Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wyższa premia od Santandera! Nawet 650 zł w bonusach za konto osobiste

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

2.11.2023

Wyższa premia od Santandera! Nawet 650 zł w bonusach za konto osobiste

Nowa edycja promocji przyniosła sporo zmian na lepsze.

Promocja konta w Santander Banku: listopad 2023
Do wzięcia czekają bonusy o wyższej wartości - wzrósł przy tym udział premii pieniężnej, który wynosi już 550 zł (a 100 zł jest w formie bonu na zakupy). Do tego bank uprościł warunki promocji, a niezmiennie pozostawił skrócony miesiąc temu okres wykluczenia dla byłych klientów (co dla wielu oznacza okazję na opłacalny powrót).

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Promocja konta w Santander Banku: listopad 2023


W praktyce mamy tutaj do czynienia z kumulacją kilku promocji, które można ze sobą łączyć. Do wzięcia czekają następujące nagrody: 
 • w ramach najnowszej, listopadowej promocji "Zyskaj do 500 zł z kontem" tytułowa premia 500 zł wpłynie na Twe konto osobiste, więc wykorzystasz ją według własnego uznania, wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel;
 • nagroda za podanie kodu polecenia - tu do wyboru będziesz mieć: bon 100 zł na zakupy (do wykorzystania w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando) albo 4 bilety kina (Cinema City);
 • bonus pieniężny 50 zł za przetestowanie kantoru walutowego Santander Banku.

Wszystko razem da nawet 650 zł
... ale w praktyce zyskać można jeszcze więcej. Niżej opiszę możliwość zarabiania na poleceniach (z bonami o wartości 100 zł lub biletami do kina dla polecającego) oraz zwroty za niektóre przelewy z konta (do 25 zł miesięcznie). Dodatkowo można zgarnąć też 150 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 7-17 lat).

Przez mnogość bonusów niniejszy wpis jest dość długi. W praktyce całość da się jednak ogarnąć całkiem łatwo (zwłaszcza, że warunki promocji z grubsza pokrywają się). W pełni obrazuje to rozpiska promocji w formie pdf na końcu wpisu, która pomoże jeszcze sprawniej przejść przez promocję i zdobyć wszystkie premie i nagrody.

Zyskaj 650 zł na start w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.01.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku.

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w tej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, żeby wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej, bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii do 500 zł. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji (podobnie udziału nie biorą konta zakładane w placówkach banku).

Zasady promocji "Zyskaj 500 zł z kontem"


W ramach tej promocji do zgarnięcia są 3 bonusy pieniężne w wysokości 150, 150 oraz 200 zł, co w sumie da 500 zł.

Zasady promocji. By wziąć udział w akcji i zgarnąć pierwszy z bonusów pieniężnych (w wysokości 150 zł):
 • do 30.11.2023 r. złóż wniosek (o Konto Santander lub Konto Santander dla Młodych) wraz z wydawaną do niego kartą Visa i bankowością internetową (zwróć na to uwagę, bo we wniosku o konto może być też dostępna karta z logo Mastercard, ale na potrzeby promocji z premią do 500 zł wymagana jest karta Visa);
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych;

   Po co te zgody? W praktyce są one niezbędne choćby po to, by bank przetwarzał dane w celu zweryfikowania spełnienia warunków promocji i przyznania nagród, a bez zgód nie mógłby zrobić nawet tego (A czy należy liczyć się z natarczywością ofertową? Sam mam konto osobiste w tym banku i w ciągu ostatniego roku tylko jeden raz ktoś do mnie z niego zadzwonił).
 • do 10.12.2023 r. zawrzyj umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • w grudniu 2023 oraz w styczniu 2024 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy):
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku (na urządzeniu mobilnym; samo logowanie wystarczy - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji) oraz
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem na sumę min. 300 zł.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszą premię 150 zł i otworzy drogę do zgarnięcia drugiej premii - także w wysokości 150 zł. By ją zgarnąć, w lutym i marcu 2024 roku (w każdym z tych dwóch miesięcy)
 • zaloguj się do aplikacji mobilnej Santander Banku;
 • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem na sumę min. 300 zł oraz
 • jeśli masz 26 lat lub więcej zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł (ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas; wymóg wpływu nie dotyczy osób, które nie ukończyły 26. roku życia).

