Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 200 zł premii + 150 zł w bonach na zakupy za konto osobiste w Banku Pekao

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING, Santandera i Aliora

3.11.2023

Zgarnij 200 zł premii + 150 zł w bonach na zakupy za konto osobiste w Banku Pekao

Oto najnowsza promocja dla osób otwierających konto osobiste w banku z żubrem w logo.

Promocja "Otwórz konto na selfie i otrzymaj nagrodę”- edycja X: zgarnij 200 zł premii
Do wzięcia czeka łatwa premia 200 zł na start (w tym 50 zł już za samo otwarcie konta). Do tego dochodzi jeszcze 150 zł w bonach na zakupy (dzięki promocji z punktami powitalnymi w programie Bezcenne Chwile) oraz - dla chętnych - 6,5% na koncie oszczędnościowym.


[Promocja zakończona.
Sprawdź obecnie dostępne promocje w Banku Pekao.]


Promocja "Otwórz konto na selfie i otrzymaj nagrodę”- edycja X: zgarnij 200 zł premii

Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, zamieszkała w Polsce, która:

 • w okresie od 1.08.2021 do 2.11.2023 r. nie posiadała (ani nie współposiadała) rachunku płatniczego (konta osobistego), ani rachunku lokaty oszczędnościowej w Pekao oraz
 • na dzień przystąpienia do niniejszej promocji (czyli w momencie otwierania konta) nie ma żadnego produktu kredytowego w Pekao.


W celu rozwiania ewentualnych wątpliwości dodam, że posiadanie jakichkolwiek produktów w PKO BP nie wyklucza z udziału, bo to dwa odrębne banki. 

Zasady promocji z premią 200 zł za Konto Przekorzystne


By wziąć udział w akcji i zdobyć tytułową nagrodę:

 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao wraz z wydawaną do niego kartą (najlepiej Mastercard - niżej wyjaśniam dlaczego) i bankowością internetową, wyrażając przy tym zgodę na przetwarzanie przez bank danych osobowych w zakresie niezbędnym dla swojego udziału w promocji oraz do 8.01.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem - aby wziąć udział w promocji trzeba zrobić to online/"na selfie" (więcej o tej metodzie otwierania konta piszę nieco niżej).

I to wszystko, co wystarczy zrobić, by wpadł pierwszy bonus 50 zł.

Dla uzyskiwania kolejnego bonusu (150 zł) w trzech kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):
 • wykonaj 5 płatności kartą wydaną do konta (mogą to być płatności na dowolne, nawet drobne kwoty; nie zaliczą się płatności Blikiem).


Wypłata bonusów
przewidziana jest w dwóch transzach:

 • 50 zł za otwarcie konta otrzymasz do 15. dnia drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otarcia konta;
 • drugi bonus - w wysokości 150 zł wpadnie do 15. dnia piątego miesiąca kalendarzowego po miesiącu otwarcia konta.

Jak to będzie wyglądało konkretnie? Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w listopadzie, to pierwszy bonus 50 zł wpłynie na Twe konto do 15.01., a aktywnością (czyli wykonywaniem 5 płatności kartą) będzie należało wykazywać się od grudnia do lutego. Bonus za tę aktywność dostaniesz do 15.04.2024 roku. 

Do momentu gdy bank wypłaci Ci bonusy, nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę wydaną do konta.

Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, uwzględnij, iż bank niektórych może nie zaliczyć. Wykluczone są następujące transakcje:

"internetowe przekazy pieniężne (określonych kodem MCC 4829), przekazy pieniężne w instytucjach finansowych (określonych kodem MCC 6050), przekazy pieniężne w Instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne) (określonych kodem MCC 6051)"


Takim zapisem bank najpewniej chce wyeliminować transakcje, które mogą nie być płatnością za faktyczne zakupy. Na potrzeby promocji można za to wykonywać płatności w sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, obuwniczych, motoryzacyjnych, budowalnych), marketach, w lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw, czy w Internecie (np. na Allegro).

150 zł w bonach na zakupy dzięki programowi Bezcenne Chwile


Zakładając Konto Przekorzystne w Pekao, możesz do niego wyrobić kartę Mastercard, która kwalifikuje się do rejestracji w programie Bezcenne Chwile. A tak się składa, że obecnie przy tej okazji można uzyskać do 12 000 punktów (w ramach promocji "Płać kartą i odbieraj nagrody w Bezcennych Chwilach"), które przełożą się na nagrody - np. bony na zakupy - o łącznej wartości 150 zł. Tym samym teraz - wraz z powyższą premią - w sumie możesz przytulić bonusy o wartości 350 zł.

