z ko i lokatami teraz, świadczy fakt otrzymania przeze mnie prezentu od jednego z banków - specjalnego oprocentowania na ko u nich. Z 0,01% podniesli mi na 2,5%. Zaklaskać, zgodzić się na współpracę i wpakować tam wszystek majątek? ;) Szał ciał i uprzęży normalnie, taaaaaaakaaa wyjątkoooowaaaa okazja! ;)

   Usuń
  5. Anonimowy4 stycznia 2024 19:12
   Z KO z oprocentowaniem promocyjnym raczej nie skorzystasz, ale z tego konta OKO Bonus chyba możesz, tam obowiązuje tylko karencja na nowe środki

   Usuń
  6. Jakiś czas temu dostałem pismo od Śląskiego z żądaniem wyjaśnienia źródła pochodzenia moich depozytów.

   Na infolinii poinformowali mnie, że rzekomo mają taki obowiązek, a w przypadku gdym to pismo zignorował, to wcześniej czy później muszą zgłosić to do US.

   Usuń
  7. Podstawą takiego działania jest ustawa z 1. marca 2018 o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu 🤣🤣

   Usuń
  8. Też dostałem prośbę od ing, kilka kliknięć w aplikacji mobilnej i po sprawie. Zaznaczone źródła, żadnych dokumentów nie chcieli.
   Powodem pytania jest KYC:
   https://www.ing.pl/o-banku/kyc-poznaj-swojego-klienta

   Usuń
  9. Właściciel Śląskiego, holenderski ING Groep NV, w 2018 r. został ukarany gigantyczną karą w wysokości €775 mln za niedopełnienie obowiązków związanych ze zgłoszeniem prania brudnych pieniędzy jednego ze swoich klientów, spółki należącej do rosyjskiego oligarchy finansowego.

   Od tego czasu w całej grupie wprowadzono wyśrubowane procedury bezpieczeństwa.

   Usuń
 9. Ze wskazanych ofert wynika, że już czas pożegnać się z Santander

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy ktoś wie jaką propozycję zawrotną daje Velobank przy przelewie do innego banku na konto oszczędnościowe i lokaty ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. One są spersonalizowane i zależą też od banku, gdzie robisz przelew. Najlepiej wybrać jakiś z dużym oprocentowaniem na KO, np. Mille. Zainicjuj przelew i sam sprawdź, co zaproponują, w razie czego anulujesz przelew i nic się nie założy nigdzie ani przelew nie wyjdzie

   Usuń
  2. Zamarkuj taki przelew i sam zobacz. Co chwila ktoś chce żeby kto inny to zrobił za niego.

   Usuń
  3. Oferta jest uzależniona od banku, do którego jest inicjowany przelew. Aktualnie to maks. 5% 😳

   Usuń
  4. Warto porównać jakie oferty dają różnym klientom można później negocjować.

   Usuń
  5. Mnie dają dzisiaj 5,4% na lokatach 2 i 4 miesięcznych niezależnie od banku i kwoty

   Usuń
  6. Negocjować? Z kim? Przy próbie przelewu wychodzącego pojawia się oferta wygenerowana zgodnie z ich algorytmem i albo ją akceptujesz, albo nie - ot co.

   Usuń
  7. Mam 6,25%

   Usuń
  8. Możesz negocjować na infolinii.

   Usuń
  9. W Velobanku dzisiaj przelewy do mBanku i Aion Banku. W obydwu przypadkach propozycje 5,6% do wyboru na 2 lub 4 m-ce.

   Usuń
  10. Nie lepiej negocjować lepsze warunki na infolinii?

   Usuń
  11. Ostatnio jak negocjowałem to mi dawali gorsze procenty niż na lokacie dla nowych środków. Co oferują obecnie?

   Usuń
 11. Banki swoimi ofertami wykluczają z promocji osoby starsze.Mam większą sumę pieniędzy,y do ulokowania, ale warunki,jakie stawiają Banki są dla mnie nie do spełnienia.Nie jestem obyta z aplikacjami w telefonie i nie potrafię wykonać tych ws,ystkich wymagań. To jest chore. Tu żądają selfie,gdzie indziej przez wideorozmowęi cała reszta,ta tych różnych operacji w telefonie. To nie dla naz,ludzi wiekowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Realia są takie, że gdyby nie pewne ruchy ekipy Morawieckiego, to do dzisiaj oprocentowanie depozytów bankowych byłoby śmiesznie niskie - banki obecnie nie potrzebują JAKICHKOLWIEK depozytów!