Za spełnienie powyższych warunków dostaniesz 150 zł (druga premia).

By zaś zdobyć trzecią premię (już w wysokości 200 zł), musisz mieć spełnione warunki uzyskania premii po 150 zł (a więc spełnić wyżej wymienione warunki promocji w okresie od grudnia do marca), a dodatkowo, od grudnia 2023 do marca 2024 roku (w każdym z tych czterech miesięcy):
 • wykonaj min. 10 płatności kartą Visa wydaną do konta lub Blikiem (te transakcje mogą być na dowolne kwoty; wliczają się do sumy transakcji na min. 300 zł, które należy wykonywać na potrzeby uzyskania premii po 150 zł).

Płatności kartą lub Blikiem na potrzeby promocji z premią można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (nie zaliczą się przelewy Blik na telefon).

Wypłata premii na Twe konto w Santander Banku nastąpi w dwóch transzach:
 • do 29.02.2024 r. otrzymasz bonus 150 zł (za spełnienie warunków w grudniu i styczniu), a
 • do 30.04.2024. r. na Twe konto wpłynie premia 150 zł (za spełnienie warunków w lutym i marcu) oraz premia 200 zł (jeśli spełnisz wszystkie wyżej wymienione warunki w okresie od grudnia do marca).

Do czasu otrzymania nagród nie zamykaj konta, ani wydanej do niego karty, nie wypowiadaj umowy z bankiem, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank.

Program "Polecam mój Bank": 100 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocji z premią do 500 zł, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie:
 • 100 zł do Biedronki lub 
 • 100 zł do Decathlonu, lub
 • 100 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 100 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie), poza otwarciem konta w Santander Banku (tego zakładanego w ramach promocji z premią do 500 zł):
 • w ciągu 30 dni po otwarciu konta:
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 7L4R2V oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie i podejrzanie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych transakcji nie zaliczą się płatności Blikiem). Te płatności mogą pokrywać się z płatnościami, które będziesz wykonywać na potrzeby promocji z premią do 500 zł.

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór będzie możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od udostępnienia.

50 zł z Kantorem Santander


Na osoby wnioskujące o Konto Santander w listopadzie 2023 roku (w powyższych promocjach z premią do 500 zł i nagrodą za otwarcie konta z polecenia) czeka jeszcze jedna okazja do bankobrania (acz uczestnictwo w niniejszej promocji jest już dobrowolne i nie ma wpływu na uzyskanie powyższych nagród). Tutaj do wzięcia jest bonus pieniężny 50 zł za przetestowanie Kantoru Santander. To usługa umożliwiająca internetową wymianę walut po korzystniejszych kursach, niż "zwykłe" bankowe kursy walut (z wysokimi spreadami).

Z promocji "50 zł z Kantorem Santander" wykluczone są osoby, które do 31.10.2023 r. miały konto (w PLN; indywidualne lub wspólne) w Santander Banku.
Zasady promocji. By zgarnąć 50 zł, najpóźniej do 31.12.2023 r.:
 • załóż konto walutowe w Santander Banku w wybranej przez siebie walucie (można to zrobić np. poprzez bankowość internetową, przechodząc ścieżkę: "Oferta Banku" => Konta osobiste => Konto24 walutowe) oraz 
 • wymień co najmniej 50 jednostek waluty (USD, EUR, GBP lub CHF) za pośrednictwem Kantoru Santander (może być to transakcja kupna lub sprzedaży).

