Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 4300 zł premii + 700 zł do Allegro do wzięcia za firmowe BIZnest Konto w Nest Banku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santanderatelefon od Citi

6.11.2023

4300 zł premii + 700 zł do Allegro do wzięcia za firmowe BIZnest Konto w Nest Banku

Na promowanie się aż tak dużą sumą bonusów dotąd nie pokusił się żaden bank.

Nawet 5000 zł do wzięcia za firmowe BIZnest Konto w Nest Banku
Nest Bank zachęca do otwarcia - bezwarunkowo darmowego - konta firmowego, przedstawiając możliwość zgarnięcia nagród o wartości nawet 5 000 zł. Jak wygląda promocja i ile realnie da się uzyskać? Sprawdzam.

Nawet 5000 zł do wzięcia za firmowe BIZnest Konto w Nest Banku


W niniejszym wpisie będzie mowa o wszystkich, łączących się ze sobą promocjach:
 • "Otwórz BIZnest Konto i odbierz premię", dzięki której można zdobyć do 1 900 zł w bonusach pieniężnych;
 • "Otwórz BIZNEST KONTO i odbierz premię 700 PLN do Allegro" - w tej promocji czeka tytułowe 700 zł w postaci bonów do wykorzystania na Allegro" oraz
 • "Nawet 400 zł za terminal płatniczy" - tu wartość premii również zdradza sama nazwa promocji.

Każdą z tych propozycji niżej analizuję. Prześwietlam również konto firmowe zakładane w Nest Banku. 

Do kwoty 5 000 zł, którą bank się reklamuje, dorzucono jeszcze... program poleceń. Aczkolwiek ja daleki jestem od takiego dodawania w celu zwiększania maksymalnej kwoty. Wolę konkret - w myśl zasady, że lepszy wróbel w garści, niż gołąb na dachu. W przypadku promocji kont osobistych banki klarownie przedstawiają, że w danej promocji można zgarnąć np. 450, 500 czy 600 zł i faktycznie tyle można zdobyć bez naginania rzeczywistości. Tymczasem w przypadku promocji kont firmowych jakoś doszło do tego, że banki powszechnie (bo praktycznie robi tak każdy) ścigają się na jak najwyższą sumę bonusów. I tak nie afiszują się wyłącznie gratyfikacją za otwarcie konta firmowego, ale jeszcze dodają bonusy za terminal płatniczy, kredyt, czy - jak tutaj - za polecenia. Byle było więcej. Ja wolę skupić się jednak na tym, co w zasięgu każdego (lub przynajmniej większości) przedsiębiorców. O dodatkowych opcjach zysku wspominam, ale zawsze zaznaczam, że jeśli chodzi choćby o terminal płatniczy czy możliwości kredytowania, to nie są już kwestie, które interesują każdego, bo nie każdy ma takie potrzeby.

Ile faktycznie można zyskać z BIZnest Kontem? W zasięgu większości przedsiębiorców jest 300 zł w bonusach pieniężnych za aktywność oraz - w przypadku przedsiębiorców zajmujących się handlem - 700 zł w bonie do Allegro. Reszta bonusów wymaga dużego zaangażowania (bo za takie uznać należy np. wymianę walut na sumę min. 10 000 euro w miesiącu) albo niekoniecznie racjonalnych - bonus 50 zł za średnie saldo 50 000 zł miesięcznie jest dość mało efektywny.

Promocja "Otwórz BIZnest Konto i odbierz premię" (do 1 900 zł)


W tej promocji do wzięcia będą następujące bonusy pieniężne:
 • 6 x 50 zł za aktywność
 • 6 x 50 zł za zapewnienie średniego salda
 • do 600 zł za wymianę walut
 • 700 zł za kredyt

Dla kogo promocja?
Propozycja skierowana jest do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEiDG, spółek, fundacji i stowarzyszeń, które siedzibę i rezydencję podatkową mają w Polsce. 

Z promocji wykluczone są jednak osoby, które mają lub miały konto firmowe w Nest Banku od 1.01.2021 r.

Zasady promocji "Otwórz BIZnest Konto i odbierz premię"


By wziąć udział w akcji i zgarniać premie za aktywność:
 • do 31.01.2024 r. złóż wniosek o BIZnest Konto (tak założone konto kwalifikuje do promocji; udziału w niej nie biorą wnioski o konto składane w placówce banku);
 • najpóźniej w ciągu 14 dni od złożenia wniosku o konto zawrzyj umowę z bankiem, wyrażając przy tym zgody na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku wszystkimi kanałami kontaktu tj.: (1) za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS oraz (2) w rozmowie telefonicznej oraz (3) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz (4) za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej oraz
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po otwarciu konta wykonaj min. 1 płatność kartą wydaną do BIZnest Konta lub płatność Blikiem, lub przelew (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku)

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszy z bonusów: 50 zł.