   Usuń
  2. Równie dobrze można by powiedzieć, że sieci handlowe gorzej traktują klientów, którzy nie mają możliwości aktywacji kuponów zniżkowych w apkach.

   Usuń
 12. Jest dość oczywiste, że to najwyższy czas zaparkować kasę na dłużej. Jedną z opcji są obligacje i np. 3-letnie stałoprocentowe TOS obecnie wciąż dają oprocentowanie składane w wysokości 6,93% - jeszcze jesienią to było 7,33% (w grudniu 7,04%) ... tendencja jest spadkowa 😳

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I edycja styczniowa, pewnie jeszcze będzie niższa o jakieś 0,5-1%.
   Pozornie inflacja u nas już hamuje. Już jest luz ;) zraz dostaniemy kasę z kpo, 300 plus do 500, 30% dla budżetówki, latem uwolnią cenny energii, dojdzie vat do żywności a ja sobie poczytam wpisy jaka szkoda, że w 10 - latki nie poszedłem ... po wykorzystaniu limitu na 12 - letnie ;)

   Usuń
  2. Oprocentowanie TOS w styczniu jest niższe w stosunku do grudnia o 0.1 p.p.

   Usuń
  3. Jednak znikna wakacje kredytowe dla duzej grupy osob

   Usuń
  4. W Niemczech i w całej Strefie Euro po kilku miesiącach spadków inflacja już odbija więc te obligacje TOS mogą się okazać najgorszym wyborem. Stałe oprocentowanie gdy inflacja, stopy i oprocentowanie niekoniecznie będą spadać a wręcz przeciwnie, może zaczną gwałtownie rosnąć.

   Usuń
  5. Obniżka stóp procentowych przez RPP to jedynie kwestia czasu - sorry, ale taki klimat :)

   Usuń
  6. 20% dla budżetówki, nie 30. Poza tym z całym szacunkiem, ale wzrost pensji minimalnej z 3600 PLN BRUTTO do 4300 PLN BRUTTO w tym roku już mi daje te 20%

   Usuń
  7. @Anonimowy, 7 stycznia 2024, 09:56 - skąd ta info? Eurostat podaje wskaźniki inflacji różniące się dość znacznie w każdym z krajów €-zony. Ponadto kraje spoza tej grupy, np. Polska, mają kompletnie inne cykle finansowe.

   Usuń
  8. GUS podał w piątek, że inflacja w grudniu wyniosła 6,1% rok do roku. W listopadzie wynosiła 6,6% 😃

   Usuń
  9. @Anonimowy, 6 stycznia 2024, 22:27
   Najrozsądniej jest mieć różne rodzaje depozytów, więc w przypadku obligacji TOS powinny być jedynie częścią tzw. portfela.

   Usuń
  10. Dzisiaj GUS ogłosił poprawkę do danych o inflacji:
   - średnioroczny wskaźnik CPI za rok 2023 wzrósł o 11,4%
   - wskaźnik CPI przez ostatnie 4 lata wzrósł o 39%

   Usuń
 13. ! Obniżka oproc. w Toyota Bank od 19.01.2024, w tym lokat plus. Nowa tabela oproc. (jak i stara) są na ich stronie int. Jutro i pojutrze można jeszcze złapać wersje na lepszym %.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super - za tydzień kończy mi się roczna Lokata Plus @ 8,2%

   Usuń
  2. @Anonimowy16 stycznia 2024 19:13
   Witaj w klubie. Niestety mam tak samo.

   Usuń
  3. Co radzisz w kwestii uniknięcia opłaty za konto w wysokości 2,49 zł po zakończeniu lokaty?

   Usuń
  4. Masz 4 możliwości do wyboru.

   2,49 zł - opłata miesięczna za konto pobierana jest na początku każdego miesiąca kalendarzowego, ale w kolejnym bank ją zwraca w przypadku:

   (1)utrzymywania minimalnego miesięcznego średniego salda konta w wysokości 1 000 zł lub

   (2) minimalnego miesięcznego średniego salda lokat w wysokości 2 500 zł, lub

   (3) po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty kredytu samochodowego posiadanego w Toyota Bank Polska S.A., lub

   (4) po dokonaniu z konta minimum raz w miesiącu spłaty raty z tytułu umowy leasingu w Toyota Leasing Polska Sp. z o.o.