Bonus 50 zł otrzymasz na konto osobiste w PLN do 31.12.2023 r. (jeśli wszystkie wyżej wymienione warunki spełnisz już w listopadzie) lub do 31.01.2024 roku. Do czasu wpływu bonusu nie zamykaj kont, ani nie wycofuj zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank). Każdy uczestnik może zdobyć tylko jeden taki bonus.

W niniejszej promocji (w odróżnieniu od tej z premią do 500 zł czy od programu poleceń) liczba nagród jest ograniczona. Bonusy po 50 zł trafią do 1 000 osób, które jako pierwsze spełnią wszystkie warunki promocji.

Konto24 walutowe prowadzone jest bez opłat, jeśli w danym miesiącu utrzymasz średnie saldo na rachunku walutowym co najmniej 20 podstawowych jednostek monetarnych waluty rachunku (a więc np. 20 euro w przypadku rachunku w EUR będzie leżało na koncie przez cały miesiąc). Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, opłata miesięczna wynosi 10 zł.

Jak zyskać jeszcze więcej?


▶ Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 650 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 6", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

▶ Zwroty za płatności z konta. Konto Santander (jak i Konto Santander dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Santander wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

▶ 150 zł premii za konto dla dziecka. Jeśli Twa pociecha jest w wieku 7-17 lat, to możesz założyć też dodatkowe konto, dzięki czemu wpadnie 150 zł premii. Promocję szczegółowo omawiam tutaj.

Konto Santander - prześwietlenie oferty


Główne cechy kont z oferty Santander Banku to:
 • Konto Santander: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danymi miesiącu wykonasz płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł (tego warunku nie trzeba spełniać w miesiącu otwarcia konta; warunki zwolnienia z opłat idealnie więc pokrywają się z warunkami promocji - zrealizujesz je za jednym zamachem);

  Konto Santander dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

W przypadku płatności kartą do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Czym są owe transakcje? W regulaminie można znaleźć następującą definicję: "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"

Pozostałe ważne kwestie, to:
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Santander na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Santander lub Konto Santander dla Młodych. Konto możesz wtedy założyć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię) lub
 • "na selfie", czyli za pomocą wideoweryfikacji w tym procesie będzie należało skorzystać z kamerki w Twym urządzeniu (np. komputera czy telefonu), by za jej pomocą dokonać weryfikacji zgodnie ze wskazówkami tam podawanymi przez bank (robi się m.in. zdjęcie dowodu osobistego i swej twarzy). Wtedy konto zostanie otwarte bez ruszania się z domu i bez wizyty kuriera. Wybierając otwarcie konta "na selfie" dopilnuj, by w tle nie przewijały się, ani nie odzywały inne osoby (oraz by nie było np. grającego radia bądź telewizora), bo wtedy weryfikacja może pójść niepomyślnie. 

Rozpiska promocji:

rozpiska warunków
Pobierz rozpiskę promocji w formie pdf, by jeszcze sprawniej spełnić warunki i zdobyć wszystkie premie.Przydatne dokumenty:

103 komentarze:

 1. Co jeśli jeszcze od czasów BZ WBK jestem pełnomocnikiem do wspólnego konta rodziców w tym banku? Czy mogę wziąć udział?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyklucza jedynie posiadanie lub współposiadanie konta. Pełnomocnictwo jest innym typem relacji - jedynie upoważnia do określonego zakresu czynności, ale nie oznacza posiadania takiego konta. Zatem droga do udziału w promocji jest otwarta.

   Usuń
  2. Dzięki! Wniosek złożony.

   Usuń
 2. Wniosek w poprzedniej edycji złożyłem jeszcze w poniedziałek ... przykra sprawa 😂

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co rozumiem , to w ciągu 14 dni jest opcja odstąpienia od umowy (infolinia/oddział) i ponownego złożenia wniosku w obecnej edycji 😃

   Usuń
  2. Czy założenie konta z odstąpieniem od umowy czasem nie spowoduje, że karencja startuje od zera i znowu trzeba czekać niemal 3 lata?

