Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 625 zł w bonusach za konto osobiste dzięki promocjom "Podaruj sobie prezent" oraz "Mobilni zyskują z Bankiem BNP Paribas"

OSTATNIE CHWILE na: ⭐ 650 zł od Santandera i od VeloBanku990 zł od Citi500 zł od Millennium300 zł od Raiffeisen DB

Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

6.11.2023

Zgarnij 625 zł w bonusach za konto osobiste dzięki promocjom "Podaruj sobie prezent" oraz "Mobilni zyskują z Bankiem BNP Paribas"

Wystartowała nowa promocja konta w BNP Paribas z gwarantowaną premią na start.

"Podaruj sobie prezent": do 425 zł premii na start za konto w BNP Paribas
425 zł w bonusach pieniężnych to jednak nie wszystko, co obecnie może zgarnąć osoba zakładająca konto w tym banku. Do wzięcia jest bowiem także 200 zł w bonach na zakupy.


Poniżej znajdziesz szczegółowy opis nowej promocji "Podaruj sobie prezent" (z premią do 425 zł dla osób otwierających konto w BNP Paribas), jak i promocji "Mobilni zyskują z Bankiem BNP Paribas" (dającej 16 000 punktów w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile; taka liczba przekłada się na nagrody - np. bony na zakupy - o wartości 200 zł). Promocje łączą się ze sobą, więc można teraz zgarnąć tytułowe 625 zł.

"Podaruj sobie prezent": do 425 zł premii na start za konto w BNP Paribas


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która nie jest stroną umowy ramowej z BNP Paribas, a także nie ma i w okresie 12 miesięcy przed datą złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji nie miała (ani nie współposiadała) konta osobistego w BNP Paribas.

Nagrody. Na każdego uczestnika niniejszej promocji czekają trzy bonusy pieniężne: 1 x 75 zł oraz 2 x 175 zł, co łącznie da 425 zł. To nagrody gwarantowane, gdyż nie jest to loteria, ani konkurs, a promocja bankowa. A to właśnie na nich przede wszystkim skupiam się na blogu Bankobranie. Dostaniesz je, jeśli spełnisz określone warunki, które szczegółowo omawiam poniżej. 

Limit rejestracji. Promocja przewidziana jest dla 9 000 uczestników. W przypadku wyczerpania puli rejestracji, na stronie promocji pojawi się komunikat o tym fakcie, a kolejne rejestracje nie będą możliwe. Tym samym dobra wiadomość jest taka, że każdy kto zdąży się zarejestrować, ten będzie pewien zdobycia nagród (ale oczywiście po spełnieniu wszystkich warunków, które przedstawiam poniżej).

Zasady promocji "Podaruj sobie prezent"


By wziąć udział w promocji:
 • zarejestruj się na stronie promocji, zaznaczając wszystkie oświadczenia (udział w promocji wziąć można tylko za pośrednictwem tej strony);
 • w kolejnym kroku (na tej samej stronie) do 8.01.2024 r. przejdź do złożenia wniosku o Konto Otwarte na Ciebie wraz z wydawaną do niego kartą; pamiętaj przy tym, by wniosek uzupełnić tymi samymi danymi, co formularz rejestracji na stronie promocji;
 • zawrzyj umowę z bankiem o konto, kartę i dostęp do bankowości internetowej (najpóźniej do 22.01.2024 r.);
 • aktywuj kartę wydaną do konta w ciągu 7 dni od jej otrzymania.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszy bonus pieniężny (w wysokości 75 zł) oraz otworzy drogę do zgarnięcia następnych nagród.

By zdobyć kolejne bonusy - po 175 zł każdy - w pierwszym i drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu spełnienia warunków uzyskania premii 75 zł, a więc w praktyce po miesiącu w którym aktywujesz kartę (w każdym z tych dwóch miesięcy): 
 • wykonaj min. 3 transakcje Blikiem (na dowolne kwoty; mogą to być płatności z wykorzystaniem 6-cyfrowego kodu lub przelewy na telefon Blik); 
 • wykonaj przelew(y) na łączną kwotę min. 300 zł za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej (może to być przelew np. na własne konto w innym banku) oraz 
 • zapewnij wpływ(y) na sumę min. 700 zł (ten warunek można spełnić w prosty sposób, np. wykonując przelew z własnego konta w innym banku).