   Usuń
  5. Widzą ile lokat im zapada w najbliższym czasie więc zawczasu obniżają oprocentowanie. Szkoda bo liczyłem że zostanę ale teraz czas się ewakuować.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 16 stycznia 2024, 21:54 - dzięki.

   Usuń
  7. Tylko, że pozabieramy kasę z banków wpłacając na obligacje i przez 3-, 4-, a może i 10 lat nie zobaczą tych naszych depozytów. Ciekawe, czy będą mieli na kredyty i pożyczki oraz inwestycje dla rozwoju biznesu. Bo alternatywą dla klienta akceptującego niski poziom ryzyka są dla lokat I kont oszcz. tylko obligacje.

   Usuń
  8. @Anonimowy, 17 stycznia 2024, 11:08
   W jaki sposób można się z nimi rozstać, żeby nie pobrali tej opłaty w wysokości 2,49 zł?

   Usuń
  9. Jedna opłata 2,49zl nie do uniknięcia. Jak wypowiesz umowę dziś to pobiorą opłatę 01.02.2024 za luty i zwrócą do połowy 02.2024 opłatę za styczeń i już nie pobiorą w dniu 01.03.2024, ale też nie zwrócą oplaty pobranej 01.02.2024.

   Usuń
  10. Złożenie dyspozycji zamknięcia konta dzisiaj oznacza, że 17. lutego zostanie ono zamknięte, ale jeszcze 10. lutego zwrócą pobraną opłatę w dniu 1. lutego, czyż nie?

   Usuń
  11. @Anonimowy, 16 stycznia 2024, 21:54
   Czy tu chodzi o spełnienie tych warunków średnio-miesięcznych sald kont lub lokat w m-cu składania dyspozycji zamknięcia konta czy w m-cu jego zamknięcia?

   Usuń
  12. Czy ktoś zamykał u nich konto i udało mu się w jakiś sposób uniknąć tej opłaty?

   Usuń
  13. Anonimowy17 stycznia 2024 14:08
   no ale na początku lutego jeszcze pobiorą której w marcu już nie zwrócą.

   Anonimowy17 stycznia 2024 15:52
   to tylko 2,49 zł. W czasie pisania takiego komentarza można więcej zarobić :)

   Usuń
  14. @Anonimowy, 17 stycznia 2024, 16:42
   Złożenie dyspozycji zamknięcia konta w styczniu przy trybie 30-dniowym oznacza jego zamknięcie w lutym - co ma do tego marzec?

   Czy opłata, która jest pobierana 1. dnia danego m-ca jest zwracana dopiero 10. dnia kolejnego m-ca?

   Usuń
  15. Nikt poza nimi nie już chyba tej archaicznej formy opłaty za konto. Przed laty Eurobank też stosował podobny myk, ale jednak dawało się uniknąć tego haraczu za ostatni m-c.

   Usuń
  16. Jak szybko oni realizują dyspozycję zamknięcia konta złożoną poprzez e-mail? Pytam dlatego, że np. w Pocztowym ta metoda to istna porażka.

   Usuń
  17. Czy dobrze rozumiem, że jeśli nawet mam spełniony 1 z warunków bezpłatności (kasa na depozytach w wymaganej średniomiesięcznej kwocie), to i tak powinienem trzymać na Moto Koncie te 2,49, by nie doprowadzać, do ujemnego salda na początku miesiąca? Konto zostało założone tylko w celu skorzystania z Lokat Plus i od razu wyzerowane. :)

   Usuń
  18. Pytanie do znawców: czy składając dyspozycję zamknięcia konta można jednocześnie podać nr rachunku do zwrotu opłaty w wysokości 2,49 zł za ten ostatni miesiąc?

   Usuń
  19. Ja tak robię. Na RORze mam non stop albo 0 zł albo 2,49 zł.