   Usuń
  3. Też uważam, że to może się skończyć resetem karencji ... być może infolinia banku coś wie?

   Usuń
  4. W czwartek przed południem był kurier z umową do poprzedniej edycji, a dopiero po południu opublikowali tą ofertę. Bezzwłocznie na infolinii starałem się anulować umowę - niestety bezskutecznie. Co ciekawe konta wciąż mi nie aktywowali, a umowy anulować nie chcą - czy opcja odstąpienia w ciągu 14 dni rzeczywiście daje szansę ponownego przystąpienia do tej edycji ze starą karencją?

   Usuń
  5. Bank traktuje to jak uczestnictwo w promocji i trzeba czekać jak minie aktualny okres karencji(niestety).Wiem to z autopsji.

   Usuń
  6. @Anonimowy, 5 listopada 2023, 12:31 - pisząc z autopsji masz na myśli taki przypadek w Santander/BZWBK czy w jakimś innym banku?

   Usuń
  7. Osobiście to dla 50 zł różnicy nie ryzykowałbym wykluczenia się z promocji w ogóle i stracenia 6 stów. No ale jak kto chce.

   Usuń
  8. Też tak uważam, choć zdecydowanie nie traktowałbym punktów z BCh na równi z gotówką.

   Usuń
  9. Pracownicy infolinii zapewniają, że odstąpienie od umowy zapewni przystąpienie do promki w listopadzie.

   Usuń
  10. Odstąpienie od umowy wymaga u nich wydrukowania formularza przesłanego na skojarzony z kontem e-mail oraz przesłanie go na podany adres pocztą.

   Usuń
  11. @Anonimowy, 5 listopada 2023, 12:31 - miałeś rację. Co ciekawe wypłacili mi 200 ziko 'rekompensaty' po decyzji rzecznika, gdyż pracownik infolinii wcześniej zapewnił mnie, że odstąpienie nie zastawi śladu w ich 'systemie' i będę mógł przystąpić do edycji grudniowej. To była dezinformacja!

   Usuń
 3. Wpływ musi być wynagrodzeniem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nie ma takiego wymogu. Jeśli chodzi o wpływ (wymagany na potrzeby promocji), to wystarczy nawet przelew z własnego konta w innym banku.

   Usuń
 4. Echh już łyknąłem poprzednią.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe jaki mają spread w tym kantorze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W chwili obecnej kurs średni EUR
   4,4555 PLN

   W kantorze Santandera kurs sprzedaj/kup:
   4,4444 PLN
   4,4642 PLN

   Usuń
  2. No to bardzo dobre. Lepiej niż kantory internetowe.

   Usuń
  3. Kursy walut z dnia 15. listopada 2023 @ 13:17 dla pary EUR / PLN
   - chcę sprzedać: 4,3776
   - chcę kupić: 4,4098

   Usuń
  4. Kupując €50 po 4,41 oraz sprzedając je za kilka m-cy np. po 4,51 można mieć 5 ziko zysku 😋

   Usuń
  5. Czy to wówczas trzeba traktować jako dochód na zeznaniu podatkowym?

   Usuń
  6. Od początku listopada € traci w stosunku do złotego.

   Usuń
  7. Czy sprzedając ze stratą wcześniej zakupioną walutę można zrobić odpis od należnego podatku za dany rok?

   Usuń
  8. @Anonimowy, 5 grudnia 2023, 22:12 - w grudniu wciąż kontynuacja spadku € w stosunku do złotego :)

   Usuń
 6. odnośnie promocji "50 zł z Kantorem Santander" warto wiedzieć, że niezupełnie konto jest darmowe, owszem prowadzenie i owszem darmowe przy posiadaniu odpowiedniego salda średniego, ale od pewnego czasu (wcześniej nie było tego) biorą prowizję w wysokości 5zł od każdej wpłaty na konto walutowe euro, na dolarowe 10zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za przelewy przychodzące z Walutomatu albo Cinkciarza opłat nie ma. Te 5 zł jest przy przelewie z innego banku ale akurat międzybankowe przelewy walutowe to droga zabawa.