By zdobywać kolejne bonusy (po 50 zł każdy), w pięciu kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu spełnienia powyższego warunku (tego z wykonaniem jednej płatności kartą wydaną do konta), w każdym z tych miesięcy:
 • zapewnij wpływy na sumę min. 5 000 zł;
 • wykonaj z BIZnest Konta terminową płatność pełnej składki do ZUS lub płatność miesięcznej zaliczki podatku dochodowego do Urzędu Skarbowego;
 • wykonaj min. 3 transakcje (wśród których mogą być: płatności kartą, płatności Blikiem i/lub przelewy - z wyłączeniem przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Zapewniając wpływy na konto, miej na uwadze, że dla banku znaczenie ma wyłącznie:
"suma Zleceń Płatniczych uznaniowych pomniejszona o wysokość raty kapitałowo-odsetkowej Kredytu Firmowego (jeżeli została wpłacona na Rachunek Firmowy) oraz wartość środków pochodzących z: (i) przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Banku [czyli w Nest Banku - przyp. Mr. Złotówa], (ii) kredytów udzielonych przez Bank oraz (iii) lokat"


Wypłata bonusów przewidziana jest do ostatniego dnia następnego miesiąca kalendarzowego, za który została naliczona. Do momentu jej otrzymania nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem oraz nie wycofuj zgód i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych marketingowych przez bank. 

Premie za saldo (do 300 zł)


W tym przypadku zdobyć można 6 bonusów po 50 zł (maksymalnie może się więc uzbierać 300 zł).

Bonusy można zgarniać przez 6 pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po otwarciu konta. By zdobyć taki bonus, w miesiącu kalendarzowym utrzymaj średnie saldo na koncie firmowym w wysokości 50 000 zł.

Premia za wymianę walut (do 600 zł)


W tym przypadku do wzięcia jest 12 bonusów po 50 zł każdy. Otrzymasz je pod warunkiem przewalutowania w danym miesiącu kalendarzowym pomiędzy swymi rachunkami w PLN i EUR środków na łączną kwotę 10 000 euro. Bonusy przewidziane są maksymalnie za 12 pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta, więc w sumie można zgarnąć do 600 zł.

Premia za kredyt (700 zł)


Kredyt, jak to kredyt, zawsze wiąże się z kosztami. A to blog o zarabianiu na promocjach bankowych, więc na tym tematem się nie pochylam - bonus jest bowiem jedynie rekompensatą części tych kosztów. Ewentualnie zainteresowanych odsyłam do § 4 regulaminu promocji.


700 zł w bonach do Allegro za sklep na Allegro


Udział w akcji "Otwórz BIZNEST KONTO i odbierz premię 700 PLN do Allegro" (organizowanej przez Allegro) wziąć mogą sprzedający, którzy:
"a) prawidłowo zarejestrują w ramach Allegro nowe Konto Firma (NIP, który do tej pory nie był zarejestrowany w bazie Allegro) [chodzi tu o konto w serwisie Allegro, a nie kolejne konto firmowe - przyp. Mr. Złotówa], z wykorzystaniem Linku otrzymanego z Nest Banku, 
b) w Okresie trwania Promocji [czyli do 31.01.2024 r. - przyp. Mr. Złotówa] wystawią na Koncie, o którym mowa w pkt. 1 ppkt. a powyżej, przynajmniej jedną Ofertę sprzedaży"


Regulamin promocji zaznacza jeszcze, iż:

"Promocją nie są objęci Użytkownicy, którzy zakładają Konto [firmowe na Allegro - przyp. Mr. Złotówa] powiązane z innym istniejącym Kontem, np. poprzez posiadanie tego samego adresu, powiązania kapitałowe lub osobowe" 


Nagrodę w postaci karty podarunkowej o wartości 700 zł otrzymasz w ciągu 7 dni roboczych po spełnieniu powyższych warunków - przyjdzie ona na adres mailowy przypisany do konta firmowego w serwisie Allegro.

Niniejsza promocja również dostępna jest do 31.01.2024 r., ale może zakończyć się wcześniej (w przypadku wyczerpania puli nagród - organizator przygotował bony o łącznej wartości 50 000 zł).
 

