Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao (do 100 tys. zł) + 350 zł w bonusach za konto osobiste

OSTATNIE CHWILE na: ⭐ 650 zł od Santandera i od VeloBanku990 zł od Citi500 zł od Millennium300 zł od Raiffeisen DB

Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

3.11.2023

6,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao (do 100 tys. zł) + 350 zł w bonusach za konto osobiste

Oto najnowsza promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao.

Konto oszczędnościowe 6,5% w Banku Pekao
Dzięki niej można zapewnić sobie 6,5% w skali roku - do 100 tys. zł i na okres 152 dni. By uzyskać taką stawkę oprocentowania, niezbędne jest konto osobiste w Pekao, ale i tu jest dodatkowa zachęta - gwarantowana premia 200 zł na start oraz 150 zł w bonach na zakupy.

Z promocyjnego oprocentowania niezmiennie mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również powracający, a nawet obecni posiadacze konta w Pekao (bank uchyla dla nich furtkę, ale pod warunkiem spełnienia określonych warunków - o których niżej).

6,5% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na tak długi okres (podczas gdy większość innych banków, jeśli oferuje promocyjne oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych, to ogranicza się do zapewnienia określonych warunków zazwyczaj przez 3 miesiące) może być dobrym wyborem. Zwłaszcza, gdy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się na dalsze cięcia stóp procentowych i za jej ruchem postępować będą kolejne banku. Tutaj zamienić nic się nie może - dzięki promocji, 6,5% w skali roku jest zapewnione na 152 dni i takie warunki będą musiały być utrzymane w tym okresie.

Konto oszczędnościowe 6,5% w Banku Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.04. do 31.10.2023 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

Z udziału w promocji wyklucza także ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz uzyskać 6,5% dla oszczędności w tym banku.

W tych okolicznościach, jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia konta osobistego w Pekao, to dodam, że dzięki temu można zyskać jeszcze więcej - wspomniane już 200 zł premii za konto osobiste + 150 zł w bonach na zakupy. Te bonusy zwiększą Twój zysk (nagrody otrzymasz oprócz odsetek od środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe). W tym miejscu zwrócę jedynie uwagę, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią 200 zł jest dłuższy - bank liczy go od 1.08.2021 r. (a nie jak w niniejszej promocji oprocentowania 6,5% na koncie oszczędnościowym - jedynie 1.04.2023 r.).

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.

Ponadto promocja oprocentowania 6,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.04. do 31.10.2023 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w tym okresie), acz w ich przypadku średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale od 0 do 2 000 zł i teraz (3.11.2023 do 8.01.2024 r.) zawrą z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe.

6,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao - zasady promocji


Główne cechy promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao to: 

 • oprocentowanie: 6,5% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 152 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 8.01.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł należy to zrobić online/"na selfie") - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; w celu udziału w promocji z premią dodatkowo do konta zamów też kartę oraz dostęp do bankowości elektronicznej;
 • załóż konto oszczędnościowe - możesz to zrobić podczas otwierania konta osobistego lub później (maksymalnie do 8.01.2024 r.) w placówce banku lub poprzez bankowość internetową (ta druga opcja dostępna jest jedynie, gdy udzielisz bankowi zgody na przesyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej).

Konto osobiste i konto oszczędnościowe - szczegóły oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, ale wystarczy przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - niskie). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 6,5% w skali roku na 152 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (152 dni) z oproc. 6,5%. 

We wniosku o konto osobiste znajdziesz dwie opcje zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu - w procesie z wykorzystaniem biometrii. Wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia. Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego znajdziesz tutaj.


5 komentarzy:

 1. Wkrótce kończy się 8 procent w Pekao, oraz za miesiąc 7,5 procent w Velo. Tutaj też widzę zmniejszają i zamiast 182 dni dają 152.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie rozumiem warunku dla obecnych klientów, "promocja oprocentowania 6,5% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.04. do 31.10.2023 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (...) i teraz (3.11.2023 do 8.01.2024 r.) zawrą z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe." To z jednej strony można mieć rachunek oszczędnościowy, a z drugiej teraz zawrzeć pierwszą umowę o taki rachunek? O co tu chodzi? Czy może promocja jest dostępna dla osób, które zamknęły ten rachunek 1-2 listopada, wcześniej miały, a teraz zakładają tak zwany "pierwszy"? Nie po raz pierwszy regulaminy tego banku, jak i sposób funkcjonowania i obsługi to istny siwy dym. Parę miesięcy temu zajęło im ponad dwa tygodnie czasu na udzielenie mi odpowiedzi mailem, czy mogę skorzystać z promowania promocyjnego - w placówce banku nikt nie wiedział i nie mógł się dowiedzieć z systemu. W końcu okazało się, że mogę, ale muszę się udać do dyrekcji placówki. Potem chciałem zamknąć to nieszczęsne konto, ale w placówce była akurat awaria i była zamknięta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tez mam watpliwości, jak to jest w odniesieniu do obecnych klientów.Kończy sie w koncie oszczędnościowym oferta na 8% i automatycznie przechodzimy na 6,5%? Panie Mr Złotówa prosimy o wyjaśnienie. Z pozdrowieniami

   Usuń
  2. Jeśli już mieliśmy konto oszczędnościowe, to niewiadomo jakie oprocentowanie będzie, więc trzeba uciekać.

   Usuń
  3. Mam konto oszczędnościowe plus, a regulamin tej oferty mówi o Koncie Oszczędnościowym (dokładnie ta nazwa). W aplikacji w Oferty mam opcję otwarcia konta oszczędnościowego. Może o to chodzi, w mojej sytuacji Konto Oszczędnościowe (dokladnie ta nazwa) byłoby pierwsze. Nie sprawdzę do końca, bo nie chcę go otwierać ale podrzucam trop. Otwórz regulamin, Słownik, pkt 1c.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Wyższa premia od Santandera! Nawet 650 zł w bonusach za konto osobiste

Nowa edycja promocji przyniosła sporo zmian na lepsze. Do wzięcia czekają bonusy o wyższej wartości - wzrósł przy tym udział premii pieniężn...