   Usuń
  2. Ale przede wszystkim nie trzeba robić żadnych przelewów. Tylko wymianę w kantorze banku więc to przelew bez opłat, wewnętrzny w bankowości.

   Usuń
 7. Nie udało się założyć kota ani przez selfi ani przez kuriera.przy pomówieniu
  wskakuje info o nie wyraźnym fotce

  OdpowiedzUsuń
 8. Aby nie ponosić opłaty za to konto musi być wpływ co m-c 1000zł, czy więcej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z opaty zwalniają płatności kartą/Blikiem. Wpływ nie jest wymagany.

   Usuń
 9. Skorzystalem z Waszego kodu 7L4R2V. Mam nadzieje, ze aktualny jeszcze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Oczywiście aktualny - tylko takie udostępniam.

   Usuń
 10. Z promocji "50 zł z Kantorem Santander" wykluczone są osoby, które do 31.10.2023 r. miały konto (w PLN; indywidualne lub wspólne) w Santander Banku. To znaczy, że jeżeli wcześniej miałam konto, ale zamknęłam je w 2022 r., to jestem wykluczona z promocji z kantorem?

  OdpowiedzUsuń
 11. Hej, w rozpisce PDF warto dodać do każdego miesiąca min. 10 transakcji kartą lub blikiem, bo to jest 4 punkt na stronie promocji:

  "200 zł ekstra premii

  Nagrodę otrzymasz w kwietniu 2024 r., jeśli w każdym z czterech miesięcy, tj. w grudniu 2023 r. oraz w styczniu, lutym i marcu 2024 r. wykonasz min. 10 płatności kartą VISA lub BLIKIEM."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W rozpisce jest czerwona belka i na niej: Premia pieniężna + 200 zł

   Tam mowa o tym, że należy wykonać 10 płatności.

   Usuń
 12. Witam, czy można połączyć tą promocję z OKO 7%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. OKO (Otwarte Konto Oszczędnościowe) jest dostępne w ofercie ING. To inny bank. Poza tym aktualnie bank nie oferuje już 7%, ale max. 5,5%.

   Usuń
 13. Bonusy w promocji "50 zł z Kantorem Santander" ma otrzymać 1000 osób, które jako pierwsze spełnią warunki promocji - czy jest gdzieś licznik przyznawanych bonusów?

  OdpowiedzUsuń
 14. Po jakim czasie wysyłają SMS z potwierdzeniem uczestnictwa w promce?

  OdpowiedzUsuń
 15. Aby uniknąć opłaty za konto walutowe w danym m-cu (kalendarzowym?) należy utrzymać średnie saldo w wysokości co najmniej 20 jednostek waluty rachunku - jak długo jest on zamykany od chwili złożenia dyspozycji zamknięcia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi zamknęli od ręki.

   Usuń
  2. Standardowy jest 30-dniowy tryb zamykania kont, a zamknięcie 'od ręki' to jedynie dobra wola pracownika banku 😳

   Usuń
 16. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Konto24 walutowe prowadzone jest bez opłat, jeśli w danym miesiącu utrzymasz średnie saldo na rachunku walutowym co najmniej 20 podstawowych jednostek monetarnych waluty rachunku" - czy aby uniknąć opłaty na koncie założonym środku m-ca (np. jutro 16. listopada) należy utrzymać do końca m-ca średnie saldo 40 jednostek?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za miesiąc w którym otwierasz konto nie ma opłaty z racji tego że miesiąc niepełny.

   Usuń
  2. TOiP jest tu wyrocznią, ale w niej nie ma info o kontach walutowych.

   Zamknięcie konta też jest zagadką i nawet pracownik infolinii nie miał o tym niestety zielonego pojęcia - zasugerował jedynie, że w oddziale można poprosić o zamknięcie w trybie natychmiastowym. Rozpacz!