Premia do 400 zł za terminal płatniczy


Promocja "Nawet 400 zł za terminal płatniczy" (obowiązująca do odwołania) może zainteresować tylko część przedsiębiorców, bo nie każdy ma potrzebę korzystania z terminala płatniczego. 

W tej promocji premiowane jest właśnie skorzystanie z takiego terminala (w formie tradycyjnej) i/lub aplikacji Nest POS (która umożliwia przyjmowanie zbliżeniowych płatności kartą i/lub Blikiem poprzez poprzez aplikację dostarczaną przez PayTel, dostępną na urządzenia z systemem Android w wersji 6.X lub nowszej).

By załapać się na tę premię: 
 • miej w banku wyrażone zgody na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty Banku (1) za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS, (2) w rozmowie telefonicznej, (3) za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz (4) za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej;
 • we wniosku o BIZnest Konto albo (już po otwarciu konta firmowego) poprzez bankowość internetową lub mobilną zgłoś chęć korzystania z terminala płatniczego PayTel; 
 • w ciągu 60 dni od zgłoszenia wniosku o terminal, zawrzyj umowę o terminal w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, wskazując przy tym BIZnest Konto jako rachunek do rozliczeń transakcji dokonywanych za pomocą terminala (tradycyjnego lub aplikacji Nest POS).

Wysokość premii w tej promocji zależy od sumy obrotu na terminalu, acz w przypadku aplikacji Nest POS można uzyskać jedynie 100 zł, a dopiero w przypadku tradycyjnego terminala od 100 do nawet 400 zł. 

A czym jest ów obrót?  W myśl regulaminu promocji to (cytuję):
"średniomiesięczny obrót na Terminalu z tytułu płatności kartami płatniczymi i BLIKIEM, liczony od 1-go dnia pełnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym nastąpiła aktywacja Terminala, przez następne 3 pełne miesiące kalendarzowe"

W tej promocji otrzymać możesz:
 • 100 zł premii w przypadku obrotu na terminalu na sumę min. 5 000 zł za pośrednictwem aplikacji Nest POS albo
 • w przypadku tradycyjnego terminala płatniczego: 
  • 100 zł premii, gdy obrót wyniesie od 5 000 do 7 999,99 zł lub 
  • 200 zł premii, gdy obrót wyniesie od 8 000 do 9 999,99 zł, lub 
  • 300 zł premii, gdy obrót wyniesie od 10 000 do 14 999,99 zł, lub 
  • 400 zł premii, gdy obrót wyniesie co najmniej 15 000 zł.

Wypłata premii przewidziana jest do końca piątego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym nastąpiła aktywacja terminala. Do tego czasu nie wypowiadaj umowy o konto firmowe w Nest Banku, ani nie wycofuj zgód marketingowych.
💡 Biorąc udział w jakiejkolwiek promocji z kontem firmowym w roli głównej, pamiętaj, że uzyskana nagroda/premia stanowi przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.

BIZnest Konto - co warto wiedzieć?


Charakterystyka konta firmowego w Nest Banku jest czytelna:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN (w tym także za przelewy do ZUS i US) zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0 zł za wydanie pierwszej karty do konta oraz 0 zł miesięcznie za jej użytkowanie (bez warunków);
 • 0 zł za wypłaty gotówki kartą w bankomatach sieci Euronet (w bankomatach innych sieci lub banków: 6 zł)

Do udziału w promocji z premią do 300 zł za BIZnest Konto kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji. Wówczas umowę z bankiem zawrzeć można na jeden z poniższych sposobów:
 • przelewem weryfikacyjnym z własnego konta w innym banku (możliwe jest to jednak wyłącznie z niektórych banków, do których należą: Alior, ING Bank Śląski, mBank, Pekao, PBS Bank, Santander Bank) - w tym przypadku istotne jest, by dane przy przelewie idealnie pasowały do tych, które wpiszesz we wniosku o konto; 
 • za pośrednictwem kuriera - wybierając tę opcję, we wniosku możesz dodać adres miejsca podpisania umowy (inny niż zamieszkania czy korespondencyjny - może być to np. miejsce swej pracy) lub 
 • w placówce Nest Banku (można ją wybrać we wniosku, wskazując odpowiadającą sobie lokalizację) - przy tej opcji pamiętaj jednak, by doradca w placówce kontynuował wniosek złożony online (bo tylko taki liczy się w promocji), a nie przyjmował kolejnego.

Przydatne dokumenty:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Odbierz gwarantowane 600 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Giga premia"

Oto najnowsza promocja z kontem osobistym w BNP Paribas. Z wyższą wartością nagród! W skład pakietu gwarantowanych nagród powitalnych wchodz...