   Usuń
  20. opłata 2,49 zł pobierana 1. dnia i zwracana do 10. dnia ROBOCZEGO kolejnego m-ca

   Usuń
  21. Anonimowy17 stycznia 2024 18:34 - co ma do tego marzec?
   A to, że do 14.03.2024 powinni zwrócić przynajmniej część opłaty za część m-ca lutego, w którym to się konta nie miało. Bo bank w przypadku pobierania opłat z góry ma obowiązek zwrócić część opłaty za niewykorzystany m-c, powinno to mieć miejsce w marcu do 14.03.2024. A że w praktyce konta już nie będzie to i nie zwrócą. Ja odpuszczam im to, niech mają te 2,49 zł za PEŁNY luty (mimo, że kont już nie będzie przez 1-, 2- tygodnie lutego. Kto chce się z nimi kłócić o złotówkę droga wolna, można będzie składać reklamacje.

   Usuń
  22. @Anonimowy, 18 stycznia 2024, 07:00 - skąd w Twoim wpisie pojawiła się data 14. marca?

   Usuń
  23. Żaden bank nie może odmówić zwrotu opłaty pobranej 'z góry' zwłaszcza w sytuacji, gdy klient spełnia warunki jej zwrotu - to byłoby bezprawne!

   Usuń
  24. 10. dzień roboczy marca, max czas, do kiedy zwracają opłatę za luty pobraną 01.02.2024.

   Usuń
  25. Mam u nich ROR od 4-ech lat i zawsze bez wyjątku zwrot tej opłaty następował 10. dnia KALENDARZOWEGO - dzień roboczy, sobota czy niedziela 😋

   Usuń

 14. Data transakcji: 10.01.2024
  Kwota: 2,49 PLN
  Opis operacji: Zwrot opłaty naliczonej w dniu 2023-12-01

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli TB zwraca opłatę za dany m-c 10. dnia KALENDARZOWEGO kolejnego m-ca?

   Usuń
  2. Tak, opłata jest z góry a zwracana na początku kolejnego miesiąca kalendarzowego.

   Usuń
  3. Regulaminowo mają czas do 10. dnia roboczego, ale jak widać w praktyce robią to kilka dni wcześniej.

   Usuń
  4. Już pewnie za późno żeby skorzystać? Przelewy natychmiastowe do Toyota Banku nie działają :(

   Usuń
  5. Santander do 14.45 ostatni wychodzacy

   Usuń
  6. Brak oddziałów, nie ma możliwości przelewów natychmiastowych, archaiczna metoda poboru opłat za konto, autoryzacja tylko tzw. apką, otwieranie konta tylko przez kuriera po telefonie z banku, na który się sporo czeka i na dodatek zamykanie konta listem - co Was tam jeszcze trzyma?

   Usuń
  7. Co mnie trzyma? Dobre oprocentowanie lokaty na rok (6.2%)i możliwość ulokowania większej sumy (do 400 tys.), gwarancja w polskim BFG, a nie jakimś odpowiedniku. Konkurencja dobry procent daje przeważnie na krócej i na znacznie niższą kwotę.

   Usuń
  8. Już teraz nie trzeba zamykać listownie. Można mailem wysłać skan wypowiedzenia.

   Usuń
  9. Zamykanie również wnioskiem w bankowości internetowej lub wysyłając formularz na maila - dla tych, co zadbali by bank posiadał ich wzór podpisu (tj. otwierali konto przez kuriera).

   Usuń
  10. Zamykanie konta jest u nich możliwe wnioskiem w bankowości? W jaki sposób?

   Usuń
  11. W bankowości int. wnioski - złoż - wypowiedzenie umowy.

   Usuń
  12. Dzięki. Czy w tym wniosku jest możliwość podania numeru konta do zwrotu pozostałości na zamykanym rachunku, np. zwrotu tej ostatniej opłaty?

   Usuń
  13. W treści maila pisz co uważasz, im dokladniej tym lepiej. Zorientuj się wcześniej, czy za przelew jakby robili ze zwrotem nadpłaty czy nie pobiorą żadnej oplaty. Różnie bywa w tej kwestii. Do tego zwrot oplaty i tak byłby częściowy, mi by się nie chciało w tej kwestii bawić.

   Usuń
  14. W trakcie gdy konto będzie w trakcie wypowiedzenia zamierzam wykonać warunek konieczny do zwrotu całkowitej opłaty za konto znaczit w wysokości 2,49 zł.

   Jeśli pobierają jakąkolwiek opłatę za przelew na wskazany rachunek, to mają czas na jej zwrot na moje konto zanim go jeszcze zamkną. W innym przypadku kwestią zajmie się arbitraż - proste!