   Usuń
  3. Pomimo, że TOiP ma aż 43 (!) strony nie zauważyłem nic o koncie walutowym.

   Usuń
  4. Strona 6 w TOiP. Przedostania kolumna w tabeli.

   Usuń
  5. @Anonimowy, 18 listopada 2023, 21:32 - skąd pochodzi ta info?

   Usuń
  6. Z życia wzięte. Sprawdzone empirycznie.

   Usuń
  7. Na infolinii usłyszałem, że warunki darmowości konta należy spełnić za każdy m-c, tzn. za pierwszy oraz za ostatni również.

   Usuń
  8. Ważne jest to, co stanowi regulamin, a nie historyjki tzw. 'doradców' 🙉

   Usuń
 17. Pytanko ogólne: czy Santander organizuje promocje za przeniesienie wynagrodzenia?
  Chcę zlikwidować konto gdzie dotychczas przelewane jest wynagrodzenie, a chętnie przeniósłbym je do Santander (m.in. za bezpłatne przelewy natychmiastowe) i czekam na dogodny moment...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.bankobranie.pl/2018/04/promocja-dla-obecnych-klientow-bz-wbk-300-zl-za-wynagrodzenie.html

   Usuń
  2. Coś niedawno było ale tylko do zaproszonych.

   Usuń
  3. Ok, czyli czekać. Dzięki za informację

   Usuń
 18. Czy ktoś płacił bonem biedronka? Dzisiaj bylem na zakupach i Panie w biedronce powiedziały ze nie da sie u nich płacić takim bonem

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy kod poleceń podany w powyższym artykule jest wciąż aktualny, wie ktoś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To autor bloga wie a nie ktoś. A skoro artykuł jest o aktualnej promocji to na 100% jest aktualny.

   Usuń
  2. Tak, kod jest aktualny (innego we wpisie o aktualnie obowiązującej promocji bym nie udostępniał).

   Usuń
 20. Witam. Czy przyznawane bony do biedronki mają termin ich wykorzystania czy są przyznawane w postaci kodu do wykorzystania bezterminowego ???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma bonów, które są ważne bezterminowo.

   Usuń
  2. Tak jest napisane na bonie który otrzymałem

   Usuń
  3. Na bonie czy na kodzie?

   Usuń
 21. Czy w m-cu otwarcia konta walutowego trzeba już spełnić warunki jego darmowości, tzn. średnie saldo 20 jednostek waluty konta?

  Jak to wygląda w m-cu zamykania konta i czy można je zamknąć w trybie natychmiastowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. Nie ma opłaty za pierwszy miesiąc.
   2. Można zamknąć od ręki.

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Konto24 walutowe prowadzone jest bez opłat, jeśli w danym miesiącu utrzymasz średnie saldo na rachunku walutowym co najmniej 20 podstawowych jednostek monetarnych waluty rachunku"

   Usuń
  3. @Anonimowy 19 listopada 2023 23:36
   To nie jest odpowiedź na zadane przez @Anonimowy 19 listopada 2023 18:06 pytanie.
   Przeanalizuj to proszę.

   Usuń
  4. Spłacasz kredyt i/lub zadłużenie KK w terminie to zyskujesz. Nie posiadasz historii kredytowej, bo kupujesz wszystko co chcesz tylko dlatego, że jesteś pazerny i możesz, a nie potrzebujesz brać nic na kredyt? Można powiedzieć że jesteś prawie tak samo traktowany jak ci którzy nie regulują swoich zobowiązań.