Kolejność spełniania warunków jest dowolna - ważne, by wszystkie zrealizować w danym miesiącu kalendarzowym. 

Warunkiem uzyskania drugiej premii w wysokości 175 zł jest uprzednie (we wcześniejszym miesiącu) spełnienie warunków uzyskania pierwszej premii 175 zł.


Kiedy otrzymasz nagrody za konto w BNP Paribas?


Organizator promocji o przyznaniu kolejnych nagród powiadamiać będzie mailowo (przesyłając wiadomości z adresu podarujsobieprezent@promocja.bnpparibas.pl) najpóźniej do 22. dnia następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania premii. Jeśli ten dzień wypadnie w dniu wolnym od pracy, wówczas wiadomości należy się spodziewać ciut później - w najbliższym dniu roboczym.

Na pierwszą z tych wiadomości (o przyznaniu bonusu 75 zł) będzie należało zareagować i za pomocą podanych w niej danych zalogować się na stronie promocji, by tam podać numer rachunku konta założonego w BNP Paribas. Będzie trzeba to zrobić do 26. dnia tegoż miesiąca, w którym przyszło powyższe powiadomienie.

Wypłata bonusów przewiedziana jest do ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego, w którym organizator powiadomi Cię o przyznaniu danej premii.

💡 Przykładowo: jeśli kartę do konta aktywujesz do końca listopada, to warunki (transakcje Blikiem + przelewy + wpływy) będzie należało spełniać w grudniu i styczniu. Powiadomienie o przyznaniu pierwszej premii (75 zł) dostaniesz do 22.12. (a do 26.12. będzie należało podać numer rachunku do wypłaty bonusów). O kolejnych bonusach (po 175 zł każdy) organizator powiadomi Cię do 22.01. oraz 22.02. Wypłata bonusów nastąpi do 31.12.2023 r. (75 zł) oraz do 31.01. (175 zł) i 29.02.2024 r. (175 zł).

Do momentu otrzymania nagród posiadaj konto założone w promocji wraz z wydaną do niego kartą oraz z dostępem do bankowości elektronicznej.


Przydatne wskazówki dla uczestników promocji "Podaruj sobie prezent"


Spełniając warunki niniejszej promocji, pamiętaj o wytycznych:

▶️ Rejestrując się na stronie promocji i wnioskując tam o konto, warto wyłączyć AdBlock'a (lub inne, podobnie działające programy), jeśli z takowych korzystasz. Czytelnicy bloga sygnalizowali, że bez tego wniosek o konto może się nie otwierać.

▶️ Aktywacja karty wydawanej do konta w BNP Paribas - zgodnie z informacjami zawartymi w regulaminie promocji - możliwa jest na jeden z poniższych sposobów: 
 • w bankowości internetowej bądź aplikacji mobilnej lub
 • poprzez infolinię banku, lub
 • w dowolnym bankomacie (z użyciem kodu PIN), lub 
 • płacąc kartą (wyłącznie z użyciem kodu PIN; bez transakcji zbliżeniowych), lub 
 • w placówce banku.

▶️ Płatność Blikiem na potrzeby promocji można wykonywać zarówno w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie. Zaliczone zostaną wyłącznie transakcje z wykorzystaniem 6-cyfrowego kodu.  Alternatywnie można wykonać przelew na telefon Blik. Na potrzeby promocji bank nie uwzględni wypłat Blikiem w bankomacie.

▶️ Regulamin promocji wyklucza płatności Blikiem wykonywane w miejscach, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod mający na celu wskazywać dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy): 
- 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, - 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), - 6012, określający instytucje finansowe, - 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, - 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, - 4829, określający internetowe przekazy pieniężne 

Choć ta lista może wydawać się obszerna, to w praktyce bankowi chodzi właściwie o wyeliminowanie tych miejsc, gdzie można zrobić większy obrót, a najczęściej bez faktycznego robienia zakupów. Za to płacić można w różnych sklepach (np. spożywczych, odzieżowych, budowlanych czy motoryzacyjnych), marketach, na stacjach paliw, w kinach, lokalach gastronomicznych, drogeriach czy aptekach itp. Te transakcje będą zaliczone. 