   Usuń
  15. Żaden bank nie może odmówić zwrotu opłaty pobranej 'z góry' zwłaszcza w sytuacji, gdy klient spełnia warunki jej zwrotu, ale Toyota Bank Polska robi tak od lat i jakoś im to uchodzi na sucho.

   Usuń
  16. Zapis w TOiP w kwestii warunków zwrotu tej opłaty jest dość jednoznaczny i w sytuacji gdy będą iść w zapartę warto zgłosić sprawę do Biura Rzecznika Klienta.

   Usuń
  17. Mnie dzisiaj ichni 'doradca' na infolinii sugerował, że aby uniknąć tej ostatniej opłaty, to trzeba złożyć dyspozycję ostatniego dnia m-ca.

   Na moje pytanie o to w jaki sposób ma nastąpić zwrot opłaty za ostatni m-c gdy konto będzie w trybie wypowiedzenia, w którym spełnię warunki średnio-miesięcznego salda np. lokat, musiał spytać kogoś innego i po chwili odpowiedział, że to jest niemożliwe - czeski film :)

   Usuń
  18. Uważaj składając w styczniu wypowiedzenie. Bo składając 31.01, okres wypow. 30 dni upłynie 01.03.2024. Więc w bm. max do 30.01.

   Usuń
  19. @Anonimowy, 25 stycznia 2024, 17:37- w jaki niby sposób data złożenia dyspozycji zamknięcia konta ma jakiekolwiek znaczenie w kwestii zwrotu opłaty pobieranej z góry za dany m-c w sytuacji gdy klient spełnia warunki darmowości z ten m-c?

   Usuń
  20. Zastanawia ile osób już im podarowało te opłaty za ostatni miesiąc, mimo spełnienia warunków darmowości.

   Usuń
  21. Brak zwrotu pobranej opłaty za 'prowadzenie' konta w przypadku spełnienia warunków jego darmowości jest niezgodny z prawem. Amen!

   Usuń
  22. Tyle emocji o 2,49 zł...

   Usuń
  23. Obecnie nie ma chyba banku, który stosuje tak groteskowy obyczaj z poborem opłat.

   Usuń
  24. Dziś zakończyła mi się roczna lokata na 100k @ 8,2% i ku mojemu zdziwieniu wypłacone odsetki były niższe o 1,45 zł niż należne czyli 6642 zł (100k * 8,2% * 0,81) - z czymś takim się jeszcze nigdy nie spotkałem!

   Usuń
  25. To dotyczy zapewne każdej lokaty u nich, ale wątpię żeby ktokolwiek to sprawdzał 😋

   Usuń
  26. Zgłosiłem im reklamację o błędnie wyliczone odsetki (z 7 lokat).

   Odpisali:
   "Szanowny Panie,

   Toyota Bank Polska S.A. w odpowiedzi na zgłoszenie ....... informuje, że
   przeanalizował Pana sprawę.

   Kwota naliczonych odsetek wyniosła 3279,44 zł brutto, z tego podatek
   należy odliczyć 19% podatek, który wyniósł 623,10 zł. Po odliczeniu
   otrzymał Pan 2656,34 zł.

   Zgodnie z powyższymi kwotami, podatek został naliczony prawidłowo."

   Na co im odpisałem:

   "Dzień dobry!

   Posłużę się więc prostym wyliczeniem, bo jest ono szczególnie proste
   przy lokacie rocznej: 40 000 zł * 8,2% = 3 280 zł, a nie 3279,44 zł.

   3280 zł odsetek brutto po odjęciu podatku Belki (623,20 zł) daje 2656,80
   zł odsetek netto.

   W związku z powyższym odwołuję się od powyższej odpowiedzi na
   reklamację i proszę o ponowną weryfikację w oparciu o właściwe
   wyliczenia i wypłatę należnych odsetek w całości."

   Czekam na odpowiedź. Tęgie umysły liczą, może nie mogą znaleźć kalkulatora.

   Usuń
  27. Dzięki za ten wpis!

   Właśnie sprawdziłem odsetki na swoich lokatach wypłacone przez ostatni rok i absolutnie wszystkie zawierają podobny błąd na moją niekorzyść. Jakim cudem jakikolwiek bank może mieć tego rodzaju problem?

   W związku z tym złożyłem reklamację - sprawa jest bez precedensu!

   Usuń
  28. No to też poszła reklamacja.