   Lat trochę wstecz zawsze kupowałem "za swoje". Zachciało mi się raz wziąć coś na niewielką kwotę w ofercie "raty 0% RRSO". Siedziałem w sklepie z godzinę zanim z iluś dostępnych banków w jednym w końcu przeszedł wniosek. To było tylko ok 600 zł do skredytowania (płaciłem większą część bo ok. 1000 zł gotówką) gdzie mogłem to bez problemu z finansami zakupić w całości za gotówkę. Obecnie zarobki mam przeciętne i nie ma to nic wspólnego z tzw. średnią krajową bo są o wiele niższe. Mam od lat karty kredytowe w kilku bankach i znów biorę kolejne nie zamykając poprzednich (okazuje się że opłaca mi się je utrzymywać bo na nich zarabiam). Także i w tej promocji bez problemu otrzymałem kartę z limitem wyższym niż minimalny (uważam że banki na to patrzą). Gdybym miał te karty korzystając z pełnego limitu na nich spłacić, to pewnie bym nigdy tego nie zrobił (raz zdarzyło mi się na jednej z kart przekroczyć okres bezodsetkowy o 2 dni i musiałem zapłacić za to dodatkowo ok. 100 zł). A banki wciąż bez problemu dają mi nowe kk i podwyższają limity (np. ostatnio Citi) płacąc mi jeszcze za to.
   Także nieopłacanie rachunków np. za telefon lub jazda "na gapę" to problemy z otrzymaniem takiej karty kredytowej.
   To co natomiast podają banki jako powód odmowy nie ma lub może nie mieć nic wspólnego z prawdziwymi powodami takiej odmowy. Bank podając powód odmowy, wybiera lub może wybierać najbezpieczniejszy/najwygodniejszy dla niego powód. To tylko moje zdanie na ten temat. Nie wiem też czy tak naprawdę bank musi cokolwiek podawać. Zawsze przecież można powiedzieć, że to jakiś algorytm odrzucił wniosek, i że my nie mamy na to żadnego wpływu ani też wglądu w to co było tym powodem.

   Usuń
  5. Anonimowy20 listopada 2023 16:08
   czy ten komentarz to aby na pewno tutaj?

   Usuń
  6. Skąd wiadomo, że nie pobierają opłaty za pierwszy m-c albo, że można zamknąć to konto w trybie natychmiastowym?

   Usuń
  7. Tego akurat nie wiadomo :)

   Usuń
 22. Czy dobrze rozumiem że karencja jest 3 lata? Jak miałem 11.2021 konto to nie mogę otworzyć?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.01.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku.

   Usuń
  2. Uczestnik promocji
   Kto może wziąć udział w promocji
   6. Możesz wziąć udział w promocji, jeśli spełniasz łącznie te warunki:
   a. jesteś osobą fizyczną,
   b. masz skończone 18 lat i obywatelstwo polskie, mieszkasz na terenie Rzeczypospolitej
   Polskiej, posługujesz się ważnym dowodem osobistym, posiadasz pełną zdolność do
   czynności prawnych.


   Kto nie może wziąć udziału w promocji
   7. Nie możesz wziąć udziału w promocji, jeśli:
   a. w przedziale czasowym: od 1 stycznia 2021 r. do momentu, w którym otworzysz konto w
   tej promocji, masz otwarte u nas inne konto w PLN (osobiste albo wspólne),
   b. zatrudniamy Cię na podstawie umowy o pracę albo współpracujesz z nami na podstawie
   umowy cywilnoprawnej (np. umowy o dzieło, umowy zlecenia).

   Usuń
 23. Czy wpływ na konto 1000zł może być z innego konta od innego właściciela?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakby mogła być, to by Złotówa o tym napisał - proste :)

   Usuń
  2. Jak nie ma wykluczeń to nie sposób wymienić wszystko co się kwalifikuje. Może być z dowolnego źródła.

   Usuń
  3. Czy chodzi o wpływy 1k w lutym i w marcu?

   Usuń
 24. Jak kiedyś przy braniu sprzętu na raty 0% założyli mi konto, ale nie w Santader Bank tylko w Santander Consumer Bank to mogę uczestniczyć w promocji? Z tego co słyszałam to dwa różne banki? Nie mają nic wspólnego ze sobą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dwa różne banki. Bez względu na to co masz w Consumerze może tu otworzyć konto w promocji.