Na początek jednak kilka zdań tytułem wstępu dla osób, które być może pierwszy raz będą miały do czynienia z programem Bezcenne Chwile. 
Czym jest program Bezcenne Chwile? To program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce (należą do nich oczywiście karty wydawane przez Pekao). Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Allegro, Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com - w zależności od dostępności), doładowania telefonu, nagrody rzeczowe czy bilety do kina (przykładowo: voucher o wartości 50 zł najczęściej "kosztuje" 4 000 punktów). Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. 
Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych oraz na powitanie. I na te punkty jest teraz okazja w Banku Pekao. Sprawdź: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

W niniejszej promocji do wzięcia są 2 nagrody: 8 000 oraz 4 000 punktów w programie Bezcenne Chwile.

Dla kogo promocja "Płać kartą i odbieraj nagrody w Bezcennych Chwilach"? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, posiadająca kartę debetową Mastercard (do konta) wydawaną przez Bank Pekao. Taka osoba przed 16.10.2023 r. nie mogła jednak uczestniczyć w programie Bezcenne Chwile z użyciem jakiejkolwiek karty wydanej przez Pekao (ewentualny udział w programie z kartami wydanymi przez inne banki nie jest przeszkodą do udziału w niniejszej okazji do bankobrania).

Limit nagród. Chociaż promocja z punktami powitalnymi ma być dostępna do 31.01.2024 r., to należy mieć na względzie, że może zakończyć się wcześniej w związku z ograniczoną pulą nagród - załapie się na nią 10 000 uczestników, rejestrujących kartę Mastercard w programie Bezcenne Chwile. W przypadku wyczerpania limitu którejkolwiek z nagród, stosowny komunikat ma się pojawić na stronie promocji (ponadto z 1-dniowym wyprzedzeniem na tej stronie ma zostać opublikowana informacja o spodziewanym przedterminowym wyczerpaniu puli). Rozwiewając ewentualne wątpliwości: promocja z premią do 200 zł nie jest limitowana.

Zasady promocji "Płać kartą i odbieraj nagrody w Bezcennych Chwilach" 


By wziąć udział w promocji i zgarnąć punkty powitalne: do 31.01.2024 r. 
 • przystąp do programu Bezcenne Chwile z kartą Mastercard wydaną przez Pekao (można to zrobić np. poprzez bankowość internetową) lub dodaj ją do programu, jeśli posiadasz w programie już inne karty;
 • do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym przystąpisz do programu, w sklepach stacjonarnych lub internetowych wykonaj min. 5 płatności kartą.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci 8 000 punktów oraz otworzy drogę do zdobycia drugiej nagrody - 4 000 punktów. By je zgarnąć: 
 • do końca miesiąca następującego po miesiącu przystąpienia do programu lub rejestracji karty w programie (jako kolejnej) wykonaj min. 1 płatność mobilną za pomocą karty Pekao (czyli po podpięciu jej do portfela elektronicznego, jak Apple Pay, Fitbit Pay, Garmin, Pay lub Google Pay).

Płacąc kartą na potrzeby promocji, pamiętaj wykonywać płatności w PLN, z wyłączeniem (i tu długi cytat z regulaminu): 
"transakcji realizowanych przy pomocy BLIK – a także z wyjątkiem:  
wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (np. towaru, usługi lub pieniędzy); operacji przeniesienia sald; transakcji z wykorzystaniem czeków w tym czeków podróżnych; transakcji dot. składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń; wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 
transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code) – (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, (ii) 5122 - określający m.in. właścicieli aptek, (iii) 5715 – określający hurtownie napojów alkoholowych, (iv) 5813 – określający pijalnie (napoje alkoholowe), bary, tawerny, kluby nocne i dyskoteki, (v) 5912 – określający drogerie i apteki, (vi) określający sklepy z piwem, winem, alkoholem, (vii) 6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków), (viii) 6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów), (ix) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (x) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (xi) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (xii) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty), (xiii) 7511 – określający obstawianie zakładów (włącznie z loteriami), żetony w kasynach, (xiv) 8999 – określający wolne zawody, (xv) 9311 – określający podatki oraz wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych (w tym portfela elektronicznego „SkyCash”) oraz 
zakup lub doładowanie wszelkich kart podarunkowych, prezentowych oraz elektronicznych bonów, nawet jeżeli nie znajdują w ramach powyższych MCC; a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe karty Uczestnika" 

Lista może wydawać się długa, ale swobodnie można płacić kartą m.in. w sklepach i marketach spożywczych, odzieżowych, budowlanych, na stacjach paliw, czy w Internecie - np. na Allegro. 