   @Anonimowy31 stycznia 2024 10:34. Ich odpowiedź poniżej jakiegokolwiek poziomu krytyki. Nawet tego nie policzyli.

   Usuń
  29. Ciekawe jaka jest skala tych 'pomyłek' i jak długo już trwa?

   Usuń
  30. Zajumali sobie po 60 gr. odsetek netto od każdych 40.000 zł za lokatę roczną 8,2%. No nieładnie. Kapitalizacja roczna, wyliczenie poziom podstawówki, no nie wiem jak tu można mieć jakiekolwiek inne zdanie.
   40.000x8,2%x0,81=2.656,80 zł a wypłacili z końcówką 20 gr.

   Usuń
  31. @Anonimowy, 31 stycznia 2024, 15:11 - Ciekawe jaka jest skala tych 'pomyłek' i jak długo już trwa?

   To dobre pytanie ... myślę, że ten błąd w algorytmie siedzi od bardzo dawna. Tak czy siak, w zależności od tego jak zareagują na moją reklamację dotyczącą zaniżonych odsetek na blisko tuzinie lokat (najstarsza dotyczy lokaty zakończonej w marcu ub.r.) być może zawiadomię o tym KNF i/lub
   Bankowy Arbitraż Konsumencki
   00-380 Warszawa
   ul. Kruczkowskiego 8
   tel. 22 48 68 400
   arbitraz.kancelaria@zbp.pl

   Usuń
  32. Uchodzi im niezwracanie opłaty za ostatni mc, teraz jak widać jeszcze po groszach odsetek na lokatach. Tak to jest odpuścić w małej rzeczy.

   Usuń
  33. @Mr. Złotówa, 16 stycznia 2024, 19:59 - ciekaw jestem czy chociaż Tobie wypłacili odsetki prawidłowo 😋

   Usuń
  34. Dostałem odpowiedź na odwołanie. Twierdzą że liczą prawidłowo. Tak wyglądają wyjaśnienia:

   "Obliczenia:
   Za rok 2023 341 dni trwania lokaty)
   (((40 000,00*8,2)/100)/365)*341= 3 064,33 zl kwota odsetek brutto
   Za rok 2024 24 dni trwania lokaty)}
   (((40 000,00*8,2)/100)/366)*24= 215,08 zl kwota odsetek brutto
   lacznie odsetki brutto zaokragleniu wyniosly: 3 279,44 zt brutto
   Odliczajac podatek aktualnie wynoszacy 19 od wypracowanych odsetek otrzymujemy kwote odsetek netto wynoszaca 656,34 zl.

   Z uwagi na powyzsze odsetki zostaty prawidlowo naliczone przeksiegowane na Pana rachunek bankowy."

   Usuń
  35. W algorytmie za rok 2024 mają błąd w algorytmie zakładając 366 dni, gdyż to rok przestępny, ale dla lokat zapadających dopiero po 29. lutego 😋

   Ciekawe jak wytłumaczą błąd w przypadku moich lokat, które zakończyły się wiosną, latem i jesienią ub.r. :)

   Usuń
  36. tu są jakieś błędy: 'Odliczajac podatek aktualnie wynoszacy 19 od wypracowanych odsetek otrzymujemy kwote odsetek netto wynoszaca 656,34 zl.'

   Usuń
  37. @Anonimowy, 2 lutego 2024, 15:02 - tak, błąd w mnożeniu bądź w odejmowaniu :)

   Usuń
  38. W przypadku rocznych lokat zapadających już po 29. lutego odsetki powinny być wyższe, gdyż rok jest jeden dzień dłuższy 😳

   Tak czy siak - nigdy jeszcze nie słyszałem, żeby jakiś bank nie potrafił ogarnąć tematu wypłaty odsetek z lokat!

   Usuń
  39. @Anonimowy, 2 lutego 2024, 12:11
   W kalkulacji "Za rok 2024 24 dni trwania lokaty)}
   (((40 000,00*8,2)/100)/366)*24= 215,08" jest dość oczywisty błąd, a mianowicie dzielenie przez 366 dni zamiast 365. Luty ma co prawda 29 dni, ale ta lokata zakończyła się wcześniej, a mianowicie już 25. stycznia!

