Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao (do 100 tys. zł) + 350 zł w bonusach za konto osobiste

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

3.11.2023

6,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao (do 100 tys. zł) + 350 zł w bonusach za konto osobiste

Oto najnowsza promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao.

Konto oszczędnościowe 6,5% w Banku Pekao
Dzięki niej można zapewnić sobie 6,5% w skali roku - do 100 tys. zł i na okres 152 dni. By uzyskać taką stawkę oprocentowania, niezbędne jest konto osobiste w Pekao, ale i tu jest dodatkowa zachęta - gwarantowana premia 200 zł na start oraz 150 zł w bonach na zakupy.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Z promocyjnego oprocentowania niezmiennie mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również powracający, a nawet obecni posiadacze konta w Pekao (bank uchyla dla nich furtkę, ale pod warunkiem spełnienia określonych warunków - o których niżej).

6,5% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na tak długi okres (podczas gdy większość innych banków, jeśli oferuje promocyjne oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych, to ogranicza się do zapewnienia określonych warunków zazwyczaj przez 3 miesiące) może być dobrym wyborem. Zwłaszcza, gdy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się na dalsze cięcia stóp procentowych i za jej ruchem postępować będą kolejne banku. Tutaj zamienić nic się nie może - dzięki promocji, 6,5% w skali roku jest zapewnione na 152 dni i takie warunki będą musiały być utrzymane w tym okresie.

Konto oszczędnościowe 6,5% w Banku Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.04. do 31.10.2023 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

Z udziału w promocji wyklucza także ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz uzyskać 6,5% dla oszczędności w tym banku.

W tych okolicznościach, jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 6,5% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia konta osobistego w Pekao, to dodam, że dzięki temu można zyskać jeszcze więcej - wspomniane już 200 zł premii za konto osobiste + 150 zł w bonach na zakupy. Te bonusy zwiększą Twój zysk (nagrody otrzymasz oprócz odsetek od środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe). W tym miejscu zwrócę jedynie uwagę, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią 200 zł jest dłuższy - bank liczy go od 1.08.2021 r. (a nie jak w niniejszej promocji oprocentowania 6,5% na koncie oszczędnościowym - jedynie 1.04.2023 r.).

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.

Ponadto promocja oprocentowania 6,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.04. do 31.10.2023 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w tym okresie), acz w ich przypadku średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale od 0 do 2 000 zł i teraz (3.11.2023 do 8.01.2024 r.) zawrą z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe.

6,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao - zasady promocji


Główne cechy promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao to: 

 • oprocentowanie: 6,5% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 152 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 8.01.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł należy to zrobić online/"na selfie") - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; w celu udziału w promocji z premią dodatkowo do konta zamów też kartę oraz dostęp do bankowości elektronicznej;
 • załóż konto oszczędnościowe - możesz to zrobić podczas otwierania konta osobistego lub później (maksymalnie do 8.01.2024 r.) w placówce banku lub poprzez bankowość internetową (ta druga opcja dostępna jest jedynie, gdy udzielisz bankowi zgody na przesyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej).

Konto osobiste i konto oszczędnościowe - szczegóły oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, ale wystarczy przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - niskie). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 6,5% w skali roku na 152 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (152 dni) z oproc. 6,5%. 

We wniosku o konto osobiste znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia. Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego znajdziesz tutaj.

16 komentarzy:

 1. Wkrótce kończy się 8 procent w Pekao, oraz za miesiąc 7,5 procent w Velo. Tutaj też widzę zmniejszają i zamiast 182 dni dają 152.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie rozumiem warunku dla obecnych klientów, "promocja oprocentowania 6,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.04. do 31.10.2023 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (...) i teraz (3.11.2023 do 8.01.2024 r.) zawrą z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe." To z jednej strony można mieć rachunek oszczędnościowy, a z drugiej teraz zawrzeć pierwszą umowę o taki rachunek? O co tu chodzi? Czy może promocja jest dostępna dla osób, które zamknęły ten rachunek 1-2 listopada, wcześniej miały, a teraz zakładają tak zwany "pierwszy"? Nie po raz pierwszy regulaminy tego banku, jak i sposób funkcjonowania i obsługi to istny siwy dym. Parę miesięcy temu zajęło im ponad dwa tygodnie czasu na udzielenie mi odpowiedzi mailem, czy mogę skorzystać z promowania promocyjnego - w placówce banku nikt nie wiedział i nie mógł się dowiedzieć z systemu. W końcu okazało się, że mogę, ale muszę się udać do dyrekcji placówki. Potem chciałem zamknąć to nieszczęsne konto, ale w placówce była akurat awaria i była zamknięta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez mam watpliwości, jak to jest w odniesieniu do obecnych klientów.Kończy sie w koncie oszczędnościowym oferta na 8% i automatycznie przechodzimy na 6,5%? Panie Mr Złotówa prosimy o wyjaśnienie. Z pozdrowieniami

   Usuń
  2. Jeśli już mieliśmy konto oszczędnościowe, to niewiadomo jakie oprocentowanie będzie, więc trzeba uciekać.

   Usuń
  3. Mam konto oszczędnościowe plus, a regulamin tej oferty mówi o Koncie Oszczędnościowym (dokładnie ta nazwa). W aplikacji w Oferty mam opcję otwarcia konta oszczędnościowego. Może o to chodzi, w mojej sytuacji Konto Oszczędnościowe (dokladnie ta nazwa) byłoby pierwsze. Nie sprawdzę do końca, bo nie chcę go otwierać ale podrzucam trop. Otwórz regulamin, Słownik, pkt 1c.

   Usuń
 3. "Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.04. do 31.10.2023 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w tym okresie), acz w ich przypadku średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale od 0 do 2 000 zł" - i tutaj nie rozumiem... W tym czasie posiadałam Konto Oszczędnościowe i na pewno to saldo było dużo wyższe. Czyli rozumiem, że jako były klient Pekao nie łapię się na tą promocję? Poproszę o podpowiedzi. Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to się nie łapiesz.

   Usuń
  2. No po dokładnym doczytaniu regulaminu, wiem...

   Usuń
 4. Mam pytanie ,czy cała kwota musi być wpłacona na konto oszczędnościowe do 8.01,czy można w trakcie dopłacać?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytajcie regulamin uważnie, zapis: "dla osób, które w okresie od 1.04. do 31.10.2023 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w tym okresie), acz w ich przypadku średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale od 0 do 2 000 zł", wyklucza z promocji, jeśli saldo przekroczyło 2000 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego akurat 2000 zł? Wie ktoś?

   Usuń
 6. Czy moge prosić o link do opisu poprzedniej promocji gdzie było 7% na KO, nagroda za kod polecenia 50zł, otworzenie konta na szelfie bodajże 150zł. Nie moge znaleźć. Dziękuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. https://www.bankobranie.pl/2023/08/pekao-konto-przekorzystne-z-premia-200-zl.html

   https://www.bankobranie.pl/2023/05/wakacyjna-promocja-z-bankiem-pekao-sa.html

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...