Promocyjne punkty mają być naliczone do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków ich uzyskania. Te punkty będą ważne przez 2 miesiące od momentu zasilenia rachunku punktowego (będzie to czas, w którym można je wymienić na nagrody z katalogu programu Bezcenne Chwile).

150 zł za konto dla dziecka


Bank Pekao premiuje też otwarcie konta dla nieletnich. Do wzięcia czeka łatwa premia 150 zł. Jeśli Twa pociecha jest w wieku 0-17 lat, sprawdź jak skorzystać z tej promocji - o szczegółach piszę tutaj.

6,5% na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao


Dla osób otwierających teraz Konto Przekorzystne w Pekao dostępna jest jeszcze jedna promocja (na którą załapać się można także do 8.01.2024 roku, a więc w tym samym terminie co na akcję z premią 200 zł). 

To podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, na którym bank oferuje obecnie 6,5% w skali roku do 100 000 zł, gwarantując utrzymanie warunków przez 152 dni. Więcej na temat tej propozycji piszę tutaj.

Konto Przekorzystne - prześwietlenie oferty Pekao 


Główne cechy Konta Przekorzystnego, czyli konta osobistego zakładanego w niniejszej promocji, to: 

 • 0 zł za prowadzenie konta - bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta (za wyjątkiem karty Gold - zwróć na to uwagę, bo i ta karta też może być do wyboru we wniosku o konto) - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub
  • (II) w miesiącu poprzedzającym na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, to musi być więc przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej; 
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł. 


W promocji z premią do 200 zł uczestniczą wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). To prosty proces z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto).

Co w sytuacji, jeżeli zdecydujesz się na otwarcie konta online, ale ten proces się nie powiedzie i finalizacja będzie musiała nastąpić w placówce? Tutaj jest dobra wiadomość, bo w regulaminie promocji można znaleźć zapis:

"Jeśli nie udało Ci się zawrzeć tych umów w kanałach wskazanych w ust. 1 pkt 12 [czyli online/"na selfie" - przyp. Mr. Złotówa] ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku (...), ten warunek uznamy za spełniony".

 
W praktyce możliwe są zatem 3 scenariusze:

❌ składasz wniosek o konto, w którym wybierzesz oddział jako sposób podpisania umowy => nie weźmiesz udziału w promocji; 

✅ składasz wniosek o konto, w którym zdecydujesz się na zawarcie umowy online (lub mobilnie) i w taki sposób zawrzesz umowę => weźmiesz udział w promocji; 

✅ w składanym wniosku wybierasz zawarcie umowy online (lub mobilnie), ale weryfikacja nie powiedzie się i umowę zawrzesz w oddziale => nadal będziesz brać udział w promocji. 


Przydatne dokumenty:

28 komentarzy:

 1. Jest chyba jedna pułapka - ci którzy mieli konto w Ideabanku zostali automatycznie przeniesieni do PEKAO i mają tam konto. Uniemożliwi to więc skożystanie z promocji. Szkoda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie pułapka tylko normalna kolej rzeczy.

   Usuń
  2. Korzystne było niezwłoczne złożenie dyspozycji zamknięcia konta po przejęciu Idea, co nastąpiło w Sylwestra 2021 🤡

   Usuń
  3. z tym automatycznym przeniesieniem Ideabanku to jest problem nawet dowiedzieć się czy konto zostało zamknięte i z jaką datą. Ktoś to rozwiązał ?

   Usuń
  4. W tej promce okres karencji zaczyna się 1. sierpnia 2021 czyli 7 m-cy od przejęcia Idea Bank przez Pekao - czasu na zamknięcie konta było aż nadto!

   Usuń
  5. @Anonimowy, 3 listopada 2023, 14:14 - Ktoś to rozwiązał?

   1. Próba logowania do swojego dawnego konta sporo wyjaśni.
   2. Telefon na infolinię 22.101.10.10, którą obsługują dawni pracownicy Idea, to druga metoda.

   Usuń
  6. Przejść się do oddziału Pekao. Zmieniałam u nich niedawno adres korespondencyjny. Tylko powiedzieć, że w sprawie byłego idea banku. Muszą wejść na inny profil klienta, odruchowo wchodzą w obecne Pekao.

   Usuń
  7. @Anonimowy5 listopada 2023 11:32
   W jakim celu miałbym fatygować się do oddziału i czekać tam w kolejce, skoro mogę zadzwonić na infolinię?

   Usuń
 2. Nie mam wyboru karty MasterCard tylko visa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja tak samo, zgłosiłam na infolinii

   Usuń
  2. Czyli nici z punktów do BCh, czy tak?