   Ja bym pisał kolejne odwołanie, które trafi z automatu do Biura Rzecznika Klienta, a jego decyzja będzie dla nich obligatoryjna 😃

   Usuń
  40. @Anonimowy, 2 lutego 2024, 12:11
   Ciekawe kto wysmażył tą odpowiedź, gdyż 19% z kwoty 3279,44 zł to nie 656,34 zł tylko 623,09 zł 😋

   Nawet pomijając tak oczywisty błąd, to czas trwania tej lokaty wynosił 365 dni (341+24) i dzielenie jej na 2 odrębne człony z użyciem 366 (!) dni przy kalkulacji odsetek przez 24 dni stycznia to jakiś ponury żart!

   Ja właśnie złożyłem reklamację dotyczącą nieprawidłowo wyliczonych odsetek w moich 7-miu zakończonych lokatach: 6 w 2023 r. oraz jednej zakończonej 25. stycznia tego roku. Oczywiście przy wypłacie każdej z nich odsetki zostały błędnie wyliczone na moją niekorzyść. W przypadku tej ostatniej użyłem podobnego argumentu jak powyżej.

   W reklamacji zaznaczyłem, że w przypadku braku wypłaty należnych kwot będę zmuszony zwrócić się do organów finansowych nadzorujących banki.

   Usuń
 15. Jakie oferty lokat ma obecnie BOŚ albo Santander Consumer?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serio - lepiej tu zadać pytanie niż wejść na ich strony int.? Myślisz, że będzie szybciej lub bardziej wiarygodnie?

   Usuń
  2. BOŚ trochę spuścił z tonu, a SC nigdy raczej nie przodował 😋

   Usuń
 16. Złotówa, warunkiem dla Lokat Plus w Toyota Bank jest posiadanie Moto Konta. Kończy mi się lokata 14.02.2024, czy jeśli w 01.2024 złożę wypowiedzenie z m-cznym okresem wypow. to nie obniży mi to oproc. na lokacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie obniżają. Nie ma podstaw nawet.

   Usuń
 17. Obligi lecą w dół od 02.2024, bierzecie coś w 01.2024?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokupuję regularnie, co miesiąc, za małe kwoty, ROD i EDO tak żeby mieć to rozłożone +/- po tyle samo na 12 i 10 lat.
   W dłuższej perspektywie, długoterminowe indeksowane inflacją, wychodzą najlepiej.

   Usuń
  2. Ciekawe czy obligacje SP mają gwarancję BFG.

   Usuń
  3. Oczywiście że nie. Oby za jakiś czas ci wszyscy co dziś pięknie wierzą w super obligacje i pakują się w nie pod korek nie byli zaskoczeni jak się obudzą bez niczego. Polska złotówka już kilka razy upadała. Na ten przykład obligacji sprzed II WŚ do dziś nikt nie wykupił.

   Usuń
  4. Tak, ten przykład z obligacjami sprzed wojny mnie przekonał 🤡

   Usuń
  5. Wtedy nie było internetu, dziś obligacje możesz zerwać o każdej porze dnia i nocy, nawet z domu. Na bieżąco wiesz, co się dzieje w Polsce i na świecie, ryzyko oceniam na niskie. Ludzie na giełdzie grają, kasę w fundusze inwestycyjne ładują, w kryptowaluty. Nie powinna się taka sytuacja powtórzyć, a w razie odpukać wojny w Polsce kasę możesz w jednej chwili zabrać. Internet w sekundę w całej Polsce nie padnie.

   Usuń
  6. @Anonimowy31 stycznia 2024 14:46 Wszystko o.k., niemniej od momentu zerwania obligacji do momentu otrzymania przelewu na konto upływa 5 dni, co ważne roboczych. Także zerwanie obligacji to nie przelew expresowy. To oczywiście dla klarowności informacji :^)

   Usuń
 18. Inbank oferuje lokaty w EUR dla obecnych klientów:
  3,5% na 12 m-cy,
  3,4% na 6 m-cy
  2,7% na 3 m-ce.
  Informację wysłał mailem wczoraj. Kwota pojedynczej lokaty: od 500 do 10.000 EUR. Przy automatycznym odnowieniu na taki sam okres bonus +0,1% do obowiązującego oprocentowania w dniu odnowienia (może być inne niż obecne).

  OdpowiedzUsuń
 19. witam ile teraz dawają w ING banku jak sie przelewa pieniadze i zatrzymuja ostatnio bylo 5,5 % a teraz ile jest ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...