▶️ Przelewy, jakie należy wykonać z konta w BNP Paribas (te na sumę min. 300 zł w miesiącu), zlecić trzeba za pomocą bankowości internetowej GOonline lub aplikacji mobilnej GOmobile. Może to być zwykły przelew nawet na własne konto w innym banku (z wyłączeniem przelewów natychmiastowych oraz przelewów dokonanych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemów płatności internetowych, tj.: Dotpay, Przelewy 24, Blue Media, BLIK i tym podobnych).

▶️ Wpływy na konto (na potrzeby promocji; na sumę min. 700 zł w miesiącu) mogą pochodzić z dowolnego źródła (poza przelewami między własnymi rachunkami w BNP Paribas, Raiffeisen Polbank i BGŻ Optima oraz wpłatami gotówkowymi). Ten warunek najprościej będzie spełnić, wykonując przelew z własnego konta w innym banku na konto w BNP Paribas. Wpływ oznacza jedynie pojawienie się środków w historii konta - nie ma wymogu ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas.


Dodatkowe 200 zł na zakupy


Do konta osobistego BNP Paribas wydaje kartę Mastercard, którą można zarejestrować w programie Bezcenne Chwile. A obecnie jest ku temu dodatkowa zachęta, bo do wzięcia jest 16 000 punktów, które przełożą się na nagrody o wartości 200 zł (mogą to być np. bony na zakupy).

Na początek krótkie objaśnienie dla osób, które być może pierwszy raz stykają się z taką ofertą. 
Co to jest program Bezcenne Chwile? W dużym skrócie to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce. Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Allegro, Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com, Smyk - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina. Przykładowo: bon na zakupy o wartości 50 zł najczęściej "kosztuje" 4 000 punktów. 
Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 
Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych, takich jak ta niżej opisywana. Więcej na temat programu lojalnościowego Mastercard przeczytasz tutaj: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

Dla kogo promocja z 16 000 punktów? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która posiada (lub wyrobi) kartę Mastercard w BNP Paribas - może to być też karta debetowa (w postaci fizycznej lub mobilnej) wydana do konta osobistego.

Dodatkowo taka osoba przed 9.10.2023 r. nie mogła być uczestnikiem programu Bezcenne Chwile w odniesieniu do karty wydanej przez BNP Paribas.

Nagroda. Do zgarnięcia czeka 16 000 punktów programie Bezcenne Chwile za każdą kartę zarejestrowaną w programie Bezcenne Chwile.

Limit nagród (po 16 000 punktów). Promocja ma być dostępna do 31.12.2023 r., ale może zakończyć się w przypadku wcześniejszego wyczerpania puli 15 000 nagród (po 16 000 punktów każda). Gdyby doszło do takiej sytuacji, komunikat o zakończeniu akcji ma się pojawić tutaj. Dodatkowo ma być też opublikowana informacja (z 7-dniowym wyprzedzeniem) o przedterminowym, spodziewanym wyczerpaniu puli - jej należy wypatrywać tutaj.

Zasady promocji "Mobilni zyskują z Bankiem BNP Paribas" 


By wziąć udział w promocji i zgarnąć 16 000 punktów: 
 • najpóźniej do 31.12.2023 r.: zarejestruj swą kartę BNP Paribas w programie Bezcenne Chwile -można to zrobić poprzez bankowość internetową lub mobilną, telefonicznie lub w placówce banku; w przypadku BNP Paribas: "Uczestnik przystępuje do Programu wszystkimi swoimi kartami Mastercard wydanymi przez Partnera [czyli BNP Paribas - przyp. Mr. Złotówa] w ramach umów zawieranych z klientami indywidualnymi (...) z wyłączeniem kart kredytowych dodatkowych, w tym również kartami, które zostaną wydane Uczestnikowi w przyszłości (które będą rejestrowane w Programie)"; 
 • w ciągu 30 dni od przystąpienia do programu (lub zarejestrowania karty BNP Paribas w programie, jeśli dodajesz ją jako kolejną, gdy już posiadasz zarejestrowane karty innych banków): wykonaj min. 5 płatności XPay (nieco niżej wyjaśniam czym jest taka płatność) na łączną kwotę min. 500 zł. 

Rozwiewając ewentualne wątpliwości: nie chodzi tu o to, by wykonać 5 płatności po min. 500 zł każda, ale by te co najmniej 5 transakcji łącznie dało płatności na min. 500 zł - możesz więc wykonać transakcje na mniejszej kwoty, gdyż liczy się ich suma. 