   Usuń
  3. Dalej tylko Visa. Odpuszczam :)

   Usuń
  4. Można chyba potem wyrobić dodatkowo MC, ja mam MC ale widzę w Ofercie, że mogę dodatkowo wyrobić Visę, więc chyba można mieć obie karty

   Usuń
  5. Co to zdradza, że chyba potem można wyrobić dodatkowo kartę MasterCard?

   Usuń
  6. Nadal są do wyboru tylko Visy :(

   Usuń
 3. Udaje się komuś przejść ta weryfikację na selfie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po ostatniej promce zamykali moje konto niemal 10 tygodni. Zamknęli dopiero po moim kontakcie z arbitrażem:

   Bankowy Arbitraż Konsumencki
   00-380 Warszawa
   ul. Kruczkowskiego 8
   tel. 22 48 68 400

   Na dokładkę dostęp do bankowości był aktywny jeszcze przez kolejne pół roku - nigdy więcej!

   Usuń
  2. W trakcie słynnej promki ze stycznia 2019: https://www.bankobranie.pl/2019/01/bonus-100-zl-za-kont, do której przystąpił nawet sam Złotówa (17.01.2019: "No i stało się! Jestem klientem Pekao"), na podstawie błędnego zajęcia komorniczego mojej żonie zablokowali kartę, co było niezgodne z prawem!

   W efekcie tego niesłusznie pobierali opłaty w wysokości 9 zeta miesięcznie aż do wypłaty karty, po czym oczywiście niezwłocznie złożyła dyspozycję zamknięcia konta, co trwało półtora miesiąca.

   Usuń
 4. Przy próbie założenia konta przez selfie próby są nieudane ponieważ 3 lata temu byłem ich klientem i po rozmowie z infolinia dowiedziałem się że zakładając w przeszłości konto na selfie nie mogę ponownie z tej opcji skorzystać i tym samym jestem wyłączony z promocji i nie mają na to żadnej karencji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale już rozwiązali ten problem w poprzednich promocjach, W regulaminie jest dodane:"Jeśli nie udało Ci się zawrzeć tych umów w kanałach wskazanych w ust. 1 pkt 12 (ebankowość, peopay) ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowy w oddziale Banku oraz spełnisz pozostałe warunki określone w ust. 1, ten warunek uznamy za spełniony."
   Kto słucha konsultantów, na ogół niewiele wiedzą

   Usuń
  2. Niemal wszystkim bankom oprogramowanie do tego selfie zrobiła ta sama firma i w dlatego każdym banku jest ten sam problem. Ciekawe, że nie miałem najmniejszego problemu w Aion, Twisto czy nawet PayAppka - czyżby mieli innego dostawcę oprogramowania?

   Usuń
  3. Dlatego jedyna opcja, jeśli to możliwe, to kurier 😋

   Usuń
  4. Zawarcie umowy przez kuriera nie spelnia wymogow promocji zdaje sie... zresztą wyraźnie mu w banku powiedzieli ze to stare zamknięte konto blokuje weryfikację selfie

   Usuń
  5. Zawarcie umowy przez kuriera nie spełnia wymogów promocji zdaje się? Co to zdradza, Kasiu?

   Usuń
 5. 7% do 50k jeszcze proponuje lokata, promocja to oszczedzaj z zubrem II czy cos - jest na ich stronie. Trzeba wypelnic wniosek MFI czy cos (jak do zakladania konta maklerskiejgo ale po ankiecie nt finansow nie idziecie dalej po 3 dniach pojawia sie do zalozenia). Polecam bo 7% to gatunek wymierajacy.

  OdpowiedzUsuń
 6. 15 listopada skonczylo mi sie oprocentowanie 8 % na koncie oszczednosciowym i w aplikacji wykonalem przelew wewnetrzny na konto przekorzystne.
  I z tego co widze, bank pobral 7 zl oplaty za przelew miedzy rachunkami...
  Niby nieduzo, ale czy to normalne ? Za listopad dopisali mi jakies 200 zeta odsetek i teraz znowu mi pobiora te 7 zeta ? :(
  Czy przelew na stronie, a nie w aplikacji zwolni z oplaty?

  Sorki za brak polskich znakow.

  OdpowiedzUsuń
 7. Formularz zakladania konta pozwala tylko na wybor VISA, MC nie ma. Otwieram ze strony banku (nie przez linki afiliacyjne). O co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja korzystam z afiliacyjnych żeby chociaż tak odwdzięczyć się za robotę Złotówy.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...