   Usuń
 25. Mam konto w tym banku, przy korzystaniu z karty płatniczej czy kredytowej nie miałem mieć opłat za prowadzenie konta i za kartę, a co miesiąc jakieś opłaty są. A to za kartę a to za konto , to jak to jest ? reklama swoje a Bank swoje ?. Czekam na zaproszenie do Waszej siedziby w Janikowie. Może mi któraś z Pań wyjaśni ta niezrozumiałą dla mnie sytuację.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takim komentarzem zdradzasz że nie jesteś tutaj jakimś stałym bywalcem. Jego treść nie wzbudza niczego innego jak tylko politowanie nad niewiedzą wynikającą z ignorancji. Żaden bank nie pobiera opłat zależących od widzimisię. Proszenie o zaproszenie jest wręcz infantylne. To blog będący prywatnym przedsięwzięciem a nie strona banku. Do kogo to piszesz? Czy to taka forma retorycznego zapytania przez nieokreślony podmiot liryczny? A nawet gdybyś pisał to na stronie banku to anonimowego człowieka nikt do banku nie zaprosi bo nawet nie wie kogo zaprosić ma i przed kim czerwone dywany rozwiajać. Mało tego, jeśli jakieś opłaty już ci się pojawiały to efektem obojętności i zlekceważenia jest brak podjęcia działań z twej strony w celu wyjaśnienia. Czekasz aż ktoś cię zaprosi, wyjaśni jakbyś był jedynym i najważniejszym klientem. A tymczasem taryfę opłat i prowizji możesz sobie samodzielnie sprawdzić i przestudiować warunki które zwalniają z opłat. To że coś co miesiąc masz jest jedynie efektem niedopatrzeń lub niezrozumienia z twej strony. Ja od 7 lat posiadam naraz po kilka kont w różnych bankach i żadnemu nie płacę, żadne opłaty mnie nie zaskakują. No ale to zależy od podejścia. Żadnym tłumaczeniem nie jest: nie wiem, nie rozumiem, czekam na zaproszenie.

   Usuń
  2. Kto niby ma mieć siedzibę w Janikowie?

   Usuń
 26. Czy moge zamknac konto z karta debetowa jesli mam kredytiwa bioraca udziak w promocji z bonami do biedronki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już kwestia regulaminu konkretnej promocji karty kredytowej - czy wymaga posiadania konta również (zazwyczaj nie - nie kojarzę takich zapisów, ale to nie znaczy, że w Twej promocji takiego wymogu nie ma - nie wiem w której bierzesz udział).

   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. Na Ciebie zawsze mozna liczyc - xa to uwielbiam Twojego bloga. Tej konkretnie: https://www.bankobranie.pl/2023/11/santander-karta-kredytowa-na-black-week-2023.html bede wdzieczny za info.

   Usuń
 27. Czy jeśli podpisałam umowę z kurierem w piątek 8.12, ale konto otworzyli mi w poniedziałek 11.12 to łapię się na udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier InPost nie dostarcza od nich umowy klientowi, a jedynie potwierdza jego tożsamość.

   Usuń
  2. Wniosek złożyłam 29.11, ale nie mogliśmy się zgrać w kurierem i podpisałam dopiero 8.12, a maila, że konto otworzone dostałam 11.12. To oznacza, że nie łapię się?

   Usuń
 28. Czy do transakcji wykonywanych na potrzeby promocji (zarówno w promocji 500 zł z kontem jak również w programie poleceń) wliczają się transakcje przez Apple Pay / Google Pay?

  OdpowiedzUsuń
 29. Czy otrzymaliście do 29.02.2024 nagrodę 150 zł po spełnieniu warunków I tury promocji?

  OdpowiedzUsuń
 30. ostatnia premia po spełnieniu warunków w grudniu, styczniu lutym i marcu ma zostać wypłacona do 30 kwietnia 2024 roku

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy ktoś otrzymał ostatnią premię (200zł)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście. Już wszystko też zarchiwizowane 🙂

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...