Czym z kolei jest płatność XPay? Już spieszę z wyjaśnieniem - chodzi tu o transakcje wykonane za pomocą karty Mastercard dodanej do portfela elektronicznego: Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatch Pay lub Xiaomi Pay. Zatem należy zwrócić uwagę, że do wymaganej liczby i sumy (min. 500 zł) transakcji nie zaliczą się płatności kartą w postaci fizycznej, ani płatności w Internecie (gdy podasz dane z karty). Muszą to być płatności z wykorzystaniem portfela elektronicznego (np. zbliżeniowo telefonem z Google/Apple Pay w sklepach, marketach, na stacjach paliw itp.).

Wykonując płatności na potrzeby promocji, miej na uwadze, że uwzględnione zostaną wyłącznie transakcje na terenie Polski (w PLN) z wykluczeniem: 
"wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (m.in. towaru, usługi lub pieniędzy); 
operacji przeniesienia sald między rachunkami (wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych/elektronicznych); 
transakcji dotyczących składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń (jeśli obowiązują); wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 
transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code): (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne; (ii) 5122 – określający m.in.. właścicieli aptek; (iii) 5715 – określających hurtownie napojów alkoholowych; (iv) 5813 – określających pijalnie (napoje alkoholowe), bary, tawerny, kluby nocne i dyskoteki; (v) 5912 - określający drogerie i apteki; (vi) 5921 określający sklepy z piwem, winem, alkoholem; (vii) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (viii) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (ix) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (x) 6211 - określający brokerów ubezpieczeniowych, (xi) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty) oraz 
wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych (w tym portfela elektronicznego „SkyCash”) oraz zakup lub doładowanie wszelkich kart podarunkowych, prezentowych oraz elektronicznych bonów, nawet jeżeli nie znajdują się w ramach powyższych MCC; 
a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika (np. wypłaty gotówki z bankomatów i kas banków)." 

Punkty mają być przyznane w ciągu 30 dni od spełnienia warunków ich uzyskania - będą ważne przez 6 miesięcy od momentu zasilenia rachunku punktowego w programie (to czas, w którym można je wymienić na nagrody z katalogu programu Bezcenne Chwile).

Konto Otwarte na Ciebie - prześwietlenie oferty BNP Paribas


Główne cechy Konta Otwartego na Ciebie, czyli konta osobistego w BNP Paribas zakładanego w powyższej promocji, to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną; 
 • do konta można wyrobić jedną z trzech kart (pomijam jednak opis Karty Otwartej na eŚwiat i Karty Otwartej na Świat, bo one są bezwarunkowo płatne).
  Najlepszym wyborem w tym przypadku wydaje się Karta Otwarta na Dzisiaj, bo w jej przypadku da się uniknąć opłaty miesięcznej (2 lub 7 zł) - nie jest ona pobierana, jeśli spełniony zostanie jeden z poniższych warunków:
  • użytkownik karty nie ukończył 26. roku życia lub
  • (w przypadku osób mających więcej lat, dzięki promocji "Obniżka na kartę", zapewniającej takie warunki do końca 2023 roku) zapewnione zostanie: wykonanie 3 płatności kartą (na dowolne kwoty; nie liczą się transakcje Blikiem) + 1 logowanie do bankowości internetowej lub mobilnej (w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty) + wyrażenie zgód marketingowych, a także brak sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych;
 • z Kartą Otwartą na Dzisiaj wypłaty gotówki darmowe są wyłącznie z bankomatów własnych banku oraz sieci Planet Cash (darmowe wypłaty z dowolnych bankomatów w Polsce dotyczą tylko osób w wieku 18-26 lat).

Pamiętaj o wykonywaniu tych 3 płatności kartą miesięcznie, bo transakcji Blikiem (na potrzeby promocji) nie są tym samym - to odrębna forma płatności.

Złożenie wniosku o Konto Otwarte na Ciebie objętego promocją "Podaruj sobie prezent" możliwe jest wyłącznie na stronie promocji. Wówczas umowę z bankiem można zawrzeć za pomocą kodu z SMSa przesłanego przez bank - po tym przyjedzie kurier celem dopełnienia formalności (zweryfikuje tożsamość i przy okazji dostarczy też kartę do konta). 

Alternatywnym sposobem zawarcia umowy o konto jest wideoweryfikacja. W tym przypadku trzeba zarejestrować się na wyżej wspomnianej stronie promocji i tam zacząć składać wniosek, a dopiero na etapie wyboru metody zawarcia umowy będzie trzeba wskazać ścieżkę z wideoweryfikacją (za pomocą aplikacji mobilnej). Wtedy otrzymasz SMS od banku i w dalszym kroku będzie należało pobrać aplikację, by za jej pomocą kontynuować otwieranie konta (już zgodnie ze wskazówkami w aplikacji).



Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. Jak wypowiedzenie składałam 31.10.22 to jeszcze muszę pewnie zaczekać do grudnia i wtedy będzie możliwe złapanie się na promocję?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. 12 miesięcy liczy się nie od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia konta, ale od dnia faktycznego zamknięcia konta przez bank (po upływie okresu wypowiedzenia umowy).

   Usuń
 2. Poprzednie konta w BNP Paribas zamknąłem w lipcu 2022. Na pewno minęło już 12 miesięcy bo mam potwierdzenie. Teraz założyłem konto i mam ten sam numer konta. Czy wszystko będzie okej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Numer rachunku pozostaje ten sam. W niczym to nie przeszkadza. Sprawdzone w praktyce (osobiście).

   Usuń
 3. Czy płatności google Play lub Xiaomi pay gdzie będzie podpięta karta MasterCard wliczą się do zwolnienia z opłaty za kartę czy trzeba dodatkowo plastikiem te 3 płatności wykonać?

  OdpowiedzUsuń
 4. Udało się komuś aktywować umowę poprzez aplikacje? Ja nie mam w/w promocji w wyborze konta w apce.

  OdpowiedzUsuń
 5. już pamiętam co mnie wkurzało wcześniej w BNP Paribas, weryfikacja online przez aplikację, ostatnim razem przez to nie przebrnąłem i tym razem się nie udało, pomimo że próbowałem ze 6 razy, czy tylko ja mam taki problem z tym??

  no i jak się cofnąć do momentu, żeby założyć konto przez kuriera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemal wszystkim bankom oprogramowanie do tego selfie zrobiła ta sama firma i w dlatego każdym banku jest ten sam problem. Ciekawe, że nie miałem najmniejszego problemu w Aion, Twisto czy nawet PayAppka - czyżby mieli innego dostawcę oprogramowania?

   Usuń
 6. Z tego co widzę opłaty 2 zł nie da się uniknąć. Potrzeba właśnie tych 3 płatności aby zapłacić 2 zł a nie 7 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że się da 😃

   Usuń
  2. @Anonimowy 8 listopada 2023 21:47
   Nie żartuj sobie z kolegi.

   @Anonimowy 8 listopada 2023 20:28
   Nie da się, a dokładniej mówiąc, to tylko przez 1 miesiąc możesz uniknąć tej opłaty pod warunkiem, że zrobisz te 3 płatności kartą i zalogujesz się w aplikacji.
   Przeczytaj kiedy to zrobić.

   Usuń
 7. Czy ktoś miał taką sytuację, że przeszedł ścieżkę założenia konta przez aplikację (nie przez kuriera), umowa podpisana i tylko na ostatnim etapie wniosek został odrzucony:
  "niestety nie udało się elektronicznie złożyć wniosku o konto "Otwarte na Ciebie".
  Istnieje możliwość złożenia wniosku o otwarcie konta w dowolnym naszym oddziale"? Czy wtedy w oddziale można dokończyć składanie wniosku w ramach promocji? Czy lepiej jeszcze raz złożyć wniosek z opcją kuriera?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, miałem kilka lat temu podczas składania wniosku o ROR w Handlowym. Od tego czasu konsekwentnie wybieram opcję z kurierem 😋

   Usuń
 8. Kartę otrzymałem 17.11 a konto zostało aktywowane dopiero 22.11 - rozumiem, że musiałem aktywować kartę już 17.11 i od tego czasu liczył się czas 7 dni?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Wyższa premia od Santandera! Nawet 650 zł w bonusach za konto osobiste

Nowa edycja promocji przyniosła sporo zmian na lepsze. Do wzięcia czekają bonusy o wyższej wartości - wzrósł przy tym udział premii pieniężn...